Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Sranda by bola keby mal Sakic gule na offer-sheet pre M.Stona… ale nie long term – skutocne krasne by bolo podpisat Stona za nejakych 8mil (kompenzacia 1st+2nd+3rd) ale iba na 1 rok :!: :petrik:

Sens to mozu matchnut, ale podla pravidiel potom Stona nebudu moct cely rok vymenit no a o rok bude UFA. Cize mozno vdaka Stonovi skoncia na 26. mieste namiesto 29. (fail ako fail), ale potom onho pridu zadarmo…
alebo sa rozhodnu ze radsej zoberu tie picky… :hmm:

z nasho pohladu by sme dali 1st+2nd+3rd za 1 rok Stona a dufali ze ho nasledne ukecame na long term deal (+ by sme oslabili Sens a vylepsili vyhliadky na co najvyssi pick od nich)

z pohladu Stona by mu to garantovalo UFA status v najskorsom moznom termine a tucnu long term zmluvu sice o 1 rok neskor, ale s timom ktory si sam vyberie

:neviem:

skoda ze je to tak malo pravdepodobne... :giggle:
A máte někdo nějaké zprávy z tábora AVS? Kontaktovali jsme vůbec někoho? Hodil by se jeden obránce a jeden útočník...
Mě by se líbil JVR a De Haan :) .
Tak dnes se otevře trh s volnými hráči. Zatím to vypadá, že to pro nás bude nudné a Sakic nic nechystá...pravděpodobně přivedeme pouze náhradu za Comeaua (Calvert nebo Roussel). Podle novinářů z okolí týmů NHL, žádné nabídky nebo spojení s některým s top hráčů neproběhlo...o ničem se nepíše(nepsalo). Navíc to vypadá tak, že už jsou ti nejlepší hráči rozebráni.
Myslím, že nás celkem ještě tlačí bota v obraně. Makar ani Timmins do nové sezony ještě nenaskočí a tak si myslím, že by se nám jeden obránce+jeden útočník top 6 hodil...
Myslíte si, že nepotřebujeme posílit? Jak to vidíte?
Praveze potrebujeme... hlavne secondary scoring (2nd line). Sakic mozno dufa ze sa to poriesi tym ze sa zlepsia jost kerfoot a compher, ale neviem neviem... dufal som ze este aspon 1 top6 utocnik pride...
Třeba nás Sakic překvapí a má něco připravené na poslední chvíli :)
Osobne prichod nejakeho zvucneho mena necakam. Ale rad sa necham prijemne prekvapit :)
No jedině by překvapil nějakým trejdem, jinak už není moc z čeho vybírat. A 3rd linerů máme dost..
Tak nakoniec namiesto top6 utocnika prisiel obranca Cole… (top6 utocnik mozno este nejaky do zaciatku sezony pride cez trejd, aj ked vsadit by som na to asi nevsadil…)

Cole nam zvysuje depth v obrane. Teoreticky by to teraz mohlo vyzerat nejako takto:
Zadorov-EJ
Cole-Barrie
Girard-Nemeth
Barberio

:hmm: myslim ze je to po dlhych-predlhych rokoch prvykrat co medzi nasimi top6 obrancami nie je ziaden borec o ktorom by som si myslel ze “ten by vo vacsine timov sedel na tribune/hral v AHL”. U zopar malo powerhousov by sa mozno Nemeth do top6 nezmestil, ale inak si myslim ze je to konkurencieschopna zostava :yes:
Ze je Cole cca o million preplateny? Who cares – s cap space by sme v najblizsich rokoch problemy urcite mat nemali :neviem:
Podpis Colea vnimam tak, ze Timmins mal otrs mozgu a Zadorov s Nemethom podstupili operacie. Takze nemusi byt do startu sezony fit a lepsie mat kvalitneho a odskusaneho Colela ako to lepit hracom z AHL. Keby mal o 750 000 ci rovno cely milion menej rocne, bol by som spokojnejsi. Ale peiaze na to Sakic ma, jadro timu je pokope a mozeme si kvalitu zvysit pripadnym trejdom v lete ci pocas sezony. Calverta nepoznam vobec, len viem ze hral za CBJ. Je to posun oproti Comeauovi?
Tak TC mame v plnom prude, v prvom pripravaku nas Vegas vyplieskali 5:1 napriek tomu ze za nas nastupili celkom zvucne mena vratane komplet prveho utoku, EJ, Barrie, Cole v obrane a Varlamov v branke...

Tento kemp bude zrejme o dost “nudnejsi“ ako vlani, lebo vacsina miest v prvom time je v podstate jasna a nie je velmi o co bojovat (samozrejme pri predpoklade ze sa nikto nezrani):
Hierarchia v branke je bez debat, Varlamov + Grubauer ako 1A/1B v prvom time, Francouz ako jednotka na farme caka na skor ci neskor nevyhnutne zranenie Varlamova :giggle:
V obrane prvykrat neviem od kedy nemusime dufat ze nejaky career AHLer si v 28r konecne povie ze nastal cas na necakanu breakout season v NHL. Mame 7 legit NHL obrancov: EJ, Barrie, Zadorov, Girard, Cole, Nemeth, Barberio. Tuto tiez nie je o com, jedine ze by niekto zo zvysku zaziaril v kempe az tak ze by sme nechali na supiske 8D...
V utoku mame 12 “istych“ mien: Mack, Rantanen, Landeskog, Jost, Kerfoot, Soderberg, Calvert, Nieto, Wilson, Andrighetto, Compher, Bourque. O zvysnych 1-2 miestach by teoreticky mohli rozhodnut vykony v kempe. Favoritom je predbezne Kamenev, ktory uz toho v AHL odohral dost a zrejme sa tam uz nema co naucit. Osobne to vidim na 90% ze zostane v prvom time. Bez sance nie su ani Toninato a Greer, pripadne Logan O´Connor ktoreho sme v lete podpisali z univerzity a zatial sa ukazuje solidne. U ostatnych vidim sancu ze by priamo z kempu “urobili“ prvy tim na menej ako 10%.
Uz se nam to blizi panove! :yahoo: Dle posledniho treninku by to pro ctvrtecni opener s Wild mohlo vypadat takto:

Landeskog - MacKinnon - Rantanen
Kerfoot - Jost - Wilson
Nieto - Soderberg - Bourque
Calvert - Compher - Dries
Toninato

Girard - Johnson
Zadorov - Barrie
Nemeth - Cole
Barberio

Varlamov
Grubauer

Andrighetto bude mimo 2-4 tydny. Zraneny je taky Kamenev.
Najvacsie prekvapenie kempu jednoznacne Sheldon Dries – malokto asi cakal ze urobi prvy tim…
Good for him.
Samozrejme ked sa daju dokopy Kamenev s Andrighettom tak pochopitelne bude prvy kandidat na presun do AHL (spolu s Toninatom)

Prvy zapas chyta Varlamov, druhy sa zatial nerozhodlo (ale jeden z prvych troch by mal chytat Grubauer)
Par dni zpatky se mi na HFB libil prispevek ve smyslu, ze i kdyby Girard byl jedinou protihodnotou za Duchenea, tak by to stalo za to. My ale k tomu ziskali jeste dalsich 6 "kousku". :cool:

Ten kluk je uzasnej, uz jenom zlepsit strelbu a bude to takovy Ghost č. 2.
Ja som teda zo Girarda ako “main piece” za Duchenea v case trejdu nebol prilis nadseny (kedze som ho vobec nepoznal), ale rychlo ma to preslo… :giggle: ten chlapec je dar z nebies :slintac:
Okrem neho mozno nieco bude aj z Kameneva, slubne sa na univerzite ukazuje Bowers a este su tam dalsie picky a prospecti z ktorych verim ze nieco vytazime. Unbelievable

Ta nasa obrana je aj vdaka Girardovi a Coleovi konecne “legit”, napr. v zapase s Wild nemusel ziaden obranca odohrat viac ako 21min ani menej ako 16 minut… konecne sa aj 3rd pairu da verit na viac ako 10-12 minut za zapas ako to byvalo este v nedavnej minulosti a vdaka tomu by aj top4 beci mohli posetrit nejake sily a byt aj v zavere sezony v lepsej kondicii

Zajtra v buse ma premieru v branke Grubauer… po vybornych Varlyho vykonoch v prvych zapasoch ocakavam minimalne shutout aby sme mali hned od uvodu v branke peknu goalie controversy :giggle:

Co sa utoku tyka, najvacsia predsezonna obava (secondary scoring) sa zatial neprejavuje (ale je to samozrejme maly sample size). Z 9 golov dala 4 nasa top “9296 line” a zvysnych 5 si podelili ostatne formacie (Wilson, Soderberg, Compher).

So far so good
uzitocna stranka na najblizsieho pol roka:

https://senspicktracker.com/

:rofl:
Avs si z waiveru stiahli Marka Dana... :hmm:
Slovak v time :yahoo:
Ale dieru do sveta od neho necakam... :giggle:
petrik píše:
pon 15. říj 2018 20:01
Ale dieru do sveta od neho necakam... :giggle:
:-D :-D :-D :hop: :hop:
Naposledy som ho videl hrat este v KHL v Slovane.
Som zvedavy ci a aky pokrok urobil...
Mame za sebou veeelmi vydareny road trip, zo 4 zapasov vezieme vynikajucich 7b. Vdacime za to hlavne dvom veciam: kvalitnym brankarskym vykonom a samozrejme prvemu utoku.

Z brankarov ktori odchytali uz aspon 3 zapasy ma Varlamov aktualne 2. najvyssiu svs% 95,3%. Grubauer je 12. s 92,5%.

No a co dodat k prvemu utoku? Po 9 zapasoch maju spolu 43 kanadskych bodov. Na tripe pocas 4 zapasov strelili spolu 12 golov. Cely zvysok timu strelil 2 goly. Zo zaciatku sezony sa zdalo ze secondary scoring by nemusela byt az taka issue, ale na tomto tripe sme boli vyslovene iba 1-line team. Zatial to funguje, ale otazne samozrejme je ci je to sustainable... a aky bude plan B ak sa hraci prveho utoku nedajboze zrania alebo sa im prestane darit.

Po 9 zapasoch stale cakame aj na prvy gol od obrancov – zatial sa do cierneho triafali vylucne utocnici.

Tento tyzden nas cakaju este domace zapasy s tampou a ottawou , po ottawe mame na druhy den B2B v minnesote. Potesili by este aspon 4b :pray: lebo central sa znovu ukazuje byt naslapany az strach. Celej NHL momentalne kraluju 3 timy centralu (Preds, Avs a Jets), hawks a wild prilis nezaostavaju, po slabsom zaciatku sa zacinaju rozbiehat aj blues a dallas... bude to tradicny bloodbath a potrebny bude kazdy bodik
WinforHughes
Tak tahle prohra jde z velké části za Bednarem. Odvolat golmana tři min před koncem, když ví, jak tragickou máme úspěšnost na buly :hroza: . Úplně zbytečný, měli počkat, až budeme mít puk pod kontrolou..
ahaaa, takze takto to vyzera ked ma prvy utok zly den... :hmm:

to bol strasne slabucky vykon od nas dnes, po 4 dnoch volna som teda cakal podstatne viac. to vedenie 4:1 po 2 tretinach bol maly nezasluzeny zazrak a v tej tretej sa nam to pekne spocitalo :slap:
Takhle prohrát vyhraný zápas, hmmm pěkně :thumbsdown: .
A ta poslední třetina , za to by zasloužili nakopat do prd.le !
Konference je brutálně našlapaná. 3 dny nazpět jsme byli třetí nejlepší tým ligy. Po dnešním zápase ve Vancouveru můžeme být mimo playoff pozice :eek2: .
Doufám, že tuto prohru hodí za hlavu a dnes to bude zase to naše nové Colorado!
Mimochodem hit Colea byl naprosto čistý a nevím proč dostal trest do konce zápasu... byl to rozhodující moment , pač se v přesilovce Flames prosadili a pak už to jelo...
petrik píše:
pát 02. lis 2018 05:06
slabej nebo dobrej výkon, vedení 1:4 musí udržet, i kdyby si do té branky měli všichni lehnout.. a ne to takhle po*rat..

jinak jak to někteří svádí na to vyloučení, byl to bullshit, ale rozhodně to není omluva pro tohle..
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG