Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Zdeno Chara

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

4. Lady Byng - Demitra
3. Calder - Stastny,
2. Chara - Norris
1. Bondra - 2x najlepsi strelec - vtedy este neexistovala M. Richard Trophy, ale myslim, ze to nevadi.

Moje poradie dolezitosti, ale keby si to zobral z historickeho hladiska tak Stastneho Calder znamenala nieco aj v historii ladoveho hokeja - prva individualna trofej pre europana.

Mikita toho pridal hodne, ale to je len taky polovičák Slovák.
Peter Bondra mal fakt smolu ze sa vtedy ta cena za najlepsieho strelca neudelovala. A tak Zdeno Chara je druhym slovakom v historii, ktory ziskal vyznamnu individualnu trofej NHL po Petrovi Stastnom.
:good: :good: :good: :cinka: :box:
:?: Zdeno, od konca minulého týždňa si doma v Trenčíne užívate rodinnú idylku. Určite zaslúžene po mimoriadne úspešnej sezóne, v ktorej ste získali Norrisovu trofej, cenu určenú pre najlepšieho obrancu NHL. Ste prvým slovenským obrancom, ktorý v histórii NHL získal nejakú trofej. Často na úspešný ročník myslíte?
:arrow: „Myslím si, že bol naozaj veľmi dobrý. Chcem sa poďakovať spoluhráčom z Bostonu, pretože sme vytvorili jeden skutočne dobrý tím. Som spokojný s výsledkami aj napriek tomu, že v play-off sme sa nedostali ďaleko. Mali sme na viac, ale podstatné je, že každý rok sa zlepšujeme.“

:?: Nebolo málo prežiť len prvé kolo bojov o Stanleyho pohár?
:arrow: „Ako sa to vezme. Pred dvoma rokmi sme vypadli v prvom, teraz v druhom, hoci sme chceli byť minimálne v treťom. V každom prípade stúpame vyššie a ciele si z roka na rok zvyšujeme. Aj takýto posun dopredu vnímame pozitívne.“

:?: V čom sú najväčšie rezervy tímu?
:arrow: „Vždy a všade sa nájdu veci, ktoré sa dajú vylepšiť, a to platí aj o našom mužstve. Musíme sa naučiť vyhrávať aj zápasy play-off. Základnú časť sme síce zvládli pomerne dobre, ale nadstavbová bola už úplne o niečom inom. V tejto fáze rozhodujú doslova detaily. Zrejme nám uškodilo, že medzi prvým a druhým kolom sme mali až deväť dní voľna. Iba sme trénovali a potom sa to prejavilo, bez hernej praxe nám to proti Caroline nešlo podľa predstáv. Prehrali sme tesne 3:4 na zápasy, v tom poslednom siedmom 2:3 po predĺžení. Z tejto drámy ako hrom si treba zobrať ponaučenie do budúcnosti.“

:?: Aký kolektív ste riadili v Bruins ako kapitán?
:arrow: „Základom každého úspechu je dobrá a stmelená partia. Bez toho to jednoducho nejde. Preto som rád, že tá naša v Bostone je skutočne výborná a stále ťahá za jeden koniec povrazu. Naším mottom je zastúpiť jeden druhého. Musíme si pomáhať, preto to na ľade funguje.“

:?: A aký je mimo ľadu?
:arrow: „U nás vládne rodinná atmosféra. Aj mimo ľadu absolvujeme veľa stretnutí, spoločných večerí či rôznych charitatívnych akcií. Všade nechodia len hráči, do programu zapájame aj naše manželky či priateľky.“

:?: Charitatívne akcie podporujete aj finančne, alebo radosť iným robíte svojou účasťou, keďže pre fanúšikov ste idolmi?
:arrow: „Spájame jedno s druhým. Napríklad počas Vianoc rozdávame v nemocniciach alebo ústavoch deťom darčeky a pomáhame aj obetiam hurikánov. Ale o nejakej konkrétnej sume, ktorú som na istý účel venoval, by som nerád hovoril, pretože raz sa mi to už vypomstilo. Zbytočne sa to rozoberalo v médiách a šírili sa nepravdy. Na týchto akciách sa však zúčastňujem hlavne preto, aby som ľuďom, ktorí to potrebujú, pomohol. V takýchto prípadoch nie sú peniaze prioritou.“

:?: Vzhľadom na vašu robustnú postavu takmer s každým súperom vyzametáte ľad. Sú medzi nimi aj takí, ktorých „nemusíte“, pretože vám, ako sa vraví, nesadli?
:arrow: „Musím povedať, že každý súper je svojím spôsobom nepríjemný. Ale nájdu sa tímy, ktoré hrajú agresívne, čo nám nevyhovuje. Takto hrá napríklad Carolina, Washington či Florida. Ale ľahké to nie je ani proti Detroitu.“

:?: Ste prísny kapitán?
:arrow: „Keď treba, som prísny kapitán. Ale to, že nosím kapitánske céčko, ma ešte nepredurčuje k tomu, aby som sa nejako vyvyšoval nad ostatnými a považoval sa za boha. V žiadnom prípade to nerobím, no disciplína v tíme byť musí. Mám predsa obrovskú zodpovednosť, som vodca tímu. Ak treba, viem aj zvýšiť hlas. Snažím sa však predovšetkým o to, aby hráči mali srdce na pravom mieste a bilo im správnym smerom.“

:?: Keď sa obhliadnete za uplynulým ročníkom NHL, vyšli vám nejaké predpovede?
:arrow: „Niečo sa predpovedať dalo. Vyšlo mi, že Pittsburgh a Detroit sa dostanú ďaleko. Posun vpred v posledných sezónach zaznamenali aj v New Jersey, hoci play-off im nevyšlo celkom podľa predstáv. Dúfal som, že aj ‚môj‘ Boston sa dostane ďalej, ale už z vyššie spomínaných dôvodov sa to skončilo tak, ako sa skončilo.“

:?: Ktoré tímy vás prekvapili a, naopak, ktoré sklamali?
:arrow: „V dobrom zmysle ma prekvapili Chicago a St. Louis. Sklamaním bola zasa Ottawa a určite viac sa čakalo od Annaheimu a Calgary. Celkom to nevyšlo ani Washingtonu, ktorému zlyhala v rozhodujúcich fázach obrana a brankár.“

:?: Čo hovoríte na kontrakt Mariána Hossu, ktorý prestúpil práve do Chicaga?
:arrow: „Bola to jeho osobná voľba, dĺžka jeho kontraktu je v každom prípade unikátna. Dostal sa do perspektívneho tímu, ktorý má šancu vyhrať raz Stanleyho pohár. Marián mal v posledných dvoch rokoch smolu, keď si vždy vybral klub, ktorý prehral až vo finále, ale tak to v hokeji chodí. Niekedy to býva naozaj veľmi kruté. Pre úspech však urobil všetko, čo sa dalo a nemá čo ľutovať. Tiež som očakával, keď Detroit vyhrával 2:0 na zápasy, že v sérii uspeje, ale napokon odchádzal z ľadu so vztýčenou hlavou Pittsburgh. Marián má teraz dvanásť rokov na to, aby sa mu splnil sen. Otázne však je, či vydrží hrať do 42 rokov.“

:?: Aký recept na dlhovekosť máte vy?
:arrow: „Je zopár individualít, ktoré vydržia hrať do vysokého veku, recept na to však neexistuje. Prvým predpokladom na dlhú kariéru je, že nesmiete byť vážne zranený, musíte mať šťastie a chuť do hokeja. Druhým kontrolovanie životosprávy, ale netreba to preháňať. Nie sme kulturisti, aby sme fičali na rôznych diétach, aby sme si nedopriali aj troška mastného jedla. Rád sa zahryznem aj do koláča. Vyprážané jedlá mi veľmi nechutia a nemám rád ani husté omáčky.“

:?: Oženili ste sa, takže už si nemusíte variť sám...
:arrow: „Moja manželka Tánička je vynikajúca kuchárka. Zbožňujem jej kuchárske umenie, pochutím si na mäse, stejkoch a ryžovom nákype, tieto jedlá vie naozaj vynikajúco navariť.“

:?: Prelaďme teraz z kuchyne na odovzdávanie. Norrisovu trofej ste si prebrali v Las Vegas. Dá sa táto slávnosť porovnať s odovzdávaním hereckých Oscarov?
:arrow: „Dá. Je to tiež veľkolepé a úžasné predstavenie. Že som prvý Slovák, ktorý získal takúto trofej, som si v tej chvíli ani neuvedomil. Mysľou sa mi premietala celá kariéra, od prvých krokov v Trenčíne až po tie za veľkou mlákou. Mal som čo robiť pri slávnostnej reči, aby som sa nerozplakal. Slzy boli na krajíčku a v hrdle som akoby mal knedľu. Za oponou som sa však už slzám neubránil. Bol som hrdý a nesmierne šťastný, prežíval som skutočne neopísateľný pocit. Trofej pre najlepšieho obrancu som si prevzal pred ľuďmi z hokejového sveta, filmu a šoubiznisu. Každému by som doprial takýto úžasný zážitok.“

:?: Spomeniete si na prvé SMS správy, ktoré ste vtedy dostali?
:arrow: „V tom virvare som nestíhal všetko detailne registrovať, ale viem, že medzi prvými gratulantmi boli Miro Šatan, Peter Bondra a Marián Hossa. V slovenskom mobile nemám túto službu, takže určite mnohé gratulácie mi ani neprišli. Všetkým ľuďom však za priazeň ďakujem.“

:?: Čo sa dialo potom?
:arrow: „Víťazi išli na tlačovky, na rad sa dostalo fotografovanie a nasledovala malá party, z ktorej som odišiel za manželkou a malou dcérkou na izbu. Tam sme sa tiež odfotografovali. Nasledovala večera a po nej som sa vrátil na izbu, pretože ráno o štvrtej sme leteli naspäť do Bostonu. Absolvoval som veľmi náročný program.“

:?: Akým nápojom ste zapili zisk trofeje?
:arrow: „Dal som si pohár vína, žiadne hurá oslavy to neboli.“

:?: Čo si myslíte, vďaka čomu ste získali túto cenu?
:arrow: „Určite predovšetkým vďaka všestrannosti. Už tri razy som sa dostal do nominácie medzi troch najlepších a vyhral až teraz. Bol to dobrý pocit zdolať vynikajúceho švédskeho obrancu Nicklasa Lidströma.“

:?: Komu najviac vďačíte za vaše hokejové úspechy?
:arrow: „Dvaja ľudia mi dodali veľkú nádej, tréner Jindřich Novotný a skaut New Yorku Rangers Ján Gajdošík. Ďakujem aj agentovi Jaromírovi Henyšovi, ktorý ma vytiahol z Trenčína do Sparty a odtiaľ som sa dostal do zámoria.“

:?: Vaša dcérka Elliz Victoria je Američanka?
:arrow: „Áno, narodila sa v USA a má aj americké občianstvo. V čase jej narodenia sme mali v Bostone až päť prírastkov, ‚rodili‘ totiž aj ďalší spoluhráči.“

:?: Kto jej vybral také netradičné krstné meno?
:arrow: „Vybrali sme ho spoločne s manželkou.“

:?: Asistovali ste aj pri pôrode?
:arrow: „Áno, bol som pri ňom. Zvládol som to celkom dobre, nerobilo mi to žiadny problém, ani mi neprišlo zle.“

:?: Zvykli ste si už na ponocovanie a detský plač?
:arrow: „Kým sme ešte hrali, spával som v druhej izbe, pretože malá potrebovala každé dve hodiny jesť a ja som musel byť odpočinutý. Ale teraz je to už v pohode. Naplno som sa vžil do úlohy otca so všetkým, čo k tomu patrí.“

:?: Malého hokejistu doma nechcete?
:arrow: „Mne bolo úplne jedno, či budeme mať dievčatko alebo chlapca, hlavné je, že dieťa je zdravé. Zatiaľ máme jedno potešenie, uvidíme, čo bude ďalej. Nevylučujem, že raz príde aj malý hokejista.“

:?: Práve odštartovali vaše obľúbené cyklistické preteky Tour de France. Niektoré etapy ste absolvovali i vy na bicykli. Zúčastníte sa aj na tých tohtoročných?
:arrow: „Aj preto, že Elliz Victoria má iba deväť týždňov, účasť na nich tento rok vypustím. Nemá zmysel robiť niečo nasilu, veď budú aj ďalšie ročníky. Ale rád pôjdem na Beskydskú Tour. Sú to jednodňové asi 200 kilometrové preteky.“

:?: A kde ste dovolenkovali?
:arrow: „Po skončení sezóny sme oddychovali na Floride a teraz si pohodu užívam doma.“

:?: Začali ste už aj s tréningom? Stále sa držíte vašej osvedčenej klasiky?
:arrow: „Áno, posilňujem, venujem sa zápaseniu, hrám tenis, bicyklujem, ale objavil som aj niečo nové. Kanoisti ma zavolali vyskúšať si jazdu na dračích lodiach. Veľmi sa mi to zapáčilo, takže už robím aj to.“ (denniksport)
Vcera sa mu ta uloha na zlaty puk fakt hodila :D som sa tak na tom bavil :lol3: jak tam korculoval medzi tými basketbalistkami fakt nema chybu :lol: zdeno si super! :poklona2:
Myslela som si že ju prehodí ponad ne :D
Mohol hadzat ale asi to bolo naschval... ved co by to bolo za zlaty puk bez srandy :D
Držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu zámorskej NHL Zdeno Chára to mimo bostonskej arény s popularitou nemá ľahké. Napríklad v hokejovom Montreale patria k najpredávanejším tričká s nápisom "Zomri, Chára, zomri".

Obchod v kanadskej metropole s kúskami oblečenia, kde tvorí hlavný motív hokejová tematika, si všimol komentátor týždenníka The Hockey News Ryan Kennedy. Pri potulkách natrafil v centre Montrealu na butik, v ktorom sa v hojnom počte vyskytovali takéto tričká. Okrem "Anticháru" bol medzi populárnymi kúskami aj taký s vetou "S jedným Kosticynom dobre, ale najlepšie s dvoma", či ďalší s popisom "Laraque Obama".

Obchod s módnym sortimentom sa len zriedkakedy spája s hokejom, reťazec Off The Hook sa však rozhodol zaradiť do ponuky aj ošatenie inšpirované jedným z najtvrdších športov na svete. Podľa módnej dizajnérky a autorky nápadu vznikla línia na základe motivácie samotných majiteľov. "Chceli sme len vyrobiť veci, v ktorých môžeme s kamarátmi ísť na zápasy Habs," priznala Kelly St. Pierreová, jedna z popredných predstaviteliek módneho priemyslu v Kanade a vášnivý fanúšik Montrealu Canadiens v jednej osobe. V jej prielomovom sortimente je najpredávanejším artiklom práve Chárov dres, ale vraj "zlý muž" Bostonu Milan Lucic by si zasluhoval hanobiace tričko oveľa viac. "To bude náš nasledujúci model... Lucica nenávidíme oveľa viac ako Cháru. Vyhýbame sa však ostrým slovám na odevoch."

Budúci ročník ponúka šancu na odbyt ešte viac. Očierňujúce šatstvo by sa mohlo rozšíriť o mená, ktoré sú vryté v mysliach priaznivcov a ktoré zradili zmenou zamestnávateľa klub s rekordným počtom víťazstiev v Stanleyho pohári. Habs opustil Alex Kovaľov, ktorý pokračuje v Ottawe, kým obranca Mike Komisarek sa upísal arcirivalovi z Toronta. "Kovaľova asi nevybučíme, aj keď to robíme trebárs s Danielom Briereom, pretože pred troma rokmi nechcel prísť k nám. Ottawa, to nie je až tak zlé, ale prestúpiť do Toronta? To sa skrátka nerobí, Komisarek dopadne pri návrate do Bell Centre oveľa horšie ako Kovaľov," analyzovala St. Pierreová.

Minimálne počas jednej dekády však môže znamenať istý zisk "kostým", v ktorom by sa fanúšikovia Montrealu mohli promenádovať pred sokmi. Uvedenie trička s nápisom "Aj tak máme viac Stanleyho pohárov ako vy" môže v Montreale znamenať len univerzálny komerčný úspech, keďže 24 historických titulov tak rýchlo nijaký klub neprekoná.
khabibulinova mriezka masky po charovej delovke.

Přílohy

Tak Chára dnes v noci opäť dva asistencie. Aspoň podľa toho čo som počul zahral veľmi spoľahlivo a šesťkrát dokonca vystrelil ana bránku súpera! Škoda, že mu tam nespadol aj ten gólik :good:
:?: Ako ste spokojný s úvodom sezóny? Dalo sa po výbornom minulom roku čakať, že začiatok bude náročný?
:arrow: Začiatok sme mali dosť pomalý, ale už je to trochu lepšie. Stále však musíme makať, lebo keď nám body teraz utečú, neskôr ich už budeme ťažšie naháňať.

:?: Čo sa vo vašej kariére zmenilo po tom, ako ste vyhrali Norris Trophy? Zažívate teraz niečo iné na ľade, v médiách alebo v uliciach Bostonu?
:arrow: Nemyslím si, že by sa toho veľa zmenilo. Očakávania sú väčšie, žiadajú od vás viac a viac, ale to k tomu patrí. Nesťažujem sa. Som rád, že som túto trofej získal a budem sa snažiť niečo podobné ešte dosiahnuť. Určite je mojím najväčším cieľom vyhrať Stanleyho pohár.

:?: Keď ste boli mladý obranca, pomýšľali ste na také ocenenie?
:arrow: Mne sa nesnívalo ani o tom, že by som niekedy hral NHL. Norris Trophy bola jedna z vecí, po ktorej som vždy túžil, no príliš som neveril, že by som ju niekedy získal. Potom ma prvýkrát nominovali, neskôr druhýkrát, tretíkrát. Keď už človek okoštuje atmosféru galavečera, vidí trofeje, chce stále viac. V minulej sezóne všetko výborne vyšlo a podarilo sa.

:?: Zámorské médiá už písali, že Bruins pripravujú predĺženie vašej zmluvy. Môžete k tomu niečo povedať, alebo je to ešte predčasné?
:arrow: Ešte mám po tejto sezóne zmluvu na rok, takže rokovania naberú vyššiu frekvenciu až na budúci rok.

:?: Na Nový rok budú Bruins hrať vonku na bejzbalovom štadióne vo Fenway Parku. Hrali ste si už niekedy v kariére pod holým nebom?
:arrow: Ako deti sme chodili hrať v Trenčíne na zamrznutý Váh alebo sme si spravili klzisko na ulici. Profesionálny zápas som však pod holým nebom ešte nehral.

:?: Aký dojem máte zo štadióna?
:arrow: Poznám ho len z fotiek a zo záberov kamier. Bude to určite veľké podujatie, ale zatiaľ je okolo neho skôr chaos.

:?: Chodievate niekedy na bejzbal, sledujete Red Sox?
:arrow: Niekedy máme možnosť zájsť na zápas, párkrát som sa aj bol pozrieť, ale nechodím veľmi často.
V NHL beží debata, či sa nemajú zakázať údery do hlavy. Mala by podľa vás liga sprísniť tresty?
Údery do hlavy by sa mali obmedziť, sú po nich vážne zranenia. Hokej je síce tvrdý fyzický šport, ale takéto veci do neho nepatria.

:?: V lige sa objavili prípady prasacej chrípky. Očkujú kluby v NHL hráčov proti chrípke - dobrovoľne či povinne, aká je prax?
:arrow: Očkovanie nie je povinné, každý hráč sa môže rozhodnúť, či sa dá zaočkovať alebo nie. V záujme každého profesionálneho hokejistu však je, aby sa chránil nielen pred chrípkou ale aj inými chorobami. Znamená to dodržiavať isté pravidlá - umývať si ruky, vyhýbať sa verejným miestam ako nočné kluby alebo veľké nákupné strediská. Človek sa musí snažiť spraviť maximum, aby sa chorobe vyhol.

:?: Pred časom ste pózovali pre magazín ESPN v netradičnej póze. Museli vás na fotenie prehovárať?
:arrow: To nebola netradičná póza, ale zopár fotografií v postoji. Prehovárať ma nemuseli. Išlo o športový magazín, pre ktorý fotili špičkoví športovci. Bol som rád, že medzi nimi môžem byť aj ja. Na fotkách som nič neukázal, pracovalo sa na vysokej profesionálnej úrovni.

:?: Išli by ste do podobnej akcie znovu?
:arrow: Keby to bolo pre športový magazín a opäť na vysokej profesionálnej úrovni, nemal by som s tým problém.

:?: Ako ste sa stotožnili s úlohou otca? Pomáhate manželke s malou dcérkou?
:arrow: Samozrejme, že sa snažím. V prvom rade som teraz otec, až potom hokejista. Snažím sa toho držať, hoci nie som s rodinou, tak často, ako by som chcel, lebo veľa cestujeme, chodíme na tréningy, na zápasy. Ale pomáham, ako viem.

:?: Tento rok odišiel z NHL Richard Zedník, neobjavil sa v nej zatiaľ ani Miroslav Šatan a Pavol Demitra hovoril o možno poslednej sezóne. Máte nejaký plán, ako dlho chcete zostať v zámorí?
:arrow: Nepozerám sa až tak ďaleko, plánujem hrať v NHL. Je to najlepšia liga na svete, hrajú v nej najlepší hráči. Opakujem, chcel by som vyhrať Stanleyho pohár. Neviem, ako dlho vydržím, nedokážem odhadnúť vek. Človek nikdy nevie. Hlavne aby bolo zdravie.

:?: Tréner slovenskej reprezentácie Ján Filc vás označil za kapitána olympijského tímu. Na čo si môžu Slováci v tvrdej konkurencii vo Vancouvri trúfať? V bojoch o medaily sa s nimi príliš neráta...
:arrow: To, že budem kapitán, je zatiaľ rozhodnutie trénera. Určite ho však konzultoval s lídrami tímu. Na olympiáde má každý šancu. Na každom vrcholnom podujatí nejaký tím prekvapí a ďalší zasa sklame. Dôležité bude, ako rýchlo sa dokážeme dať dokopy. Dobre sa poznáme, vieme, čo môžeme jeden od druhého čakať. A ešte bude veľa záležať na tom, koľko sa každý z nás dokáže obetovať. V materských kluboch máme nejakú úlohu, pozíciu, ale v reprezentácii z nej niekto možno bude musieť trošku zľaviť, pre úspech tímu. (pravdask)
:?: V olympijskom tíme bude viacero hviezd s rôznymi povahami. Máte recept na to, ako ich ukočírovať?
:arrow: „Všetci sa poznáme tak dobre, že vieme, čo môžeme od seba očakávať. Musíme sa zomknúť a ťahať za jeden koniec povrazu. Len tak môžeme niečo dosiahnuť. Ak si niekto myslí, že si bude robiť ,vlastnú olympiádu', tak už dopredu upozorňujem, že to za žiadnych okolností nepripustím.“

:?: Každý tím odíde do Vancouvru s myšlienkou získať medailu. Je podľa vás v silách a schopnostiach nášho mužstva, aby hral o tie najvyššie méty?
:arrow: „Všetko je možné a teda aj to, že získame medailu. Lenže najprv treba vydať zo seba maximum, dokonca teba pracovať viac ako na sto percent. Každý musí potiahnuť za každého, byť maximálne zodpovedný a treba mať aj trochu šťastia. Vtedy sa môže sen začať napĺňať. Ale pozor! Aj iné tímy budú snívať rovnako.“

:?: Počas nášho rozhovoru počúvame, že o slovo sa nekompromisne hlási aj vaša malá dcérka Elliz, určite si vyžaduje neustálu pozornosť. Čo vás na otcovských povinnostiach najviac baví?
:arrow: „Onedlho bude mať deväť mesiacov a začína sa naozaj poriadne hlásiť o slovo. Baví ma okolo nej všetko. A preto sa snažím svoj voľný čas venovať rodinke a malej. Hráme sa spolu, lozíme po štyroch, ,rozprávame sa'. Pomáham, ako sa dá. Veľa dní trávime na cestách za súpermi, takže nemôžem byť vždy poruke, ako by som si predstavoval.“

:?: Na Slovensku staviate dom. Už máte letmú predstavu o tom, kde by ste sa chceli usadiť? Doma, alebo v USA či Kanade?
:arrow: „V tejto chvíli na to neviem dať jednoznačnú odpoveď. Viem si predstaviť život aj tam, aj tam. Ale predsa len, za tie roky som si v Amerike zvykol. Viem sa však aj prispôsobiť. Rozhodnutie bude na rodinke a po dokonalom zvážení všetkých pre a proti.“

:?: Zdeno, vy ste známy tým, že ste veľmi skromný človek. Viacerí naši hokejisti z NHL sa netaja, že jeden má rád luxusné autá, druhý hodinky, tretí nevšedné oblečenie. Z čoho máte radosť vy?
:arrow: „Pre mňa materiálne veci naozaj nie sú podstatné a nič pre mňa neznamenajú. Nemusím mať najnovší model auta, ani hodinky s vodotryskom či plnú skriňu módnych výstrelkov. Na to si vôbec nepotrpím. Samozrejme, auto mám, v Amerike je nutnosťou. Mne však naozaj stačí, keď mám okolo seba priateľov, môžem sa s nimi porozprávať a budovať pekné medziľudské vzťahy. Peniaze zbytočne neutrácam, investujem ich rozumne.“

Koncom uplynulého roka určil tréner našej hokejovej reprezentácie Ján Filc za kapitána tímu na ZOH práve obrancu Bostonu Zdena Cháru. Prečo sa tak rozhodol? „Prvým predpokladom, že by mohol byť dobrým ,šéfom' v kabíne i na ľade, bolo jeho účinkovanie v tejto funkcii v Bostone a to aký rešpekt a úctu si vydobyl. Druhým bol fakt, že už v roku 2001 som ho mal v úlohe kapitána na MS v Nemecku, kde preukázal vodcovské schopnosti, hoci celkový výsledok mužstva nebol vtedy oslnivý. Preukázal záujem o komunikáciu a to sa mi pozdávalo. No a tretím faktorom je jeho prirodzený rešpekt u hráčov z NHL, ktorý ho predurčuje na túto funkciu. Každý jeden, ktorého som z nášho tímu oslovil, bol za,“ povedal reprezentačný kouč. (denniksport)
Zdeno Chára bol hráčmi NHL zvolený za jedného z piatich najobávanejších bitkárov celej ligy. ---> článok

Dostal sa tak v pätici najtvrdších hráčov do spoločnosti Boogaarda, Orra, Shelleyho a Kinga. :box: :cinka:
"Bol to bláznivý zápas," poznamenal 33-ročný bek na margo rozhodujúceho siedmeho duelu série medzi Washingtonom a Montrealom, ktorý znamenal vyradenie najlepšieho tímu základnej časti NHL a postup Montrealu do ďalších bojov. "Bol som prekvapený, ako výborne fungovala montrealská defenzíva. Vedel, som, že Halák môže ukázať vynikajúci výkon, no nikdy by som si nepomyslel, že Capitals budú mať také problémy pretlačiť puk do bránky súpera," zhodnotil jediný zápas predchádzajúcej noci Chára.

Boston sa dokázal dostať do druhého kola play-off po víťazstve 4:2 na zápasy nad Buffalom. "Výborne zahrali naše špeciálne zostavy na presilovky aj oslabenia a, samozrejme, gólman Tuukka Rask bolo pre nás veľkou oporou," ocenil pozitíva svojho tímu kapitán "medveďov" a pokračoval: "Môžeme sa spoľahnúť na oboch našich gólmanov, v druhej polovici sezóny však bol Rusk jasne lepší ako Thomas. Ako je pre mladých hráčov charakteristické, hral s veľkou vervou, no ukázal aj mimoriadnu trpezlivosť, vďaka ktorej dokázal predviesť správne zákroky v správnom čase."

V Bostone rezonuje medzi fanúšikmi aj nespokojnosť z faktu, že nik z jeho hráčov nepomstil zákrok pittsburského útočníka Matta Cooka, ktorý vo vzájomnom zápase 7. marca spôsobil tvorcovi hry "medveďov" Marcovi Savardovi otras mozgu. "Všetci sme cítili, že by sme ešte počas zápasu mali na to zareagovať. Keď vidíte, ako súper zruší vášho najlepšieho tvorcu hry, chcete odpovedať, chcete reagovať," spomínal Chára a na margo zložitej situácie v inkriminovanom zápase pokračoval: "No zároveň to bol zápas, ktorý bol veľmi vyrovnaný a rozhodol ho jediný gól. Tie dva body, o ktoré sme tam bojovali, mohli mať pre nás na konci sezóny cenu zlata."

Boston nakoniec prehral 1:2, no Cookov zákrok ramenom do hlavy Savarda ešte bude mať dohru: "Keď k nám Pittsburgh príde, dáme mu tú správnu odpoveď. Je to naša vec, o ktorú sa postaráme." To by sa mohlo stať až vo finále Východnej konferencie, ak sa tam samozrejme Pittsburgh aj Boston prebojujú.

Bostonského kapitána však najviac teší, že Savard je po takmer dvoch mesiacoch neistoty pripravený nastúpiť a pomôcť svojmu tímu v konferenčnom semifinále proti Philadelphii: "Je to pre nás obrovská vzpruha, že Marc je zdravý a pripravený nastúpiť. Všetci dobre vieme, čím môže do našej hry prispieť. Je neuveriteľne dobrý v držaní puku. Dokáže tvoriť hru a prihrávať tak, ako to vie len niekoľko hokejistov v lige. Mať ho s týmito schopnosťami práve teraz k dispozícii v našej zostave je pre nás úžasné." (pravdask)
:?: Bola Atlanta pre Boston príliš ťažkým sústom?
:arrow: Skôr my sme boli pre Atlantu veľmi slabým súperom. Tak to zvyčajne dopadne, keď nehráme svoj štýl. Nezachytili sme úvod zápasu, domáci vyvinuli na nás obrovský tlak a už v prvej tretine nám ušli o tri góly.

:?: Je v Bostone spokojnosť s prvou štvrtinou základnej časti?
:arrow: Keby ste sa ma to spýtali pred dvoma týždňami, odvetil by som - áno. Ale odvtedy nehráme dobre, prepadli sme sa trošku aj v tabuľke, takže momentálne hovorím: asi nie.

:?: V čom by sa Bruins mali zlepšiť?
:arrow: Momentálne asi vo všetkom. Nekorčuľujeme, nedávame si presné prihrávky. V takýchto chvíľach, keď mužstvo prežíva hernú krízu a nič mu nejde, netreba vymýšľať. Musíme sa vrátiť k jednoduchému hokeju a nájsť opäť svoju krajšiu tvár.

:?: Sezónu ste začali dvoma zápasmi v Prahe. Nepociťovali ste po návrate únavu pre časový posun?
:arrow: Nie. Po návrate z Európy sme asi šesť-sedem dní nehrali, takže sme mali dosť času na aklimatizáciu.

:?: Pred zápasom na Floride minulý týždeň mužstvo absolvovalo intenzívnejší tréning než zvyčajne. Akú formu prípravy na zápas preferujete?
:arrow: Mne je to úplne jedno. Niekedy je dobrý voľnejší tréning, inokedy intenzívnejší. Som zvyknutý na obe formy. Na náročnú sezónu som sa dobre pripravil v lete.

:?: V zápase hviezd NHL nebudú hrať proti sebe tímy Východnej a Západnej konferencie, ale mužstvá poskladajú kapitáni. Čo hovoríte na túto novinku?
:arrow: Je to niečo nové a mohlo by to zaujať hráčov i fanúšikov. Myslím, že to bol dobrý ťah.

:?: Koho by ste si ako kapitán vybrali do tímu?
:arrow: Určite by som si rád zahral s Nickom Lidströmom. Vždy som ho obdivoval, aký je pán hokejista i človek. Zahrať si s ním v jednom tíme, hoci len v zápase hviezd, by bolo pre mňa veľkou cťou a nezabudnuteľným zážitkom.

:?: Nedávno ste sa dostali do konfliktu s bitkárom Ottawy Chrisom Neilom, pri ktorom ste sa pokĺzli. Čo pre vás býva impulzom na pästný súboj?
:arrow: V tomto konkrétnom prípade išlo o odvetu. Chris v predchádzajúcom vzájomnom zápase napadol nášho hráča, ktorý sa nezvykne biť. To sa nerobí, je to nešportové. Škoda, že tá bitka nedopadla z mojej strany lepšie, ale stáva sa, že človek stratí rovnováhu a pošmykne sa. Na výsledku bitky však až tak nezáleží. Dôležité je dať súperovi najavo, že náš tím také veci nebude tolerovať.

:?: Musíte sa v zápase často ovládať, aby ste sa nedali k bitke vyprovokovať?
:arrow: Niekedy sa musím veľmi ovládať, niekedy bitku vyvolám. Záleží od okolností, situácie, ako sa vyvíja zápas. Treba mať na to cit.

:?: Za basketbalový tím NBA Boston Celtics hrá v tejto sezóne aj legenda Shaq O'Neal. Kedysi ste sa s ním stretli a venovali ste mu dres. Spomínate si?
:arrow: Samozrejme. Bohužiaľ, v tejto sezóne som ešte nemal možnosť ho vidieť. Keď hráme doma, Celtics majú zápas vonku a naopak. Keď sa bude dať, určite by som sa s ním ešte rád stretol.

:?: Patrite k ambasádorom charitatívneho projektu Right to play. Chystáte v blízkej budúcnosti v tejto súvislosti nejaké aktivity?
:arrow: Najbližšie akcia sa uskutoční pred Vianocami. Charitatívny motív budú mať zápasy 18.a 20. decembra, hráči venujú peniaze na základe toho, koľko strávia na ľade minút. V lete budúceho roka sa potom uskutoční ďalší výjazd do Afriky, kde sa prostriedky odovzdajú deťom, ktoré potrebujú pomoc. (pravdask)
:clap: :clap:

Obrázek

Zdeno je 4 obrancom v historii Bruins, ktory strelil hetrik; pred nim to dokazali Bobby Orr , Ray Bourque a Glen Wesley
Ten Wesley to tam kazí :haha: Congrats Zdenovi. Že sa mu toto niekedy podarí som fakt nečakal. :good:
Tak dneska sa teda Zdeno neukazal v prilis dobrom svetle. Aj ked verim ze to nebolo naschval. Dopadlo to vsak dost brutalne a este teraz ked nato pozeram mam husiu kozu. Snad bude Pacioretti v poriadku a Zdenovi nedaju velky trest.

http://www.youtube.com/watch?v=jimZ1tSd ... re=related[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=jimZ1tSd ... re=related
Jeden so sponzorov NHL,Air Canada ,ktora zhodou okolnosti ma svoje centrum v MTL,chce prestat sponzorovat NHL,na protest za nepotrestanie Charu :hroza:

V om Montreale uz asi kazdemu nacisto hrabe :!:
AirCanada zaraba na NHL 35 mil dollarov rocne,AirCanada ma svoj napis na arene v Toronte za smiesnych 1.5 mil $rocne,kdezto Phillips
musi platit v Atlante az 9.3 mil na rok :!:

AirCanadou leti 11 timov NHL,6 v Canade a 5 v USA,Bettman pohrozil nazad,ze si najdu inu spolocnost .

Btw AirCanada ma financne problemy a nezabudajme,ze MTL lezi vo francuzskej casti Canady,takze sa moze stat,ze MTL v tom ostane sam.

Som strasne zvedavy,kam to ty zabiaci az dotiahnu,zacina z toho byt riadna komedia zo strany zakomplexovancov...

JE MI NA BLITI :grc:
To je len biedne vytĺkanie politického kapitálu, nič viac. :grc: Čo k tomu dodať...

Obrázek
popularne video, na ktorom Zee nasava colu namiesto pepsi :D



Obrázek

no na JR sa nechyta :rofl:



Obrázek
Obrázek
241 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS