Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

MONTREAL CANADIENS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

montreal píše::-D za mě velká spokojenost s Claude Julienem.Jestli se dobře pamatuju,vedl to tady víc než solidně a vyhazov dostal od Gaineyho poněkud nespravedlivě.
Možná to chvilku potrvá,ale věřím,že nás zase zvedne,systém a sestavu stabilizuje.Dobrá Bergevinova volba :good:
Blahozelam k skvelemu trenerovi... mozno sci-fi predstava ale pokial to nepride skor tak Zdeno Chara v 3. obrannej dvojici v sezone 2018/19 by vam mohol zarucit aj Pohar...
:-( Tak Julienovi premiéra nevyšla.Ani se nedivím.Hráli jsme jako by nás to vůbec nebavilo.Nemělo to tempo.Teprve v poslední třetině hlavně zásluhou hostů se nato jakž takž dalo dívat.První třetinu jsme sice vyhráli díky jediné povedené akci za zápas,jinak jsme většinu třetiny ani zápasu nehráli vůbec nic.Jediný kdo snese vemi přísné měřítko byl Price.Nebýt jeho,tak nevim.Podle mě hvězda zápasu.
Ostatní ztratili formu nebo co.Tentokrát nehrála ani první Radulovova řada.Vůbec to s Galchenyukem nefungovalo.
Založit souvislý útok byl problém.Přesilovky marné.Vrchol byl,když Beauliemu v naší přesilovce,kdy byl vyloučený Trouba přišlo zřejmě líto,že vedeme a nechal si výpíchnout puk Armiou a ten si bohužel s Pricem poradil.
Dál už to byla z naší strany marnost nad marnost.Výsledkem byl druhý gol v naší síti,kdy tři naši hráči Danault ,Jemelin,Pacioretty brání obrovitého Byfugliena a ten stejně přihraje Perraultovi mezi kruhy na druhý gól.A to můžeme bý ještě rádi,že své velké šance neproměnili Laine a Ehlers.
Krize je asi větší než si myslíme.Vůbec Julienovi nezávidim.Musí něco změnit,takhle by to nešlo.Bohužel to musí udělat rychle,jinak se do PO nedostaneme. :thumbsdown:
dobree, dobree to u vas vyzera :petrik: konecne muzske postavy, nie tie liliputantske :lol2:
Shaw, Ott, Benn, hned budu mat vzajomne zapasy inu stavu, nevraviac o faktore Julien, co viac si zelat, ako vzajomne PO suboje :kajo:
Máme v týmu 8 beků a 15 útočníků, MB se zase trošku rozjel a depth chart nám teda pořádně vylepšil :good: Ikdyž se mi to zdá možná až moc a docela dost tvrdé vůči hráčům, protože cesta do sestavy nebude lehká a to se tady bavíme o hráčích, kteří by v 90% týmů NHL běžně hráli, v některých týmech i dost vysoko troufám si říci. Dnes do zápas například z noviců nastoupí pouze King (a Benn, jenž už si premiéru odbyl) a jako HS budou hráči jako Flynn, Nesterov, Davidson, Martinsen a Ott. Trochu šílené, ale snad z té týmové soutěže vytížíme co nejvíc.

Jinak trejdy hodnotím pozitivně, Benn, King na jedničku, vytrejdovat DD za někoho jako je Davidson je malý zázrak, Ott může pomoci leadershipem a v tuhých soubojích, jen trejd Ghetta mě trochu mrzí, ale MB se vyjádřil ve stylu, že Ghetto neměl týmu ze své pozice již co dát, což je bohužel pravda, přeloženo- máme ještě další prcky, kteří jsou schopní ofenzivně- Terry či Hudon. Jestli má Martinsen budoucnost nevím, ale do sestavy se bude s naší momentální formou, konkurencí a zdravím dostávat hodně těžko.

Dnes by to chtělo Subbyho přivítat v Montrealu s noblesou, ale dva body bych mu jako dárek nedával, zas tak rád jsem ho neměl :bee:
:-( Počkám si nato,až budou vidět výsledky a jestli vůbec dáme PO.Někdy o to dost pochybuju..Zatim GM nechválim.Vlastně chválim.Že se neunáhlil a neangažoval Hanzala a Duchesne za nějakou předráženou protihodnotu ve formě prvních,druhých kol a nejlepších prospektů, jako jsou u nás Julssen a Sergachov.V každém případě se Bergevin začal zbavovat malých hráčů a angažoval vzrůstem vysoké.Doufám,že nám to prospěje,sníží se i zranění a zvýšíme sílu a důraz před bránou.V tom jsem s Bergevinem zajedno.
Teď jen aby vybral ty pravé hráče.Kinga trápila v minulosti častá zranění a Davidson proděla vážnoul rakovinu varlat a bojuje sám se sebou.Zatim se mu daří,tak ok.Doufám,že to tu oba nepromarodí.
V Edmontonu Davidson podával solidní výkony, tak doufám ,že u nás je zopakuje.Pro dnešní zápas s Nashvillem ovšem Davidson nominován není, stejně jako Nestěrov.
Benn se zdá plnohodnotná náhrada za Pateryna.Před novináři byl celý nadšený,že hraje v Montrealu.Doufám,že nezklame.
A Pateryn?Jeho žena si stěžovala na jeho nízké vytížení,tak byl do Dallasu vyměn.S tím nelze než souhlasit.

Pokud se jedná o útočníky máme jich,že bychom je mohli půjčovat.To nepočítám ty co jsou na farmě.Terry,Carr,Hudon,Ščerbak.
Teď jen aby konečně už něco hráli.Údajně Otta doporučil Kirk Muller,ale nechápu jaký to má smysl,když už máme typově podobného Shawa.Zisk Martinsena za Andrighetta také nechápu.Jestli to má být prospekt do budoucna?Zatim je jaksi navíc.V každém případě nepřišel ani kanonýr ani nikdo,kdo by vylepšil rozehrávku a především utrápenou naší přesilovku.No nevim,zatim se nehoupám na nebesích.
A ještě bych upozornil na jednu maličkost.Z nově příchozích tu ostanou déle pouze Benn a Davidson a doufám RFA Nestěrov.Ostatní (Ott,King,Martinssen)po sezoně jsou UFA.

Pravděpodoná sestava na Nashville,podle treningu.

útok
Pacioretty-Danault-Radulov
Lehkonen-Galchenyuk-Gallagher
Byron-Plekanec-Shaw
King-McCarron-Mitchell

(Martinsen-Ott-Flynn)-budou odpočívat

obrana
Markov-Weber
Emelin-Petry
Beaulieu-Benn

(Nesterov-Davidson)-budou odpočívat

GOLMAN
Price(Montoya)
Doverujem chlapcom z montrealu su to skveli hokejisti da sa na nich spolahnut. staci odstavit mcdickheada a malo by to byt jednoduche.
Obrázek
je to blazen :-D
Jj, ksichtíky, to mu jde..dokud ho (vždycky) někdo nesrovná do kostky :lol:

Ale jo, je s ním sranda, to zas jo, určitě jeden z nejhumornějších hráčů ligy.
Mám jednu zákernú otázku (resp. zákerné otázky), ako to bude s Radulovom po sezóne?

Zjavne je to hráč, ktorý vás ťahá (myslené z hráčov, nie brankárov), pričom mu po sezóne končí zmluva. Predĺžite ho, resp. sa dostalo von koľko a na akú dobu bude pýtať? Alebo vás niekto preplatí? Prípadne nevráti sa do Ruska kvôli olympiáde?
Habs IMO caka zaujimava off-season. Je viac-menej jasne ze s touto zostavou to na vychode v PO daleko asi nedotiahnu. Maju teoreticky 3 mozne scenare:
1) drzat pokope tuto zostavu s minimalnymi zasahmi a dufat ze to snad vyjde. Postupne zapracovavat mladych namiesto dosluhujucich veteranov. Postupovat do PO ale rychlo tam skoncit, lebo top timy na vychode su o level vyssie.
2) rebuild. Price ma 2 roky do UFA a zrejme max. value. Vyssia uz asi nebude. Vymenit ho za kralovstvo a pol princeznej aj s dalsimi veteranmi a vybudovat novy tim okolo sergacheva, juulsena, scherbaka atd s perspektivou byt konkurencieschopni o 2-3 roky (ked Pens / Caps / Rangers atd zrejme uz nebudu tak dominantni.) maximalne nepravdepodobny scenar
3) all-in. pokusit sa vylepsit sucasny tim tak aby mohol realne konkurovat top timom ligy. Na toto maju este zopar rokov, potom budu musiet re-signut Pricea + dalsich core hracov, Weber pojde dolu a okno sa pravdepodobne zatvori. Toto by ale znamenalo obetovat drafty a top prospektov ktori v najblizsich 2-3 rokoch este vrchol svojej vykonnosti nedosiahnu. A po 2020 by to zrejme par dalsich rokov bolelo.

Wild card v celom tomto je post GM. zostane vobec po tejto sezone MB vo funkcii? Ak nie, od noveho Gm by sa zrejme nejake bold moves dali cakat aby zacal tim pretvarat na svoj obraz…
Ak zostane MB, pravdepodobne bude tiez pod serioznym “win-now” tlakom. Subbanovou vymenou si sam na seba usil budu. Dalsi early PO exit by uz asi nerozchodil. V jeho sucasnej pozicii sa teoreticky na vzdialenejsiu buducnost timu pozerat nemusi (cisto sebecky), prenho je to win or die. Ist podla scenara c.1 je dufanie v zazrak a pre MB osobne pravdepodobne zaciatok konca vo funkcii. A na scenar c.2 by musel mat este vacsie gule ako na c.3 :giggle:

Som zvedavy… :cookies:
:-D Těší mě,že fanouškovi konkurenčního Colorada leží na srdci osud Canadiens,tvá analýza je opravdu mimo.
Předně změna Bergevina se sice ve všeobecných debatách na kanadských serverech debatovala,ale byli to obyčejně kritici,nebo senzichtiví novináři.Z oficiálních míst z rodiny Molsonů nic takového nezaznělo a dle mého soudu je všeobecně s GM spokojenost.Netvrdim,že neměl přehmaty viz Sjomin, letos King,ale vcelku solid.Doba po Houle je přežitá,Gaineyho tehdy nesplnil zisk SC,ačko-li se snažil.Některé jeho výměny mě ovšem straší dodnes viz McDonagh za Gomeze.Gauthier byl neschopný a jeho vedení nás poslalo do spodních pater.Neznamená že i když nabubřelá slova o SC Bergevin nesplnil,že budeme znovu měnit managera.To určitě ne.
Výměna Price.Na tiskové konferenci společně s Julienem řekl Bergevin jednoznačně NE.
http://www.gohabsgo.com/2017/04/24/marc ... rade-rumo/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ani se nedivim,je to jednoznačně 50% našich úspěchů a ačko-li ho v PO Lundqvist předčil, tak vysloveně nevyhořel.Držel nás dost,to spíš obrana by si měla sáhnout do svědomí.
S Weberem mě jdete na nervy.Už dopředu víte,že půjde dolů.Byl to náš absolutně nejlepší bek jak v základní části tak v PO.Čili o co gou.Zatim hraje skvěle a zatím není ani náznak,že by měl hrát hůř.Kecy o Subanovi jsou pořád dokola.Schválně jsem si letos pouštěl highlighty Nashvillu se zaměřením na Subbana při obdržených golech Predators,kdy u toho byl.Puste si to.V mnoha případech zjistíte,že byl před vlastní bránou totálně nedůsledný a špatně pokrýval soupeřovi útočníky nebo vůbec nezasáhl.Je to obránce,tak by to měla být jeho hlavní práce.Tak ho laskavě pořád nevyvyšujte jako by to měl být ten,který měl spasit Montreal .
A tvoje úvodní myšlenka,sestava s minimálními obměna a doufat,že to vyjde spolu s doplněním o prospekty.Samozřejmě,že budou držet tuto sestavu.Snad si nemyslíš,že jí budou rozpouštět.Zaprve by nás to hodilo do pater Colorada a za druhé budovat od píky nový tým,to je náročná práce na několik let, bez oku lahodících výsledků a to nemá určitě ani Bergevin, ani montrealská veřejnost v plánu.Pro nás je prioritou rozumně podepsat Radulova a já doufám,že se konečně Bergevin poohlédne po nějakém prvním centru,když už to s Galchenyukem nevyšlo,Údajně ta jednání brzdí agent Radolova,ale Radulov v Montrealu pokračovat chce,což je dobrý.Licituje se o délce smlouvy.
A musí se podepsat další hráči ,kterým budou končit smlouvy a to vše s ohledem na Price,kterému to končí příští rok.Je mezi nimi i Markov a Beaulieu tak jsem zvědav.DAni jednoho bych nepodepsal.První už je pomalý a druhý mě zklamal.Mám,ale tušení,že za zásluhy tu Markova nechají dohrát a Beaulieu si smlovu vybrečí.
A pokud jsi narazil na ty naše prospekty.Tak musim napsat,že to není zase ta růžové.Lepším prospektem je Sergachev a ty ostatní jsou otázka.Lernot jakž takž,Fucale šel dolů,ani u Juulsena to nebylo ideální.Ščerbak nic moc.McCarron hrál za Canadiens a co jsem viděl,tak je málo obratný,horší bruslař.Hvězda z něj nikdy nebude.Ostatní prospecti se nejeví,že by měli hrát NHL,Nemáme z čeho moc vybír
Ved ja ti toho webera neberiem, je to stale super obranca… lenze v lete ma 32. Aka bude jeho vykonnost o 2 roky? o 4 roky? bude jednym z tych co udrzi vysoky standard do styridsiatky, alebo pojde dolu uz po 35ke? Pre Habs zivotne dolezita otazka na ktoru odpoved ukaze az cas…
V tych najblizsich sezonach kedy sa od webera daju este cakat top vykony vedie vasa cesta do finale SC cez timy ako Pens a Caps. Vo vasej momentalnej zostave by s vami v PO vymietli lad. Takze preto je ten scenar c.1 len alibisticke cakanie na zazrak, ktore by aj v najblizsich sezonach pravdepodobne skoncilo podobne ako tento rok. A najlepsie roky webera a pricea budu de facto vyhodene z okna…
Ak chcete realne pomyslat na utok na SC tak musite bez debaty posilnit – celkom vyrazne a cim skor. Jedine teda ze by ste boli spokojni s ucastou v PO a koncom v 1.-2. kole…
:-( K tomu Weberovi asi tolik.Nečetl jsem tolik starostí o výkonnost jiných hráčů s přibývajícím věkem.Ať už to byl Gretzky,Lemieux,nebo v současnosti Crosby,nebo třeba Malkin.O Jardovi Jágrovi ani nemluvě.Až to přijde,tak to přijde a fanoušci Detroitu mi potvrdí,že u nich hrála řada starších hráčů kolem 40 let s velmi solidní výkonností viz Lidstrom,Yzermann,aj.Je to individuální ,koneckonců Shea Weber má ke 40 ještě daleko.

Alibistické čekání.Jasně,že bychom chtěli bojovat o ten pohár ale...Podle mě není to tak snadné.V době platových stropů a neustále zvyšujících se nároků hráčů prostřednictvím jejich agentů je posílit opravdu kvalitními zavedenými hráči problém.Zaprvé Mpntreal z mnoha důvodů hráče nepřitahuje(dotěrná media,dlouhá zima,velký tlak na hráče).Za druhé ostatní kluby si své hvězdy brutálně hlídají,aby neutekli ke konkurenci.
A za třetí a to nevim proč zrovna u nás,ale silně licitují hráči obvykle o nadnesený balík peněz mnohdy nekorespondující s jejich vlastní výkonností. V minulost GMi ,ale i současný Bergevin jim to nakonec dal, ač si to vůbec nezaslouží..
Příklad radši uvádět nebudu,to bych se asi pohádal s někým z vlastních řad a to nechci.Osobně jsem zvědavej o co si řekne Radulov,potažmo příští rok Price.To se Bergevinovi protočí panenky.
Jsou ještě další cesty,jak posílit mužstvo.Buď Evropa potažmo KHL a nebo draft.Ta první varianta je pro nás schůdnější čehož Radulov byl letos důkazem.
Druhá varianta je skvělá pokud je silný ročník a taháte mezí prními pěti.Pak lze ulovit super hvězdu.Viz Chicago Toews,Kane,Pitsburgh Malkin,Crosby a nebo loni Edmonton McDavid.Leta jsme takovou výhodu neměli Galchenyuk naděje asi nenaplní.
A ani letos naději mít nebudeme.Vždy taháme ze středu, nebo ke konci a to je to už přebrané.Navíc Trimmins umí celkem solidně draftovat obránce,ale s útočníkama je na štíru.Nepamatuji,od dob Paciorettyho,že bychom draftovali něco mimořádně zajímavého.
Podepsali jste Jakuba Jeřábka.
:) Větší radost by jsi mi udělal,kdyby jsi mi oznámil, že angažovali nějakého slušného útočníka z KHL.Třeba rusa.Loni se mluvilo o Šipačovovi,z Petrohradu,ale toho podle všeho co psali nezaplatíme.Bude mít vysoké finanční nároky.Tak co třeba ruského reprezentanta Zaripova.
Jeřábek je další prťavej bek, jako Nesťerov a prospect z Londonu Mete.Jestli podepíše tak skončí v nejlepším u Bestii v Bramptonu.
Co vůbec Nesterov, proč nedostal více šancí v PO? Nepodával optimální výkony?
Parda píše:
Captain Crunch píše:
Parda píše:Tak to nám ho asi za Galchenyuka nevymění, co? :-/
Nevidím dôvod, prečo by z Galchenyuka nemohol vyrásť podobný two-way forward pod správnym coachingom. Jediný rozdiel je momentálne v tom, že transition Montrealu je založený na hre W a D. Chcelo by to systém, ktorý viac zapojí C (C supports, W stretches...).
Já ti nevím, sleduju toho kluka celou jeho NHL kariéru a progres v two way hře a hlavně ve hře bez puku se rovná téměř nule. A to nepřeháním. Therrien byl jaký byl, CJ tam je chvíli, ale tohle nebude problém u kouče, to je v něm. Já jsem nad ním už zlomil hůl, s radostí to vezmu zpátky, ale to se asi nestane. Kdoví, jak to s ním vůbec bude, je RFA a má podepisovat velký kontrakt, bridge mu končí. No, uvidíme.
Galchenyuk strávil 4 sezóny ako left winger. Na to, aby bol z neho kvalitný center, potrebuje zaužívať nové prvky do svojej hry, čo je/bolo v systéme Canadiens, povedzme, problematické.

Vaša hra je založená na tom, čo súperovi dovolíte na základe superstar goaltendingu. Ako „rope-a-dope“ Muhammeda Aliho. Zatiaľ čo sa súper sa tlačí na slot aby prekonal Pricea, oslabuje svoj defenzívny postoj. Nie ste tím, ktorý by systematicky vynikal v rámci transition, ale v rámci „rope-a-dope“ sa vám súper sám ponúka a robí časť práce za vás. Vo svojej podstate sú to zákony 3v3: offense strong -> defense weak -> 1 shot -> 1 goal.

Aplikovaný systém Canadiens v modelovej situácii: D rozohráva na W – turnover – následne dochádza k shot against – zákrok Pricea – opäť long pass(es) na W, pričom vysoko napádajúci súper sa nestíha vrátiť/sformovať, otáčate teda jeho silnú stránku na slabú a dávate gól.

Ste rush team, náchylný na PDO „podivnosti“. Tiež množstvo dump-outs nejako zvládate meniť na „controlled“ entries do neutral zone. Ako som spomínal, vaša transition sa opiera o W a D, čo je ďalšou prekážkou pre development centra. Galchenyuk má ability tvoriť short plays s pukom v d-zone, ale u vás takto žiadny C nehrá (čiastočne Danault). W letia z d-zone v momente, keď majú vaši hráči puk. Center si musí pomaly a nízko zbehnúť v pásme pre prihrávku ale u vás sa D automaticky uchyľujú k dump-outs. Váš systém nevyužíva plnohodnotne C (F3). Tento systém ste hrali pod Therrienom, ako je to so Julienom na lavičke neviem.
kisin píše:„Loni 30G, letos do toho zranění produkoval high-end 1st liner numbers a i s tím zranění má lepší PPG jak o rok dříve. Possession impact má na úrovni 1st linera, nepletu-li, nemám to ted čas koumat, jedu z hlavy. Defensive impact má about average s upsidem. Logika: pojdme ignorovat jeho progress za poslední rok, rok a půl, dva, a místo toho ho hodnotme na základě posledních pár měsíců, kdy evidentně nebyl ok/hrál nějakou polovinu toho, na co má reálné schopnosti. A to v low scoring týmu, co má problém s produkcí. 11 branek za 6 zápasů v PO.“
Pôsobenie vo formácii s Ottom a Martinsenom (napreik GWG) mu zrovna nepomôže v developmente. Na FO sa môže zlepšiť ako každý hráč, horšie je akurát to, že v momente keď začne miešať s pukom prestane korčuľovať.
Wat píše:Co vůbec Nesterov, proč nedostal více šancí v PO? Nepodával optimální výkony?
V ZČ hrál opravdu dobře, byl jsem jeho fanda, ale pak se zranil a nastoupil až na PO a tam byl teda hrozný, že sipak už neškrtl a hrál Davidson. Jeho podpis moc neočekávám.
[quote="Captain Crunch"]....[quote]
Jeho pozice není jednoznačně C, to by tady mělo začít možná jako hlavní bod. On byl vždy winger, ale v posledním roce v juniorce z něj udělali centra. Čili on není čistokrevný centr, byl tak sice draftovaný, ale není jim. I MB připustil už vloni na tiskovce, že třeba nikdy centra trvale hrát nebude.

Nemáš pravdu, že odehrál 4 sezony jen jako winger. Zkoušelo se to, ale vždy to bylo spíš pokus-omyl a vrátil se na křídlo, někdy tam odehrál 10 zápasů, někdy mín. Čili nejde to zgeneralizovat, že odehrál tuto dobu jen na křídle. MT za to schytával dost kritiky, že ho měl nechat na této pozici vyhrát a nějaké chyby bohužel vzhledem k jeho potenciálu a věku polknout, ale nestalo se tak.

Sezonu začal na centru s Raduem a další křídlo se měnilo až tak skončil Max a šlo to náramně, měl skoro bod na zápas. Pak přišlo zranění a šlo všechno do kytek, po návratu byl neuvěřitelně špatný a v PO to bohužel nebylo lepší. Kisinův příspěvek je mimo, spousta fandů ho neodepsala na základě úseku této sezony od zranění po vyřazení v PO, ale kvůli celým pěti letům u nás a tam se bohužel, ty vaše čísla nechytají. Já to respektuju, lze z toho leccos vyčíst, ale asi jste viděli mizivé procento zápasů a zejména letos to bylo do očí bijící. Já vím, že si jde do nás jednoduše kopnout, blbí fandové Habs, nemají s ním trpělivost, nejofenzivnější hráč týmu a chtěli by ho pryč, jen protože mu to letos po návratu ze zranění nešlo- hovadina.

Když pominu jeho čísla, výkony, stats atd., tak to, co nevyčteš z ničeho jiného, než z pohledu na samotné zápasy, je jeho work ethic. Jeho hladovost po puku, jeho bojovnost. A tam to je špatné, hodně špatné. A když se mu nechce, tak dělá ty jeho kličky, ale bez rychlosti. A to bych mu to pak vypíchl i já. Pozdě se vrací, vše dělá pomalu, nebruslí jak by měl, ve hře bez puku marný, v obranné třetině vypadá úplně stejně v roce 2017 jako v roce 2013- žádný progres. Srovnání s Danaultem- každý miluje s ním hrát, Max to mlel v rozhovorech pořád dokola, ten odmaká všechno a nic nevynechá. Totální opak Galchenyuka, taky pak není divu, že to samé nikdo neprohlásil v rozhovorech o něm. To pak není divu, že ho přehrál a na prvního centra už nepustil, kdyby měl Danault aspon polovinu ofenzivního skillu jako má Chucky, tak je to první centr snů, ale to jsou jen kdyby. Takové hraní na jedné noze jako to dělával Kovaljov možná fungovalo před deseti lety, ale v dnešní rychlé NHL to nikdy fungovat nebude, i skill musíš zkřížit s těžkou dřinou.

Nezazněl tady další důležitý aspekt a to je buly. Tam je velice špatný a jak chceš jít s centrem jako je on na přesilovku, kde je první buly v útočné třetině klíč, když víš, že ho prohraje. O ještě důležitějších buly v obranné třetině ani nemluvě.

Ne, já si v současné době na základě všeho co píšu výše nedokážu představit, že bych Chucky byl někdy real 1st center organizace v tom moderním slova smyslu, věřil jsem tomu dlouho, ale po letošní sezoně už tomu nevěřím a nejsem zdaleka sám. Proto moje řešení by bylo jej buď vyměnit za opravdového centra, nebo si jej nechat, jeho špatnou sezonu aspon využít v podepsání výhodného kontraktu, ale ukončit na trvalo projekt Galchenyuk, centr a nechát ho hrát trvale na křídle.
:-( Pokud se týka Galchenyuka tak je to tak ,jak píše Parda.Já bych doplnil,že jeho vývoj se neustále vleče.Už jsme si mysleli,že dorostl do pozice nepostradatelné hvězdy a nakonec jsme zase na začátku.Nadějí mě usvědčovalo loňské léto ,kdy se neflákal a poctivě trenoval.Však ho Therrien postavil mezi Paciorettyho a Radulova a zdálo se, na začátku sezony,že to půjde.Přišlo zranění kolene a totální ztráta formy.Teď sám neví co se s ním je.Jeho výkony šly dolu.Může přes léto něco dohnat,ale osobně pochybuji,že z něho někdy bude ten kýžený nepostradatelný první centr o kterém jsme snili a sníme.Vůbec mu neprospělo,že v Canadiens hrál několik sezon křídlo,teprve loni se s velkou slávou Therien odhodlal ho vrátit po vzoru juniorů na centra.Někdy si říkám jestli ho Therien nestavěl od začátku špatně,protože draftovaný byl jako centr.Abych to ukončil.Myslím,že se ho pokusí Julien zvednout,ale nevěřím,že se to povede.Galchenyuk je zralý na výměnu.
Léto Bergevinovi vůbec nezávidim.Měl by se nad celým týmem zamyslet a něco změnit.Především mužstvo je strašně přeplacené a tím pádem omezuje Marca ve výměnách,ale i v pořízení volných hráčů.Budeme se muset někoho s tučnou smlouvou zbavit.Galchenyuk cenu ztrácí,Weber a Petry jsou nepostradatelní, tak možná Jemelin nebo Plekanec by přicházeli v úvahu.Osobně bych se zbavil Beaulieu.ten mě zklamal.
Přitom bychom potřebovali toho vytouženého prvního centra a nějakého toho pravidelného kanonýra.Posledního opravdového centra jsme měli v Damphoussovi a Saku Koivu.A to jsem na toho druhého nadával,což spíš bylo z frustrace,protože ani jemu se nepovedlo za ta léta nás přiblížit k SC.Na diskuzích padala nějaká jména,ale nechci fantazírovat.
Náš první centr Danault se jeví dobře,ale kvalit Crosbyho,McDavida,Getzlafa aj. nedosahuje.A já toužim po hvězdě, jakou má většina týmů ve svém středu.
Jinak Max Pacioretty mě opět přesvědčil,že mu to tam padá pouze v některém období roku a často za rozhodnutého stavu.Není na něj spoleh,dokladem je letošní PO,kdy byl totálně gólově jalový.
Jak jsem minule psal prioritou bude podepsat rozumně Radulova s výhledem nové smlouvy pro Price.Toho opravdu pustit nemůžeme.To by jsme byli totalně v p..... Může se,ale stát,že Radulova nepodepíšeme a pak už asi začnu sledovat místo NHL vodní pólo.Můj typ je,že podepsán bude.
Pokud někdo uvažuje s použitím prospectů na výměny volných hráčů, tak znovu konstatuji,že nemáme nic převratného.Navíc je z dlouhodobého hlediska výměna prospectů nežádoucí,Když pominu golmany Lindgrena a McNivena, tak zájem by byl především o Sergacheva,kterého poslat jinam by byl nesmysl.Z ostatních prospectů na farmě mezi lepší patří Juulsen,McCaron,Carr,Hudon,Scherbak.Z toho ten první by se měl příští rok ukázat a nerad bych ho ztratil,ten poslední nějak ztrácí.Ostatní nejmenování prospecti jsou nižší kvality, včetně golmana Fucale.
Mladí hráči jako,Lehkonen,Byron.nepřipadají doufám v úvahu.To by bylo montrealské harakiri,ti se osvědčili..Cesta jak vylepšit kádr je podívat se do Evropy především do KHL.Tady by se určitě schopný playmeyker našel.Psali Šipačov k nám NE,tak co třeba někdo z hráčů Dadonov,Zarypov,Mozjakin?
:-( Jakýsi fanoušek Canadiens jmenem Geoff Read napsal otevřený dopis Geoff Molsonovi,kde žádá odvolání Marca Bergevina
viz odkaz http://www.writehumanity.com/case-firin ... ff-molson/" onclick="window.open(this.href);return false;

Protože je na něm hodně pravdy i když by se dalo s lečíms polemizovat přečtětě si ho.V krátkosti:

Především poukazuje na angažování Therriena a jeho dlouhé působení u nás bez herní progrese.Na srdci samozřejmě měl šokující výměnu Subbana a k tomu nevhodný přístup k němu vedení, potažmo Therriena.Tvrdí ,že se výměna neměla stát a že jinde si své hvězdy daleko více hýčkají.
Dále probírá Therrienovu výchovu na centra Galchenyuka a jeho výkonnostní propad do čtvrté řady.Opírá se o náš letitý problém neexistence prvního centra a poukazuje na fakt,že nejlepší náš centr je Plekanec,který hraje na úrovni třetí řady.
Dále poukazuje nato,že Bergevin za pět nezlepšil mužstvo útočně.Údajně přebíral mužstvo v slušném stavu a zastaralými metodami ho dostal zpět.Správně poukazal nato,že Bergevin prakticky nevylepšil za celou dobu mužstvo útočně.Světlou vyjímkou je snad jen Radulov.
Opřel se do kvality prospectu a jejich začleňování do prvního mužstva.Poukázal nato,že farma za pět let byla letos poprvé v PO a vyhrála pouze jediný zápas.
Opřel se správně do prvních a druhých voleb draftu,které byly neůspěšné a schopnost trenérů farmy hráče pro první mužstvo canadiens připravit.
Je to zajímavé čtení a bohužel s mnohým musím s tím fanouškem souhlasit.
The Canadiens acquire Jonathan Drouin + a cond. 6th-round pick (2018) from TBL, in return for M. Sergachev + a cond. 2nd-round pick (2018).
Tady vidím vítěze (momentálně určitě) v Bergevinovi (WOW). Ale uvidíme, jak se Sergachev vyvine.

Každopádně Drouin umí být X-factor. Gratulace.
5162 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS