Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

TORONTO MAPLE LEAFS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Getzo5 píše:Vidíš čo činíš? Musím sa kvôli tebe hrať na JR-20.
:neviem: :neviem: :neviem:

Co nadelam.. :fucker2: :fucker2: :fucker2:

Ja mam pro JVR porad slabost.. :wub: :wub: :wub: Hlavne ze ted hledame levy kridlo, a Schenn sedi :cry: :cry: :cry:
Captain Crunch píše:https://vine.co/v/hj5Fr117A7t :hroza:
Lupul, repeated offender, 5 zapasu.. :dup:
Captain Crunch píše:https://vine.co/v/hj5Fr117A7t :hroza:
Nevidět to, tak tomu neuvěřím. :rofl:
dejf píše:
Captain Crunch píše:https://vine.co/v/hj5Fr117A7t :hroza:
Nevidět to, tak tomu neuvěřím. :rofl:
Asi tak. :rofl:
no po dlhej dobe som sem opäť zavítal..dnes musíme odčiniť zlý výkon z minulého zápasu a zvíťaziť :) som zvedavý ako si poradí JVR s postom centra

go leafs go!
Obrázek

:lol2: seriál na pokračovanie. Niektorí fanúšikovia už triezvejú, iným to ešte nedobíja.

Ale že sa z neho stane Metrolundvist, to som nečakal. :hmm:
Co Metrolundqvist, ale "The Maple Leafs' new hope" :lol2: Musim sa priznat, Clarkson je jeden z mala milionarov, ktoreho mi je luto. On je solidny 3rd liner s jednou fluke sezonou, kde dal 30 golov, ale nikdy v kariere nedosiahol 50 bodov! Nie je jeho chyba, ze je plateny ako top6 utocnik a skill na to nema...
Obrázek
Tenhle zapas byl blaznivy a Leafs urcite muzou hledat argumenty ve vykonu sudich, to nicmene neomlouva fakt, ze za 3.tretinu a OT byli neskutecne drceni a prestrileni 19-0. (nakonec maj alespon bod, hodne diky tomu ze jim Pens vylozene darovali 4 goly po neskutecnych hrubkach)

Nebo ze predtim prohrali se zdecimovanym torzem Columbusu doma 0-6... Nebo ze jsou nejhorsim teamem v lize co se tyce shots-differentialu a vypada to tak, ze jsou kazdy zapas permanentne pod vyraznym tlakem. A to vsechno se solidnim kadrem co maji.

Snad z toho nebude (dalsi) kolaps v dobre rozjety ZČ, furt verim, ze to playoffs udelaj. Carlyle s tim musi neco delat, loni v zaveru sezony to byl uplne stejny problem.
No já teda doufám, že z toho kolaps bude! :giggle: Třeba jak v 11/12, kdy se po solidním začátku sesypali jako domeček z karet :jn:
V noci, po dlhšej dobe, som mal čas pozrieť si priamy prenos. Prakticky sa nič nezmenilo. Už predtým, keď som mal viac času na pravidelné prispievanie, som kritizoval našu hru. Takmer vo všetkých zápasoch nás súper prestrieľal a zväčša za víťazstvá mohol Bernier či Optimus Reim. Potom príde jeden zápas, v ktorom nám vyjde všetko čoho sa chytíme a na všetko zlé sa zabudne.
Atlantik píše:Leafs urcite muzou hledat argumenty ve vykonu sudich...
Na rozhodcov som sa nikdy nevyhováral ani sa nebudem. Raz sme to my, raz vy, nezáleží na tom. Patrí to k hre a nebrať to ako jej súčasť je plytké. Obzvlášť v takomto zápase... Akoby som mal pred flopom dve esá na ruke a nechal sa ošklbať o výplatu od decka s kartami 2 a 4 mimo farbu. Stratiť vedenie 4:1 a to môžme byť radi, že máme aspoň bod - :hroza:.

A na absenciu Bollanda alebo zranenia iných sa nemôže nikto vyhovárať. Tie prehry sú hold zaslúžené. Tampe sa zranil Stammer a svojim kolektívnym výkonom dokážu vyhrávať. Alebo sezóna, kde ste vy hrali bez Malkina a Crosbyho.

Mimochodom, na nájazdy nedať Kadriho, Kessela alebo JVR ale miesto nich Bozaka a Clarksona, to už radšej ani nekomentujem... Občas mám pocit, že keby sme trénerov hľadali na horkej linke samovrahov mali by sme väčší úspech.
Jen par doplneni, co se tyce zraneni, tak jsme na tom snad jeste hur nez vy (PMartin, Scuderi, Bennett, Glass, Vokoun) a taky to bylo citit, jak na vas, tak na nas..

Co se tyce toho vyberu na najezdy, Bozak ma skvelou uspesnost, tusim 57%, takze tady bych to nekritizoval. To ze neprekonal nevyrazneho AHLera Zatkoffa, ktery byl navic vic nez hodinu bez zakroku je druha vec.. Clarkson byl velmi zvlastni volba, asi ho chcete probrat z mizerie, jinak si to tezko vysvetlit.. A taky nevim kdo byl vase 3.volba, ale predpokladam ze to uz musel byt jeden z tebou zminovanych hracu.


Paráda od A po Z (to znamená aj časť o Penguins pre Atlantika!).

Tfuj to bol hrozný zápas. Po tom, čo som si pozrel Sharks-Kings mi skoro oči vydrelo.
Obrázek Reimer se potaji zdechuje :-D
Sledovanie hry v podaní Leafs bolo ako pozerať na amerického buldoga bežiaceho niekam preč v spomalenom zábere.

Tieto pasívne výkony, akoby sa ich hra netýkala a pravidelné prespávanie polovice zápasu ma už nebavia. Kde sa podela identita tohto tímu? Tak pomalý výkon som snáď ešte nevidel. Kessel absolútne mizerný smerom dozadu. RC je neschopný reagovať na vývoj hry. Orrova bitka s Parrosom mala jediné pozitívum - Carlyle ho nemohol 5 minút posielať na ľad. Čo to je do pekla za systém, aby mal súper väčšie šance ako my počas našej presilovky?! Fraser mal priniesť viac fyzickej hry do nášho prejavu. Miesto toho sme pomalí na čele s Clarksonom. Nečakal som od neho prehnané veci, ale 5 bodov? To akože zatiaľ berie milión za bod?

Súčasné "výkony" v skratke: V pondelok prehra s Jackets 0:6 a to na domácom ľade(!), v stredu skvele rozohraný zápas s Pens sme dokázali stratiť, aby sme v piatok prehrali na ľade najhoršieho tímu ligy.

Pôvodne som chcel rozobrať našu hru, vrátiť sa spätne k niektorým zápasom atď. ale momentálne k tomu nemám akosi chuť. Tento mesiac sme odohrali 13 zápasov a vyhrali len 4. December bude ešte náročnejší mesiac.
Váš výkon mě dost překvapil, to nebudu zastírat. Clarkie je naprosto jalový (a to jsem ho měl v NJ hodně rád), v podstatě není schopen nic vymyslet a většina šancí na něm končí (stejně jako u nás Gionta). Kdyby to aspoň zkusil bořit, když už nic, ale jeden hit je slabota. Jeho smlouva je jeden velký průšvih. Nejlepší hráč byl jasně JVR a solidní byl Raymond. Kesselovi jsme hru úspěšně znechutili, Bozaka jsem si na ledě ani nevšiml. Kadri je diver a také nic nepředvedl. V obraně ukazoval svou jalovost Phaneuf, když ho několikrát o puk za vlastní bránou obrali vysmívaní prckové Desharnais a Gallagher. Bernier a jeho softy viděl asi každý.
thefourthperiod.com píše:Toronto Maple Leafs GM Dave Nonis is looking to land a defenseman to help the team's blueline, and he appears to be circling back with the Florida Panthers over Dmitry Kulikov.

The Leafs and Panthers had discussed a deal involving Kulikov during the off-season, but talks broke down.
Obrana potrebuje zmenu, ale skôr systému, ktorý ide na triko RC. Už dávno mal roztrhnúť dvojicu Phaneuf - Gunnarson a lepšie spárovať obranu. Ak Carlyle nebude viesť mladých hráčov k lepšej hre, tak môžeme získať aj S. Jonesa a bude nám to k ničomu. Prestávam mať pocit, že Randy Carlyle je ten pravý, kto má viesť Leafs. Akoby sa snažil uplatniť odlišný štýl na hráčov, ktorý majú iné prednosti. Kulikov je schopný, talentovaný obranca s dobrou strelou. Zo začiatku som myslel, že preberie Campbellov post po jeho odchode ale z mne neznámych dôvodov začal stagnovať. Nemám pocit, že práve toto je hráč, ktorý tímu chýba. Obzvlášť, keď v tíme máme Gardinera. Tallonovi sa vraj páči aj Biggs, ktorý spolu s Grimaldim a Trocheckom tvorili skvelú formáciu amerického výberu U20 v Ufe.

S prospektami ako Gauthuer, Biggs, Verhague, Holland či v obrane Finn, Percy, Granberg nepotrebujeme dopĺňať mladých hráčov do mladého tímu. Čo tímu chýba je prvý center a kvalitný stay at home D man. V lete môže byť voľný D. Girardi. Centrov máme síce dosť ale pravdou je, že Bolland, Bozak ani Kadri (momentálne) nemajú na to, aby hrali TOP 6 minúty.

Bozak - 3rd line center, ktorý sa pod taktovkou RC tvári ako elita,
Kadri - má schopnosti do top 6 ale z potenciálu sa žiť nedá (a tie jeho divings :doh:),
Bolland - skvelý univerzálny 3rd line center, ktorý zvládne väčšiu porciu času,
McClemment - warrior, skvelý hráč na PK, spolu s JVR patrili proti Habs k jediným pozitívam,
Holland - potrebuje viac času

Počkám si na to, čo sa bude diať. Zmeny sú nevyhnutné ale predovšetkým v hernom systéme...
Upřímně.. Jestli chcete zlepšit obranu, tak Kulikova ne.. Při vší úctě k němu, poslední dva roky stagnuje jak svina. Tolik chyb v rozehrávkách, ztrát puk a bůhví čeho ještě neudělá kdekdo ani za měsíc hry, On to zvádne za zápas. Samozřejmě je možné, že změna mu prospěje. Neříkám že ne, kvality má nesmírné! Parádně bruslí, střela není špatná.. Umí hrát velice dobře i fyzicky. Ale prostě, ty chyby jsou do očí bijící.. :eek2: Ale jak si správně podotkl, Gardiner je Kulikov, troufám si říct momentálně o parník lepší. Uvidíme, ten Biggs by se mi docela líbil. Jenže by nám vznikla mezera v obraně, kterou by bylo třeba zaplácat a naše prospekty na LO v defenzívě nejsou zrovna slibné (napadá mě pouze Matheson)..
Name: David Clarkson
Salary: $5,250,000
Games: 17
Goals: 2
Assists: 3
+/-: -3
Hit per game: 3,1

Bilancia zápasov Leafs pred uplynutím suspendácie: 7-3
Bilancia zápasov Leafs po uplynutí suspendácie: 7-10

Clarkie nebol podpísaný ako hráč, ktorý by mal viesť tímovú produktivitu, ani ako kanonier, ktorý bude rozhodovať zápasy. Bol podpísaný ako hráč, ktorý bude vyhrávať súboje v rohoch, tlačiť sa pred bránu, tečovať puky a dorážať ich. Mal byť tým hráčom, proti ktorému sa ťažko hrá, dodáva tímu nový impulz a jeho dôležitosť mala narastať v ťažkých zápasoch PO. Treba uznať, že sa snaží ale podobne ako celému tímu, nedarí sa mu natoľko, aby nebol s takým kontraktom prvý na rane. Podotknem, že malý progres v posledných zápasoch je v jeho hre vidieť. 17 zápasov 7 ročného kontraktu, tím sa potýka s radou zranení, systém Carlylea nefunguje, v hre nás držia zväčša len brankári a ľudia idú Clarksona zatracovať v dlhodobom horizonte. Je to 3rd liner, ktorý si zaslúži miesto v PP unit. Že je za to kráľovsky zaplatený je Nonisova vec/chyba. Lucic 2.0 z neho nebude ale to dúfam nikto nečakal.

S Bollandom, v tých pár zápasoch čo stihli spolu, dokázali svojou hrou súpera zatlačiť, vytvoriť si šance. Možno je chyba v "systéme" našej hry. Pravdou je, že Clarkie v podstate nemá poriadne čo tečovať. Pravidelne nás súper absolútne prestrieľa ako napr. v zápase s Hawks (20:40), Wild (14:37), Caps (28:50), Isles (24:37) atď. Prestrieľali nás aj Devils či Sabres. RC sa pred sezónou vyjadroval o tom, ako nemieni Clarksona meniť, že ho nechá hrať svoju hru. Škoda, že tá Carlyleova hra ho do značnej miery eliminuje. Máme problém založiť útok, plynulo prejsť do pásma, streľba je mizerná. K tomu tie zranenia, ktoré len umocňujú pocit bezmocnosti. Stačí si spomenúť, keď hral Kadri na krídlach s Orrom a J-Macom ako vyšlahaný opičiak.

Samozrejme od hráča s kontraktom cez 5 miliónov ročne očakávate viac ale keď nefunguje tím ako celok, ťažko budem viniť hráča, ktorý k svojej úspešnej hre potrebuje výkon celej formácie. Závery budem robiť až vtedy, keď zvyšok tímu bude hrať tak ako v úvode sezóny a Clarkie bude ako jeden z mála suckovať.
Kdyz to ctu, tak sem rad, ze Hartnell bere jen 4,750 :lol3:
Jedna z tých lepších prehier, aj keď je to už 5. v poradí. Ísť do zápasu s myšlienkou, že hráme prakticky bez centrov, za to každý center Sharks mal úspešnosť na FW cez 53,9% a k tomu San Jose má hneď 4 centrov, ktorí by mohli u nás hrať v prvej lajne, ešte aj Hertl je myslím odchovaný ako center... Priznám sa, že takto zmiešané pocity som dávno nemal. Na jednej strane súper nebol žiadne Fuffalo, ale jeden z TOP tímov ligy a to dlhodobo. Úvodné 2 minúty sme zvládli dobre, no po absolútne zbytočnom vylúčení McLarena, potom čo „pomstil“ Smithsona, ktorý dostal čistý hit od Desjardinsa sa to začalo s*ať. McLaren zabil naše momentum. Druhá a tretia tretina boli podstatne lepšie. Celkovo naša 4th line bola ako nepodarený vtip. Orr je zlý vo všetkých situáciách, v ktorých má nasadené rukavice. Nebál by som sa ho posadiť a využívať len v zápasoch s napr. Bostonom. Neviem čo RC čakal od formácie McLaren Smithson Orr.

McClemment je bojovník, hrá dobre v oslabení ale pri 5v5 je absolútne nepoužiteľný. Btw. Naša 4. formácia spravila to, že ich 4. vyzerala ako 2. Žiadny depth scoring, even-strength offensive pressure, nikto, kto má ako taký skill a vie potiahnuť puk. Nevyužiť hráčov ako Leivo a Broll počas rozšírenej maródky je jednoducho škoda.

Rielly nemal práve skvelý zápas. Brownove nahodenie si sám sklepol do brány. Jedna z mála školáckych chýb v jeho podaní. Napriek tomu by som ho nekritizoval, učí sa, patrí k tomu najlepšiemu v našom tíme z dlhodobého hľadiska, pritom má len 19.

Sharks boli rýchlejší, lepšie sa pohybovali, lepšie držali a kontrolovali puk. Boli sebavedomí, a pohľad na nich musel baviť. Tie presilovky boli jedna báseň. Človek sa potom až mierne hanbil, keď pozeral na tú našu kombináciu „len tak tak“.

Carlyleov experiment v myšlienke „zostrel súpera a vezmi puk“ tak celkom nevyšiel. Vyhovárať sa na zranenia je úplne zbytočné. Súper si až príliš ľahko nakorčuľuje do pásma a vytvára si strelecké príležitosti. A že to nie sú práve nahodenia z väčšej vzdialenosti alebo strely z uhlov. Brankári sa nemôžu sťažovať na nedostatok práce. Keď si potom G vyberie slabší deň, tak sme ako malomocný černoch na úteku pred kuluxlanom. Stále to isté bez ohľadu na to, či nám chýba polovica tímu alebo sme kompletní. Útočníci si neplnia poriadne povinnosti v obrane a potom to tak vyzerá.

Total hits:
Sharks: 19
Leafs: 56

Tvrdá hra je časťou našej identity. Ale bez toho, aby sme bránili a pomáhali si vzadu to nepôjde. Na začiatku sezóny sme nehrali o moc lepšie ako dnes, ale mali sme potrebný kúsok šťastia na to, aby sme dokázali zápasy vyhrať. Miesto tyčiek sme dávali góly, puky sa k nám viac odrážali. Clarksonove brvno to všetko len podtrhlo.

Obrázek

Tvrdá hra pod taktovkou RC dokáže zaujať hokejový svet. Ale škoda, že old school coach od začiatku sezóny nie je schopný vyriešiť najväčší problém - defenzívnu časť našej hry. Nanovo poskladať obranu a Riellyho posunúť k Phaneufovi sa pýta už dlhú dobu. Ranger hral v noci dobre, až prekvapujúco dobre a to proti tímu ako je San Jose(!).

Zápas s Dallasom bude náročný, Hawks ich prestrieľali 50:18 ale Lehtonen ukradol víťazstvo. Napriek tomu verím, že tento zápas zvládneme a budeme pokračovať v určitom progrese. Koniec koncov, v tomto máme najlepšiu prax z ligy – z 28 zápasov sme 25krát boli prestrieľaní.

Kritický december:
Thu, 5 Dec 2013 Stars vs. Maple Leafs
Sat, 7 Dec 2013 Maple Leafs vs. Senators
Sun, 8 Dec 2013 Bruins vs. Maple Leafs
Wed, 11 Dec 2013 Kings vs. Maple Leafs
Thu, 12 Dec 2013 Maple Leafs vs. Blues
Sat, 14 Dec 2013 Blackhawks vs. Maple Leafs
Mon, 16 Dec 2013 Maple Leafs vs. Penguins
Tue, 17 Dec 2013 Panthers vs. Maple Leafs
Thu, 19 Dec 2013 Coyotes vs. Maple Leafs
Sat, 21 Dec 2013 Red Wings vs. Maple Leafs
Mon, 23 Dec 2013 Maple Leafs vs. Rangers
Fri, 27 Dec 2013 Sabres vs. Maple Leafs
Sun, 29 Dec 2013 Hurricanes vs. Maple Leafs

Go Leafs Go! :box:
Well done. Kvuli takovymhle fandum mam normalne chut zacit Torontu fandit na 2.miste.. :wink: Ale ne, aby bylo jasno, ja mel vzdycky pro Leafs tak trochu slabost a k tomu 2.mistu nemeli nikdy nejak daleko. Jen se na to momentalne ani nemam chut vic divat, teamu to nejde a co je nejhorsi tak tech zraneni ne a ne se zbavit (ted zas aktualne Bozak upper-body). A navic zatim meli Leafs celkem prijatelny rozpis zapasu a da se cekat ze to v dalsim prubehu sezony bude jen a jen tezsi, treba hned ted ta serie BOS, LA, STL, CHI, PIT. No jo..
Atlantik píše:(ted zas aktualne Bozak upper-body)
Rovnako tak Orr elbow injury. Ale momentálne to môžeme považovať asi za pozitívum. To, že sa nedarí je síce fakt, ale šťastiu treba ísť naproti. Ak budeme hrať s nasadením len 20 minút zo zápasu, tak vyhrávať nebudeme. So Sharks tam bola snaha, takéto prehry nemám problém stráviť. Horšie je to vtedy, keď sa jednoducho odovzdáme súperovi, akoby dopredu prijali prehru.

Máme viacero nedostatkov ale nič, čo by sa nedalo vyriešiť. Na RC je, aby zmenil systém hry a lepšie skombinoval formácie. Nonis by mal zase vhodne doplniť káder. Napr. Kadri s Clarksonom nemajú vôbec potrebnú chémiu. Za to Bolland s Clarskonom hrali dobre, ale potrebujú k sebe niekoho, kto má rýchlosť. Zaujímavé, ako nám fungujú väčšinou dvojice: Kess - JVR, Lupul - Kadri, Bolland - Clarkie.

Ďalšia vec, keď obranca vyváža puk z pásma útočníci akoby utekali, schovávali sa miesto toho, aby si ten puk pýtali do jazdy. Systém v obrannom pásme prakticky neexistuje. Zatiaľ. Zápas so San Jose ukázal, že vieme zabojovať a to mužstvo nie je stratené. Je to ako stará mašina, ktorá trocha drhne a občas nechá v štichu, no stačí doladiť a je schopná dlhej jazdy. Verím, že tento mesiac budeme bojovať a udržíme sa niekde okolo 8. miesta, stále máme náskok 4 body (vždy lepšie ako nič). No ak budeme hrať tak, ako sme hrali minulý týždeň - bez srdca, emócií, tlačenia sa do koncoviek a necháme brankárov napospas, ak Carlyle nepríde aspoň myšlienkou niečoho nového v našej hre, tak potom asi jedine zmena trénera...
sportsnet.ca píše:Phil Kessel left practice early with an unspecified injury, and coach Randy Carlyle said he wasn’t sure if the star winger would be able to play Thursday night against the Dallas Stars.
Darren Dreger píše:Kessel believed to be fine.
Škoda, že je Orr zranený. Randy by ho určite postavil do prvej formácie, kde by hráč s takým menom mohol naplno ukázať svoje schopnosti. :sarcasm:
HBO 24/7 Goalie Interviews:


Vo videu síce Reimer ale mám pocit, že v bráne bude Mega Jon Bernier.
1283 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS