Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

MONTREAL CANADIENS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Esem píše:
panthersfan píše:ano chová se arogantně jako typický rus. .
Přesně Tarasenko, Panarin, Kucherov ... to fakt? :hroza:
Tak tyto mám rád. Ale v mých očich je prostě většina Rusů arogantní a proto jsou tak úspěšní.
Ale Radulova bych neodepisoval může v NHL ukázat velké věci.
Esem píše:
panthersfan píše:ano chová se arogantně jako typický rus. .
Přesně Tarasenko, Panarin, Kucherov ... to fakt? :hroza:
že vôbec na :vrabec: reaguješ
panthersfan píše:Ano Radulov je naládový ano chová se arogantně jako typický rus. Ale je to taky golový utočník, kterého Habs potřebují jako sůl. Já mu budu fandit. Když dostane slušnou proci minut, bude mít kolem sebe TW wingery, který jeho nedostatky v obraně vymažou. Bude mít důvěru od trenéra tak to může být jejich velký trumf a může t obýt hráč, který je zase dostane do PO.
Ked su naladovi Severoamericania, to sa prehliada. Ked je taky Rus, uz je to typicke. :lol2:
To nezalezi od narodnosti, ale od cloveka.
Inak, Radulov sa vyznamenal. Teraz hovoril, ako bude pocuvat trenera, ako chce byt vzorom pre syna a bla bla bla. A to vzorom pre syna v KHL byt nemohol? Tam mohol plakat u rozhodcov, posielat ludi do teplych krajin, aj po narodeni syna? Dufam, ze sa mu jeho spravanie vrati, presne podla zasluh :!: :!: :!:
Hovori sa, ze Malkin moze vynechat WC kvoli ruke. Ak ho zameni tento, alebo ho nejakym sposobom vsunu, budem fandit Finom (po repre Europy). Uz staci, ze uz su tam Sipacev s Vojnovom, este aj tento... to by aj na mna bola silna kava.
:-( Tak jednolété dvoucestné smlouvy podepsali pro farmu AHL ledovců v St,Johns bek Phillip Samuellsson a útočník Chris Terry.
Re-podepsal na rok také golman ledovců Eddie Pasquale,který se loni na farmě jevil jako lepší, než tolik vychvalovaný prospect golman Fucale.
Naopak nás definitivně opouští bradatý bek Morgan Elis(loni tahoun na bídně hrajíc farmě 73zápasů 16gólů 26asistencí 42bodů ),bek Victor Bartley a rekonvalescent Michael Bournival.Opět mám dojem,že se projevil u Elise fenomén netrpělivosti s prospekty našeho vedení

Pokusím se mužstvo nastínit a zamilovat.(bude to ale po bujarém posilování těžké) :-D

útok

67Pacioretty -27Galchenyuk-11Gallagher - domnívám se ,že není nutné je roztrhat
47Radulov-14Plekanec -65Shaw- obrácený román,,Nenávist a láska"-jestli se tedy Radulov golově chytne a bude sekat dobrotu jak slíbil :-D
43Carr-51Desharnais-42Andrghetto-tak by třetí line mohla fungovat,co říkate?
32Flynn-17Mitchell-41Byron - loni už tak několikrát spolu hráli

Náhradní útočník
21Matteau - Danault zatím nepodepsal

obrana
79Markov-6Weber - podle mně Therrien ještě Markova neodepsal a nechá ho hrát v prvním páru s největší posilou
28Beaulieu-26Petry- to je jako loni,mělo by to fungovat
45Barberio - 74Jemelin - místo Jemelina Pateryn? K tomu ovšem nedojde,protože je Jemelin Therrienův oblíbenec

náhradní obránci
?Redmond-8Pateryn - Pateryn je gentelman a přenechal svojí 6 Sheau Weberovi

golmani

31Price -?Montoya (nadějný39 Condon bude asi muset vyklidit pole,zkušenějšímu kubánci)

Když bych to měl komentovat a zbavil se všech negativ kolem Subbana a Radulova,na které oprávněně poukazujete ,tak je sestava papírově,ale určitě také reálně, mnohem silnější než loni.
Fanouškům HABS bych chěl vzkázat,že to budou stejně vnímat podle dosažených výsledků mužstva a kvality naší hry.A pokud se nám bude opravdu dařit, emoce určitě rychle opadnou.
:) Tak nám podepsal na dva roky Phillip Danault a tím pádem máme pravděpodobně soupisku pro příští sezonu hotovou.Dobrý podpis.Samozřejme se nevylučují nějaké výměny,ale zatím se nic neděje.
Pro úplnost na rok podepsali two-way bek Philip Samuelsson a útočník Chris Terry.Zřejmě posily ledovců St.Johns.Četl jsem o nich reference velmi slušné.
Proběhl jako obvykle camp mladých a nově draftovaných nadějí,kde hráčům prověří v posilovně fyzickou připravenost a také se všichni účastní přípravy na ledě.Včetně treningových zápasů mezi zvolenými jednotlivými skupinami rozdělených hráčů.
Jsem rád, že trenéři Lapointe,Bouillon a další kondiční trenéry nadchl především mladíček Mikhail Sergachev.Všechny značně převyšoval a udájně je již připravený hrát NHL.Dokonce se s dalším pochváleným McCaronem málem popral.Jsem docela zvědavý jestli bude mít Therrrien odvahu, dát mu šanci. Klidně bych ho zkusil vedle Shey Webera.

:wink2: Zaujal vyzrálý Gregorie , trochu přehlížený všestaný centr Charles Hudon a také pozvaný host Hayden McCool.Slušně se uvedl čerstvě draftovaný Bitten.
Po otřesu mozku zaujal Markus Eisenschmid,lepší se také očekáváním opěvovaný rus Scherbak .Světe,, div se"zaujal také vzorným přístupem zlobivý Martin Reway.
Do lepší pohody se po slabší sezoně způsobené zraněním čelisti,dostává nadějný pravý obránce Juulsen.

Zato velká kritika padá na golmana Fucale,který šel bohužel výkonnostně dolů.Zaujali jiní brankáří McNiven a především nadějný levák Charles Lindgren
:-( Jdeme tak trochu proti proudu.Podepsali jsme One-year, two-way contract bitkaře Bobby Farnhama.Co jsem koukal je to pěkný rapl a rváč :cry: .
No nevim,kam ho usadí.Jestli je pravda,že v AHL se nebudou smět prát,lépe řečeno pod vysokými tresty distanců a pokut,tak skončí v ECHL.Nedokážu si představit,že by hráč jeho kvalit měl hrát trvale za Canadiens.To se Bergevinovi moc nepovedlo.

Začíná mi vadit spousta článků,kde se enormně vyvyšují kvality Subbana a z Shey Webera se dělá neumětel.Už je to trapné a není to pravda.
Weber je skvělý obránce o to jsem přesvědčen.To nakonec pochopili i trenéři reprezentace Kanady a na Světový pohár Webera jednoznačně nominovali.
Můžete si i zamyslet proč Subbana nenominovali.Na krásu se hrát nebude a jeho sobecké a riskantní pojetí hry nemá v reprezentaci místo.

Pokud jde o Radulova.tak jsem četl několik článků o něm.Údajně již vyrostl ze svých postpubertálních let.usadil se i v soukromém životě a je z něho jiný člověk.Nedávno se oženil s olympiskou gymnastkou Dariou Dmitrieva, mají spolu děcko a rodina Alexe úplně změnila.Doufám,že to přetaví i na ledě, jinak si na něj nikdy nezvyknu.Rád bych vám za rok napsal,že si přeju,aby ho prodloužili,ale to záleží jak se v Kanadě uvede.

Posledně jsem psal jak by měla sestava vypadat a tak nějak jsem se vtělil do Therriena.
Dnes napíšu jak bych si to představoval já,kdybych mohl o tom rozhodovat.Vycházim z toho co máme k dispozici

Canadiens

Útok
Paccioretty -Galchenyuk-Gallagher - tady se nic neměni,to funguje.TOP LINE.

Danault- Plekanec- Radulov - rychlost křidla a šikovné ruce centa,spolu s tahem na branku Radulova.LEGIE SKÁZY II.

Carr- McCarron-Shaw - nekompromisní důraz,tahle řada by se určitě střelecky neztratila.TERMINÁTOŘI

Flynn-Hudon-Byron/Matteau Je načase dát šikovnému technickému Hudonovi šanci,Blbí je, že je to řada pidimužů. řada HEY HOU

Náhradník Mitchell.

Vyměnil bych Desharnaise,i jinde můžou mít trpaslíky :-D

Obrana

Sergachev/Barberio -Weber.- Já bych to risk a věřim,že nad očekávání by to s Michailem fungovalo.Jestli opravdu má Michail na NHL a jeho zívané kvality,tak jak se uvedl na campu,tak není určitě nic lepšího,než ho spárovat s takovým borcem,jako je Shea Weber.Od jaké ikony by se měl mladý rus rychle učit,když ne od takového obraného vzoru NHL?
Pokud by to samozřejmě nešlo,tak platí druhá varianta

Beaulieu-Petry - to bych nechal,ale především Beaulieu musí hodně zlepšit svojí rozehrávku a přestat chybovat.

Markov -Pateryn -Stárnoucí Markov má stále své kvality a já bych ho ještě neodepsal.Podle mě je to nejlepší řešení.

Nhradníci Redmond a Jemelin.

Brankáři
Price- Montoya-Condon(opravdu mě mrzí,že čtu články,že by se měl vyměnit Condon.Nebo už nemůže rozvíjet svoje kvality?
Loni se snažil zachránit co se dalo a za špatnou sezonu rozhodně náhradní golman nemohl.Dělal co uměl.Teď se mi jeví,že z něho udělali obětního beránka,to není správné)Montoyu neměli brát.

V rychlosti farma

Reway-Hudon-Scherbak
Lehkonen-McCarron-Friberg
De La Rose-Gregorie- McMillan
Terry-Bozon - Farnham

Když opravdu budou Hudon a McCarron hrát v NHL tak lze použít Evanse,Cripse případně mladíčky Bradley Bitten,Audette,Addisson

Obrana

Sergachev - Juullsen(nerad bych tu Sergacheva zdržoval,Jullsen se už musí posunout výš)
Hanley-Samuellson(případně Lernout,ale ten laboruje s kolenem)
Nygren -Johnston

Náradníci Bourque případně vloni hhrající ECHL Thrower

Golmani
Lindgren-Fucale(Fucale měl být jasnou jedničkou,ale po nepovedemé sezóně a ještě horšim campu.Kdo ví?Na svou šanci čeká McNiven)
:-D A zapoměl jsem na Andrighetta.
Ten by se tam měl někdy do sestavy vtěsnat.Ale kam? Nemůžu pro něj najít trvalé místo.V prvních dvou řadách není místo a do třetí,nebo čtvrté se svou svižnou hrou ,příliš nehodí.Kvalitní náhradník.To je docela škoda,takhle nám uteče. :cry: .
Začnu od začátku. Farnham je výborný podpis. Je to další hráč, který se umí dostat soupeři pod kůži a být nepříjemný. A takových vlastností není nikdy dost. Navíc má skill, slušné bruslení a vzhledem ke své postavě se nebojí nikoho. Pro mě super podpis, two way takže není vůbec co řešit. Zrovna tohle se Bergevinovi spíš povedlo. Samozřejmě je to spíš posila pro IceCaps, ale já bych mu v případě zranění šanci klidně dal. Loni vsítil osm branek v 50 zápasech za minimální TOI, srovnej si to s Plekyho 14 brankami za 82 zápasů a dvacetiminutovým TOI zápas co zápas...

Subby vs Weber je nekonečné téma a nemůžeš čekat, že média z okolí Montrealu budou řešit něco jiného nebo se klanět na stranu Webera. I já si stojím za tím, že je Subby lepší bek a nominace na WC nebo OG bych do toho vůbec nemotal.

U Radulova souhlasím a taky doufám v dobrý průběh sezony. Může to být pro nás obrovský upgrade a ofenzivní boost. Pokud se k němu najde vhodný centr, zatím si ho u Plekyho nedokážu představit a trhat fungující první lajnu bych taky nechtěl.

K té tvé sestavě, vypadat to může samozřejmě milionkrát jinak, jen si rozhodně nemyslím, že bude Danault hrát na křídle druhého útoku. Bud bude pendlovat na křídle bottom 6, nebo se dostane na cetra třetí lajny, kde jeho místo v plánech našeho vedení. U druhé lajny bude velký otazník jak si Pleky sedne s Radulovem, snad ano. Další winger může být kdokoliv- Shaw, Ghetto, Carr možná Lehkonen, Reway, Hudon, nedejbože Desharnais... možností je hodně. Zapomněl si na Mitchella, to je jasný centr 4. brázdy. Pak je to vše s otazníkem a netroufám si odhadovat. Naopak doufám, že Matteau dostane velký prostor leda v AHL, protože tam zatím dosavadními výkony patří. Naopak bych v prvním týmu více rád viděl De La Roseho. Každoroční koulí na noze je nevyměnitelný Desharnais, ale snad to je poslední rok a ten ma*or ho neprodlouží.

V beku bude největší otazník nad partnerem Webera. Typově se tam nabízí Markov z roku 2006, letošní Markov těžko. Takže bych vedle něj viděl N8 Beaulieua, možná Sergacheva ( :pray: ). Nerad byh trhal výborný pár N8-Petry, ale to asi bude nevyhnutelné. Markov beztak skončí v páru s Jemelinem a tento neskutečně overpaid bek třetího páru bude opět brát místo jiným.

V brance je to jasné, boj o dvojku a jedničku v IceCaps bude zajímavý.
:-( Řeknu ti Pardo co mě vytáčí.Je x článků o tom jak skvělý Subban je hráč a jak skvělou výměnu Nashville udělali.O nás zmiňují,jakoby nám měl skončit svět..Používají se k tomu různý pramálo vypovídající statisky ,kterě zcela nevystihují jak individuelně PK hraje na sebe.
O Weberovi se vůbec nepíše,jako bychom žádnou protihodnotu ani nedostali,nebo tak mizernou,že nestojí za řeč se zmínit.
Pouze tu Rono vyzdvihoval finanční stránku věci,která stojí za houby u obou.V tom měl Rono kus pravdy,byť Weberův kontakt je sice dlouhý,ale klesá jeho salary,takže by se dal ve vyšším věku vyměnit,nebo vyplatit,což nepředpokládám.
Ale k PK.To Subbanovo věčné ledabilé přejíždění ze strany na stranu na modré čáře zakončené střelou (obvykle nepřesnou na mantinel)je sice divácky vděčné ,ale podle mně neefektivní.Navíc je to riskantní a mnohokrát pro nás smolně, jako poslední puk ztratil a byl z toho proti nám brejk.Přesilovky i v jeho podání stály za houby.Netvdim,že nám nikdy nepomohl a nepobavil,ale nato se nemůžeme pořád ohlížet.Chceme přece výraznější úspěch
.
Na rozdil od tebe Pardo souhlasim se slovy Kovaljova,že takhle by bek na modré riskovat neměl.Podle mě je to hezké pro oko,ale neefektivní.

Za dobu sedmi let co u nás PK působil jsme se s ním nedostali dál,než do druhého kola.A to nám chytá nejlepší golman celé NHL a právě v minulé sezóně se potvrdilo,jak moc nám chyběl.Ale to je jiné téma..

Dvacítku gólů za sezonu Subban taky nikdy nepřekročil,tak mě laskavě nepřesvědčujte,že je PK lepší než Weber, který dvacítku gólů atakoval za devět let hned třikrát a hned několikrát byl k jejímu dosažení velmi blízko.O jeho vůdcovských schopnostech ani nemluvě.
Řeči,že se nebude moci opřít o Josiho taky neberu.Určitě se v Canadiens najde bek s kterým si Shea sedne a s kterým si to hodí..Zase tak špatně natom s obránci nejsme a Josi taky není jedinej bek, s kterým Weber může hrát..
Jedinou faktickou výhodou Subbana je o pouhé tři roky nižší věk a čemu se musí zatleskat :taptap: , jeho nehokejovým a charitativním činnostem.To ovšem SC nevyhrává.
.
Ale pánové,poznámka.Udržet si dlouhodobě výkonnost je zcela individuální ,záleží to i na prodělaných vážných zranění.Markov holt měl smůlu na ta vážně zraněná kolen,jinak by dnes hrál také jinak.
Z minulosti byli senzační obránci,který si výkonnost bez problémů udrželi do čtyřicítky,někteří i za ní .O jejich vůdčích schopnostech ani nemluvě.Viz od nás Svoboda,Savard,Robinson detroitský Lidstöm ,nebo třeba bostonský Bourque.apod.

Doufám,že mě nechcete přesvědčovat ,že se hrál tehdy pomalý hokej a dnes zcela jiný..To bych vám musel doporučit,aby jste si pustili některé zápasy NHL oné doby ,nebo některý Světový pohár .Kvalita hry je povětšinou přinejmenším srovnatelná s dneškem,mnohdy hra a předvedená výkonnost dnešní zápasy jednoznačně předčí.Zvláště když hráli takový borci jako Lemiux nebo Gretzky.

Takže abych to ukončil.Shea Weber je skvělá náhrada za Subbana a výborná posila. Já věřím,že s letními posilami uspějeme i v PO,kam se bezpečně probojujeme.Jsme silnější než loni, bez ohledu nato,že je konečně Price zdráv.

Doufám,že sezona bude zlomová a konečně zase začneme hrát hokej. Skončí utrápená vítězství ,jako v minulosti o branku,nebo v prodloužení, případně nájezdech ,začneme být dominantnější a jednoznačně vyhrávat o víc branek ,po solidním výkonu a pohledné hře.To by bylo abych se toho SC blízkém budoucnu nedočkal.Už s těšim na příští sezonu :good: :yes:
montreal:
Takže něco málo k tvému poslednímu příspěvku. Za dobu působení Subbana u nás jsme, jen tak mimochodem, hráli 2x konferenční finále... :wink2: .
K nekonečným dohadům na téma výměny Subban-Webber z mého pohledu už jen tolik: Je naprosto jasné a neoddiskutovatelné, že Subban je jasně lepším bruslařem, lépe technicky vybaveným, se srovnatelnou střelou (tady bych extrémně velké rozdíly určitě nehledal) a je mladší, tedy mnohem perspektivnější. Takže pokud mám vybrat pozitiva pro nás na straně Webbera, můžu říct, že je to jeho zkušenost (takový těžce měřitelný a neurčitý parametr), možná trochu lepší střela (ale jak jsem už psal, tady bych takový rozdíl nehledal). Ale pro nás by to asi byl hlavně klid v kabině - pokud jsou pravdivé veškeré spekulace ohledně Subbyho a zbytku kabiny, tak příchod Webbera je v tomhle směru určitě pozitivem, protože od pohody v kabině se pak odvíjí ostatní věci a je to prostě základ pro správné fungování mužstva. Opakuji - tohle hodnocení trejdu platí v případě, že jsou pravdivé ty spekulace (a něco na nich asi pravdy bude...).
Já osobně ten trejd vidím jako naší prohru, protože hokejově není třeba nic moc dlouze řešit, Subban je celkově lepší. To, že měl u nás problémy s ostatními, beru jako velkou chybu Bergevina a především Therriena, kteří ho nedokázali zvládnout a vyříkat si to s ním - údajně mu nikdy nic neřekli o tom, že s ním mají problémy kvůli chování... :? . Pak se nelze divit, že jeho potenciál nikdy naplno nedokázali využít! A protože tito dva pánové u nás působí nadále a lze předpokládat, že by se Subbanem měli problémy stále, tak je z tohoto pohledu asi nejlepší, že Subby odešel a situace se snad uklidní. Ale, jak říkám, z dlouhodobého pohledu z toho radost určitě nemám a vadí mi to!
:-( Je mi líto Míro,ale nesouhlasim.Ten trejd není naše prohra,když ne remíza, tak já si myslim že to bude dokonce naše výhra.Změní se zodpovědnost a důslednost v bránění obránců ,posílí to i vlastní sebedůvěru útočníků.Budeš vidět,že celkově odchod PK naší hře prospěje.konečně se i zlepší,ty naše mizerné přesilovky a Weber natom bude mít hlavní zásluhu.je to kolektivní hráč.
Subban není lepší než Shea Weber a pochopili to i trenéři když stavěli sestavu Kanady na Světový pohár.Proč Weber jede a Subban bude pouze doma u televize čumět?Když je tak skvělý bek a střelec k tomu,tak by měl přece jet ne.
Já ti odpovim,protože hraje příliš na sebe individuelně a k tomu na modré čáře nezodpovědně.Soupeři si ho už docela okoukli a mnohokrát mu ten puk vyrazili a pelášili do brejku.To si zvláště u reprezentace Kanady nevezme nikdo na triko.proto ho treněři nechtějí.
Souhlasim,bruslař je lepší než Weber,ale střelu lepší nemá.To se klidně budu hádat.Plácne do toho(mnohdy i zbrkle,než by někomu přihrál) a obvykle to nepřesně končilo vzadu na mantinelu.V přesnosti zakončení sprvní je Weber určitě lepší.
Plno soudů vychází z toho, že má PK větší oblibu u medii a i my jsme si Subbana oblíbili svým zábavným pohybem na ledě.Velký dojem na nás udělal svojí mimo hokejovou aktivitou.Ať už to byla charita, peníze pro nemocnici,nebo zapojení se s malými prcky do hokeje na ulici, mimo své pracovní povinnosti.To jistě byly pěkná gesta,byť výkonnostně nám to nepomohlo a i mě to silně imponovalo :yes: .
Co se dělo v kabině a jakou měl mezi hráči oblibu to komentovat nemůžu.U toho jsem nebyl.Faktem je ,že onehdy na něj vyjel na treningu kvůli flákání Tomáš Plekanec a byly toho plné noviny.
Subban proklamoval Nashville v brzké době SC,tak se nechám překvapit.Jak tady sedim,tak si myslim,že my se letos určitě v PO dostaneme dál,než Nashville. Budeš vidět,že nedají ani druhé kolo.
Nic proti Subanoví nemám,ale věřim ,že Weber nám konečně pomůže a bude lepší .Raduji se podle hesla,,král je mrtev,ať žije král"
montreal píše::-( Je mi líto Míro,ale nesouhlasim.Ten trejd není naše prohra,když ne remíza, tak já si myslim že to bude dokonce naše výhra.Změní se zodpovědnost a důslednost v bránění obránců ,posílí to i vlastní sebedůvěru útočníků.Budeš vidět,že celkově odchod PK naší hře prospěje.konečně se i zlepší,ty naše mizerné přesilovky a Weber natom bude mít hlavní zásluhu.je to kolektivní hráč.
Subban není lepší než Shea Weber a pochopili to i trenéři když stavěli sestavu Kanady na Světový pohár.Proč Weber jede a Subban bude pouze doma u televize čumět?Když je tak skvělý bek a střelec k tomu,tak by měl přece jet ne.
Já ti odpovim,protože hraje příliš na sebe individuelně a k tomu na modré čáře nezodpovědně.Soupeři si ho už docela okoukli a mnohokrát mu ten puk vyrazili a pelášili do brejku.To si zvláště u reprezentace Kanady nevezme nikdo na triko.proto ho treněři nechtějí.
Souhlasim,bruslař je lepší než Weber,ale střelu lepší nemá.To se klidně budu hádat.Plácne do toho(mnohdy i zbrkle,než by někomu přihrál) a obvykle to nepřesně končilo vzadu na mantinelu.V přesnosti zakončení sprvní je Weber určitě lepší.
Plno soudů vychází z toho, že má PK větší oblibu u medii a i my jsme si Subbana oblíbili svým zábavným pohybem na ledě.Velký dojem na nás udělal svojí mimo hokejovou aktivitou.Ať už to byla charita, peníze pro nemocnici,nebo zapojení se s malými prcky do hokeje na ulici, mimo své pracovní povinnosti.To jistě byly pěkná gesta,byť výkonnostně nám to nepomohlo a i mě to silně imponovalo :yes: .
Co se dělo v kabině a jakou měl mezi hráči oblibu to komentovat nemůžu.U toho jsem nebyl.Faktem je ,že onehdy na něj vyjel na treningu kvůli flákání Tomáš Plekanec a byly toho plné noviny.
Subban proklamoval Nashville v brzké době SC,tak se nechám překvapit.Jak tady sedim,tak si myslim,že my se letos určitě v PO dostaneme dál,než Nashville. Budeš vidět,že nedají ani druhé kolo.
Nic proti Subanoví nemám,ale věřim ,že Weber nám konečně pomůže a bude lepší .Raduji se podle hesla,,král je mrtev,ať žije král"
Já si Subbana neoblíbil kvůli jeho charitativní činnosti (i když jí hodně chválím :thumbsup: ) a jeho mediálnímu obrazu - jak jsem psal, jsou to prostě jenom a čistě hokejové dovednosti. A byť jsem ho často kritizoval za jeho kolikrát až moc individualistické pojetí hry, hokejové kvality mu nelze upřít a musím říct, že jsem byl rád, že takového hráče máme právě v našich barvách - on společně s Pricem, Petrym, Beaulieuem, Pacim a Gallagherem měl být pevným stavebním kamenem, na kterém by se postupně vystavěl kvalitní "dům". A říct, že naše přesilovka trpěla jen kvůli Subbanovi, je totální nesmysl - že trenéři nedokázali nic jiného vymyslet, než dávno prohlédnuté přihrávky na "volej" Subbymu na modrou, není přece jeho chyba?
O nominaci Kanady a opomenutí Subbana bych vůbec nemluvil, to je zcela jiná kapitola a nemá s tímto moc společného - ta obrana musí být nějak vyvážená a ofenzivních beků už tam prostě měli dost (navíc nebyl jediným kvalitním hráčem, který se do výběru nedostal...).
Takže - z krátkodobého hlediska můžu možná souhlasit s tím, že ten trejd je maximálně remízový, z dlouhodobého jsme my ti poražení a to bez debat...
U Radulova nie je problem spravanie sa mimo ladu, ale prave na lade. Okrem toho sa svinsky zachoval voci repre a nielen tak pre nic za nic ho Znarok nezaradil na Svetovy pohar. Inak v obrane a hre bez puku vyzeral dost slabo, uvidime ako v NHL. Myslim si, ze tam si da viac zalezat. Okrem toho by sa mu malo hrat lepsie, predsa, v KHL mu Kvartalnov daval do utoku vselijake dreva a la Andronov, ktory sa k nemu nehodi dokonca ani ako silovy hrac pred brankara. A hoci ho, uprimne povedane, nemam moc v laske a som rada, ze odisiel, predsa, ak sa presadi, bude to plus aj pre KHL.
montreal píše:Doufám,že sezona bude zlomová a konečně zase začneme hrát hokej. Skončí utrápená vítězství ,jako v minulosti o branku,nebo v prodloužení, případně nájezdech ,začneme být dominantnější a jednoznačně vyhrávat o víc branek ,po solidním výkonu a pohledné hře.To by bylo abych se toho SC blízkém budoucnu nedočkal.Už s těšim na příští sezonu :good: :yes:
Jednou z najväčších chýb ľudí je to, že veci či činnosti aj napriek predošlým nezdarom robia rovnako, pričom čakajú, že sa dostaví iný výsledok. (S Therrienom na lavičke a Priceom v bráne ste atraktívny hokej nikdy nehrali a nevidím dôvod, prečo by sa to malo nejak zmeniť)

Máte zdravého Pricea, rovnaký káder a Subbana, ktorý riskuje viac ako Weber (kto viac tvorí, je vysoká šanca, že sa mu aj niečo nepodarí. No schvaľujem to určite viac ako alibizmus "dajte odomňa ten puk preč, náhodou zle prihrám"). Budete bojovať o play-off tak ako aj Detroit, Rangers, Boston, Philadelphia atď...Len toľko k tvojej pozitívnej viere.
Chlapi dufam ze uz sa tesite na Roya ako vasho noveho HC... tipujem najneskor tak do vdakyvzdania :giggle:
Price, Radulov, Weber, klub kde rozbehol svoju HOF karieru... dava to az moc velky zmysel :neviem:
Pasha píše: Jednou z najväčších chýb ľudí je to, že veci či činnosti aj napriek predošlým nezdarom robia rovnako, pričom čakajú, že sa dostaví iný výsledok. (S Therrienom na lavičke a Priceom v bráne ste atraktívny hokej nikdy nehrali a nevidím dôvod, prečo by sa to malo nejak zmeniť)

Máte zdravého Pricea, rovnaký káder a Subbana, ktorý riskuje viac ako Weber (kto viac tvorí, je vysoká šanca, že sa mu aj niečo nepodarí. No schvaľujem to určite viac ako alibizmus "dajte odomňa ten puk preč, náhodou zle prihrám"). Budete bojovať o play-off tak ako aj Detroit, Rangers, Boston, Philadelphia atď...Len toľko k tvojej pozitívnej viere.
Sorry, ale tohle je totální nesmysl! Nebudu tvrdit, že Therrien byl a je nakloněný ofenzivní hře (to víme oba, že není pravda), ale nikdy jsme nehráli totální beton a třeba v minulé sezóně v její první první třetině (kdy jsme táhli tu rekordní sérii výher) byl ten hokej hodně koukatelný - byla tam spousta zápasů, kdy jsme soupeře prostě přehráli a nebylo to zdaleka jen o Priceovi. Je pravdou, že zbytek sezóny byl víc než mizerný...
petrik píše:Chlapi dufam ze uz sa tesite na Roya ako vasho noveho HC... tipujem najneskor tak do vdakyvzdania :giggle:
Price, Radulov, Weber, klub kde rozbehol svoju HOF karieru... dava to az moc velky zmysel :neviem:
Nevím, ale tomuhle moc nevěřím - i když bych tuhle změnu na úkor Therriena rozhodně bral. Alespoň by nebyla nuda... :-D .
Pasha píše:(S Therrienom na lavičke a Priceom v bráne ste atraktívny hokej nikdy nehrali a nevidím dôvod, prečo by sa to malo nejak zmeniť)
Nesmysl číslo jedna- neznamená, že máme nejlepšího brankáře světa, tak hrajeme automaticky beton. Naše hra je na něm založená, ale není to ta samá věc.
Nesmysl číslo dvě- Therrien nepraktikuje a nikdy nepraktikoval atraktivní hokej, ale zas to není betonář. Poslední sezonu jsme styl neměli, rok předtím založený na Pricim ale například ve zkrácené sezoně 2013 jsme hráli velice útočný hokej a byli jsme třetí v celé lize v GF. Jsem ten poslední, kdo by Therriena bránil, ale nemáš pravdu. Fakt spíš je, že on nemá žádný pro sebe charakteristický styl, což je smutné.
petrik píše:Chlapi dufam ze uz sa tesite na Roya ako vasho noveho HC... tipujem najneskor tak do vdakyvzdania :giggle:
Price, Radulov, Weber, klub kde rozbehol svoju HOF karieru... dava to az moc velky zmysel :neviem:
Já bych byl jen pro, jen at Míša táhne, ale nemyslím si, že by se to mohlo stát. Nějak mi Roy nesedí k Bergevinovi. Jo to jedině, že by se po špatném začátku nové sezony pakovali oba. To bych ale pak spíš očekával nástup Kirka Mullera.


Máme za sebou tradiční Therrienův golfový turnaj. Shea Weber poprvé zavítal do Montrealu, prohlédl si Brossard a Bell Centre a jen pěl chválu. Spolu s klasickými frázemi, samozřejmě. Shawzi je skvělý, jeho přímočarost charakterizuje nejen na ledě :giggle: Zaujal N8 Beaulieu a jeho obrovský respekt k Weberovi a jaká by to byla pocta si s ním zahrát v páru. Max se rychle s Weberem spřátelil a dokonce na turnaj přijeli spolu jedním autem.
V mojej vete som nikde nenapísal, že ste betonári a Therrien je betonársky tréner. Písal som iba o hernom poňatí, ktoré nie je atraktívne. :wink2:
Pasha píše:V mojej vete som nikde nenapísal, že ste betonári a Therrien je betonársky tréner. Písal som iba o hernom poňatí, ktoré nie je atraktívne. :wink2:
Pro mě to tak vyznělo, když jsi zmínil zrovna Price, že s ním nehrajeme atraktivní hokej, tak jsem to nazval betonem. Ale to je fuk, zbytečně se chytáme za slovo. Každopádně ten fakt o GF z roku 2013 se málo ví, což je škoda.
Martin Reway will not be able to attend Montreal's training camp because of a virus.
He is hospitalized in Slovakia and Canadiens' team doctors are monitoring his situation. Reway might have been in contention for a roster spot with the big club this year, but now his health is the main concern. Hopefully, he recovers quickly from whatever is ailing him.
:-( Rewayova viróza mě mrzí,ale to není pro nás zatím není klíčový hráč.A bůhví jestli někdy bude.

Horší je že v přípravném utkání Kanady s Amerikou nechutně zezadu narazil Ryan Kesler Sheu Webera na mantinel a ten se dlouho sbíral z ledu.Tak snad není zraněn a je vpořádku.
Nejsem vůbec rád,že tolik našich hráčů bude hrát na Světovým poháru.Jenom od nás hraje různě po mužstvech šest.Price,Weber,Markov ,Jemelin Plekanec Pacioretty.Smrdí to zraněním :cry: .

První zápas po zranění odchytal Price .Inkasoval tři góly,tedy začátek nic moc.

Koukal jsem naše s rusy.Naši mě mile překvapili.Ač nijak zvučná jména drželi s rusy krok.Škoda těch slepených inkasovaných dvou gólů ve druhé třetině.Mile překvapil golman Mrázek.Z toho pro reprezentaci roste druhý Jirka Holeček. :yes:
čo sa týka Rewaya tak prenikli nejaké informácie že má problémy so srdcom takže by to mohlo byť ďaleko vážnejšie ako krátkodobá viroza
Weber se dlouho sbíral z ledu? Vždyť ten byl hned na nohou a už se sapal zezadu na Keslera kterého měl už v péči jiný hráč. Ovšem dopadnout to mohlo mnohem hůř, zákrok to byl úplně zbytečný a pěkně hnusný.
:) Já chtěl napsat těžce a napsal jsem dlouho.Takže sorry.Faktem je ,že to byl blbej faul při kterým hrozí zranění.
5162 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS