Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

BOSTON BRUINS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Shawn Thornton, jeden z "najmedvedejších" medveďov u mňa! Vďaka!
Spoiler!
Obrázek

Thornton a Lucic to boli pravé medvede, zlé, veľmi zlé medvede :box: Jeden z najkrajších momentov pre mňa bol, ako Thorton pomstil Savarda :wave:

Tvrdá hra, ak si niekto vyšliapol, tak za to aj zaplatil, každý vedel, že keď si dovolí príliš, tak dostane, krásne časy. Teraz je to také iné, sme k týmto veciam ležérnejší (podľa mňa). Aj keď sa mi páči Backes, má predpoklady byť kvalitným medveďom.

Ak by sme sa vedeli vrátiť k starým koreňom (2011), keď sa každý súper po úvodnom buly modlil, aby bolo už po zápase, tak verím, že dokážeme poraziť hocikoho.

Ešte doplním, som si pozeral štatistiky bitiek Bostonu a takto to vyzerá:
2009-2010 - 47
2010-2011 - 71
2011-2012 - 61
2012-2013 - 32
2013-2014 - 46
2014-2015 - 27
2015-2016 - 34
2016-2017 - 28

Jasná stagnácia :-D Len pre zaujímavosť najviac sme sa bili v ročníku 1987-1988 - 132 krát, masaker :box:
Tu je ten problém u celej NHL. Bitky sa snažia zatlačiť preč do ústrania.. pridáva to na náboji zápasov a každý fanúšik povie, že bitky patria k hokeju. Dobrý príklad významu je práve aj ten zo Savardom a Zorrom pomstiteľom. Ale aj tak ich Batman klan bude chcieť vymazať čo najviac ..

Keď sme pri tej klesajúcej tvrdosti našej hry, treba pritiahnuť Chrisa Neila z Ottawy. To je taký čistokrvný medveď
Leafs :lolo: bolo by hriechom nevyuzit takyto podarunok z nebe :tada:
ta statistika z OTT sice strasi, ale z hladiska moznosti postupu by to bolo u Caps daleko menej pravdepodobne, resp. nepravdepodobne :giggle:

Obrázek

PO topic :arrow: http://www.hokejforum.com/viewtopic.php ... 75#p421675" onclick="window.open(this.href);return false;
:frajer:
Vinidi píše:
Bostončan píše:
Cize aby som bol v obraze, tak ten vas ustup z pozicie contendera ma suvis v tom, ze uz sa tolko nemlatite, nieste "big bad bruins" a teda superi uz nejdu na lad s tym, ze namiesto hokeja dostanu do drzky a chybaju vam hraci ako Shawn Thorton a chceli by ste Neilla a podobnych a potom pojdete po cup. Nemate to teda korelaciu skorej s hracmi ako Boychuk ci Seguin :hmm:
Finch182 píše:
Vinidi píše:
Bostončan píše:
Cize aby som bol v obraze, tak ten vas ustup z pozicie contendera ma suvis v tom, ze uz sa tolko nemlatite, nieste "big bad bruins" a teda superi uz nejdu na lad s tym, ze namiesto hokeja dostanu do drzky a chybaju vam hraci ako Shawn Thorton a chceli by ste Neilla a podobnych a potom pojdete po cup. Nemate to teda korelaciu skorej s hracmi ako Boychuk ci Seguin :hmm:
Aby som to vysvetlil (som sa začal venovať len bitkám), ide o komplexnú tvrdú hru. Samozrejme mužstvo bitkárov by to ďaleko nedotiahlo. Avšak napr. Lucic nie je len čistokrvný bitkár, ale aj kvalitný hráč (skill), Thorton bol zase výborný v šatni (nabudenie hráčov). Tie bitky sú skôr len čerešnička na torte, ale popravde v pravej chvíli dokáže bitka výborne nabudiť hráčov a pozdvihnúť morálku.

Big Bad Bruins, to nie je len o bitkách, to je o valcovaní súpera vo všetkých rovinách. V každom mužstve musia byť hráči schopní dať gól, hráči schopní na gól prihrať a hráči, ktorí dokážu zjednať poriadok, keď (napr. frustrovaný) súper začne útočiť na vašich zakončovateľov a tvorcov hry. Prečo bola formácia Horton-Krejčí-Lucic taká úspešná? Horton strieľal, Krejčí tvoril a Lucic upratoval (len príklad).

Mnohí (nielen) tu vyplakávali nad zákrokom Marchanda. Áno zákrok bol hanebný, ale ako sa postavili hráči Tampy za svojho spoluhráča? Zákrok Crosbyho, a iné? Prečo pribúda zákerných faulov? Pretože sa v NHL razí cesta disciplinárnej komisie, ale čo vám pomôže disciplinárna komisia, keď Vám napr. Crosby podlo odrovná hráča a následne tučniaci strelia víťazný gól (napr. v playoff)? Prehráte zápas a prípadná suspendácia je vám na h....o. Vy potrebujete hráča, čo okamžite polopatisticky vysvetlí Crosbymu, že toto si dovolil posledný krát (tak ako to vysvetlil Thorton, Cookeovi, alebo Chára, Downiemu).

Dúfam, že som to aspoň trošku vysvetlil, ako som to myslel (rep. si to predstavujem)
Jj Vinidi má pravdu, těch odvetných reakcí, resp. protiakcí všeobecně ubývá.
Teď si vybavují tvrdý zákrok dallaského hráče na Lundqvista za brankou a reakce Rangers playerů byla nula, nula žádná. Nebo v zápasech Bostonu s Ottawou Borowiecki skutečně nepříjemně otravoval Pastrňáka (kluk si s tím moc nevěděl rady), úplně mu otrávil zápas(y), párkrát jej poválel po ledě a vůbec neproběhla reakce Pastrňákových spoluhráčů. Měl ho někdo vyzvat na bitku, pořádně hitovat apod.
Pokud nebudou na ledě sem tam úřadovat tvrdí hoši, kteří umí sjednat pořádek, vyhecovat mužstvo a zastat se spoluhráčů v pravou chvíli, pak bude zákeřností přibývat.
Pekne vysvetlené, za mňa len toľko: http://www.csfd.cz/film/287241-goon/prehled/ s humorom vysvetlená dôležitosť bitkára, ktorý chránil hviezdu týmu.

V realite napr. taký McDavid je dokonalý príklad. Zbožňoval som Chiarelliho, lebo toto rešpektuje a chápe. Veď kde sme boli za jeho éry? Aká bola naša hra? V roku 2010 som začal fandiť Bruins a sledovať ligu práve aj preto. Späť k Oilers. GM zaváhal a vypomstilo sa mu to. Hviezda ligy a nádej týmu pre hrubý zákrok prišla o drtivú väčšinu sezóny. Dnes tam je vedľa náš Lucic (vždy bude náš!). Ktovie ako by dopadlo bodovanie minulý rok a celkovo sezóna, keby je tam už pred rokom? Pre ukážku sa pozrite ako sa Engelland len dotkol McDavida. Za mňa je GM človek čo skutočne rozumie hokeji a ľutujem do dnes, že mal tých chýb viacero naraz a v krátkom čase a musel odísť. :cry:


Nech si Batman naloží svoju komisiou na Batmobil a ťahajú do pixle zachraňovať inú ligu. Ja chcem kontaktný, rýchli, tvrdý hokej a keď si to pýta občas dať niekomu na búdku za jeho chovanie, nech sa len páči. V opačnom prípade tu budeme mať za chvíľku ďalšiu várku balerín alá Ronaldo a Simulant Football Crew.

A ako všetci vieme, Bruins by to mali mať v krvy.. :klobuk:
Bostončan píše:Hviezda ligy a nádej týmu pre hrubý zákrok prišla o drtivú väčšinu sezóny
To je úplný kec, on nepřišel o kus sezony kvůli faulu, natož dokonce hrubému zákroku. Byla to spíš smůla, jak by řekli Slováci "Rýha-smůla-náhoa". No fuj, zastávání Flyers už bylo dost asi :-D
Súhlas, bolo tam kopec smoly. Ale to nič nemení na tom, že ho dotyk so súperom doslova vypálil na mantinel. On chcel brzdiť a miesto toho ho súper, i keď čisto, odviezol na mantinel. Skôr som ale chcel zdôrazniť aký vplyv môže mať na hru mladého super talentu taký power forward ochranca ako Lucic.

Edit: Mohol som skôr napísať, že sa zranil pri brzdení ovplyvnenom kontaktom so súperom v plnej rýchlosti :)
Ono to pořád nebylo ale hlavně kvůli soupeři, ale kvůli zaseknutí v rýze, čím byl vychýlen a až pak přišel kontakt.
Collin dnes opustil trening skor, lebo sa necitil dobre....is day to day :panika:

jo a podpisali sme dalsieho mladika...Joona Koppanena :)
Spoluhráča Zdena Cháru v boji o Stanley Cup nezastavili ani prepichnuté pľúca.

Patrice Bergeron vyrozprával svoj hokejový príbeh.

Kanadský útočník Bostonu, Patrice Bergeron sa v úvode svojho príbehu v rozhovore pre theplayerstribune.com vrátil spomienkami do finále bojov o Stanley Cup v roku 2013. Na programe bol šiesty zápas série Bostonu s Chicagom a „medvede“ mali poslednú šancu vynútiť si siedmy zápas.

Patrice Bergeron do boja o všetko nastúpil napriek zlomenine rebra a poškodenej chrupavke pravého ramena. Hoci prežíval neskutočné bolesti, rozhodol sa nastúpiť.

„Bolelo ma, čo i len pohnúť sa. Bolelo ma nadýchnuť sa. V bolestiach som zaspával. Bolesti ma sprevádzali pri akejkoľvek činnosti. Na to, že by som však nenastúpil, som ani len nepomyslel. Čakal nás zápas o všetko,“ spomína Bergeron.

Bergeron našiel inšpiráciu v bývalom spoluhráčovi Markovi Recchim, ktorý s ním v Bostone hrával v jednom útoku. Písal sa rok 2009. Boston v 2. kole play-off bojoval s Carolinou Hurricanes, no Mark Recchi pred jedným zo série zápasov dostal silné bolesti. Prejavili sa u neho močové kamene. Skúsený veterán vtedy mladíkovi ukázal, čo znamená bojovať v play-off.

„Pred zápasom bolo vidieť ako Mark trpí. Akonáhle však rozhodca vhodil do puk hry, Mark šiel do zápasu a bojoval. Ako jeho center som bol s ním na ľade a nemohol som uveriť tomu, čo vidím. Chlap, ktorý sa pred chvíľou zvíjal v bolestiach, teraz vyhrával súboje o puk a dokončoval osobné súboje. Vtedy som zistil o čom je play-off. Je o obetách, ktoré sú nevyhnutné,“ pokračuje Bergeron.

NAJHORŠIA BOLESŤ NIE SÚ PREPICHNUTÉ PĽÚCA

Bergeron do kľúčového zápasu nenastúpil zdravotne v pohode, no chcel pomôcť svojmu tímu za akýchkoľvek okolností. Patrice bol rozhodnutý nasledovať hokejový odkaz hrdinov, ktorí v ňom zanechali inšpiráciu.

„Nebolo to o tom, aby som ukázal, že som „tvrďas“. Na nič také som nemyslel. Chcel som len nasledovať vodcovstvo Recchio a mnoho ďalších, ktorých som mal tú česť zažiť. Vedel som, že toto si nemôžem nechať ujsť,“ ozrejmil.

Od začiatku rozhodujúceho zápasu sa Patrice cítil horšie a horšie. No napriek tomu to ignoroval. Po dvoch mesiacoch vyraďovacej časti ako dôvod prikladal únavu. Boston vytúžený Stanley Cup nakoniec nezískal a Patrice Bergeron navyše skončil v nemocnici, kde zistili, že má prepichnutý ľavý pľúcny lalok.

„Lekári zistili, že mám prepichnuté pľúca. Nič z toho, čo som podstúpil však neľutujem. Všetky tie zranenia by som si kľudne zopakoval. Zlomené rebrá, problémy s ramenom, dokonca aj prepichnuté pľúca. Ani v sekunde by som neváhal. Podstúpil by som to opäť, pretože som sa naučil, že ak chce tím víťaziť v play-off, obety sú nevyhnutné.Zo všetkého najviac by som to však urobil kvôli jednej veci. Pretože poznám bolesť, ktorá bolí oveľa viac než akákoľvek iná. A to je neprebojovať sa do play-off,“

SPOLOČNÝ NEPRIATEĽ

Patrice Bergeron sa k Bostonu Bruins pripojil pred štrnástimi rokmi. Mladík, ktorý pôvodne fandil Quebecu Nordiques toho o Bostone veľa nevedel, no s obyvateľmi svojho nového pôsobiska mal niečo spoločné. Nenávidel Montreal Canadiens. Začiatky v Bostone mu komplikovala slabá znalosť angličtiny.

„Poznal som len základné slová. Ahoj, dovidenia, ďakujem a také bežné slová, čo som si pamätal zo školy, ktorým som nevenoval príliš veľa pozornosti, keďže som vyrastal v Quebecu,“ prezradil Bergeron.

Problémom pre neho bolo už len objednanie si jedla v reštaurácii, kde svojim prízvukom nechcel pútať pozornosť. A tak si pomohol tým najjednoduchším trikom.

„Objednával som si to isté ako osoba, ktorá sedela vedľa mňa. Nebolo to dokonalé, no najedol som sa,“ pokračuje vo svojom príbehu.

Bergeron zažíval muky aj pri rozhovoroch. V jednom z nich chcel svoju úvodnú sezónu s Bostonom opísať ako „neuveriteľnú“, no viacslabičné slová boli pre neho pohromou. Už aj tak nervózny Patrice tak pred kamerou znervóznel ešte desaťnásobne.

„Počas toho interview som zízal na kameru a k tomu som znel, ako keď sa dieťa učí svoje prvé slová. Ne. Neu. Neuve.. Bolo to super. Nikde som to nevidel, snáď tú videokazetu zahodili do koša,“ zaspomínal si Patrice Bergeron.

Patrice mal však šťastie. V Bostone sa o neho postarali veteráni, ktorí mu pomáhali ako mentori. Okrem mien ako Felix Potvin, Joe Thornton, Glen Murray, Sean O’Donnell a Ted Donato, Bergeron vyzdvihol Martina Lapointea. Bývalý hráč Bostonu mu ukázal nielen ako byť profesionálnym hráčom, ale aj správnym dospelákom.

„Ako správny chlap, ktorý má ženu a deti mi umožnil kráčať s ním. Naučil ma ako si otvoriť bankový účet, vyriešiť poistku, či dokonca kúpiť si auto od dovozcu. Nikdy si ma nedoberal kvôli mojej angličtine. Keď som niečo potreboval, bol tu pre mňa. Nemusel to robiť. Nemal to v zmluve. Čím dlhšie hrám v tejto lige, tým viac však rozumiem tomu prečo to urobil,“ zaspomínal si na svojho mentora.

PROTI ZDENOVI RADŠEJ NIE

Bergeron taktiež prezradil svoj názor na úspešný tím. Skvelý tím nestojí len na tých najlepších útočníkoch či najtalentovanejších brankároch. O skvelosti tíme rozhoduje tímový duch. Vrátane organizácie. Každý si je rovnocenný a robí všetko pre to, aby bol druhému nápomocný.

„Za tie roky sme v Bostone rozvili tímovú kultúru, kde cieľom nebolo play-off, ale zisk Stanley Cup-u. Myšlienku, že by sme bojovali o miestenku, sme nebrali ani do úvahy. Mali sme plné ruky práce tým, čo treba zlepšiť, keď play-off začne. Dve absencie v predchádzajúcich sezónach boli pre celý tím veľkou neznámou. Zvykli sme si na to, že sme ašpirantom na Stanley Cup v každej sezóne. Neúspech nami otriasol a bolo potrebné niečo zmeniť.“

Boston po dvojročnej absencii opäť nechýba v play-off a nespolieha sa len na strely príklepom. V play-off však počíta aj s hlasivkami fanúšikov. "Medvedia svorka" sa poučila z neúspechov a celý tím je poriadne nabudený. Patrice Bergeron si ani len nechce predstaviť, čo by nasledovalo, keby mal hrať proti kapitánovi Zdenovi Chárovi.

„Máme kvality, ktoré nás robia tímom, aký je pohromou pre súperov. Máme takých hráčov, pri ktorých radšej ani len nepomyslíte na to, že by ste niekedy mali hrať proti ním. Mám na mysli Zdena Cháru.“ (sport.sk)

Obrázek :wub:
15. 04. 2017 Brandon Carlo O Horná časť tela
15. 04. 2017 Torey Krug O Dolná časť tela
15. 04. 2017 Adam McQuaid O Horná časť tela
15. 04. 2017 Colin Miller O Dolná časť tela
14. 04. 2017 Noel Acciari C Horná časť tela
14. 04. 2017 David Krejci C Horná časť tela
13. 03. 2017 Ryan Lindgren O Noha
23. 02. 2017 Zac Rinaldo C Ruka

Teraz sa bude lámať chlieb. Ale máme nato! Má niekto podrobnejšie info o McQuaidovi, Carlovi, Millerovi a Krugovi? Nemám čas to pohľadať, tak ak by náhodou nejaký charakter sa našiel :roll:
Colin Miller a Brandon Carlo absolvovali v nedeľu dobrovoľný tréning, Miller by mohol nastúpiť, Carlo je otázny (ale definitívne to budú vedieť pred zápasom). Tak isto by mohol nastúpiť Acciari, ktorý trénoval. Ostatok zatiaľ OUT.

Celú sezónu takmer nič a teraz lazaret a zrovna obrancov :bitka3:
Díky za info..

Btw páni nemá niekto číslo na nášho GM? Idem z hokeja proti Lotyšom a Pospišil by sa hodil do Bostonu, urastený, šikovný, výborný v defenzíve a pozičnej hre, tvrdá hra ale čistá a hlavne sa neboji kontaktu. A v prilbe mi pripomína Pastrnáka :-D

Klobouček Charlie za celou sérii. :klobuk:
Cassidy podpisany parada!
http://boston.cbslocal.com/2017/04/26/b ... ead-coach/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na trhu budeme hledat 2nd left wing pro Krejčího. Jako vnitřní alternace se nabízejí zejména Cehlárik, DeBrusk, Heinen nebo podpis Stafforda.

Za mě: podepsat Stafforda (max. na 2 roky), trvale začlenit Cehlárika, získat top křídlo :wink2:
Charlie McAvoy posílí tým USA na letošním MS. :!: :good:
Byvaly brankar Bruins, Matt Dalton, postupil vo farbach Juznej Koree do A-kategorie majstrovstiev sveta! :clap: A ze nemame perspektivu! :)
Určitě stojí za zmínku, že farma Providence Bruins postoupila do čtvrtfinále play-off AHL. Našim soupeřem bude Hershey Bears. Z hráčů druhý v bodování Heinen (4g + 2a) a někde dále Debrusk (3g + 1a).
Inak Svedberg švédska trojka na MS!!
7906 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS