Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Michal Handzus

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

:?: Do play off tím neprešiel, už šiestu sezónu za sebou.
:arrow: Myslím si však, že sme mali lepšie mužstvo, než ukazuje umiestnenie v tabuľke. Mohli sme sa dostať aj do play off, ale nepodávali sme vyrovnané výkony. V tom bolo to najväčšie sklamanie.

:?: Kedy vám ušlo play off? Čím ste ho stratili?
:arrow: Najmä tými nevyrovnanými výkonmi. Prehrali sme také zápasy, ktoré sme mali vyhrať. Viackrát sa nám v sezóne stalo, že sme po dvoch tretinách viedli, ale v tretej sme prestali hrať a dostali góly. Takých zápasov sme stratili viac a odzrkadlilo sa to na bodoch.

:?: Vám osobne sa na konci sezóny zadosťučinenie ušlo - zámorskí novinári vás navrhli na cenu, ktorá sa udeľuje hráčom, stelesňujúcim "húževnatosť, oddanosť hokeju a športový prístup." Poctili vás?
:arrow: Každá nominácia na ocenenie poteší, to je jasné. Príbeh Billa Mastertona, po ktorom je pomenovaná cena, veľmi nepoznám - zachytil som iba, že nešťastne zomrel počas zápasu na ľade...

:?: Vlani ste po zranení odohrali najslabšiu sezónu v kariére, tento rok už v tíme boli len traja produktívnejší útočníci. Ste so sebou spokojný?
:arrow: Táto sezóna už bola lepšia, hral som viac, dal som viac gólov, získal viac bodov. Ale stále to nebolo optimálne. Celkom sa teším na ďalší rok. Tento bol celkom dobrý, ale až v ďalšej sezóne by som sa mohol dostať na tú úroveň, na ktorej by som chcel hrať.

:?: Najväčšia tohtoročná správa o slovenských hráčoch v NHL bola negatívna. Miroslava Šatana poslal Pittsburgh na farmu. Prekvapilo vás to?
:arrow: Určite som bol prekvapený, keď sa to stalo. Ale niekedy aj hráči, ktorí jednoznačne patria do NHL, doplatia na pravidlá platového stropu. Dnes je to v NHL časť hokejového biznisu, bude sa to bohužiaľ stávať častejšie a častejšie. V dnešnej dobe to v NHL často vychádza tak, že hráči sa klubu nezmestia do čísla, ktoré im platový strop povoľuje.

:?: Ako si spomínate na časy, keď ste na farme hrávali vy?
:arrow: Bolo to už dávno a bola to úplne iná situácia. Ja som to vtedy potreboval, bol som mladý. V Amerike som žil prvý rok, nerozprával som po anglicky. Pre mňa to bolo dobré obdobie. (pravdask)
podla statistik to vypada slusne 4b, +2, neviem ako na lade. Handzus bol minuly rok extremne pomaly, netusim ci sa nieco zmenilo.
Handzuš má momentálne skvelú formu. V posledných 6 zápasoch má 4G + 4A. Dovolím si povedať, že momentálne pri slabej forme Kopitara je u Kings najlepší center.
Je síce pomalší, ale kompenzuje to prácou pred brankárom. A najmä, svojou hrou dokáže potiahnúť celý útok, bez ohľadu na to koho mu dajú na krídlo. :thumbsup:
Počas zranenia Greenea dostal Handzuš na dres "A".
Pri tejto príležitosti sa na webe Kings o ňom objavil pekný článok.
Tak dačo som si z toho článku dokázal preložiť a úplne zaslúžene mu patrí to A-čko. Dalo by sa to nazvať asi aj dákou vďakou za jeho služby pre LA a bojovnosť v každom zápase. Miša mám rád, no neobdivujem ho až tak ako Cháru, alebo Gáboríka, no som na neho celkom pyšný. Bodaj by mu to zostalo čo najdlhšie.
Mišo chytá pred olympiádou výbornú formu! :clap:
:?: Pavol Demitra vraví, že vyloženú šancu, z ktorej nedal Kanade gól, videl už asi stokrát. Myslíte ešte na okamih pred fínskym gólom, keď ste v oslabení nestihli vyhodiť puk?
:arrow: To je presne taký moment, ktorý by človek najradšej celý vrátil späť. Na ľade sa musíte na sto percent sústrediť práve pre to, aby sa nestávali takéto chyby. V tom momente som počul, akoby niekto za mnou kričal, že mám ešte čas. Potom mi však spoluhráči povedali, že kričali, aby som puk vyhodil. Trošku som sa uvoľnil a vtedy mi protihráč ten puk chytil...

:?: Bolo ťažké hľadať sklamaný novú motiváciu?
:arrow: Postupne si poviete, že sa jednoducho stávajú aj horšie veci. Keď pozeráte správy a vidíte každú chvíľu v televízii nejakú katastrofu, nejaké zemetrasenie... Tak si teda poviete, že to sklamanie síce bolo naozaj veľké, ale koniec sveta to nie je. Takto nejako sa utešujete... Ale inak to všetko v nás ostane strašne dlho.

:?: Asi aj preto, že tím bol tak blízko medaily?
:arrow: Keď ste tak blízko, je to potom celé ešte ťažšie. Bola to síce fantastická skúsenosť a nezabudnuteľné dva týždne, ale to sklamanie ostane nezabudnuteľné takisto.

:?: Hovoríte dnes v tíme Los Angeles ešte o olympiáde?
:arrow: Keď sme sa vrátili z Vancouvru, chalani sa pýtali, gratulovali, a tak podobne... Keď sa už pýtali, a po nich aj novinári, tak som teda rozprával. Inak by som o tom už asi nehovoril.

:?: Vášmu Los Angeles sa však tento rok darí veľmi dobre. Veríte, že vám už play-off v NHL neunikne?
:arrow: Určite, že verím. Keby som neveril, tak ani nehrám. Stále sme ešte od postupu dosť ďaleko, potrebujeme vyhrať ešte veľa zápasov. Ale chceme hrať tak ako doteraz a vyhrávať.

:?: Bod ste získali aj na ľade silného Chicaga. Dá sa dnešný tím Blackhawks ešte porovnať s tým, v ktorom ste hrali pred rokmi?
:arrow: Teraz má Chicago oveľa lepší tím. Keď som tu hral, bolo dosť dole. Mužstvo len budovali, a ten rok, keď som tu bol, do play-off nepostúpili. Ja som sa navyše rýchlo zranil, stihol som odohrať len osem zápasov. Dnes majú úplne iný tím, oveľa lepší, jeden z najlepších v celej NHL. Ani sa to nedá porovnávať.

:?: Po olympiáde sa slovenský tím vo Vancouvri rýchlo rozišiel, v NHL zase skoro každý druhý deň hráte. Stihli ste si v Chicagu s Mariánom Hossom aspoň sadnúť na kávu?
:arrow: Nemali sme ani čas. Prišli sme síce deň pred zápasom, ale až neskoro, a teraz (v stredu, pozn. red.) hneď po zápase zasa letíme do Dallasu. Akurát sme sa trošku porozprávali na rozkorčuľovaní a to bolo všetko.

:?: Či prídu hráči z NHL aj na ďalšiu olympiádu, stále nie je isté. Myslíte si, že ich vedenie ligy pustí?
:arrow: Teraz to prejde do takej politickej polohy. Myslím, že vedenie NHL to bude - oni to rozhodnutie totiž zatiaľ oznámiť nemusia - takže to budú brať ako jednu zo svojich výhod pri rokovaní o novej kolektívnej zmluve medzi hráčskou asociáciou a NHL. Stará sa za chvíľku skončí a pri vyjednávaniach budú pretláčať rôzne priority. A toto bude jedna z vecí, za ktoré budú chcieť vymeniť rôzne ústupky (zo strany hráčskej asociácie).

:?: Myslíte si, že sa podarí uvoľnenie hráčov do Soči presadiť?
:arrow: Asi to najprv bude tak, že budú hráčov trošku vydierať. Všetci totiž vedia, že každý hokejista chce hrať na olympiáde. Všetci hráči sa tak aj vyjadrujú, myslím, že nie je jeden, ktorý by nechcel. A keďže aj oni (majitelia klubov) chcú presadiť svoje ciele, tak to použijú ako tromf počas rokovaní.

:?: Dá sa odhadnúť, s akým výsledkom?
:arrow: Pre NHL by bola veľká škoda, keby sa do Soči nešlo. Myslím, že nakoniec sa tam aj pôjde, ale určite ešte predtým budú tvrdé rokovania.

:?: Niektorí hráči slovenskej reprezentácie naznačili, že po Vancouvri končia. Ako ste na tom vy?
:arrow: (s úsmevom) Ja som ešte mladý, ja som ešte v pohode.

:?: Vravíte si - do štyridsiatky času dosť?
:arrow: Určite nekončím, ešte nemám roky, aby som končil. Kým budem mať na to, určite budem rád chodiť reprezentovať. Ani na olympiáde som vôbec nerozmýšľal, kedy by som mal končiť. Skôr išlo o to, že tá partia, ktorá sa zišla tentoraz, už pravdepodobne hrala poslednýkrát. O to je to sklamanie väčšie, že sa mohla rozlúčiť krajšie, než sa to nakoniec stalo.

:?: Na Slovensku sa rozmýšľa, že nástupca trénera Filca by mohol prísť zo zahraničia. Bolo by to dobré riešenie?
:arrow: Nie je to na mne. Z môjho pohľadu by však bola škoda vymieňať trénera teraz. Tréner (Filc) má ešte do konca sezóny zmluvu a vymenovať v tomto momente, pomerne krátko pred majstrovstvami sveta, nového zahraničného trénera... Predsa len, (terajší) tréner hráčov lepšie pozná. A na majstrovstvá určite pôjde mladšie mužstvo, s viacerými hráčmi z našej ligy a z Európy. Zahraničný tréner by mal len mesiac, aby sa zorientoval, a to by preňho bolo ťažké. Možno by bolo najlepšie, keby sa teraz tréner nezmenil a otázka sa riešila až v lete. Ale to je len môj pohľad. (pravdask)
noo Zeus sa nezda :hit:

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/g04SwBLwnKg&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/g04SwBLwnKg&hl=cs_CZ&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube]
Pekný hit a aj čistý. Paráda!
:?: Na ľade súperov sa vám darí a vďaka peknej sérii (Los Angeles Kings bodovali už 11 zápasov za sebou) živíte šancu na play-off?
:arrow: Keby sme proti Rangers vyhrali, bolo by to ešte krajšie, ale tie nájazdy... Sme vďační aj za bod, kedže sme vyrovnali dve minúty pred koncom.

:?: Chodievate na nájazdy prvý?
:arrow: V poslednom čase áno, ale teraz som nedal dva nájazdy za sebou, takže sa musím nad sebou zamyslieť.

:?: Čo si zvyknete zbaliť na trojtýždňový zájazd po súperových klziskách?
:arrow: Nie veľa vecí. Chodíme stále formálne oblečení, takže nejaké saká, košele, kravaty a ešte nejaké maličkosti.

:?: Zvykli ste si už na kočovný život v NHL?
:arrow: Občas to človeku lezie na nervy, ale na druhej strane, som šťastný, že môžem robiť to, čo ma baví. Keď som bol malý, sníval som o NHL, takže teraz sa vôbec nesťažujem.

:?: Ako ste zatiaľ spokojný so sezónou?
:arrow: Minulú som mal lepšiu, ale ešte nie je koniec. Dúfam, že postúpime do play off a ešte čosi ukážem.

:?: Čo sa spieva v kabíne po víťaznom zápase?
:arrow: Máme obľúbené pesničky, ktoré chalani pustia.

:?: Spievate aj vy?
:arrow: Nie, to by nedopadlo dobre.

:?: Tréner Murray vás posunul na ľavé krídlo do útoku k Anžemu Kopitarovi. Ako sa vám hralo na netradičnom poste?
:arrow: Dobre. Nevadí mi, ak ma posunú na ľavé, či pravé krídlo. Budem hrať to, čo budú potrebovať. Navyše Kopi (Kopitar) je skvelý hokejista, o to jednoduchšie sa s ním hrá.

:?: Pomaly sa blíži koniec prestupového obdobia v NHL. Bavíte sa v kabíne o prípadných posilách?
:arrow: Ani veľmi nie. Vždy to začne byť intenzívnejšie až pár dní pred uzávierkou prestupov.

:?: Myslíte si, že sa vás Los Angeles pokúsi vymeniť?
:arrow: Mám v zmluve klauzulu No trade, takže by sa ma na to museli spýtať.

:?: Pred deviatimi rokmi vás počas rozbehnutej sezóny poslali St. Louis aj s Ladislavom Nagyom do Phoenixu. Spomínate si ešte na to?
:arrow: Prvý trejd je vždy najväčší šok, ale potom už si človek na to zvykne. Menil som dres viackrát. Niekedy je človek z výmeny smutný, niekedy sa teší.

:?: V januári ste odohrali 800. zápas v NHL. Trúfate si na tisícku?
:arrow: Dúfam, bolo by to super. Človek nikdy nevie, čo stane, môže prísť zranenie, starší hráči čoraz ťažšie získavajú miesto v zostave. Manažéri chcú skôr mladších a lacnejších. Už len tých 800 zápasov je dosť, som rád aj za ne. Tisícka by bola skvelá vec.

:?: Platí, že na záver kariéry chcete hrať na Slovensku?
:arrow: Určite, ale dúfam, že to je ešte ďaleko.

:?: Vo svojej videovizitke na klubovej stranke Kings ste povedali, že na váš hokejový rast mal veľký vplyv mládežnícky turnaj Pee wee v Quebecu. Ako na vás zapôsobil?
:arrow: Bola to super skúsenosť, skončili sme na druhom mieste. Vo finále sme prehrali po predĺžení, čo bolo smutné, ale hrať v hale pred takmer 18-tisíc divákmi bol pre štrnásťročného chalana veľký zážitok. A predovšetkým turnaj mi trochu otvoril oči. Uvedomil som si, že talent nestačí, hokejista musí na sebe stále pracovať a poučiť sa z vecí, ktoré mu nevyjdú.

:?: Tento týždeň skončil s hokejom Peter Forsberg, váš bývalý spoluhráč z Philadelphie. Ako si na neho spomínate?
:arrow: Bol to super hráč a človek. Žiaľ, mal veľké problémy s členkami. Je to smutné, že skončil, ale niekedy vás telo už ďalej nepustí. (pravdask)
Tak Handzus posila San Jose společne s Bursnem a Havlátem. Myslim, že žraloci budou přísti rok silnější a můžou pomýšlet hodně vysoko :)
:?: Ako ste si zvykli v novom meste a prostredí?
:arrow: San José je veľmi pekné, vyhovuje mi aj teplá klíma.

:?: Bývate ešte v hoteli alebo už ste si našli s manželkou dom?
:arrow: Ešte stále bývame v hoteli, ale v najbližších dňoch by sme sa už mali sťahovať. Hľadali sme byt alebo dom, napokon sme zvolili druhú možnosť a s tým, čo sme našli, sme spokojní.

:?: Ako vás privítal kouč Todd McLellan, je niečím v porovnaní s vašimi predošlými trénermi výnimočný?
:arrow: Nemal žiadnu uvítaciu reč. Každý tréner v NHL má svoj štýl. McLellan bazíruje na tom, aby sa všetko dialo v rýchlom tempe. Tréningy, hráčske mítingy, zápasy...

:?: Ako hodnotíte úvod súťaže?
:arrow: Prehrali sme tri zápasy, vyhrali zatiaľ len jeden, takže úvod nebol veľmi pozitívny. Sezóna je však dlhá, verím, že sa karta obráti a budeme bodovať.

:?: Hneď v prvom zápase ste skórovali a proti St. Louis ste pridali aj druhý gól...
:arrow: To je fajn. Vždy je príjemné, keď v novom mužstve nečakám dlho na gól alebo na bod. Zatiaľ sa mi hrá dobre, dúfam, že to bude pokračovať.

:?: Máte už v tíme spriaznenú dušu?
:arrow: Martina Havláta, ktorého poznám z pôsobenia v Chicagu.

:?: Čo hovoríte na spoluhráčov z tretieho útoku?
:arrow: Dobrí chalani, rýchli hokejisti, čo mi vyhovuje. Keď si na seba zvykneme, vytvoríme kvalitný útok.

:?: Dva roky za sebou sa San José prebojovalo do finále Západnej konferencie, ale teraz sa chce dostať ešte dalej. Ako by ste charakterizovali klub, proti ktorému ste ešte na jar hrali v play-off v drese Los Angeles?
:arrow: O ničom inom sa tu nehovorí, len o finále Stanleyho pohára a zisku trofeje. Všetko ostatné budú považovať za neúspech. Ciele sú vysoké a nič na tom nemení ani menej vydarený úvod. Do mužstva prišlo niekoľko nových hráčov, keď sa spolu zohráme, bude to dobré.

:?: V minulej sezóne mali Sharks problémy s hrou v oslabení. Bol aj to jeden z dôvodov, prečo vás angažovali?
:arrow: Nepovedali to priamo, ale dali mi najavo, že oslabenia budú dôležité a čakajú odo mňa pomoc. Veľa sa o tom rozprávame, preberáme systém hry, akým mužstvo hrá.

:?: V domácich zápasoch má San José celkom pompézny nástup na ľad, hráči korčuľujú von z veľkej žralocej papule. Zažili ste niečo podobné v predchádzajúcich pôsobiskách?
:arrow: Bola to pre mňa novinka, ktorá ma zaskočila hneď pred prvým zápasom. Vykorčuľoval som do hustého dymu, ktorý sa len tak rýchlo nerozplynie. Človek nič nevidí a čaká, či ho zrazu niekto nezrazí na ľad. Poviem úprimne, aj som sa trochu bál.

:?: HP Pavillon patrí k najpôsobivejším arénam v NHL. Máte podobnú skúsenosť?
:arrow: Poznal som ju už predtým z play off. Hala je v porovnaní s inými v NHL menšia, ale pojme vďaka strmšiemu hľadisku veľa ľudí, ktorých je na hokeji dosť počuť.

:?: Máte v tejto sezóne nejaký osobný cieľ?
:arrow: Individuálne ciele si momentálne nedávam. Predovšetkým chcem pomôcť mužstvu a budem rád, keď sa bude tímu dariť.

:?: Pre zámorské médiá ste povedali, že hokej je pre vás únikom zo smutných spomienok na tragédiu Pavla Demitru. Ako ste psychicky zvládali septembrové dni?
:arrow: Keď ide človek na ľad, trochu zabudne, ale inak sa na to nedá nemyslieť. Ale moje pocity sa nedajú porovnať s tým, čo prežíva rodina. Bola to veľká tragédia, ťažko sa s tým vyrovnáva.

:?: Niektoré kluby i slovenskí hráči v NHL si uctili pamiatku obetí aj na výstroji. Ako je to u vás?
:arrow: Nosíme nálepku Lokomotivu na prilbách a ja ešte nosím ako spomienku na Paľa na rukaviciach jeho číslo.
(pravdask)
http://www.hokej.sk/nhl/clanok109844-Tr ... t_SZLH.htm" onclick="window.open(this.href);return false;?

trosku starsie, ale aj ja som na to natrafil az teraz :)
ak ma handzus inteligenciu a drive (rozumej slovensky gule) tak preco nie.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES