Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Po dlhej dobe by sa patrilo, aby som sem niečím prispel aj ja. Diskusiu som sledoval, a tak sa vyjadrím k posledným udalostiam v našej franchise. Musím priznať, že prvým júlom som bol prekvapený. Rovnako predtým na drafte, keď sa mu podarilo vymeniť Pashov kontrakt, aj k nemu sa ešte plánujem vyjadriť.

Datsyuk's situation - Pavel Datsyuk definitívne opustil našu organizáciu, mnohí ste tu boli k nemu až príliš neúctiví, čo sa mi nepáčilo. Je síce pravdou, že už pred pár sezónami rozmýšľal o návrate, ale každý robí chyby predsa. Hejtovať ho tu, písať, že u vás klesol a je len ďalším z mnohých hráčov, ktorí si kedy obliekli dres Red Wings...S tým teda rozhodne nesúhlasím. Pavel bude chýbať nielen Red Wings, ale aj celej NHL. Pri pozeraní jeho gólov som mal taký pocit, že väčšina z nich bola niečím špeciálna. Dokázal strieľať góly vďaka skillu, ktorý dostane do vienka iba minimum hokejistov. Ja som rád, že som ho mal možnosť vidieťa osobne mi bude veľmi chýbať. Hlas rodiny bol silnejší a chápem ho. Rok by síce možno vydržal, ale držať nasilu nikoho nemôžete. Drž sa, Pavel!

Darren Helm - Jeho naozaj jediný jasný mínusový krok tohtoročnej off-season. Neviem, kam smeruje podpisom Helma na 5 rokov za 19.25 milióna. Helmovu prácu by zastúpil napríklad Athanasiou, je tiež rýchly a schopný byť na PK. Navyše, má vyšší ofenzívny upside ako Helm. Takže tomuto kroku naozaj nerozumiem a osobne si myslím, že nás bude mrzieť. Helm síce má rýchlosť, ale drevené ruky a ročne môže maximálne nazbierať tak 25-30 bodov (aj to pri veľmi šťastnej konštelácii osudu), reálne čakám tak 20 bodov. Okrem toho sa už nikam vyššie nemôže posunuť, jeho ofenzívny upside je naplnený a na defenzívnu robotu a speed netreba zaplniť strop čiastkou, ktorá sa blíži k štyrom miliónom. Mali sme ho nechať ísť, jednoznačne. Tu dávam jednoznačné mínus.

Frans Nielsen - Prvého júla sa potvrdilo, že Nielsen podpíše s nami. TSN sa nemýlilo. Okolo Nielsena sa tu tiež rozpútalo celkom šialenstvo a dosť negatívny postoj. Nie som fanúšikom terajšej doby, kontrakty pre nadpriemerných hráčov v týchto hodnotách sa mi vonkoncom nepáčia, ale nie som majiteľ, peniaze nevyplácam. U Nielsena som presvedčený, že bude posilou (áno, bol som aj u Weissa, ale ten zatajil zranenie, nechytil sa a prišiel po nevydarenej sezóne) a prispeje nielen bodmi (očakávam tak +/- 50 bodov). Všetko záleží, kam sa zaradí, s kým bude hrať v útoku. Cením si na ňom, že je two-way forward a vypomôže defenzíve. Jeho vek je vyšší, preto nesúhlasím iba s dĺžkou kontraktu. Za cenu 5.25 na dnešnú dobu je pomerne ok. Podobná zmluva ako u Backesa (som rád, že o neho sme nebojovali, podľa mňa pôjde čoskoro dole s produkciou). O pár rokov nás možno bude tlačiť topánka, preto by som bol za to, aby bola Nielsenova zmluva kratšia (4-5y). Snáď nepríde k vyplateniu po dvoch sezónach ako u Weissa :giggle:

Thomas Vanek - V prvom momente som zostal šokovaný. Vaneka som dlhé roky mal svojím spôsobom rád a pred pár rokmi by som ho aj chcel mať v tíme. Chlapec sa časom usadil a žiaľ aj uspokojil a poľavil v Minnesote, teraz dostáva šancu. Za 2.6 ročne nemáme čo pokaziť, tu oceňujem, že Holly sa snaží vyriešiť dlhodobý problém so strieľaním gólov, snáď sa Vanek chytí, podľa mňa 20-25 je v jeho silách. Uvidíme, tu nemám čo vytknúť. "Show me" kontrakt za rozumnú sumu.

Steve Ott - Podpis, ktorý mi vyrazil dych. Už beztak plnú zostavu útočníkom sme doplnili bottom 6 hráčom, s ktorým som vôbec nepočítal. Ott zažil najlepšie obdobie v Dallase, vtedy atakoval 50 bodovú hranicu. Je vysoko nepravdepodobné, že naň naviaže, ale to ani nik od neho nečaká. Buď bude hrať 4th line alebo bude HS. Celú kariéru je údajne fanúšikom Wings, tak nech teraz ukáže, že si túto príležitosť váži. 800k ročne, grit do 4th line, aspoň sme trošku fyzickejší. Rozhodne radšej dať 800k na rok Ottovi jak Lucicovi 7y / 42 mil. :giggle:

V útoku máme pretlak, ale...!!! Jurčo podľa mňa u nás viac-menej skončil. Z jedného celkom dôveryhodného zdroja som počul, že ho dosť zmenili peniaze (pritom u nás berie fakt minimum) a prestal na sebe pracovať tak, ako to robil v časoch QMJHL a AHL. Ale nemusí to byť pravda. Pulkkinena podľa mňa tiež nedokážeme nikdy naplno využiť. Špekulovať o zostave nebudem, pretože si vôbec netrúfam tipovať, ako bude poskladaná.

Na ZDRAVEJ súpiske máme momentálne 13 + 3 útočníkov: Zetterberg, Nielsen, Nyquist, Abdelkader, Helm, Tatar, Vanek, Sheahan, Miller, Larkin, Jurčo, Ott, Glendening + RFA Pulkkinen a Athanasiou, Mantha. LTIR Vitaleho a Franzena nerátam.

Posilnenie ofenzívy u Hollyho kvitujem, chce s gólmi niečo robiť, ale musí si uvedomiť, že v roku dvatisícšesnác patrí k útoku aj podpora od bekov. A keďže my ju máme takmer úplne mizernú, treba konať. Je mi jedno, aká bude protihodnota (okrem Larkina a Athanasioua), proste tú výmenu nejak spravme. Bez naozaj kvalitného obrancu s ofenzívnym potenciálom môžeme mať vpredu aj HHOF roster, ale nepohneme sa. Pokiaľ sa to Hollymu podarí, tak budem jeho leto považovať za úspešné. Nie je na čo čakať. Ak začneme sezónu s defenzívnou sedmičkou Green, Kronwall, Ericsson, Smith, DeKeyser, Marchenko + Ouellet/Jensen, tak sa zas nikam nepohneme. S príchodom ozaj kvalitného beka by naše šance mohli aspoň trochu stúpnuť. Tak do toho, Holly!
Rethon píše:A hodně mě překvapuje názor, že jestli budou AA, Mantha a další mladíci lepší než depth, tak si zahrajou.
AA a Mantha nejsou depth playeři a dlouhodobá projekce je do top 6. Top 6 hráče ale neuděláš tak, že ho prostě strčíš do druhé lajny.
28tade píše:Dle me mate vlastni prostredky jak nahradit ztratu Datsyuk
Bohužel si myslím, že ne, nemáme. Pavel patřil k absolutním top centrům ligy v jeho nejlepších letech, k tomu má prostě Larkin aktuálně ještě půl dekády daleko. Možná za těch pět let. Stačí si vzpomenout na to, jak vyrostl v týmu právě Dacjuk a s kým že to hrál. Spoléhat se na stavění (koho? Tatara?) okolo Larkina a ostatních mladých je taky možná cesta k několika letem bezvýsledného suckování. Ta mládež co máme možná vzbuzuje určitý respekt, ale je to výsledek postupné práce. Rozumnější picky máme až v poslední době (předtím to nebyl žádný zázrak). Jeden nebo dva hráči určitých kvalit (v tomto momentě se stále bavíme jen o AA, který má něco pod 40 zápasů v lize a o Larkinovi) v tomhle věku nejsou zatím žádnou zárukou. A my jich zas taková kvanta nemáme.

Krom těch dvou Mantha, u kterého je stále otazník, poté Svech (imo jediné skutečně future NHL křídlo co máme), který ale jde teprve do GR no a pak.. a pak už tam nikdo s projekcí na top (6-9) není.

Jinak, ano, záměr byl obránce. Jen připomenu, že za Shattenkirka chtělo StL Larkina (sic vloni). Ken odmítl. Mě by zajímalo, jaké by byly aktuální reakce, kdyby to klaplo a DyLark se ukázal v StL jako v Detroitu a moc víme, jak nelibě jsme nesli trejdy třeba Jarnkroka apod.
Tak Pasha má nový kontrakt. Na dva roky. On má teď vlastně dva…
Dva sice má, ale peníze bude dostávat jen za jeden. :giggle:
PK píše:Tak Pasha má nový kontrakt. Na dva roky. On má teď vlastně dva…
Pritom bude dostavat menej, ako by dostaval v Detroite. Podla americkych zdrojov, 250 milionov rublov, to je 3,9 milinonov dolarov. Ano su dane, co by mohol byt rovnako. No Pavel mal v USA reklamne zmluvy, ktore jeho odchodom prestavaju platit.
To k tomu ako Pase islo o peniaze.
A že je chabrus na to zdravíčko a tak, tak raději podepsal rovnou dvouletou smlouvu.
http://kuklaskorner.com/tmr/comments/im ... um=twitter" onclick="window.open(this.href);return false;

pro info..
JKL » sob črc 09, 2016 9:27 am píše:A že je chabrus na to zdravíčko a tak, tak raději podepsal rovnou dvouletou smlouvu.
Dokonca aj v NHL s nohami po operacii nebral nie male mnozstvo bodov. V KHL bude mat ulavy, ak bude treba, daju mu oddychnut. Podobne to bolo s Kovalcukom v prevej jeho sezone. Okrem toho v KHL nie je take vysoke tempo celu sezonu kvoli velkym klziskam (je nemozne udrzat vysoke tempo pocas celej sezony). Preto mohol podpisat kontrakt na dva roky. Bud si isty, zeani v jednom roku neodohra 60 zapasov a tak 40-50 (a aj tych 50 sa mi zda vela).
mt-svk píše:
PK píše:Tak Pasha má nový kontrakt. Na dva roky. On má teď vlastně dva…
Pritom bude dostavat menej, ako by dostaval v Detroite. Podla americkych zdrojov, 250 milionov rublov, to je 3,9 milinonov dolarov. Ano su dane, co by mohol byt rovnako. No Pavel mal v USA reklamne zmluvy, ktore jeho odchodom prestavaju platit.
To k tomu ako Pase islo o peniaze.
je mi ho strasne lito ... () .. snad aspon tam tu smlouvu dodrzi, ale daval bych si bacha :-D
Ninety91one píše:je mi ho strasne lito ... () .. snad aspon tam tu smlouvu dodrzi, ale daval bych si bacha
Nikdy nevíš… Jelizaveta se přestěhuje do Číny (ta je teď in, aspoň na východě) a frrrnk ;)

Je fajn, že si z toho už můžeme dělat kozy. Ani triko se třináckou na zádech jsem nemusel spálit, dokonce ho mám (spolu s Mulem) jako wallpaper na MacBooku, iPadu i iPhone. Ale chakej v Eurasii je mi fakt tááákhle volnej! :)
Ninety91one píše: je mi ho strasne lito ... () .. snad aspon tam tu smlouvu dodrzi, ale daval bych si bacha :-D
Mne to naopak strašně sere. :evil: Ještě jsem to pořád nevstřebal. :slap:
K podpisů už bylo řečeno vše. Helm Holly úlet, Vanek tam nemáme co ztratit, Nielsen až na tu délku snad ok a Ott zbytečnost. :neviem:
Hoši, podle Hockey News je náš Kenny druhým nejlepším GM v lize — http://nhlnews.cz/deset-nejlepsich-gene ... ckey-news/" onclick="window.open(this.href);return false; — takže bychom měli přestat kňourat :)

Jen si říkám, kde asi udělali soudruzi z Kanady chybu? :)
PK píše:Hoši, podle Hockey News je náš Kenny druhým nejlepším GM v lize
:hehe: :giggle: :rofl: :lol: :lol2: :lol3: :hufi: :haha: (na víc smajlíků už mne nebaví klikat)
:-D
Co to je za bordel? Však byl první :!:
Jirik19 píše:Co to je za bordel? Však byl první :!:
Abych vás dlouho nenapínal. Hodil jsem pětku a čtyřku, což přebilo jeho pět a další dvě šestky. Po nich dvě čtyřky a dvě pětky. Když pak hodil trojku a dvojku, padla mi šestka a trojka.
:lol2:
takze uz i Jan Kabíček je nespokojeny, sice netuším, kdo to je, ale bez Kabíčka jsme hotovi.


http://novy.nhl.cz/detroit-chce-prekroc ... je/5010024" onclick="window.open(this.href);return false;
Ninety91one píše:takze uz i Jan Kabíček je nespokojeny, sice netuším, kdo to je
To bude to tajné alter ego Kena Hollanda, co tady furt brousí a chytá nápady :)
Škoda, že internet jinak o mistru Kabíčkovi a jeho moudrech nic jiného neví a jediným zdrojem jeho studnice jsou odkazy v článcích na nhl.cz. Jestli to nebude něco jako byl svého času baníkovský Bedřich. :lol2:

http://nhl.cz/navzdy-rudym-kridlem-znam ... et/5007422" onclick="window.open(this.href);return false;
Článek celkem veselý, ale je pravda, že s několika málo věcmi se dá i souhlasit, ten optimismus jim ale rozhodně závidím. I když ... jestli si to myslí Kabíček, tak to tak prostě je, to je jasný. :)
Dělá ti radost nám ubližovat? :lol2: :lol:
JKL píše:Dělá ti radost nám ubližovat? :lol2: :lol:
Docela jo. Ale ne, narazil jsem na nové video, tak jen abyste nezapomněli, až zas budete příště na něj pindat.
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES