Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

U nas pri ED ziadne prekvapenie, vegas zobrali to najhodnotnejsie co mohli, brankara pickarda. Skoda, mal som ho celkom rad, piplali sme si ho 7 rokov od draftu a teraz je zo dna na den zadarmo fuc.

Shit happens. Nejde o to ze by mal byt problem zohnat pre buducu sezonu nejaku dvojku, ale pickard ma IMO stale potencial stat sa v buducnosti solidnou jednotkou a v takom pripade bude jeho strata na ukor starsieho injury prone varlamova casom mrziet este viac… :(

No a teraz sa uz mozeme sustredit na ocakavany Duchene trade… :nervozny:
Mame tu draft day. Podla poslednych “zarucenych” sprav zrejme vilardi vypadol za nasich planov. Na 95% zrejme pickneme jedneho z dvojice heiskanen/makar (tych 5% este nechavam vilardimu a nepravdepodobnemu scenaru ze na #4 spadne Patrick alebo este nepravdepodobnejsiemu scenaru ze ten pick vymenime)

Ja osobne chcem radsej heiskanena (co znamena ze nam ho niekto vyfukne pred nosom), z toho Makara mam predsa len trosku obavy… ale je velmi pravdepodobne ze skoncime prave s nim tak sa na to zacinam pomalicky psychicky pripravovat :D

Mozno este zaujimavejsie a pre dalsiu buducnost Avs dolezitejsie ako pick #4 bude ci, kam a za co dnes vymenime Duchenea :nervozny: z tohto mam seriozne obavy (viac ako pred 2 rokmi s RORom), tu to smrdi strasnym pruserom… :panika: sakic nedojebabri to :pray:
Napisem par slov aj k nasmu vikendu:
V prvom rade – ze este dnes bude Duchene hracom Colorada som vazne necakal… matt IMO potrebuje zmenu prostredia ako sol, ale samozrejme vymenit ho za slabu protihodnotu by tiez nebolo to prave orechove. Uz sa zacinam “zmierovat” s myslienkou ze mozno u nas zacne aj dalsiu sezonu a v takom pripade musime len dufat ze sa vrati do svojej standardnej formy aspon na urovni 0.8 PPG inak to bude velmi velmi zle.

No a k draftu – v prvom kole nam podla predpokladom mnou preferovaneho heiskanena vyfukol dallas pred nosom, takze nam naozaj zostal “boom or bust” cale makar. Zostava nam len :pray:
v druhom kole sme pridali “poistku” pre pripad ze by makar bustol – dalsieho solidne sa ukazujuceho RHD conora timminsa. S tymto pickom spokojnost, zda sa to byt “real deal” ktory z neznamych pricin vypadol z prveho kola. Spolu s makarom a melocheom z draftu 2015 nam to do buducna dava velmi solidny depth co sa RHD obrancov tyka (sanca ze aspon 2 z nich skoncia ako solidni NHL hraci je IMO vysoka).

V dalsich kolach sme mali viacero “boom or bust” pickov a s tymto pristupom som tento rok celkom spokojny. Kazdy rok sa to sice robit asi neda (resp. by sa nemalo) ale raz za cas to IMO za ten risk stoji. Iste, mozno bude konecny vysledok o par rokov nulovy, ale to nie je pri pickoch v 4.-7. kole ziadne velke prekvapenie ani tragedia. Ak by sa tam vsak nasiel aspon jeden “boom”… vybrali sme mnoho overagerov ktori uz mohli byt draftovani aj vlani – nejak extra mi to neprekaza, ked su o rok starsi tak by sa mohol dat lepsie odhadnut ich skutocny potencial (teoreticky). Nebol tam ziaden vysloveny pruser z ktoreho by sme boli na smiech (mozno ten kvaca v stvrtom kole podvihol nejake to obocie, zrejme by bol pockal aj do neskorsich kol, ale no big deal). Velmi zaujimavo vyzera ten shvyrev z piateho kola, to by mohol byt legit steal ak sa ho casom podari presvedcit aby prisiel do ameriky (zatial o to udajne zaujem nejavi). Prava nanho budeme mat 4 roky, takze na presviedcanie casu dost. Dovtedy moze rast v KHL. Rovnakym stylom sme to urobili s mironovom a ten uz ma podpisany ELC, takze aj tieto “dobre skusenosti” zrejme dodali odvahu k tomu skusit to znovu. We will see

Celkovo sa z tohto draftu v drese Avs na 99% neukaze nikto minimalne do sezony 2019/20 (najvacsiu sancu ma asi timmins, ktory uz 2018/19 moze hrat AHL). Ostatni idu vacsinou na univerzity alebo stravia najblizsiu hokejovu buducnost v europe
petrik píše::slintac: :yahoo: :wub: :wub: :wub:

Obrázek
este away jersey - ziadne prekvapenie (ani complains)
I like :yes:
Obrázek
Nějak jsem nečekal, že se tohle stane. Nic tragického. Nicméně, mohli jsme ho alespoň zkusit pocukrovat & nabídnout Vegas. I kdyby za value pozdního picku. Nechce se mi věřit, že by to nevzali.
Heny píše: Nějak jsem nečekal, že se tohle stane. Nic tragického. Nicméně, mohli jsme ho alespoň zkusit pocukrovat & nabídnout Vegas. I kdyby za value pozdního picku. Nechce se mi věřit, že by to nevzali.
Este Zadorov a moje obavy o posobeni tychto dvoch mladych rusoch v Colorade sa naplnia...
To se opravdu z Grigorenka stal takový bust?
Parda píše:To se opravdu z Grigorenka stal takový bust?
tak solidny nabeh na busta mal uz v case trejdu, ani change of scenery ho nezachranila... :neviem: co sa mna tyka, no big deal :neviem:
Se Zadorovem se snad nějak domluví, zas si nemůže moc vyskakovat. Smlouva na 2-3 roky, aby ukázal, co v něm je. Víc mě zajímá spíš Butcher, s kterým to moc nadějně nevypadá. Na jednu stranu docela chápu, že ho asi láká funkční tým s ambicemi, na druhou stranu, kde jinde by měl dostat pořádnej prostor na ledě, než u nás..
Sven 2x 1.4 AAV. :wub:
Henyho targety na FA. Obrázek

Hm... Chybí nám gólman (bohužel). Zde bych nejraději viděl nějaký cap-dump. Dallas je už asi out, ale možná by se ještě s chutí & nadšením zbavil Lehtonena. Ottawa a Hammond? Canes už asi nic. Co Isles a Halák, případně Hollyho čtyř-míčová dvojka? Dokáže vůbec myslet v podobném duchu i ta naše legenda v křesle? Moc šancí bych tomu nedával, ale bylo by to pro nás ideální. Z trhu mě žádné jméno nevytrhne. Evropa? Nebo Mason, možná (s rozumem). I té jedničky by se u nás dočkal.

Z beků rozhodně testnout Nesterova. Na two-way ulovit Matthiase Backmana. Koukal jsem i na Clendeninga. Nic víc tam není. Jít cestou MDZ by nebylo zlé, ale ptám se - proč? Raději bych gamblil s farmářema, co nedostali adekvátní protor & hledal future high reward. Či, jak to říct. A to i v útoku.

(voslí můstek) Hodně zajímavých jmen už - není. Škoda. Za námahu by stál Yakupov. Hrivík by si zasloužil důvěru. Nebál bych se ani Kennyho Agostina & nezapoměl na v sezóně přichozího Ranforda. I depth je třeba. Ze starších kousků mrkám směr Pouliot. Tož, uvidíme. Hlavně to nepřehánět s dolárky, ale to se, dle předpokladů, nechystá. Aktuálně to pro nás nemá význam, nemá to smysl.
Sakic uz vopred avizoval slabsiu aktivitu na UFA trhu a ako vzdy neklamal (aj ked to udajne skusal so shattenkirkom)
za seba hovorim chvalabohu, aj na vlastnej kozi sme sa v nedavnej minulosti presvedcili ake “vyhodne” sa mozu tieto podpisy velmi rychlo ukazat. Lesson learned (dufajme)

podpisali sme Berniera - ako dvojka IMO v pohode, pripadne aj ako nudzova jednotka ak sa varlamov znovu zrani. Zmluva je na 1rok, ziadna kotva, za mna spokojnost. Cap hit v nasej situacii nie je dolezity, neriesim.
Ziskali sme Colina Wilsona z Nashville vymenou za 4th round 2019. Whatever... Schopnejsi GM by z toho urcite vytrieskal este nejaky pick zo strany preds (pre nich to bol viac-menej cap dump, zaujemcov o wilsona urcite az tolko nebolo), ale budis. Wilson ma zmluvu do 2019, viem si predstavit ze ho pri TD 2019 strelime za vyssi pick ako sme zanho obetovali…
Pre AHL tim sme podpisali stareho znameho Agozzina, obrancu Warsofskiho a brankara Cannatu. Who cares. Takychto podpisov bude musiet byt este viac, zatial nam stale este par hracov chyba… v prvom time aj v AHL.
Ocakavam ze v najblizsich dnoch by sme sa mohli pokusit o mensi bargain hunting a popodpisovat za lacny peniaz hracov co su stale bez zmluv.

Uz teraz je iste ze tim Avs nastupi do sezony s vyrazne zmenenou zostavou ako rok dozadu. Zmluvy skoncili r.bourqovi, mitchellovi, tyutinovi, kvalifikacne RFA ponuky nedostali grigorenko, gelinas a wiercioch, beauchemin bol vykupeny, pickarda vzalo vegas. (Inak velavravne posobi fakt ze z hracov co skoncili u Avs ma 2 dni po otvoreni trhu novu zmluvu podpisanu iba wiercioch… ten nas garbage nikto nechce ani zadarmo, takze sa asi netreba cudovat ze sa Sakicovi nepodarilo ich pri TD vymenit)
Nahradit by ich konecne (KONECNE!) mala mlada krv – jost, compher, greer, andrighetto, nieto, bigras, mironov, barberio, siemens atd
Vo vzduchu stale visia potencialne trejdy barrieho a hlavne duchenea, ktore by ten tim zmenili este viac. Ocakavam ze opening night roster bude minimalne z 50% iny ako vlani. Na ziadne svetoborne vysledky to samozrejme stacit nebude, ti mladi su este prilis neskuseni na to aby seriozne miesali karty v boji o PO, ale snad sa aspon ozivi ten letargicky mamfpicisticky herny prejav co sme v nedavnej minulosti videli od nasich “veteran leadrov”. Good riddance. Najneskor po sezone skoncia aj comeau a colborne a zostane nam uz iba soderberg…

Zvedavy som aj na bednara ci s mladsim a snad “zanietenejsim” kadrom ukaze nejaky pokrok. Bude mat novych asistentov, ktorych uz sice podpisali, ale zatial ich oficialne nepredstavili. Minimalne jednym z nich zrejme bude Toby Petersen s ktorym Bednar uspesne spolupracoval v AHL. Petersen sa ako trener aktivne zucastnoval nasho development campu, takze by to mala byt hotova vec.

Co sa ocakavaneho ducheneovho trejdu tyka – tiez by som bol rad keby sme to uz mali za sebou, ale na druhej strane nevyhnutne potrebujeme ten trejd aspon “zremizovat”, inymi slovami dostat fair value. Quantity for quality vymena by pre nas bola najhorsim moznym riesenim… vymenit duchenea za nejakeho horko-tazko #4 obrancu bez realneho predpokladu ze sa este vypracuje na nieco viac (maatta, murray) + B prospekta + late 1st by bolo na maslu…
Na druhej strane ak je pravda co sa hovori ze Sakic sa odmieta co I len bavit o balikoch co neobsahuju mladeho LHD tak je to IMO skoda. Lebo ak by napr. isles boli ochotni pustit velky futures package s 1-2 prospektami + high pickmi, je celkom mozne ze lepsiu value by sakic nikde inde nezohnal… ak sa ale obmedzujeme tymi LHD tak nam tych realnych moznosti vela nezostalo:
pens a maatta ++ (velmi dufam ze z tohoto nic nebude)
blue jackets a murray ++ (tu by tie pluska mohli byt lepsie ako u pens, ale ani tu z toho na zadok nepadam)
preds a ekholm (moj mokry sen, ale miziva sanca aj napriek zisku emelina)
bruins a carlo + (carlo je sice RHD, ale bruins by teoreticky mohli ponuknut zaujimave +)
canes a hanifin su uz zrejme nadobro z hry von (skoda)
isles a futures package – o tom som pisal vyssie

ziadna velka slava to teda nie je a ak preds neponukli toho ekholma (podla vsetkeho nie) tak sa sakicovi vobec nedivim ze zatial vsetkych posiela do prdele… len sa nedaj Joe, hlavne to nedojebabri :pray:
co rikate na Yakupova? tohle je podle me dobrej tah. Akorat aby se nestalo to, ze frajer bude mit dobrou sezonu a po sezone zdrhne pryc :-D
Najskor som mal obavy aby to nebola nejaka viacrocna zmluva co by nam na supiske strasila ktovie dokedy…
Takto na 1 rok a za take prachy je to do pohody… risk ziaden a aj ked osobne od yaka absolutne nic necakam, za pokus to stoji :neviem:
Rovnako od neho necakam nic. Nikdy som sa netajil tym, ze rusky hraci mi proste nevonaju. Aj pri vymene ROR som bol s protihodnotou v podobe dvoch mladych rusov sklamany. Grigorenko je uz prec, Zadorova ocakavam tiez, ze sa zbali a odide. Yakupovovi nedavam takmer ziadnu sancu na prerazenie. Takze takto o rok uz budeme citat, ze smeruje do KHL.
Trošku - šok. Že by samovolná náhrada za Butchera? :good:
Will Butcher sa na nas podla ocakavania vy*ebal (aj ked mozno si to este rozmysli :jn: ), ale Sakic to kompenzuje podpismi inych “zvucnych mien” z univerzitneho UFA trhu.
Po Dominicovi Tominatovi sme podpisali aj Alexa Kerfoota… :hmm: az taku uspesnost som vazne necakal. Sice len maloktory z tychto hypeovanych univerzitnych UFAs sa v NHL naozaj presadi, ale tak su to dvaja prospekti “zadarmo” tak sa niet velmi na co stazovat… pockame a uvidime co z nich bude o 2 roky.

Po wierciochovi si nasiel novy angazman druhy z nasej legie skazy ktora po sezone v time skoncila – Beachemin podpisal s Ducks… good for him
Bez zmluvy stale (zrejme uz naveky?) zostavaju Tyutin, Goloubef, Mitchell, Grigorenko (KHL), R. Bourque, Gelinas, Iginla… polka nasho dream teamu :giggle:

Heny - si ma predbehol :giggle:
Devils signed Blandisi who the Avs took at 162 and the Avs signed Kerfoot who the Devils took at 150 in the 2012 Draft + Butcher to devils.

Not bad :frajer:
Skoro jako bychom měli s Jersey trade, fakt no. :giggle:
Doufám, že už nikdy neuslyším větu: So much respect from the guys from PTO's.
Pomaly sa nam zacne treningovy kemp a 2 najdolezitejsie veci stale nemame doriesene…
Duchene stale nebol vymeneny a Zadorov stale nie je podpisany

Ad Duchene – viacere reporty v poslednych dnoch naznacuju ze Duchene by nakoniec mohol byt vymeneny este pred zaciatkom kempu. Spekuluju o tom insider a mnohe naznacuju aj vyjadrenia Ducheneovho agenta a najma Ducheneova nepritomnost na “neoficialnych kapitanskych treningoch” ktore hraci uz par dni v Denveri absolvuju. Napriek tomu ze bol Duchene cez vikend na nejakej svadbe vo Vaile nedaleko Denveru, momentalne je naspat doma v Kanade… vsetkymi moznymi sposobmi (okrem priameho vyhlasenia) dava najavo ze sezonu by najradsej zacal v inom time…
Sance na to ze bude pred kempom vymeneny vidim osobne 50:50, sance na to ze v pripade jeho vymeny budeme z protihodnoty sklamani sa blizia k 100%... toto Sakic kolosalne domrvil a sanca ze z toho este nejak uspokojivo vykorculuje je prakticky nulova

Ad Zadorov – obe strany su udajne dohodnute na 2yr bridge kontrakte, Zadorov ziada AAV 2,5 mil, Sakic nuka cca 2mil… vazne si v nasej situacii kvoli takej trapnej sume, ked navyse pod stropom mame priestoru az az, ideme znepriatelit mladeho perspektivneho hraca, ktory hrava na pozicii kde nas najviac tlaci topanka? really ??? Zadorov s rodinou su momentalne na Floride a cakaju ako to nakoniec dopadne… aspon tu by som bol rad optimista a chcem verit ze nejaku zmluvu do zaciatku kempu podpisu…
petrik píše:Pomaly sa nam...
nejaky tip za co by mohol ist Duchene?
V tejto faze uz neverim v nejakeho mladeho obrancu s velkym potencialom… Sakic zas udajne nechce cisty “futures” package a chcel aj nejakeho hotoveho hraca co moze okamzite “predat” fanusikom (ale to si uz mozno rozmyslel)

Ja uz vazne neviem co by sa dalo realisticky ocakavat… ale takmer urcite to bude menej ako by som bol cakal napr. pred TD pol roka dozadu.

Najcastejsie sa spomina Columbus a balik okolo r.murraya… :scare: najsmutnejsie je ze ak by k nemu prihodili aspon 1st rounder a nejakeho prospekta tak by sa to uz v tejto faze dalo povazovat takmer za uspech… aj ked to ze sme k tomuto bodu dospeli je MEGAfail ktory uz nezachrani asi nic.
Zacina nam ostry kemp a podla sprav zo zamoria je Zadorovova nova zmluva “not even an inch closer than last week“... :thumbsdown:
Asponze Duchene sa unuval dostavit sa do Denveru. Seriozne sa spekulovalo o tom ze sa mozno nedostavi a vstupi do “ostreho strajku“. Aj ked naozaj neviem co by tym mohol ziskat (jeho hodnota by este klesla a sanca ze Sakic zanho dostane protihodnotu s ktorou konecne bude spokojny a vymeni ho by sa este znizila)
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES