Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Lubomir Visnovsky

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

Lubo sa zranil v zapase proti Calgary pri blokovani strely. Podla vlastnych slov ma podvrtnuty clenok a caka na vyjadrenie lekarov. Minimalne niekolko dni bude mimo hry.
Skorpion píše:Lubo sa zranil v zapase proti Calgary pri blokovani strely. Podla vlastnych slov ma podvrtnuty clenok a caka na vyjadrenie lekarov. Minimalne niekolko dni bude mimo hry.
A už to začína. Som zvedavý, kto je na rade. Ale našťastie to nie je snáď nič vážne.
19.1.-2010

Rozhovor:

Tipněte si, jak zápas s Českem dopadne.
Já nerad předvídám výsledky, to se nevyplácí.

Kde má podle vás český tým slabinu a v čem bude silný?
Osobně si myslím, že Češi mají velkou smůlu v tom, že za ně nebude hrát Milan Hejduk. Je jedním z nejzkušenějších hráčů celé NHL. Pro nás je to dobře. Myslím si, že v českém týmu není lepší hráč než on.

Jaké má na olympiádě šance Slovensko?
To je velmi těžké hodnotit. Uvidíme, jaká bude naše aktuální forma.

V nominaci vaší reprezentace chybí útočník Colorada Marek Svatoš, proti němuž jste právě hrál. Nemyslíte si, že je to chyba?
Výběr dělá trenér, do toho já mu nemůžu mluvit. Ale mrzí mě to, protože Marek je můj velký kamarád a hlavně výborný hokejista.

Myslíte už často na olympiádu? Jak se na ni připravujete?
Já už jsem připravený. Ale podívejte, jak to teď vypadá s Edmontonem. Když jsme hráli s Alešem Hemským, dařilo se nám. Ale od té doby, co se zranil, jsme prohráli snad šestnáctý zápas z osmnácti. Z toho je člověk duševně úplně na dně. Jezdím jako blázen z jednoho konce hřiště na druhý, nikdo mi nepřihraje a pak mě trenér nechá sedět. Jako kdybych za tu mizérii mohl já. Nejraději bych praštil s hokejem.

Opravdu?
Jedinou radost mi dělá rodina. Nebýt manželky a děcka, skutečně bych už asi skončil.
Tak to su natom naozaj vazne zle :hmm:
je naozaj demotivujuce ked prehrate 15 zapasov z poslednych 16, ale netreba vesat hlavu dole. Chce to nejake zmeny v time, nove impulzy, a snad sa zacne aj darit.
Tak v Edmontone organizoval dáke súťaže hráčov Oilers a zúčastnil sa ich aj Višňa. Je najrýchlejším korčuliarom Edmontonu a pokiaľ ma pamäť neklame, tak porazil aj Cogliana, ktorý vyhral túto súťaž v rýchlosti na All Stars Game! Čo sa týka strely, jeho puk išiel rýchlosťou 97 míľ za hodinu.
Viac sa dozviete tu, kde sú aj videá:
http://sportky.topky.sk/c/41101/video-v ... -edmontonu
Radím pozrieť aj Comrieho gól!

Ešte dodám, že by som bol určite za to, aby sa dali gólmani do hráčskeho výstroja a bol by som si istý, že niektorí, alebo väčšina by prekorčulovali hráčov.
Ak ma oči neklamú tak na NHL.COM je správa o výmene Luba Vysnovskeho, z edmontonu sa stahuje do Anaheimu , a bude z neho káčer :) snád sa mu tam bude viac darit ako v edmontone :) prajem mu vela stastia

BTW bol vymenený za Ryana Whitney-ho
Bude sa mu určite viac dariť. Pomôže to jemu aj Anaheimu. Veď u Olejárov si nemal s kým poriadne zahrať a aj uvažoval kvôli tomu o konci kariéry. Zaslúžil si prestup.
Vitej Lubo u Ducks :serus: SNad se ti bude libit a darit a beda ti jak budes hrat prd a jeste sem dotahnes nejake pseudofanousky :D Visna je vlastne 1.Slovak v historii Anaheimu, kdyz nepocitam hrace jako Malec ci Podhradsky, kteri se u Ducks ani poradne neohrali. Snad zanecha Visna hlubsi a uspesnejsi stopu :thumbsup: Co jsem videl plat, tak jsme na budouci 3 roky jeste 1M usetrili, protoze Visnovi vzhledem k jeho veku plat klesa ( letos 7 a potom 6-5-3 ) zato Whitneymu roste ( letos 3.5 a potom 4.5 - 5 - 5.5 ).
no visna to s tou odpovedou vyriesil, keby to tak cital carlyle :lol2:

Keby ste si mohli vybrať medzi postupom do play off NHL alebo majstrovstvami sveta, čo by ste uprednostnili?

„V play off NHL som si nezahral tuším už osem rokov a strašne ma to láka. Aj majstrovstvá budú určite skvelé, keď sú na Slovensku. Ale aspoň prvé kolo play off by som si chcel zahrať, tak by som stihol aj svetový šampionát. Dúfam, že sa moji fanúšikovia neurazia. Jedenásť rokov som v NHL a iba dvakrát som si zahral v play off, chcem konečne postúpiť.“

:arrow: http://hokej.sme.sk/c/5805603/visnovsky ... onate.html
Odporucam pozriet :cry:


Vyrazne doporucujem si pozriet tento rozhovor s Lubom (ma nieco malo cez 40 minut), velky clovek, osobnost, pan hokejista !
:yes: :yes: :yes:
http://www.tyzden.sk/rozhovory-tyzdna/visnovsky.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fortune píše:Vyrazne doporucujem si pozriet tento rozhovor s Lubom (ma nieco malo cez 40 minut), velky clovek, osobnost, pan hokejista !
:yes: :yes: :yes:
http://www.tyzden.sk/rozhovory-tyzdna/visnovsky.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Autor zaslouží poděkování, a Višnovský pochvalu za skvělý rozhovor! :good:
:?: Motivácia každého klubu pri štarte sezóny je zhodná: vyhrať Stanley Cup. V Anaheime to asi nebude inak.
:arrow: „Iste, pozitívne myslenie je základným princípom celého športu v zámorí. Okrem toho po tvrdej príprave ja i väčšina mojich spoluhráčov od únavy sotva ťaháme za sebou nohy. Ale to je dobré.“

:?: V lete ste po detoxikačnej kúre schudli o šesť kilogramov. Vrátila sa vám už pôvodná hmotnosť?
:arrow: „Nie, strážim si redukovanú váhu. Cítim sa tak na korčuliach lepšie.“

:?: V NHL nastupujete už do svojej jedenástej sezóny. Spýtali ste sa cez leto Zdena Cháru na recept na Stanley Cup?
:arrow: „Príkladov mám dosť. Od kuriózneho triumfu Šatana cez vydretý Mariána Hossu. Vlani sme v prvom kole play off neboli slabší ako Nashville, ale zbabrali sme prvý zápas doma a potom už súper hral presne to, čo na nás platilo.“

:?: Má súčasný Anaheim reálne na to, aby vyhral Stanley Cup?
:arrow: „Má. V útoku je silný potenciál hviezd, ako sú Selänne, Koivu, Getzlaf, ani obrane nechýbajú skúsenosti. Pôjde o to naladiť optimálnu formu na správny čas.“

:?: Dá sa udržať celý rok?
:arrow: „Ťažko. Preto teraz radšej nespomíname veľmi Stanley Cup, ale skôr vydarený štart. Je príjemnejšie mať účasť v play off skôr v suchu, ako sa o postup mlátiť do posledného zápasu či zranenia.“

:?: Začiatok NHL nestihne pittsburská hviezda Sidney Crosby pre následky otrasu mozgu. Vedenie NHL opäť sprísňuje tresty za údery na hlavu a krk. Mali ste v tíme o tom míting?
:arrow: „Veľmi podrobný. Nik nepochybuje, že ide o správny trend. Brutálne typy by mali odradiť vysoké suspendácie za fauly na hlavu. Otázne je, ako to zvládnu rozhodcovia. V prípravných zápasoch sa stalo, že za útok na hlavu dostal istý hráč päťzápasový dištanc a takmer zhodný zákrok inému prešiel bez trestu. Treba sa spoliehať skôr na seba.“

:?: Vy ste sa v NHL presadili taktikou inšpirovanou z rozprávky Tom a Jerry. Používate ešte úskoky šikovnej myši?
:arrow: „Nič iné mi neostáva, len zdokonaľovať klamlivé pohyby pri mantineloch. Ale dopredu sa už hrá lepšie, presadzujú sa rýchlostné typy.“

:?: V minulej sezóne ste boli so 68 bodmi najproduktívnejším obrancom v NHL, v kariére ste strelili už 111 gólov. Ani jediný však v 18 dueloch play off. Ženie vás aj táto méta?
:arrow: „V NHL som na ten počet sezón veľa zápasov v play off neodohral. Ale v podvedomí ma to šteklí. Najmä keď si spomeniem, že v Slovane sa mi za zopár sezón podarilo dať 14 gólov v play off.“

:?: Hartwall arénu ste v roku 1997 otvárali na svetovom šampionáte za trénera Jozefa Golonku, v roku 2003 ste v nej pod dvojicou Šterbák–Hossa získali bronz a boli ste členom All stars. Najbližšie MS sa hrajú opäť tu. Myslíte na to?
:arrow: „Len ako na zhodu okolností. Radšej by som bol, keby ma v tom čase svrbela neoholená brada v play off NHL.“
(smesk)
:?: Ako vyzerala vaša letná príprava?
:arrow: Bola úplne iná ako po minulé roky. Po majstrovstvách sveta som si len rameno dával dva mesiace dokopy, na základe čoho som musel úplne otočiť prípravu na novú sezónu. Zatiaľ sa cítim celkom fajn. Už sa len musíme zladiť so spoluhráčmi na ľade, nech nám to ladí ako v závere minulej sezóny.

:?: Ako sú na tom vaše boľavé ramená?
:arrow: Zatiaľ držia. Chodil som na viaceré terapie. Rameno mám trošku posunuté, kosť sa mi totiž drhla o kosť, tak som ho musel spevniť a zosilniť.

:?: Aké máte ciele do novej sezóny?
:arrow: Vždy som mal veľké plány, ale teraz som si povedal, že to budem naozaj brať od zápasu k zápasu. Nemám veľké oči. Chcel by som vyhrať najbližší zápas a želám si, aby sa nám darilo ako mužstvu. Čo bude ďalej, sa uvidí. Nemám v pláne sa naháňať za žiadnymi veľkými métami. Určite by som si prial, aby sa mi darilo tak ako vlani, ale ešte viac si želám, aby som bol oporou tohto tímu a podával stabilné výkony. Radšej nech mám čo i len 40 bodov za sezónu, no dobrý pocit a pochvalu od trénera, ako 70 bodov a veľa mínusiek. Niekedy je menej viac.

:?: A čo tímové ciele?
:arrow: Musíme predovšetkým zachytiť dobre úvod sezóny, pretože už asi päť-šesť rokov je práve toto problém Anaheimu. Prvý mesiac je vždy hrozný, a potom sa až začne vyhrávať. Hádam sa tento rok preberieme o dosť skôr.

:?: V tíme Ducks pokračuje v kariére štyridsaťjedenročný Teemu Selänne, hoci už po vlaňajšku avizoval možný koniec kariéry. Prekvapilo vás to?
:arrow: Podľa toho ako hrá a korčuľuje, vôbec na svoj vek nevyzerá, takže ani nie. S ním je radosť byť nielen na ľade, ale celkovo v kontakte. Vždy, keď príde ráno na tréning je dobre naladený, vysmiaty a rozdáva okolo seba neuveriteľne veľa pozitívnej energie. Teemuho všetci milujú. Vždy vie dať trefnú poznámku. Aj tréner, keď troška niekedy nadáva, tak Teemu jeho slová odľahčí a všetko obráti na zábavu. To je však o veľkosti hráča a svedčí to o jeho osobnosti.

:?: Kluby NHL odohrajú za sezónu 82 zápasov v krátkom časovom slede. Nevadia vám rýchle presuny z mesta do mesta, z arény do arény?
:arrow: Taký je hokejový život. Ja som sa rozhodol ísť touto cestou, a tak musím znášať plusy aj mínusy tohto života. Je pravda, že niekedy to máme naozaj hektické. Po zápase nám povedia o dvadsať-tridsať minút musíme sedieť v autobuse, všetko sa teda rýchlo pobalí a náhli sa na letisko. My musíme dodržiavať, čo nám povedia.

:?: Pri tragédii hokejistov Lokomitu Jaroslavľ ste prišli o dobrého kamaráta Pavla Demitru, myšlienkami ste však asi stále s ním...
:arrow: Na Paľa sa nedá nemyslieť. On bol nielen jedným z najlepších hokejistov, s akým som kedy hral, ale hlavne bol môj skvelý kamarát. Bol líder našej partie, vždy nás potiahol, vedel odľahčiť atmosféru v kabíne, ak to bolo nutné. Strata takého človeka sa nedá ničím nahradiť. Som aj v kontakte s jeho manželkou Majkou. Na pamiatku zosnulých hokejistov som si kúpil náramok s nápisom: "Love for Lokomotiv".

:?: Demitra vám mal ísť za svedka na svadbu...
:arrow: Dohodli sme sa, že po sezóne pôjdeme na exotický ostrov a Paľo s Majkou by prišli za nami ako svedkovia. Bohužiaľ to nevyšlo...

:?: Stihli ste absolvovať svadobnú cestu?
:arrow: Kdeže. Plánovali sme, že hneď po skončení budúcej sezóny odídeme na Havaj. Informoval som sa u konzula, či by to bolo možné aj teraz, no Američania sprísnili pravidlá. Manželka Katka je v pokročilom štádiu tehotenstva, pričom s turistickými vízami by ju mohli vrátiť späť, čo som si nemohol dovoliť riskovať. Tak sme spravili svadbu o pol deviatej na mestskom úrade, o deviatej sme boli na pasovom a už o pol tretej na americkej ambasáde. Všetko sa to zomlelo pomerne rýchlo a odleteli sme do Ameriky. Budúce leto si chceme všetko vynahradiť a spraviť si peknú svadbu.

:?: Zmenil sa po jaroslavľskej tragédii váš vzťah k lietaniu?
:arrow: Áno, bojím sa. Navyše, odvtedy ako sa mi narodilo dieťa, vnímam všetko úplne inak. Niekedy som si hovorieval - čo sa mi môže stať, je to pohodka - a vôbec som nevnímal žiadne turbulencie. V posledných rokoch sme mali pár strašidelných letov. Keď sme cestovali do Denveru, bolo to zlé. Po lietadle všade lietalo jedlo, trvalo to asi dvadsať minút. Naozaj som sa bál a odvtedy mi nie je všetko jedno. Človek nikdy neráta s tým, že by sa takéto niečo mohlo stať. Sme však veľmi slabí, aby sme v tomto niečo zmenili.

:?: Aké lietadlá majú kluby z NHL?
:arrow: Každý má svoje veľké sedadlo, kde môže oddychovať. Počas letov najčastejšie pozeráme filmy. Pred pár dňami som dočítal biografiu tenistu Andre Aggasiho, ktorá je naozaj výborná.

:?: Veľa hokejistov hráva aj karty, ako je to s vami?
:arrow: Máme v lietadle dva pokrové stoly, takže aj toto je naša zábavka. Keď nás čakajú dlhšie lety a hrá sa hodiny tak niektorí chalani nadávajú, že veľa prehrali (smiech).

:?: Ako ste na tom vy?
:arrow: Zatiaľ som v pluse (úsmev).

:?: Slovákov v NHL opäť ubudlo, žiadny z mladých hráčov sa nedostal do prvého tímu...
:arrow: Je to smutné, treba sa na tým naozaj zamyslieť. Ak chceme urobiť zmeny v slovenskom hokeji, mali by sme zlepšiť prístup k mládeži a pozdvihnúť trénerov.

:?: Novým trénerom slovenskej reprezentácie sa stal český odborník Vladimír Vůjtek. Čo vravíte na túto voľbu?
:arrow: Poznám ho už dlhšie. Pred mojím odchodom do Ameriky sme sa aj stretli. Chcel by ma späť do tímu. Povedal som mu, že uvidíme, budeme v kontakte, ale tento rok asi reprezentovať nebudem. (pravdask)
visna bude mesiac pauzovat kvoli zlomenemu prstu.

na dailyfaceoff :arrow: Losing Visnovsky is a huge blow to the Ducks in all scenarios. While the Czech defenseman will not require surgery, he likely will use all four weeks to recover. Expect the team to try Kurtis Foster on the power play and give Luca Sbisa and Cam Fowler added responsibility.
:slap: :slap: :slap:
hovada nevzdelane, ze Cech...ocakavam teraz, ze Cam Fowler will step up a vdaka tomu zazije podobnu sezonu ako Lubo tu minulu (ak nie lepsiu, vo Fowlerovi vidim velky potencial)
:?: Stále máte šancu prebojovať sa do play-off, no čaká vás náročný záver základnej časti. Zvládnete to?
:arrow: Strácali sme na play-off už dvadsať bodov a teraz je rozdiel len šesť-sedem, takže je to veselšie. Do konca základnej časti zostáva odohrať ešte dosť zápasov, naša šanca žije. Veríme, že nám vyraďovacie boje neujdú. Preto hráme každý zápas naplno.

:?: V novembri a decembri sa tímu vôbec nedarilo. Ako ste to prežívali?
:arrow: Bolo to nepríjemné, tím bol psychicky dole. Navyše som bol zranený a celý november som nehral. Každý deň za mnou chodili a pýtali sa, kedy sa vrátim na ľad, čo tiež nebolo príjemné. Spoluhráči si vytvárali šance, ale nepremieňali ich. Naopak, z protiútokov sme dostávali góly, čo bolo frustrujúce. Dôležité je, že sme sa z toho dostali. Teraz hráme celkom slušne a aj nálada v tíme je oveľa lepšia. Človeka hneď všetko viac baví.

:?: Počas vášho zranenia vymenilo vedenie trénera. Aký je Bruce Boudreau?
:arrow: Jeho predchodca Randy Carlyle bol prísny, no veľmi dobrý tréner. Mal svoje pravidlá, ktoré nebol ochotný meniť. Brucea Boudreaua som poznal už z Los Angeles, vtedy bol trénerom farmy. Stretávali sme sa na predsezónnych kempoch. Vo Washingtone sa mu darilo, neviem, či nevyhral aj cenu pre najlepšieho trénera sezóny. Teraz ťahá hore aj nás. Nechcem nejako obšírnejšie hodnotiť trénerov, ale zatiaľ nám to s ním ide.

:?: Čo nové priniesol do mužstva?
:arrow: Iný štýl. No najmä sme potrebovali získať späť sebavedomie, čo sa podarilo. Hoci prehrávame o gól alebo dva, dokážeme otočiť zápas.

:?: Predošlý tréner vás prostredníctvom médií viackrát kritizoval. Ako ste to vnímali?
:arrow: Nič zvláštne o mne nepovedal. Celý tím nehral dobre. Keď je človek hore a darí sa mu, veľa sa o ňom nepíše. Keď vám nevyjdú dva-tri zápasy, tak sa to hneď začne rozoberať v médiách a je to ťažšie. Ale taký je šport, hokej a najmä NHL.

:?: Zmenil sa váš denný rytmus, odkedy ste dvojnásobným otcom?
:arrow: Všetko sa zmenilo, celý svet sa točí okolo detí. Keď prídem domov, rád sa s nimi hrám a hokej úplne vypustím z hlavy. Dokonale sa odreagujem. Niekedy to však nie je sranda. Maxim má tri roky a niekedy je nezastaviteľný. Potreboval by som si aj oddýchnuť, ale debatovať s ním a hrať sa je veľká radosť. Chodí do americkej škôlky, tak mieša slová po slovensky a anglicky. Má z toho poriadny guláš a je zábava počúvať ho.

:?: Boli ste pri narodení dcérky Lily?
:arrow: Samozrejme. Rovnako, ako pri prvom Maximovi. Už som vedel, čo ma čaká, tak ma nič neprekvapilo. Prešlo to v pohode, bez stresu. Prvý raz to bolo trošku iné.

:?: V zámorí sa hovorilo o vašej výmene do Philadelphie. Zachytili ste to?
:arrow: Každý deň sa niečo podobné objaví. Tento týždeň som počul o Pittsburghu... Ide len o špekulácie médií a ja to neovplyvním. Nevenujem tomu pozornosť, mojou prácou je hrať hokej. Ak sa v Anaheime rozhodnú vymeniť ma, tak bohužiaľ. Pobalím si veci a idem ďalej. Taký je hokejový život.

:?: Aký je váš momentálny postoj k reprezentácii?
:arrow: Už som sa vyjadril, že som s reprezentáciou po domácom šampionáte skončil a za tým si stojím.

:?: Vedenie NHL prijalo viaceré nové pravidlá na ochranu zdravia. Snaží sa znížiť počet otrasov mozgu. Pomáha to?
:arrow: Pre technickejších hráčov je dobre, že ich chce liga chrániť. Robia dobrú prácu. Zbaviť sa zrážok po odohratí puku a zozadu, je správny krok.

:?: Nedávno ste sa v Columbuse pobili. Čo sa stalo?
:arrow: Nič zvláštne. Ani nešlo o poriadnu bitku, skôr strkanicu. Mojou chybou bolo, že som si nezapol dres, keďže som sa pár rokov nebil a ani mi nenapadlo, že sa môžem dostať do potýčky. Nepríjemné to bolo len v tom, že som dostal trest do konca zápasu, inak by som sa po piatich minútach vrátil na ľad.

:?: Čím vás Brassard vyprovokoval?
:arrow: Dal mi krošček do brady. Potom som už nerozmýšľal, či je väčší alebo menší, bitkár či nie.

:?: Sledujete na diaľku slovenskú extraligu?
:arrow: Zaujíma ma, ako sa darí Slovanu a Skalici. Za Slovan som hrával a v Skalici pôsobí brat Tibor. Viem, že je to na čele tabuľky vyrovnané. Držím kamarátom a najmä bratovi palce, nech sa im darí. Pre mňa by bolo najlepšie finále Slovan proti Skalici.
(pravdask)
:?: Ľubo, okrem toho, že ste skončili v reprezentácii, počas sezóny ste sa neraz vyjadrili aj tak, že hokej zabalíte celkovo. Napriek tomu ste sa rozhodli kontrakt, ktorý máte s Anaheimom ešte rok platný, dodržať...
:arrow: "Áno, priznám sa, že som uvažoval nad tým, že korčule zavesím definitívne na klinec. Počas sezóny som sa však neraz rozprával s trénerom i niektorými spoluhráčmi, ktorí sa mi zdôverili s tým, že tiež už párkrát uvažovali nad tým istým čo ja, no napokon si to rozmysleli. Prešlo ich to. A takisto som si aj ja časom uvedomil, že hokej by mi chýbal. Uvedomujem si to najmä teraz, keď sa pre mňa sezóna skončila po základnej časti a už pekných pár dní nemám do čoho pichnúť. Je veľmi ťažké sa rozlúčiť s niečím, čomu sa venujete tridsať rokov deň čo deň. Áno, hokej už nie je pre mňa hlavná priorita, ale stále ho mám rád a preto som sa to rozhodol ešte potiahnuť."

:?: Na základe čoho ste usúdili, že hokej už nie je pre vás prvoradý?
:arrow: "V priebehu tohto roka sa nedarilo mne ani celému tímu. Okrem toho som sa nadrel na ľade ako kôň a nemalo to takmer žiadny účinok. Navyše ma prenasledovali zranenia na oboch rukách a v závere sezóny som ešte utrpel aj otras mozgu. Neustále sa zvyšoval tlak vedenia na top hráčov a keď sa nám aj tak nedarilo, pochopiteľne, že najväčšia kritika padala práve na ich hlavu. A teda aj na moju. Priznávam, že to bola jedna z najhorších sezón, akú som kedy mal."

:?: Neočakávali ste, že by vás klub mohol vymeniť, čo je v takýchto prípadoch normálne?
:arrow: "Nechcel som odísť. Boli sme stále v hre o play-off a aj z toho dôvodu to tréner ani neplánoval. Čo sa však nestalo v priebehu uplynulej sezóny, sa môže udiať pred tou nasledujúcou. V NHL totiž býva zvykom, že po nevydarenej sezóne sa klub rozlúči so staršími, prípadne najlepšie zarábajúcimi hráčmi. A to by sa mohlo dotknúť aj mňa."

:?: Hovoríte, že ešte jednu sezónu potiahnete a koniec. Týka sa to však len NHL, alebo hokeja celkovo?
:arrow: "Ťažko povedať. Nevylučujem žiadnu možnosť. Možno po ukončení zámorskej kariéry to v Európe ešte potiahnem. A možné je dokonca i to, že zakotvím opäť v Slovane, odkiaľ som do zámoria odišiel..."

:?: Ale do reprezentácie vás už neprehovorí zrejme nikto, že?
:arrow: "Veru nie. V reprezentačnom drese ma už neuvidíte. Možno ma niektorí nepochopia, ale súčasná situácia, keď sa pre mňa klubová sezóna skončila v podstate už pred mesiacom a mal by som sa v mojom veku nejakým spôsobom udržiavať ešte vo forme, to len potvrdzuje. V národnom tíme som pôsobil 15 rokov, cítim, že moje telo už potrebuje väčší oddych."
(denniksport)
:?: V poslednej sezóne ste sa raz vyjadrili, že vážne uvažujete o konci hráčskej kariéry. Viedla vás k tomu aj tragédia Pavla Demitru. Prestali vám v hlave vŕtať podobné myšlienky?
:arrow: „Určite áno. O konci hráčskej kariéry som uvažoval aj pod vplyvom zranení, ktoré sa mi v poslednom čase vôbec nevyhýbali. V tomto ročníku som laboroval na zlomeninu prsta na ruke, už štvrtej za posledné dva roky. Mal som aj problémy s vyskočenou platničkou a ťažkým otrasom mozgu. Každé takéto obdobie je, samozrejme, ťažké a športovca ubíja. Chvalabohu, podržala ma manželka Katka. Najmä ona mi dodala vnútornú silu, aby som to nezabalil. Povedala mi, že to zvládnem a že po nie celkom vydarených zápasoch sa znovu môžem dostať medzi absolútnu špičku hráčov NHL. Ak by som nemal takéto zázemie v rodine, asi by som hokej už nehral. Verím, že jej predpoveď splním a nadviažem na moje celkové štatistiky spred roka.“

:?: Vtedy ste sa stali najproduktívnejším obrancom základnej časti NHL, napriek tomu vás zámorskí novinári medzi kandidátov na zisk Norrisovej trofeje nezaradili. Ešte stále sa za to na nich hneváte?
:arrow: „Nie, nehnevám sa. Vlastne som sa na nich nenahneval ani pred rokom. Každý žurnalista má svojich obľúbených hráčov a takých, ktorých ‚nemusí‘. Alebo to vyargumentujem ešte pádnejšie. V NHL je viacero dobrých hokejistov, ktorí nie sú rešpektovaní. A je tam veľa aj takých, ktorých považujú za veľké hviezdy, lenže ich výkony tomu nezodpovedajú. Škoda pre mňa, že ja patrím do tej prvej skupiny. Napriek všetkému som spokojný s tým, čo som v hokeji dosiahol.”

:?: Vyrovnali ste sa s tým pomerne hravo? Aj vo svojom vnútri?
:arrow: „Rešpektujem, keď niekto povie, že som hral v kvalitnom mužstve, a preto som dosiahol dobré výsledky. Ale myslieť si môžem niečo celkom iné...“

:?: V každom prípade máte za sebou viac úspešných sezón v NHL, ako tých menej vydarených. Ak sa vám vydarí nadchádzajúca, podpíšete nový kontrakt?
:arrow: „To je ešte ďaleko, ale už uvažujem nad alternatívou o návrate do Európy. Ak sa hokejom budem baviť aj o rok, tuho rozmýšľam o pôsobení na starom kontinente.”

:?: V KHL?
:arrow: „V KHL alebo vo švajčiarskej lige. Vo Švajčiarsku by mi vyhovovalo, že sa tam nemusí veľa cestovať za súpermi.“

:?: Ak v KHL, tak v Slovane?
:arrow: „Ten sa tiež nacestuje... Pochopiteľne, Slovan má obrovskú výhodu a prednosť pred ostatnými klubmi. V ňom som začal s veľkým hokejom a bolo by pekné, ak by som v jeho drese i skončil.“

:?: V bratislavskom tíme môžete skončiť aj v prípade štrajku v NHL. Čo vy na to?
:arrow: „Rokovania o novej kolektívnej zmluve nebudú podľa mňa také náročné a dlhé ako na jeseň roku 2004, keď sa v NHL celý ročník štrajkovalo. Myslím si, že teraz vynecháme iba dva až tri týždne prípravných kempov a potom riadne začneme.“

O REPREZENTÁCII

:?: Už ste uvažovali aj o rozlúčke s reprezentáciou, no údajne z času na čas svoje rozhodnutie meníte. Je to tak?
:arrow: „Mal som také nutkanie v závere základnej časti. Ak by som v predposlednom zápase na ľade Edmontonu neutrpel ťažký otras mozgu, asi by som v Helsinkách posilnil Slovensko a tešil by som sa zo svojej štvrtej medaily na šampionáte. Napriek môjmu predchádzajúcemu vyhláseniu, že na tohtoročnom svetovom šampionáte hrať nebudem... Žiaľ, zranil som sa, a to definitívne rozhodlo.“

:?: Aká je vaša ďalšia predpoveď o štarte v drese tímu Slovenska?
:arrow: „Aj napriek avizovanému skončeniu s reprezentáciou mi stále bije srdiečko pre ňu. Uvidíme...“

:?: Obzvlášť po poslednom úspechu slovenského mužstva?
:arrow: „Na prvé miesto staviam zdravie a rodinu. Ale je pravda, že našim nikto neveril. Nepoznám nikoho, kto by veril, že z Helsínk sa vrátia so striebrom. Pre mňa sa stali zlatými už pred finálovým zápasom so zbornou. Rusi hrali hokej z inej planéty.“


OČARIL HO OŠIAĽ DOMA

„Musím povedať, že prvý raz som trávil čas doma na Slovensku, keď naši dosiahli na šampionáte obrovský úspech. Nečakal som taký ošiaľ, ako u nás vypukol. To hokejista na šampionáte veru nezažije. Aj keď sa o tom v dejisku MS vždy hovorilo, v kabíne a hoteloch sme boli izolovaní a tú krásnu atmosféru počas turnaja sme si v skutočnosti neužili. Bolo to naozaj nádherné vnímať to priamo medzi ľuďmi.“
(o úspechu slovenských hokejistov na MS 2012 v Helsinkách)

NATRVALO V KALIFORNII?

„V Kalifornii je krásne. Tvrdo tam driem už roky, ale počas sezóny prežívam vlastne hokejovú dovolenku. Som tak naučený z Los Angeles, nadviazal som na to i v Anaheime. V teplej klíme ide všetko akoby ľahšie a nie som tam vystavený nadmernému stresu. Manželka Katka tam chce zostať natrvalo, ale dohodli sme sa, že sa po skončení mojej zámorskej misie vrátime domov. Ak v Európe nebudeme šťastní, začneme uvažovať o trvalom presťahovaní sa do Kalifornie.“ (sport.sk)
odporucame

:?: Ľubomír, sprvoti ste bez servítky konštatovali, že ste rozčarovaný, keď ste sa dozvedeli, že manažment Anaheimu vás vymenil do Islanders. Počuli sme, že teraz svojím ťahom môžete šokovať vy. Vysvetlite, ako?
:arrow: „V roku 2008 som podpísal päťročný kontrakt s Los Angeles Kings a v ňom mám klauzulu, že prvé štyri roky ma nemôžu vymeniť bez môjho súhlasu a počas piateho budú rešpektovať zoznam mojich desiatich tímov, kam by ma mohli vytrejdovať. Lenže ‚králi‘ ma posledný júnový deň, doslova hodinu pre vypršaním vtedy ešte stále platného starého kontraktu vymenili do Edmontonu, odkiaľ som neskôr prestúpil do Anaheimu. Problém je v tom, že vtedajšia nová zmluva podľa môjho názoru stále platí a ‚káčeri‘ sa ma pred výmenou do New Yorku na zoznam desiatich klubov nespýtali.“

ROZHODNE SA PRE ARBITRÁŽ?

:?: Čo môže nasledovať? Ako budete reagovať?
:arrow: „V Anaheime si myslia, že klauzula o trejde s mojím súhlasom výmenou po odchode do Edmontonu padla, čo tvrdia aj vo vedení NHL. Iný názor má však hráčska asociácia NHLPA, a tak uvažujem o konaní na arbitrážnom súde. Nie je síce isté, či ho vyhrám, ale zhováral som sa o tom s mojím agentom Neillom Sheehym. Vraví, že na arbitráži by sme sa mohli dozvedieť, kto má pravdu. Šance sú podľa neho vyrovnané. Teraz záleží na mne, ako sa rozhodnem.“

:?: Prinajmenšom ste určite zvedavý. Rozlúsknuť takýto tvrdý oriešok, to je predsa len veľká novinka!
:arrow: „Bol by som prvý hokejista s takýmto problematickým bodom zmluvy, ktorý by sa obrátil na arbitrážny súd. Ak nakoniec bude a v spore uspejem, opätovne by som sa stal hráčom Anaheimu. Ale po júnovej výmene by som tam pravdepodobne nezotrval a zrejme by som naozaj napísal zoznam desiatich klubov, v ktorých by som chcel hrať a kam by ma mohli poslať. Momentálne uvažujem, či do toho pôjdem, alebo sa na to vykašlem.“

:?: Čo prevažuje?
:arrow: „Ide o to, že chcem spravodlivosť a spoznať pravdu. Nie je mi to ľahostajné. Z Islanders ma však prehovárajú, aby som podnet na arbitrážny súd nepodal a zostal v štruktúrach klubu. Generálny manažér Garth Snow, tréner Jack Capuano, ďalší členovia manažmentu mi neustále vyvolávajú. Vážim si ich záujem a bolo by mi ľúto, ak by som niečo pokazil.“

:?: Kto otvoril túto problematickú otázku? Vy alebo váš agent?
:arrow: „Vedel som o možnosti, že v Anaheime si budú chcieť uvoľniť ruky a mojou výmenou znížiť svoj platový strop. Súčasne som však očakával, že ma oslovia, aby som napísal zoznam mojich desiatich tímov. Bez môjho vedomia však zrazu vybuchla prestupová bomba o tom, že som hráčom Islanders.“

KTO BUDE NA ZOZNAME?

:?: Dokedy sa máte rozhodnúť, či sa budete súdiť, alebo sa na všetko vykašlete?
:arrow: „S Neillom Sheehym som sa dohodol, že sa vyjadrím v najbližšom čase. Súdne konanie by malo byť v septembri. Možno sa uskutoční aj skôr, závisí to od dohody na termíne medzi NHL a NHLPA. Až také horúce to nie je, veď súťaži hrozí prerušenie, pretože sa rokuje o novej kolektívnej zmluve.“

:?: Už ste uvažovali o desiatke klubov, ktorá by figurovala na vašom zozname?
:arrow: „Päť či šesť som si už vybral. Neillovi som povedal, že by boli medzi nimi aj Islanders. Proti ‚ostrovanom‘ nemám nič, pokojne budem za nich hrať. Ide mi predovšetkým o spravodlivosť.“

:?: Ktoré sú ďalšie?
:arrow: „To zatiaľ neprezradím.“

:?: Tesne po oznámení o trejde ste sa vyjadrili, že vám chodí po rozume myšlienka o nasledovaní Rusa Radulova, ktorý bol síce v NHL pod kontaktom, napriek tomu nenastúpil do kempu Nashvillu a začal hrať v KHL. Ešte stále vám to vŕta v hlave?
:arrow: „Záleží i na tom, či bude lockout a ako dlho bude trvať. Môže byť dlhý, pretože prvotný návrh majiteľov klubov je pre nás hráčov nepriechodný. Viem o každom kroku v rokovaniach, správy dostávam aj na maily.“

:?: Čo v prípade, ak bude dlhý?
:arrow: „To neviem. Je možné, že ak bude trvať napríklad dva mesiace a až potom sa začne hrať, požiadam o predčasné zrušenie zmluvy v NHL a celú sezónu odohrám v Európe.“

:?: V Slovane?
:arrow: „Som v kontakte s generálnym manažérom Slovana Marošom Krajčim. Esemeskovali sme si, či môžem trénovať s mužstvom. Dostal som prísľub, že absolútne bez problémov. Čoskoro teda vykorčuľujem na ľad so slovanistami. O zmluve sme vôbec nehovorili. Maroš vie, že ešte nenastal čas, aby som sa vrátil do Bratislavy.“

CHCÚ HO ZA KAŽDÚ CENU

:?: Spomínali ste, že záujem Islanders o vaše služby je obrovský. O čom najčastejšie debatujete?
:arrow: „O tom, aby som sa nerozhodol pre arbitráž, ale pre Newyorčanov. Garth Snow mi raz telefonoval, že práve rokuje s Miroslavom Šatanom. Asi by som to nemal oznamovať médiám ja, ale hovoril mi, že ho lámu, aby sa vrátil na Long Island, kde v minulosti už hral.“

:?: Ak sa stanete spoluhráčmi, to by ste vaše pôsobenie v New Yorku prežívali s väčším úsmevom, však?
:arrow: „To áno, ľahšie by som všetko vstrebával. Asi ma chcú získať za každú cenu a ponúkajú aj takúto alternatívu. Skutočne mám dobrý pocit z toho, aký veľký záujem o mňa prejavujú. Som však prekvapený, že Miro sa mi doteraz neozval. Vidno, že nie je nerozvážny človek. Ak sa niečo udeje, určite mi dá vedieť.“

:?: Ani vy ste mu netelefonovali?
:arrow: „Nie. Sám sa musím v prvom rade rozhodnúť, čo chcem.“

:?: Posledný rok vášho päťročného kontraktu vám zabezpečuje plat vo výške troch miliónov dolárov. Nepokúšajú sa vás zlomiť aj tým, že vám zárobok zvýšia?
:arrow: „To sa nedá. Islanders mi však navrhli, aby sme spoluprácu už teraz predĺžili o ďalšie dva roky.“

:?: Ako ste na to zareagovali?
:arrow: „Počkám si, kým mi vyprší v súčasnosti platná zmluva a uvidím, ako sa budem cítiť po nadchádzajúcej sezóne herne a fyzicky. Svoje slovo dostane aj rodina. V tejto chvíli naozaj neuvažujem o predĺžení kontraktu.“

:?: Ak sa definitívne rozhodnete pre Islanders, čo by ste si sľubovali od účinkovania v ich tíme? V posledných rokoch nemohli pomýšľať na najvyššie méty.
:arrow: „Svoju hru stavali na mladých. Môj cieľ by bol zapadnúť tam medzi nich, pomôcť im. So Snowom stále hovoríme o tom, že v minulej sezóne skončili v NHL v úspešnosti presiloviek na siedmom mieste a so mnou by chceli skončiť na prvom. Chce, aby som ich zozadu dirigoval s Markom Streitom, bol ich neoddeliteľná súčasť, a aj preto ma angažovali. Ľahko sa o tom hovorí, ako je to v skutočnosti na ľade.“

:?: V posledných rokoch získalo Stanleyho pohár vždy iné mužstvo. Nemôže vystreliť motyka, že najbližšie budú dominovať v play-off práve Islanders?
:arrow: „Som pozitívne zmýšľajúci človek, tak prečo nie? Ročník je však dlhý, záležalo by aj na tom, ako by sme sa počas neho dali dokopy. Ak by sme sa napokon dostali do vyraďovačky, záviselo by to aj od načasovania formy. Nikdy neviete, čo všetko sa udeje. Aj Los Angeles Kings mali podľa fanúšikov a odborníkov minimálnu šancu na zisk trofeje, a predsa ju získali. Aj Slovensko cestovalo na šampionát do Helsínk potichu a nakoniec hralo vo finále.“


NAJVÄČŠIE ŠŤASTIE NACHÁDZA V RODINE
Najväčšou radosťou pre Ľubomíra Višňovského je rodina. O deťoch by vedel rozprávať hodiny. „Lilinka je naše slniečko. V kuse sa usmieva, čo mi dodáva veľa energie. Rastie, čoskoro bude mať osem mesiacov. Triapolročný Maximko Luc je zase taký šašo-jašo, náš gumkáčik. Neobsedí, stále musí niečo vykonávať. Ak som doma, vyžaduje, aby som sa mu neustále venoval. Minule sme boli v kine na filme Doba ľadová IV, v polovici premietania sme však museli odísť, lebo tam nevydržal.“ V Bratislave pri ceste domov si ho mnohokrát musí posadiť v aute na kolená za volant. „On potom akože šoféruje. Dá sa to, keď sme blízko domova, veď cesta vedie cez les, kde takmer nikto nechodí. Len minule tadiaľ prebehol diviak... Každá minúta s deťmi je nádherná. Prináša síce veľa roboty či starostí, ale radosť z nich je neopísateľná.“

S PADÁKOM ZA KONDÍCIOU
„Priniesol si ho Peter Podhradský z Ruska. S kondičným trénerom Marošom Molnárom trénujeme tak, že naše telá idú, ako sa vraví, do vypínača – vypneme a sme hotoví. Ak korčuľujete medzi mantinelmi s vestou, balans je iný a trpí chrbát. S padákom je to oveľa náročnejšie. Odpor vzduchu je obrovský, prestanete korčuľovať a v okamihu stojíte. Niekedy sa na ľade cítim tak, akoby som ťahal za sebou bratislavský Dom odborov...“
(denniksport)
visnovsky mi pripada ako nafuknuty spekulant. Ked ma aj NYI na zozname klubov, kam by sa dal vymenit, tak co riesi...Na druhej strane mi je ho luto, ze uz dlho sa chce dostat do dobreho klubu a vzdy ho vymenia do slabeho. Najblizsie pojde snad do Columbusu :lol2:
A Satan spat do NHL? Hmm, to asi nie je prilis realne, ten uz chce byt pri rodine.
Lubo pořád brečí.. Jednou chce pryč z Edmontonu, teď z Islanders. Hlavně že v rozhovorech či videech ze sebe vždy dělá skromného. Jeho přístup k týmům se mi nelíbí. Co bych dal za to, hrát za Oilers či Islanders a on si ještě diktuje podmínky, kde chce hrát. Když tehdá odcházel z Edmontonu kvůli zimě a nekvalitním spoluhráčům, byl jsem hodně zklamaný, vždy patřil k mým oblíbencům a tajně jsem si jej u nás přál.. a pak, když se mi přání splní od nás za rok a něco pláchne. Nyní stejný problém ale s jiným týmem.. Lubo brečí a chce pryč. Tohle jednání není HODNO hokejistovy jeho kvalit.
Chápu, že je Lubo trochu rozčarovaný z častýho stěhování, ale pokavad případný soud nevyhraje a do Isles bude muset nastoupit, hráči a vedení klubu na něj asi nebude koukat moc nadšeně. Přece jenom se zuby nehty snaží zabránit tomu, bay jejich dres navlíkal.
Moc do toho nevidím a jelikož je to Slovák, tak budu mírnit svoje vyjadřování,ale ty jeho kecy jen dokazuji,že je to alibistický uplakánek, hlavně že se může vymluvit na spravedlnost, ta si jeho chování doufám zapamatuje...
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES