Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

MONTREAL CANADIENS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Tak možna sem to uspisil ale Kotkanimi a Ylonen urcite jsou prislibem do budoucnosti, mozna až tak o 1-2 roky pozdejc to je pravda. :) Armia je tak do 3 lajny. Simon Bourque je po me sklamani, po uspešne jun. kariere to min. rok byla uplna hruza, vyzera to na slušnej bust.
Příslibem do budoucna určitě jsou, ale oba v dresu Habs ještě minimálně rok neuvidíme. Navíc tady teď uvažovat o sestavě je zcestné, když nás čeká dnešní večer :thumbsup:

Jaký bust? Bourque byl každoroční povinný pick domácího Quebec boye, aby zavřeli hubu domácím fans navíc braný v šestém kole, absolutně nedůležitý hráč v organizaci, Armia a picky máme za nic.
:-( Tak léto v plném proudu a trh s volnými hráči se pomalu zastavuje a můžeme hodnotit co se povedlo.Není pochyb o tom,že příští rok opanujeme opět spodní patra,ale všechno negativní podle mne není.Musíme zkrátka počkat až nadraftovaní hráči dorostou.

Ale popořádku.Přesvědčili jste mne,že draft pro nás dopadl slušně.Jak jsem psal,na můj vkus jsme brali centrů habaděj ,obránce jsme kromě Romanova nějak odbyli.Ale dobře.Beru to tak,že draft 2018 z našeho pohledu dopadl dobře,teď jen aby Kotkainemi dorostl do dominantního centra jak si přejeme.

Doplnění asistentů trenérů a trenérská obměna farmy vypadá z pohledu Canadiens také nadějně.

Hůř dopadlo posilnění kádru pro příští ročník.Silného centra jsme se nedočkali,ale zde to Bergevinovi nezazlívám.Zaprvé ani Tavares ani Stastny k nám nechtěli,za druhé nemůžeme oproti konkurenci nabídnout teplé moře,ani nízké daně,ani slabý mediální zájem a jiné lákadla pro jejich ctěnné rodiny.

Můj názor je,že brát starší drahé hráče z trhu je ošidné a v minulosti jsme nato mnohokrát doplatili viz třeba angažování Gomeze,Vaneka apod,kteří nesplnili očekávaní která jsme v ně vkládali.A věřte tomu,že Tavares by nám,žádnou slevu jako Torontu nedal.

Posily.Přišel místo Galchenyuka Domi a všude píšou,že skvěle zapadne.Tak snad mají pravdu,útočníka do prvých dvou formací potřebujeme.
Angažování golmana Antti Niemi je dobré.loni se u nás osvědčil a Priceho solidně zastoupil.

Angažování výkonnostně za zenitem Plekance mě příliš nenadchlo,ale prosim.Čeho si ovšem vážim jeho loajality k našemu klubu.To si opravdu cenim,jako jeho chuť za nás hrát.To se dnes bohužel nenosí a je to velká vzácnost a cennost.Proto Tome držim palce,aby ti ročník lépe vyšel.

Pravděpodobné angažování Despese je pro mne také velká neznámá.Faktem je,že schopného beka potřebujeme jako sůl.Faktem zůstává,že loni veSlovanu Bratislava v KHL velkou díru do světa neudělal.Ale třeba se mýlim a bude mu to zase hrát.

Solidní posila je winipegský Armia a je ctí Bergevina,že ho dokázal spolu s Danaultem solidně. podepsat ještě před arbitráží

Z dalších posil jsou již méně použitelní Ouellet Peca a Chaput,ale třeba se mýlim.Zvláště u beků ocenil,kdyby se některému z nich dařilo,už vzhlem k zdravotním problémům Webera.

V otázce výměny Paciorettyho to dosud Bergevin nezvládl a podlehl tlaku medii tím,že vyhlásil,že mu smlouvu nedá.Kluby jako LA a St.louis či Florida neakceptovali oboustraně smyslnou výměnu,a nabízeli směšnou protihodnotu a nato Bergevin správně nereagoval.
Nevadí,osobně na výměnu Maxe netlačim,protože ho stále považuju za kanonýra,který má nato,aby dal 30 a víc gólů za sezonu a takového jiného v mužstvu nemáme.Ani velmi rychlí Byron jím není a loňská slabší sezona může být rychle zapomenuta

Holt ještě to s námi rok bude muset vydržet a pak se uvidí.Možná,že všichni do té doby zmoudří a změní názor a smlouvu nakonec dostane, a nebo půjde zadarmo na trh volných hráčů.Tak to bohužel někdy v hokeji chodí. :-(

Osobně bych je rozhodil s Drouinem,ale to je otázka spíš pro Juliena.Podle mě by mu prospěl jiný centr.Blbý je že centrů u nás mnoho,ale použitelný v současnosti k Maxovi téměř žádný.Danault se v první laině neosvědčil a ostatní jsou výkonnostně níž a pochybuju, že by výrazně Maxovi sedli.,Nezbývá než počkat až dorostou Kotkainemi a Phoeling ,ale to tu už nemusí být Max. :-D .
Osobně jsem zvědavý jak si povede v Lavalu Alexandre Alain který tak loni dominoval v juniorech v Blainville-Boisbriand Armada.podle mě na NHL ve svých jednadvaceti už může mít.

No faktem zůstává,že naše loňská děravá obrana v zásadě neposílila.Zatim to vypadá takhle a není to nic s čeho bych klekl na kolena.Tím hůř ,že nám ještě dlouho nepomůže Shea Weber

Victor Mete -- Jeff Petry
David Schlemko -- Noah Juulsen
Karl Alzner -- Jordie Benn
Simon Despres?-Mike Reilly(Ouellet a Chaput)

Tedy nic moc.Price se bude ze začátku sezony muset překonávat.Doufám,že se potká s lepší formou, než měl loni.
montreal píše:Není pochyb o tom,že příští rok opanujeme opět spodní patra,ale všechno negativní podle mne není.Musíme zkrátka počkat až nadraftovaní hráči dorostou.
Zober tlstý čierny fix a načmáraj tieto slová na stenu. Vo fáze, v ktorej sa nachádzate, to musíte mať na pamäti. Niečo ako Babcockove: „If you think there's no pain coming, there's pain coming.”

Najprv média predpovedali veľké zmeny v Montreale, potom písali o sklamaní, že zmeny neprišli. Médiám paradoxne akosi ušla tá najväčšia zmena – a síce, že Bergevin, súdim podľa jeho vyjadrení, konečne došiel k poznaniu, že cesta k úspechu vedie skrz draft a development. Z tohto hľadiska je, svojim spôsobom, dobré, že ste nepodpísali UFAs na long-term kontrakty. Stastny na 3 roky by bol síce ideál z hľadiska rozvoja centrov Poehling/Ikonen/Kotkaniemi, ale na druhej strane zlý tím vám dáva väčšiu pravdepodobnosť na lepší pick v ďalšom drafte. Nehovoriac o tom, že na to, aby hráč podpísal v tíme, ktorý prakticky nie je PO/SC contender, musí byť ťažko preplatený a ďalší albatros je to posledné, čo potrebujete. Mimochodom Tavaresova zľava nebola hometown discount, ale inteligentné rozhodnutie v zmysle udržať konkurencie schopný tím z dlhodobého hľadiska (Nylander, Marner...). Čo sa týka daní, k tomu bol výborný článok na TheAthletic – aby sme tento mýtus definitívne vyvrátili, skopíroval som ho do príslušného topicu na HF.

S hráčmi/kontraktmi ako Price/Weber/Alzner momentálne o rebuilde nemožno uvažovať, avšak je dobré, že MB sa rozhodol dopriať čas a priestor prospektom. Vždy to bude človek, ktorý je primárnym dôvodom prečo ste tam, kde ste (napr. trade Subbana/Sergacheva, ktorý nepriniesol vytúženého centra), ale zdá sa, že si konečne uvedomuje súčasný smer NHL. Zvolil akúsi strednú cestu, z ktorej je to len krok k prípadnému rebuildu v prípade, že najlepší hráči nebudú najlepšími hráčmi.

Mňa osobne by najviac zaujímalo, či Julien vyrieši váš „večný problém“ - controlled zone exits. Spomínal som to pred rokom, začiatkom Mája, a k nejakej zmene vôbec nedošlo. Pri rozohrávke v d-zone je center často stiahnutý medzi bekmi, zatiaľ čo krídla v n-zone sú medzi troma hráčmi súpera. To je zväčša odsúdené k neúspechu bez ohľadu nato, či dá D-man dobrú prihrávku. Tieto straty puku oberajú tím o o-zone entries, čím sa logicky výrazne limituje počet striel a scoring chances. Najlepšie striedania generovali formácie v momente, keď prihrávali puk v smere east-west a následne sa neuchýlili k dumpingu.

Správne nastavený systém je dôležitejší ako to, či je Weber zranený alebo Pacioretty vytrejdovaný za X rd pick. Ak sa hráč plazí po ľade za pukom ako posratý zubár s éterom ťažko niečo očakávať.
Pacioretty - Kotkaniemi - Ylonen

Budouci lajna skazy... davam tomu 2 roky
:-( Tak došlo k avizované výměně kapitána Maxe Pacioretty do Las Vegas.Osobně jsem si myslel,že už letos k tomu nedojde a že nám Max ještě může pomoc.Ale stalo se zřejmě i z důvodů silné mediální masáže a také z důvodu,že již příští rok by se to nemuselo povést a odešel by bez náhrady.
Je to vlastně premierová výměna Canadiens do tohoto nového klubu.Řekl bych výměna spravedlivá pro obě mužstva.
Protihodnota je velice solidní,byť pravděpodobně současný Canadiens kádr spíš oslabí.Ale s ohledem na budoucnost dalších let se mi to jeví velice dobře.Přišel Tomáš Tatar, Nick Suzuki a 2019 2 kolo.Tatar sice byl loni z formy,ale snad si vzpomene na své lepší časy z Detroitu a v Montrealu něco předvede.Hlavně bych uvítal,kdyby se mu vrátili alespoň troch střelecké časy.Kdo u nás bude střílet góly vážně nevim :?
V Suzuki je potenciál veliký,ale nemám ponětí jak natom k NHL fyzicky a mentálně je.Zřejmě ještě nenaskočí.V OHL stihl dát za tři sezony 107 golů a loni měl v 64 zápasech 42 gólů 58 asistencí a rovných 100 bodů .Slušné.
Pick v druhém kole 2019 také není k zahození.
Naši prospekti vyhořeli na turnaji v Lavalu jako papír.Obě utkání s Ottawou i Torontem shodně prohráli,námi sledovaný Kotkainemi mnoho nenabídl a spíš lze napsat že moc nepřesvědčil.
Výsledkem jsou pouze dva zranění hráči Evans a Tyszka a naštvaný trenér Bouchard na vlasní hráče,protože se svých kolegů nenazastali.

Blíží s campy,kde se podrobněji na hráče podívají.Plekanec se rozvádí,doufám,že to se ctí zvládne a nebude to mít na jeho hokejovou výkonnost negativní vliv.

Zatím to vidim takto.Bohužel Drouin se na křídlo nedostane,protože místo něj kvalitního na post centra prvního útoku nemáme.Injury jsou Weber,Byron a Shaw.

Lehkonen-Drouin -Domi
Tatar-Danault-Gallagher
Hudon-Plekanec-Scherbak
Deslauriers -de la Rose -Armia (Peca,Froese)

Juulsen -Petry
Benn-Alzner
Mete- Schlemko (Reilly,Lernout,Chaput, Ouelett)

Price
Niemi

Odešel nám kapitán.Osobně bych si přál aby jím byl zvolen Shea Weber.
na ten kader je celkom smutny pohlad...
petrik píše:na ten kader je celkom smutny pohlad...
Když jsem to viděl, bylo mi za ně do pláče.
To červené ozubené záchodové prkno žeroucí znak Bruins bude letos kousat stejně jako vloni? :jn:
AndyF píše:
petrik píše:na ten kader je celkom smutny pohlad...
Když jsem to viděl, bylo mi za ně do pláče.
Tak zase mohou jen překvapit, nikdo od nás letos nic čekat nebude... Je mi smutno, že Max je pryč, je to velmi poctivý hokejista a hlavně je to pořád velice kvalitní střelec! Bergevin se za jedno léto zbavil jediných dvou hráčů, kteří byli schopni u nás střílet góly - Galchenyuk a Max :-( ! Kdo je bude dávat nyní, to vážně nevím a tohle bude asi ten největší problém téhle sestavy... :? .
BosBru píše:To červené ozubené záchodové prkno žeroucí znak Bruins bude letos kousat stejně jako vloni? :jn:
A budete nás žrát vy tak jako jsme žrali my vás předtím dva roky, kolik to bylo výher nad vámi v řadě, 11? :hehe:

Jak říká Míra, my můžeme jen překvapit. Price v god modu nás může dotáhnout do PO, ale PO tým to samozřejmě není. Musíme jen doufat, že někdo z mladých centrů v budoucnu opravdu chytne a konečně zalepíme na tomto klíčovém postu tu jámu. Bez toho se nehneme z místa.

Nelíbí se mi v jaké náladě a jakým stylem Max z města odešel. Nechápu proč je u nás tradice zbavovat se srdcařů a hráčů, kteří dres nosí s hrdostí, ego a nabubřelost Bergevina a nejen jeho je na zabití, ale ani se mi o tom nechce psát. Přeju Maxovi ve Vegas jen to nejlepší, jeho trade je o důvod navíc jim fandit. Věřím, že tam bude zářit zatímco my prožijeme pravděpodobně další úmornou sezónu.

Tatara jsem nikdy rád neměl, ale on může leda překvapit a třeba chytne druhý dech. Když ne, tak máme dalšího nevyměnitelného hráče s mastnou smlovou. A na jeho vztah s Julienem jsem tady zvědav s jeho :antry: vyhlášenou hrou dozadu...
Prochazime prestavbou, je to možná dobre. Šancí snáď dostanú už letos i ti nej mladší... Kotkaniemi, ylonen, suzuki, poehling... A zase snáď draftujeme v top 3.
Hmm tak tohle vidim na tezkej suteren.25 az 30 misto v nhl. Bohuzel no.

Montreal by si zaslouzil lepsi casy , ale proste neda se porad vyhravat.
guillaume píše:Prochazime prestavbou, je to možná dobre. Šancí snáď dostanú už letos i ti nej mladší... Kotkaniemi, ylonen, suzuki, poehling... A zase snáď draftujeme v top 3.
To asi těžko, když se dělá rebuild, tak se tým zbaví veteránů. Vidíš snad MB shoppovat Webera a Price? Já ne. Tohle je Bergevinova zmrvenina rebuildu nazvaná reset, která nemá nikde obdoby.
Parda píše:
guillaume píše:Prochazime prestavbou, je to možná dobre. Šancí snáď dostanú už letos i ti nej mladší... Kotkaniemi, ylonen, suzuki, poehling... A zase snáď draftujeme v top 3.
To asi těžko, když se dělá rebuild, tak se tým zbaví veteránů. Vidíš snad MB shoppovat Webera a Price? Já ne. Tohle je Bergevinova zmrvenina rebuildu nazvaná reset, která nemá nikde obdoby.
Tak Webera teď shopovat ani nemůžete, když je zraněnej na půl roku, možná na deadline a ani bych se tomu moc nedivil. Ale nejlepší na tom bude, že z něj beztak bude kapitán a vyměnit kapitána 3x za 4 roky je docela solidní počin :-D Price je snad nevyměnitelnej, nevím kdo by si ten jeho kontrakt vzal.
:-( Tak úplně s tebou Pardo nesouhlasim a dost mi vadí když novináři,potažmo fanoušci svého milovaného klubu vidí,jenom všechno černě a nedovedou si ocenit ani to málo pozitivní.
Tak za prvé.Aby bylo jasno.V hájí bychom loni byli i se Subbanem v sestavě.To že Shea Weber loni hrál se zraněním a nakonec vůbec, je smůla,To se mohlo stát i Subbanovi a pro mě je Weber lepší bek,než Subban.Nějak jste všichni zapoměli, jak při svých extapádách ztrácel na modré puky a my zato pikali.Druhořadou roli u nás jako v Nashvillu neměl a na ledě ztrávil obvykle nejdelší čas,Hodně jsme na něj spoléhali,ale on hrál hodně riskantně.Je sice mediální hvězda a charitativním dobrodincem což uznávám,nadruhé straně ho v kabině moc nemuseli.Plekanec se s ním na treningu málem popral.Jediným negativem Webera je že je starší.Měnit jeho, nebo Price je nesmysl to mi Pardo nevymluvíš.A dřív než budou vyloženě za zenitem se to nestane.Nanich budeme vše stvět.
Za druhé Price měl slabší sezonu ,sám to ví nejlíp.To se stane a vůbec není důvod naznačovat,že je to golman druhé kategorie jak často v diskuzích čtu.Tento rok se vrátí do starých kolejích.
Rozhlašovat,že Bergevin je posměchem pro ostatní fanoušky je taky nesmysl.Jenom si poštváme ostatní fanoušky proti sobě.I další manažeři se dopustili hrubých chyb a to nejen manažeři Canadiens.
Loni v létě se Bergevin dopustil řady chyb,včetně puštění Radulova,ale kritizovat ho letos?Pacioretty žádal výměnu během roku a naposledy na golfu.Alespoň tak jsem to četl.Tak co s ním?Vyměnit.Protihodnota je slušná.Vlastně první a druhé kolo.Tatár je pouhá epizoda ,které se Vegas chtěli zbavit.Když něco chceš t,tak musíš taky v něčem ustoupit.Takové jsou tvrdá pravidla obchodu,chceš-li byznisu.
Galchnyuk touží být centr,ale pro mě je to novina.Takhle v mediích Montrealu nikdy dřív nevystupoval a na tom místě šanci dostal.Jak za Therriena tak za Juliena.Úspěšný nebyl.Pokud jsem zápas viděl tak většinu bully prohrál a na křídle byl platnější.Tak o čem to je?Snad jen že má větší potenciál střílet góly než Domi,ale loni v tom také neoslnil.Po rozumném uvažování mu změna může jen prospět a nám taky.Domi projevuje obrovskou radost za nás hrát.Uražený se Galchenyuk cítit nemusí.
Nepamatuji se ,že by Savard od svého propuštění nějak svému klubu pomohl .Nikdy ani náznakem v managmentu klubu neangažoval a teď najednou vylez z díry s kritikou v době kdy jsme ve srabu.NHL se od jeho dob změnila a tím chování managera se logicky muselo taky přizpůsobit trendu NHL.Dnes brát pouze frankofoní hokejisty z oblasti Quebeck, jak bývávalo za jeho dob v Canadiens zvykem, je minulostí.Dnes už to nejde, musí se brát výkonnostně dobří hráči z celého světa a pracovat na draftovaných prospektech.Což se nám bohužel moc nedaří.Já jsem jeden z těch fandů,kteří by si přáli aby se vrátili legendy jako Dryden,Robinson ,Gainey,Carbonneau,Lafleur do klubu a situaci nám pomohli řešit.Jejich hvězdná aura by nám určitě pomohla.
A soupeř?Všichni mají lokty, nikdo nám nic za mizernou protihodnotu nic nedá ,natož aby nám ustoupil, jak občas se to dělo v plenkách NHL.Navíc novým fenoménem posledních let jsou podrobné analýzy s tvrdým treningem, jak je Dubasův příklad z Toronta,který vede k postupnému úspěchu.
Savard podělal výměnu Lemieuxe za Turgeona,Houlle podělal výměnu Roye do Collorada a taky výměna LeClarka za Recciho stála za prd.Gainey sebral Gomeze a to taky stálo za houby.A koho by si na post generálního manager přál? Patricka Roy?No toho se docela obávám.Zkusit se to může ale....Je to risk.A kdo další?Nikoho volného neznám a stále mějte na paměti ,že k nám může přijít GM ,který ovládá francouzský jazyk.

Napsal jsem výše sestavu a sám uznávám ,že to velký evergreen není.Chybí osobnost,ale abych šílel a dával nás na poslední místo,nadával Bergevinovi to taky ne.Jenom o hvězdách to není a bude záležet ,jak NHL začneme a jak se mužstvo semkne a sedne to.Reálně to na PO nevidim,ale podle mě to bude i bez Paciorettyho lepší než loni.
Na rovinu řikám, tahle sezona pro nás nic neznamená.Pro nás ze strategického hlediska je důležité,aby řádně dorostli prospecti ,aby v budoucích letech vytvořili konkurence schopné mužstvo,které by mohlo bojovat o ty nejvýšší hodnoty.První krok Bergevin udělal.Obměníl managment Montrealu a také managment vychovávajíci mládež v Lavalu.Jediný co potřebujeme znovu dobře nadraftovat a především čas.Čas než prospecti vyrostou.

Na SC čekám řadu let a mnohdy jsme měli k němu jak mužstvo ,tak blízko.No nevadí,tak budu zase čekat a určitě se dočkám.Vždyť je mi pouze 57 let :-D .
montreal píše:V hájí bychom loni byli i se Subbanem v sestavě.To že Shea Weber loni hrál se zraněním a nakonec vůbec, je smůla,To se mohlo stát i Subbanovi a pro mě je Weber lepší bek,než Subban.Nějak jste všichni zapoměli, jak při svých extapádách ztrácel na modré puky a my zato pikali.Druhořadou roli u nás jako v Nashvillu neměl a na ledě ztrávil obvykle nejdelší čas,Hodně jsme na něj spoléhali,ale on hrál hodně riskantně.
Obrázek
To montreal:
Nevím, na co reagovat dříve, ale asi to vezmu hodně stručně. Kauza Weber-Subban už se tu probírala hodněkrát, nic nového tu neřeknu, když ti napíšu, že Weber je sice kvalitní bek, ale pro nás by Subban byl mnohem lepší volbou, už jen pro jeho větší kreativitu a rozehrávku (a to jsem patřil k jeho kritikům při působení u nás) - takového beka my prostě nemáme a dost tím trpíme! Odchod Maxe a hlavně jeho způsob je u takového srdcaře až skandální - navíc, když pak podepíše takovou smlouvu ve Vegas :hroza: ! Myslíš, že v nynějším kádru najdeš někoho, kdo jeho a Galchenyukovy góly nahradí...? Ne, nenajdeš! U Alexe a jeho ságy s pozicí centra - je pravda, že na tomto postu mu to u nás víceméně moc nesedělo, ale když měl třeba na křídle Radulova, hráli spolu fantasticky! Takže to není jen úplně o něm, ale hlavně o zvolení správného herního pojetí, v kterém ten hráč může uplatnit své schopnosti - a uvidíš, že ve Phoenixu se na centru uplatní, věř mi.
A o tom, že letos budeme ještě horší než loni, asi není pochyb, v tom se zásadně rozcházíme - některé důvody už jsem vzpomenul a patří k nim hlavně produktivita a obrana, kde budeme bez Webera minimálně půlku sezóny... A k Priceovi - i když neměl zdaleka ideální sezónu, pořád patří jasně mezi top gólmany ligy, o tom jsem přesvědčený. Jak psal Parda, on sám (s nadsázkou) je schopen dostat i takovéhle mužstvo do PO, ale jaký by to mělo význam? Žádný, nic by tam neudělalo. Takže tohle všechno opravdu směřuje ke scénaři s vysokou draftovou pozicí...
Parda píše:zmrvenina rebuildu nazvaná reset, která nemá nikde obdoby.
lemme think.. :-P
:-( Na diskuzích spolu debatujem několik let,tak váš názor Míro s Pardou na Subbana znám.Je to věc pohledu,můj názor je že Shea Weber je bek lepší a před svou brankou dominantnější,Jeo rána je taky parádní.Oproti Subbanovi neoplývá takovou bruslařskou zručností,ale neriskuje. Blbí je,že je starší s tím se nedá nic dělat.Máme nato jinej pohled ,to se stává.
Ano,Price nás ve svý nejlepší formě je schopen sám dostat do PO,tady se shodujeme.Tak jako,že vypadnout v prvním kole nemá pro nás význam.Proto píšu,že naději máme v prospektech,byť ne záruku.Ale čas nám může pomoc k vytvoření konkurence schopného mužstva.
Znám tě Míro jako opatrného a ne dopředu poraženeckého velkého srdcaře.Psát dopředu že to bude ještě horší než mizernej loňský ročník je předčasné.Papírová věc je jedna věc a reálný výkon druhá.
Nebo se nepamatuješ,jak jsme několikrát ustřelili.To bylo slávy když Gainey přivedl do mužstva Cammaleri-Gomeze-Giontu.Rozplívali jsme, že jsme blízko SC ,teď už to vyjde.A realita, kde nic tu nic.Jo jedno PO měl Cammaleri střelecky hodně slušný,ale jinak výsledky mužstva zklamání.
Pacioretty kdysi taky přišel do mužstva hrál třetí lainu a tahali za něj pilu jiní.No tak teď bez Paciorettyho to bude muset vzít zase někdo jiný.Ostatně 17 jeho loňských gólů nebylo zase tak závratných abychom je nemohli nahradit.Krom toho,že dost jich dal za rozhodnutého stavu.
Osobně jsem nestál o jeho výměnu,ale stalo se.
S ním to šlo z kopce od doby, kdy byl za své kapitánství kritizován veřejně Lafleurem.Maxe jsem měl rád a vážil jsem si ho jen mě překvapilo,že několikrát během roku žádal o výměnuNaposledyprý při golfu..Později zase psali,že Montreal opustit nechce,že tu má rodinu,přičemž prodával luxusní dům.Tak čemu se má věřit.Od tud z Prahy to nerozlousknu.
A jestli je pavda jak na NHL.cz píšou,že těch sedm milionu na sezonu co dostal od Vegas v Montrealu dělá 9,87 milionu před zdaněním,tak se nedivim,že se Bergevinovi do toho vůbec nechtělo.
Price přehnal,ale budiž,ten je nepostradatelný.Weber si cap hit přinesl z Nashville, ostatně Subban,který tu hrál nebere v Nashvillu také málo.A další 10 millionový hráč?Za takový obří prach stojí akorát tak v nejlepších letech hrající Gretzky ,Lemieux, nebo dnes extratřída McDavid. Ten samozřejmě bere víc.
Faktem zůstává.že předešlé roky těch 30 a víc gólů Max dal a kdyby se dostal do střelecké formy nás to může příští rok sakramensky mrzet.
A Galchenyuk?Byl tu šest let.Z toho měl luxusní první polovinu sezony spolu s Radulovem ,než to začlo skřípat.Ano to byla jediná sezona,kdy naznačil.že může být pro nás hodně prospěšný .Více méně ho ale hodnotíme podle vstřelených gólů,ale už ne podle práce na centu.Na bully i tehdy byl slabý a dozadu toho taky moc nenajezdil.Přesto dostal od Berhevina překlenovací smlouvu.
Loni bez Radulova už byl pouhý stín a centra nehrál..Nezlob se Míro,já opravdu nevěřim,že někdy stabilně na centru bude hrát.V Arizoně to s ním musí zkusit,tak jak my a pak se uvidí, to je logické.U nás to pořádně nevyšlo.
A za poslední.Situace u mužstva je taková jaká je.Musíme začít od znovu a dofat,že Kotkainemi ,Suzuki,Phoeling aj dorostou v prvotřídí hráče a zajistí nám konkurenceschopnost.
montreal píše:Shea Weber je bek lepší a před svou brankou dominantnější
Dominance před bránou už dneska nemá takovou cenu.
Pravidla se zpřísnila. A pokud někomu imponuje, že se hráč válí po ledě, cloní vlastnímu brankáři, každou chvíli sedí za držení, tak to už je pasé.
A to neříkám, že je to případ Webera, chraň bůh.
Dneska je potřeba udržet krok s útočníkem, rychle k puku, rychle rozehrát, a být trochu kreativní.
Tak úplně nejdříve - já třeba nikdy nejásal nad tím, že za Gomeze nám odešel k Rangers McDonagh! Pacioretty je u nás od mládí, odnikud k nám nepřišel a je celkem logické, že jako mlaďas začínal v nižších lajnách. Vypracoval se na jednoho z nejstabilnějších střelců v lize - loňský rok neberu, byl zraněný a hlavně hra Habs byla celkově mizerná. A o 10 milionech se tu snad nebavíme ani ze srandy, ten přepočet nemůžeš takhle brát a hlavně to tak úplně nebude. U Galchenyuka přesně potvrzuješ to, co jsem psal - když měl k sobě patřičného hráče a byl zdravý, klapalo to perfektně. Pak se zranil a po návratu už to bylo poloviční... A obránci - opakuju, my nepotřebujeme nějakého čističe před brankou, toho seženeš vždy mnohem snáze než konstruktivního beka s kvalitní rozehrávkou! My potřebujeme právě ofenzivního beka, jakým u nás byl třeba Markov, právě Subban nebo v něj teď roste Sergachev, bohužel v jiném dresu...
:-( Nikde jsem nepsal,že jsi byl Míro z výměny Gomeze za Mc Donagha nadšený,Psal jsem,že to byla slávy když Gainey přivedl Cammaleriho-Gomeze a Giontu.Rozplívali jsme se,že jsme blízko SC a nic z toho nakonec nebylo to včetně mě..Výkony Gomeze ani nekomentuju,zvláště ten rok. kdy se nemohl trefit..O protihodnotě za něj jsem nic nepsal.To je největší Gaineyho omyl.
Napsat,že dominanci před bránou nepotřebujeme nesouhlasim.Není to ženský hokej a bek útočníka před brankou odtáhnot golmanovi z vízoru musí.Útočník soupeře si musí rozmyslet jestli půjde do prostoru,kde to bolí.Obranný schopnosti pro obránce jsou priorita a ty plní Weber líp než Subban.Navíc zbytečně neriskuje.
Pokud jde o tu rozehrávku s tim souhlasim.Snad je Petry je v tom u nás dobrý, jinýho beka pořádnýho rozehrávače dosud nemáme.
Weber rozehrát umí ,byť Subban v tom byl lepší to se nepřu.Na druhou stranu,když se o to v posledních letech někdo pokoušel, tak jsme ho vždy kritizovali.Viz se ti nezdál Markov,že je pomalej,později málo přesný Beaullie.Z výměnou Sergačeva jsem také nesouhlasil,ale co mám dělat.Už to jednou Bergevin loni to udělal a je zbytečný nad tim pořád vzlykat.
Podle mě to tak tragický, jak se ventiluje, není.Sezonu nějak přežijeme a budeme sledovat jestli se blízká na lepší časy.Ani v Montrealu si nemohou dlouhodobě dovolit být v suterénu,už kvůli sponzorům,televizi a náročným fanouškům.
montreal píše::-( Nikde jsem nepsal,že jsi byl Míro z výměny Gomeze za Mc Donagha nadšený,Psal jsem,že to byla slávy když Gainey přivedl Cammaleriho-Gomeze a Giontu.Rozplívali jsme se,že jsme blízko SC a nic z toho nakonec nebylo to včetně mě..Výkony Gomeze ani nekomentuju,zvláště ten rok. kdy se nemohl trefit..O protihodnotě za něj jsem nic nepsal.To je největší Gaineyho omyl.
Napsat,že dominanci před bránou nepotřebujeme nesouhlasim.Není to ženský hokej a bek útočníka před brankou odtáhnot golmanovi z vízoru musí.Útočník soupeře si musí rozmyslet jestli půjde do prostoru,kde to bolí.Obranný schopnosti pro obránce jsou priorita a ty plní Weber líp než Subban.Navíc zbytečně neriskuje.
Pokud jde o tu rozehrávku s tim souhlasim.Snad je Petry je v tom u nás dobrý, jinýho beka pořádnýho rozehrávače dosud nemáme.
Weber rozehrát umí ,byť Subban v tom byl lepší to se nepřu.Na druhou stranu,když se o to v posledních letech někdo pokoušel, tak jsme ho vždy kritizovali.Viz se ti nezdál Markov,že je pomalej,později málo přesný Beaullie.Z výměnou Sergačeva jsem také nesouhlasil,ale co mám dělat.Už to jednou Bergevin loni to udělal a je zbytečný nad tim pořád vzlykat.
Podle mě to tak tragický, jak se ventiluje, není.Sezonu nějak přežijeme a budeme sledovat jestli se blízká na lepší časy.Ani v Montrealu si nemohou dlouhodobě dovolit být v suterénu,už kvůli sponzorům,televizi a náročným fanouškům.
A právě třeba já jsem se nad tím nikdy nerozplýval, proto o tom píšu :wink:. Co se týče Markova, tak ano, poslední cca 2 roky už nestíhal, ale schopnost rozehrávky a cit pro ní vždycky měl a v mladším věku to byl elitní bek s výbornou střelou! Beaulieu měl předpoklady, ale nikdy je pořádně nenaplnil. Já nevzlykám na d výměnou Sergacheva, dostali jsme kvalitní protináhradu, ale jen jsem ho uvedl jako příklad toho konstruktivního beka, kterého jsme měli - stejně jako Subbana. Dovedeš si jen představit, v jaké situaci bychom se nyní mohli nacházet, kdybychom je stále měli v kádru...?
Je zajímavé, že v Montrealu si, podle tebe, nemohou dovolit pořádný rebuild, ale v komerčně ještě úspěšnějším Torontu tomu tak bylo několik sezón a šlo to - teď to názorně vidíme na jejich kádru... Neříkám, že se mi tato cesta jako fanouškovi extra líbí, ale v současné NHL to, bohužel, asi jinak nejde.
Zase tak spatne by som to nevidel.. Jo Bergevin neni nejlepsi GM, ale stale nemame nejhorsi tim NHL )))
Price je dobry golman, proc by sme ho vymienali, on nemuze za to jakou ubohou obranu mame, navic byl ted casto zraneni. Webber byl fail to nerikam, ale zase ani Subban neni nejlepsi partak do party.
Ja jako prospector se tesim hlavne ze snad uvidim vice mladych hracu ci uz ne v1. timu , tak alespon v Lavalu, terajsia situacia jiste pospisi jejich postup vyse. Spi s me udivuje proc sme podepsali trebars takeho plekance, ten nam uz knicemu neni, a osobne si myslim ze by mel hrat uz nekde v Kladne, taky lehkonen by uz mel byt davno na farme/ kde mimochodem ani nikdy nebyl/ a uz vubec nechapu angažovani pata a mata - moravcik, sklenicka, kt. jsou dobry tak max na ECHL. Tatara aj ked som slovak do timu nechci, je to bust, aj ked chapu ze MB ten trejd delal hlavne kuli Suzukimu. Jinak Tatar letos se IMO nevyhne AHL/KHL. Celkove to zhrnu ze mame dobej tak 1 utok, obrana priserna. Ja se tesim jen na nase made hochy v chl, evrope a potesilo by me keby nektery dostal sanci i v NHl bit na par zapasu.
Muzeme byt ale radi , ze uz nemame nikoho koho by sme vymenili.
Urcite budeme v popredi na drafte, co by pri prestavbe nebylo zle.
5162 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO