Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

TORONTO MAPLE LEAFS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Captain Crunch píše:To neexistuje novinár, ktorý sa ho spýta napríklad na to, či hodlá aj dnes nasadzovať Bozaka proti najlepším hráčom súpera potom, čo v prvom zápase táto formácia horela predovšetkým v neutral zone a mala najhoršie Corsi? Nemôže sa ho niekto spýtať, či mal naozaj Grabner tak slabú prípravu, že ho nemôže vyskúšať miesto Arcobella, alebo Corrada miesto Marinčina?
Ačkoliv je to tady offtopic.. s timhle prostě musim souhlasit.. tohle mi strašně vadí.. kdyby novináři víc řešili samotnej hokej, a ne kdejakou chujovinu (Edmonton prohrál 3 zápasy v řadě a titulek na NHL.com je, že dal McDavid první gól :grc: ) ... možná by pak běžní "američtí gaučoví" diváci dokázali ocenit kvality hráčů je jako Grossman, Moss nebo Chipchura.. když si člověk čte to HF Boards, to je pomalu na panáka něčeho hodně ostrýho, aby vůbec vydržel, co se tam vždycky dozví :lol2: ... Já si dokonce myslim, že zvýšení hokejový inteligence novinářů by měl bejt dalším krokem, na kterej by se NHL měla zaměřit, jestli chce, aby hokej i nadále rostl.. i když to asi neni problém jenom hokeje :thumbsdown:
A já myslím, že novináři skrz tyhle story míří právě záměrně na gaučáky a o tom je ten byznys. To je dost obvious zjištění, že o hokej samotný už kolikrát tak nejde. Víc prodává klasicky bulvár.

A zvlášť u Leafs to bude dost ...

Eštěže v detroitském freepressu dělá Helenka, nemusím tohle řešit...
to jkl: jj, s tim se samozřejmě nedá nesouhlasim.. ale trpí tim lidi, co by se na tiskovce nebo webu chtěli dozvědět něco o hokeji... :thumbsdown:
Na túto (prachom ležiacu :jn:) debatu odpoviem odvrátenou stranou mince, na základe skúsenosti. Skúste navrhnúť niečo, čo sa trénerovi, alebo hráčovi nepozdáva. Buď to nepochopí správne (bohužiaľ častý zjav), alebo nechce povedať, čo má na srdci (pretože to často nie je príjemné priznanie) alebo si to vysvetlí po svojom (ako útok) a zbytočne sa tým rozdúcha oheň. Novinár sa nedozvie úprimnú odpoveď, fanúšik pravdu a opýtaný je neochotný odpovedať dotyčnému znova. Príkladov je viacero, aj Kessel v minulosti. Je to aj o budovaní vzťahu, ako všade inde.


Takže hľadanie príbehov namiesto konfrontácie nemajte médiám za zlé. A buďte aspoň k sebe úprimní. Takých ako vy je menšina. My sme minorita. Je to fakt, ktorý nejde nič, než akceptovať. Bodka.

Pozitívom môže preto byť, ak sa vyskytne aj iná otázka, či iná ako generická odpoveď (napr. z novinárov Brooks, z trénerov McLellan, z manažérov Maloney). Ale lamentovať nad zbytkom "we need to play harder and go to the net blah blah" už dávno nemá zmysel. Človek to pochopí. Časom určite.
no to je celkově hodně dobrá připomínka.. tomu jde jenom málo oponovat, naopak, i když se mi to nelíbí, skoro se všim souhlasim :poklona:

na druhou stranu pořád se nemůžu zbavit dojmu, že v ideálním případě by se měli spíš trenéři naučit takový otázky ustát, v tom nejideálnějšim je brát jako samozřejmost :neviem: .. i když čim víc nad tim přemejšlim, tím nejednoznačnější mi to připadá.. tak nebo tak minimálně jako omluva novinářů to funguje, podle mě, dostatečně... :cool:
Morgan Rielly je najlepší medzi bekmi v rámci ligy v iFen/60 at 5v5 a druhý najlepší v iCorsi/60. Link na hockeyanalysis.com.
Parayko :thumbsup: Ale Morgan je parádny, ten zápas doma proti Coyotes a Stars, to bola fantázia. Som zvedavý, či to dnes zopakuje. Ustrážiť Benna so Seguinom je šialene ťažké. V posledných 27 zápasoch majú 82 bodov :sisi: (44+38). A Dallas má v tých zápasoch 21 výhier a len 6 prehier (jednu, prekvapujúco, s vami :) ).


:yes:
[warning]This following report contains offensive and vulgar language. Viewers discretion is advised! [/warning]


V poslednej dobe sa stretávam s názormi autorov, ktorí píšu články ako ''Lou's Rules' and the changing culture of the Leafs' (What the fuck?!) alebo 'Puck possession not Maple Leafs forte', teda že Shannahan sa síce rozhodol v Toronte vytvoriť puck possession team, ale konkurencia má pár rokov náskok, zatiaľ čo on sa ešte len začína učiť tomuto „remeslu“. Nerozumiem, kde tento ko*otizmus kvitne ale títo ľudia venujú zrejme viac pozornosti svojmu premium account na brazzers.com a dvojitým prienikom Lisy Ann ako NHL. Fuck you Feschuk! Tento prípsevok by som mohol rovnako tak zaradiť do Fuckin threadu a topicu Red Wings.

Štatisiky Corsi a Fenwick priniesli okrem zaujímavého doplnkového obrazu k hernému vplyvu hráčov aj samozvaných odborníkov, ktorí si myslia, že possession teams sú výdobytkom novodobého hokeja. What a Chesfuck! Ak vynecháme akýsi prológ k possession tímom, resp. časť histórie sovietskeho (Tarasov) a európskeho hokeja, skočíme rovno ku kapitole s príznačným titulom „Scotty Bowman“. Počiatočné elementy puck possession sa datujú ešte do čias, keď legendárny Mr. Bowman trénoval v 70. rokoch Habs, pričom vyhrali hneď 5 krát Stanley Cup. Akýmsi priekopníkom bol neskôr Detroit v 90. rokoch, práve vďaka Scottymu Bowmanovi a jeho Russian Five, aneb ''5 puck possession wizards''.

Red Wings zmenili obraz hokeja ako ho poznáme dnes. Akoby povedal Igor Larionov. herný prejav je založený na kontrole puku, improvizácii, sústavnom pohybe a rýchlom myslení. Väčšina hráčov NHL je schopná naučiť sa základy puck possession, avšak na väčší úspech potrebujete top-end puck handlers. A nájsť takých hráčov nie je práve najľahšie. Súčasné Toronto – hráči sú priemerní ale sú disciplinovaní, hrajú čisto, žiadne zákernosti, korčuľujú, dávajú si krátke rýchle prihrávky. Hrajú spoločne ako jeden tím. Nezabúdajú na defenzívne aspekty hry. Puck possession motherfucker Fesfuck, do you see it?!

Samotný štýl založený na puck possession zmenil rovnako tak podobu draftu, resp. jeho priorít. Scouti sa zameriavali na hráčov s lepším skillom v skating, passing a puck-handling. Tieto skilly sa hľadali ťažšie ako je tomu v súčasnosti. Veľa kreatívnych hráčov bolo drilled out po chybách, ktoré pramenili z ich kreativity. Ked naskočil do NHL Pavel Datysuk, spravil množstvo turnoverov. Mr. Scotty Bowman našťastie videl jeho potenciál, netrestal ho za chyby, práve naopak, povedal mu, nech vytrvá v tom, čo robí. Pri inom trénerovi by sa možno Datsyuk nikdy nestal hokejovým divom sveta. Mimochodom, toto je základnou filozofiou vo „výrobe“ kreatívnych škandinávskych hokejistov.

Toronto je „odsudzované“ za to, že draftovalo menších hráčov. Marner má „len“ 180 centimetrov. Všade čítam, aká to môže byť prekážka. Did you just came out from your cave, fuckers?! Detroit si uvedomil, že pre top-end puck-handlerov budú musieť ustúpiť požiadavkov fyzických parametrov. To, aká je organizácia Red Wings úspešná na drafte, netreba nijak zvlášť predstavovať. Napr. Hudler #58, Nyqvist #122, Pulkkinen #112, alebo Tatar #60... Všetko Europa, „undersized“ players. Vyčíta im niekto niečo? So shut the fuck up and go fuck yourself.

Leafs prospects: Timashov F (177 cm), 21 gp, 39 pts; Dzierkals F (183 cm), 20 gp, 28 pts; Marner F (180 cm) 16gp, 32 pts; Nielsen D (192 cm) 20 gp, 22 pts; Dermott D (180 cm), 19 gp, 17 pts... Nylander (181), 14 gp, 19 pts (2nd v AHL, prvý je 27 r. Joe Whitney, ktorý ma o dva zápasy viac), etc...

Riadky venované výkladu Red Wings nie sú náhoda. Súčasťou toho bol aj súčasný prezident klubu Leafs - Brendan Shanahan. Mike Babcock, possession coach, prišiel rovnako tak z Detroitu. Preč sú časy Harolda Ballarda, ktorí nenávidel Rusov a opovrhoval Europanmi. Shanny sa snaží z Toronta vytvoriť komfortné a atraktívne miesto pre hráčov zo Starého kontinentu (Zaitsev?). 'New Generation Leafs' bude rýchla a talentovaná, pretože front-office Toronta vie, čo je potreba urobiť. Puck possession nie je niečo, čo začalo s príchodom štatistiky Corsi, začalo to podstatne skôr a Shanahan bol pri tom. Fuck you Dave Feschuk!
Captain, v prvom rade Ti srdečne ďakujem za perfektný príspevok (hlavne ten nadpis je fakt trefný) a rád by som k tomu niečo dodal.

Som mladým fanúšikom Red Wings, nezažil som éru Scottyho Bowmana, back-to-back Stanley Cup championships (1997 & 1998) ani legendárny hall of fame tím v sezóne 2001/2002. Éru Mikea Babcocka u nás som nevnímal od začiatku, hoci som mal Detroit vždy rád (priznám si to, nebyť toho, že kraľovali lige, teraz by moje srdce patrilo niekomu celkom inému, alebo nikomu, ktovie), k fanúšikovaniu som sa dostal tak nejak na prelome 2008-09, play-off na jar 2009 som vnímal, hoci len finálovú sériu a trpká pachuť z nevydareného siedmeho zápasu proti Penguins vo mne trvá dodnes a veru asi bude po celý život, pretože ma stále veľmi mrzí.

Ale čo som chcel povedať. Keď boli Detroit Red Wings asi 2010-2013 v laufe, tak pozerať sa na puck possession hokej bola óda na radosť. Hokejový priaznivec, ktorý sa tomuto športu rozumie trošku viac ako krčmoví "odborníci", dostával v istých momentoch hokejový orgazmus. Prestavba Leafs bude dlhý proces, preto ti, Captain Crunch, prajem mimoriadnu trpezlivosť, odolnosť voči takým komentárom, aké budeš, žiaľbohu, čítať dennodenne na rôznych serveroch. Na CZ/SK komunitu ľudí, ktorí sa nerozumejú do problematiky, sa vykašli, nad takými si nelám hlavu, nieto, aby si sa nad nimi pozastavoval, je to celkom zbytočné, volovi proste niečo zložitejšie nevysvetlíš, pretože ten vidí veci z povrchu (tabuľka, výsledky, žiadne zostrihy, nič viac, proste sú povrchní jak zlatokopky).

Z času na čas sem určite prispej takýmto zábavným, ale obohacujúcim príspevkom, ja osobne budem určite rád, dobre sa to číta :wink2: :thumbsup:
Jen taková poznámka, ten possesion se vztahuje u RW hlavně k éře Bowmana v době SC97-98, tehdejší herní projev RW byl jako zjevení. Způsob, jakým tehdy sundali suverénní Philu, z toho se u břehů Delaware počítám dodnes někteří budí ze spaní a o rok později Capitals příliš dlouho nevzdorovali, to byl tuším ten druhý zápas, vypadalo to všelijak, dařilo se jim ze všech sil vzdorovat, vedli o dva, Kocur se vysmál Simonovi, Steve snížil v oslabení, Esa nedal do prázdné a pak se to najednou zlomilo. Sry za plevelení :)).
Pasha píše:Prestavba Leafs bude dlhý proces, preto ti, Captain Crunch, prajem mimoriadnu trpezlivosť, odolnosť voči takým komentárom, aké budeš, žiaľbohu, čítať dennodenne na rôznych serveroch. Na CZ/SK komunitu ľudí, ktorí sa nerozumejú do problematiky, sa vykašli, nad takými si nelám hlavu, nieto, aby si sa nad nimi pozastavoval, je to celkom zbytočné, volovi proste niečo zložitejšie nevysvetlíš, pretože ten vidí veci z povrchu (tabuľka, výsledky, žiadne zostrihy, nič viac, proste sú povrchní jak zlatokopky).
Vďaka za koment Pasha, Mne skôr ide o média v Toronte, ktoré majú z toho akýsi vlastný "šport", že vyzdvihujú neúspechy a jednotlivé zlyhania miesto toho, aby poznamenali na tie pozitívne fakty. Feschukov článok bol už tak veľkým sústom nezmyslu, že som si do neho jednoducho musel kopnúť. Inak na reakcie typu "Fire Babcock!" po prvom zápase si človek dávno zvykol a berie to ako výborné komediálne prvky diskusie. :giggle:
JKL píše:Jen taková poznámka, ten possesion se vztahuje u RW hlavně k éře Bowmana v době SC97-98, tehdejší herní projev RW byl jako zjevení. Způsob, jakým tehdy sundali suverénní Philu, z toho se u břehů Delaware počítám dodnes někteří budí ze spaní a o rok později Capitals příliš dlouho nevzdorovali, to byl tuším ten druhý zápas, vypadalo to všelijak, dařilo se jim ze všech sil vzdorovat, vedli o dva, Kocur se vysmál Simonovi, Steve snížil v oslabení, Esa nedal do prázdné a pak se to najednou zlomilo. Sry za plevelení :)).
Myslím, že Scotty Bowman mal kompletnú Ruskú päťku 96/97. Inak Scotty o Russian 5. Bowman ich nasadzoval spolu počas ťažkých zápasov a playoff. Odôvodňoval to tým, že súperovi sa musela ťažšie plánovať defenzíva na zápasy. To malo aj vedľajší efekt, a že pri nich rástli ďalší hráči a posúvali svoje schopnosti ďalej. "When they first started playing together, everybody on bench would just watch them and couldn't believe what we were seeing." Kris Draper.
Pred začiatkom sezóny som písal, že potrvá tak 10 – 20 zápasov, kým sa hráči plne aklimatizujú na Babcockov systém. Momentálne predvádzame solídnu hru proti najlepším tímom v lige, November nám zatiaľ vychádza nad očakávania dobre. Ako som spomínal v topicu Vancouveru, novembrovú bilanciu máme (teraz už) 5-2-2, pričom posledná prehra prišla s Rangers hrajúcim v beast-mode a v back-to-back zápase. Ak by som chcel byť trúfalý, povedal by som, že tento tím ma na to byť „playoff bubble team“ s tým, že postupne príde k trejdom veteránov na short-term deals, následne dôjde k zhoršeniu výsledkov a s tým spojený prepad tabuľkou. Napriek tomu v Toronte cítiť akúsi hrdosť, sme dôstojným súperom a nie sme žiadna “Tank Nation”. 30th team má šancu len nejako 50-50, že bude draftovať v top 3 pozícii. 29th team má len o niečo málo väčšiu šancu ako 26th, či 25th team po základnej časti. Avšak aktuálnou témou v Toronte je brankárska otázka.

Leafs v lete neoficiálne spolupracovali s Lyleom Mastom, ktorý je údajne za Dubnykovým úspechom. Článok s názvom Revolutionary technique je TU. Samozrejme nejde o nič prevratné, len nadviazali na to, čomu sa predtým hovorilo “vykrývanie uhlov”. Stále ide o to nájsť si puk, presunúť telo do správnej pozície a zastaviť ho. Mast má väzbu aj na Quicka s Billom Ranfordom (tréner brankárov v LA), ktorí veria v jeho metódy. V Auguste strávil údajne veľa času s Bernierom a Reimerom. Leafs tiež využili služby konzultanta Darryla Belfrya (skating a body-movement analýza).

Otázka, ktorá sa v Toronte rieši je, či je kľúčová výkonnosť brankára alebo celej obrany? Samozrejme, úspešnosť zákrokov a počet výhier je na brankárovi, no v skutočnosti sú to zväčša čísla hodnotiace celý tím. Rolu hrá veľké množstvo faktorov, pričom nejde pozerať len na úspešnosť zákrokov. Dobrým obrazom defenzívnej hry Maple leafs je napríklad 22 striel Nashvillu, ktorý v priemere vystrelí 31,7 krát za zápas (1st Montreal 31,8). Zatiaľ čo Reimer (6-2-3) drží tím svojimi výkonmi a v každom zápase dáva možnosť ku kolektívnemu víťazstvu, Bernier (0-7-1) dostával v každom zápase soft goal.

Bernier je, povedal by som, viac talentovaný a technickejší brankár ako Reimer. Najväčší nedostatok Reimera je rebound control. Veľa pukov vyráža, resp. zráža pred seba a buď ich následne pokryje, alebo ho potom istí obrana (PO game 7 collapse). Reimer je lepší, ak chytá pravidelne. Začiatok mal slabší, ale od Novembra je spolu s celým tímom lepší (zranenie Berniera následné automatické štarty pre Reimera). Bernier je naopak úplne stratený, nekoncentrovaný, neistý. Góly z opening shot v prvých dvoch zápasoch, softy korunované posledným gólom od Stepana zo stredového kruhu... Reim tiež zlepšil zákroky s lapačkou oproti minulej sezóne. Momentálne je 2nd best v ES save percentage (.946) spolu s Luongom, lepší je len Lundqvist (at least 10 GS).

Najväčší rozdiel medzi oboma brankármi je v ich vyjadrovaní sa. Zatiaľ čo Reimer berie vždy všetko na seba, podporuje Berniera a pôsobí pokorne, Bernier v prvom rade zdôrazní chyby spoluhráčov kým sa dopracuje k tomu, že to od neho nebol najlepší zápas. Viackrát hodil spoluhráčov pred novinármi “pod autobus” a pomerne rýchlo tak stráca veškeré sympatie u fanúšikov. Naposledy po zápase s Rangers povedal:"At least it wasn´t game 7.", čo by si niekto mohol vyložiť ako sofistikovanú narážku na Reimera (čo samozrejme nebola... dúfam.)

V posledných dňoch boli rumours o tom, že Leafs sa informujú o hodnote brankárskych prospektov jednotlivých organizácii ako John Gibson, Andrei Vasilevskiy a Malcolm Subban, pričom práve rodák z Toronta by mal byť dostupný.
Obrázek
Kto by to bol povedal, že neubehne ani 25 zápasov a Bernier bude v tímovej hierarchii na poste brankárskej trojky. Akoby to bolo včera, keď sa ho Babcock zastával pred novinárom, že môže byť brankárom, ktorý odchytá 62 zápasov. Reimer mal lepšiu prípravu a boli tam určité „indície“, ktoré napovedali tomu, že môže obsadiť post jednotky. Tá parlalela medzi Reimerom a Sparksom je zjavná. Podobne ako Bernier sa trápi aj Bibeau na farme, napriek tomu, že bol prvý na „call liste“ (teda bol preferovaný). Keď sa Bernier zranil, Reimer využil svoju príležitosť a ujal sa postu jednotky. Keď bol Bibeau s Leafs, Sparks sa ujal hlavnej role u Marlies. Sparks je veľmi pracovitý brankár. Pracuje na detailoch a keď sa dá, pripravuje sa s Reimerom. Dokonca majú veľmi podobný štýl chytania. Sparks okrem Belfoura a Kidda obdivuje práve aj Jamesa Reimera. Reim po zápase čakal pred kabínou, aby ako prvý pogratuloval Sparksovi k prvému zápasu, prvému shotoutu a... ako prvému brankárovi v 98 ročnej histórii Leafs, ktorý vo svojom prvom zápase NHL vychytal SO.

Vo väčšine prípadov zvyknú média v Toronte megalomansky preháňať. V prípade Sparksa je to celkom zaslúžené, o ňom skutočne pred rokom nikto nevedel. A nie len pred rokom, on bol prehliadaný po celú kariéru. Guelph Storm draftovali Garreta v roku 2009 ako 160th overall. V OHL si odchytal premiéru v Septembri 2010 a do Januára 2011 odchytal len 4 zápasy. Viac zápasov odchytal až v druhej polovici sezóny, v ktorých zaujal scoutov Leafs na toľko, aby ho draftovali v poslednom kole 190th OA v roku 2011 (áno, ten draft, v ktorom ako 1st pick, 22. OA bol Leafs zvolený Tyler Biggs).

Ďalšie dve sezóny strávil v OHL, kým sa v roku 2013 pridal k Marlies. Na konci sezóny 2012-13 odchytal 3 zápasy, v ktorých mal 2 wins a 1 shootout loss (12 GA, 79 SA). Do kempu Marlies pred sezónou 2014-15 prišiel s grion injury a fyzicky nepripravený. Bibeau a Gibson tak poľahky využili príležitosť pre AHL. Sparks v ECHL hneď v druhom zápase vychytal svoj druhý profesionálny SO a bol hlavným dôvodom, prečo Solar Bears spravili post season, s bilanciou 21-7-2-1 a skončili s najlepšou save percentage v lige, v top 3 v GAA, 2nd v SO (5). V prvom kole nestačili na Floridu ale Garret sa dočkal call-upu k Marlies a odchytal 2 zápasy proti Adirondack, kde mal v jednom zápase SO a v druhom 33/35 SV. Zúčastnil sa ECHL All-Star game v 2015. „Gitarové“ sólo Sweet Child O Mine (GNR) tohto tichého gólmana je na YouTube.

Toto leto prišiel do kempu pripravený, stratil hmotnosť, zlepšil svoje návyky a stravovanie, uznal určité výčitky zo strany Leafs k jeho profesionalizmu a zmenený prístup mu mal pomôcť k novej v zmluve, keďže jeho ELC kontrakt končí po sezóne. Súčasťou tradu za Grabnera bol Christopher Gibson a Sparks tak zastal uvoľnenú pozíciu u Marlies. Bibeau začal sezónu lepšie a prvý call-up na začiatku novembra si zaslúžil. Počas 9 dní strávených s Leafs do zápasu nenastúpil. Sparks zatiaľ vylepšil svoju bilanciu s Marlies na 7-0-1 a save percentage cez 95% v uplynulom mesiaci. Od čias Drewa MacIntyrea (Marec 2013) bol Sparks prvým brankárom Marlies, ktorý získal ocenenie pre CCM/AHL player of the week.

Garret (22) je najmladší debutujúci brankár v Toronte od kedy sa presadil James Reimer v druhej polovici sezóny 2010-11 a prvý brankár v histórii Leafs, ktorý v premiérovom štarte vychytal SO.

V prípade, že Reim bude v stredu na zápas proti Jets zdravotne pripravený, bude chytať on. Podľa Babcocka je to však preto, že James je z Winnipegu, inak by nechal chytať Garreta. Škoda Bernierovho kontraktu, momentálne myslím, že by prešiel aj Waiverom.

Joe Bowen s jeho prejavom by mal komentovať zápasy pre televíziu. -Joe Bowen Final Call of Garret Sparks Debut Shutout

AndyF píše:
Ako sarkastická poznámka výborné, a trefné. :-D

Ale pre istotu - zo samotného výkonu Sparksa v zápase nikto vedu nerobí (aspoň ja osobne som sa k ničomu takému nedostal). To "wow" je skutočnosť, že sedem mesiacov dozadu bol v ECHL a teraz ako prvý brankár v klubovej histórii, ktorá má takmer 100 rokov, vychytal vo svojom prvom štarte v NHL SO. Objektívne mal dosť šťastia a "dobre postavené tyčky", a tá nula je skôr výsledok celého tímu. V samotnom zápase oveľa viac zaujal JvR, ktorý odohral najlepší zápas v sezóne. Nehovorím o jeho 0+3, ale o tom, že celý zápas odohral bez jediného výkyvu v jeho výkone. Phaneuf má v posledných 3 zápasoch 66,3 CF% pri 5v5 a k tomu 4 pts (15 pts v 24 GP (11 z toho pri 5v5). Do tretice Leo Komarov, ktorý už teraz prekonal svoje gólové maximum a má nakročené k svojej najlepšej sezóne v NHL. Každým zápasom je, ak nie najlepším, tak medzi 3 najlepšími hráčmi tímu. Každopádne historický zápis do tak starej kroniky klubu stojí vždy za pozornosť. Tak nech si to Sparks užije, za rok môže byť v KHL. :giggle:
Obrázek
pensionplanpuppets.com píše:One question, though... who's he trolling?
:giggle:
Vás. Rodičia si pred týždňom kúpili v Tampe dom. Ak to nie je myslené ako letné sídlo (to im mohol dať už podstatne skôr), sťahovať sa nebude. :ninja:
Práve v tom je tá dokonalosť tohto "lajku". Jediným zmačknutím buttonu potrollil snáď všetkých ako v Tampe, tak v Toronte. Je tam veľa otázok, z ktorých by sa dala viesť nekonečná diskusia (a tá sa na pozadí rôznych diskusií aj vedie). Samozrejme je z Markhamu, fanúšik Leafs, Blue Jays, kde sa s obľubou nedávno ukazoval. Shanahan robí z Toronta atraktívne miesto. Čo sa prospektov týka pomaly sa radíme k špičke. Netankujeme, bojujeme v každom zápase a po prehranom zápase hráči odchádzajú so sklopenou hlavou alebo naštavný. Keď sa Kadri pobil s Backesom, bol to prvý fight hráča Toronta túto sezónu. Chcem povedať, že ten tím si buduje rešpekt a získava sympatie a pre lokálnych hráčov to môže byť správne "volanie domov".

Na druhej strane Tampa bude "musieť" zaplatiť Killorna, Kucherova, Johnsona, Drouina, Paláta, Hedmana či Bishopa resp. Vasilievskiyho. Ak si Stamkos skutočne pýta sumu, ktorú Yzerman nieje ochotný dať za jedného hráča, potom to nemusí byť také nereálne. V Toronte je jedna vec, ktorá by bola finančným plusom a to nemalým. Okamžite by sa zaradil k bohom a len v rámci reklamy, merchandisingu etc by zarobil ďalšie milióny. Leafs mu vedia dať viac peňazí, ako na samotnom kontrakte.

Stammer je mojim najobľúbenejším hokejistom mimo Toronta a ja osobne si tie špekulácie užívam. Na Twitteri veľmi pobavil. Či už príde alebo nie, nechám sa prekvapiť. Neveril som, že príde Babcock. Neveril som, že Parise a Suter zakotvia spoločne v Minnesote. Neveril som, že Clarksona dokáže niekto vytrejdovať. ...no a predsa sa stalo. NHL je v skutku úžasná. :yes:
Stamkos+Filppula/Carle :arrow: Nylander+Rielly + pick 2016 :tlap:
D&M píše:Stamkos+Filppula/Carle :arrow: Nylander+Rielly + pick 2016 :tlap:
Že ty si si niečo šľahol?! :fet: :giggle:
Ludia mimo Tampy si stále myslia že je Stamkos boh, + Yzy už neraz dokázal že trejdy zvláda na 1*. To že sa budete musieť vzdať Nylendera to sa asi hádam nemusíme. tá časť že si zoberiete Vala/Carla je skôr :pray:
Rielly by bol úplný ideal ale aj Gardiner poteší. Nič v zlom, ale budeme to my kto si bude určovať podmienky.
No a práve to je vec, ktorú si nemyslím. Súčasný trh je veľmi špecifický a Stammerova cena na základe jeho UFA statusu a možného nedostatkového priestoru v kluboch dáva tomu celému akýsi tlak na Yzermana. Samozrejme, nehádam sa, že cena za hráča jeho formátu by vždy mala byť štandardne nastavená na kvalitného prospekta, vysoký pick a roster playera.

Avšak Toronto je v móde (konečne) kedy nehodlá vymieňať svoje najväčšie nádeje. Morgan Rielly je untouchable player, rovnako tak Nylander a Marner. Nedáva zmysel trejdovať za takú cenu Stamkosa, pokiaľ vychádzam zo všetkých dostupných informácií, ktoré sú o Shanapláne známe z tlačoviek. Za posledný polrok stihlo vedenie viackrát ukázať, že si stojí za tým, čo povedali a neuhýbajú smeru, ktorý organizácii vytýčili. Ako som spomínal, ak príde Stamkos, tak len prostredníctvom trhu s voľnými hráčmi (alebo budú zainteresovaní iní hráči).

EDIT: Tí traja majú byť per nás niečo ako pre Hawks Kane, Toews a Keith. :antry:
No pokiaľ sú to naozaj untouchable players ako vravíš, tak sa zrejme nemáme o čom baviť, tak už nie je čo ponúknuť
Samozrejme, môže sa stať neočakávané ale nový front office Toronta neurobil od svojho nástupu žiaden krok, ktorým by nalomil svoje vyjadrenia. Stammer vo výmene za potenciálnu budúcu hviezdu Leafs nemá význam. On by mal byť podpísaný práve kvôli nim, aby sme nedopadli ako Edmonton, kde lídri boli (mali byť) v bottom-six.

Ešte sa vrátim k tomu:"...budeme to my kto si bude určovať podmienky." Steve má NMC v zmluve, bez jeho súhlasu nemôžete nič. S pribúdajúcim časom bude jeho hodnota "teoreticky" klesať. Ak ho aj niekto získa napr. pri TDL, nemá záruku, že ho predĺži. Ak to dospeje až do toho bodu, čo mu bude brániť zistiť svoju cenu na trhu? Vy tých žolíkov skutočne tak veľa nemáte. Nehovoriac o jeho momentálnej sezóne (resp. vašej).

V utorok hráme vzájomný zápas. Som zvedavý aká bude odozva v ACC.
1282 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS