Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Peter Budaj

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

Peter chytal proti CBJ dobre.Najma v 1 tretine drzal COL nad vodou.....Ale nakoniec rozhodol prave gol,aky by nemal dostavat....Vykon nebol spatny,ale ako sa hovori v pripade brankarov.Nie je dolezite kolko toho chyti,ale kolko pusti a prave toto rozhoduje o zapasoch....
No ten 1. gol bola jeho chyba ale to ze dostal 3 goly neni take strasne skor je strasne to ze jeho tym nedal ani jeden :thumbsdown:
v lete mu vyprší kontrakt, tak som zvedavý, či si ho tam ponechajú, on si vyberať nemôže, nakoľko je RFA a celkom pochybujem, že ak by aj takúto možnosť mal, (ak by bol UFA), že by odtiaľ chcel odísť. Predvídať sa ešte nedá nič, nakoľko do leta je ešte kopec času.
Tak ja dufam ze ostane je to fajn brankar a neraz ich podrzal tak snad maju rozum a nechaju si ho :)
Dado,suhlasim s tym,ze Peto nechyta zle,ale pekne sme videli rozdiel v zapase s MTL.Na jednej strane brankar muzstvo podrzalo,ked to potrebovalo a na druhej strane,ked sa uz konecne COL podarilo yrovnat,tak 2 min. pred koncom inkasuju.Jasne bolo to tazke pre Peta,ale opakujem,tu je ten rozdiel.Peto mal vtedy vytiahnut zakrok a zachranit COL pred prehrou.Nestalo sa a tak COL ostava na dne WConference....Petovi samozrejme drzim palce a verim,ze este ukaze svoje kvality
Zasa smolny zapas pre Peta...Nie a nie sa poriadne chytit.Aj ked podla mna chytal dobre,mal tam par super zakrokov,ale stale sa mu podari pustit nejaky zbytocny gol...... :(
Ach jaj Peter.Nejako to nejde.Nie a nie sa uchytit.....Aj ked som vacsinou optimista,uz nejak stracam vieru,ze v zavere sezony este vylepsi ten zly dojem.Fakt nevydarena sezona..... :(
Konecne vydareny zapas od Peta a aj od COL.CHI mi prapadalo unavene a COL to vyuzilo.Snad sa Peter chyti prave tymto zapasom a vylepsi si statistiky.Aspon ten Petov standard tesne nad 90%......
Obrázek
ObrázekObrázek
Dalsi pomerne vydareny zapas,aspon co sa tyka individualnych statistik.Samozrejme to najdolezitejsie-vitazstvo,neprislo......
Peter sice proti Wild nemal nejak vela prace a najma v 3.tretine vyse 15 min na neho nesla ani jedna strela,ale co mal to pochytal.Za gol nemohol,mal zakryty vyhlad obrancom a v najazdoch potvrdil,ze sa mu dari.Je paradoxom,ze minule sezony boli prave najazdy nocnou morou Budaja,ale po pritom vyhraval.Tato sezona je katastrofa,ale v najazdoch je excelentny(spolu s Wolskim)
Posledne 3 zapasy chytal vyborne.Tak nech mu to vydrzi!!!
Opat nemal Peto vela prace,ale aj tak mal tam par peknych zakrokov.Za goly nemohol.

Top 10 Budaj's video games :)

http://avalanche.nhl.com/team/app/?serv ... eid=413370
To snad nie!!!!To co si Peto vybuduje za 5 zapasov strati za jeden.Uz uz atakoval 90 % hranicu a sup pad naspat,kde zacal.....Zapas ani goly som nevidel,ale 8 golov je hocijako vela a najma z 24 striel... :( :(
Sezóna, na ktorú treba rýchlo zabudnúť. Colorado je najslabším tímom západnej konferencie NHL. Peter Budaj musí často gratulovať k víťazstvu súperom. V piatok nadránom dostal osem gólov v zápase proti Edmontonu. "V ťažkých chvíľach sa formuje charakter človeka," tvrdí 26-ročný hokejový brankár.

:?: Zámorskí novinári už Colorado odpísali. Myslíte si, že mužstvo ešte posunie do play off fantastický záver sezóny?
:arrow: Budeme sa snažiť ešte vyhrať čo najviac zápasov. Strata je dosť veľká, ale človek nikdy nevie.

:?: Chytáte prvú sezónu v pozícii jednotky, no celé mužstvo sa trápi. Ako sa s tým vyrovnávate?
:arrow: Nie je to jednoduché. Je to prvá sezóna, v ktorej sa mi nedarí tak, ako by som si predstavoval. Raz však musela prísť. V ťažkých chvíľach sa formuje charakter človeka. Bojujem ďalej a keď sa karta obráti, myslím, že budem psychicky silnejší.

:?: Ako sa dostávate po nevydarenom zápase späť do pohody?
:arrow: Dám si sprchu, oblečiem sa a tým sa pre mňa neúspešný zápas končí. Ako sa vraví, nemá zmysel plakať nad rozliatym mliekom.

:?: Počítali ste aj s možnosťou, že vás Colorado v závere prestupového obdobia vymení?
:arrow: Každý hráč, ak nemá v zmluve klauzulu no trade, s tým musí rátať. Pre vedenie klubu sme často iba kusom mäsa. Keď sa darí, je všetko fajn, keď nie, hrozí aj výmena. Klamal by som, keby som tvrdil, že som na to nemyslel, ale snažil som sa, aby to neovplyvnilo moje výkony v bránke.

:?: Ako zvyknete prežívať zápasy na striedačke. Nie ste nervóznejší, než v bránke?
:arrow: Rád by som chytal, ale aj na striedačke som súčasťou tímu. Snažím sa mužstvo povzbudiť a udržiavať dobrú náladu.

:?: Zvyknete študovať herný prejav brankárov či útočníkov?
:arrow: Samozrejme. Každý brankár je osobnosť, môžem sa od neho niečo naučiť. A všímam si pozorne aj korčuliarov, aby som bol zasa o krôčik vpredu, keď sa s rovnakým súperom stretneme znovu.

:?: Ktorý útočník je pre vás najnebezpečnejší?
:arrow: V NHL je veľmi veľa dobrých útočníkov - Ovečkin, Malkin, Kovaľčuk... V Detroite je niekoľko výborných strelcov, ťažko sa proti nim hrá i chytá.

:?: Martin Brodeur z New Jersey dosiahol tento týždeň nový rekord v počte víťazstiev v NHL. Koho považujete za najlepšieho brankára v súťaži?
:arrow: Jednoznačne Martina Brodeura. Potvrdzuje to už niekoľko rokov. Dá sa na neho spoľahnúť v kritických situáciách a na také štatistiky, aké dosahuje, nestačí mať iba šťastie. V lige je momentálne viacero výborných gólmanov - Luongo, Lundqvist, Bäckström, ale Brodeur je jasná jednotka.

:?: Nedávno ste v New Yorku trénovali na klzisku s výhľadom na more. Aký to bol pocit?
:arrow: Áno, pripravovali sme sa v aréne priamo na pobreží a sledovali oceán. Zaujímavé.

:?: V Denveri vás navštívil tréner reprezentácie Ján Filc. Hovorili ste aj o prípadnom štarte na majstrovstvách sveta?
:arrow: Zatiaľ sa chcem naplno koncentrovať na záver sezóny v zámorí, ale účasť na majstrovstvách sveta by som bral ako poctu. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia v Colorade. Nemám kontrakt na ďalšiu sezónu, musím vyčkať aj na to.

:?: Na maske máte komiksovú postavičku Hulka. Prečo?
:arrow: Videl som v lete film a postavička sa mi páčila. Povedal som si, že keď je Hulk, ako sa vraví cool, tak si ho dám na masku.

:?: Rád hráte videohry, ale už si ich nenosíte na zápasy vonku. Ako teraz trávite na turné čas?
A :arrow: k máme čas, idem s chalanmi do kina, alebo mám teraz rozčítanú jednu knihu. A možno už aj starnem, preto hrám videohry menej ako kedysi.

:?: Akú knihu máte rozčítanú?
:arrow: Volá sa The Winner Within (Víťaz vo mne) a napísal ju známy basketbalový kouč Pat Riley, ktorý v 80. rokoch priviedol Los Angeles Lakers štyrikrát k triumfu v NBA. Myslím, že je to pekné čítanie pre športovcov.

:?: Ste známy futbalový fanúšik. Máte svoj tip na víťaza tohtoročnej Ligy majstrov?
:arrow: Jednoznačne FC Barcelona. Možno sa na mňa veľa ľudí nahnevá, ale nemám rád anglické mužstvá. S výnimkou Liverpoolu. V anglických kluboch hrá veľa kvalitných futbalistov, ale jednoducho im neviem prísť na chuť. Páči sa mi iba hra Liverpoolu. Mám tam aj dobrého kamaráta Martina Škrtela a teším sa, že mu to teraz v tíme ide. V Lige majstrov by som samozrejme najviac bral finále Liverpool - Barcelona.

:?: Myslíte si, že slovenská futbalová reprezentácia postúpi na majstrovstvá sveta?
:arrow: Ak sa nemýlim, Slovensko zatiaľ vedie tabuľku kvalifikácie. Tento rok by to už naozaj mohlo vyjsť. Máme viacero šikovných mladých futbalistov, mužstvo však musí zvládnuť kľúčové zápasy. To je dlhé roky Achilova päta nielen vo futbale, ale aj v hokeji (pravdask)
Obrázek
vsetko zle je na nieco dobre....aspon nam pride Peťo na MS........az sa nevyhovori..... :)
Myslím si že nieje jedne z tých.Ved i vlani prišiel,aj ked na koniec.
Tak,len nech pekne pride.Snad sa zadari aj nejaky ten uspech...a ten Peter potrebuje....A navyse stacilo Lasakov,Stanov,ci Krizanov...Mame tam Hudacka,Laca....
Tí nás nespasia,potrebujeme niekoho ako je Buddy
Freddie92 píše:Tí nás nespasia,potrebujeme niekoho ako je Buddy
a Janka Lasaka uz nie? :D

k teme: tato sezona je proste mega nevydarena pre Budyho a tak aj pre cele Colorado. Snad sa Peto ukaze v lepsom svetle na MS, ak dojde. Ale hlavne, aby v buducej sezone chytal lepsie, lebo s takymito vykonmi to bude asi rychly odchod z NHL :thumbsdown:
Brankár Peter Budaj nevyužil šancu, ktorú dostal od tímu NHL Colorado Avalanche a nevybojoval si post celosezónnej jednotky. "Definitívne som nevyužil svoju šancu. Je tu skvelá organizácia, celý rok stáli za mnou. Nanešťastie, nebol som na tej ceste, na ktorej som chcel byť. Som presvedčený, že aj v klube si to predstavovali inak," povedal pre Denver Post Budaj po utorňajšom tréningu a dodal: "Je to kolektívny šport a celý tím nehral počnúc mnou dobre. Som z toho nešťastný, ale musím sa z toho poučiť."
Budajovi končí po sezóne kontrakt na 800-tisíc dolárov. V 52 stretnutiach sezóny má 26-ročný Banskobystričan priemer 3,02 inkasovaného gólu na zápas a 89,3 % úspešnosť zákrokov. Budaj sa na sezónu tvrdo pripravoval, chcel v nej predviesť svoje kvality. "Som sklamaný, pretože som si myslel, že som sa veľmi dobre pripravil. Môžem povedať, že je to rok sklamania nielen pre mňa, ale aj pre celý klub," uviedol pre Denver Post Budaj, ktorý potvrdil, že jeho kontrakt už teraz nie je v jeho rukách.
V súčasnosti však na zmluvu nemyslí. V tomto momente by preňho bolo najlepším scenárom na prípadné zotrvanie v klube, keby v Colorade zostal na pozícii dvojky. Tréner Avalanche Tony Granato súhlasí s názorom, že slovenský gólman nevyužil svoju šancu, ale na druhej strane stále môže jeho výkonnosť ešte rásť.
"Stále je na ceste byť dobrým brankárom. O tom nepochybujte. Aj iní gólmani, ktorí sú v súčasnosti hviezdami, majú za sebou podobné roky. Napríklad Tim Thomas z Bostonu, ktorý je jedným z momentálne najužitočnejších v lige. Verím, že sa Peter z tohto roka poučí a pomôže mu to do budúcna," dodal Tony Granato. (hokejsk)
Je to fakt smutne,ale naozaj to vyslo najhorsie,ako mohlo.Sezona,kedy mu konci zmluva,sanca na post jednotky...tu sa to malo rozhodnut.A aj rozhodlo :sad2: :( ...Ale dufajme,ze nie definitivne.Peter na NHL ma a som presedceny,ze aj na post jednotky.Tuto sezonu sa Peter asi malo modlil :)

Ale na tie MS podla mna mal ist.Je to nieco ine,je to turnaj,je to repre,nove prostredie,novi spoluhraci.Podla mna by mu to pomohlo.....
Peter zachytal v poslednych zapasoch super a este k tomu shutout.Ale je to slaba naplast na nepodarenu sezonu....Snad ten zaver bude dobry a aspon trocha si napravy chut a vylepsi statistiky.....A mohol by si to rozmysliet a prist na MS......
peto je najlepsi brankar na svete ale co s toho ked chyta v colorade(aj ked im fandim ale je to tak).kedysi to bola cest hrat za colorado ale teraz to cest nie je.keby peto chytal niekde inde-v neakom lepsom tyme tak by teraz nemal len 89.9% ale minimalne 92%.Ja to viem lebo ja peta uz dost dlho sledujem a sledujem aj colorado a je pravdou ze by cez leto mali zmenit cely tym ale peta by si urcite mali nechat a podla mna aj na poste1.Ved aj tony granato povedal ze jedna sezona nevijde kazdemu a myslim si to iste.Ale velka skoda je ze peto nepride na MS lebo aj ked mame janka lasaka a rasta stanu myslim si ze keby obidvaja naraz isli do brany tak by nezachytali ako peto.A dufam ze dalsia sezona Coloradu vyjde lepsie ako tato a bude sa radost na nich pozerat.
Budaj151 píše:peto je najlepsi brankar na svete ale co s toho ked chyta v colorade(aj ked im fandim ale je to tak).kedysi to bola cest hrat za colorado ale teraz to cest nie je.keby peto chytal niekde inde-v neakom lepsom tyme tak by teraz nemal len 89.9% ale minimalne 92%.Ja to viem.
svata pravda :yes: .... :lol3: :wowo: :wowo: :wowo: :wowo: :wowo: :taptap: :thumbsup2:
Selly8 píše:
Budaj151 píše:peto je najlepsi brankar na svete ale co s toho ked chyta v colorade(aj ked im fandim ale je to tak).kedysi to bola cest hrat za colorado ale teraz to cest nie je.keby peto chytal niekde inde-v neakom lepsom tyme tak by teraz nemal len 89.9% ale minimalne 92%.Ja to viem.
svata pravda :yes: .... :lol3: :wowo: :wowo: :wowo: :wowo: :wowo: :taptap: :thumbsup2:
Selly,to je fakt těžký kalibr a chápu,že Ti to nedalo,ale radši to diplomaticky nechám tak......... :wink: :D
Pravdou ale je,že Budaj to měl letos hodně těžké...... :32:
993 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS