Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

LOS ANGELES KINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Od ostudného playoff se Sharks se kolem Kings alespoň z pohledu fans vytvořila dost negativní atmosféra, ta se táhla celou offseason a s dvěma prohranými úvodními zápasy se na tom samozřejmě nic nezměnilo. A musím přiznat, že i když se snažím být nad věcí, úplně imunní proti tomu nejsem.

Dva zápasy jsou na nějaké soudy málo, loni Kings prohráli první tři, a pak už do konce měsíce jen vyhrávali, takže špatný vstup do sezóny není nic nového ani neobvyklého. Nicméně faktem je, že po letních Lombardiho prohlášení o nutnosti něco přeci jen změnit a především nutnosti více zapojovat nové hráče, se toho příliš nezměnilo. Soupiska pro úvod sezóny je víceméně stejná jako loni (minus Lucic, Ehrhoff, Schultz, Weal a Enroth, plus Dowd, Setoguchi, Purcell, Gilbert a Zatkoff), tedy jediný významný rozdíl je Lucic, jinak jde o bottom hráče a náhradní brankáře. Dokonce i obránce Forbort byl na loňské původní soupisce, byť zpočátku jen jako náhradník z důvodu zranění Greena a potom trávil většinu sezóny na farmě. Nyní je tedy Forbort v základní sestavě a společně s Greenem, kterého Lombardi ještě při letošním otevření trhu s volnými agenty umístil na waivers listinu, jde zatím o nejhorší obranný pár Kings, přičemž hlavně u Greena to vypadá, že jeho nejlepší dny jsou už minulostí (co také chtít, když loni vynechal celou sezónu).

Dowd zatím šanci nedostal, Sutter podle svého zvyku sází na prověřené a zkušené hráče. Dowdovi je již 26, má jisté tvořivé schopnosti, nicméně podobně jako Weal či Shore loni začne ve čtvrté lajně, kde se od něj bude čekat něco jiného. Weal to loni nezvládl, Shore ano, byť se od něj čekalo a stále čeká více ofenzivy (což ovšem platí pro oba spodní útoky). Neochotu zariskovat a zkoušet mladé hráče především na pozicích, kde by měli v budoucnu působit, dokumentuje PTO Setoguchi, který při zranění Gáboríka a disciplinárním trestu pro Pearsona byl nasazen rovnou do prvního útoku ke Kopitarovi. Vydrželo to jen první zápas, ve druhém už byl ve třetí lajně, stejně jako bývalý kapitán Brown.

Po zápase s Flyers navíc Sutter vyjádřil jistou nespokojenost s některými nejmenovanými hráči, že dostali šanci, ale nedokázali ji využít. Neřekl, koho má na mysli, ale odkázal na odehraný čas v poslední třetině. Z toho lze odvodit, že jde především o Greena, ale i o Purcella, možná Setoguchiho. V posledním tréninku také i z důvodu návratu Pearsona do sestavy byl Purcell a společně s ním Clifford těmi, kteří bruslili mimo trojčlenné útoky.

Zatím se stále neví, jak dlouho bude chybět Quick, už se spekuluje o Pavelcovi, jen doufám, že Lombardi nějakou dobu počká, než se rozhodne hledat pomoc mimo organizaci. Zatkoff se zatím nejevil jako nějaký problém a malý prostor pod platovým stropem bude muset Lombardi nejspíš využít jinak, pokud se nerozhodne, že letošní sezónu využije k nějakému ráznějšímu řezu/řezům, než možná sám předpokládal.
Po třech úvodních porážkách Kings odvrátili stejně jako loni hrozbu historicky nejhoršího vstupu do sezóny a v prodloužení porazili domácí Stars.

Ačkoliv jsem naposledy psal o tom, že zatím není problém v brankářích, ale v chybách defenzivy, v posledních dvou zápasech mě jak Zatkoff, tak i Budaj vyvedli z omylu. Ani jeden z nich tým nepodržel, naopak oba si připsali minimálně dva góly po střelách, které nejspíš měli mít. Pokud se alespoň jeden z nich rychle neuklidní, možná to s potřebou akvizice nového gólmana bude docela akutní.

Quick operaci třísel nepodstoupí, nicméně i tak se očekává 2-3 měsíční doba léčby.
Takže, kto tu má číslo na Bryza? :-D :hroza:
:lol2:

Zatk-off
Tak Lindback..

oh..enjoy
Zatkoff by měl chybět týden, Lindback přišel na krátkodobý kontrakt do Ontaria, protože oba brankáři Reign jsou momentálně v týmu Kings. O víkendu tak nastala hodně nezvyklá situace, kdy v brance Reign nastoupil mladíček Imoo a jako backup seděl na lavičce jeho otec, který je zároveň trenérem gólmanů Reign.
Obrázek

Dnes potřetí v řadě nastoupil v brance Kings Budaj a Kings si odnesli třetí výhru v řadě. Budaj celkem nastoupil za Kings včetně loňské sezóny 4x a Kings jsou s ním zatím stroprocentní.

Kings po třech úvodních prohraných zápasech třikrát vyhráli, byť ještě ani jednou v základní hrací době, dvakrát vyhráli v prodloužení a jednou na nájezdy. Za zmínku stojí, že od loňského zavedení prodloužení 3v3 mají Kings bilanci 14-3.

Vynikající vstup do sezóny má zatím Tanner Pearson, který vynechal první dva zápasy z důvodu disciplinárního trestu. Ve 4 zápasech dal 4 góly a má k tomu 2 asistence. Od Pearsona se čekalo, že by měl letos svou hru posunout konečně na vyšší level a následovat tak svého parťáka Toffoliho, zatím se to daří. Brown musel být sice po prvním zápase v prvním útoku rychle přesunut do útoku třetího, ale spolupráce s Dowdem a Andreoffem funguje výborně, narozdíl od loňska je i třetí útok schopen skórovat.

Nejproduktivnějším obráncem Kings je Martinez, který vstřelil dva vítězné góly v prodloužení. Příjemně překvapený jsem zatím s Gilberta, který nahradil ve třetím obranném páru Greena a vypadá spolehlivě. I Forbort se vedle něj uklidňuje a přestává dělat chyby. Narozdíl od Greena je Gilbert přeci jen s pukem na holi schopnější, Forbort tak nemusí řešit rozehrávky, které nejsou jeho parketou.
Krátký dvouzápasový venovní trip nedopadl pro Kings vůbec dobře, v obou zápasech vyšli střelecky naprázdno a samozřejmě vyšli také naprázdno bodově, na ledě Blues prohráli 0-1 a v Chicago 0-3.

Další nepříznivou okolností je nepříjemně se rozšířující marodka, v obou zápasech Kings přišli o jednoho hráči, první zápas nedohrál obránce McNabb, který si nejspíš po hitu a následném pádu pochroumal pravé rameno a dnes odstoupil ze zápasu i útočník Andreoff. Oba se tak přidali k již zraněným Gáboríkovi, Quickovi a Zatkoffovi. Navíc úplně v pořádku prý není ani Teddy Purcell.

Kings nyní čeká třízápasová domácí série (Ducks, Penguins, Flames), která ukoční zběsilou jízdu 8 zápasů ve 12 dnech.
McNabb byl umístěn na listinu zraněných, o Andreoffovi nic bližšího známo není. Zatkoff by se už měl naopak k týmu připojit.

Do týmu Kings byl za McNabba hodně překvapivě povolán z farmy veterán Scuderi, ačkoliv se čekal spíš příchod Gravela (ten nemusí procházet přes waiver). Scuderi byl sice poslán na farmu již v průběhu přípravného campu, ale s hlášením v Reign dost otálel, a když v současné době s týmem Ontario trénuje, soutěžní zápas dosud nehrál. Na jednu stranu lze předpokládat, že se u McNabba neočekává nějaká dlouhodobější absence a Scuderi bude spíš jen 7. bek, který by zaskočil v případě dalších zranění nebo pokud by opět Greene nestíhal, ale ve světle letních prohlášení Lombardiho jde o další méně pochopitelný tah.
sidney77 píše:
Do týmu Kings byl za McNabba hodně překvapivě povolán z farmy veterán Scuderi, ačkoliv se čekal spíš příchod Gravela (ten nemusí procházet přes waiver).
Hm, tak Kings vyšli potřetí v řadě střelecky naprázdno, což je poprvé od sezóny 68-69 :-O Vzhledem k poměrně častým střeleckým výpadkům jsem myslel, že podobné série jsou u Kings přeci jen častější a ona je to přeci jen dost výjimečná událost. Buď jak buď, otazníky nad možnostmi stávajícího týmu opět jen narůstají.

Sutter se poměrně ostře vyjádřil na adresu Budaje, že tým proti Ducks vůbec nepodržel, v předchozích zápasech ho naopak chválil. Nicméně není zas tak obvyklé, aby Sutter až takovým způsobem vypíchl nějakého hráče.
Jako na houpačce, po třech prohrách bez jediného vstřeleného gólu Kings zaznamenali tři výhry, z toho v posledních dvou naopak s nulou na Budajově kontě. Trochu paradoxně střelecké probuzení nepřinesli elitní hráči, ale ti, od kterých se to většinou příliš čekat nedá. Při domácí výhře proti Penguins skórovali Lewis, Greene a v prodloužení Dowd, proti Flames se prosadili kromě Cartera opět Lewis, premiérově hned 2x Setoguchi a Clifford. Až dnes se při vysoké sedmigólové výhře v Torontu prosadil po hodně dlouhé době i Kopitarův útok (Pearson), Carterův útok si připsal hned 4 trefy (Carter 2x, Toffoli a King), po gólu přispěli i Brown a Clifford.

Je třeba pochválit Budaje, nečekal jsem to, ale rozehrál se do hodně dobré formy. Když Kings fungují, má brankář relativně snadnou práci, ale přesto musí zůstat soustředěný a kromě snadnějších střel předvést i několik těžších zákroků. Že to není úplně snadné, bylo vidět v minulých sezónách i na Quickovi, který měl někdy problém se při malé zátěži plně koncentrovat.

Dowd se také jeví až překvapivě dobře, přeci jen jsem čekal spíše dalšího Shorea, ale zatím je dost produktivní a prokazuje velký přehled. Jeho body z počátku sice přicházeli mimo třetí lajnu, ale i to se v posledních zápasech zlepšilo a ve dvojici s Brownem to funguje na výbornou.

Při zranění McNabba a třízápasové suspendaci pro Gilberta se dostalo i na vyvolávaného Gravela, který byl v dosavadních zápasech spolehlivý. Gilbert už může v dalším zápase nastoupit, je tedy otázka, zda ho Sutter do sestavy vrátí a pošle Gravela zpět na farmu, či posadí Greena. Místo McNabba nastupuje s Doughtym ve dvojici Forbort a jeho ice-time podstatně stoupl. Nejproduktivnějším obráncem Králů je stále Martinez s 9 body (2+7).

Co se týká zraněných, Zatkoff už je zpět na střídačce, ostatní, tj. Gáborík, McNabb a Andreoff budou k dispozici až v průběhu prosince. Gáborík se měl původně vrátit na led někdy po polovině listopadu. U Quicka stále platí zhruba 3 měsíční předpověď absence.
Po prohře 1-4 v Montrealu Kings neuspěli ani v Ottawě. Zatímco na ledě Habs vypadali od první minuty jako po tahu a vůbec neměli na žádný bodový zisk nárok (alespoň podle toho, co jsem viděl do stavu 0-3), v Ottawě přišli o výhru v posledních minutách. Opět se ukázalo, že s totálně pasivním přístupem bránit vedení 1-0 prostě nelze, v poslední třetině Kings přenechali veškerou iniciativu domácím a tak přišlo nejprve 4 minuty před koncem vyrovnání a 7 sekund před závěrečnou sirénou přišli Kings i o v tu chvíli už téměř jistý bodík.

Aby nebylo všem špatným zprávám konec, po druhé třetině musel odstoupil Zatkoff, který chytal poprvé od svého zranění a do té doby chytal naprosto vynikajícím způsobem a poslední třetinu také nedohrál Kopitar, i když se na jedno střídání vrátil. Zatkoff má pravděpodobně problém znovu s třísly, zranění si nejspíš obnovil při jednom divokém zákroku, Kopitar měl potíže s rukou po souboji u mantinelu.
Pětizápasový trip se Kings nevydařil, i když po počáteční drtivé výhře v Torontu to vypadalo docela optimisticky. Kings poté už vyválčili jediný bod za prohru v nájezdech ve Winnipegu a dnes v noci trip zakončili porážkou 1-4 v Coloradu. Na celkové skóre to skončilo poměrně vyrovnaně 12-13 v neprospěch Králů, ale pokud odečteme 7 gólů z Toronta, je to 5 gólů ve 4 zápasech a z toho lze lehko poznat, co Kings trápí asi nejvíce. Hodně znát je to na přesilovkách, Kings měli na tripu 20 příležitostí a skórovali jen 2x (to víceméně i odpovídá statistice úspěšnosti za celou dosavadní sezónu).

Lépe si Kings vedli v oslabení, kdy z 15 přesilovek soupeře inkasovali 2x, a to ještě v jedné 5 minutové přesilovce Jets. Nicméně ani 13 obdržených gólů ve 4 zápasech není nejlepší vizitka defenzivy Králů.

Kings odehráli 2 zápasy bez Kopitara, který je veden jako day-to-day a do včerejška ani nebyl na ledě, ruka mu otéká a tak dostal naordinovaný klid. Zranění ovšem Kings rujnují dost, ke třem top hráčům Quick, nyní Kopitar a Gáborík (pokud ho jako top hráče lze ještě považovat) je nutno připočítat jinak pravidelně hrající McNabba s Andreoffem a brankářskou dvojku Zatkoffa. Kings mají kádr včetně zásobárny letos poměrně úzký, tyto absence musí být znát.
Pohyb po sinusoidě pokračuje. Po 4 prohrách v řadě Kings naopak 3x za sebou vyhráli. Po dvou domácích výhrách na Edmontonem a Devils (shodně 4-2) dokázali vyhrát i na ledě Ducks (3-2). Zatímco doma se Králům daří (7-2-0), venku se jednalo o teprve třetí letošní výhru (3-7-1).

Kopitar stále chybí, i když do nejbližšího středečního zápasu s Isles už by snad mohl být k dispozici. Společně s dvojící Gáborík - Andreoff absolvuje trénink s týmem, ale jeho návrat se odsouvá zápas od zápasu.

Hozenou rukavici při Kopitarově absenci ovšem zdvihl Carter a společně se svým útokem táhne Kings vzhůru. V posledních třech zápasecech nastřádal 6 bodů (3+3) a překročil hranici 600 bodů v kariéře.

Nesporným hrdinou je Budaj, který nastoupil už k 18. zápasu v řadě, a protože v jednom zápase nenastoupil od začátku, ale střídal zraněného Zatkoffa, je v NHL v počtu 997 odehraných minut až druhý za Talbotem (1008 minut).
Tři týdny od posledního postu? Nějak není o čem psát, nic moc se neděje, Kings se pohybují lehce přes 50% možného bodového zisku, což rozhodně na playoff stačit nebude.

Dnešním dnem zahajují Kings 9 zápasový trip, doma si zahrají znovu až v poslední prosincový den. Zároveň dnešním zápasem v Buffalu také ukončují lehčí část kalendáře, kdy počínaje 21. listopadem odehráli jen 8 zápasů za posledních 23 dnů, navíc až do včerejšího odletu a s jedinou výjimkou výjezdu do Arizony strávili celý čas doma. Ode dneška to už bude horší, nyní je čeká 7 zápasů v 11 dnech (včetně 2 b2b) a po čtyřdenní vánoční přestávce ukončí venkovní sérii dalším b2b v Kanadě.

Kings momentálně čekají už jen na McNabba, který s týmem na trip neodletěl, ale už bruslí, a dále na Quicka, který má nicméně ještě několik měsíců na návrat čas. Ostatní, včetně Gáboríka, už jsou zpět v sestavě. Gáborík sice zaznamenal dosud v 6 odehraných zápasech 3 asistence a v posledním zápase i premiérový letošní gól, ale s Kopitarem, který dosud vstřelil pouhé 2 góly a má celkem jen 14 bodů ve 22 zápasech, se příliš nechytl a putuje sestavou nahoru dolů. Pravidelným bodovým přispěvatelem je tak stále Carter s 22 body (12+10), od ostatních, především trojice Kopitar, Toffoli a Pearson, by se čekalo přeci jen daleko víc.

Nick Dowd by sice od svého příchodu z farmy chválen, ale poslední zápas ho nějakou dobu nespokojený Sutter posadil mezi náhradníky. To v nedávné minulosti postihlo i Setoguchiho a už nějakou dobu dostává přednost před Gilbertem v obranném páru s Gravelem Matt Greene. Vedle Doughtyho se poměrně solidně chytil i přes určité výkyvy Forbort, naopak se stále čeká, až se do obvyklé formy dostane Muzzin, jeho partner Martinez je sice společně s Doughtym druhý nejproduktivnější hráč Kings, ale jako pár v poslední době poměrně často chybují.

U týmu už není Teddy Purcell, který byl umístěn na waiver listinu, a protože o něj nikdo neměl zájem, nastupuje momentálně v Ontariu. Purcell není typ, který by do současné sestavy a herního stylu Kings pasoval, takže by spíš bylo překvapení, kdyby se chytil.

Edit: Kings přišli o vynikajícího blogera a pro mě nevyčerpatelný zdroj informací nejenom o Kings, ale o hokeji celkově. Jason Lewis bez vysvětlení koncem října přestal na hockeybuzz.com přispívat a po nějaké době ho nahradil Sheng Peng. Zatím mě moc nezaujal a na SirJWL jen s lítostí vzpomínám.
U Kings se po prohraném zápase v Buffalu (3-6) opět po čase konala porada hráčů za zavřenými dveřmi. Tak se budu těšit, až se po sezóně zase objeví story o uzamčeném Sutterovi v šatně (nebo na chodbě, aby nemohl dovnitř, to je jedno).

Kings v zápase sice vedli už 2-0, pak ale obdrželi 4 góly v 6 minutách a z této pohromy už se nedokázali vzpamatovat. Sice mají v posledních 11 zápasech bilanci 7-3-1, v období od konce října, kdy třikrát za sebou nedokázali vstřelit ani gól, mají na svém kontě naopak průměrně přes 3 vstřelené góly za zápas, herně to ovšem zdaleka optimální není. Zjevně vytočený Carter po zápase řekl, že tým je "fragile."

Nejenom Carter, ale i jiní připisují bodovému zisku v následujích prosincových zápasech hodně velkou váhu, protože dle svých zkušeností obecně očekávají v následujících měsících tradičně slabší výsledky, proto je možná už první porážka poněkud znervózňuje.
Po prohře na ledě Sabres se Kings zvedli a poradili si s Detroitem 4-1. V tomto zápase nastoupil v brance Zatkoff a připsal si tuším první výhru v zápase, který odchytal celý. Budajovi se poslední dobou nedařilo, obvyklý byl scénář, kdy inkasoval ihned po první střele, případně jen po několika málo střelách.

Kings zvládli i druhý zápas hned následující noc v Pittsburghu, i když se celý zápas bránili ofenzivním nájezdům soupeře. Budaj to tentokrát zvládl na jedničku a bylo jeho zásluhou, že Kings dokázali vyhrát 1-0 v prodloužení po Toffoliho trefě. Kings vyhráli již 18 prodloužení od zavedení systému 3v3, prohráli jen 3x.

Podobný průběh měl i včerejší zápas v Bostonu, Kings dopředu neukázali vůbec nic, Bruins po většinu času také nic, ale těm se podařilo vstřelit brzy vítězný gól a zápas již jen kontrolovali. Budaj si nicméně hlavně ve druhé polovině zápasu přeci jen zachytal a dal opět Králům možnost se zápasem ještě něco udělat, ofenziva ovšem opět najela na neškodný mód.

Sutter do sestavy nenasadil Browna a Gáboríka, zatímco u Browna šlo o zdravotní potíže, které by neměly být nijak vážné, u Gáboríka šlo pouze o Sutterovo rozhodnutí nechat ho sedět. Nezaznamenal jsem žádné indicie, že by měl Sutter s Gáboríkem nějaký problém, pokud pominu to, že po pár zápasech Sutter jeho dvojici s Kopitarem roztrhl a Gabbo pak střídal spoluhráče. V posledních třech zápasech Marián nebodoval.

Kings se pravděpodobně potýkají s celou řadou zraněných. Lombardi nedávno prohlásil, že až 10 hráčů má nějaký zdravotní problém, jedním z nich má být Doughty. Zda se jedná i o hráče, kteří se po vyléčení vrátili do sestavy (tedy právě Gáborík, Kopitar, apod.), či o ty ostatní, není známo.
sidney77 píše:...
Podobný průběh měl i včerejší zápas v Bostonu, Kings dopředu neukázali vůbec nic, Bruins po většinu času také nic, ale těm se podařilo vstřelit brzy vítězný gól a zápas již jen kontrolovali. Budaj si nicméně hlavně ve druhé polovině zápasu přeci jen zachytal a dal opět Králům možnost se zápasem ještě něco udělat, ofenziva ovšem opět najela na neškodný mód.
Už dlouho se mi to nestalo, ale při tomto zápase (asi o druhé pauze...) jsem regulérně usnul :sleep:. Ničemný zápas z obou stran, kdy se střídaly neustálé ztráty kotouče s přerušováním hry a převažoval urputný boj o střední pásmo.
Kings jsou konzistentní v tom, že nejsou konzistentní. 2 zápasy výhra, 2 zápasy prohra, 1 zápas výhra, 2 zápasy prohra, 2 zápas výhra, naposledy dnes prohra... Dlouhá venkovní série, která byla přerušena čtyřdenním vánočním volnem, nakonec dopadla především díky dvěma kanadským prohrám na závěr podprůměrně, když Kings získali jen 8 bodů z možných 18. Nový rok orámovali dvě výhry nad Sharks (doma a venku) a dnešní prohrou 0-4 s Detroitem Kings odstartovala naopak šňůra 7 domácích zápasů.

Nicméně Kings se stále zuby nehty drží posledního postupového místa, což je asi to, co se tak nějak před sezónou očekávalo. I vzhledem k množství zraněných hráčů od samého startu. Na listině zraněných zůstává stále jen Quick, kterého ovšem dostatečně zastupuje solidní defenziva společně s více než spolehlivým Budajem a v poslední době i solidním Zatkoffem (byť mu dnes zápas pro Wings výsledkově nevyšel, tady bych dal vinu především jinak hodně dobré obraně). Nově navíc od výletu na Východ absentuje Toffoli.

Kings jako tradičně dostávají málo gólů (6. místo v NHL z 2,38 g/z), po špatném začátku sezóny vylepšili oslabení (9. místo, 83,9%) a patří jim 1. místo ve střelách proti (25,8). A tradičně špatné je to naopak s ofenzivními ukazateli, v průměrném počtu střel jim patří 11. místo (30,4), přesilovková úspěšnost 16,1% stačí na 21. místo a 2,38 vstřelného gólu na zápas znamená 23. místo. V celkovém rozdílu střeleckých pokusů pro a proti jsou Kings na druhém místě (+292, 54,32%).

Potíž je s produktivitou klíčových elitních hráčů. A nic na tom nemění ani Carterova střelecká potence, s 21 góly okupuje druhé místo v celé lize. Carter ovšem obvykle má bodově bohatší první část sezóny, až ochladne, jakože dřív nebo později určitě ochladne, budou Kings opravdu ve vážných problémech. Pokud se podíváme na první elitní útok Gáborík - Kopitar - Brown, posledně jmenovaný má v 37 zápasech 4 góly a 11 asistencí, prvně jmenovaný v 17 odehraných zápasech 1 gól a 3 asistence a zbrusunový kapitán s čerstvými 10 milióny na svém kontě má v 34 zápasech 3 góly a 14 asistencí. Brown se po nadějnějším začáku vrátil do svých vyjetých kolejích, u Gáboríka jsem jen tajně doufal, že mě usvědčí z toho, že jsem mu loni křivdil, ale Kopitar je opravdu velké zklamání.

Těžko říct, zda si nese ještě nějaké následky svého listopadového zranění, kdy chyběl 5 zápasů. Ani do té doby žádné rekordy nelámal, ale od návratu zaznamenal v 19 zápasech 1 gól a 8 asistencí, z toho hlavně v posledních 14 zápasech 1 gól a 2 přihrávky a -7 bodů. Kopi je známý svými delšími výpadky, ale i když se nemohu opřít o statistiky, řekl bych, že letos dosáhl úplně nové úrovně.

Co se týká ostatních, stejných čísel jako Kopitardosahuje nováček Dowd (35 z, 4+10), Pearson se v poslední době střelecky zvedl a vrátil se na svých 12,8% střelecké úspěšnosti, Toffoli naopak z loňské až příliš vysoké úspěšnosti 14,6% spadl na podprůměrných 8,6%. A tím jsem vyčerpal útočníky s alespoň nějakým ofenzivním potenciálem.

Mezi obránci je situace obdobná. Muzzin má off rok, kromě dosavadních -8 bodů (loni skočnil s +7) má na svém kontě 3 góly a 6 přihrávek a o 40 bodech z posledních dvou sezón si může nechat zdát. Doughty má našlápnuto na možných 12 gólů, což by bylo jen o 2 méně než loňských rekordních 14, ale jeho dosavadních 18 bodů znamená jen možných 38 bodu na celou sezónu, což je z loňských 51 podstatný propad. Snad jen Martinez by mohl na konci sezóny mohl trumfnou loňských 10 gólů a 31 bodů.
Letošní sezona se nese v duchu ofenzivního chřadnutí top defenzivních centrů ligy- Bergeron, Plekanec, Kopitar... Bohužel asi jen my u Plekyho vidím, že to není nahodilý stav a lepší to už asi nebude. Nebo se mýlím?
Ještě bych k tomu výčtu zařadil Toewse... Zachytil jsem různé články nebo výroky, které útlum některých hráčů dávají do souvislosti z letošním WC, ale neumím to posoudit.

Jen můžu doufat, že u Kopitara to není setrvalý stav, to už by po Brownovi a nejspíš i Gáboríkovi byl další hráč z čerstvým doživotním kontraktem, který spadne do dlouhodobého útlumu. Na nový kontrakt čeká Toffoli, Pearson a hlavně Doughty, a kdyby to měl být trend, tak to Kings mohou definitivně zabalit.
No tak muzzin sa zacne spominat v suvislosti s moznou vymenou k Avs a hned fikne v zapase 2 goly… pekny sposob ako svojmu GM odkazat “prosim prosim, len ma nevymienajte do Colorada, ja uz budem dobry slubujem…” :lol2:
A to se ještě navíc trefil dva zápasy zpět poprvé od 23. listopadu a celkem má ve 3 zápasech 4 body. On sám tedy tvrdí, že vyměnil hokejku, když se mu s tou starou tak dlouho nedařilo. Ale kdo ví, jestli s tím nemá co dělat to Colo :)
Kings nevyužili delšího pobytu doma a ze 7 domácích zápasů dokázali vyhrát jen 3, naposledy prohráli 2 v řadě. V těchto zápasech je opět po 4 zápasech, ve kterých nastříleli 16 gólů, zradila přesnější muška a vstřelili jen 3 góly. Lze to opět dokumentovat na Kopitarovi, v prvním domácím prohraném zápase proti Detroitu, kdy Kings také vyšli naprázdno, se neprosadil a nezaznamenal ani jedinou střelu. Poté si ve 4 zápasech připsal 1 gól a 6 asistencí, a zdálo se, že jeho dlouhodobý útlum je pryč. V zápase s Tampou chyběl z důvodu střevní chřipky a dnes v noci proti Sharks se vůbec neprosadil a opět ani jednou nevystřelil (což ale není úplně vypovídající hodnota, protože i v zápasech, kdy si připsal 7 bodů, zaznamenal pouhé 4 střely).

Sutter dnes po zápase kritizoval zejména top hráče, kteří nedokázali v poslední třetině vystupňovat tlak a dotáhnout jednogólové manko. Sutter si také postěžoval, že v této sezóně byl nucen v závěru odvolat kvůli jednogólovému deficitu brankáře víc než kdy předtím. Což je fakt, Kings letos odvolali brankáře již v 17 případech, ani jednou jim to ovšem nebylo nic platné.

Pozitivnější je, že se snad po velmi vlažném návratu po zranění rozehrává Gáborík, který v posledních 6 zápasech zaznamenal 3 góly a 2 přihrávky a 16x vystřelil na branku. Pearson v posledních 11 zápasech vstřelil 7 gólů, Brown v posledních 5 zápasech dal 2 góly a na další 4 nahrál. Asi není náhodou, že poslední dva jmenovaní nastupují společně s Carterem v jednom útoku.

Co je největším problémem Kings? I vzhledem k nízké produktivitě je to skutečnost, kdy velmi často jejich soupeř skóruje jako první a Kings jsou tak velmi brzy nuceni dotahovat a hrát tak něco jiného, než je jim vlastní, tedy kontrola hry, bránění a určování tempa zápasu. V zápasech, kdy soupeř skóruje jako první, mají Kings bilanci 8-14-2, a 5-11-2, pokud si soupeř udrží vedení po první třetině.

Kings nyní čeká obtížné období, až do konce února budou hrát venku, od soboty do čtvrtka je čekají 4 zápasy ny Východě a potom po 4 denní přestávce další venkovní zápas v Arizoně. Hned další den následuje 1 domácí zápas proti Avs a potom další 4 venkovní zápasy.
Jen se v dalších dvou zápasech potvrzuje to, co jsem psal naposledy. Kings opětovně zrazuje nízká střelecká úspěšnost. V prvních dvou zápasech východního tripu prohráli, nejprve podlehli Islanders 2-4 (4. gól byl do prázdné branky po odvolání brankáře) a dnes v noci na ledě Rangers 2-3. Sérii porážek tak natáhli na 4 zápasy v řadě a pomalu nabírají ztrátu na poslední pozici pro playoff.

Scénář je víceméně stejný, Kings jako první inkasují, snaží se o zvrat, hra není nutně špatná, v záplavě nepřipravených střeleckých pokusů (dnes 80) se přeci jen najde i relativně dost těch kvalitnějších, pokud lze věřit možná ne úplně objektivní statistice lakingsinsider.com, Kings převážnou většinu zápasů alespoň těsně vyhrají na gólové šance, ale zápas do bodového zisku dotáhnout nedokáží.

V aktuální týmové střelecké úspěšnosti jim patří 25. místo s 8,06 %. Co se týká individualit, nad tímto průměrem ční Carter a Pearson s 16,7 respektive 14 % úspěšností, pokud odečtu hráče s menším počtem odehraných zápasů a zároveň s malým počtem střeleckým pokusů, tzn. Nolana, McNabba a Gilberta, nad týmovým průměrem už se pohybuje jen momentálně zraněný Toffoli s u něj i tak podprůměrnou úspěšností 8,3 %. Zbytek už je pod, Kopitar 4,9 %, Gáborík 7 % (oba historicky přes 12 %), Brown 6,7 % (v kariéře po poklesu posledních let 9,2 %) a King 7,4 % (v kariéře 10,7 %). Snad jen obránci víceméně dosahují stejné úspěšnosti jako v minulosti.

Obvykle se chyba hledá v Sutterově systému, ale pokud si několik hráčů dokáže vyšší střeleckou úspěsnost udržet, bude problém nejspíš jinde. Respektive o návratu k normálu lze uvažovat u Kopitara a Toffoliho, u Browna, Gáboríka může jít o setrvalý stav, přičemž u prvně jmenovaného je to 99% jistota, u Mariána pesimistické očekávání násobené jeho věkem. V posledních letech Kings přišli o takové více či méně pravidelné přispěvatele jako Richards, Williams, Stoll a naposledy Lucic, přičemž jako určitou náhradu můžeme uvažovat jen Pearsona a Toffoliho, kteří ale začínali ještě vedle těchto hráčů, nicméně nejlepší roky je teprve čekají.

V co lze ještě letos doufat? Že se Kings budou držet na dohled divoké karty, že se několik underperformerů probere, že se po vyléčení vrátí Toffoli v lepší formě, než dosud v této sezóně ukazoval, že Carter a Pearson příliš nepoleví (už teď se toho bojím, jejich úspěšnost je na jejich poměry až příliš vysoká), že se v dohledné době vrátí Quick, který pomůže vyhrát zápasy, ve kterých Kings nedokáží vstřelit víc než 2 góly (to se totiž ještě letos v základní hrací době Králům nepodařilo). A třeba také v to, že kanadská pacifická trojice ve zbytku sezóny dostatečně povolí.
2981 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS