Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

BOSTON BRUINS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

cepi píše:chlapY uz sme tady :arrow: ttp://www.hokejforum.com/viewtopic.php?f=341& ... 01#p430001" onclick="window.open(this.href);return false;
Mně to neříkej. :nono2: Znám mapu.
Stručné zhodnocení sezóny 17/18... útok

Pokud potlačím hořkost a určitý vztek nad jasnou prohrou s Tampou v 2. kole play-off, tak celkově hodnotím naše útočníky zejména kladně.

Po první sedmině/šestině regularu jsem v play-off ani nedoufal, hra nebyla dobrá, drtila nás řada zranění. O pár měsíců později, konkrétně v lednu a únoru (herní a výsledkový vrchol sezóny), jsem tým jasně viděl v play-off. A s blížícím se koncem základní části ve mě hlodal větší červíček v prvenství konferenci, menší v zisku Prezidentské trofeje. Nakonec závěr základu nebyl ideální, dopadlo to druhým flekem v divizi, resp. konferenci. Přesto jsem věřil v konferenční finále, které bych považoval (vzhledem k sezóně jako celku) za výrazný úspěch.

Druhé kolo play-off představuje posun oproti loňsku a organizace má na čem stavět do dalších sezón. Jasným hráčem roku je pro mě David Pastrňák, který nevynechal jediný zápas sezóny a zaznamenal rovných 100 bodů. Přes určité defenzivní výpadky v první polovině sezóny udělal výrazný posun ve hře dozadu a zejména jeho ofenzivní kouzla, exklusivní spolupráce s duem B + M, zábavný hokej, překonané různé rekordy a spousta bodů z něj dělá extratřídu mezi RW celé ligy. :klobuk:

Palec nahoru i dalším ofenzivním mladým nadějím. DeBrusk, Heinen a Donato výrazně spoluvytváří charakter týmu, výkonnostně rostou a budou se více a více tlačit na nejdůležitější pozice.
Pokud pominu nevydařené kolo s Bolts, tak bottom Schaller - Kuraly - Acciari patřil k tomu nejlepšímu v celé lize. Jejich rotace kolem brankoviště, souboje u mantinelu, přímočarost, síla a energie zdobila zápasy Bruins takřka po celou sezónu.

Určité zklamání (asi spíše vzhledem k hovadskému chování) cítím k Marchandovi. Výstřelky totiž rozptylovaly hlavně jeho samotného. Nebo možná se svými nechutnostmi snažil odlákat pozornost od vlastní klesající formě na konci regularu a během PO. Od něj se očekávalo brutální nasazení, maximální koncentrace a hromada bodů v bojích o SC, ale zase (stejně jako vloni) tomu tak nebylo. Utopil se ve vlastních sra*kách. :-/

Přes zdravotní trable si svoje uhráli Bergeron (měl řadu hvězdných okamžiků během sezóny), Krejčí a Riley Nash. Backes šel výkonnostně zase o něco dolů a stává se z něj drahý hráč pro třetí útok. Zklamal Rick Nash (za drahý trejd nepřinesl kýžené body), a žádné emoce ve mě nezanechal ani Gionta. Tihle dva u nás určitě skončili, stejně jako Wingels.
Na nejaké širšie hodnotenie nemám stále čas. Stručne hlavne súhlas s Marchandom :evil: Od neho rovno naviažem k pochvale pre Tampu. Dokázali síce nie zastaviť, ale určite spomaliť najlepší (väčšinu základnej časti nie len pre mňa/nás) útok v lige a na tom sa naša hra akosi rozpadla. S ročníkom spokojnosť. Vôbec som nečakal Play Off a ak áno tak, že len nazrieme s odretými ušami do prvého kola. Ešte mi niekto vysvetlite prečo dostal Chára na ďalšiu sezónu 4M a ku kritike Sweeneyho sa viac nebudem hlásiť a putujem k jeho podporovateľom.

Nezabúdajme :frajer:


Záverom teda vďaka za ďalší skvelý ročník, ja som sa bavil a ostávam Bostončanom naďalej. O rok navyše plánujem trip do Bostonu :yahoo:

P.S zaujíma ma komu fandia medveďe v čase spánku? Ja nemám iné obľúbené tými, takže tradične prajem pohár Slovákovi (hlavne nech už nastúpi chudák :lol: ) a Ovimu, ktorý si ho už proste zaslúži.
:arrow: Torey Krug má zlomený členok, ale nebude si to vyžadovať operáciu
:arrow: Noel Acciari mal zranené triesla, bude potrebovať operáciu
:arrow: Riley Nash mal po otrase mozgu zo záveru sezóny ešte aj zranený bok
:arrow: Zdeno Chára hral s problematickým ramenom, kvôli ktorému vynechal zopár zápasov na konci základnej časti, možno pôjde na operáciu. Taktiež mal zlomený prst. (MS hejteri ciajte a uvedomte sa uz)
:arrow: Brandon Carlo sa zotavuje z operácie nohy a na tréningový kemp bude ready
:arrow: Jake DeBrusk si v prvom zápase s Tampou zranil rameno, má tam poškodené väzy, nebude si to vyžadovať operáciu
:arrow: Patrice Bergeron mal problémy s trieslami, ktoré mal operované minulý rok. Znovu ich pocítil na konci tejto sezóny (bostonbruinskcz)
Konečně mám trochu času, tak se stručným komentářem vrátím k obráncům.

Během sezóny jsem průběžně psal (a nebyl jsem zdaleka sám), že nutnost získat top beka (klidně ofenzivně laděného) je pro play-off (a výraznější úspěch v něm) zásadní. A tak nějak se to potvrdilo.
V první polovině regularu obránci kupili řadu individuálních chyb, zejména prostor kolem brankoviště nebyl jejich silným místem (viz. Carlo, Chára), a to jak při ES, tak i při PK. V období, kdy jsme předváděli ofenzivně i defenzivně nejlepší hokej (cca leden - půlka března) řada nedostatků vymizela (statistiky jednotlivců i týmu se zlepšovaly), aby znovu vylezla na povrch během play-off. Série s Tampou ukázala tuto naši Achillovu patu a přidala ještě jednu: pomalá rozehrávka puku z obranné třetiny. Včasné a rychlé napadání soupeře nám způsobovalo opakované problémy, v podstatě ničilo zakládání útočných kombinací.

Chára podepsal, chovám k němu respekt, ale už opravdu nastal čas jej upozadit. Jeho rychlost bruslení, práce s hokejkou a zmíněná rozehrávka už není na nejvyšší úrovni. Do role top beků určitě dospěli Krug a McAvoy, kteří by jasně měli dostávat nejvyšší ice-time i proti těm nejtěžším soupeřům.

Samozřejmě chápu, že defenziva neleží pouze na bedrech beků, musí k ní výrazně přispět i útok, ale tady jsem za celou sezónu (s výjimkou několika individuálních kiksů např. Marchanda nebo Pastrňáka) neviděl zásadnější potíže (pochopitelně kromě play-off, tam mě tedy nasíral hlavně Marchand).

Na sezónu 18/19 bude osa prakticky stejná (Krug, McAvoy, Chára, Carlo, Grzelcyk, Miller, McQuaid). Uvidíme, jestli přijde někdo nový z venku, nebo sáhneme do vlastní zásobárny...
Podľa novinára Kevina Paula Duponta z denníka Boston Globe je vraj Krug vhodny na vymenu :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ze vraj chceme robustnejsieho obrancu....och sak to je nas najtvorivejsi bek, keby sme sa ho zbavili tak by sme sa poriadne oslabili, ale ze mega oslabili....ja len dufam ze su to puhe vymysly dajakeho dedka :slap:
Bruins podpísali bakosa na jeden rok dvojcestny... 700k
Cathy píše:Bruins podpísali bakosa na jeden rok dvojcestny... 700k
Mně spíše udělal radost podpis Grzelcyka na dva roky za 2.8 mega. :good:

A doufám ve dvě věci: nepřivedeme Kovalčuka a nevyměníme Kruga. :!:
BosBru píše:
Cathy píše:Bruins podpísali bakosa na jeden rok dvojcestny... 700k
Mně spíše udělal radost podpis Grzelcyka na dva roky za 2.8 mega. :good:

A doufám ve dvě věci: nepřivedeme Kovalčuka a nevyměníme Kruga. :!:
Ještě nedávno jsem někde četl že Kovalčuk chce do Rangers :D nevím co je na tom pravdy. :thumbsup:
Pěkný začátek sezóny 18/19. :good:
Frank J. Selke Trophy: Bergy sedmá nominace v řadě, celkově třetí místo.

Jack Adams Award: Butch podle očekávání druhý.

Charlie ve výběru nováčků.
Budeme mít opravdu zajímavý začátek sezóny...

"The Bruins will have to be ready for battle at the first drop of the puck in the 2018-19 season.

The National hockey League released it's home openers on Wednesday, and the B's will be opening on the road against the Stanley Cup champion Washington Capitals on their banner-raising night at the Verizon Center on Wednesday, Oct. 3. They'll go right into a back-to-back, playing the Sabres — and presumably No. 1 draft pick Rasmus Dahlin — in Buffalo on Oct. 4.

The full schedule will be released on Thursday.

The B's don't play their home opener at the Garden until Monday, October 8, when the dysfunctional Ottawa Senators come to town. The Sens have already dealt Mike Hoffman after the cyber-bullying fiasco. Captain Erik Karlsson could be next. The opener will be the annual Columbus Day matinee."

Více čtení na: http://www.bostonherald.com/sports/bruins" onclick="window.open(this.href);return false;
Udajne BRUINS urobia ponuku pre Kovalcuka :D :scare: :scare: :scare: :scare:
Cathy píše:Udajne BRUINS urobia ponuku pre Kovalcuka :D :scare: :scare: :scare: :scare:
Tohle mě fakt děsí. Plán A je prý Kovalčuk. Když to nedopadne, tak plán B bude Rick Nash.

Jinak GM jistojistě podepíše Kuralyho (RFA) a chce udržet i Chudobina. A pevně věřím, že zůstane Schaller.
BosBru píše:Plán A je prý Kovalčuk. Když to nedopadne,
Jen si ho vemte …. :giggle:
Hrozba zažehnána :D rusák je v LA Kings...
Pridavam rozhovor, na take uhorkove citanie:

https://hokej.sk/clanok/154406-po-sprsk ... ane-ponuky" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaujímavé, že sa tu nikto nevyjadril k Halákovi :-O Tak teda sa rozpíšem ku kávičke.

Za Slovensko som rád, konečne ma Jaro reálnu šancu na Stanley Cup. Za Boston som sa ešte nerozhodol.

Jara pokladám za brankára, ktorý si svoje odchytá. Ak však nemá dostatočne dobrú obranu, tak od neho nič v podobe one-man-win nečakám. Halák patrí k priemeru ligy a tak to už proste je. Avšak v našom prípade, keď Rask berie 7M je to možno príliš drahá a dobrá dvojka. Ja mám názor, že bránka by mala stáť 8M a taký Price či Lundqvist by u mňa nepochodili. Hlavne, keď o rok proste musíme podpísať Carla a McAvoya. Skutočne neviem prečo urobil GM tento krok a beriem ho ako veľmi rizikový. Ale späť od čísel k nášmu tandemu. Hlavne pozitívum vidím v tom, že Rask ma psychiku až priveľmi "severskú" . Keď je pod tlakom dokáže sa rozpáliť a chytá aj to čo by som ja nechytil. Vo všetkej skromnosti, samozrejme. A keď dlhšie nechytá a je hladný po bránke, tiež je to radosť sledovať. No a náš generál majster Don zrejme presne to čaká od Jara. Vie tak ako my, že keď potkaníka nechytí amok a Davida obdobie sucha, dokážu Bergymu vyrobiť pekných pár plusiek. Občas spustí sirénu druhá lajna a s treťou a štvrtou u nás neboli nikdy problémy. Obrana.. no tá hlavne nech len bráni bránku. Dúfajme, že Charlieho forma z MS dorazí aj do Massachusetts. Dostávam sa teda opäť k bránke, kde podľa mňa Sweeney chce aby Jaro Raska resp. Rasko Jara.. Teda vlastne brankár číslo dva donútil brankára číslo jedna k top výkonom na aké skutočne má. V prípade, že sa to nepodarí tak Halák aspoň zachytá ten svoj priemer. V kombinácií s útokom a Chariem (a Zdenom) by to mohlo dopadnúť dobre a ešte kus lepšie ako naposledy. A čo po sezóne? Na to radšej zatiaľ nemyslíme. Sweeney je špekulant a zatiaľ mu to ide. Tak pekný zvyšok leta a díky za kafíčko Bruins.

P.S nevie niekto aká to je severská psychika?
Podľa mna severská psychika je v tom, ze su odolnejsi - je tam stale chladnejsie, za polarnym kruhom sa striedaju polarne dni a polarne noci....asi v tomto zmysle...
Ja považujem Jara za jednotku (samozrejme nie u nás), pretože výkony na to má. Nie je síce extratrieda vzhľadom na výkyvy vo výkonnosti, avšak dá sa na neho spoľahnúť. Za 10 mil máme v podstate dve jednotky a teda aj v prípade zranenia Raska sa vôbec neobávam o bránkovisko. Myslím, že to Sweeney spravil parádne a podpísať Haláka za 2,7 mil je dobrý krok.

Nemyslím si, že podpis McAvoya a Carla bude problém. Ak vezmem, že bol Sweeney schopný pri súčasnom trende podpísať hráčov ako Pastrňák a Marchand za 6,6 resp 6,1 mil, tak očakávam, že aj hore spomenutých podpíše v rozumnej medzi.

Okrem toho sa nám určite podarí ušetriť na Zdenovi, ideálne by bolo zbaviť sa Backesa, avšak to sa zdá byť skoro nemožné. Otázny je u mňa Krejčí. Je to naozaj výborný hráč, avšak jeho zranenia sú na pováženie, pričom ani jeho plat 7,25 nie je málo. Avšak adekvátne nahradiť by ho bol veľký problém.

A samozrejme netreba zabúdať ani na mladíkov, ktorí sa tlačia hore zo záložného tímu. tam je tiež z čoho vyberať a tade sa nám ukazuje aj priestor pre dajaký trade.

V každom prípade mám z manšaftu dobrý pocit. Už len aby naplnili svoj potenciál.
Pri našom kapitánovi ma trošku zarazilo že hral posledny rok zmluvy za 4M a teraz vyfasoval 5M. Čakal som, že jeho plat bude už len klesať. Snáď ale teraz niečo pustí mladým. Aspoň ten jeden dva milióny. Škoda tych 4M na pokutách.. tie by o rok mohli veľmi pomôcť.
Bergeron se po operaci zapojil do tréninku. Vynechá čínský přípravný trip a pevně věří, že do začátku sezóny bude úplně ready.
Přípravný dvojzápas v Číně s Pastrňákem, Marchandem, Raskem, Halákem, Cehlárikem, Bakošem, Studnickou, McAvoyem,... Samozřejmě bude i tv přenos. :good:
7906 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS