Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Tech kamenu co nas tahnou ke dnu se bohuzel uz nahromadilo moc:
Soderberg, Iginla, Comeau, Tyutin, Colborne, McLeod, Iginla, bohuzel i Mitchell

Podivejte se na jejich platy, to je utopie... A to nezapominejme na Stuarta.

Do toho naladovy Duchene... Grigorenko, Zadorov, Barrie za ocekavanim... starnouci Beauchemin...

Btw naprosto v tomhle kontextu nechapu diskuze o preplaceni EJ. Troufnu si rict, ze z dlouhodobeho hledisko je to nas nejdulezitejsi a nejvyrovnanejsi hrac.
A taky Iginla..
Nezapomněl bych v tom seznamu uvést Iginlu..
http://eurolanche.com/article.php?id=8985

Kľúčové otázky, ktoré si Sakic a spol. musia položiť (a najmä správne zodpovedať) sú tieto: Nakoľko sú súčasné problémy spôsobené neschopnosťou kľúčových hráčov potiahnuť tím Colorada k úspechu? Aký podiel viny má slabšia podpora zo strany hráčov “druhého sledu”? Zaslúži si jadro tímu ešte ďalšiu šancu s inými (lepšími) spoluhráčmi?

V tíme Avs je dlhodobý problém obklopiť resp. doplniť svoje hviezdy dostatočne kvalitnými hráčmi tzv. druhého sledu. Kvôli podpriemerným výsledkom v nováčikovských draftoch a následnej výchove draftovaných hráčov si Avs nedokázali sami vychovať prakticky žiadnych hráčov, ktorých by mohli do prvého tímu povolať z AHL. K lepšiemu sa to začalo obracať až nedávno a na prvé ovocie tohto zlepšenia si ešte nejaký čas budeme musieť počkať. Avs tento deficit museli chtiac-nechtiach kompenzovať výmenami (Max Talbot, Danny Briere, Brad Stuart, Reto Berra, Jordan Caron, Mikhail Grigorenko, Nikita Zadorov, Brandon Gormley, Mikkel Boedker, Shawn Matthias, Erik Gelinas, …), podpismi UFA hráčov (Andre Benoit, Nate Guenin, Nick Holden, Jarome Iginla, Zach Redmond, Dennis Everberg, Borna Rendulic, Andreas Martinsen, Carl Soderberg, Blake Comeau, Francois Beauchemin, Jack Skille, Fedor Tyutin, Patrick Wiercioch, Joe Colborne, Rene Bourque, …) prípadne stiahnutím hráčov z tzv. waiver listu (M.A. Cliché, Chris Wagner, Andrew Bodnarchuk, …). Určite ste si aj sami všimli čo majú títo hráči spoločné. Nie sú to ktovieako kvalitní NHL hráči. Väčšina z nich ani nikdy nebola a tých pár zvučných mien je vo väčšine prípadov už na sklonku kariéry a na ich výkonoch je to badať.

Vymenoval som tu takmer 30 hráčov ktorí do tímu Avs prišli a odohrali nejakú porciu zápasov za posledné cca 3-3,5 roka. Koľkí z nich naplnili očakávania? S výkonmi koľkých z nich vládla/vládne spokojnosť? Potreboval by som pri ich počítaní prsty viac ako jednej ruky? Avs tvrdohlavo ako barani stále znovu a znovu privádzajú do tímu hráčov, ktorých nikde inde nechcú (a ktorí si po odchode z Colorada väčšinou už ďalšiu prácu v NHL nenájdu), prípadne vyhasnuté bývalé hviezdy za zenitom výkonnosti a naivne dúfajú, že tentoraz to už určite vyjde, títo borci v Colorade chytia druhý dych, prípadne naplno ukážu svoj ohromný potenciál, ktorí tí amatéri vo vedení ostatných tímov NHL prehliadli… a medzitým im najlepšie roky tých zopár klenotov, ktoré v zostave majú utekajú pomedzi prsty.

S takýmto prístupom by sme mohli vymeniť Duchenea za Crosbyho, MacKinnona za McDavida, Barrieho za Doughtyho a Varlamova za Pricea a trúfnem si tvrdiť, že do play-off by sme aj tak nepostúpili. Neschopnosť kvalitne doplniť jadro tímu je u Avs až tragikomická a ak sa to do budúcna výrazne nezlepší, postup do play-off zostane naďalej nedosiahnuteľnou utópiou.
Neviem co ocakavate od hraca co bude mat cochvila 40 rokov.
Jak si vysvětlujete rozdíl ve hře Holdena u vás a u rags?
mitch píše:Neviem co ocakavate od hraca co bude mat cochvila 40 rokov.
zla otazka..lepsia by bola

co ocakavate od hraca co zaraba 5,333,333...no asi trosicku viac ako za to Colorado dostava..nemyslim si ze je to osobne voci Iginlovi ale skor je to kritika voci manazerovi ktory ho takto zaplatil a do timu priviedol
Parda píše:Jak si vysvětlujete rozdíl ve hře Holdena u vás a u rags?
tipnul bych si, že tam má vedle sebe někoho, kdo umí bránit :-) a asi i funkční herní systém..
Streetman píše:
Parda píše:..
veru, ja by som tiež povedal, že v prvom rade je to o systéme a v druhom rade o partnerovi v obrane
Parda píše:Jak si vysvětlujete rozdíl ve hře Holdena u vás a u rags?
Holden u Avs vobec nehral az tak zle. Problem je, ze sa stal jednym z hromozvodov pre ospravedlnenie zlych vykonov Avalanche. Pocas poslednej z 3 sezon v Colorade hraval v obrannom pare s Barriem a ten smerom dozadu proste nevie. Velmi vela fanusikov posudzuje hracov podla kanadskych bodov a podla toho vacsina z nich sudila, ze ten zly je Holden a Barrie na neho doplacal.
Pokial ma pamat neklame, tak Holden na to aku hral porciu minut za zapas bol jednym z najlepsich obrnacov/hracov Avalanche...
Nemyslim si, ze by Rangers nevedeli koho kupuju...
MinonkySK píše: Nemyslim si, ze by Rangers nevedeli koho kupuju...
Presne, skvely tah od Gortona. Holden je solidny obranca, naozaj solidny, navyse dokaze zahrat na oboch stranach obrany, co je dalsie plus. Rangers pomaha aspon ciastocne lepit diery, ktore v obrane maju . Istu dobu hral dokonca prvy par s McDonaghom. V poslednych tyzdnoch nastupoval so Staalom. Za stvrte kolo je spolahlivy top4 obranca, ktory navyse dosial prinasa timu i necakany ofenzivny prispevok, naozaj skvela kupa. Clovek sa musi divit, co s nim bolo zle v Colorade.
Tak vyzera ze sa nieco pecie…
Viacere zdroje (zdaleka nie len Eklund :giggle: ) spominaju ze rokujeme s Bruins o prestupe Landeskoga, ale seriozny zaujem onho vraj maju aj Kings a na ich dnesnom zapase sme mali troch pro-scoutov vratane sefa nasho pro-scoutingu… :nervozny:

Sakic sa vyjadril v zmysle ze Landyho alebo Duchenea by vymenil len za kvalitneho mladeho obrancu s potencialom. U Bruins by to splnal Carlo alebo McAvoy (Zboril sa mi zda malo a z tych dvoch co sa mna tyka asi radsej McAvoy), ale u Kings vazne netusim koho by sme brali… spekuluje sa o Muzzinovi, ten ale ma uz 27… to by naznacovalo ze Avs neplanuju 2-3 rocny rebuild, ale len “re-tool” a chceli by byt konkurencieschopni uz buducu sezonu… :neviem:

Osobne si neviem moc predstavit ze by Bruins ktorym pomaly umiera chara zanho dali jedneho zo svojich dvoch najnadejnejsich mladych obrancov… o rok-dva ich budu potrebovat ako sol :neviem: nejaky package deal v ktorom by sme dostali “len” B-prospektov a vybery v drafte zase nedava zmysel pre nas. Za to si nasich top hracov naozaj nemozeme dovolit vymenit :neviem:

Muzzin tuto sezonu trosku zaostava za ocakavaniami, ale je v najlepsom veku a ma dobru zmluvu. U Avs by bol automaticky najlepsim obrancom s akym ci uz EJ alebo Barrie v Colorade hrali. So zlepsujucim sa Zadorovom a pripadne Bigrasom by ta nasa obrana konecne mohla zacat vyzerat legitimne… Cital som ze Kings by k Muzzinovi mohli pribalit aj Pearsona a Avs k Landeskogovi zase jedneho z nasich bottom pairing obrancov… to by potom pre nas vyzeralo zrejme este lepsie :neviem:
Inak co sa tyka prestupovych sumov, takmer vobec sa nespomina Barrie… az mi je to divne. On by bol spolu s Varlamovom (ktoreho by si momentalne asi nikto ani z waiveru nestiahol) u mna prvy na rane :giggle:
Barrieho v nasej obrane povazujem za “zbytocny luxus” – nie ze by nebol dobry hrac, ale on je dost specificky typ obrancu a my v nasej situacii primarne potrebujeme podla mna ine (vzadu spolahlivejsie) typy obrancov. V clanku na eurolanche som to popisal takto:
pripadá mi to akoby niekto do auta so zadrhávajúcim sa motorom, pokazenou prevodovkou a nefungujúcimi brzdami namontoval drahú špičkovú audio sústavu a technické problémy odignoroval. Barrie so svojimi schopnosťami by mohol dodať úplne nový rozmer obrane v ktorej sú ďalší 3-4 kvalitní obrancovia, popri ktorých by sa nemusel báť naplno rozbaliť svoj ofenzívny talent. Rovnako ako kvalitné audio dodá nový rozmer peknému, a hlavne spoľahlivo fungujúcemu autu. Avs ale na svojom aute v prvom rade potrebujú opraviť ten motor, prevodovku a brzdy aby bolo aspoň ako-tak pojazdné. Potrebujú obrancov, ktorí v prvom rade dokážu uspokojivo ubrániť útočníkov súpera. Špičkové audio v podobe ofenzívneho Barrieho je pre tú ich kraksňu, s ktorou nastupujú na zápasy momentálne zbytočným luxusom.
petrik píše:Tak vyzera ze sa nieco pecie…
tot môj vcerajsi post
Z uz do dôchodku vela nezostava a dvojica Carlo-McAvoy je nasou buducnostou, obzvlast McAvoy, to by Swee nerozchodil a ani nepripustam, ze by o tejto moznosti vôbec uvazoval (teda s McA)
Landeskog by bodol, hned by som si ho vedel predstavit po boku Krejciho a Backesa (Spooner asi aj tak pôjde o dum dal), ale za takuto cenu ee, ale za nejaky package deal preco nie :P
cepi píše: Z uz do dôchodku vela nezostava a dvojica Carlo-McAvoy je nasou buducnostou, obzvlast McAvoy, to by Swee nerozchodil a ani nepripustam, ze by o tejto moznosti vôbec uvazoval (teda s McA)
Landeskog by bodol, hned by som si ho vedel predstavit po boku Krejciho a Backesa (Spooner asi aj tak pôjde o dum dal), ale za takuto cenu ee, ale za nejaky package deal preco nie :P
petrik píše: Osobne si neviem moc predstavit ze by Bruins ktorym pomaly umiera chara zanho dali jedneho zo svojich dvoch najnadejnejsich mladych obrancov… o rok-dva ich budu potrebovat ako sol :neviem: nejaky package deal v ktorom by sme dostali “len” B-prospektov a vybery v drafte zase nedava zmysel pre nas. Za to si nasich top hracov naozaj nemozeme dovolit vymenit :neviem:
:neviem:
zda sa ze spokojny bude moct byt len jeden z nas... :giggle: :nervozny: (ak teda spolu nieco upecieme)

Len nechapem preco by sme Landyho vymienali za nejaky “kompromisny package” - absolutne nemame dovod ho vymienat “za kazdu cenu” a nie ze si mozeme dovolit, ale priam MUSIME pockat na “ponuku co sa neda odmietnut” nech uz by bola od akehokolvek klubu. Ak nepride tak si ho jednoducho nechame :neviem:
no tak Nietovi netrvalo dlho dostat sa do nasej top6… :lol2:
utoky na treningu vyzerali takto:

landy-macK-rantanen
nieto-duchene-r.bourque
comeau-soderberg-iginla

to krasne vypoveda o kvalite nasich “depth” utocnikov resp. o tom ako im tato sezona vychadza… u iginlu sa to uz aspon cakalo, ale ze ani jeden zo skupiny soderberg/grigorenko/colborne/comeau nebude v top6 aspon ako-tak pouzitelny… :roll:
Rene hra v colorade? Svojho casu tak 07-09 som ho mal velmi rad, ale je to hrac na dump&chase a nie na kombinacny hokej. teraz uz mu je 35 a je stary. s tymto colorado nic neuhra. colorado mi pride ze berie vsetkych hracov co sme sa zbavili.
Colorado berie vsetkych hracov ktorych sa inde zbavili… nie len u vas :D
Co byste brali od nás za Duchenea? :hmm: Předpokládám, že má menší value než Landeskog.

a) Schenn + Morin/Sanheim/Myers?
b) Schenn + Del Zotto + 1st round pick?

Jako asi bysme protihodnotu postavili na Schennovi. Osobně bych možná obětoval klidně i Simmondse, ale to se nestane, ten je ve Philly moc oblíbenej a je fakt, že kontrakt má skvělej.
Rono píše:rg/grigorenko/colborne/comeau nebude v top6 aspon ako-tak pouzitelny…
Rono píše:Co byste brali od nás za Duchenea? :hmm: Předpokládám, že má menší value než Landeskog.

a) Schenn + Morin/Sanheim/Myers?
b) Schenn + Del Zotto + 1st round pick?

Jako asi bysme protihodnotu postavili na Schennovi. Osobně bych možná obětoval klidně i Simmondse, ale to se nestane, ten je ve Philly moc oblíbenej a je fakt, že kontrakt má skvělej.
Prvni verzi nee :)) ale k druhy bych klidne nekoho pridal :) treba MacDonalda :)) dobrej obrance :)
Provorova :-)
Streetman píše:Provorova :-)
Ale notak. :lol2: :hroza:
Streetman píše:Provorova :-)
stačil by Ghost :jn:
To nemyslíš Rono vážne, že ne :-D tieto dva varianty čo si vypísal by Sakicovi nestali ani za to, aby dvihol telefón
ci uz duchene alebo landeskog by phillu stali minimalne jedneho z dvojice provorov/ghost + 1st/2nd round :neviem:

je mi jasne ze vsetci su nadsenim uplne posrani z toho aki prongerovia a ray bourqueovia im z ich nadejnych 19-20 rocnych fafrnkov vyrastu, ale pravda je taka ze zatial na urovni NHL odohrali iba par desiatok zapasov. tak ako z nich o 2-3 sezony moze byt pronger 2.0 z nich moze byt aj priemerny 2nd pairing obranca. stale je to len macka vo vreci, akokolvek krasne jej z toho vreca momenalne svietia oci... a to nepisem len o obrancoch philly ale aj o vsetkych tych carloch, sergachevoch, hanifinoch atd o ktorych sa v suvislosti s moznou vymenou nasich top utocnikov spekuluje.

duchene aj landeskog su uz overeni, ale stale mladi top utocnici s velmi rozumnymi zmluvami. ich hodnota je VACSIA ako akehokolvek prospekta resp. rookie obrancu. komu sa to nepaci nech si svojich mladych obrancov necha. my v momentalnej situacii nemame dovod vymienat nas dolar za 2 stvrtaky :neviem:
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS