Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

“Big names” sa vymenia ak niekto pride s neodolatelnou ponukou… ak nie tak sa vymienat nebudu - ani teraz, ani v lete. Nemusime sa s tym vobec ponahlat. Nesmieme sa s tym ponahlat. Vymenit ich za shitnu protihodnotu len preto aby uz boli vymeneni by bola ta najvacsia blbost (obviously). Na tom kedy ta “neodolatelna ponuka” pride az tak velmi nezalezi, vsetci su este na par rokov pod zmluvou.

Jasne, bolo by lepsie ak by tie ponuky prisli skor – ako som vravel, do zaciatku novej sezony by IMO bolo idealne vymenit co najvacsiu cast timu (aby hracov co prispeli a podielali sa na tejto sezone zostalo pokope co najmenej), ale dolezitejsia je dobra protihodnota…

Poradie preferencii jednotlivych moznych scenarov vymien Duchenea/Landeskoga/Barrieho atd:

1) vymena cim skor za uspokojivu protihodnotu
2) vymena neskor za uspokojivu protihodnotu
.
.
.
.
.
.
X) vymena cim skor za neuspokojivu protihodnotu
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
XXX) vymena neskor za neuspokojivu protihodnotu
Podelim sa s vami zo zazitkami z Denveru, ktore idu mimo oficialnych clankov a mozno pochopite, preco je tim v srac*ach. Vacsine hracov totiz chybaju dolezite vlastnosti - respekt, pokora, skromnost a ucta.

Svata trojica = Landeskog, Duchene, MacKinnon.

Na nedavnej Invasion sme ich vobec nevideli. Nikdy sa s nami nestretli. Je mi to velmi luto kvoli vsetkym 9 chalanom, co tam boli po prvykrat (nielenze nevideli ani jednu vyhru, ale ani tychto tu). A to sme mali pripad otca, ktoreho syn chcel podpis Landeskoga. Svata trojica bola nedosiahnutelna. Po treningu, ked na nich mozu cakat vsetci fanusikovia na parkovisku (my + max 8 dalsich ludi), predvadzali divadlo neskutocnych rozmerov. Ved citajte dalej.

Z haly sa da vzadu dostat jedinym oficialnym vychodom, ktory je blizko miesta, kde cakaju fanusikovia - ti tym padom vidia, kto vychadza. Kazdopadne hrac ma potom moznost ist so svojim autom bude rovno k fanusikom alebo dalsim vychodom z parkoviska, kde nemozu fanusikovia stat. Lenze Svata trojica to ponala absolutne svojsky. Z treningovej haly vychadzala garazovou branou pre rolbu. Zvycajne to bolo tak, ze vysiel niekto s kapucnou na hlave, nasadol do auta, prisiel k tomuto zamboni-vchodu a nabral dalsich. A odfrcali prec inym vychodom z parkoviska. S kapucnami na hlave takto utekali.

Po zapase sme mali VIP listky na stretnutia s hracmi (spolocne so zopar dalsimi fanusikmi). Bohuzial, stalo sa to, co minuly rok. Vela hracov islo radsej dookola celeho Pepsi Centra na miesto toho, aby isli okolo fanusikov a dostali sa k autam kratsou trasou. Tento rok sa do tohto procesu zapojila cela Svata trojica. Radsej slapali dost dlho len, aby sa vyhli fanusikom.

Okrem Svatej trojice taketo manevre robili hraci, o ktorych uprimne sme nemali ani zaujem. Ako priklad prikladov uvediem Comeau a moj vyrok: "Comeua je neviditelny muz. Neviditelny na lade, neviditelny mimo lad. Je to mytus." Jeho som totiz nikdy v zivote osobne nestretol a to je tam uz druhy rok. V minulosti sa toto nikdy nestavalo.

A kto prisiel? Dalo by sa povedat, ze vsetci normalni a ti mladi, ktori sa este nestihli nakazit egoizmom. Vyzdvihnem Iginlu, ktory bol absolutne fantasticky. Smiali sme sa spolu. Dal nam vela podpisov (nedava rad vela), pofotil sa s nami viackrat, nahrali sme video... Varlamov s nami vtipkoval, aj ked na prvy pohlad tak neposobi... McLeod este minule roky nas nikdy nevynechal a stravil s nami najviac casu... Sakic je kapitolou samou o sebe. Mal moznost ist druhym vychodom z parkoviska, ale oba razy, ked nas uvidel, tak prisiel za nami a dal nam podpisy, pofotili sme sa a pripravili este jedno prekvapenie, ktore zverejnime neskor. Bavili sme sa chvilu o Eurolanche, dal som mu nase materialy. Proste uplna pohoda.

A v tom mi napadla myslienka. Aky je rozdiel medzi Sakicom/Iginlom a Svatou trojicou? Ti prvi su vitazi, legendy, clenovia HHOF (Iggy snad bude). Ti druhi nikdy nic v NHL nedokazu. Sakica si budeme o 20 rokov pamatat, Svatu trojicu nie. A to je ich najvacsia prehra.

Najhorsi vo vsetkom je urcite MacKinnon. Na neho pocuvam podobne "zazitky" zo vsetkych stran. A to doslova. Ked mi ludia priamo z klubu povedia o nom, ze vedia, ze ma fanusikov u prdele, tak to nie je len moja uvaha, ale fakt.

Podme dalej.

Toto boli moje nazory, respektive nazory nasej skupiny, ktora bola teraz v Denveri. Mozete si povedat, ze je to len jedna zla skusenost (u mna opakovana), alebo ze sa chalani hanbia sa pozerat fanusikom do oci... Pre mna to je dokaz o ich charaktere a osobnosti. A obe su na nula percentach.

Co chcem tymto povedat? Najhorsie na tomto vsetkom je, ze ich charaktery, ktore sa ukazuju pri spravani k fanusikom, mozu mat dopad na vsetko podstatne - ich vykony, naladu v satni atd. Moze to byt akysi komplexny balicek, ktory ma vplyv na vsetko. Vezmite si len to, ze pred nedavnom MacKinnon vulgarne nadaval Zadorovovi pocas zapasu a to tak, ze to bolo pocut v TV. Trener ho preto na jednu tretinu posadil. Pozrime sa aj na to, ze o Svatej trojici sa hovori ako o top hracoch, ale zatial nic nedokazali (neratam medzinarodne turnaje, kde hraju s top spoluhracmi proti casto slabym narodnym timom). Nie je to o tom, ze uz samych seba vidia v HHOF? Ako by sa zachovali ini 18-rocni fagani, ktori sa dostanu k miliom dolarov a dokonca maju zmluvy na X rokov dopredu, t.j. bude o nich postarane?

Najviac nas uprimne mrzel Landeskog, ktory sa zacal trochu menit uz minuly rok. Uz aj na HFBoards si vsimli, ze v tejto sezone je jeho najvacsi uspech jeho uces, ktory si dokladne pripravuje na kazdu predzapasovu rozcvicku. Aj to spravanie k fanusikom sa obracia... Pritom nielen on, ale vsetci vedeli, ze sme tam boli. Pisali o nas, vysielali o nas. Smutne je to, ze Landeskog je Europan-kapitan, ktory sa mal o Europanov nejako "postarat". Takto sa na nich vysral. Nepomohli ani spravy cez agenta.

Nechcem, aby toto bolo vnimane ako moja frustracia, alebo frustracia jednotlivca. Je to fakt, ktory sa nedeje iba nam. Viem, ze mnohi z vas my mozno nebudu verit, alebo budu pisat "mali zlu naladu, tak co ste cakali". Lenze som presvedceny, ze aj vy by ste sa zachovali tak, ako jeden z ucastnikov vyletu - on vzdy obhajoval hracov, nikdy nebol voci nim takto kriticky ako ja, ale ked zazil to, co zazil, tak nesetril tvrdymi vulgarizmami na ich adresu a bol znechuteny. Bohuzial, aj o tom je spoznavanie svojho timu priamo na mieste.

Takze verim, ze tieto prejavy mimo lad su len odrazom ich charatkeru a osobnosti. Nikdy nebudu vitazne tipy. Nikdy nic nevyhraju. Vzdy budu mat zviazane ruky svojimi povahami. Myslim si, ze kombinacia tychto hracov je kombinanciou najvacsich luzerov. Nemame sancu s nimi vyhravat. Nejde mi o to, ze ked mi teraz daju podpis po kazdom zapase, ze daju vzdy hetrik... Ide o ich povahy ako jeden veľký komplex súborov. Nechcem si ani predstavovat, co sa vsetko za dverami kabiny deje, ked sa zacinaju hraci takto prejavovat (ignorancia fanusikov, nadavanie MacKinnona, zakulisne spravy o MacKinnonovi). "Je tam bordel," povedal mi davnejsie jeden zdroj z Denveru.

Riesenie? Tento tim potrebuje osobnosti, resp. hracov s potencialou byt niekedy osobnostou. Osobnostou bol O'Reilly. Ale aj Stastny. Dohnojili to tym, ze isli po peniazoch, ale inak tim tahali a mozno by som ich dnes aj preplatil. Opakujem, nejde o to, ze nam vzdy dali podpisy (co ani nie je pravda). Ide o ich povahy, ktore sme vnimali uplne inak ako teraz. Nehnevajte sa na mna, ale aj sudny clovek vie zhodnotit MacKinnona... a to uz aj pri prvom pohlade, respektive vypocuti niektoreho z rozhovorov.

Takze ja dufam, ze sa Svata trojica bude pakovat cim skor. Som realista a tusim, ze minimalne jeden jej clen ostatne, co predycham, ale dvaja musia odist. Pretoze ak sa to nestane, Avs nikdy neprekrocia svoj tien a budu brzdeni kotvami v podobe hracov, ktorym boli vzdy prednejsie svoje vykony, svoje peniaze, svoje auta.

EDIT

Toto je samozrejme moj nazor, nie nazor Eurolanche. Uz to riesim s cepim, aby som mal iny nick, lebo tento som chcel ako propagaciu Eurolanche, ale nema to zmysel podla mna, lebo nas tu aj tak kazdy pozna a kto chce, si najst najde na nasich kanaloch.
:) Z waiveru jste si stáhli montrealského beka Marka Barberia.S příchodem Nestěrova je jaksi navíc.Tak snad u vás zakotví natrvalo v sestavě.U nás se mu to úplně nepovedlo.Podle mně je to ale solidní bek do třetího páru.
my sme ho brali zrejme len preto aby sme mali koho ponuknut vegas (ak by beauchemin newaivol NTC) a nemuseli predlzovat zmluvu so ziadnym z tych nasich tragedov...
B2B Ws at home? To som tuto sezonu uz vazne necakal :) navyse obe vyhry po solidnych vykonoch… :hmm: je fajn vidiet ze sa to da ked sa chce.
Aj ked nam zdanlivo uz o nic nejde, vitazstva su pre nas aj v tejto situacii minimalne rovnako dolezite ako pre timy co bojuju o playoff. Oni potrebuju body do tabulky, my zase ziskat naspat stratene sebavedomie, aby hraci (aspon ti co v time zostanu) netravili cele dlhe leto s pocitom ze su neschopni babraci… bolo by skvele keby zvysok sezony odohrali aspon s 50/50 pace a nabudili sa tak na zaciatok nasledujucej sezony…

Barberio inak zatial velmi dobre, ale nepocitam s tym ze by mu to vydrzalo :giggle:
Barberio je jeden z nejvíce nepochopených beků ligy. Minimálně představuje jednu z nejlepších možností do bottom pairingu, já si o něm myslím své. Nevěřím, že jeho příchod byla úplná náhoda, výstřel do tmy, je tam vidět rukopis Arika Parnasse.
Ja s Barberiom v bottom paire problem nemam, uvidim ho tam ovela radsej ako napr. Tyutina

Len problem je v tom ze Avs zasadne obrancov nevyuzivaju tak ako by mali (lebo na to nemaju dostatocny depth a top end kvalitu v obrane). Drviva vacsina obrancov hra minimalne o 1 par vyssie ako by mala ak maju byt efektivni… v top4 nam hravaju bottom pairing beci, v bottom pairing AHL hraci… nielen tuto sezonu kvoli zraneniu Johnsona, ale dlhodobo. Ani sa mi tu nechce vsetkych tych gueninov, bodnarchukov, benoitov, zanonov a neviemkoho este menovat…

Tak mam obavu aby pripadny vydareny zaver tejto sezony nepresvedcil nas manazment ze v Barberiovi maju do buducna kvalitneho top4 obrancu :nervozny:
nekandiduje tento draftovy tim na nejaky rekord ze najmenej bodov v historii alebo tak nejak?
Jak říká Kisin, Barberio je perfektní do třetího páru, tam opravdu lepší alternativu moc nevidím skrz ligu. Divil jsem se, že prošel waiverem na začátku sezony, ted jsme už bohužel tolik štěstí neměli. Já ho u nás vždy uznával a oblíbil jsem si ho. Tak snad u vás alespoň dostane víc prostoru.
Update z HF boards od cloveka ktory v pondelok reportoval ze Avs a Bruins su blizko k trejdu:

Status quo. It's close and Sakic has decisions to make. Ball is in his court (read scouting).
So really, no update so nothing more for me to add. I have names, but you sure as hell know I'm not going to post them. and don't pm, I'm not giving them out


Ak by to bola pravda tak sa zda ze Sakic si uz len vybera o ktoreho prospekta/prospektov ma zaujem. cize dostal ponuku napr. carlo + pick + prospect A/prospect B/prospect C (jeden z nich) a tak si z nich teraz vybera… pochybujem ze by jednym z tych prospektov na vyber bol mcavoy :giggle: takze na tom Beanpote sa bol asi pozriet na Forsbacka-Karlssona… :hmm:

Ak by to naozaj dopadlo takto, tak by to bola presna kopia ROR trejdu :neviem:
Mlady obranca ktory ukazal potencial ale zdaleka nie je bez rizika + solidny ale nie top prospect + pick. Mozno tam prihodime este nejakeho rental obrancu (wiercioch?) a bruins prihodia nejaky cap dump (hayes?) co by bola paralela k mcginnovi a grigorenkovi v ROR trejde

Za seba poviem ze z Carla ako main piece pri potencialnej vymene Landeskoga na zadok nepadam… dufal som vo viac sexy meno. Bol by to dalsi trejd ktory by sme v prvych 2-3 rokoch na celej ciare prehrali (rovnako ako ROR) a ci by sme to neskor dotiahli aspon na remizu (nedajboze otocili v nas win) by nebolo vobec, ale vobec iste…
Zaroven by to bolo definitivne potvrdenie total rebuildu – co by mi osobne velmi neprekazalo, tento core je uz IMO prilis nasiaknuty neuspechom a nebranil by som sa tomu otocit list a skusit nieco nove (vyskladat novy core)
Achjo, pořád doufám, že se tohle nestane, Carla nechci :thumbsdown: . McAvoy nebo nic. Pro nás jsou ideální partneři pro výměny Anaheim a Carolina..
Streetman píše:Achjo, pořád doufám, že se tohle nestane, Carla nechci :thumbsdown: . McAvoy nebo nic. Pro nás jsou ideální partneři pro výměny Anaheim a Carolina..
A my
Logan píše:
Streetman píše:Achjo, pořád doufám, že se tohle nestane, Carla nechci :thumbsdown: . McAvoy nebo nic. Pro nás jsou ideální partneři pro výměny Anaheim a Carolina..
A my
veru, Ghosta davaj het :dup:
Joe S. píše:veru, Ghosta davaj het :dup:
Preco Ghosta ? MacDonalda :-D
Tak si hovorim, ked sledujem pocinanie Avalanche v NHL, ze by mali vniest majitelia klubov do kolektivnej zmluvy novu klauzulu.
CapHit pre sezonu plati pre dane muzstvo s nasobitelom X = body / zapsy.

Priklad, ak je caphit na sezonu 75mil dolarov, tak by tim mohol vyplatit v pripade Colorada momentalne len sumy s nasobkom 32/55 = 0.58.
V pripade napriklad Soderberga ktory ma caphit 4.8mil dolarov by mu bolo vyplatenych len 4.8*0.58 = 2.79mil dolarov.
Nie ze Kroenke im musi vyplatit 74mil dolarov ci kolko maju pod zmluvami, este mu aj klesaju prijmy zo vstupneho a nepochybujem, ze aj z reklam.
Kto by uz chcel propagovat svoje vyrobky cez tragedov...
Sorry ale to je nerealne :D
Ved si to predstav v praxi – v chicagu, pittsburghu a washingtone (atd – v top timoch) by podpisovali hracov za menej ako “trhovu hodnotu” lebo hraci by pocitali s tym ze po prepocitani tvojim koeficientom sa im vysledny zarobok zvysi (pomer bodov a zapasov by bol vyssi ako 1)
Naopak bottom dwelleri by museli hracov preplacat este viac ako teraz, lebo by sa vsetci bali ze z dohodnutej sumy dostanu len mensiu cast (pomer bodov a zapasov by bol mensi ako 1)

Cize tie lepsie timy by vdaka tomu boli este lepsie a slabe este slabsie… a zvratit to by bolo este tazsie ako teraz
Jasne, nepisem ci je to realne, alebo nerealne. :)
Skor som sa vzil do koze cloveka, co cely ten cirkus musi platit.
A nie malymi peniazmi... Mna by prevratilo od jedu ... :-D :-D
ked sa zda ze horsie to uz byt nemoze...

zadorov done for the season with fractured ankle :hroza:

na treningu sa zrazili s rantanenom. asponze ten druhy je bez nasledkov, to uz by bolo na maslu :scare: :slap:
Skusim nejake TD predictions… :petrik:

Najskor male ryby:
- Beauchemin, soderberg, Mitchell, bourque, colborne podla mna vzhladom na zmluvy/vykony nikde nepojdu (kto by ich chcel…)
- Tyutin IMO skonci u Caps, nejaky ten veteran D nikdy nie je na skodu, doplni rusku mafiu co uz u Caps uraduje. Potesil by taky 2nd rounder ako dostala Carolina za hainseyho… ale uspokojim sa aj s 3. kolom
- Wiercioch podla mna zakotvi u Bruins/Rangers za nejaky 3rd/4th round
- No a vymenit by sa mohlo podarit aj Comeaua, napr. do LA za nejakeho prospekta/pick
- Iginlovi by som doprial Hawks alebo Caps, snad by sme z ucty k jeho menu mali dostat aspon ten 3rd round pick….

- Duchene ak bude vymeneny pred TD tak pre mna je hlavnym favoritom montreal a protihodnota sergachev+. Habs su vo win-now mode – ak Bergeron neurobi vsetko pre uspech v nasledujucich 2-3 rokoch tak weber a radulov nedavali ziaden zmysel… kym bude zo sergacheva impact player tak zvysok core uz moze byt v decline a hlavne bergevin uz vobec nemusi byt vo funkcii… ma hlavu na klate a mal by sa snazit si ju udrzat na krku (robit vsetko pre co najrychlejsi uspech). Julien to sam IMO z biedy nevytrhne. Co bude o 3-4 roky by som na bergevinovom mieste teraz neriesil…
Dark horse su IMO este Islanders

- Landeskog podla mna pri TD vymeneny nebude
petrik píše:Skusim nejake TD predictions… :petrik:

Najskor male ryby:
- Beauchemin, soderberg, Mitchell, bourque, colborne podla mna vzhladom na zmluvy/vykony nikde nepojdu (kto by ich chcel…)
Práveže Mitchell by bol podľa mňa do bottom 6 vymeniteľný do iného tímu ako rental (v lete mu končí zmluva a tých pár šušňov, čo by stál platovo do konca sezóny podľa mňa niekto obetuje). Samozrejme protihodnota niečo na štýl vrecka pukov, ale aj to sa oplatí, niekedy sa zadarí trafiť hráča aj v neskorých kolách draftu
LOL
Nahodou som natrafil na 2 roky stare poznamky k moznemu ROR trejdu a co by od jednotlivych timov prichadzalo do uvahy ako protihodnota. Je to zabavne, ale zaroven poriadne strasidelne citanie…

Od Caps mi ako mozna protihodnota vychadzal package Brouwer + Alzner
Sens: Methot + Wiercioch (holy shit :panika: )
Cats: Kulikov + pick :scare:
Lames: Russell + Bouma + pick :samovrazda:
Sabres: Zadorov + pick :petrik:
Preds: Ekholm + Jarnkrok + pick

Vsade bol sucastou protihodnoty relativne mlady perspektivne sa ukazujuci obranca. Niektori vsak za ocakavaniami pocas tych 2 rokov riadne zaostali.
Velke memento v suvislosti s moznou vymenou duchenea/landeskoga. Vymenit ich za 2nd pairing obrancov a B prospektov si jednoducho nemozeme dovolit… takze dufam Sakic sa nezlomi a za menej ako top prospekta alebo top mladeho beka ich nevymeni…

PS: aby bolo jasne, s tym co sme nakoniec za RORa dostali som ja osobne este stale spokojny. Viaceri tu ten trejd prezentujete ako jasny win pre sabres, ale ja osobne som ochotny pockat minimalne do 2019 na full impact trojice Zadorov, Compher a Greer ktori z toho trejdu prisli. Samozrejme mozno to aj potom bude vyzerat ako win pre sabres, ale iste to zatial vobec nie je
Pro mě to bude vždycky prohra, protože kdyby tu ROR dostal long term, tak dneska nemusíme být na dně NHL. V té době jsme konečně měli šanci jít nahoru, stačilo to jen vhodně doplnit, místo toho se tu začali podepisovat všelijací Iginlové, Soderbergové atd a jsme tam, kde jsme...
Streetman píše:Pro mě to bude vždycky prohra, protože kdyby tu ROR dostal long term, tak dneska nemusíme být na dně NHL. V té době jsme konečně měli šanci jít nahoru, stačilo to jen vhodně doplnit, místo toho se tu začali podepisovat všelijací Iginlové, Soderbergové atd a jsme tam, kde jsme...
presne, toto je aj môj názor. Tá výmena poslala ten tím niekoľko rokov dozadu a miesto toho, aby sa iba priebežne dopĺňal, je musí nasledovať ďalšia prestavba
Joe S. » úte úno 28, 2017 2:00 pm píše:
Streetman píše:Pro mě to bude vždycky prohra, protože kdyby tu ROR dostal long term, tak dneska nemusíme být na dně NHL. V té době jsme konečně měli šanci jít nahoru, stačilo to jen vhodně doplnit, místo toho se tu začali podepisovat všelijací Iginlové, Soderbergové atd a jsme tam, kde jsme...
presne, toto je aj môj názor. Tá výmena poslala ten tím niekoľko rokov dozadu a miesto toho, aby sa iba priebežne dopĺňal, je musí nasledovať ďalšia prestavba
Suhlasim s vami, lenze ak by zostal O'Reilly, Duchene by musel odist. Nezniesli by sa v satne, teda hlavne zo strany Duchenea by to bolo take. Nemozme sa na to pozerat cez ich oficialne vyjadrenia, ze vsetko bolo OK. Ved aj O'Reilly po odchode priznal, ze to tak nebolo. Cize sa dostavame k otazke, ci by to bolo inak, ak by zostal O'Reilly a Duchene by isiel prec?
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS