Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Zdeno Chara

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

mne túto sezónu nepríde Niclas tak jednoznačný, preto verím, že konečne ich omrzí a dajú to Zdenovi, ktorého je naozaj vidieť a počuť v každom zápase.
1.1.09
Boston 4-1 Pittsburgh
Zdeno Chára... 28:24icetime, 0G 0A, +2, 0strely, 0TM

No Zdeno sa mi v tejto sezone veľmi páči :thumbsup: ...jeho statistika z posledných 5 zápasov: nehral menej než 27 min., najnizsi mal 27:44 a najvyssi mal 29:45 ice time, dalej 3 body, +6, 11 striel, 2TM ..."BIG Z" doviedol Boston ako C v posledných 10 zápasoch k 10 výhram :o no proste skvelé :thumbsup:
Je skvele ze kapitanom jedneho z momentalne najlepsich timov ligy je slovensky hokejista.
:?: Ste na špici celej NHL. Vďaka čomu ?
:arrow: Tak... Jednoducho tvrdo pracujeme, dodržiavame systém hry a sme na seba spravodliví.

:?: Spravodliví? Čo to znamená?
:arrow: Keď niekto hrá dobre, pochválime ho, keď nie, dozvie sa, že musí hrať lepšie. Každý v tíme má omnoho viac sebadôvery ako pred rokom - keď vyhrávate, hráte s omnoho väčším sebavedomím. Naviac, od minulého roku sa nám veľmi zlepšili mladí hráči. Napríklad mladíci Blake Wheeler a Milan Lucic majú veľmi dobrú perspektívu stať sa veľkými hviezdami. Obaja majú perfektné parametre a stále sa zlepšujú. Keď všetko toto dáte dokopy, vedie to k tomu, že opäť vyhrávame.

:?: Keď ste pred dvoma rokmi prišli do Bostonu, bol na dne. Čakali ste, že sa dvihne tak skoro?
:arrow: Nič sa nestane za deň. Je to naozaj tak, ako sa hovorí: všetko má svoj čas. Budovať nové mužstvo bol pomalý proces.

:?: Opíšte, aký.
:arrow: V prvom roku sme si jeden druhého okukávali, v tíme nás bolo strašne veľa nových. Po prvej sezóne síce vedenie vyhodilo koučov, ale keď prišiel nový hlavný tréner, Claude Julien, všetko sa usmernilo. Tím sa viac skĺbil, momentálne sme už skutočne vynikajúca partia. Hráme jeden za druhého, všetci makáme a snažíme sa stále vyhrávať. Zatiaľ to ide.

:?: Od novembra do januára ste doma ťahali sériu trinástich víťazných zápasov. Čo to spravilo s fanúšikmi?
:arrow: Prichádzali s víťazstvami. Tie výhry mali v Bostone veľmi veľký ohlas, momentálne sú Bruins v meste ,,hot ticket". Na hokej u nás ťažko zohnať lístky. A pre nás je to veľmi pekná vec, vedieť, že ideme hrať pred vypredaným štadiónom. Fanúšikov máme celý čas za sebou, vieme, že keď potrebujeme povzbudiť, sú tam. To pomáha.

:?: V tejto sezóne ste strelili už dvakrát v jednom zápase dva góly - Buffalu aj Montrealu. Kedy sa dočkajú fanúšikovia hetriku?
:arrow: Pre mňa je dôležité, aby sa vyhrávalo. Na individuálne štatistiky veľmi nepozerám. Vždy som bol rád, keď som urobil nejaký bod, alebo dal gól. Keď sú to dva, v poriadku, som veľmi rád. Ale nie je to dôležité. Mne ide o to, aby tím postúpil do play off, a z čo najvyššej pozície.

:?: Sledovali ste úspešné vystúpenie slovenských juniorov na MS, kde vo štvrťfinále vyradili Američanov?
:arrow: Mal som možnosť sledovať len jeden zápas, bohužiaľ taký, v ktorom vysoko prehrali. Ale z toho, čo som čítal, alebo počul, viem, že to všetci vnímali ako veľké prekvapenie. Určite to je do budúcnosti veľmi dobrá správa. Náš hokej potrebuje takých mladých hráčov, ktorí sa stále zlepšujú a chcú dosiahnuť čo najviac.

:?: Urobili si reklamu aj v Bostone?
:arrow: Všetky kluby NHL mali na majstrovstvách v Ottawe zastúpenie. Či už to boli generálni manažéri alebo skauti. Aj naše vedenie o výsledkoch samozrejme vie. Juniorské majstrovstvá sledujú všetci, hľadajú mladých hráčov, ktorí majú perspektívu pre tohtoročný draft. Každý hráč, ktorý sa dostal na majstrovstvá, mal šancu ukázať, čo vie. Teraz je na vedeniach kuboch, aby urobili, ako sa rozhodnú.

:?: Ako ste strávili Vianoce? A Silvestra? Tentoraz ste neboli nikde na cestách...
:arrow: Veľmi potichu, veľmi v súkromí. Na sviatky som vždy rád, že môžem byť doma, s manželkou.

:?: V NHL sa hovorí o finančnej kríze. Ovplyvní fungovanie klubov, alebo celej NHL?
:arrow: To sa uvidí. Dnes sa hovorí o veľa možnostiach, nikto ale vlastne nevie, aký presne bude mať kríza dopad. Momentálne je v NHL vcelku všetko v poriadku, ale uvidíme, ako sa to bude vyvíjať v ďalších rokoch. Dôležité ale je, že fanúšikovia stále viac chodia na hokej a že hokej v zámorí ide stále viac dopredu. Je z neho veľmi rýchla a krásna hra.

:?: Chystáte sa na Zápas hviezd, obhajujete víťazstvo v súťaži o najtvrdšiu strelu. Budete ju pred súťažou trénovať?
:arrow: Nepripravujem sa nijako. Keď na to príde, budem sa snažiť vystreliť čo najlepšie. Ale počas sezóny ani nie je čas, aby si človek po tréningoch skúšal strely na takéto podujatie. Je to šou pre divákov a uvoľnenie pre hráčov. Nikto sa pri súťaži nechce zraniť alebo vrátiť sa s nejakými potiažami. Ale samozrejme, veľmi si cením, že ma vybrali do zostavy pre Zápas hviezd. Vďaka patrí mojim spoluhráčom.

:?: Načali ste ôsmu stovku zápasov v NHL. Spomínate si ešte na prvý?
:arrow: Určite. Nikdy nezabudnem, ako som (19. novembra 1997) s Islanders hral v Detroite. Bol to veľmi krásny pocit. Najmä po tom, čo veľa ľudí vravelo, že NHL nikdy hrať nebudem. Keď som sa tam nakoniec dostal, bol som veľmi šťastný. Som vďačný rodine a ľuďom, ktorí mi pomáhali. Myslím, že vtedy boli snáď ešte viac šťastní ako ja.

:?: Je dnes po polovici základnej časti jasný nejaký favorit na Stanley Cup?
:arrow: Nie. A nikdy ani nebude. To sú vždy len štatistiky, ľudia si na ich základe robia všelijaké predpovede. Ale play off o Stanley Cup je nevyspytateľné. Je vždy len otázkou toho, akú ktorý tím chytí vlnu, ako sa rozbehne. Výsledok je veľmi ťažké predpovedať, hokej je naozaj jedna z hier, v ktorej môže každý poraziť každého.

:?: Aké šance a ambície majú Bruins?
:arrow: Zatiaľ sa na to ani nepozeráme. Máme pred sebou tridsaťosem zápasov. Keď sa dostaneme bližšie ku koncu základnej časti, môžeme začať vidieť budúcnosť trošku (pravdask)
Obrázek
Strielame pre deti by som nazval to, co Chara vymyslel (nukali sa aj nazvy "Strielame za deti", alebo "Strielame na deti", ale tie som zavrhol :D ) Zdeno navrhol challenge pre svojich rivalov o najtvrdsiu strelu. Kazdy (Sheldon Souray, Mike Komisarek, Vinny Lecavalier, Shea Weber and Mark Streit) polozi na drevo 1000 dolarov. Ich tymi prihodia tiez po tisicke a po tisicke sa prida aj NHL. Tym padom bude v banku 18000 USD. Tieto peniaze pripadnu tomu hracovi, ktory vyhra sutaz o najtvrdsiu strelu. Samozrejme, ze si ich nepripise na ucet, ale venuje ich nadacii, ktoru podporuje. Cielom bolo vniest trocha napatia do celej sutaze a podporit dobru vec. Lecavalier: "Myslim si, ze to navrhol preto, lebo vie ze vyhra. Nemyslim si, ze vyhram. Dam do toho vsetko ale aj tak to nebude stacit."

EDIT: pridala sa aj NHLPA a je z toho 24000
dobry napad :thumbsup: len neviem, skorpi, ci ten preklad tej prvej vety od Vinnyho resp. toho celeho nedodal tam este nieco..?.. je skutocne taky :hmm: ak ano, o com nepochybujem, neviem co si mam Vinnyho poznamke mysliet :hmm: vyznelo mi tak vselijako, akoby si Zee prihrieval svoju polievocku..to je taky problem supnut 1000USD,ci to vyhram ci nie?! pri tych milionovych zarobkoch je to pre nich taak smiesna suma :beee: v prvom rade tu ide o skvelu vec, ci riesi ten tu nadaciu, ci ten hentu, ved je to absolutne jedno, hlavne, ze tie peniazky idu na dobru vec..!.. a kde je napisane, ze to Zee vyhra..Sheldon to je taky tak silny strelecky kaliber, staci ak to Zeemu nesadne a vybavene..ale opakujem, mne osobne je to jedno, ci to Zee vyhra ci nie, v prvom rade, aby mu pri tych streleckych pokusoch vydrzlo rameno :D a v tom dalsom, nemenej podstatnom, ide predsa o viac ako sympaticku vec :yes: :yes: :yes: tak nech Vinny nestrajkuje a prihodi este 1000,- naviac :lol2:
K tej Vinnyho vete - smajlikov novinari zatial nepouzivaju, takze tazko presne vydedukovat, ako to myslel. Ale som presvedceny, ze nie nijak zle.

Chara mal minuly rok 103,2 mph a Souray pred mesiacom palil rychlostou 106,7 na Oilers' SuperSkills. Zdeno bude mat co robit :)

K jeho hokejke: pozuiva Easton S15 so zahnutim v patke. Paskuje si ju ciernou paskou od patky az takmer po spicku a za zapas pouzije 3-5 hokejok, z toho jednu novu.
tak som sa nechal trosku uniest no :D ale Vinny bude urcite charakter ak prida o tu 1000,- naviac :D
inak si myslim, ze v tohto sezonnom AllStar cirkuse (vid, dalsie halo okolo Lindstroma + Datsyuka..) to bude najzaujimavejsia disciplina :cool: ale uz aby ten cirkus bol za nami a opät sa rozbehli zapasy :yes: :yes:
Chara prekonal rekord najtvrdsej strely! :clap: Palil rychlostou 105,4 mph a prekonal 16 rocny rekord hraca Al Iafrate (mimochodom ten obliekal aj dres Bruins) o 0,2 mph! A to sa este pravidla strely od tych cias zmenili. Teraz sa nerozbieha az od cervenej, ale iba od modrej. Perfektny vykon! :clap:



Sa mi pacil brept komentatora hned na zaciatku: "...vyzva Zdena Charu na ziskanie penazi pre Charu....charitu." Myslim, ze to bolo viac vystizne ako si myslel :D
:scare: :scare: :scare:
169,62km/h?! :-O fuu, docela supa :cool: hehe, idem hned omrknut, ktory ze to brankar sa postavi Zdenovej streleckej vyzve v najblizsom ostrom zapase :D nech sa paci Johnson, neboli Theo :clap:
nejako to photo prihodim snad vecer
Zdeno Chára sa po tretí raz v rade stal hráčom s najtvrdšou strelou v NHL a zároveň aj novým rekordérom.

Tridsaťjedenročný Trenčan obhájil prvenstvo z Dallasu 2007 a Atlanty 2008 v sobotňajších súťažiach zručnosti počas Víkendu hviezd NHL v Montreale. Puk z Chárovej hokejky letel v Bell Centre rýchlosťou 105,4 míle za hodinu (169,62 km/h). Kapitánovi Bostonu pred rokom v Atlante namerali 103,1 míle za hodinu (165,9 km/h), v Dallase 2007 to bolo "iba" 100,4 míle za hodinu (161,6 km/h). Historické maximum Ala Iafrateho z roku 1993 (105,2 míľ za hodinu) sa tak napokon slovenskému bekovi podarilo prekonať.
Pise hokej.sk
"Rekordy sú tu na to, aby sa prekonávali," zhodnotil po výnimočnom pokuse slovenský reprezentant. "Som veľmi rád, že fanúšikovia Montrealu pochopili, o čom to celé bolo. Viem že sú vášniví, fandia svojmu vlastnému tímu a Boston je ich veľký rival. Dnes to bolo trochu iné, na začiatku nás síce vypískali ( :D :roll: pozn. cepiho) ale napokon nám tlieskali. A za to som ich chcel odmeniť rekordom." Okrem Cháru pokorili hranicu 100 míľ za hodinu aj Sheldon Souray a Shea Weber.

Sobotňajší večer sa niesol aj v charitatívnom duchu, keďže viacero hráčov sa popri hokeji venuje aj tejto činnosti. Chára nie je v tomto smere výnimkou. Slovenský hokejista dokonca inicioval stávku so všetkými účastníkmi súťaže o najtvrdšiu strelu. Sheldon Souray, Shea Weber, Mark Streit, Mike Komisarek a Vincent Lecavalier venovali do kasy po 1000 amerických dolárov, rovnakú sumu pridali kluby týchto hráčov, ako aj vedenie súťaže a aj hráčska asociácia NHLPA.

Víťaz súťaže tento "bank" (spolu sa v ňom nazbieralo 24.000 USD), mohol venovať na charitatívny účel podľa vlastného výberu a keďže vyhral Chára, ktorý podporuje projekt Right To Play (jeho hlavným mottom je vytvorenie zdravšieho a bezpečnejšieho sveta pre deti prostredníctvom sily športu a hry), financie napokon putujú na fungovanie tohto programu. "Dnešok je špeciálny. Som veľmi vďačný hráčom, klubom, vedeniu súťaže aj hráčskej asociácii za peniaze, ktoré darovali. V takýchto aktivitách by sa mohlo pokračovať každý rok, počas každého víkendu All-Star," poznamenal Chára. (pravdask)
To je ale číslo,čo?? :clap:
Chara vyhra v tejto sezone norris trophy :D zasluzil by si to :)
Driver 521 píše:Chara vyhra v tejto sezone norris trophy :D zasluzil by si to :)
Zaslúžíl, zaslúžil, ale nebude to mať jednoduché...
Mike Green s Washingtonu sa ukazuje ako veľký konkurent v tejto sezóne,ak Mikovi vydrží súčasná forma,tak to Zdeno bude mať veľmi ťažké
Bostonsky Chara s odhodlanim stat sa najlepsim
nhl.com

206 centimetrov meriaci a 116 kilov vaziaci obranca z Trencina v podstate nezmenil vysku od svojich 17-tich. Kratko predtym vsak v priebehu 2 rokov narastol o 15 centimetrov. Uz vsak nebude musiet pocuvat trenerov, ako mu radia aby sa dal radsej na basketbal, alebo nieco ine. Uz nebude zabavou pre svojich spoluhracov, ktori ho sledovali neobratne korculovat po ladovej ploche a robili si posmesky za jeho chrbtom.

Ked Chara dosiahol 22, zvysok tela sa prisposobil jeho vyske a vyvynul sa do takej podoby, za ktoru su teraz v Bostone Bruins neskutocne vdacni. Teraz ma vystroj presne na mieru. Uz nebude musiet korculovat v korculiach, ktore pokope drzali pasky, lepidlo a skrutky. Ani jeho trenery nebudu musiet prisivat kusy latky k spodnej casti jeho dresu, aby zakryli vytrcajuce nohavice.

„Nikdy som to tak daleko nemal dotiahnut. Bol som prilis vysoky, prilis divny, skratka vsetkeho prilis vela.“, hovori Chara. „Nedokazal som nikoho na Slovensku presvedcit, ze dokazem hrat....tak som musel odist z domu.“

To bolo na jar roku 1996, po tom, co Zdeno vymenil 4 kluby na Slovensku a v Cesku a jeho kariera neviedla nikam.

“Ked prisiel do Ottawy, len makal, makal a makal. Nikdo netrenoval usilovnejsie ako „Z“.“, hovori hrac Detroitu Marian Hossa, ktory volakedy hraval za Senators a vyrastal len tri bloky od Zdena Charu v Trencine. „Behaval po schodoch v budove, zdvihal cinky, slapal na bicykli – vsetko preto, aby nabral silu. Ale aj jeho technika noh sa zlepsovala vdaka kratky sprintom a zastaveniam a treningami na mrstnost, ktore robil. Teraz je kazdorocnym kandidatom na Norris Trophy.“


„Je velmi silny.“, hovori o Zdenovi center San Jose Shark, Joe Thornton. „Ak by sme mali sutaz sily na All-Star zapase, tak by urcite...“

Kridelnik Lightning Martin St.Louis: „Stacia mu dva tri kroky a ma pod kontrolou celu sirku klziska. Je to ako sledovat obrovsku skalu, ktora sa ruti presne tym istym smerom ako sa chystate ist vy.“

Je tazke prehliadnut tolko zrucnosti v tak impozantnom baleni. Vsetko to ale zacalo v roku 1996, ked New York Islanders dostali par videonahravok hry Zdena Charu od svojho spolupracovnika na Slovensku. Zdenove pohyby – nie len velkost – ich zaujali. Marshallovi Johnstonovi, v tom case skautovi Islanders, sa zapacilo co videl. Ale potreboval vediet viac o tomto hracovi, ktory predstavoval obrovske riziko a zaroven aj zisk, predtym, nez ho navrhne vedeniu.

“Jeho rozmery boli zrejme na prvy pohlad. Ale zaujala ma vasen s akou hral.“, hovori Johnston. „Poziadal som o pred draftom o rozhovor a jeho charakter a odhodlanie ma dostali.“

Islanders si vybrali najvyssieho muza v historii NHL v tretom kole draftu 1996. Ale tu spolupraca s Johnstonom neskoncila. Po prichode do severnej Ameriky a posobeni v Prince George vo rychlej Western Hockey League odohral Chara pat priemernych sezon za Islanders. Potom ho zachranil opat Johnston, tentoraz ako generalny manazer Ottawy Senators. Ten ho ziskal vymenou za Alexeia Jasina v roku 2001. Senators tiez ziskali vyber v prvom kole draftu a vybrali si Jasona Spezzu. Tato vymena bola jednoznacnou vyhrou pre Senators.

.Byvaly GM Sens, John Muckler, spomina na casy, ked spolupracoval s Wayne Gretzkym v Rangers a Chara sa prave presadzoval do NHL. Pocas rozkorculovania tymov Rangers a Islanders prisiel Gretzky k lavicke a hovori: „To, ze musim hrat proti obrancom ako je on, co maju postavu ako basketbalisti, je dovod, aby som skoncil.“

Chara zacal s hokejom pomerne neskoro. Do 7 rokov nevedel korculovat. Viete si to predstavit? Ale Zdeno mal pri sebe niekoho, kto mu pomohol premenit sa z vysokeho cloveka na obrovskeho obrancu. Vsetko to zacal Zdenek Chara. Zdenov otec bol pretekarom v zapaseni Grecko-rimskym stylom a reprezentoval Ceskoslovensko v roku 1976 v Montreale. Bol narodnym majstrom po dobu 11 rokov. Takze zapasenie, bicyklovanie a trening zdedil Zdeno po svojom otcovi.

Ale svojej voli vdaci za to, ze je tam, kde je.

„Dlho sa mu nedarilo presvedcit inych o svojich hokejovych schopnostiach.“, spomina center Canucks Pavol Demitra, ktory je tiez z Trencina. „Potreboval dostat sancu....a tu mu dali az v Ottawe.“

A teraz celi Chara novej vyzve ako kapitan Boston Bruins. Podpisal s nimi pred sezonou 2006-07, ale hned prva sezona bola dost sklucujuca. Ale to sa vsetko zmenilo ked si tym zobral pod taktovku Cladue Julien a Bruins, na cele s Charom, explodovali az na vrchol vychodnej konferencie. Zdeno si v 60 zapasoch pripisal 14 golov, 21 asistencii a uctihodnych +22 v statistike +/-.

“Je to velka pocta byt kapitanom tymu.“, povedal Chara o svojom postaveni. „Som pocteny, ze mozem byt veducou osobnostou tymu. Ale to neznamena, ze som jediny. Mame viac ako dost hracov, ktori dokazu potiahnut muzstvo. Nie je to na pleciach len jedneho cloveka. Mame Marca Savarda, Aarona Warda, Andrewa Ferenca, P.J. Axelsona,...je ich dost, ktori dokazu potiahnut ked to je potrebne. Je to skvela partia.“

Partia, ktoru daval dokopy GM Chiarelli. GM zaroven veri, ze prave bremeno kapitanskej pozicie bolo dovodom Zdenovych problemov v sezone 2006-07. Zaroven zistil, ze je v tyme par hracov, ktori si este len zvykaju na novu posilu v kabine.

“Dostava velku podporu od spoluhracov.“, hovori Chiarelli, ktory prisiel do Bostonu v roku 2006 z Ottawy, kde zastaval post asistenta GM. „Vidite to casto na hracoch, ktori menia tym. Potrebuju cas, aby si zvykli na nove mesto, okolie, trenerov. Mozete si to vsimnut aj na hracoch, ktori menili tymy toto leto. Niektori maju stale problemy s etablovanim sa. Cez to prechadzal Zdeno v prvej sezone. V druhej to uz bolo uplne ine. Dokaze velmi dobre zvladnut mnozstvo minut na lade. Hrat tak dobre, alebo este lepsie ako v Ottawe. Statisticky ma nabeh na najlepsiu sezonu v kariere.“

Dnes si uz Chara nepamate, ked zacal pocitovat, ze patri medzi elitu NHL.

“Co sa tyka mentalnej pohody, asi to zacalo ked ma konecne povolali do slovenskej reprezentacie pre majstrovstva sveta v roku 1996.“, Chara zmurkol. „Ale to bolo len take nakopnutie. Vymena do Ottawy, dovera, ktoru som dostal od Jacques Martina, ktory ma vyuzival na branenie najlepsich hracov... Pre mna to bol dlhy proces.“

Najlepsia rada aku Zdeno dostal?

„Moj otec hovoril: „Ak nieco robis, rob to naplno. Nerob to polovicato, nechci byt priemer.“ Nedavali mi mnoho sanci kvoli mojej vyske, ale otec mi povedal, ze ked som zvladol zaklady gymnastiky a akrobatiky, zvladnem aj hokej, pretoze je to vsetko o pohybe, vyuziti vybusnej sily v kombinacii s mojou vyskou.“

Chara nenavidi otazky o svojej vyske, alebo vyske svojho otca (186cm), resp. mamy (173cm) a sestry (183cm). Ale ci sa mu to paci, alebo nie, vo svojich 17-tich rokoch a s 206 centimetrami bol zvlastnostou na ladovej ploche....aspon na chvilu. Ale vnimanie Zdena Charu v hokejovom svete sa zacalo rychlo menit. Prvykrat v roku 1996, ked si zaplatil cestu na draft do St.Louis a dokazal si zabezpecit pohovor s minimalne pol tuctom tymov.

“Povedal nam, ze najlepsie miesto pre neho je Western Hockey League.“, hovori Johnston. „Chcel sa naucit hrat na uzkom klzisku a vediet branit seba aj spoluhracov, aby bol cim skor pripraveny hrat v NHL.“

Do svojej vymeny do Ottawy spravil prve kroky, aby sa z obra stal uspesny obranca.

Martin: “Mali sme stastie. Svoje uvodne potiaze prekonal v tyme Islanders. Videli sme, ako sa zlepsil a boli sme zedavi, kde su jeho moznosti v praci s pukom a rychlostou v nasom ofenzivnom tyme. Hra s nasimi sikovnymi hracmi mu naozaj sedela.“

„Urcite nevyhra ziadnu tanecnu sutaz.“, smeje sa Martin, „Ale jeho pohyby nie su zle. Nebal som sa ho pouzit v akejkolvek situacii. V jeho pripade plati, ze cim vacsie, tym lepsie co sa tyka eliminovania najlepsich hracov supera, hlavne ked sa zacne hrat tvrdo.“

V clanku je aj anketa: Kto je najlepsi NHL obranca v tejto sezone?
54% Zdeno Chara
22% Mike Green
11% Dan Boyle
8% Nicklas Lidstrom
3% Niekto iny
1% Keith Duncan
25.2. 14:12


[nhltv]http://www.nhl.tv/team/console.jsp?catid=618&id=34661[/nhltv]
_______
:thumbsup: praca skorpi; c.
ObrázekObrázek
Konečne by sa molol stať naj obrancom roka on :?
Dnes skvelý výkon! :good:
Super Zdeno je najlepším obrancom ! :biglol:
Konečne Slovák!!!!!!!!!!! :biglol: :clap: :yahoo: Borec! :cinka:
Freddie92 píše:Konečne by sa molol stať naj obrancom roka on
:wink:
"Je to pre mna ohromna pocta, prijimam tuto cenu s pokorou. Chcem podakovať svojej rodine na Slovensku, ktora tu dnes nemohla byt, za jej pomoc a lasku a vsetko, co pre mna urobila,"
Obrázek
Skorpion píše:Bostonsky Chara s odhodlanim stat sa najlepsim
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/cMWGm ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/cMWGm ... hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Zdeno Chara zapisuje historiu slovenskeho hokeja. Stava sa prvym slovenskym hracom co vyhral individualnu trofej pre najlepsieho obrancu NHL. Zaroven ak sa nemylim je to prvy slovak co vyhral vyznamnu individualnu trofej NHL.

:good: :good: :good:
debil píše:Zdeno Chara zapisuje historiu slovenskeho hokeja. Stava sa prvym slovenskym hracom co vyhral individualnu trofej pre najlepsieho obrancu NHL. Zaroven ak sa nemylim je to prvy slovak co vyhral vyznamnu individualnu trofej NHL.

:good: :good: :good:
prvy a zaroven posledny.. (teda pokial budem zit :D
spominam si Mitch na Tvoju taku sprtaciu kritiku :x na jeho adresu, ked k nam prestupil, ale vidis to, staci ceknut vyborny tim a uz to ide :cool: ale nie samozrejme, je to osobnost sama o sebe, trofej je bez debatky v spravnych rukach a zrejme mu to bude dochadzat az casom, nakolko ziskat tak brutalne prestiznu trofej v NHL to je uz ku*va :D ine kaficko :cinka: tak aspon aky taky zablesk pre slovensky topaci sa hokej..
hehe a môj dres so Zeeho original podpisom ma uz tetkom docela zaujimavu hodnotu :hmm: :D http://img15.imageshack.us/img15/7144/boschlwg.jpg :)
241 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS