Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Peter Budaj

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

...ked sa Andersson zrani tak Colorado je v prdeli
pozooor dnes Buddy v kleci...hadam este nezabudol, ze do ktorej branky sa ma postavit... :lol: (inak dnes v akcii aj Halak)
Je mi luto Buddyho.Naozaj je to pre neho neprijemna situacia....Ale nemoze povedat,ze prilezitost nedostal...Mal ich naozaj dost,ale si myslim,ze v tejto sezone mal dostat viac prilezitosti,aj ked bol Anderson zdravy.Tie zapasy do ktorych nastupil odchytal super,tak si myslim,ze tych prilezitosti mal dostat viac.....
Ze vraj Peter dneska chyta.......Ja odpadnem....to ani nemoze byt pravda.Tak Buddy,vela stastia a uspesnych zakrokov!!!
Tak na Peťka išlo 39 striel, z toho 36 vychytal. Myslím si, že si celkom dobre viedol... Zápas som nevidel, ale musel toho pochytať dosť. Asi nie je zas z formy, ale aj Anderson je v ešte lepšej. Škoda.
Je asi v takej situácií ako Halák, len Halák pokiaľ neprehrá, tak chytá...
Peter zachytal spolahlivo.Mal tam aj stastie,pri 2-3 tyckach,ale neraz pordrzal Avs v zapase!!!!
Snad si este zachyta v tejto sezone....
Noooo...Peter sa opat objavil v brane...Sice prehre uz nemohol zabranit,ale zachytal vyborne...Zda sa,ze Anderson zacina byt unaveny,co moze mat negativny vplyv na zaver sezony a PO...Uvidime,ci Peto dostane este sancu!!!!
:?: Počas prvých dvoch mesiacov aktuálnej sezóny ste už odchytali viac, než za celú minulú. Ste zatiaľ spokojný?
:arrow: Určite. Keď človek chytá, je to super. Hoci asi nikto by sa asi nechcel dostať do bránky za takých okolností, že sa druhý gólman zranil. Bral som to však ako šancu a myslím, že sme odohrali pár dobrých zápasov. Teraz sa mužstvu príliš nedarí, no verím, že sa znovu dostaneme na víťaznú vlnu.

:?: Ktorá prehra vás mrzí najviac? V zápase s Atlantou i Vancouvrom ste inkasovali v predĺžení, s Edmontonom tesne pred koncom riadneho času...
:arrow: Jednoznačne prehra s Atlantou. Ten gól som mohol chytiť, ešte stále ma trochu máta. Je pravda, že v Edmontone sme podľahli gólom v posledných sekundách, ale domáci ho strelili po peknej kombinačnej akcii.

:?: Veríte, že sa dostanete častejšie do bránky aj po návrate Craiga Andersona?
:arrow: Samozrejme. Táto sezóna je iná, než minulá. Ani mužstvo nie je momentálne v takom švungu, ako minulý rok. Záleží však na trénerovi, koho pošle do bránky. Ja sa budem snažiť, aby som bol stále pripravený tímu pomôcť.

:?: Na rozdiel od minulých rokov ste takmer celé leto strávili v zámorí. Ako vyzerala vaša letná príprava?
:arrow: Opäť som spolupracoval s kondičným trénerom Romanom Švantnerom, ktorý mi poslal tréningový plán. Boli sme v kontakte.

:?: Prekvapilo vás, že vám Colorado opäť ponúklo kontrakt?
:arrow: Bol som veľmi šťastný, lebo Denver mi prirástol k srdcu - klub, mesto, tunajší ľudia. A to aj napriek tomu, že v minulej sezóne som nedostával často šancu a odchytal som málo zápasov. Colorado sa zatiaľ ukazuje ako správna voľba.

:?: Počítali ste aj s alternatívou, že odídete zo zámoria?
:arrow: Objavili sa aj fámy, že pôjdem do KHL. Nechcem ju podceňovať, určite je to dobrá súťaž, kde hrajú dobrí hokejisti, ale pre mňa vždy bola a aj zostane prioritou NHL.

:?: Po odchode Mareka Svatoša ste zostali v tíme jediný Slovák. S kým najlepšie vychádzate?
:arrow: S Milanom Hejdukom sa už dobre poznáme, v minulej sezóne prišiel David Kočí a teraz aj Tomáš Fleischmann, super chalan. Takže sme traja Česi a jeden Slovák, trávime spolu veľa času.

:?: V Colorade pôsobíte už šiestu sezónu. Ako sa tím zmenil v porovnaní s obdobím, keď ste začínali?
:arrow: Veľmi. Z kádra, ktorý bol vtedy v Colorade, zostali okrem mňa už len dvaja hráči - Hejduk a John-Michael Lilles. A ešte Adam Foote, ale ten potom odišiel do Columbusu a po troch sezónach sa vrátil.

:?: Na rozdiel od minulej sezóny už nemáte na maske špeciálny chránič krku. Prečo?
:arrow: Zriekol som sa ho a je to trošku nebezpečnejšie, ale mám pocit, že bez neho sa v okolí bránky lepšie orientujem. Nepociťujem žiadne rušivé vplyvy.

:?: Čo sa u vás zmenilo po narodení syna? Ako zvládate odlúčenie od rodiny, keď ste niekoľko dní mimo domova?
:arrow: Malý mi veľmi chýba, ale taký je život. Som vďačný, že je zdravý, vďaka bohu. Samozrejme, je to pre mňa veľká zmena. Spoluhráči-otcovia mi predtým vraveli, že narodenie dieťaťa je tá najkrajšia vec v živote a dávam im za pravdu.

:?: Zvládate aj kúpanie, či prebaľovanie?
:arrow: Samozrejme, k role otca to predsa patrí. (pravdask)
:?: Prečo ste zamierili práve do Montrealu?
:arrow: Veľmi ma potešilo, keď sa mi Canadiens ozvali hneď po otvorení trhu s voľnými hráčmi. Montreal má silné mužstvo, ktoré dosahovalo v posledných dvoch rokoch dobré výsledky. Tím sa v lete posilnil, určite budeme mať vysoké ambície. Pri ich napĺňaní chcem pomôcť aj ja.

:?: Pre zámorské médiá ste uviedli, že pôsobením v Montreale sa vám splní detský sen. Boli to skôr zdvorilostné frázy alebo je vám tento klub naozaj taký blízky?
:arrow: Vždy sa mi v mladosti páčili tímy s bohatou tradíciou, napr. Montreal alebo Detroit. Montreal je historicky najúspešnejší klub súťaže, je česť obliekať si jeho dres. Má fantastických fanúšikov a hokej je v meste modlou. Práve vďaka tomu ste pod obrovským drobnohľadom, čo nemusí byť vždy príjemné, ale na druhej strane vás to neustále tlačí k lepším výkonom.

:?: Brankárskou jednotkou mužstva je Kanaďan Carey Price. Nebojíte sa, že pri ňom nedostanete dostatok príležitostí?
:arrow: Viem, aká je moja pozícia. Idem kryť chrbát Priceovi, ktorý je výborný brankár. Keď dostanem šancu, pokúsim sa ukázať svoje kvality. Každá sezóna je iná, stať sa môže hocičo. Ak chytáte dlhodobo lepšie ako váš kolega, musia vám dať šancu. Budem sa sústrediť na svoje výkony, nie rozmýšľať nad tým, ako by som ho mohol v bránke nahradiť. Chcem si napraviť chuť po uplynulom ročníku.

:?: Už ste o Montreale debatovali s Jaroslavom Halákom, ktorý tam dlho pôsobil?
:arrow: Jaro mi volal. Smiali sme sa na tom, že ešte nedávno tam chytal a teraz tam mierim ja. Hovoril mi, že mesto je veľmi pekné a diváci sú veľmi vďační, ale zároveň aj nároční.

:?: Koľkokrát ste už mali možnosť chytať v Bell Centre?
:arrow: Len jediný raz, ešte v juniorke. S Coloradom som bol v Montreale dvakrát a vždy som sedel iba na lavičke. Na halu i ľudí sa však veľmi teším. Každý, kto miluje hokej, by sa tam tešil.

:?: Predošlá sezóna vám osobne ani celému Coloradu nevyšla. Máta vás ešte?
:arrow: Už je to za mnou, aj keď čísla ani zďaleka neboli také, aké som si predstavoval. Aj takáto skúsenosť mi však môže pomôcť. Keď sa darí, všetko je ľahké. Práve zložitá situácia vás však formuje ako brankára i ako človeka. Očakávam, že to bude v novom ročníku lepšie.

:?: Našli by ste na nevydarenej sezóne aj nejaké pozitívum?
:arrow: Vychytal som sté víťazstvo v NHL, čo je veľmi pekný míľnik. Považujem to za jeden z doteraz najväčších úspechov v kariére. Som rád, že môžem chytať v najlepšej lige sveta.

:?: Zmenili ste niečo v letnej príprave?
:arrow: Nie, každý rok sa pripravujem rovnako. Horšia forma nebola dôsledkom zlej prípravy.

:?: Prilba vám ostane rovnaká alebo na nej urobíte nejaké zmeny?
:arrow: Na starej som mal znak Colorada, teraz ju budeme ladiť do farieb Montrealu. Či na nej zostane Flanders zo Simpsonovcov, ešte uvidím. Nie som rozhodnutý.

:?: Avalanche vás neoslovili?
:arrow: Ozvali sa, ale ponuka Montrealu bola lepšia. Colorado navždy ostane mojou srdcovou záležitosťou - draftovali ma a dali mi šancu v NHL, no prišiel čas skúsiť niečo nové.

:?: Čo z Denveru vám bude v Montreale najviac chýbať?
:arrow: Človek si za šesť rokov zvykne na prostredie, získa množstvo kamarátov. Mesto som si obľúbil, ale verím, že si zvykneme aj v Kanade. S priateľmi ostanem v kontakte.

:?: Ako sa vyrovnala so sťahovaním manželka Taylor?
:arrow: Každá zmena je ťažká, ona je navyše z Denveru. Chápe, že hokej je moja práca a zmena klubu k tomu patrí. Je jednoduchšie sťahovať sa v rámci Severnej Ameriky, ako ísť do Európy.

:?: Boli ste sa po sezóne pozrieť na Slovensku?
:arrow: Koncom mája sme prišli na niečo viac ako dva týždne. Cestovanie s ročným synom nie je jednoduché.

:?: Na svetovom šampionáte v Bratislave ste chýbali. Sledovali ste ho?
:arrow: Bol som ešte v USA a sledoval som ho prostredníctvom internetu. Niektoré zápasy som videl celé, z iných aspoň zostrihy. Mrzelo ma, že som v Bratislave chýbal i to, že sa chalanom nedarilo. Všetci chceli dosiahnuť čo najlepší výsledok, veď sme po prvý raz hrali doma a pre mnohých to mohli byť posledné majstrovstvá sveta v kariére. Chalani do toho dali všetko, ale nevyšlo to.

:?: Ako dlho ste sa vyrovnávali s faktom, že vás do tímu nezavolali?
:arrow: Naozaj ma to škrelo, lebo som sa tešil, že sa predstavím pred rodinou a známymi. Trápilo ma, že sa niečo iné hovorilo a iné dialo. Určite však nie som zatrpknutý. Také veci človeku škodia. Som typ, ktorý radšej odpúšťa. (pravdask)
Budaj, naše kvalitní dvojka. V zápasech, ve kterých nastoupil vždy odvedl dobrý výkon. Hlavně se vytáhl na Suckers, kde dovolil jen jeden gól. Ale jasná jednička je Carey Price a Budaj s více než 15 zápasy počítat nemůže.
:?: Zatiaľ ste odchytali v tejto sezóne osem zápasov. Čakali ste, že ich bude viac?
:arrow: Samozrejme, predpokladal som, že budem v bránke častejšie, ale, bohužiaľ, nie vždy vám plány vyjdú. Vedenie tímu tak rozhodlo. Uvidíme, ako to bude ďalej. Dúfam, že ešte pár zápasov odchytám, dovedna by ich mohlo byť okolo dvadsať.

:?: Niekedy nastúpite do bránky aj po niekoľko týždňovej pauze. Ako sa snažíte udržať v zápasovom rytme?
:arrow: Nie je to jednoduché. Človek musí byť pripravený a čakať, kedy príde jeho šanca.

:?: S akým časovým predstihom vám tréner oznámi, že nastúpite?
:arrow: V Montreale to funguje tak, že už približne viem, ktoré zápasy by som mal odchytať a ak ešte tréneri nie sú rozhodnutí, oznámia mi to minimálne deň-dva vopred.

:?: Canadiens figurujú v tabuľke Východnej konferencie v spodnej polovici. Na postup do play-off budete musieť mohutne finišovať.
:arrow: Pohľad na tabuľku nie je veľmi príjemný. Musíme sa sústrediť vždy len na najbližší zápas, na nič iné. Keby sme mysleli veľmi dopredu, to by nám mohlo len uškodiť.

:?: Scott Gomez, okolo ktorého bolo v poslednom čase dosť rozruchu, po vyše roku skóroval. V kabíne ste mali z toho celkom zábavu...
:arrow: Áno. Scottovi sa nedarilo tak, ako by chcel. Maká, bojuje, ale niekedy to človeku skrátka nejde. Tento gól by mohol byť pre neho akýmsi odrazovým mostíkom, verím, že čoskoro pridá ďalšie.

:?: Ako sa vám žije v Kanade v porovnaní s USA?
:arrow: Kanadu som trochu poznal, pôsobil som v juniorke v Toronte. Montreal sa mi páči, mesto je pekné a je to aj dobré počasie. Mám radšej zimu ako leto, hoci zima robí mnohým ľuďom problémy.

:?: Čo vám najviac chýba z Denveru?
:arrow: Slnko. Nie teplo, ale slnečný svit. V Denveri býva chladno, ale jasno. V Montreale sem-tam zaprší.

:?: Zaujímavé bolo, koľko ste mali v New Yorku fanúšikov. Miestami sa zdalo, že vás povzbudzuje aj polovica divákov.
:arrow: Dokonca som počul skandovanie Go Habs Go! Keď som prišiel do Montrealu, spoluhráči mi vraveli, že kdekoľvek hráme, v hľadisku máme veľa fanúšikov. Mali pravdu, nielen tu v New Yorku, ale trebárs aj v Los Angeles nám fandilo veľa ľudí. Montreal Canadiens je úspešný klub s bohatou tradíciou, ktorý má po celej Severnej Amerike veľa obdivovateľov.

:?: V Montreale predtým chytal Jaroslav Halák. Aký zanechal v klube dojem?
:arrow: Jaro urobil slovenskému hokeju v Montreale skvelé meno. Často tu na neho spomínajú. Keď sa nedávno St. Louis prvýkrát od jeho vyýmeny predstavili v Montreale, v hľadisku som videl veľa fanúšikov v dresoch s Halákovou menovkou.

:?: Tréner Canadiens Randy Cunneyworth čelil kritike časti fanúšikov, že neovláda francúzštinu. Ako ste na tom vy, pochytili ste už pár slov?
:arrow: Viem pozdraviť, povedať ďakujem, prosím a ešte prepáčte, ale nehovorím po francúzsky.
(pravdask)
S 20 zápasy se Budaj přepočítal, bude rád, když dosáhne na 15, s tím musel za Carym počítat.
:?: Odlietate do Denveru, alebo do Montrealu, kde pôsobíte v tíme Canadiens?
:arrow: „Do Denveru, tam žijem. Budem tam s malým synom.“

:?: Vlani ste sa za hokejom sťahovali prvý raz v rámci vašej kariéry v NHL, ktorá sa datuje od roku 2005. Z Denveru, zo sídla Colorada Avalanche, do Montrealu. Čo vám dala prvá sezóna v Canadiens?
:arrow: „Neodchytal som veľa zápasov, ale dala mi veľmi veľa. Keď som chytal, vďakabohu, sa mi darilo a bol som zdravý. Nemal som síce až toľko zápasov, koľko by som si prial, ale prispôsobil som sa situácii. Všetci to vedia, že som chcel byť častejšie v bránke a myslím si, že som viac aj zaslúžil. Musel som byť neustále pripravený na moju šancu. Kryl som chrbát Careymu Priceovi. Uvidíme, aké to bude v nasledujúcej sezóne.“

:?: Dostali ste sa z klubu v Denveri, kde ste boli dlho zabývaný, do hokejovej organizácie, v ktorej ste sa potrebovali nanovo etablovať. Bola to pre vás veľká zmena?
:arrow: „Jednoznačne! Aj čo sa týka životného štýlu. Aj v tom je predsa len rozdiel medzi Spojenými štátmi a Kanadou. Sme však profesionáli, dospelí ľudia a vieme, ako sa s tým vyrovnať. Denver bude pre mňa vždy Denverom, ale v Montreale sa mi páči. Je to krásne mesto. Škoda, že sme nedokázali to, čo sme chceli, pretože sme mali dobré mužstvo. Chalani boli celkom dobrá partia, ale nedarilo sa. Odzrkadlilo sa to v priebehu sezóny zmenami na trénerskom poste.“

:?: Vrátili ste sa v Montreale k staromládeneckému životu?
:arrow: „Bol som tam sám, ale išiel som do Montrealu hrať hokej a nie myslieť na iné veci.“

:?: Čo vás čaká pre novou sezónou u Habs? Aké ciele si kladiete pred seba?
:arrow: „Aby sme boli v rodine zdraví a nič zlé sa nestalo. Treba tvrdo bojovať o svoj post, a keď sa dostanem do bránky, zachytať čo najlepšie. Ostatné je už mimo mojej réžie.“

:?: Z hľadiska vášho dvojročného kontraktu s Canadiens je nasledujúca sezóna dôležitá pre vašu budúcnosť...
:arrow: „Človek by sa na to asi nemal tak dívať, pretože to zväzuje. Ale napokon to aj tak bude. Treba kráčať deň za dňom, sústreďovať sa na svoju robotu.“

:?: Montreal žije viac hokejom ako Denver. To je všeobecne známe. Je to pre vás viacej motivujúce, keď ste prišli do hokejovejšieho mesta?
:arrow: „Denver je dobré hokejové mesto, ale nemôže sa v tomto porovnávať s Montrealom, naozaj najlepším hokejovým mestom – v pozitívach, ale aj negatívach. Keď sa vyhráva, je to neskutočné, keď sa prehráva, opačne. Ja som to tak však nebral. Netreba sledovať médiá, treba sa sústreďovať na hru. Atmosféra okolo Canadiens je niečo také neskutočné, čo človek nemôže opísať dovtedy, kým v tom klube nehrá.“

:?: Zaiste si budete najbližšie želať mať viacej zápasov na svojom konte ako minulosezónnych sedemnásť, však? Ako na to?
:arrow: „Jedine tvrdou robotou a dobrými výkonmi v bránke. Reči niečo môžu, ale iba výkony niečo zmôžu.“

:?: Okolo vášho mena bolo trochu vzruchu pri nominácii Slovenska na tohtoročné majstrovstvá sveta. Môžete k tomu ešte niečo dodať?
:arrow: „Ani nie. Chcem úprimne pogratulovať chalanom k tomu, čo dosiahli. Zaslúžili si to, bojovali, bolo to skvelé. Po dlhšom čase znova urobili výborné meno nášmu hokeju. Ja som nešiel do Helsínk hlavne z rodinných dôvodov, ktoré som musel doriešiť. Samozrejme, rád by som tam bol!“

:?: Pre hokejistov z NHL v slovenskom výbere bol veľkým prekvapením brankár Ján Laco, pretože predtým ho nemali kde spoznať. Stretli ste sa vy dvaja vôbec niekedy? Ste vekoví rovesníci...
:arrow: „Podľa toho, čo som videl v Amerike, Jano podržal mužstvo. To hralo pred ním veľmi dobre, pochytal však veľa zložitých situácií. Proti nemu som stál v bránke ešte v mladšom doraste, keď som bol v Banskej Bystrici a on v Liptovskom Mikuláši. Akurát odtiaľ si naňho spomínam. Pre Jana je to skvelá vec zachytať tak výborne na takom veľkom fóre.“
(sport.sk)
cepi píše:„Neodchytal som veľa zápasov, ale dala mi veľmi veľa. Keď som chytal, vďakabohu, sa mi darilo a bol som zdravý.
:D Jestli se mu zdá, že chytal dobře.. Už jen za tu nahrávku Lecavaierovi bych se styděl..
Ale on naozaj chytal dobre. Jeden trapas storočia na tom nič nemení. Aspoň sme sa pobavili, no. :giggle:
Je fakt, že to nebyla žádná tragédie, ale spolehlivý zástup Caryho. Rozhodně den a noc ve srovnání s Auldem. Určitě jedna z lepších dvojek NHL.
993 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS