Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

MONTREAL CANADIENS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

quote="Leon"]Galche ve třetí? To už ho rovnou vyměňte Pacioretty-Galchenyuk-GallagherDrouin-Plekanec-HemskýLehkonen-Danault-ShawHudon-Mitchell-ByronMcCarron, Carr, Martinsen, ScherbakTa bych to postavil asi já, ale větší průser než nepodepsání Radulova bylo nepodepsání Yakupova to mohla být trefa do černýho spolu s Galchem. Místo toho máte trefu do červeného (kříže) tedy Hemského [/quote]

:) Podle mě Galchenyuk na centru skončil.Není schopen pořádně vyhrát buly a ani přes léto se to nenaučí.Sám musí hledat ztracené sebevědomí.Do první lainy určitě Ne.To si zatím Julien nelaisne.[Podle mě začne ve třetí laině.
Zapoměl jsem na McCarrona ,ale domnívám se,že pokud nezlepší bruslení tak stálé místo v sestavě nezíská.Pokud jde o toho Jakubova tak souhlasim.Za těch 875 tisíc jsme to mohli s ním zkusit i když on by unás určitě požadoval mnohem víc.Pro Colorado je to riziko,ale souhlasim,může to vyjít.Vždyť je to hráč,který byl draftován jako č.1.Danault hrál loni solidně centra první lainy,proč ho degradovat?Není důvod.
A Scherbak? Loni v AHL určitě nepřesvědčil a lze říct,že stagnoval.Moje sestava je určitě reálnější než ta tvoje.
Drouin má buly stejně tragický jako Galch. Danault je two-way centr jestli se nepletu, Galch playmaker a má mnohem větší potenciál. Navíc vy si moc na centru vybírat nemůžete v TOP6. Riziko pro Colorado? Jaký?
:) Loni Danault hrál půl sezony prvního centra a bude ho hrát doposud.Nic lepšího skutečně nemáme i když i já uznám,že oproti těm nejlepším centrům jako Crosby,McDavid či Toews aj. je výkonnostně níž.Ale tak to bohužel zatím je.
Galchenyk na centru loni solidně začal a po zranění kolena byl zcela z formy a vůbec se mu nedařilo.Ztratil i sebevědomí.Therien ho poslal zpátky na křídlo.Julien tuto praxi převzal a podle mně v tom alespoň ze začátku sezony,bude pokračovat.Pokud ho zkusí tak maximálně ve třetí laině.Nikde jinde.
Therien podle mně zaspal dobu při jeho přechodu juniora Galchenyka k dospělým a nenašel vhodný okamžik stavět ho na centra a pořád ho cpal na křídlo.Co ho k tomu vedlo nevim,ale předpokládám,že ho sledoval v treningu a měl k tomu své důvody.Jinak v Sarnii Galchenyuk centra hrál a po draftu 2013 se s ním na tento post počítalo..
Plekanec už stárne a na roli prvního centra nikdy neměl a mít určitě nebude.Ačko-li v době Tri Amigos spolu s Kovaljovem a Kosticynem mu to docela šlo.To je fakt.
A poslední Jakubov.Colloredo s nim nic neriskuje ve smyslu peněz či dlouhodobého pobytuMyslel jsem to ve smyslu TOP6.Předešlé zaměstnavatele v tomto smyslu zklamal a oběvoval se v třetí,čtvrté laině s nízkým TOI.
Víš velmi dobře že byl draftován v roce 2013 jako č.1 a do TOP6 se s ním automaticky počítalo a počítá.V tom jsem myslel,že může také laviny zklamat ,i když to určitě není na takové urovni jako nás zklamal BERGEVIN nepodepsáním Radulova.
takže predĺženie zmluvy s Galchenyukom, na 3 roky AAV 4,9 :thumbsup:

teraz ho už len niekde vymeniť :giggle:
Joe S. píše:takže predĺženie zmluvy s Galchenyukom, na 3 roky AAV 4,9 :thumbsup:

teraz ho už len niekde vymeniť :giggle:
:jn: Stejný AAV jak Sami skoro, stejný term :hmm:

#FreeGalch
tomasinho píše: #FreeGalch
Trapné :hroza:

Post season je zatím totálně o :ho*no: , Bergevin opět "nezklamal". Místo toho, aby přeplatil a udržel Radulova na němž stála celá naše ofenzíva, táhl tým v PO a dokázal z hráčů jako Danault a Byron udělat 40-ti bodové hráče, tak jej nechal utéct. Podle mě obrovská chyba, na kterou doplatíme. Měli jsme ofenzivního UFA hráče, který k nám chtěl, což se moc často nestává, a ta nagelovaná nádhera to prokoučovala. Obrovská chyba, Hemský je opravdu slabá náplast.
Přivedl Alznera, jenž je určitě asi desetkrát lepší než Jemelin, ale term určitě mohl být o rok nižší a hlavně je to další pomalý bek. Alzner je určitě super do páru s bruslivým bekem, tedy s Petrym, to by mohlo fungovat, ale s kým bude hrát Weber? Schlemko je fajn akvizice, ale je to jen náhrada za Beaulieho, nikde tým neposune. Kdoví, jak to dopadne s Markovem, MB mu dal poslední nabídku a ukončil vyjednávání. Náš ruský bohatýr si dle mého neuvěřitelně drze řekl ve svém věku nejdražší smlouvu své kariéry, resp. největší roční plat, jen pro upřesnění- deset let bral 5,75 mil. na rok a to dostal i smlouvu, kdy se vůbec nevědělo co s ním bude, když laboroval s koleny, a ted si řekne o takové prachy. Cítí, že ho potřebujeme, resp. potřebujeme PMD a chce toho zneužít. Tohle se nedá nazvat jinak než vychcanost. Zde naopak MB chválím, že ukončil vyjednávání. Ať jde Markov :butt:
Holland a Froese jsou dobré náhrady na Flynna, ale to jsou jen další 4th lineři, na které má steroiďák vypěstovanou úchylku.

Takže ve finále máme Drouina a Hemského, kteří nahradí Radulova, Alzner je posun oproti Jemelinovi, ale neřeší to problém naší pomalé obrany a Schlemko nahradí Beaulieho. Jedinou naší naději jsou mladí, třeba se prosadí Juulsen a ostatní se vyšvihnou ještě víc, třeba Lehkonen.

Smlouva pro Chuckyho je dobrá, pro toho kluka je ten jeho post prokletí. Hrál většinu své kariéry křídlo, v juniorce ho někdo dal na poslední rok na centra, tak jím byl i draftovaný a pak přijde do klubu, kde po první centrovi touží snad dekádu :giggle: Celkem smolík pro něj, Drouin vlasntě ještě v NHL nic nedokázal kromě jedné povedené sezony a má dlouhodobý kontrakt, Chucky už měl takových sezon víc, dokázal vstřelit 30 branek a pořád kvůli té rozdvojené osobnosti, zda je křídlem nebo centrem, pořád musí někomu něco dokazovat a ztěžovat si tím život... Bud jej vyměňme za opravdového centra (RNH?), nebo jej nechme hrát wingera a budou všichni šťastní. Centr do TOP 6 on nikdy nebude, ale to bych se jen opakoval.

Radulova ale steroiďákovi neodpustím, neskutečně jsem si ho oblíbil a budu ho v Dallasu sledovat a moc jim fandit.
Radu, díky moc!!! :respekt:
:) Markov se znovu oženil s Sonya Sonechka a nějak ztratil soudnost.Chtěl by 2x 6 mega.Končit nechce.Přitom rád by ukončil karieru v Montrealu,což se mu nelze divit,protože zde má zázemí,přátelé a platí zde za letitou ikonu.
Nikde jinde nehrál.Určitě ho dají později do síně slávy ,možná vyvěsí jeho 79 ke stropu,což nemění nic na situaci,že za ty peníze se už Canadiens nevyplatí.Postrádá především rychlost,což v moderní NHL je problém zvláště u obránců.Vim,obětoval nám svoje zničená operovaná kolena,ale podle mě už není u nás v obraně pro něj místo.Máme obsazeno.A to se spekuluje na HockeyBuzz.com,že zájem by měl u nás hrát Trouba z Winipegu.

On Trouba to Montreal...

It is no secret that despite the current "arrangement" Trouba isn't long for Winnipeg. Most sources will tell you he wants to play in the states and Boston has interest (among a dozen or so other teams). However Montreal REALLY loves this kid and may make an offer he can't refuse at some point here...I am told the Habs would put a "better" package than that one they were offering for Duchene....

Podle mě by to bylo terno a skvělý parťák k Shea Weberovi,ale asi je to jen kachna.Musíme vzít za vděk,že vedle Webera bude hrát exwashingtonský Alzner.Já si ho až tak nepamatuju,a ani nepamatuji si ,že by se fans capitals si na něj stěžovali.Říkate,že je pomalý.tak snad to nebude tak zlý a budeme s ním spokojeni.
Jinak bek Nikita Nestěrov skončil u nás a je v CSKA v KHL.U nás o něj přestal být zájem.
A loňské překvapení AHL golman levák Carlie Lindgren dostal roční dvoucestný kontrakt.Podle mě spravědlivě,protože po selhání Fucale držel naší první farmu v St.johns po celý rok nad vodou.To že se po pěti letech dostali do PO byla především jeho zásluha i když nepřežili první kolo.
Na webu HABS Lapointe chvalil během campu novou akvizici Ryana Poehlinga,námi podepsaného volného juniora a křídlo Antoine Wakeda z Rouyn-Noranda Huskies ,ale především letos drafovaného fina centra Joni Ikonena o kterém se vyjádřil,že by to mohlo být pro Canadiens terno.
Chválil i golmany McNivena a nově draftovaného golmana Cayden Primeau.Rezervovaně se vyjářil i výkonnosti obránců Juulsena a Burque,se slovy,že jsou to velké naděje.
monty- soudnost ztratil, to je fakt. Mohl by si vzít třeba příklad z takového Briana Campbella, ten více cestoval po klubech, ale výkonností a věkem jsou si velice blízko, a ten se třeba k Hawks vrátil na rok za milion.

Markov určitě do síně slávy nepůjde, v NHL nic nevyhrál a zase tak výjimečný není. Za svého času to byl špičkový ofenzivní bek, ale na HOF to je málo. Ke stropu podle mě 79 taky nepůjde, jestli na to někdo má z moderní éry bez Cupu, tak leda Sakku.

Může se stát cokoliv, ale nemyslím si, že bude s Webbym hrát zrovna Alzner. Trouba by byl skvělý, ale Pegg si za něj oprávněně řekne určitě hodně. A že hráč chce jinde je vedlejší, viz Drouin a jeho truc v Tampě. GM ho lacino nepustí, on drží karty v ruce a my bohužel nemáme co dát. Prospectů je málo a picky a hotové hráče bychom si měli šetřit na ten očekávaný trejd toho prvního centra :sarcasm:

Já bych Juulsena klidně hodil do vody a ať plave. Je to dnes trend, tak proč to nezkusit? Do páru s Webbym a ač se mi hnusí dávat za příklad Ruins, tak tam s tím mají velké zkušenosti. Vedle čáry se učil Hamilton a snad i Carlo?
Je to jen moje spekulace a nhl.cz ale co by jste rikali na Jardu na jeden rok ? Ja myslim že svůj prinost by mel aspoň castecne zaplácnout Radulova.Co rikate ? Libil by se vam ?
Anger píše:Je to jen moje spekulace a nhl.cz ale co by jste rikali na Jardu na jeden rok ? Ja myslim že svůj prinost by mel aspoň castecne zaplácnout Radulova.Co rikate ? Libil by se vam ?
Jarda a jeho příchod k nám se neřeší letos poprvé, ale dle mého názoru je to jen přání některých novinářů a rumour, pokud si pamatuju správně, tak se na to někdy přímo MB ptal a ten jen suše odpověděl něco ve stylu, že to není směr, kterým by se chtěl vydat. Já bych ho za sebe chtěl z fandovství k němu, ale my máme na křídlech přetlak a potřebujeme řešit hlavně centra. A rádoby náhrada za Radua je Hemák, takže to má steroidák vyřešené.
:-( Trh s volnými agenty evidentně zamrzl.Hráči jako Jágr,Doan,Iginla,Markov mají smůlu nikdo o ně nemá zájem a čeká je pravděpodobně hokejový důchod.Smutnit nemusí.Za ta leta zajisté nastřádali,že dokonce života solidně na vysoké úrovni dožijí.
Jak známo,hokejový život je sinusolida a nyní platí rychlost zbrklého mládí vpřed,přehled a zkušenost stranou.Za čas se to může změnit zvláště, když se nedostaví požadovaný úspěch.
Tak jako v Canadiens.V jednu dobu byli prioritou frankofoní hráči,později byli ve fóru hráči indiánského původu,zkusili jsme černochy,pak jsme se zahleděli do rusů.
Víceméne z těch to pokusů nezbylo nic a začínáme vlastně zase od začátku s kanaďany a američany doplněné evropany.Zvláště finové se jeví nadějně.
Letošní rozprášení enklávy rusů mě překvapilo,zvláště po výborném představení Radulova v loňské sezoně.Faktem zůstává že rusy Nestěrov,Jemelin,Radulov,velenadějný Sergachov a Markov balí kufry.Ostává Scherbak,ale ten zřejmě nemá výkonnost NHL a NHL si hned tak nezahraje.
Zbavení rusů je škoda,protože kdysi Kovaljov a letos Radulov na mě opravdu dojem.Ať se to někomu líbí,nebo ne ,ale Markov po léta spolehlivě tmelil naší obranu, tak jako třeba před ním jinej rus Malachov a i on mi bude chybět.Už jsem si na něj zvykl.Jejich odchod budeme litovat,o tom jsem přesvědčen.Možná i ztrátu Sergacheva pokud naplní vysoké naděje v Tampě,které se všeobecně do něj vkládají.
Zisk Drouina je jistě fain,ale měl slušnou pouze jednu sezonu.Tak doufejme,že se rychle u nás adaptuje a bude se nadále zlepšovat a nezklame nás.Kanadští komentátoři mu předvídají 60 bodů, tak jsem zvědavý.A Pacioretty se údajně na něj moc těší.Pravděpodobně by mohli nastupovat spolu.Jak trénuje jsem se moc nedověděl,zato jak se vtělil do role komentátora a jak podepisuje dresy svého čísla 92,o to píšou neustále.Tak snad trenuje.
Retorika novinářů ohledně Galchenyuka se mění jako láska.Na začátku června byl totálně odepisovaný,nyní údajně tvrdě v Rusku trénuje a předvídá se mu dobrá forma.To jsou zvraty.V soupiskách ho opět staví do role prvního centra.Tak jsem zvědavý,jaká bude skutečnost,ale v zázraky nevěřim.Zas tolik se nezlepší.
Předvídá se velký výkonnostní skok Lehkonenovi a je s ním velká spokojenost jak se připravuje na novou sezonu.
McCarron trenuje s Mitchellem a moc si to pochvaluje.Věří,že se v základu uchytí.
Dost se probíral Hudon a zdá se,že by se mohl do sestavy prosadit.Julien se o něm velmi pochvalně vyjadřoval.
Podepsaní by měli být všichni hráči a Bergevinovi zbývá utratit do max.platového stropu $9,162,023,a tak se spekuluje do čeho investuje.Chybí nám špičkový centr,někteří by rádi viděli k Weberovi jiného beka než je Alzner.Já bych uvítal i někoho,kdo to tam bude pravidelně sypat a ne jen za rozhodnutého stavu.
S Markovem a jeho koncem u nás bych si vůbec nebyl jistý... :wink2: . Jinak my nějakého ofenzivního beka potřebujeme jako sůl, nikdo takový tam momentálně není - snad jen Petry. A to je moc špatný! Na pořádného prvního centra jsem dávno zapomněl...
:) Podepsali jsme kvalitního beka,který to tu z předešlého působení zná. Marka Streita 39let za 700 tisíc na pouhý rok.Rozumné
Stárnoucí bek solidního bruslení s dobrou střelou.Podle mně dobrý podpis.
Markov má definitivně odzvoněno,teď už dalšího beka nepotřebujeme a Bergevin se může ještě soustědit na toho kvalitního centra, popřípadě kanonýra. Stále zbývá do platového stropu $8,462,023,což je docela dost.

https://www.nhl.com/canadiens/news/stre ... -290495480" onclick="window.open(this.href);return false;
montreal píše::) Podepsali jsme kvalitního beka,který to tu z předešlého působení zná. Marka Streita 39let za 700 tisíc na pouhý rok.Rozumné
Stárnoucí bek solidního bruslení s dobrou střelou.Podle mně dobrý podpis.
Markov má definitivně odzvoněno,teď už dalšího beka nepotřebujeme a Bergevin se může ještě soustědit na toho kvalitního centra, popřípadě kanonýra. Stále zbývá do platového stropu $8,462,023,což je docela dost.

https://www.nhl.com/canadiens/news/stre ... -290495480" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvalitního je dosti silné označení, řekněme možná lepší průměr a to ještě s přimhouřeným jedním okem... V dobách, kdy u nás hrával, byl velice ofenzivně laděný a jeho hra se mi líbila. Jenomže ta doba je dávno pryč a ruku na srdce, Streit je momentálně velmi slabá náplast i na ztrátu Markova, byť jsem si jeho odchod od nás přál už delší dobu. To jsem ale předpokládal, že na jeho místo přijde opravdu kvalitní náhrada a samozřejmě o poznání mladší - to se vůbec nestalo!
:-( Po červencové smrští volných hráčů se nic neděje.Naskýtá se otázka, jak na tom reálně jsme,co se povedlo a co ne.
Do vyčerpání platového stropu chybí $8,462,023 ,ale kde je psáno ,že Bergevin to chce vyčerpat?Možná to světí na smlouvu Pacioretyho,která mu příší rok končí.
Na kanadských webech pořád spekulují o chybějícím beku k Weberovi,ale já se domnívám,že máme beků až až.
Dohromady devět s přimouřením oka jedenáct, hrát jich může šest. Weber,Petry,Benn,Schlemko,Alzner,Davidson,Streit,Jeřábek,Morow, plus použitelní Redmond a Lernout,
Přišlo pět beků a opustili nás čtyři.Markov,Jemelin,Nestěrov,Beaulie,
Podle mě beků máme víc než dost,spíš jich máme navíc a tipl bych si,že během sezony nás některý opustí.Kvalitativně jsem na rozpacích,ale viděl bych to na úrovni loňského roku,což je pro hokejem nadržený Montreal málo.Myslim,že to nebude v obraně ani lepší ani horší.Problém může nastat v přesilovkách,ale snad Streit opráší střelu.
Podpis 8 let Price vpořádku,jen mohl být lacinější.Loajální slevu nám nedal.Je to tvrdé i k postupně dorůstajícím golmanům jako je Lindgren,McNiven snad Cayden Primeau,kteří tak dlouhodobě ztrácí naději stát se v Montrealu jedničkou.Ne každý bude chtít dělat dvojku,zvláště budou-li nato mít a podle zvěstí z Kanady mají někteří předpoklady jedničkou být.McNiven je ve své věkové kategorii špička, kupříklad.
Letní posila Drouin.Samá chvála a velká očekávání.Až je mi to nepříjemné a obávám se,že to tak vůbec nebude a Radulova nenahradí.Drouin si nejprve bude zvykat a jak bývá v Canadiens zvykem, bude to trvat neúměrně dlouho.
Podle mě již tak průměrný útok je natom v současnosti ještě hůř, než byl.Chybí ryzí energie a někdo před kým by se soupeřům třásla kolena.Pořád tu nevidim super hrozbu pro soupeře.Nějakou mašinu na rozehrávku a góly.Spíš lepší průměr,ale to je v dnešní NHL málo.
Je hezké,že solidně nám roste nadějný Lehkonen,snaží se McCarron,dozrál Hudon a že máme konečně slušnější útočné naděje do dalekého budoucna Poehling,Joni Ikonen.To je sice pěkný,ale my jsme nevyhráli SC od roku 1993 a je už skoro načase s tím něco reálně dělat.A místo,aby to šlo nadějně krok od kroku dopředu,tak to dlouhodobě stagnuje.Spíš drhne.Mužstva Pitsburghu,Chicaga,Washingtonu,Tampy,Nashville,Sharks,Dallasu,Calgary a nově Columbusu,Edmontonu a Toronta jsou o skok dál než my.Podle mě mají větší naděje na SC než my.
Dobře.Price super,Weber,super a hvězdný útočník?Nic.Můžeme být štikou a pomýšlet na SC?Nemůžeme,budeme rádi za PO s odřenými zády.A je to náš cíl,vypadnout v prvním kole?Určitě ne a jsem jeden z fanoušků, co už ztrácí trpělivost.Čekám na zázrak už příliš dlouho..
Příští rok to bude zase jedna velká blamáž.
Tak prohlašovat před sezonou, že to bude blamáž, jsou podle mě silná slova. Já jsem pořád nasraný kvůli ztrátě Radua, spousta kroků Bergevina je špatných, díry v sestavě jsou a contendeři nejsme, ale tak špatné vyhlídky určitě nemám a na sezonu se těším. A nikdy nevíš, v NHL je možné vše, Sens loni touto dobou téměř nikdo netipoval ani na to, že by mohli udělat PO a jak daleko došli.
Souhlasím s Pardou, že malovat čerta na zeď v téhle době, kdy ještě vlastně ani nevíme, kdo všechno nastoupí do kempu (určitě čekám minimálně někoho na zkoušku), je hoodně předčasné! Ten počet obránců, tedy použitelných obránců, není zdaleka tak široký, jak montry vypsal - Jeřábek, Morow nebo Lernout nejsou jména, která můžeme reálně vůbec skloňovat s prvním týmem. Streit je použitelný jen do určitých situací (hlavně přesilovka), jinak bude paběrkovat - rozhodně to není náhrada za Markova. To už víc věřím Juulsenovi, alespoň si to strašně přeju :pray: . Tak jako tak - pokud Bergevin nepřivede nyní ještě někoho do útoku, určitě by stálo za to sáhnout po nějakém ryze ofenzivním bekovi, protože to nám chybí nejvíc a to od odchodu Subbana! Mně, možná paradoxně, přijde útok stabilnější než obrana - ano, je tu celkem velké oslabení po odchodu Radulova, ale pokud Drouin bude pokračovat v nastoleném režimu jako v Tampě, mohlo by to třeba s Galchenyukem fungovat. Druhou dvojičkou může být Danault s Pacim, třetí třeba Pleky s Hemským (tam to bude o zdraví) - nevím, tipuju. K tomu v první lajně Lehkonen, v druhé Gallagher, v třetí Shaw nebo Byron a mohlo by to jít. Samozřejmě, nemáme toho kvalitního centra, ale třeba se něco během sezóny naskytne, možná až při trade deadline, pokud v té době budeme v pozici kupujícího... :wink2: . No a k tomu můžeme připočítat McCarrona, Scherbaka, Carra, Dumonta, Martinsena a Mitchella, pořád ještě neodepisuju De la Roseho... Není to výkvět NHL, ale rozhodně to není ani zdaleka suterén téhle soutěže - proto se směle můžeme řadit na pozice těch, kteří můžou příjemně překvapit...
:) Treningový camp Canadiens

Tým A
Galchenyuk - Danault - Gallagher
Byron - Mitchell - Shaw
De La Rose - McCarron - Reway
Gregoire - Audette - Froese
Broll - Petti - Veilleux

Alzner - Petry
Gelinas - Juulsen
Jerabek - Lernout
Parisi - Redmond

Price
Lindgren

Tým B
Pacioretty - Drouin - Hemsky
Hudon - Plekanec - Lehkonen
Martinsen/Ebbing - Holland - Scherbak
Carr - Eisenschmid - Terry/Waked

Mete - Weber
Benn - Streit
Morrow - Davidson
Taormina - Bourque/Leblanc

Montoya
Fucale/McNiven

Julien překvapil.Za prvé zařazením Hemského do první řady.Za druhé spárováním juniora Victora Mete s Sheou Weberem.Přitom na mladíka se pějí samé chvály.Určitě do sezony se Sheou nenastoupí,ale je to varianta budoucna.Tím máme nadále zamotanou hlavu,kdo v sezoně s Weberem skutečně nastoupí.Říkalo se s Schlemkem,varianta byla i s Bennem.Uvidíme co Julien vymyslí.Jeho kreativita se mi,ale líbí.
Schlemko je bohužel injury,takže zatím odpadá - což je smůla.Dalším kdo si stěžoval na příznaky otřesu mozku je Shaw.Tak snad to nebude vážné.Na operaci půjde AHLkář Addison.
Zajímavou řadou se jeví hbitá Plekancova řada s Hudonem a Lehkonenem.Dá se očekávat,že se Hudon konečně do prvního týmu prosadi.
Na turnaji nováčků,kde jsme porazili Toronto 5-2 a pukli s Ottawou 2-8 zaujal Ebbing a měl by mít zajištěné místo v AHL.Ke cti mladíků je omluvou,že v mužstvu Ottawy hráli kluci starší a otrkanější z AHL.Zaujal také rekonvalescent Martin Reway,kterému všichni po jeho vážné nemoci drží palce,včetně mě.
Schlemko má jen pohmožděnou ruku, to je bude v cajku. Addison mě mrzí, na toho jsem byl hodně zvědavý.
Jsem hodně pro variantu obranného páru Webber a mladý bek (Mete nebo Juulsen). Pokud na to mají, tak bych je tam nechal a ať se ukáží. Pod CJ to tak ostatně bylo několikrát a vedle Cháry začínali jako mladí Hamilton a Carlo, tak proč ne u nás. Mete je šikovný s pukem, rychlý a malý, dost mi připomíná Kruga, jen teda nemá takový ksicht na facku :giggle: Když by to nevyšlo, tak vedle Webbse bude asi Schlemko.
Druhý pár se snad ustálí na Petry-Alzner a ve třetím pak může vedle Benna rotovat Streit, Morrow, Davidson, mladí by určitě hráli dole, aby neposedávali na tribuně, kdyby to nevyšlo hned do prvního týmu.

Vepředu se zkouší hlavně dvojičky Max a Jo a obnovuje spolupráce Gallyho a Chuckyho, ale ještě se to milionkrát překope. Na papíře to nevypadá zle, líbí se mi to a taky chválím CJ.
:-( Příprava je zatím výsledkově tragická,nejlepší zápas jsme odehráli proti Washingtonu..Zatim čtyři zápasy,všechno jsme prohráli a vládne v týmu maximální pohoda,všichni jsou náramně spokojeni podle ofic.webu HABS :cry:
Je sice pravda,že ani jednou nenastoupila očekávaná sestava pro NHL.Paccioretty,Price a Drouin si zahráli pouze jednou ve Washingtonu.Proti Ottawě.nastoupila prakticky kombinovaná sestava ze které v NHL mnoho hráčů neuvidíme.
Prakticky z tohoto týmu jen Hudon-Plekanec-Lehkonen, beci Alzner-Benn mají místo v NHL jisté + golman Montoya.Ale já bych stejně ocenil nějaký hlad po vítězství.
Pochvalu dostal za hru Hudon a Gregoire se za nás popral s McCormickem.Nakonec dostali padáka z prvního týmu Daniel Audette, Jeremy Gregoire ,David Broll, a obránce Brett Lernout,jako další snaživí posili Rocket,ale pro Canadiens zatim nepotřební.
:shock: Julien s přípravou spokojený, zdůvodňoval jak důležité je zúžit kádr,zatim jenom hráče chválí.Předtím mladíka Mete,Lehkonena a nyní Hudona..Ani náznak,že by bylo v mužstvu něco špatně.Kritický byl pouze k výkonu Galchenyuka,ale to je stará písnička.Z jeho nadšených slov mi přijde,že je skvělé v přípravě prohrávat!?! :-( No to jsem zvědav jestli se to v soutěži obrátí.
Příště ambiciozní Toronto.Nevidim to moc růžově,no vždyť je to jen příprava :x .
Moc to hrotíš Monty :-)
Výsledkově trága, opět nedáváme moc branek, ale je fakt, že třeba včera proti Ottawě byla ta naše soupiska opravdu hodně slabá, jediná Plekancova lajna je lajna NHL hráčů a taky je to náš až třetí útok. Julie řekl, že je spokojen s určitými věcmi co viděl, ale rozhodně neřekl, že to je v pohodě, hráči taky uklidňují hysterické novináře, že to je jen příprava, ale jedním dechem dodávají, že určitě vždy chtějí vyhrát. Max to argumentoval třeba vysokým vstupným v Bell Centre, takže určitě nikdo neprohrává rád, ale to hlavní teprve začne a jak se camp pomalu protřizuje, tak bude zápasů s AHL sestavou ubývat.

První pochvaly- jednoznačně Hudon, moc se mi líbil v těch pár zápasech v poslední letech, z AHL na něj všichni pěli chválu a jsem rád, že se to potvrzuje. Přesně takové typy hráčů jsou v dnešní NHL efektivní, takže šanci doufám dostane, zvlášt po tom, co jsme pustili Ghetta a hlavě po tom komentáři Bergevina ohledně tohoto trejdu. Lernout vypadá dobře jako řízný bek do třetího páru, ale chce to ještě nějaký vývoj.

Co se mi nelíbilo, tak třeba takový Holland, to je AHL hráč, bohužel spousta hráčů z farmy nestíhá NHL tempu nebo neví jak hrát a kde stát- Audette, Gregoire a De La Rose asi nebude nic jiného než další bust. V posledním roku své ELC by mohl něco předvést v preseason. Poslední cut přežil Scherbak, ten je zatím taky za očekáváním. Morrow mě taky zatím rozhodně nepřesvědčil, nevím v čem je lepší než na waiver umístěny Redmond, se slzou v oku vzpomínám na Barberia.

Uvidíme jak se vyvine situace ohledně partnera pro Webbera, ještě jsme v přípravě neviděl Schlemka, který léčí ruku, Alzner vypadá hodně steady. U Jeřábka si nejsem jistý, přípravu zvládá, ale jestli bude schopen hrát i v NHL tempu, to nevím.
:-( Přípravné zápasy slouží k odzkoušení rozsáhlého kádru,k rozehrání a odzkoušení různých variant v případě zranění,nebo neuspokojivých výsledků..Všechny kluby přípravu berou prestižně,proto je dobré občas vyhrát k získání sebevědomí.Zvláště pokud soupeř přijel s B týmem ,z něhož v NHL bude hrát pouhá hrstka,pro klub jako Toronto nepodstatných hráčů.Pokud se nepletu my jsme nastoupily v silné sestavě s Drouinem,Paccioretym Weberem a Pricem v domácím prostředí a výsledek je ten,že nás B-čko Toronta vyškolilo.
Nevím Pardo co mi s Mírou chcete namlouvat a kolik proher musí být ,aby jsi uznali,že je budoucí sezona v háji.Nedá se očekávat,že se to v nejbližších dnech v pravidelné soutěži zlepší,takže slovo blamáž je zcela mírné. Budeme se pohybovat na chvostu celého NHL pole,nebo těsně před ním, taková je realita.
Zbavení se přes léto enklávy ruských hráčů byla totální chyba a už teď je jasné,že nově příchozí je až na minimální vyjímky(Drouin,snad Schlemco)nenahradí.Ztráta Radulova je pro nás fatální.V dosavadních šesti zápasech se nám nepovedlo vyprodukovat víc jak dva góly.Letitá otázka, kdo bude střílet góly, je ještě žhavější,než kdyko-li před tím.
Kanadští novináři nevyšli z udivu jak blbě hrala proti Torontu naše obrana, konkrétně Streit, Gelinas, Morrow a Davidson.A ani Alzner, Benn,Petry nijak v minulých zápasech nenadchli. O útočnících ani nemluvě.Galchenyuk je pomalu zralý na výměnu.Snad s vyjímkou,dvojice Paccioretty Drouin ,náznaků Hemského a mírném zlepšení Plekancovy, řady je to v každém mači od útočníků ubohost.Takhle by to opravdu nešlo a doufám,že situaci vyhodnotil Julien jako vážnou a urychleně jí bude řešit.Moc času nemá a bohužel nemůže ani spoléhat na Bergevina,jehož možnosti k získání kvalitních hráčů jsou přeci jen omezené..
Já bych Monty s hodnocením sezony přeci jen počkal, až opravdu začne :wink: Víš, kdo loni vyhrál všechny zápasy preseason? Avs a jak dopadli. Není to určitě dobré, každý chce vyhrávat, ale mluvit o blamáži je fakt blbost a předčasné. Nějaký odhad jak na tom jsme budeme mít tak někdy po 20-30 zápasech, ne teď.

Včera to byla ostuda, porazil nás tým, kde největšími "hvězdami" byli Moore a Fehr, na druhou stranu jim tam spadlo úplně všechno. My hráli strašně křečovitě. Co je fakt špatné, tak to je úroveň našeho prospect poolu, farmáři ostatních klubů mě přijdou jinde- Scherbak, De La Rose, Gregoire a další, o obraně ani nemluvě, ti jsou mimo a nejsou schopni předvést nic navíc ani v preseason proti neúplným NHL týmům. Ale to je na dýl tahle konverzace.
Streit je krok vedle, já začínám doufám v podobný proces jako tehdy se Seminem, tohle nemůže fungovat a věřím, že pedant Julien ho moc hrát nenechá. Morrow třeba včera nádherně dvakrát zaclonil Carymu u golů, takže nic neviděl, celkově z něj nadšený nejsem, Gelinas je depth bek, jsem pro two way contract, jako záskok při zraněních s ním problém nemám. Davidson bude ok, Alzner a Petry určitě taky. Jeřábek zvládá preseason celkem s přehledem, otázka ja, co předvede v lize. Mete je určitě pozitivní překvapení a 5.10. bych jej rád viděl v sestavě.

Útoky si sednou a budou ok si myslím.

Chce to klid a počkat si na regular, ne nadarmo se těmto zápasům říká taky exibition games...
montreal píše:Nevím Pardo co mi s Mírou chcete namlouvat a kolik proher musí být ,aby jsi uznali,že je budoucí sezona v háji.Nedá se očekávat,že se to v nejbližších dnech v pravidelné soutěži zlepší,takže slovo blamáž je zcela mírné. Budeme se pohybovat na chvostu celého NHL pole,nebo těsně před ním, taková je realita.
Zbavení se přes léto enklávy ruských hráčů byla totální chyba a už teď je jasné,že nově příchozí je až na minimální vyjímky(Drouin,snad Schlemco)nenahradí.Ztráta Radulova je pro nás fatální.V dosavadních šesti zápasech se nám nepovedlo vyprodukovat víc jak dva góly.Letitá otázka, kdo bude střílet góly, je ještě žhavější,než kdyko-li před tím.
Já ti nic namlouvat nechci, nic jsem tu v tomhle smyslu ani nepsal... :neviem: . Naopak jsem na našich stránkách byl celkem skeptický, ale je pravdou, že hlavně poslední zápas s Ottawou, kde jsme měli plnou sestavu, mě trochu optimismu do žil nalil - hráli jsme dobře a hlavně - konečně jsme dokázali být efektivní v koncovce! Ono to nějak půjde a budeme se prát o osmičku - sice to bude mnohem složitější než loni, ale mezi kandidáty na postup rozhodně budeme.
5162 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS