Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Richard Panik

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

Panik dnes prožil svůj zatím nejlepší zápas v AHL (1+1 a +2) - stalo se tak v lince s Palátem a Wrightem, která si ihned zasloužila název ''Czech-Oh-Slovakia line'' :D
:?: Čo vravia v Norfolku na vašu sériu?
:arrow: Viac to prežívajú v prvom tíme v Tampe Bay. Keď tam bol náš tréner, všetci sa ho na to vypytovali, gratulovali mu. Samozrejme, že by sme sériu ešte radi natiahli.

:?: Je Norfolk hokejové mesto?
:arrow: Ani veľmi nie. Na hokej chodí v priemere okolo štyritisíc ľudí, teraz trochu viac. Pred mesiacom sme mali po desiatich rokoch prvýkrát vypredané. Na zápase proti Hershey, čo je náš najväčší rival, bolo v hľadisku 8700 fanúšikov.

:?: Kým v úvode sezóny ste bojovali o miesto v zostave, teraz patríte k najproduktívnejším hráčom tímu. Kedy došlo k obratu?
:arrow: Zlomilo sa to po Novom roku. V decembri sme mali veľa zranených hráčov a dostal som šancu. Tréner mi dôveruje, posiela ma aj na presilovky. Odohrám pätnásť-sedemnásť minút na zápas, na začiatku sezóny to boli len štyri minúty, čo je veľký rozdiel.

:?: Minulý rok ste ešte hrali v juniorke, zvykli ste si na seniorský hokej v druhej najkvalitnejšej severoamerickej lige?
:arrow: Spočiatku to bolo ťažšie, ale už si verím, zvykol som si na herný systém, hrám v pohode.

:?: V ktorom útoku nastupujete?
:arrow: V druhom s Američanom Tylerom Johnsonom a Čechom Ondrom Palátom. Na začiatku sezóny, keď sme s Palátom vysedávali na tribúne, nám na tréningu posunuli do útoku bitkára. Ani nevedel poriadne spracovať puk, keď sme mu prihrali. Človek potom nemal chuť a motiváciu. Johnson je malý, ale rýchly a šikovný center, dáva góly.

:?: Čo sa dá v Norfolku dá robiť vo voľnom čase?
:arrow: Chalani z Európy bývame vo Virginia Beach dvadsať míl od Norfolku. Sú tu pláže, ale aj rôzne múzeá, bojové lode a tak. Sídli tu totiž jedna z najväčších vojenských námorných základní, nad hlavami nám stále lietajú stíhačky.

:?: Boli ste sa už v nejakom vojenskom múzeu pozrieť?
:arrow: Akurát v pondelok sa chystá celý tím do ponorky, tak dúfam, že s ňou zájdeme aj pod vodu nebudeme iba na suchu.

:?: Máte rád adrenalín? Minulé leto ste absolvovali zoskok s padákom z vrtuľníka...
:arrow: To bol darček od priateľky. Chcel som si to vyskúšať, skvelé.

:?: Ako chodíte do Norfolku na zápasy a tréningy?
:arrow: Chalani majú autá, takže vždy sa štyria v jednom odvezieme.

:?: Vy nemáte auto?
:arrow: Doteraz som ho v Amerike nepotreboval.

:?: Na Slovensku sa už začína formovať tím pre majstrovstvá sveta. Tréner Vladimír Vůjtek i manažér Otto Sýkora by vašu účasť privítali. Uvoľnia vás?
:arrow: Mám zmluvu s klubom NHL, takže si nemyslím, že ma uvoľnia, kým bude Norfolk hrať v play-off. Viem, že Otto Sýkora má hovoriť s generálnym manažérom Tampy Steveom Yzermanom. Uvidíme, na čom sa dohodnú. Play-off sa začína okolo 20. apríla, to ešte určite budeme v hre.
(pravdask)
:?: Richard, ako si sa cítil bezprostredne po premiérovom gólé v zámorskej NHL?
:arrow: „Musím sa priznať, že som prežíval naozaj neskutočné pocity, skoro som omdlel. Po zápase ma môj presný zásah tešil o to viac, že sa ukázal ako víťazný a náš tím vyhral.“

:?: Dal si gól na 3:1, v celom zápase ste napokon triumfovali 5:2. Myslíš si, že práve tvoj presný zásah vás upokojil?
:arrow: „Domnievam sa, že čiastočne áno, keďže dovtedy sme vyhrávali len o gól a všetko sa mohlo ešte zmeniť. Po tom mojom, ukľudňujúcom góle sa spoluhráčom podarilo ešte dvakrát trafiť do čierneho, čo nás už upokojilo definitívne.“

:?: Dá sa povedať, že to bol exkluzívny gól, hoci padol až na tretíkrát. Ako si videl tú situáciu svojimi očami?
:arrow: „Korčuľoval som po krídle a hoci som nemal veľa priestoru, skúsil som vystreliť. Následne sa odrazil puk rovno ku mne, no keďže som už bol v zlom uhle, tak som sa pokúsil gólmana Ellisa prelobovať, čo sa mi podarilo, obkorčuľoval som bránku a potom už nebol problém poslať puk bekhendom do siete.“

:?: Premiérového gólu v NHL si sa dočkal v šiestom zápase. Veľa, či málo?
:arrow: „Zopár sľubných príležitostí na skórovanie som si vytvoril už v dueloch predtým. Myslím si, že to, kedy mi to tam padne, bola len otázkou času. Na ľade dostávam v priemere deväť minút priestoru na zápas, čo je dosť málo, a preto sa snažím hrať v prvom rade čo najjednoduchšie.“

:?: Odložil si si puk na pamiatku?
:arrow: „Samozrejme, mám ho a určite zaujme doma nejaké čestné miesto.“

:?: Funguje to aj v NHL tak, že za premiérový gól v NHL musí hráč niečím prispieť do klubovej kasy?
:arrow: „Nie, tu to tak nie je.“

:?: Koľko gratulačných sms, alebo telefonátov si po zápase „musel“ vybaviť?
:arrow: „Neviem presne, nepočítal som to, ale bolo ich veru dosť. Všetkým, ktorí mi zablahoželali, ešte raz aj takouto formou veľmi pekne ďakujem.“

:?: Zaujímavosťou je, že v ten istý večer ako ty sa do streleckej listiny zapísal aj Tomáš Tatar, ktorý bol draftovaný v tom istom roku. Ste spolu v kontakte?
:arrow: „Áno, zaregistroval som to a som rád, že sa Tomášovi v Detroite darí. Sme spolu viac-menej v pravidelnom kontakte.“

:?: V priemere dostávaš v zápasoch spomínaných deväť minút priestoru. Zrejme túžiš po väčšom, že?
:arrow: „V súčasnosti nastupujem v štvrtej päťke, takže toho priestoru je naozaj pomenej. Pevne však dúfam, že postupne sa prebojujem do popredných formácii.“

:?: Od príchodu z farmy sa stále držíš v A-tíme Tampy. Veríš, že sezónu dohráš v prvom mužstve?
:arrow: „Ťažko povedať. Ryan Malone sa vráti čoskoro, tak uvídime, čo sa bude diať po jeho príchode...“
(sportsk)

Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS