Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

CHICAGO BLACKHAWKS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Parda píše:Něco už je odehráno, jaké jsou názory na Kempného? Ted už něco odehrál i Rozsíval, co on, drží se ještě?
Díky
Kempný si podle mě na NHL zvyká docela solidně. Ze začátku byl v páru se Seabrookem a přišlo mi, že jim to herně docela sedělo, dokázali si vyhovět, založit útok. V CF% jsou společně lehce pod 50%. Líbí se mi, že Kepmný nemá strach něco zkusit, zapojuje se do rychlých protiútoků. Jen má teda občas problém s čtením situací a kdy dělat pinching v útočným pásmu. To mi u něj přijde zatím jako největší problém a už z toho udělal dva zbytečný fauly, když situaci špatně odhadl a propadal na modrý.

Rozsíval zatím hraje svůj standart, zkušenosti jsou vidět :giggle: Poslední zápasy teď hráli spolu s Kempným jako 3rd pair a odehráli to solidně bez nějakých větších potíží, i když mě se teda nelíbili proti NJ, proti LA to potom šlapalo všem, tam hráli dobře. Jestli dneska dostane Rozsíval do páru Forslinga tak jsem na to zvědavej, to by mu mohlo sedět, protože Forsling toho odbruslí hodně, má dobrou rozehrávku... :)
Díky za odpověd, viděl jsem, že Kempný TOI dostává, ale herně jsem ho krom v sestřihu neviděl.
Jak to píše vždycky Captain Crunch - stručná synopsa zápasu: Pro náš zápas s Calgary platí jednoduché: Z hovna jsme upletli bič.

Obrázek


Calgary nás přehrávalo od začátku až do konce a největší vítr dělali Tkachuk a Versteeg. Během první třetiny mělo Calgary tolik šancí jít do vedení, ale žádná se neujala, jsou to dřeváci, ale skvělý výkon znovu podal Crawford, který pochytal 33 ze 34 střel! :frajer:

Na konci první třetiny se ukázala zase jednou genialita Patricka Kane, který si poradil sám proti dvěma obráncům a "poctivě se vracejímu" Backlundovi :giggle: Rozhodně doporučuju se podívat.

Calgary vyrovnalo v oslabení, když Keith zlomil hokejku při střele a trošku zazmatkoval, když si bral novou ze střídačky, Backlund a Frolík si poradili 2v1 proti Seabrookovi.

Ve třetí třetině jsme ale rozjeli koncert, nejprve využitá přesilovka, kdy Anisimov jenom nastavil hokejku a prodloužil svůj point streak na 8 zápasů. Další gól přidal Motte po krásné individuální akci a jeho gól překonal podle mě i ten Kaneův. Taky rozhodně doporučuju :good:

Poslední dva hřebíky ještě zatloukli Panarin, když to Calgary zkusilo s empty net a minutu před koncem se trefil ještě Hjalmarsson. Neskutečná produktivita a za takový dva body můžeme být hodně rádi.

:plus: Druhá formace Panarin - Anisimov - Hossa. Neskutečná práce, Hossa s Anisimovem způsobojí neskutečné množství turnoverů ještě v offensive zone a tenhle útok si vytváří konstantní tlak.

:plus: První pár Keith - Campbell. Jediný pár, který se v té bídě udržel v CF% nad 50%. V kombinaci s druhou lajnou smrtící.

:plus: Crawford. Za poslední roky se zařadil mezi špičku a ukazuje to i letos. Na tomhle vítězství má neskutečnej podíl.

:plus: Oslabení!!! Calgary mělo PP 0/4 a neinkasovali jsme už druhý zápas po sobě! Velký pokrok, hlavně, jak říkal Cpt. Crunch, v effortu. Zlepšili jsme pohyb, chodíme do soupeře a nebojíme se a funguje to.

:minus: Zbytek kromě 2. lajny, Crawforda a páru Keith - Campbell. Hlavně teda 3rd pair Forsling - Rozsíval. Forsling -13 v poměru CF-CA, Rozsíval -14. Když byli na ledě, neustále v d-zone a těžce pod tlakem. Čekám změnu v obraně do zápasu s Avalanche, kteří nás čekají ve čtvrtek.
V noci jsme proti Coloradu udělali 4th straight win! Ale zápas podobný jako proti Calgary...

Obrázek


Colorado začalo svižně, my trochu ospale, a šli jsme si dvakrát vyzkoušet, jak jsme se zlepšili na PK. Naštěstí jsme přežili bez úhony a v 5v5 jsme přidali na tempu z čeho vyplynuly dva slepené góly. Toews stál na správném místě a dorážkou nás poslal do vedení a necelých 40 vteřin na to Hossa popřel svůj věk, nabruslil a vyvěsil :klobuk:

Vedení 2-0 nás trochu nakoplo a druhá třetina byla nejlepší pasáž zápasu z naší strany, i když v posledních 5 minutách za to Colorado vzalo a šeredně nás vařilo. Naštěstí máme zeď.

[tweet]794385951250231296[/tweet]


A hlavně, hned v první minutě třetí třetiny Hossa spražil Avs podruhé v zápasu a od tý doby už jsme to měli pevně v rukou. Pojistku si teda ještě nemohli odpustit Panarin s Kanem.

:plus: Crawford! 38 saves, 21st career shutout. Pochytal toho spoustu a podržel nás v důležitých chvílích na konci 2. třetiny, tam se to podle mě lámalo. Klobouk dolů.

:plus: Hossa. Jak prolomil hranici pětistovky, tak se strašně uvolnil a je to znát. A navíc mu to tam zatím i padá, snad tohle tempo vydrží co nejdéle.

:plus: Ale jenom lehký, pro 4th line Rasmussen - Schmaltz - Tootoo. Za to, že se jako jediný udrželi v CF% nad 50, v SCF% taky na 50. Takže si to vlastně v klidu odehráli.

:minus: Possesion game. Aktivita, rychlost, držení puku, šance, to nás poslední roky zdobilo, ale tuhle sezónu to tam zatím není a měli by jsme s tím něco udělat, protože poslední dva zápasy jsme byli outshooted Coloradem i Calgary. Zatím toho dokážeme hodně proměnit, z toho mála co se nám naskytne, ale asi nám to celou sezónu nevydrží. :jn:
and Panik scored another one. Hes playing with Toews but he belongs and while speaking about shooting percentage, its just a phrase. Hes been getting bounces being at the right place at the right time poking the puck in. Thats just hard work and adjustments. Sure that aint gonna last forever, but hes finally doing what hes supposed to do, getting his nose dirty, which he never has
kopírujem svoj komentár, nemám chuť prepisovať. :oops:
Crawford zřejmě začíná nabírat parádní formu, i když tady to z části zadrbal i Tarasenko, tak stejně perfektní zákrok. :klobuk:
Chvíli jsem nepřispěl, tak jdu zase něco přihodit.

V back-to-back jsme dvakrát porazili Dallas, u nich 3:2 a doma potom 4:3 OT, a když jsme ještě zvládli i zápas proti St. Louis, taky v OT, tentokrát 2:1, natáhli jsme sérii na 7 vítězství!

Potom nás čekal Washington, na který jsme šli bez Anisimova a Kruger tak hrál 2C :scare: I tak jsme zvládli odehrát vyrovnaný zápas a díky Hossovi, který se trefil 20 sekund před koncem, jsme udělali aspoň bod.

V noci přijel do Chicaga Montreal, který měl back-to-back po zápase v Detroitu. Zápas měl obrovské tempo a první třetina uběhla neskutečně rychle. Podle mě zatím zápas nejvyšší kvality jaký jsme letos hráli. Možná na Montrealu byla znát lehká únava, protože jsme byli mnohem aktivnější.

Obrázek


Výborný zápas odehrála Krugerova formace, kde společně s ním byli Desjardins a Rasmussen. Naprosto vygumovali Radulova, na kterého se v topicu Montrealu pěje chvála. Toho kluka jsem za celej zápas vůbec nezaznamenal. Navíc byli i u prvního gólu, který dal Forsling. 1st NHL career goal :klobuk:

Ve druhé třetině se dvakrát z ničeho Montreal trefil, ale skvěle jsme odpovoděli, byli jsme dál aktivní a do konce třetiny jsme si vzali vedení zpět. Opět Hossa, který dal čtvrtou branku v posledních čtyřech zápasech.

Na 3:2 potom po skvělém střídání 1.útoku ještě lepší brankou dával Patrick Kane. :slintac: Prosím, jen se taky pokochejte.

[tweet]797978817994379264[/tweet]


Zápas mohl skončit mnohem větším rozdílem, protože těch šancí bylo strašně moc, ale Montoya chytal výborně. Stejně jako opět Crawford. Ten podržel hlavně v posledních minutách, kdy tam měl Montreal pár příležitostí.

:plus: Hossa. Tenhle mladík má neskutečnou formu a zápas co zápas patří k nejlepším na place. Vedle Panarina s Anisimovem se znovu našel a tahle spolupráce funguje snad ještě lépe než minulý rok s Kanem.

:plus: Crawford, Darling. Oba dva brankáři jsou zatím oporou a měli velký podíl na 7 games win streak. Darling dobře zachytal s Dallasem a Crawford jede stabilně zápas co zápas velké výkony!

:minus: 1st line. Během posledních zápasů se na LW protočil Pánik, Schmaltz, Hartman a naposledy Hinostroza. Ten tam dostal příležitost během 2. třetiny s Montrealem a vypadal tam zatím nejlépe z té čtyřky. Už by to chtělo najít nějaké dlouhodobější řešení. 2nd line šlape, Kruger dělá svou práci na výbornou, takže zbývá vyladit právě 1st line.


1. místo v divizi, 24 bodů. Zatím spokojenost a čeká nás Circus Trip. Postupně Jets, Flames, Canucks, Oilers, Sharks, Ducks a Kings. Hodně výživná porce zápasů, takže sbalit kufry a přivést pár bodů :)
Ta vítězná branka byla neuvěřitelná :klobuk: A to je přesně ono, tohle jsou rozdíloví hráči, kteří v dnešní vyrovnané NHL oddělují úspěšné týmy od neúspěšných. To jen nám někdo pořád naznačuje, že bychom se měli za Caryho snad omlouvat, že ho máme :hroza:

Byli jste aktivnější, živější a přestříleli jste nás, ale 1A šance byly na obou stranách, kde oba týmy podržely golmani atak rozhodl takový highlight goal. Ale fajn zápas, jde vidět, že se střetly dva red hot týmy vévodící NHL.
Ahojte chalani.
prosim Vás. Vie niekto viac informácií ohľadom náhradného brankára Chciaga v dnešnom zápase ?

Lebo komentátor tam niečo hovoril, že má číslo dresu Crowforda a je to dáky amatér..

Dikes.
Today's CHI backup goalie , Temple U's Eric Semborski, is an instructor for @SniderHockey . Must be quite a thrill for him!
:clap: :clap:

ale Kempas zase HS :hroza: co na Quennevilla ten van Riemsdyk má, to mi hlava nebere... :thumbsdown:
Enjoy :cookies:
Strašný zápas proti Islanders. První třetina, šest gólů, pak se to trochu uklidnilo a ve třetí třetině rozhodl Pánik :)

Z NYC vezeme 4 body ze 4, takže spokojenost.
The #Blackhawks win when their captain misses 9 games.
They win without their starting goalie.
They win when Anisimov has to sit.
The #Blackhawks win when they are playing back-to-back and their opponent has the night off.
They win, win, win.
:clap:

Vykradli jsme St. Louis, v back-to-back jsme udrželi na uzdě San Jose... 5 in a row!

I když jde většina čísel proti nám (xGF% 47,7 %, SCF% 46,0 %), tak vyhráváme. Hlavní opory jsou bezesporu brankáři, jak Crawford (o kterém se zmiňoval i kisin ve svém článku :klobuk: ), tak teď i Darling drží. A i když si Darling vybral dva slabší zápasy - proti NYI a STL - kdy dostal dvakrát po 4 gólech, tak stejně vyhrajeme, protože to tam najednou nasypeme. To mi přijde úplně neskutečný, protože my jsme momentálně schopný vyhrát jakýkoliv zápas.

Keith se konečně trefil, 33 zápasů s nulou, až ve 34. zápase mu to tam spadlo. Tak snad se to teď trochu poveze.

Hinostroza, Hartman, Rasmussen. Nově zapracovaný hráči se pomalu osmělují. Rasmussen může být, s trochou nadsázky, nový a hlavně mnohem levnější Kruger.
Momentálně hrají spolu v útoku, kde je doplňuje ještě Pánik a vypadá to, že si tahle formace sedla. Rasmussen v 11 zápasech v prosinci 5 bodů, předtím 20GP, 1P.
Hinostroza je speedster, ta jeho rychlost je neskutečná. Body sice zatím nedělá pravidelně, ale většinou taky nastupuje s Desjardinsem (zatím asi náš nejhorší útočník) a Tootooem. Když dostane příležitost, tak to přijde, tomu věřím. Proti STL gól, proti SJS 1+1.
Hartman dostal příležitost vedle Toewse s Hossou (než se zranil Anisimov, takže asi 4 třetiny) a vypadali docela slušně. Před sezónou se z něj dělal nástupce Shawa a za mě teda Hartman>>>Shaw. Hraje tvrdě, chodí do toho po hlavě, ale nedělá zbytečnosti, nenechá se vyprokovat, a navíc, boduje. :thumbsup:

Doufám, že postupem sezóny jejich výkony půjdou pořád nahoru. Na farmě se navíc ještě oťukává Schmaltz, 5 zápasů, 5 bodů (3+2). U toho věřím, že až se vrátí, tak bude mít sebevědomí a bude mnohem lepším hráčem než byl před farmou. :frajer:

Sečteno, podrtženo, máme pod sebou trochu polštář, i když Wild mají o 4 zápasy méně a když všechno vyhrají tak na tom budou bodově stejně. Ale 10 bodů na Blues (mají o 2 zápasy méně) a dál už 15 na Jets, 16 na Dallas... Vypadá to pěkně :)
Osobně obdivuji Panarina. Ten chlap má neskutečnou chuť skórovat. Prosinec mu hodně vychází (zatím 6g a 7a) a už je v top5 bodování. Jako držitel Calder M. Trophy má předpoklady na další individuální trofeje.
Dneska předvánoční zápas proti Coloradu, bez Hossy i Anisimova, ale na Avs by to mohlo stačit i tak :frajer:

Jinak z jinýho soudku. Alex DeBrincat neprošel posledním sýtem USA pro WJC, což je pro mě teda velký šok :sok: Ne, že bych to situaci ve výběru USA sledoval nějak do detailu, ale nevzat hráče co má v 28 zápasech OHL 60 bodů (30+30)? Nějak tomu nerozumím, proč takovej hráče nejede :neviem: A co jsem tak koukal po twitteru, tak to překvapilo asi většinu lidí...
jeste pro informaci, vraci se Crawford..
AndyF píše:jeste pro informaci, vraci se Crawford..
good point, trošku mi to vypadlo, protože se to psalo už před pár dny, že se vrátí ještě před vánocema proti Coloradu
Tak už to máme oficiálně :good: Na 2 roky celkem za 12M.

Sice bude 2019 UFA, ale mám pocit, že za ty dva roky už bude situace u Blackhawks taková, že se uplatní v jiném týmu a my budeme začínat rebuild. Takhle došlo k oboustranému kompromisu, kdy Panarin slevil a my mu dali krátkej deal, 2019 bude moc dostat pořádnou výplatu. S tím do čeho zabředl Toews, jak začíná decline u Seabrooka..., se už smiřuju, že pomalu končíme, tenhle rok, možná ještě ten příští, podle toho jak se v létě naskládáme pod strop, tam nějaký šance jsou, ale časem budou rapidně klesat.
:klobuk:
Dnešní Winter Classic může bejt, vzhledem k počasí, docela sranda. Taky vůbec nemusí zůstat jenom u dnešní, ale může se táhnout až do února :giggle:
Není co dodat. Třikrát za sebou nastřílet 50 gólů - :klobuk:

Uvidíme, co s ním bude příští sezónu :)
Jurčo koukám směruje přesně tam, kde směroval celou cezonu - do top lines. V hledišti ovšem.
To byl zápas! A jen díky Crawfordovi jsme to nakonec uhráli. Keith (nejen) dneska absolutní beast :klobuk:
Nádherný zápas a regulérní play-off hockey. Už se těším na jejich sérii. Škoda, že přijde už ve 2. kole.

Aneb opět další důvod, proč je ten současný systém play-off debilní.
V zápase s Habs jsme přißli o Anisimova, jenž se zranil na konci 1. třetiny - blíže nespecifikované zranění v dolní časti. Podle Q to však není nic vážného a i kdyby Schmaltz to mezi Kanem a Panarinem zvládá dobře.. řekl bych, že mu to jde nejlip právě s těma 2. Taky jsem zvědav, jak se ukáže v následujících zápasech J.Hayden :good:
2417 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS