Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Zdeno Chara

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

Bluesman píše:Obrázek
:thumbsup: Ale že dosť veľká podoba :D
v tyzdenniku .tyzden vysiel dobry clanok o zdenovi, napisal ho riso lintner :good:
Obrázek
dnes bol chara vo funradiu, tu najdete rozhovory s nim: http://www.funradio.sk/rannasou/zdeno-chara#" onclick="window.open(this.href);return false; :good:
Na FUNku to asi nebolo, ale videl som záznam z tlačovky pred novinármi a Zdeno spomenul, že si ako decko kreslil znaky Pens a DRW, tak že ak by nebol kapitánom Bostonu, tak by bol rád asi tam. :D

/fun fact
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ryzovy nakyp :wave:

getzo jj aj v tej rannej show spominal, ze ma rad red wings. A v montreale hrava nerad :hehe:
Getzo5 píše:Na FUNku to asi nebolo, ale videl som záznam z tlačovky pred novinármi a Zdeno spomenul, že si ako decko kreslil znaky Pens a DRW, tak že ak by nebol kapitánom Bostonu, tak by bol rád asi tam. :D

/fun fact
jasny bandwagoner
:?: Čo sa udialo od osláv so Stanleyho pohárom v Trenčíne?
:arrow: Naplno som začal s letnou prípravou, je v plnom prúde. Snažím sa vykonávať popri nej i svoje otcovské a rodičovské povinnosti, čo najviac času stráviť so svojou rodinou a dcérkou.

:?: Absolvovali ste svoju najdlhšiu sezónu v kariére - s vytúženým najkrajším koncom. Aké náročné bolo po oslavách prepnúť na tréningovú záťaž?
:arrow: Nebolo to ťažké, už som sa na to tešil. Letné prípravy si naozaj vychutnávam, aj keď sú niektoré dni naozaj veľmi náročné. Som rád, že si po nich ľahnem do postele. Niekedy, keď sa mi nechce, si poviem: áno, musím to zvládnuť - a prekonám únavu. Po tréningu mám potom krajší pocit, že som urobil, čo som mal. Sú to však veci, ktoré k víťazstvám patria.

:?: Ako vyzerá vaša letná príprava? Vraví sa, že kde iní končia so silami, Chára začína...
:arrow: Letná príprava mi dáva možnosť robiť cvičenia a prvky, ktoré počas sezóny nerobím. Byť stále na ľade a hrať je jedna vec, preto mentálne dobre padne zmena: cvičiť v posilňovni, bicyklovať, behať hladko i po schodoch, plávať, zápasiť, atakďalej. Dá vám to novú inšpiráciu - a aj radosť. Ráno sa zobudím a robím niečo iné než korčuľujem a strieľam puky.

:?: Máte kondičného trénera alebo si tréningové dávky určujete sám?
:arrow: V tínedžerských rokoch som bol pod otcovou rukou, no od osemnástich rokov, ako som odišiel do zámoria, si robím tréningové plány sám. Z každého leta si ich uschovám, podľa toho prispôsobujem tréningy v ďalších rokoch. A spätne vyhodnocujem, čo sa osvedčilo, kde pridať, kde upustiť. V tomto lete sú fázy, v ktorých sa zameriavam na vytrvalosť, silu a rýchlosť, kratšie, netrvá každá dva-tri týždne.

:?: Neinšpiroval vás Richard Pánik? Trúfali by ste si skočiť z lietadla?
:arrow: Úúú. Vždy som si niečo také extrémne chcel vyskúšať, veľmi ma to ťahá, ale bohužiaľ, podmienky kontraktu sú jasné: nemôžem riskovať extrémne športy. Ak by sa náhodou niečo stalo - a nejde len o kontrakt, o zodpovednosť, ktorú máte voči klubu - ide o zdravie. Takéto veci si nechávam na neskôr. Bude ma to čakať, ale momentálne, sa priznám, by som mal možno aj trochu strach vyskočiť z lietadla.

:?: Čo máte ešte zakázané?
:arrow: Je toho viac: skákanie z lietadla padákom, paraglajdingy, bandžidžamping, jazdenie na koni, lyžovanie. Ide o veci, ktoré sú nebezpečné pre zranenie končatín, pri ktorých hrozia pády. V hokeji sú síce na dennom poriadku, súvisia však s tréningom, sú pod zmluvou. Ale pri spomenutých zakázaných činnostiach - ak by sa čosi stalo - by ste ťažko vysvetlili, že sa to prihodilo v súvislosti s hokejom.

:?: Spestríte si prípravu aj zábermi v dračej lodi, ako ste si to už vyskúšali v predchádzajúcich sezónach? Objavíte sa koncom týždňa na pretekoch?
:arrow: Prídem sa na ne pozrieť, no nebudem súťažiť. Nemal som čas trénovať ani byť s chlapcami v príprave. Rád však podporím túto akciu tým, že sa na nej zúčastním ako divák.

:?: Je nejaký šport, pri ktorom sa cítite ako nemehlo?
:arrow: (po chvíľke rozmýšľania) Určite sú také - bezpochyby. Veľmi ma unavuje napríklad plávanie. Nie som superplavec, viem plávať, vydržím plávať, no plávanie je jedným zo športov, ktoré ma unaví.

:?: Aká motivácia vás ženie po zisku Stanleyho pohára?
:arrow: Víťazstvá ma neuspokoja, ale motivujú.Snažím sa vykonávať svoju prácu čo najlepšie - či už ako hokejista alebo otec rodiny. A budem sa usilovať víťazstvá obhájiť, odovzdám tomu všetko, čo len môžem. Obhajoba Stanleyho pohára však bude oveľa náročnejšia, lebo ostatné kluby budú hrať proti nám s vyššou motiváciou.

:?: Budete mať ako kapitán mužstva nejaké protokolárne povinnosti pri tradičnom prijatí víťazov Stanleyho pohára v Bielom dome u prezidenta USA Baracka Obamu?
:arrow: To ešte neviem, ešte nás to len čaká. Neviem presne, kto pánovi prezidentovi Obamovi odovzdá dres: či kapitán, tréner alebo generálny manažér tímu. Ani neviem, či sa mi naskytne príležitosť pohovoriť si s ním.

:?: Sledujete zmeny v mužstve? Aký silný bude Boston v novej sezóne?
:arrow: Budeme mať pravdepodobne rovnaký káder ako v uplynulej sezóne. Odišiel Michael Ryder, prišiel Joe Corvo, odišiel Tomáš Kaberle, Mark Recchi ukončil kariéru. Jadro mužstva však ostalo pokope.

:?: Je už vyšetrovanie prípadu hokejistu Montrealu Maxa Paciorettyho, ktorý po vašom bodyčeku utrpel otras mozgu a zlomeninu krčnej chrbtice, ukončené?
:arrow: Ešte nie, stále som nedostal konečné vyjadrenie, malo by prísť v najbližších dňoch. V Bostone ma vypočúvala aj polícia.

:?: Je to pre vás nepríjemné?
:arrow: Také veci určite nie sú príjemné, no musím nimi prejsť, lebo vyplývajú zo zákona a musia sa vykonať. (pravdask)
:?: Ako sa ráčite s volejbalom? Nekonkuroval hokeju?
:arrow: Volejbal a ja je veľmi zriedkavá kombinácia. Hrávam ho raz-dvakrát do roka. Keď som bol ešte školák, hrával som ho oveľa častejšie a aj lepšie ako teraz. A že mi vyšlo pár smečov, je zásluha výborných prihrávok mojich spoluhráčov. V mladosti volejbal hokeju vôbec nekonkuroval.

:?: Toto leto ste mali najkratšie v kariére, sezónu ste skončili v polovici júna ziskom Stanleyho pohára. Ovplyvnilo to vašu prípravu na ďalší ročník NHL?
:arrow: Dúfam, že nie, hoci naozaj cítim, že toto leto je v porovnaní s predchádzajúcimi kratšie. Ale - spríjemnili mi ho nezabudnuteľné chvíle so Stanleyho pohárom v Trenčíne. Vychutnal som si ich. Popritom som trénoval, no potreboval by som ešte asi dva-tri týždne na to, aby som bol špičkovo pripravený na ďalší ročník NHL. Snažil som sa urobiť maximum z toho časového minima. Nemal som ani dovolenku, akurát bezprostredne po sezóne som si oddýchol s manželkou a rodinou. Potom sme už stále boli na Slovensku a v Trenčíne.

:?: Vaša najkrajšia chvíľa leta - okrem Stanleyho pohára a prvenstva v ankete Zlatý puk o najlepšieho hokejistu Slovenska?
:arrow: Každá, ktorú som strávil s rodinou.

:?: NHL v lete oznámila aj najsmutnejšie správy - úmrtia troch hokejistov. Ide o zhodu nepríjemných okolností alebo môže byť za tým aj čosi iné?
:arrow: Na to je veľmi ťažké odpovedať. Hokejisti v NHL sú pod veľkým tlakom, niektorí si ho možno utvárajú sami. A keď sa k tomu pridružia zdravotné problémy... Aj mňa tie tragické správy boleli. Ťažko sa počúvajú, ešte ťažšie sa o nich hovorí. Odišli traja mladí ľudia, ktorí urobili pre šport a hokej veľa.

:?: Ktorého z trojice Derek Boogard, Rick Rypien a Wade Belak ste najlepšie poznali?
:arrow: Osobne som najlepšie poznal Dereka. Bol aj v Trenčíne, dobre som poznal aj Belaka, no pamätám si aj na Rypiena. Ešte nedávno som proti nim nastupoval. Je to veľmi smutné, že už sa nestretneme.

:?: Kedy sú v kluboch NHL zdravotné kontroly?
:arrow: Každý klub vykonáva zdravotné kontroly v tréningovom kempe pred začiatkom sezóny i po jej skončení. V niektorých prípadoch však môže ísť aj o ťažšie psychické stavy - a to zdravotná previerka nemusí zistiť.

:?: Ako sa vyrovnávate s tlakom, ktorý je na vás v Bostone?
:arrow: Tlak na hráča v NHL bol, je a bude. Musíte sa s ním vedieť vyrovnať - i to je údel vrcholového športovca. Niekedy je dobré hodiť tlak za hlavu a nejako ho kompenzovať. Napríklad v rodine.

:?: Uľavilo sa vám po zisku Stanleyho pohára? Môžete v ďalších sezónach hrať uvoľnenejšie?
:arrow: Vyhrať Stanleyho pohár je veľké potešenie i veľká úľava. Ale je to zároveň aj veľká motivácia vyhrávať a siahnuť na ďalšie úspechy. Na prahu nového ročníka sú všetky tímy na rovnakej štartovacej čiare, každý túži po trofeji. Aj my.

:?: Prišla po zisku Stanleyho pohára slastná chvíľa, že ste si vyložili nohy, naliali drink a povedali si - dosiahol som, po čom som túžil?
:arrow: Taká chvíľa nebola a myslím si, že pokiaľ s hokejom naozaj neskončím, ani nebude. Možno príde, keď budem bilancovať, čo som dosiahol. Teraz sa nechcem uspokojovať, že som vyhral Stanley Cup a tak už nemusím hrať na takej úrovni a s takým úsilím ako dosiaľ. Stále sa usilujem hrať s rovnakým zápalom a čo najviac urobiť pre mužstvo. Zatiaľ sa pozerám dopredu, späť ešte nie.

:?: Azda najčastejšie počúvate otázku - obháji Boston prvenstvo? Budete mať silnejší, prípadne slabší tím v porovnaní s uplynulou majstrovskou sezónou?
:arrow: Áno, dostávam ju dosť často. Uvidíme, čo prinesie sezóna. Obhájiť prvenstvo je vždy veľmi náročné, no mužstvo je takmer rovnaké, veľké zmeny sa v ňom neudiali. Verím, že odohráme ďalšiu dobrú sezónu.

:?: Čo máte radšej - koniec sezóny alebo jej začiatok?
:arrow: Oba póly sú zvláštne. Začiatok je vždy plný očakávania, po konci sezóny sa zasa tešíte na oddych. Oboje má čosi do seba.

:?: V bíčvolejbalovom tíme ste boli aj s cyklistom a priateľom Petrom Velitsom. O čom ste najviac debatovali?
:arrow: O všetkom možnom. O zákulisí Tour de France, o etapách, o športovom živote. Je dobré, že sa nájdu takéto chvíle, keď sa môžeme stretnúť a pozhovárať.
(pravdask)
Zdenko sa nám pomaly, ale isto prepracúva k ďalšej nominácii....
Obrázek

:D
Jo jo zdeno chara to je chlap, 206 cm a kolem 115 Kg :-D
Kids check under the bed for the bogeyman

The bogeyman checks under his bed for Zdeno Chara

Zdeno Chara checks under the bed for Chuck Norris, not because he is scared, its because Zdeno and Norris are good friends.

:ciga:
:?: Pred dvoma rokmi ste ako víťaz Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu NHL skončili v ankete Športovec roka na Slovensku na druhom mieste. Bude teraz stačiť titul v Stanley Cupe na víťazstvo v ankete?
:arrow: „Netuším. Slovensko má viacero špičkových športovcov, čo by si zaslúžili byť na tróne. Vybrať jedného je ťažké."

:?: Komu by ste dali hlas vy?
:arrow: „Cyklistovi Peťovi Saganovi. Úžasné, čo vo svojom mladom veku dosiahol - triumfoval na Okolo Poľska, Okolo Sardínie, vyhral tri etapy na Vuelte a etapy na ďalších pretekoch."

:?: Spomínate si na stredu 15. júna 2011?
:arrow: „Ľahká odpoveď: v ten deň sme s Bostonom vyhrali vo Vancouvri siedmy zápas finálovej série 4:0. Nikdy v živote naň nezabudnem."

:?: Úspech v Stanleyho pohári vám pripomína víťazný prsteň. Kedy ste ho mali na ruke?
:arrow: „Zatiaľ iba raz, keď sme ho na začiatku sezóny dostali. Odvtedy ho mám uložený. Je krásny. Ľudia, ktorí na ňom pracovali, mu dali veľa myšlienok - odviedli dobrú prácu."

:?: Káder Bostonu sa oproti vlaňajšku príliš nezmenil, a predsa ste na začiatku v októbri mali viac prehier ako víťazstiev. Čomu to pripisujete?
:arrow: „Neboli sme pripravení, že všetky mužstvá sa chceli na víťaza Stanley Cupu vytiahnuť. Keď sme výkony zlepšili, prišla aj desaťzápasová šnúra výhier. Dostali sme sa do nášho tempa a stále si ho držíme."

:?: V decembri ste sa zranili v zápase s Columbusom, agentúrne správy boli nekonkrétne. Čo môžete o ňom prezradiť?
:arrow: „Natiahol som si väzy v kolene. Vyzeralo to vážnejšie, našťastie, vynechal som iba dva zápasy."

:?: V NHL pribúdajú zranenia, na maródke je pre otras mozgu aj Sidney Crosby. Sú dostatočne prísne pravidlá pri útoku na hlavu?
:arrow: „Pravidlá už sprísňovali, mali by viac chránili hráčov. No hokej je veľmi rýchla a tvrdá hra, zavše sa pritrafia nové zranenia."

:?: Víťazný americký tím zavíta zakaždým na návštevu k prezidentovi USA. Kedy sa chystáte do Bieleho domu k Barackovi Obamovi?
:arrow: „Termín ešte nepoznáme, ale už sa na to teším."

:?: Trúfate si prekonať váš rekord v prudkosti streľby 170,43 km/h, ak sa v januári dostanete na tradičný Zápas hviezd?
:arrow: „Určite by som chcel obhájiť prvenstvo, ale či to bude nový rekord, neviem."

:?: V NHL ste odohrali 958 zápasov a už v tejto sezóne by ste sa mohli dočkať tisícky. Na čo ste mysleli, keď ste v zime 1997 - 1998 nastúpili za New York Islanders na svoju premiéru?
:arrow: „Myslel som na to, aby som zahral čo najlepšie. A potom som sa sústredil na ďalšie stretnutie. Tak to ide odvtedy od zápasu k zápasu."

:?: Do NHL sa po prestávke vrátil Jaromír Jágr. Čakali ste, že český veterán môže byť po troch rokoch taký úspešný?
:arrow: „Áno, čakal som to. Hokejista ako on sa len tak nestratí. Stále to má v rukách, nohách a v hlave. Je to špičkový svetový hráč."

:?: Ako si najlepšie oddýchnete po ťažkej sérii zápasov?
:arrow: „Doma pri rodine a s mojou dvaapolročnou dcérou, keď sa hráme."

:?: Chcete, aby sa Elliz venovala nejakému športu? Je pohybovo nadaná?
:arrow: „Zatiaľ sa na to nepozerám, či bude športovať. Chcem, aby mala zábavu a pekné detstvo, ktoré si bude pamätať. A keď sa jej bude páčiť niečo robiť, tak ju v tom podporíme."

:?: Čím sa vyznačujú Vianoce v rodine Chárovcov?
:arrow: „Pokojnou, sviatočnou atmosférou. Manželka Tatiana je výborná kuchárka, na stole sú rôzne dobroty. Trochu si odfúknem z náročného programu, no už začiatkom budúceho týždňa letíme do Phoenixu a z tripu sa vrátime až na Nový rok."

:?: Čo bolo pre vás udalosťou roka 2011?
:arrow: „Každá chvíľa, keď mi dcéra povie: Ocko, ľúbim ťa! A potom - Stanley Cup."

:?: Vaše želanie do roku 2012?
:arrow: „Zdravie pre rodinu, blízkych priateľov a aby sa mi vyhýbali zranenia."
(smesk)
:?: Ako ste zareagovali, keď ste sa dozvedeli, že budete kapitánom v Zápase hviezd NHL? Prekvapilo vás to?
:arrow: Bral som to ako veľkú poctu. Veľmi si to vážim, pretože hlasovali samotní hráči, ktorých vybrali do tímu hviezd. Určite to poteší, keď má človek v lige takýto rešpekt.

:?: Na Zápase hviezd, kde ide hlavne o exhibíciu a zábavu, ste už šiestykrát. Ako vnímate fakt, že vás už toľkokrát nominovali medzi svetovú hokejovú špičku?
:arrow: Mám z toho radosť. Nikdy neviete, kedy vás znovu zvolia do hviezdneho tímu, hoci viem, že to ide na úkor voľna, ktoré ostatní hráči teraz majú. Som na to hrdý a je to pre mňa veľká česť.

:?: Ak by ste si mohli pred každým vašom zápasom kohokoľvek vybrať do tímu, kto by v ňom určite nechýbal?
:arrow: Z útočníkov by som si opäť vybral Pavla Dacjuka a v obrane by nechýbal Nick Lidström.

:?: Pred pár dňami ste boli na návšteve u americkej hlavy štátu. Ako sa vám páčilo v Bielom dome?
:arrow: Bola to jedna z veľmi pekných príležitostí a životných skúseností. Je to jedna z udalostí, ktorú si nemožete len tak zopakovať každý deň. Všetci sme si to užili a ja som z toho mal veľmi pekný dojem. Je úžasné, keď k vám príde prezident a vie, kto ste a prehodí s vami pár viet a v samotnom príhovore vás niekoľkokrát spomenie. Je to veľká pocta a veľmi si to vážim a dúfam, že v budúcnosti dostanem ešte takúto možnosť.

:?: Čo vám povedal prezident Barack Obama? Boli to len zdvorilostné frázy?
:arrow: Práveže nie. Bol veľmi uvoľnený, aj napriek tomu, že má nesmierne ťažký dennodenný program. Hovoril s nami o veľmi bežných veciach a bol som prekvapený, akým štýlom to všetko dokáže zvládať.

:?: Prezident Obama hovoril o Zdenovi "Čárovi", aj fanúšikovia v Amerike a Kanade vás takto volajú. Zvyknú sa vás v Amerike pýtať, ako sa vyslovuje vaše meno, alebo ste pre všetkých automaticky Čára?
:arrow: Zvykol som si na to a už mi to vôbec neprekáža. Je to výslovnosť, ktorá je omnoho ľahšia než slovenská. Mne to nejako nepíli uši a človek si na to zvykne. Predsa, som v Amerike už takmer polovicu svojho života.

:?: Hokejová smotánka sa stretla v Ottawe, kde ste strávili päť sezón a odrazili sa vyššie vo vašej kariére. Ako si na toto obdobie spomínate?
:arrow: V Ottawe som strávil päť krásnych rokov a samotný tím mi veľmi pomohol, aby som sa zlepšil ako hráč. Ľudia sú tu veľmi príjemní a prostredie tu bolo veľmi dobré aj na to, aby som si mohol oddýchnuť. Ottawa nie je príliš hlučné alebo preľudnené mesto. Je to mesto, kde viete krásne zrelaxovať a všetko si pekne užiť. Mám tu stále veľa priateľov a podmienky na život tu boli veľmi dobré.

:?: Ako sa vám žije v Bostone?
:arrow: Boston je úplne iný. Je to veľkomesto. Našiel som tam nový domov, ale treba sa vedieť prispôsobiť životnému štýlu, ktorý v meste vládne, a ktorý je úplne iný než trebárs v Ottawe.

:?: Ako si zvykla na nový domov manželka Tatiana?
:arrow: Zvykli sme si celá rodina, Boston nám veľmi vyhovuje. S Bruins mám okrem tejto sezóny zmluvu na ďalších šesť rokov. Keď všetko pôjde, ako má a budem zdravý, v Bostone by som rád skončil svoju kariéru.

:?: Zostali by ste potom pracovať v štruktúrach Bruins, napríklad ako manažér?
:arrow: Mal som už nejaké ponuky a aj som sa o týchto veciach rozprával s agentom a vedením. Pýtali sa ma, či by som niekedy v budúcnosti chcel nejakú takúto funkciu vykonávať. Zatiaľ si nechávam tieto dvere otvorené. Možno jedného dňa manažérske ponuky zvážim, keď nebudem môcť hrať hokej, ale momentálne sa sústredím na to, aby som odviedol najlepšiu prácu na ľade.

:?: Vaša dcérka Elliz bude mať čoskoro tri roky. Vníma už, že ste profesionálnym hokejistom v NHL?
:arrow: Dcérka to stále vníma viac a viac a je si toho vedomá. Stále, keď ma vidí v televízii, tak sa teší. Som veľmi hrdý otec a som šťastný, že pekne rastie a je zdravá.

:?: Základná čast NHL prehupla do druhej polovice. Ako ste spokojný s postavením Bruins v tabuľke a s výkonmi v posledných zápasoch?
:arrow: Začiatok sezóny nám trochu nevyšiel a počas desiatich zápasov sme dosiahli negatívny rekord. Z desiatich zápasov sme vyhrali len tri a sedem prehrali, čo nikdy neznačí pre tím nič dobré. Potom sa karta obrátila. Mali sme vynikajúci november a december. Z dvadsiatich deviatich zápasov sme len štyri prehrali a nazbierali sme veľmi veľa bodov. Dostali sme sa na čelo celej súťaže. Január je trochu ťažší, pár zápasov sme vyhrali v predĺžení alebo len veľmi tesne. V tíme už bolo cítiť únavu. Verím, že All Stars víkend a s ním súvisiace voľno nám pomôžu, aby sme opäť získali energiu a hrali omnoho lepšie.

:?: Čo hovoríte na to, že hráčska asociácia zamietla návrh nového hracieho systému so štyrmi konferenciami? Ako sa vám tento systém pozdával?
:arrow: Návrh neprešiel, lebo nebolo dostatočne vysvetlené, aký náročný by bol rozvrh pre jednotlivé tímy, akým spôsobom by cestovali. Skôr si myslím, že to bol iba nápad, ktorý by potreboval viac podkladov a prípravy, aby ho schválili.

:?: Minulú sezónu ste s Bostonom Bruins získali Stanleyho pohár. Čo by ste vo svojej kariére ešte chceli dosiahnuť?
:arrow: V prvom rade si prajem, aby som bol zdravý a vyhýbali sa mi zranenia. Každý úspech je krásny a pokiaľ sa mi podarí ešte raz získať Norrisovu trofej, Cenu Marka Messiera pre hráča s vodcovskými schopnosťami či vybojovať znovu Stanleyho pohár, tak budem nesmierne šťastný. Avšak, aby športovec mohol vykonávať svoju prácu, musí byť zdravý. To si prajem najviac.

:?: Na Zápase hviezd v Ottawe ste sa stretli aj s krajanmi a kamarátmi Mariánom Hossom a Mariánom Gáboríkom. Noví Slováci však do NHL nepríchádzajú. Ako vidíte budúcnosť slovenského hokeja? Myslíte si, že mladí slovenskí hokejisti majú šancu dostať sa do NHL?
:arrow: Hokejová situácia na Slovensku je v súčasnosti veľmi zložitá. Ako sa hovorí - je ťažké stavať dom od strechy. Začať treba od základov. Ale myslím si, že sa u nás stále rodia talenty, pretože deti majú chuť hrať hokej. Musíme však nájsť cestu, ako ich znovu nejako prilákať, aby ich to naozaj bavilo a so záujmom nasledovali svoje vzory a sny. Je to jedna z vecí, ktorú musíme dať deťom, ako sa vraví, zavčasu do kolísky.
(pravdask)

Obrázek
:?: Boston splnil prvý cieľ a postúpil do play-off. Ako by ste charakterizovali základnú časť NHL?
:arrow: Myslím, že sme mali ťažký začiatok, ale potom veľmi dobrý november a december, keď sme z tridsiatich zápasov prehrali tuším len štyri. Január a február boli opäť náročné. Zvlášť po Zápase hviezd. Dva zápasy sme vyhrali, potom dva prehrali, ako na hojdačke. Bolo to z našej strany nevyvážené, ale teraz finišujeme celkom dobre a snažíme sa pripraviť čo najlepšie na play-off.

:?: Keby ste si mohli vybrať, s kým by ste sa najradšej stretli v prvom kole?
:arrow: To je jedno. Naučili sme sa, že keď chceme zvíťaziť, musíme zdolať každého, kto sa nám postaví do cesty. Niet ľahkého súpera. Play-off je veľmi ťažké, určite nás čaká ťažká séria. Momentálne to vyzerá na Buffalo alebo Ottawu, ale skôr to vidím na Ottawu.

:?: Je v NHL nejaký tím, ktorý Bostonu nesedí?
:arrow: To sa nedá povedať. Niektoré mužstvá hrajú rôznymi štýlmi, ale opakujem v play-off to bude bitka kto z koho. Rozhodne aj taktika. Každý hráč musí byť pripravený výborne fyzicky i psychicky.

:?: Čo musí ešte Boston pred play-off zlepšiť?
:arrow: Niet mužstva, ktoré by nemalo čo zlepšiť a platí to aj o nás. Ofenzíva, obrana, presilovky, oslabenia - to všetko musíme posunúť na maximum a potom si ho udržať.

:?: Pred týždňom ste odohrali svoj tisíci zápas v NHL. V Bostone vám pripravili pri tejto príležitosti slávnostný ceremoniál. Ako sa vám páčil?
:arrow: Určite je pekné, keď odohráte tisíc zápasov. Nebolo to jednoduché, trvalo mi to pätnásť sezón. Nikdy som ani nesníval, že budem hrať NHL tak dlho. Milujem túto prácu, je pre mňa veľká česť hrať v tejto súťaži, byť kapitánom. Veľmi si to cením a vážim. Ceremoniál bol pekný, ďakujem všetkým, ktorí mi ho pripravili a pripomenuli mi pôsobenie v troch kluboch.

:?: Spoluhráči vám venovali hotelový pobyt kdekoľvek na svete. Už viete, kam by ste chceli ísť?
:arrow: Bol to pekný darček, lebo ja i moja rodina veľmi radi cestujeme. Ešte som nerozmýšľal nad tým, kam by sme chceli ísť a či to bude tento rok alebo neskôr. Momentálne sa moja myseľ sústreďuje na play-off. Po sezóne si zasa budem môcť trochu užívať a možno si vyberiem aj miesto výletu.

:?: Spomeniete si ešte na svoj prvý zápas v NHL?
:arrow: Samozrejme. Bolo to 19. novembra 1997. Nastúpili sme proti Detroit Red Wings na ľade súpera. Detroit bol obhajca trofeje. V aréne som sa pozeral na vyvesenú zástavu s nápisom Stanley Cup Champion. Vtedy som si hovoril, že by som to chcel dosiahnuť. Zápas sme vyhrali 3:1, takže pre mňa to bol veľmi pekný vstup do NHL. Vtedy som vedel, že chcem v tejto lige hrať. Bol som ochotný urobiť čokoľvek,aby som sa dostal do prvého tímu a mohol reprezentovať Slovensko, rodinu, priateľov, sám seba. Je krásne, keď môžete robiť, to čo milujete, splní sa vám sen. Snažím sa ísť teraz príkladom.

:?: Na nedávnej charitatívnej akcii mohli fanúšikovia hráčov Bruins ostrihať. Nebáli ste sa radikálnej zmeny účesu?
:arrow: Je to tradičné podujatie, ktoré robíme v Bostone pre kliniku detskej onkológie. Medzi fanúšikmi sa uskutočnila dražba o možnosť ostrihať jednotlivých hráčov, vyzbieralo sa 60-tisíc dolárov. V takomto prípade niet nad čím premýšľať. Vlasy vám za mesiac narastú a tie peniaze pomôžu mnohým deťom a rodinám. Som rád, že môžem byť so spoluhráčmi súčasťou tejto akcie.

:?: Spestrením pre mužstvo je účinkovanie v komediálnom sitcome Bear&The Gang (Medveď a banda). Ako ste sa cítili v úlohe herca?
:arrow: Boli to len krátke humorne ladené scénky. Každý z nás mal iba pár sekúnd, takže to nebolo spojené s vážnym hereckým výkonom.
(pravdask)
241 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES