Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

CHICAGO BLACKHAWKS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

NHL Entry Draft 2018


Facts:

8 picks - 1G, 2D, 5F
Důraz na skill, hockey sense, speed.
2 trades - #74 to CHI for #87 and #142 to ARI a #139 to CHI for 2019 5th to MTL

Letos dokonce dva picky ve 1st round (8th + 27th po tradu Hartmana do NSH), to je u nás v posledních letech věc nevidaná. Brali jsme dva Ds, podle Bowmana oba v době picku BPAs na našem boardu. Já jsem byl osobně z pátka lehce zklamaný, protože tam na 8. pozici visel například Wahlstrom, kterého jsme moc chtěl, ale zpětně vzato i s Boqvistem se dá v pohodě žít. Sobotní vývoj byl potom výborný. Wise v 3rd round je absolutní steal, a líbí se mi i sázka na Nordgrena s Kurashevem. Gravel v 6th round je také dobrá value. Celkově nakonec tedy převládá spokojenost, jednak s tím, jaké typy hráčů draftujeme, a i celkově s kontrétními jménami.

Overview:

#8 Adam BOQVIST - D - BRYNAS (SHL)
#27 Nicolas BEAUDIN - D - DRUMMONDVILLE (QMJHL)
# 69 Jake WISE - C - US NTDP (USHL)
#74 Niklas NORDGREN - RW - HIFK (LIIGA)
#120 Phillip KURASHEV - C - QUEBEC (QMJHL)
#139 Mikael HAKKARAINEN - C - MUSKEGON (USHL)
#162 Alexis GRAVEL - G - HALIFAX (QMJHL)
#Josiah SLAVIN - LW - LINCOLN (USHL)

Více k samotným pickům:

#8 Adam Boqvist, RHD

Boqvist zářil především na mezinárodních akcích, kdy začal famózním výkonem na Hlinkovi a sezónu ukončil i povedeným MS U18. Původně jsem následující věc chtěl zmínit až v další části, ale tady se to přímo nabízí. Největší rozdíl mezi výkony na začátku sezóny (Hlinka) a na konci (MS) viděli scouti v defenzivní hře, kde udělal Boqvist velký pokrok. Hrál mnohem více aktivně, lepší gap control atd.

Tím jsem už trochu naznačil jeho zápory. Jeho defenzivní hra určitě není něco, proč jsme ho brali jako 8th OA. Physical game u něj téměř neexistuje, většinu situací se snaží řešit stick checkem a dost často cheatuje i při menším náznaku, že někdo ze spoluhráčů může získat puk.

Naopak s pukem je to démon. Elitní skill set, vision a creativity. To vše Boqvist má. Navíc to je i nadprůměrný bruslař, což je téměř must have skill u menších hráčů. Mnohdy působí až jako 4F, v o-zone se díky dobrému pohybu zapojuje do cycling game a v juniorech díky tomu hodně rozebíral obranu. Při PP potom působí jako QB a díky výborné vision i skvělému wrist shot by mohl vyrůst v elitního hráče v tomto směru.

Celkově vzato, Boqvistův ceiling je hodně vysoko, ale je to projekt a má před sebou ještě dlouhou trať. Což v naší momentální situaci vůbec nevadí a když bude ready za 3 roky, tak to bude i akorát.
Rikard Gronborg píše:“To me, he’s an Erik Karlsson-type player. Believe me, I don’t like comparing players because Adam Boqvist needs to be Adam Boqvist. But I see him with that ability to play up in the attack, the ability to step up on the blue line, the quote-unquote cockiness with the puck and that same swagger.”
#27 Nicolas Beaudin, LHD

Další obránce v 1. kole, tentokrát LHD a z QMJHL. Beaudin byl nejproduktivnějším hráčem Drummondville (74P in 67GP). Proč to zmiňuji? Je tu totiž zajímavý hráč k porovnání:

Obrázek


Player X = Sam Girard

Beaudin je jinak velice solidní puck mover, má výborný hockey sense, defensive awareness. I když není největší dokáže si v d-zone poradit a díky solidní vision a passing abilities rychle zakládá protiútoky. V Drummondville působil i jako QB na PP a podle všeho by to měl zvládat i na dalších levelech, tak uvidíme. Na druhou stranu jeho bruslení není vyloženě silná stránka, spíše průměr, ale díky jeho přehledu a spochonosti rychle rozehrát mu to nepůsobí problémy. Celkově si myslím, z toho co jsem vyčetl a vypozoroval, že by se na v budoucnu mělo jednat o reliable D, který si nedělá problémy a sedí mu dnešní pojetí hokeje.

#69 Jake Wise, C

Steal of the draft? Ve většině rankings ve třetí desítce, nebo na začátku 2nd round. Jeho propad způsobilo zranění, které měl a my jsme ho tak mohli brát krásně v 3rd round.

Jeho bodová produkce v USHL byla o něco lepší než ta Faraabeeho (14th OA, PHI) a nezaostává o tolik za Claytonem Kellerem:

Obrázek


Skilled, smart center se solidní two-way game i před size deficit. Navíc i solidní bruslař, který toho na ledě odjezdí opravdu hodně. Příští rok na kvalitní Boston University, snad už bez zranění.
Former USNTDP Assistant Coach Chris Luongo píše:“He plays at both ends of the ice. He’s not tall but he’s a thick kid. His strength and the ability to make plays using it and distribute the puck makes him special.”
#74 Niklas Nordgren, RW

Další menší, ale velice šikovný útočník. Na MS U18 si připsal 8G in 7GP a výrazně se podílel na zisku zlata. Nordgren je především playmaker, na PP hraje na half-wall, kde rozdá spoustu přihrávek. Slabinou je u něho bruslení, což může být pro menšího občas problém, ale Nordgren se to snaží vynahrazovat svým compete levelem. Neustále v pohybu, nepříjemný pro soupeře.
Ian Tulloch píše:"If Alex Debrincat’s taught us anything, it’s that height is just a number."
#120 Phillip Kurashev, C

Shodou náhod jsem Kurasheva hodně sledoval na WJC. Směrem dopředu výborný hráč, skilled playmaker s více než solidním bruslením. Díky tomu má hodně controlled entries. Bohužel letos to neprokázal bodově v QMJHL, kdy neudělal očekávaný krok dopředu a dostal se jen lehce přes bod na zápas.

Bez puku je to ovšem jiná písnička. Občas nedostatečný effort, backchecking téměř neexitující. Moc se také v o-zone nehrne do slotu, spíše perimeter player. Ale skill na to, aby se prosadil určitě má. Na čem pracovat má taky.

#139 Mikael Hakkarainen

Finský centr, který hrál za Muskegon Lumberjacks v USHL. Příští rok by měl nastupovat za Providence.
Corey Pronman píše:"Hakkarainen never stood out to me skill-wise in my viewings of Muskegon."
:neviem: Pro mě v podstatě neznámá. Ale podle tohoto to vypadá spíše na safe pick, bez většího upsidu, což není zrovna to co asi člověk chce v late rounds.
Mark Kelley, Director of Amateur Scouting píše: “I think what attracted us to him was, when you went and saw him play, he got on the scoresheet but even if he wasn’t on the scoresheet you noticed him play. He played hard, 200-foot.”
#162 Alexis Gravel

Gravel má celkem slušnou size (6'4), ke které přidává velice solidní poziční hru. Dobře také čte hru. Na čem musí zapracovat je naopak obratnost, flexibilita. A hodně u něj dělá psychika. Kolikrát jsem ho letos viděl se po špatným gólu sesypat. Když má ale den, tak chytí i nemožné, ale není to nějaký highlight reel G. Naopak, stylově klidný, kdy hraje hodně na puck tracking a positioning.

Letos si podělil starty v Mooseheads Blade Mann-Dixonem, příští rok by ale měl být jednoznačnou jedničkou Halixau, který pořádá Memorial Cup.

#193 Josiah Slavin

Poslední náš pick byl útočník Slavin, mladší bratr Jaccoba z Canes. Hrál v Lincoln Stars USHL, příští rok by měl jít na Colorado College.
Mark Kelley, Director of Amateur Scouting píše:“We like the project there. We think where he is on the curve he’s gonna play another year and then go to Colorado College. We just like the whole project.”
megaalert queneville vyhodeny. berme ho okamzite nejaky peters ma nezaujima.
No já myslím, že tady polovina týmů může vyhlásit mega-alert, takže jste tak leda v pořadí. Ten si bude případně hodně dobře vybírat kam půjde.
Všechny zraky směřují ke Kucherovovi, ale Kane od začátku prosince zapsal úctyhodných 61 bodů (23+38) ve 34 zápasech a vytáhl Hawks téměř ze dna konference do boje o PO. Pro mě zatím asi hlavní kandidát na Harta.
A komu tím prospívá? Stejně to bude při nejlepším 1st round exit a co z toho? Vypadalo to na boj o Hughese/Kakka, takhle z toho bude velký nic.

K tomu momentálnímu runu příspívá hlavně neskutečná PP a luck jako kráva. Jinak jsme pořád stejně špatný, hlavně defenzivně.
A ako by vam s tou obranou pomohol Hughes?Vy ho nepotrebujete,uz takto patri vas utok k TOP v lige vcetne mladeho klenotu DeBrincata.Kane je jeste mladej na to,aby sedel na stridacke nedelal nic ,kdyz vi,ze na to ma a je hladovej po goloch a bodoch.Tak bud se budete tesit ,ze takeho hrace v kadru mate a uzivat si to,jak je dobrej on i kolegove smerem do utocny fazi,nebo ho vymenite a mozte vesele tankovat,oboji mit nelze. :) Nadavat na to,jak je dobrej Kane a ze vam kazi tankovani ,je dost vedle,co by jiny za takove utocne dynamo.dali. :wink:
Pozeral som Chicago proti nám a aj dnes proti Flyers, nič tak slabé ako Chicago som ešte tuto sezónu nevidel, chudák Kane..
Pali_Caps píše:
pát 25. říj 2019 16:47
Pozeral som Chicago proti nám a aj dnes proti Flyers, nič tak slabé ako Chicago som ešte tuto sezónu nevidel, chudák Kane..
Tak samozřejmě, proti nám bude tuto sezonu každý vypadat slabě.. :neviem:
Pali_Caps píše:
pát 25. říj 2019 16:47
tak slabé ako Chicago
Dead Wings jsi viděl ?
Creeper píše:
pát 25. říj 2019 20:33
Pali_Caps píše:
pát 25. říj 2019 16:47
tak slabé ako Chicago
Dead Wings jsi viděl ?
:-D ešte som nemal tu česť
:wf:

Tohle je tak pathetic tým, že je prostě čas do toho radikálně říznout. A v tomhle případě se s tím musí začít od shora. Takže #PackYourShitStan. Collitonovi bych dal ještě šanci, ale mám z toho pocit, že po odchodu Q tu kabinu nikdy pořádně nezískal. Loni se to házelo na to, že není zažitý systém, že neměl training camp. Ale v téhle sezoně, kdy měl k dispozici celý ten proces, nepřišlo žadné zlepšení, same old shit.

Největší problém je u nás v defenzívě, bez debat. 30. místo v xGA60, resp CA60. Obrana je až na jednu, dvě vyjímky, pomalá, neobratná a taky neschopná rozehrávky.

Jak píšu, je čas do toho říznout. V obraně jsou keep je Keith a Searook, protože to nevyměníš. Maximálně bych nechal ještě Murphyho, ten je serviceable do 2nd/3rd. de Haan je okay, I guess, když hraje, ale teda zatím se spíš lécí. O tradu Maatty psal Atlantik v topicu Pens, tady nezbývá než souhlasit. Tohle byl neskutečný provar. A zbytek jsou buď prospekti v první profi sezóně (Boqvist), nebo prospekti, který na NHL nemají (Gilbert).

V útoku máme sice legit víc hráčů, ale s tím co ten tým předvádí defenzivně to k přestřílení nestačí. Top6 se může opřít o nějaký core v podobně Toewse, Kanea, DCata a potažmo i Stromea (pro mě je teda pořád s otazníkem a mám ho spíš za low end 2C). Saad je snad nejsmutnější hráč, kterýho poslední roky sleduju. On má přád wheels, i solidní skill, aby si šance vypracoval, ale co on nedá... Zbytek útoku asi škoda mluvit, nemoderní a neproduktivní bottom a nebo opět, meh prospects.

Jak říkám, je čas to pomalu směřovat jiným směrem, tohle je přešlapování na místě, které nikam nevede.
Kubalík 18 gólů v posledních 22 zápasech! :scare:
Na hawks sa to zosypalo, Toews mimo, Dach má po sezóne, Nylander tiež
A v bránke subban + delia... :jn:
Tomu sa hovorí prvotriedny tank hneď od začiatku
2417 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS