Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Creeper píše:
JKL píše:Nyquist ( :lol2: ),
On dává góly ? On to umí ?
To už je dávno. Spadá to někdy do období, kdy jsme vyhráli v MSG a dali tam gól z přesilovky :)

Jinak po zápase s Kings jsem nic nenapsal. Bylo to proto, že jsem až doteď měl vyskočenou čelist z toho, jak jsem sledoval záznam. Přišlo mi, že mi ten záznam někdo podstrčil z jiného desetiletí nebo aspoň vesmíru. Proti SJS ale čekám podobné vystoupení jako u Ducks a jsem zvědav, kdo bude chytat, protože bych se nedivil, kdyby se z té nuly Coreaua někdo posadil na zadek a Mrázek to zase odskákal.
Rethon píše:
Creeper píše:
JKL píše:Nyquist ( :lol2: ),
...
Dnes Coreau začína, jinak dle mě to proti LA zas takový hitparáda nebyla.
tu mate svojho kona:D

Čo hovoríte na výkony tímu v prebiehajúcej sezóne?

„Z tímového hľadiska je to hrozné, nedarí sa nám. Vyhráme a potom hneď prehráme, nemáme vyváženú formu. Z osobného hľadiska je to to isté. Ťažko sa niečo tvorí, keď celý tím nehrá dobre.“

Čo hľadať za zlými výkonmi?

„Ťažko povedať. Je to druhý rok rovnaké. Nemá to potrebnú iskru, každému z nás chýba herná pohoda.“

Váš tím drží skvelý rekord, postúpil 25 krát po sebe do play-off, rozmýšľate aj nad tým, že nechcete byť v zostave, ktorá sériu preruší?

„Áno, uvedomujeme si to. Je to na hrane a bojím sa... Nevyzerá to, že by sa veci zlepšili. Odohráme skvelý zápas a potom prídu zasa tri zlé výkony a tak to ide stále dokola. Vyzerá to pre nás nebezpečne. Najviac trpíme v presilovke, ktorú máme najhoršiu v lige. Musíme niečo zmeniť, inak sezóna dopadne zle.“

Na konci kalendárneho roka ste zaznamenali hetrik, v zápase pod otvoreným nebom ste prihrali na dva góly, nepomohlo vám to?

„Ani neviem, je to ako na hojdačke. Vážne neviem, čo sa deje.“

„Možno generálny manažér za mňa dostane dobrú ponuku a bude o výmene uvažovať. Sám som o tom veľakrát premýšľal, najmä po minulej sezóne, po ktorej som nebol v Detroite spokojný.“
Cítite aspoň od trénera Jeffa Blashilla podporu, napriek nie najlepším ofenzívnym číslam vám minúty na ľade neubudli?

„Čo sa týka minút, hrám dosť. Najhoršie je, že to nevedie k víťazstvám tímu.“

Ako ste si užili zápas pod holým nebom v Toronte?

„Vždy je to výnimočné. Každý si tento duel užil, bolo to úžasné. Škoda len, že sme nezískali dva body. Ale nemôžeme dostať štyri góly za štyri minúty.“

Teraz sa stretli dva slávne kluby, bolo viac cítiť históriu ako pred rokom, keď ste hrali v Colorade?

„Určite áno. Minuloročný zápas proti Coloradu bol najslabší, aký som odohral pod otvoreným nebom. Rivalita s Coloradom, ktorá kedysi existovala, už dávno vyprchala. V Denveri bolo teplo, čo zápasu nepridalo. V Toronte bola zima, bolo cítiť napätie, oba kluby majú spoločnú históriu veľkých zápasov. Zápas v Toronte beriem aj ako jeden z významných momentov mojej kariéry.“

Stihli ste sa porozprávať s niektorou z legiend, ktorých bolo v Toronte dosť?

„Zdieľali sme s nimi kabínu, s viacerými hráčmi sa poznám, s piatimi či šiestimi som si aj zahral. Príjemne som sa porozprával s Nickom Lidströmom, ktorý bol skvelý obranca a jeden z najpokornejších hráčov, akých poznám. Ukážkový profesionál.“

Do zložitej situácie sa v Detroite dostal Tomáš Jurčo. Raz hrá, inokedy sedí na tribúne, ako to vnímate?

„Je mi ho ľúto, určite by si zaslúžil väčší priestor. Je to na trénerovi, neovplyvní to. Musí bojovať a dúfať v pozitívny zvrat.“

Ovplyvnilo jeho situáciu aj zranenie chrbta, pre ktoré začal sezónu neskôr?

„Určite mu to nepomohlo. Snaží sa, bojuje. V NHL to je však náročné, potrebujete aj šťastie.“

V zložitej situácii je aj váš dobrý kamarát brankár Petr Mrázek. Snažíte sa mu psychicky pomôcť, vyzerá, že stráca post jednotky?

„Nemyslím si, že stratil pozíciu. Aj Petr je v nepohode z toho, ako sa nedarí celému tímu. Nikto nemá potrebný pokoj. Nie je to jednoduché.“

Prišlo vám už na um, že zlé výsledky môžu vyústiť aj do toho, že vás klub vymení?

„Je to možné, ak sa nám nepodarí prebojovať do play-off, tak sa tu udejú veľké veci a zmeny. Niektoré tímy sa budú chcieť určite posilniť pred play-off. Vždy ide o biznis. Možno generálny manažér za mňa dostane dobrú ponuku a bude o výmene rozmýšľať. Sám som o tom veľakrát premýšľal, najmä po minulej sezóne, po ktorej som nebol v Detroite spokojný. Sľúbili mi, že sa všetko zmení, ale je to ťažké. Sám som nespokojný so svojimi výkonmi.“

Ako to vyzerá s vašim problematickým ramenom?

„Pred niekoľkými dňami som bol na vyšetrení. Asi dospejeme do stavu, že budem musieť ísť na operáciu. Nikto nie je z toho nadšený. Skúšam rôzne typy liečby. Pobolieva to viac a viac.“

Budete čakať na koniec sezóny?

„Mal som asi tri zápasy dozadu veľké bolesti. Začalo ma v ramene pichať, takmer polovicu zápasu som mal prakticky umŕtvenú ruku. Povedal som manažérovi, že takto sa nedá hrať. Nie je to dobré pre tím, nepomáha to spoluhráčom a v prvom rade sa ja sám necítim dobre. Najhoršie je, že neviem, o čo ide. Nebolí to, keď dostanem úder, bolí ma to len tedy, keď sa načahujem za pukom, alebo chcem niekoho odtlačiť. Neviem, či si zacvakujem nerv. Preto zrejme pôjdem po sezóne automaticky pod skalpel.“

Napriek ťažkému obdobiu sa vám pred Vianocami podarilo streliť prvý hetrik v kariére, pomohol aspoň psychicky?

„Určite áno, bol som veľakrát k nemu blízko. Strelil som dva góly, ale nedarilo sa mi dať tretí.“

Richard Pánik vám neposlal podpichovačnú esemesku? Tomu sa podarilo streliť premiérový hetrik o pár týždňov skôr?

„S Rišom sme v kontakte stále, ale neposlal nič konkrétne. Som rád, že sa mu darí. v Chicagu zapadol do tímu dobre.“

Prekvapilo vás, že Jaroslav Halák začínal v Islanders sezónu ako jednotka a teraz je na farme v AHL?

„Viem, že mali problémy v klube. Je to smutné. Verím, že sa to vyrieši a Jaro bude znova chytať v NHL.“

Má každý hráč v hlave obavu, že keď príde pokles formy, tak mu môže hroziť podobný scenár?

„Nemyslím si, že to bolo len o forme. Niečo sa tam stalo. Riešili to drasticky. Neviem, čo za tým je. Možno vyjde na povrch, čo za tým bolo... Myslím si, že niektorý z tímov vytiahne Jara z farmy späť do NHL.“

Pred Vianocami ste robili osvetu bez mobilov, akú odozvu mala táto kampaň?

„Myslím, že dobrú. Chcel som, aby sme sa venovali blízkym. Treba si vážiť sviatočný čas a nevynechať dôležité veci.“

Ako ste stihli osláviť Vianoce, mali ste v Detroite aj rodinu?

„Rodina prišla skôr a odchádzali päť dní pred Vianocami. Užil som si ich, boli v Detroite asi desať dní. Snažil som sa s nimi tráviť čo najviac času.“

Reprezentácia do dvadsať rokov dohrala pred pár dňami na svetovom šampionáte v Kanade. Sledovali ste jej výkony?

„Áno, nakoniec som bol aj v Toronte. Hokejové krajiny sú na inom stupni, naši mladí chalani za to ani nemôžu. Hokej je vo vyspelých krajinách inde. Výchova a príprava mládeže u nás nie je dobrá. Musíme sa zlepšiť, aby sme vychovali viac talentov aj v našich podmienkach.“

Rozmýšľali ste, nad tým, ako pomôcť mládeži na Slovensku?

„Ťažko sa to rieši počas kariéry. Som rád, že mám čas sám na seba. Určite by som chcel potom prispieť a zapojiť sa do toho, ale ešte je to ďaleko. Riešim, ako vydržať čo najdlhšie v NHL a dobre sa o seba starať.“ (sport.sk)

tak toto ma rozsekalo
Pred Vianocami ste robili osvetu bez mobilov, akú odozvu mala táto kampaň?
„Myslím, že dobrú. Chcel som, aby sme sa venovali blízkym. Treba si vážiť sviatočný čas a nevynechať dôležité veci.“
a na Vianoce si tam hodi °°°°°°°self(p)icku :lol2:
Obrázek
s komentami christmas, pohoda,dinner, vypapany :hroza: a periMbaba :rofl:
v tomto Cibulkova dva, foto z kazdej ri*e :grc:
Ty hashtagy mě dovedou vždycky uplně rozebrat, to je podle mě ještě ujetější než selfie... K těm odpovědím, no po pravdě bych tyhle odpovědi za něj vypotil i já, zajímavé je akorát info o jeho rameně.
Díval se někdo?

Tipl bych, že to vypadalo stejně jako zápas s LAK až na to, že SJS dávali góly. Ukončit už ten Coreau experiment.
JKL píše:Ukončit už ten Coreau experiment.
K Tatarovi se vyjadřovat nebudu. Už jsem řekl svoje :bee:
Coreau total sněhulák. Stojí tam a čeká co ho trefí....
Nedávno jsem se ptal kamaráda na Mrázka, kterého zná z juniorů a řekl mi, že Mrázek byl už od "mala" namistrovaný a rozmazlený chlapeček, co když se dařilo, chlubil se kdekomu a když se u nedařilo, tak nahodil "ignore" a jel si svoje. Potvrdil i to, že má hodně silnou psychiku a věří si.

To jen takový dodatek k Mrázkovi.. Jinak ten Tatar, to vypadá na podobný případ. A to dvě sezóny zpět jsem z něj byl nadšený. Dělal si na ledě prakticky co chtěl a teď.. Já jsem na Vaší organizaci dost zvědav, protože zatímco dřív když Vám odešla nějaká ta legenda/tahoun, byl v zásobě někdo, kdo ho zastoupí, tak teď to vypadá na útlum. Zetterberg už na to viditelně nemá, aby táhl tým a z mladíků tam není snad nikdo, kdo by ho alespoň i časem mohl nahradit. Já Larkinovi, Manthovi, .. nevěřím. BTW: Co ten Blashill? Trenéru se pořád věří? Nepomohla by změna i tu? Hollanda neřeším, tam je to jasné z Vašich příspěvků. :jn:
Tak to vypadá, že už to konečně začli chápat i ostatní, že jsme v průseru :lol2:

Tatar je dobrý kluk, nebýt toho ramene, vede minimálně střelce. Spolu s Nesquikem snad těch 20 branek letos dají.
Jirik19 píše: že jsme v průseru :lol2:
Jsme v totálním kanálu..... :v_hajzli:
JKL píše:Díval se někdo?

Tipl bych, že to vypadalo stejně jako zápas s LAK až na to, že SJS dávali góly. Ukončit už ten Coreau experiment.

ja se dival, obcas jsme nehrali spatne, ale sharks to tam proste padalo + priserny DeKeyser. A u Mrazka tomu verim, vsak to je videt na jeho FB. Kdyz se dari, tak to tam zije, ale jinak ani slovo. No stejne je to fuk..a Tatar s Nyquistem at uz jdou FAKT doprdele
Ninety91one píše:A u Mrazka tomu verim, vsak to je videt na jeho FB. Kdyz se dari, tak to tam zije, ale jinak ani slovo. No stejne je to fuk..a Tatar s Nyquistem at uz jdou FAKT doprdele
Selfie maniak. Nic vic . Chce se mi blejt :bee:
nejlepsi bylo, ze z tech sesti golu, bylo pet tecovanych :D je treba, abychom ted dostavali takove naloze
No nevěřim že by někdo za Tatara něco pořadnýho nabídnul, ještě když sám řiká, že po sezoně pujde pod kudlu. S jeho "formou" je to neprodejný zboží. Navíc by to vyžadovalo, aby Kenn zapnul mobil. :jn:
Guddy.44 píše:Mrázek byl už od "mala" namistrovaný a rozmazlený chlapeček, co když se dařilo, chlubil se kdekomu a když se u nedařilo, tak nahodil "ignore" a jel si svoje
Já to neumím moc dobře vysvětlit, protože nemám základy psychologie, ale podle mě je to u brankáře dobře a skutečně dobrý brankář musí být v podstatě aspoň trochu arogantní egoista.
Guddy.44 píše:To jen takový dodatek k Mrázkovi.. Jinak ten Tatar, to vypadá na podobný případ. A to dvě sezóny zpět jsem z něj byl nadšený. Dělal si na ledě prakticky co chtěl a teď.. Já jsem na Vaší organizaci dost zvědav, protože zatímco dřív když Vám odešla nějaká ta legenda/tahoun, byl v zásobě někdo, kdo ho zastoupí, tak teď to vypadá na útlum. Zetterberg už na to viditelně nemá, aby táhl tým a z mladíků tam není snad nikdo, kdo by ho alespoň i časem mohl nahradit. Já Larkinovi, Manthovi, .. nevěřím. BTW: Co ten Blashill? Trenéru se pořád věří? Nepomohla by změna i tu? Hollanda neřeším, tam je to jasné z Vašich příspěvků. :jn:
Tatar vypadá, že ho nebaví tým. Nevím, jakou měl domluvu s gm, těžko říct, co chtěl a jakou měl představu. Realita je, že chtěl top minuty a (tedy časem) k tomu i solidní smlouvu. Jenže teď rok zadrbal a letos mu to zrovna nejde (+ ta ruka), končí mu smlouva a může myslet na smlouvu jako má Nyquist. Což je samozřejmě dost peněz, ale myslím, že mířil o to mega výš, o čem si teď může nechat zdát.

Já Larkinovi, Manthovi etc. docela věřím, ale pravda je, že nikdo z nich zatím nevypadá jako Hank nebo Dacjuk, ale to můžeš soudit za pět sezon. Rozhodně mají na to být nadprůměrní hráči, Larkin má podle mě strop velmi vysoko a následující dvě sezony to podle mě prokážou. Problém je, že na top mety, kam sme mířili někdy od 1995 do cca 2010, je mít pár nadprůměrných hráčů málo, protože tohle je nhl a mají je všichni. Druhý velký problém je, že nám takový aspoň zjevně nadprůměrný hráč (nebo mířící na takový level) chybí v obraně. Třetí problém je management, který prostě věří jedné cestě, kterou nechce měnit. To je jak s tím Tatarem. Tři roky se mluví o tom, že musíme dávat víc prostor mladým. Když se Tatar začal profilovat jako top 6 křídlo, tak prostě měl limited minuty na úkor Abdelkadera. To prostě naprosto rozumím, že je těžce demotivující.

Co se týče Blashilla, tak je to těžko, on tu mládež z farmy zná a tohle asi umí. Už sem psal v chatu - i to posílání do čtvrté řady koneckonců na AA zabralo, i když je to teda občas fakt na facku. Poďme to probrat po sezoně, já věřím, že se něco na tdl stane (tak jako každý rok :lol2: ), buyeři být nemůžeme, leda indiferentně, nebo prodáme dvě jména.

Rozhodně - nepostoupení do play off bude velkou ranou pro organizaci a něco se zatřese, krom toho v kombinaci s tím, že se jedná o poslední sezonu v Joe Louis ...
JKL píše:
Guddy.44 píše: ...

nooo..ale Dats a Hank meli uplne jinou pozici. Nastoupili do totalne nadupaneho tymu a to jim hodne pomohlo (Dats jeden z nej nahravacu nhl a zacinal s Hullem, to je dobry ne? :D ). Mantha na me pusobi prave velice dobre, i vcera tam doslova kraloval a veskery jeho pobyt na lede byl vzdy prinosem. Dokaze si neskutecne pokryt puk a pak rozdavat paradni centry, osobne v neho hodne verim. To same AA, jakmile dostal lepsi spoluhrace, je to uplne jiny level. Nicmene, Mantha bude podle me nas budouci leader :)
Dats měl o pět levelů lepší spoluhráče a to v jakékoliv lajně. Problém je, když se podíváš na řadu, kterou centruje Larkin a na to, s kým musel hrát AA. To je prostě těžký rozdíl v developmentu. Když Pavel nastupoval do ligy, tak mohl hrát ve třetí, ale kvalitativně byla stále lepší než naše dnešní první v reálných číslech (i když to je srovnání jak bota, Robitaille hrál tehdy ve čtvrté lajně, jestli si dobře pamatuju :lol2: ..prostě Lewis).
tak na Trtkovu obranu, s tym dojebabranym ramenom to musi byt uplne o nicom, o to viac, ked to nosi v hlave
na strane druhej, vseobecne hraje velke kulove, hlavne ze mu idu periMbabove hashtagy :lol2: (ja som to inak ani pomenovat nedokazal:D
Taky věřím, že trojice Mantha, Athanasiou, Larkin budou naše core + stále se lepšící Svečnikov. Nejvíc věřím Manthovi, protože působí konzistentně, jednoduše řečeno jeho téměř každý rozhodnutí je správný a má fyzický předpoklady, aby držel vysoký level. Athanasiou je zas můj největší oblíbenec, letec, u něj to dle mě bude trochu vabank, ale věřím, že současnou rychlost podrží, co nejdéle a to ostatní přijde samo, jen se trochu bojím zranění u něj, mohlo by to být pro jeho styl hry fatální. Larkin se potřebuje vyhrát, je to hodně vidět, že mu chybí zkušenosti a taky potřebuje dozrát, je stále ještě kluk, z těchto důvodů mu věřím, ale očekávám, že to bude ještě proces a do budoucna bude třeba najít někoho, kdo k němu sedne a vytvoří se tam určitá chemie, která je letos zatím nenalezena. Svečnikov jde správným směrem a opravdu trochu kopíruje Manthovu cestu, dnes už bude hrát 2. lajnu a s tím jak stoupá jeho produktivita, jde nahoru i sebevědomí (prý). Co je ovšem oříšek je obrana. Myslím, že jsme schopni výhledově svépomocí sestavit kvalitní 2. a 3. pár, nicméně opravdový obránce do 1. páru zatím v dohlednu není, ale trochu doufám, že se někdo z těch x možných beků vyšvihne. Pokud bych měl zmínit jedno jméno, kdo by neměl chybět do budoucna v kádru, pak Oullet. TDL je ještě daleko, ale doufám v aktivitu, předběžně bych to viděl na Vaneka pokud by byla exkluzivní nabídka, tak i Green. Nebránil bych se odchodu Tatara a Smith asi nebude mít žádnou value. Taky doufám, že se někam posune situace v brankovišti, ale tam jasno zcela nemám.
Guddy, aby ten obraz nabyl ještě lepších obrysů - Detroit nemá v záloze aktuálně žádného generačního prospekta, to je daň za roky udržování play off, nějaké picky jsme trejdli pryč a ty co máme, to byly spíš nižší picky. Tu je nutno dodat, že hodně lidí žije v obstarožní představě, že Detroit vždy vytáhne nějaký pick ze dna moře a udělá z borce hvězdu ligy - NE, to už není roky pravda a poslední takový pick byl právě Zetterberg. Tahle aura kdysi platila, ale okolnosti byly jiné (sám hlavně dávám váhu na to, že Detroit byl tým, který jako jeden z prvních začal velmi silně scoutovat evropské ligy někdy začátkem devadesátek, do té doby myslím scouting fungoval na úrovni reprezentací), rozhodně poslední dobrý pick z 3+ kola z Evropy byl Franzen v 2004, od té doby tam myslím nic tak silného nebylo.

Abych to zopakoval trochu v jiném kontextu - hodně lidí sledujících Wings je rádo, že Detroit za posledních 25 let nikdy nedrhl (více, či méně) účelově dno, jako to předvádělo třeba Chicago, Edmonton, či Toronto (i když tam sem na vážkách, zda to bylo účelové, či prostě neschopností managementu). Na druhou stranu po letech úpadku nejde vidět světlo na konci tunelu a jestliže náš generální veřejně prohlásil, že Detroit NEBUDE tankovat a provedeme rebuild on a fly jako s Dacjukem a spol. svého času (jenže to je neporovnatelné!! tehdy se začínalo na kompletně jiné startovací čáře, ten tým byl uplně někde jinde, stačí se podívat na soupisku někde v 2002), protože takový rebuild prý zabere 6-8 let. No, náš rebuild měl začít někdy v 2011/12, teď je rok 2017 a ten tým zabředává do stále hlubší bažiny, tak samozřejmě jako fanoušek začínám být poslední dva roky velmi skeptický, zda je takový plán vůbec proveditelný.

Jestli ano, jestli se stane mirákl, jestli z Larkina, AA, Manthy, Svechnikova, ale třeba i z Holmstroma, Givani Smithe, Cholowskiho, Saarijarviho, Hronka (čímž ten výčet v podstatě končí) budou všichni nadprůměrní hráči a ten tým za dva roky opět bude bojovat někde o čelo divize (a na to ti vypsaní v podstatě ani nemusí stačit, proměnných je tam víc) a reálný level bude někde kolem konferenčního finále, tak ano - nemám problém s tím přiznat, že Kenovi se to povedlo a bude to úspěch jeho strategie, které se držel deset let. Jenže když se podívám, na čem ten development leží, jaké podpisy a smlouvy, zdravotní situace mnohých atd. ten tým omezují v silnějším rebuild procesu, tak každým měsícem je mi jasnější, že pád na dno je nevyhnutelný dřív nebo později.
Chápu tvojí myšlenku. Ale zajímalo mě právě co je za tím, že organizace, která dříve dokázala najít velký talent i ze sedmého kola je najednou s prospekty tak nevýrazně. Je pro mě právě záhadou, že i přes případné úspěchy tam už viditelně nemáte hráče, co by převzal "štafetu" a ten tým táhnul dál. Mluvíš o Larkinovi, Manthovi, AA. Ano, nezpochybně mají potenciál, ale co jsme mohl vidět (a to zápasy s Vámi si nenechám ujít nikdy), tak to pro mě prostě rozdíloví hráči nejsou. Když to srovnám třeba s námi. V útoku máme Barkova, v obraně Ekblada. Ale vy? Nevím nevím. Samozřejmě, Detroit nesleduji jako vy a pokud si myslíš, že na to mají, tak na to mají. Ale u mě prostě nevzbuzují dojem hráčů, co by dokázali táhnout tým a zařadit se někam ke špičce ligy.

Jinak, otázka bokem. Dejme tomu, Mrázek se probere (tam asi strach nemám a dávám ti za pravdu, že gólman musí být psychicky odolný a trochu arogantní BTW), ale co ta obrana? Tam já vidím Váš největší problém už delší dobu (od odchodu Liďase?). A za ty roky se vyjma příchodu Greena nic nezměnilo. To samozřejmě úzce souvisí s Hollandem, který už tam také dávno nemá co dělat. O to víc pak kroutím hlavou, jak je možné, že za ty roky se tam nic nezměnilo. Fanoušci dle Vašich reakcí musí také šílet a tak mi neříkejte, že to vedení nezajímá? Přecijen by tu mělo být alespoň v malé míře něco jako zákazník a dodavatel. A pokud i další fóra RW vypadají jako tohle tady, tak bych na místě Hollanda nespal a raději dobrovolně své křeslo přenechal někomu jinému. :giggle:
Majitelé to mají poměrně na háku, hokej není priorita. A dokud je tým "úspěšný", tím myslím hlavně účast v PO, nic se měnit nebude. Hollanda prakticky nemá kdo vyhodit, už se to tady psalo snad 100x. A proč by sám odcházel?
Jedinou naší šancí na lepší zítřky je neúčast v PO, nejlépe co nejhorší umístění. Jedině tak se snad někdo probere, možná i sám Holland a odejde do penze. Já jinou cestu nevidím.
To, co posledních už dost let předvádíme, je všemožné lepení týmu, jen aby se udělalo PO a protáhla se tak magická šňůra. O nic jiného tady nejde. Žádná koncepce, budování nového, úspěšného týmu. I Vrabec ví, že ten tým na nějaký úspěch absolutně nemá a nějakých dalších pár let mít nebude. Čím dříve vyletí Holland, tím kratší ta doba bude(snad).
Guddy.44 píše:A pokud i další fóra RW vypadají jako tohle tady, tak bych na místě Hollanda nespal a raději dobrovolně své křeslo přenechal někomu jinému.
Vypadá to tak všude, akorát oficiální followeři se tváří, že je všechno v pořádku.

Co se týče AA, Larkina, nemyslím, že v nich vidíme Barkova, Girouxe nebo tak něco, jsme z nich nadšení, protože v nich vidíme aspoň Něco, což je pro nás aktuálně velmi důležité. Každý z nich má solidní náběh, AA a jeho bodová produkce vzhledem k jeho minutám a lajnám, ve kterých občas hraje, je docela dechberoucí, stejně jako styl, jakým se prezentuje Mantha (ty zápasy s Floridou jsou zavádějící, protože sme je zahráli příšerně celkově). My teď nehledáme ale supermana, který bude 50g/80pts+, ale někoho, koho si představit, když se řekne: "Detroit Red Wings".. protože upřímně - lidi jako Tatar to určitě nejsou, ti mají budoucnost Wings komplet na háku, hlavně selfiepyčo a nohy v suchu.

Na lgw sem se to snažil vysvětlit, Američani tohle nepochopí - když si přečteš ten Tatarův rozhovor, tak dojdeš k zajímavému zjištění - on není schopný vůbec nic říct o týmu, o problémech, co je špatně, co je dobře. Prostě akorát přemýšlí o tom, co za něj někdo dá za protihodnotu, vloni se zas čílil nad minutama. Bohužel, tohle se u mnoha hráčů podepisuje na jejich výkonech a my prostě aktuálně opravdu hledáme někoho, komu nebude buřt pohled na tabulku, proto se zmiňuje Larkin v tomhle kontextu.
Guddy.44 píše:ale co ta obrana? Tam já vidím Váš největší problém už delší dobu (od odchodu Liďase?)
Odchod Lidase + Rafalski konec, ale ty okolnosti a kontext jsou opět složitější. My neměli vůbec nadraftované obránce nějaké rozumné, díru zalepil Kindlem(kterému dal čtyřletý bridge), Smithem (který byl považovaný za největší D talent náš, ale byl komplet zazděný a nepochopený), Ken podepsal na dlouho Kronera (ten začal záhy dost prudký decline ovšem), šílenou smlouvou pro Ericssona.

Za dost irelevantní protihodnotu přitáhl Quinceyho, hřál si Stuarta, přitáhl totálně nulového Whita a experty typu Colaiacovo.

Ještě jednou to zopakuju - v roce 2010 sme hráli vzadu s Lidasem, Rafou, Stuartem, Kronerem, Salejem a Ericssonem a NIKDO neměl smlouvu delší než na další rok. Žádný draft, nic takového. O TŘI roky později měl Kroner smlouvu na dalších tuším sedm, BigE na šest, Kindl na čtyři roky (2,4Maav), Quincey hrál za 4Maav a o rok později ještě dráž a aby toho málo - v podstatě sme v tu dobu nedraftovali obránce.

Prostě - víš, že ti odejde celá obrana, máš ji dokonce podepsanou na krátkou dobu, ale jediné, na co se zmůžeš, je tahání přeplaceného shitu, pozbavování se picků, rozdání ujetých smluv.
Guddy.44 píše:O to víc pak kroutím hlavou, jak je možné, že za ty roky se tam nic nezměnilo.
Jak psal Jiřík, samotná organizace letí v obrovské setrvačnosti. GM je Holland, senior VP je Devellano. To jsou struktury zemanovského typu, oligarchové sedící na prameni jak žáby už 20 let. Klub vlastní Illitch, starý je na tom zdravotně špatně a spíš se čeká, až to s ním sekne. Mladý Chris (oficiálně vrcholný představitel klubu) asi do smrti starého nebude nic proaktivně dělat s klubem a je dost otázka, jaký je future plán. Myslím, že nějaký ano, když LCA (fffffffuuuuuu) z části financují a kolem budují obchodní a kulturní centrum.

Bajdvej, říká se, že v podobném limbu jako Wings jsou i Tigers. Myslím, že otázka vlastnictví a dalšího vývoje na tomhle levelu je stejně TBD jako otázka generálních představitelů klubu.

Co se týče gm, můžem jen teoretizovat, jak Jiřík psal - Hollanda nemá kdo vyhodit. Ken má s majiteli v podstatě neotřesitelný vztah, to teď není aktuální, musel by chtít odejít sám. Osobně bych si rád představil na vyšším postu třeba Fischera, který po odchodu z šéfa developmentu avizoval, že chce jít ve franšíze výš (jeho místo zabral Horcoff), teď aktuálně vlastně ´pracuje pro Wings´, ale nemá oficiální roli. Já už myslím, že se to musí zlomit, je třeba nepostoupit do p-o, to může být nějaký impulz. Něco se prostě musí stát. To není o tom, že nemáme top hráče, to není o trenérovi, ten pes je zakopaný prostě jinde, ta organizace smrdí na více místech.
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES