Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

TORONTO MAPLE LEAFS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Logan píše:sem jedinej kdo to nepochopil?
"Losers since ´67." ...alebo avatar The Reva. :paperbag:
JKL píše:No v roce 67 naposledy Leafs vyhráli SC.
Aha :-D blbý no :) díky


toto vidím len veľmi nerád, špeciálne lebo sa jedná o jasný úmysel zraniť (a oko za oko pomstiť hit na Zachu?). Kelly si NHL nikdy nezahrá, o to viac mi vrie krv keď počujem, ako je AHL ligou určenou pre vývoj mladých hokejistov. Johnson je možno najlepší late rounder od Paláta. :?
Getzo5 píše:...
Toto nie je o hite na Zachu, je to jednoducho Devils hockey. V každom jednom zápase "poľujete". Povedal od vás niekto Grahamovi Blackovi, že Kelly dostal 10-zápasov stopku? Keby sa v noci Leipsic "matrixovo" neuhol, Black by ho lakťom zložil rovnako ako Kelly Johnsona. Keď sa Leipsic uhol v zápätí po ňom išiel Thompson. :hroza:

By som ho suspendoval za úmysel zraniť súpera, aby sa predchádzalo takýmto incidentom, kedy netalentovaný sociopat, čo sa neprávom dostal k ľadovému hokeju, stopne kariéru nádejnému hráčovi NHL.
Stručný "zápis" prvých dvoch home games: Game #1 a Game #2.

Game #3 – Devils 3 : 2 OT Marlies

Toronto bolo pár sekúnd od víťazstva v regulation, avšak po viacerých chybách v d-zone Albany v závere vyrovnali a v OT rozhodli zápas. Viackrát som písal a stále platí, že alfou a omegou tejto série sú special teams. V G3 sme boli 0/8 na powerplay, k tomu nám Albany dali 2 shorthanded goals. Non-call hit od Blandisiho na Percyho Marlies očividne rozhodil a nestačilo ani 36 saves od Bibeaua, ktorý posunul svoju hru v PO o úroveň vyššie a Sparksovi prakticky nedáva žiadnu šancu dostať sa po slabom výkone v prvom zápase späť do hry. Andreas Johnson debutoval vo svojej prvej North American game. Nastúpil vo formácii s Nylanderom a Hymanom, pričom hlavne v 2nd period si vytvorili viacero dobrých príležitostí, ktoré si po zápase pochvaľoval aj coach Keefe. Hyman si pripísal 5 shot attempts a ukázal, že si drží svoj vysoký štandard bez ohľadu s kým nastupuje. Toronto si za 88 minút pripísalo len 27 shots (mali k dispozícii 8 PP!). All-time record Toronta PO sérii, keď prehrávali 1:2 na zápasy, je 2:2. Obe víťazstvá prišli zo 7-zápasovej série.

Highlights: https://www.youtube.com/watch?v=Hx73qnium5c" onclick="window.open(this.href);return false;

Game #4 – Albany 2 : 7 Marlies

Coaching staff zapracoval na príprave tímu a psychike. Albany je defensively-minded team, ktorý poskytuje mladým hráčom Marlies presne tie experiences, ktoré im pomôžu stať sa full time NHL playermi. Tvrdá hra nás tentokrát nerozhodila a vytvorili sme franchise record v playoff-high powerplay goals v jednom zápase (4). Prechádzajúci record je z Apríla 2014 zo zápasu s Milwaukee. K tomu sme boli perfektní v penalty kill (6/6). Do zostavy sa vrátil Nikita Soshnikov a hneď sa dvakrát presadil. Travis Dermott zaznamenal svoj debut medzi pros. 2 assists Connora Carricka ho posunuli do post-season league-leading (12 points). Connor Brown zaznamenal 2nd multipoint game v PO a Nylanderova PPA bola jeho 5th point v posledných 6 games. Andreas Johnson inkasoval úder lakťom do hlavy, po ktorom nespoznával medical staff a bol prevezený do nemocnice, kde ho podrobili testom. Minimálne do konca série (ak nie na celé PO) je mimo zostavy.

Highlights: https://www.youtube.com/watch?v=NXhsrjbz1ak" onclick="window.open(this.href);return false;

Game #5: Albany 1 : 5 Marlies

Hoci výsledok vyzerá presvedčivo, key figure v tomto zápase bol Antoine Bibeau. Keefe si pochvaľoval najmä effort v 3rd period: “We got it done in the third period today. It was really a lot of tremendous things from our group in the third period with how everybody played the way we wanted them to play and made sure we weren’t going to leave that game on the table.” Tentokrát sme mali úspešnosť na powerplay 2/5, a na penalty kill 3/3. Josh Leivo si pripísal 1 goal a 2 assists, čím predĺžil svoj point-streak na 3 games. Connor Carrick a Connor Brown strelili svoj 5th goal v post season a dotiahli sa tak na T. J. Brennana. Pre Carricka to bol už 13th point. Ben Smith si bez väčšej pozornosti pripísal ďalší bod, 6 celkovo, z čoho 4 v posledných 4 games.

Highlights: https://www.youtube.com/watch?v=mNHhFT_ywBs" onclick="window.open(this.href);return false;



Marlies vedú v sérii 3:2 na zápasy, pričom oba prípadné zápasy sa budú hrať v Toronte.
Game #6 – Marlies 1 : 4 Albany a. k. a. "HOW THE FUCK WAS THAT NOT INTERFERENCE ON KAPANEN?!?!?"

Do zápasu nenastúpil Nikita Soshnikov. Toronto malo k dispozícii 5 powerplays ale žiadnu nevyužili. Ak som na začiatku série písal, že Kapanena by som sa nebál posadiť, tak treba uznať, že som rád, že nie som tréner. Kappy bol zápas od zápasu lepší, dobre korčuľoval, nebál sa nakorčuľovať si do perfektnej positional play v podaní big, strong, heavy teamu Devils a kde ostatní zlyhávali on exceloval. Na Nylandera sa vznášala vlna kritiky, dokonca sa špekulovalo, či nehrá so zranením. Svojimi slovami to vyvrátil Keefe, keď sa „obul“ do jeho hry, čo by samozrejme nerobil, pokiaľ by Willie nehral v 100% stave. Pravdou je, že Albany ho výborne bránili, má 20 rokov a dosť možno ťažšie zápasy typu „clutch and grab“ nikdy nehral. Ďalší match, v ktorom sme boli out-crosschecked o „400%“.

Highlights: https://www.youtube.com/watch?v=jgfPPMJtJpE" onclick="window.open(this.href);return false;

Game #7 Marlies 4 : 3 Albany

Na úvod treba uznať, že game winner goal R. Clunea 2:30 pred koncom, bol jednoducho puck luck a Wedgewood podával ďalší výborný výkon. Mali sme viac shots, chances, zone time... Louho Old Devils team bol napriek tomu ešte v priebehu 3rd period bližšie k postupu. K obratu prebral Marlies Kasperi Kapanen, tento chlapec má rozhodujúce zápasy v krvi a čo mu nevyšlo v G6 si vynahradil dnes v noci. Zaznamenal multi-point game a celkovo má 7 points v 9 post-season outingoch. Connor Brown dal svoj 2nd shorthanded goal v PO, celkovo ich má už 6. Sosh nastúpil k zápasu a pripísal si assist na Cluneov game winner. Tento primary helper bol jeho prvý v PO, inak mal na svojom konte 4 goals v 5 games. Tiež sa vrátil najskúsenejší hráč, d-man a kapitán Campbell, ktorý bol prínosom predovšetkým v samotnom závere zápasu.

Vo Final Conference nastúpime proti Hershey Bears, farme Washingtonu.

Highlights: https://www.youtube.com/watch?v=QHbgoPOxBKY" onclick="window.open(this.href);return false;
Kappy goal: https://www.youtube.com/watch?v=_pJK00FJ4HE" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten London s Mitchom je neskutočny tento rok :klobuk: ...
Captain môžeš zhrnúť prvé 2 zápasy finale konf. ? Marlies to budú mať ťažké otočiť z 0-2, a prečo hrali Hershey ako horšie nasadený tím 2x doma a vy hrate prvy domaci zapas až vo štvrtok :eek: , máte niečo so štadiónom? Nechce sa mi hľadať :jn:
Ohlund píše:Ten London s Mitchom je neskutočny tento rok :klobuk: ...
Mám rozpísaný príspevok k Londonu, ktorý vysvetľuje proces vývoja Knights od príchodu Marnera, ktorý plynulo nadväzuje na súčasné PO a Memorial Cup. Snáď budúci týždeň sa mi podarí to zavesiť.
Ohlund píše:Captain môžeš zhrnúť prvé 2 zápasy finale konf. ?
Večer, keď prídem z kancelárie, sem nahodím pár viet k zápasom v rovnakom štýle ako tie predošlé "postrehy". Hershey majú v aréne cirkus, tak sa tomu musel prispôsobiť schedule. Inak G2 bola čisto záležitosť Petersa. V prvých 8 minútach už sme mali 13:1 shot attempts, potom 23:7 a neskôr 40:20. Ak sme v niečom slabší v každej sérii, je to brankársky súboj, k čomu tiež chystám "analýzu" na uhorkovú sezónu. Ale všetko má svoj čas. :yes:
Hershey, farma Washingtonu, sú „one of the most stories franchise in AHL history“ s 11 titulmi od roku 1938. Pre Bears je to first Final conference za posledných 6 rokov, predtým boli back-to-back víťazi ligy, keď v 2009 zdolali Mantiobu a v 2010 Texas. Hershey ako Atlantic Division Champions boli 2nd highest goal scorers v Eastern Conference (za Torontom). Na druhej strane 220 inkasovaných gólov bolo najhorším číslom spomedzi tímov, ktoré sa dostali do PO. V sérii proti Portlandu však ukázali defensive strength v G4 (2:0) a G5 (2:1). Bears dosiahli CF s lowest goal differentional a to +1 (30 GF, 29 GA). Bourque – Boyd – Vrána sú po Petersovi najväčšou prednosťou Bears. Bourque je season MVP (80 points, 72 games), avšak v PO sa zatiaľ hľadá (7 points, 12 games). Pri 45 SOG mal len 6,66% úspešnosť. Rookie Travis Boyd prišiel z college a v prvej profi sezóne nazbieral 53 points (21 goals). V po mal zatiaľ 2 goals, oba game winners. Vrána, first-rounder Caps z roku 2014, pred sériou viedol klubové bodovanie s 9 points. Kvôli wrist surgery toho neodohral v sezóne veľa, ale v 36 games ktoré stihol získal 34 points (16 goals). Peters mal v sezóne úspešnosť len 89,6%, pričom v PO vyskočil na súčasných 93,8%, viedol ligu v počte saves a veľkou mierou sa podieľa na Conference Final pre Hershey. Schedule pre sériu je netradičný a to 2-3-1-1.

Game #1 – Hershey 3 : 1 Marlies
Najhorší zápas v podaní Marlies v tohtoročnom playoff. V opening period sme boli konkurencieschopní, dokonca lepším tímom. V druhej tretine akoby na hráčov doľahla únava z predošlej fyzicky náročnej série proti Devils, a postupne sme kopili množstvo turnoverov v defensive, neutral aj ofensive zone. Keefe to popísal presne: “We played today like it was a Sunday afternoon “3-in-3“ in mid-January.” Hard working Bears si zaslúžili vyhrať. Predvádzali silný forechecking a vyhrávali všetky tie „small battles“, ktoré sú základom úspechu v PO. Bibeau nemal vyložené zlý zápas, avšak v post-season sa očakáva od brankárov, že predvedú aj niečo naviac.

Highlights: https://www.youtube.com/watch?v=yzOhGWKloSk" onclick="window.open(this.href);return false;

Game #2 – Hershey 3 : 2 OT Marlies a. k. a. "Comedy Of Errors"
Toronto prehralo two-consecutive games prvýkrát v tohtoročnom PO. Bibeaua nahradil v bráne Sparks, ktorých „schováva“ red-hot Peters - v zápase mal 38 saves a bol skutočný difference maker. Sparks nastúpil na zápas prvýkrát od 4. Mája, kedy z 23 SOG inkasoval 3-krát (G1, Albany). Z 3 powerplays sme nedokázali vstreliť gól, pričom súper využil 1 z 4. Leivo si pripísal two assists, čím dosiahol 10 points v post-season. Connor Brown vstrelil 7th goal a vedie túto štatistiku u Marlies. Brennan vystrelil na Petersa 7 krát, Nylander si pripísal 5 shots. Až na zlyhanie v OT bol G2 v réžii Marlies, žiaľ, Peters nezaváhal.

Highlights: https://www.youtube.com/watch?v=1Zb3tEgCtmY" onclick="window.open(this.href);return false;
Frederik Andersen acquired
five-year, 5 mil AAV contract extention


Dánsky rodák zaznamenal v uplynulej sezóne record 22-9-7 s 2,30 goal-against-average a ,0919 save-percentage v 43 games (37 starts), nasledovaný bilanciou 3-2, 1,41 GAA a ,947 SV% v 5 playoff starts. Za 125 career games má Andersen v priemere ,918 save percentage. S Johnom Gibsonom získali William M. Jennigs Trophy, ktorá sa udeľuje brankárom z tímu s fewest goals against. Od 1. januára mal NHL-best ,881 win % (min 20 GP), 17-1-3, 2,06 GAA.

Na prelome januára a februára mal veľký záujem o angažovanie Andersena Brad Treliving z Calgary, avšak nakoniec sa im nepáčila cena, ktorú žiadal Bob Murray. Expansion draft vo veľkej miere zmenil hodnotu brankárov a napriek súčasnej situácii dopytu, Toronto, som presvedčený, získalo Andersena za veľmi výhodnú cenu. Anaheim sa musel rozhodnúť a, v tomto momente, by som nepovedal, že zvolili lepšieho brankára. Gibson má však zdanlivo[1] väčší potenciál a tak vzhľadom na spomínaný expansion draft vedenie Ducks učinilo očakávaný krok. Toronto Andersena dlhodobo scoutovalo. Nielen z ľahšie dostupných možností, vzhľadom k situácii ponuky v iných kluboch (Penguins – Fleury, Tampa Bay – Bishop, St. Louis – Elliott, a možno Colorado – Varlamov), to považujem za výborný trade. V Toronte položili základy systému na základe charakteru a pracovitosti. A Frederik Andersen patrí k najpracovitejším brankárom vôbec. Potom, čo zistil, že skrz jeho hmotnosť sa v zámorí len ťažko stane brankárskou jednotkou, zrušil v offseason svoju cestu domov, našiel si v LA trénera a zhodil okolo 13 kíl na váhe, pričom pridal svalovú hmotu. Keď chcel zistiť, čo robia baseball playeri z perspektívy vision science, navštívil hitting coacha tímu Anaheim Angels aby zistil, ako tým môže zlepšiť svoju hru a sledovanie puku. Po prehre s Chicago Blackhawks bolo jasné, že mal najväčšie problémy práve s touto činnosťou. Možno si spomínate ako som písal, že Leafs v lete pracovali s puck-tracking coachom – Lyle Mastom, ktorý mal pomôcť Reimerovi a Bernierovi v zlepšení tak, ako pomohol Devanovi Dubnykovi. Andersen sa po vypadnutí zúčastnil NHL kick-off media session v Toronte a po skončení, miesto toho aby šiel do Anaheimu, letel do Halifaxu, kde trénoval coach, ktorý sa zaoberal touto problematikou. V Halifaxe strávil týždeň a učil sa novú filozofiu „vykrývania uhlov“ – head trajectory.

Schopnosť brankárov chytať veľké porcie zápasov na konštantne vysokej úrovni je proces. Tento proces zahŕňa aj skutočnosť, že brankári ako napr. Corey Schneider z New Jersey, nemajú luxus polhodiny naviac s trénerom brankárov na rannom tréningu pred zápasom. Sú v bráne mesiac v kuse, musia si strážiť energy level. Experiment s Bernierom nevyšiel, aj keď záver sezóny mal priam elitné čísla, pričom mu nepomohla ani práca so Steveom Brierom, ktorý sa učil u majstra Mitcha Korna. Výhoda Andersena je, že rýchlo rozpoznáva svoje slabiny a okamžite na nich pracuje. Spolupráca Briere – Andersen je z hľadiska potenciálu na najvyššej úrovni.

Ľudia si pochvaľujú prácu s ním, napriek tomu, že je soft-spoken guy, zaujíma sa o veci. Rešpektuje trénera, spoluhráčov a súpera. Znie ako samozrejmosť, väčšina hráčov má svoje zóny komfortu, ktoré len zriedka prekračujú. Majú svoje názory a neradi ich spochybňujú. Tí z vás, ktorí poznajú profi-športovcov, vedia presne o čom hovorím. Sústavná túžba zlepšovať sa mu dáva výborný predpoklad byť dlhodobo konkurencieschopným medzi najlepšími a the structure, ktorú máme pod Mikeom Babcockom, môže spraviť z Andersena budúceho kandidáta na Vezina Trophy, nehovoriac o tom, že jeho technical ability mu umožňuje vhodne využívať jeho postavu a telo.

Andersen jednoducho vždy hľadá spôsoby ako byť lepším a jeho positional style ho „predurčujú“ k tomu, aby to bol v Toronte najlepší brankár od čias Eda Belfoura. Nepatrím k tým, ktorý by vynášali predčasné súdy a patrili k náladovým optimistom, avšak musím uznať, že správa o Andersenovi, napriek dlhodobým špekuláciám, patrí k tým najradostnejším v poslednej dekáde a napriek tomu, že v Toronte neodchytal jediný zápas, verím v jeho úspechy v drese Maple Leafs. Koniec koncov, Lou Lamoriello si vždy vedel zabezpečiť bránkovisko, či už v podobe Martina Brodeura alebo Coreyho Schneidera.

Niektorí písali názory, v ktorých vraveli o neprimeranej protihodnote v podobe 1st 2016 a 2nd rounderu 2017. 1st round pick patril pôvodne Pittsburghu, takže hovoríme o 30th OA, čím sa dostávame k tomu, že tu, technicky vzaté, hovoríme o 2nd rounderi. Keď minulý rok tradeovali Boston Martina Jonesa, získali od San Jose 1st rounder 2015 a prospecta Seana Kuralya, ktorý potom podpísal entry-level deal s Bruins. Jones bol unproven commodity len s 34 career regular-season games a 2 v playoff. Andersen je presne o 100 dní starší so 125 career regular-season games, len 26 prehier, a vyhral 17 z 28 post-season games.
------
[1] zdanlivo = Gibson je považovaný za future star NHL, top brankár, zatiaľ čo Andersen prišiel odnikiaľ. Keď podpísal v roku 2011 s Frölundou, niektorí Švédi písali články v zmysle, koho to dotiahli v negatívnom význame. Avšak brankárska história hovorí o tom, že toto voodoo remeslo vie pokoriť sebeväčší „outsider“ (napr. Tim Thomas) a nejaké predsudky s potenciálom sú viac-menej bezpredmetné. Aby to nevyznelo, že nejako znižujem hodnoty Gibsona, ktorý na každej úrovni preukázal svoj top-talent – John je samozrejme goalie of the future. Andersena vidím ako better-now goalie. Čo práve v prípade Anaheimu, ktorý má určitý dátum expirácie vyznieva kontraproduktívne.

Poznámka: Pôvodne som chcel postnúť príspevok k farme, následne k Leafs atď., ale zavesím to sem tak, ako to dokončujem. Naozaj si časovo nevyberiem a dopisujem to tak, ako to behá po rozume. Dnes teda o Andersenovi, zajtra Leafs, potom Marlies a do topicu junioriek príspevok o Knights asi až niekedy po drafte.
Velký souhlas, ačkoliv si zrovna nemyslím, že by Andersen byl momentálně nějak lepší než Gibson. Loňské PO třeba v závěru totálně nezvládal a nikdo neřekl ani ň. Ono v podstatě letos Gibson taky neudělal nic zle, ba naopak, game 1 byl dlouho vyrovnaný jen díky němu, pochytal spoustu šancí. A byly to právě jeho výkony, které nastartovaly obrat celé sezony v prosinci/lednu, těch pár shutoutů. Po ASG přišlo pár zápasů, kdy tam napadalo něco navíc, ale neřekl bych, že na tom byl hůře, GAA měl lepší.

Ale podstatné jsou ty peníze. Zatímco Gibson neměl problém s tříletým bridgem, Freddy odchytal daleko víc a pochopitelně si žádal víc. To, co mu dalo Toronto, bychom mu dát nemohli prostě, bylo by náročné vyjednat kontrakt s ním a pak se stejným agentem ještě u Lindholma. Navíc ta hrozba expansion.

V konečném důsledku dobrý trejd pro obě strany a nemyslím nutně, že bychom ztratili na kvalitě. Problémem může být akorát Gibsonovo chatrné zdraví, jelikož nebudeme mít možnost protáčet dva tak dobré gólmany. Proto sháníme kvalitní backup, který zmákne 25 zápasů aspoň. Ale věřím, že s Gibsonem je šance na úspěch minimálně stejná jako s Andersenem, během celé své kariéry v důležitých zápasech jeho výkony rostou.
Ja to ani "nejak lepší" vo väčšom význame zase nemyslím. Skôr niečo ako keď si máš vybrať, koho postavíš na G7, tak sa rozhodnem pre Andersena, resp. som písal, že Gibson momentálne nie je lepší od Andersena. Tiež, že nechcem aby to vyznelo, že spochybňujem Gibsona. Len z toho, čo som mohol vidieť v podaní Anaheimu, na mňa pôsobila pokojnejšie hra Freddieho. Budúcu sezónu môže byť všetko inak a Gibson posunie svoju hru zase o niečo vyššie. Inak v adjusted save percentage, v rámci total shots by distance >20 ft(?), bol lepší len Price. Andersen za sebou nechal Schneidera, Bishopa, Lundqvista či Quicka. Škoda, že war-on-ice je offline.

Tiež "nutne nevravím", že by ste stratili na kvalite (vyjmä Carlylea), len ten tandem bol ligový top a Gibson, dosť možno, ešte nie je na takej úrovni, aby odchytal v špičkovej forme 55+ zápasov a PO. Ako spomínam, je to vývojový proces a zranenia tiež pramenia z techniky (samozrejme, že netvrdím, že vždy). Ako som písal u vás v topicu - pekný trade s tým, že pre nás môže byť jeden z najdôležitejších tradov/podpisov za posledných 10+ rokov.
Captain Crunch píše:Ja to ani "nejak lepší" vo väčšom význame zase nemyslím. Skôr niečo ako keď si máš vybrať, koho postavíš na G7, tak sa rozhodnem pre Andersena, resp. som písal, že Gibson momentálne nie je lepší od Andersena. Tiež, že nechcem aby to vyznelo, že spochybňujem Gibsona. Len z toho, čo som mohol vidieť v podaní Anaheimu, na mňa pôsobila pokojnejšie hra Freddieho. Budúcu sezónu môže byť všetko inak a Gibson posunie svoju hru zase o niečo vyššie. Inak v adjusted save percentage, v rámci total shots by distance >20 ft(?), bol lepší len Price. Andersen za sebou nechal Schneidera, Bishopa, Lundqvista či Quicka. Škoda, že war-on-ice je offline.

Tiež "nutne nevravím", že by ste stratili na kvalite (vyjmä Carlylea), len ten tandem bol ligový top a Gibson, dosť možno, ešte nie je na takej úrovni, aby odchytal v špičkovej forme 55+ zápasov a PO. Ako spomínam, je to vývojový proces a zranenia tiež pramenia z techniky (samozrejme, že netvrdím, že vždy). Ako som písal u vás v topicu - pekný trade s tým, že pre nás môže byť jeden z najdôležitejších tradov/podpisov za posledných 10+ rokov.
Jo, to souhlas, ono i ten věk hraje roli. Andersen mi vždycky přišel jako větší jistota, kdežto Gibson pořád ještě občas kolísá a jeho strop je výš než Andersenův, akorát prostě občas má i horší zápas. Věřím ale, že to s větší porci zápasů zlepší. Je fakt, že Andersena konkurence Gibsona hodně prospěla a ukázal, že na sobě dokžáe zamakat, jak jsi psal v původním příspěvku. Gibson má pořád co dělat, s tou technikou to může být pravda, občas mi přijde, že Freddy má jistější styl a Gibson víc takových těch "wondersaves", ale že se do těch pozic vystavuje sám. Věřím ale, že to vypiluje, mákne na sobě a bude ten top brankář, jak každý fanda Ducks doufá. Musí ale vědět, že na téhle úrovni už mu čistý talent nestačí.
tomasinho píše:...
Presne to som mal na mysli pod slovami: "goalie of the future" a "better-now goalie". :yes: Inak niekde som čítal, že Andersenovi nevyhovuje brankárska situácia v zmysle 1A / 1B brankár. V Toronte dostal zmluvu jasnej jednotky a bez ohľadu na to, ako do toho vstúpi Bernier, má istotu, ktorú by u vás len ťažko dostal. Tiež Babcock preferuje stabilnú brankársku jednotku.
Toronto Maple Leafs: 2015-16 season review


Už prípravné kempy naznačovali, že Leafs majú problém s plynulým prechodom na systém Mikea Babcocka. Október sme začali s bilanciou 1-7-2 a prvý zápas s Montrealom poukázal na najväčší nedostatok, ktorý nás sprevádzal celú sezónu – nedostatočné využívanie scoring chances. Zlepšenie prišlo v novembri a decembri, kde sme sa dostali tesne pod ,500 a to 14-15-7. Napriek absencii hráčov s high-end skillom, Babcockov systém dal hráčom vytúženú the structure. Hráči dohrávali súboje, držali puk na hokejkách a zbytočne sa ho nezbavovali. Obrana, napriek papierovo nižšej kvalite, vyzerala konkurencieschopne. Rýchle prechody cez neutral-zone, dokázali sme si vytvárať súvislý tlak a prevažne sme zvládli hrať konzistentne celých 60 minút. Začiatkom januára mal James van Riemsdyk season ending injury, čo vyústilo k zhoršeným výsledkom, nie však zhoršenému prejavu hry. Bol to moment, kedy začal „oficiálny tank mode“, pričom sme v januári dosiahli bilancie 1-6-2. Vo februári sme tradeovali kapitána Diona Phaneufa do Ottawy, Matthiasa do Colorada, Poláka, Spalinga a Reimera do San Jose, Winnika do Washingtonu, čo sa podpísalo pod výsledky v podobe 4-8-1. Celkovo sme na konci februára mali bilanciu v pomere 21-30-10. K tomu všetkému boli zranení JvR, Bozak, Lupul a cold streak Kadri s Komarovom. S tradom viacerých depth playerov a tiež niektorých key playerov sme tak položili základy pre 30. miesto po základnej časti.

S odchodom hráčov začal call up festival hráčov Marlies. Leipsic, Kapanen, Nylander, Hyman, Soshnikov, Brown, Lindberg, Gauthier, Loov a Valiev debutovali za Maple Leafs. Tiež nové tváre ako Laich, Smith, Greening, Carrick alebo Milan Michálek. Leafs sa dopracovali k 7-8-1 v mesiaci marec, následne ukončili sezónu krátkym aprílom 1-4-0. Napriek množstvu zmien, farma sa snažila produkovať rovnaký hokej ako hráči v hlavnom tíme pod vedením Mikea Babcocka, čo malo za následok, že hráči po príchode nestrácali na rýchlosti a väčšina z nich zažila solídne debuty.

Kadri, JvR, Bozak, Parenteau a Komarov mali nakoniec skvelú scoring season. Gardiner pozdvihol svoju hru na úroveň true top 4 defendera, zatiaľ čo Rielly potvrdil pozíciu top pairing beka. Toronto celkovo patrilo k nepríjemným súperom pre každého, stačí si spomenúť na víťazstvo napr. nad Dallasom Stars.

SEASON MVPNazem Kadri
Kadri generoval vysoký počet shot attempts, avšak jeho úspešnosť patrila k vôbec najnižším v lige. Prvých 20 games zaznamenal len 8 points a z 84 shots mal 2 goals. V predčasnom závere sezóny pre season-ending suspension získal 8 points v 6 games. Ako som písal v príspevku po podpise Nazovej novej zmluvy, jeho najväčším problémom bolo prekonať brankára „čistým“ spôsobom, pričom na svojej strele začal pracovať už počas sezóny. Napriek tomu sa rýchlo stal best playerom, predovšetkým po zranení van Riemsdyka. Viedol tím v points (45), bol 3rd v goals (17) a viedol tým v shots (260). Chýbal mu support ďalších hráčov, avšak pozdvihol svoju 200-foot game a celkovo mal impressive year, len nie v zmysle raw points.

Ak vás prekvapuje meno Kadriho, tak JvR bol síce lepší, ale pre zranenie odohral len polovicu sezóny. Reimer získal niekoľko wins pre tím, ale nakoniec bol tradeovaný. Parenteau viedol tím v štatistike goals, ale nebol driving force. Nazem bol konzistentne „the guy to go“ v sezóne 2015-16.

SURPRISING PLAYERP. A. Parenteau
Parenteau ukázal vo svojej kariére, že vie byť produktívnym hráčom a má potrebný skill pre zakončenie. Rola v top-six mu napriek tomu vyšla nad očakávania. Bol 2nd v tíme, čo sa shots týka (168), a 1st v goals (20). Predošlú sezónu zaznamenal len 8 goals a 22 points celkovo. Malé sklamanie prišlo akurát v momente, keď sme z jeho výkonov nedokázali získať 2nd rounder a nakoniec zostal v tíme bez ďalšieho prínosu.

TEAM STATS
Powerplay: 15,4% (29th)
Penalty Kill: 81,6% (13th)
Corsi% (5v5 Close): 50,4% (15th)
CF60 (5v5 Close): 57,4 (6th)
CA60 (5v5 Close): 56,5 (21st)
Shooting Percentage: 5,71% (30th)
Save Percentage: 92,35 (22nd)


HONZISS CORNER
Obrázek

CorsiF% a ESCorF% sú štandardné Corsi čísla, ktoré sú všetkým známe. Chance% a ESCh% sú percento z chances overall pri even-strength. NZ% je percento zone entries uskutočnených konkrétnym tímom (nepočítajú sa prechody bez puku na hokejke) a ContEnt% meria percento entries, ktoré sú kontrolované cez passes alebo carries (zavedenie puku do pásma).

Zaznamenali sme výrazný progres v possession statistics, napriek tomu sme si pohoršili v celkovom standings. Toronto bolo minulý ročník najhorším Corsi tímom v lige, v tom súčasnom skončilo v strede ligy. Ako som naznačil úvodnými slovami v príspevku, Leafs sa k zlepšeniu dopracovávali postupne, za čo mohlo predovšetkým akési „optimalizovanie“ offensive depthu. Treba však uznať, že Leafs klesali v Corsi v momente, keď bola hra vyrovnaná, resp. relatívne blízko ich overall ES numbers. To značí, že Leafs boli lepším possession tímom v momentoch, keď sa súper stiahol do d-zone a bránil zväčša tesné vedenie. Toronto tiež zaznamenalo pokles v chance metrics v druhej polovici sezóny, v ktorej sme sa pre zmenu zlepšili predovšetkým v percente controlled entries against. Improve v chance numbers sme opäť zaznamenali po príchodoch talentovaných hráčov z Marlies.

FORWARDS
Hneď 30 hráčov oblieklo dres Toronta v uplynulej sezóne, z ktorých len 6 prekročilo hranicu 60 games. Pre lepšie orientovanie sa v „tabuľkách“ nižšie sú hráči rozdelení do dvoch: >30 games, <30 games. ESCh% je chance percetage pri even-strength. NZ% je percento pomeru, koľkokrát vstúpili Leafs do opponent zone, v porovnaní s vstupmi do vlastnej d-zone, zatiaľ čo hráč bol na ľade. ContEnt a OppContEnt sú Leafs a opponents percentage v rámci zone entries, ktoré boli kontrolované (prihrávkou alebo zavedením puku). Pers% reprezentuje percento entries, ktoré bolo dosiahnuté samotným hráčom.

Obrázek
Prvú polovicu sezóny, ktorú James van Riemsdyk odohral, bol s prehľadom najlepší v tíme, pričom v druhej polovici sa k nemu nikto nepriblížil. Nezáležalo na tom, či nastupoval s Bozakom alebo Kadrim, bol najlepší v creating chances. Napriek jeho súčasným číslam, stále má priestor na solid improvement bez ohľadu na zmeny v rostery.

Babcock a celý front office nešetril chválou na Nazema Kadriho, s ktorým hneď po sezóne podpísali long-term deal. Aj keď bol nadpriemerným v rámci tímu, čo sa even-strength chances týka, nebol jedným z lídrov v tejto štatistike. Predovšetkým jeho zásluhou sa dostal Komarov medzi All-Stars. Nazem bol top forward, čo sa týka neutral zone % a najlepší hráč v prechádzaní do o-zone v rámci kontroly puku. Čo sa týka jeho zdanlivo hroších čísel smerom dozadu, mal najťažšiu rolu v rámci quality of competition a zone starts. Treba však uznať, že mal jedno z highest rates v chances against.

Tyler Bozak stihol odohrať 57 zápasov, v ktorých dokázal, že bodová produkcia a celková hra nebola dielom Kesselovho efektu. Napriek tomu patrí k hráčom, od ktorého nemožno očakávať nadpriemerný overall offensive contribution, a jeho Corsi numbers bez Riemsdyka nie sú nijak zvlášť výrazné.

Leo Komarov
sa dostal do All-Stars Game, po ktorej prestal byť produktívnym. Leo je tým hráčom, ktorého prínos je väčší ako len určitá bodová produkcia, a zväčša je effective player. Formácia JvR-Kadri-Komarov bola jednou z najefektívnejších, čo sa týka possession a chances. Neskôr hralo duo Komarov-Kadri s Michaelom Grabnerom, ktorý naopak nepatril k efektívnym hráčom. Treba však uznať, že Grabner dostával predovšetkým difficult minutes a jeho defensive numbers neboli vôbec zlé.

Peter Holland má na svojej strane množstvo fanúšikov, ktorý ho často preceňujú a vytvárajú si o ňom falošnú mienku. Nie je konzistentný point producer, ani nenastupoval na difficult minutes a vo všeobecnosti sa blíži akurát k štandardu priemerného hráča.

V skutku mizerná sezóna pre Joffreyho Lupula. Nedostal príležitosť v top lines, na druhej strane ani neukázal, že by si ju zaslúžil. Offensive performances bez myšlienky, náboja, záblesku, čohokoľvek... Slabé possession numbers a jedny z najhorších čísel v rámci controlled entries. Stále pdo kontraktom pre ďalšie dve sezóny s cap-hitom cez 5 miliónov, pričom jeho cena je prakticky nulová.

Fakt, že sa z 20 goals scorera P. A. Parentaua nepodarilo „vytrieskať“ lepšie, alebo aspoň nejaké, picky je škoda. Solid effective player – zlepšil svoje čísla dokonca aj v druhej polovici sezóny bez JvR-a a Bozaka. Neskôr vytvoril skvelú unit s Hymanom a Nylanderom. Nahlas sa hovorí o jeho predĺžení a sám PA sa vyjadril, že by rád zostal v Toronte.

Shawn Matthias, sympaťák, ktorý sa snažil avšak patril k najslabším defensive forwardom.

Brad Boyes akoby mal problém presvedčiť Babcocka, že si zaslúži viac. Napriek celoročným dobrým possession numbers, len zriedka hral v jednej formácii s top hráčmi. Jeho najčastejším spoluhráčom bol Byron Froese. Pre doplnenie – len výnimočne nastupoval proti top oponentom.

Colin Greening odohral jediný zápas za Ottawu v tejto sezóne. Do výmeny nastupoval na farme, po trade do Toronta zostal v tíme Maple Leafs. Nastupoval predovšetkým proti bottom-six súpera, čo ale pretavil v sympatické chance numbers. Na hráča, ktorý naskočil z AHL je 15 points v 30 games výborný výkon.

Obrázek

V 20-game debute William Nylander ukazoval záblesky svojho potenciálu a tiež, že stále je na čom pracovať. Mal dobré Corsi numbers, na druhej strane zaostával v chance numbers. Z mladých hráčov bol najlepší v creating chances. Skvelé čísla dosahoval po boku Parentaua a vynikal v controlled entries.

Zach Hyman, ako bolo spomenuté, nastupoval zväčša s Nylanderom a Parenteauom, pričom dosahoval lepšie čísla ako jeho spoluhráči z útoku. Efektívny hráč, ktorý po Soshnikovi oslovil z mladých najviac.

Nikita Soshnikov je považovaný za nasledovníka Lea Komarova v tíme. Práve vo formácii s Komarovom a Kadrim dosahoval najlepšie chance numbers v rámci celého tímu Maple Leafs. K tomu si držal výborne deffensive numbers, keď umožnili len pár chances against. Poľahky zatienil Nylandera a definitívne sa zaradil medzi mená, ktoré bude najzaujímavejšie sledovať v ďalšej sezóne.

Marco Arcobello nepatrí práve k najmladším hráčom, avšak v 20 games za Maple Leafs ukázal, že v limitovanej role môže byť stále effective NHL player. Jeho dobré possession a chance numbers sú predovšetkým výsledkom easy zone starts.

Väčšina hráčov sa ťažko súdi vzhľadom na limited ice-time. Frederik Gauthier má príšerné čísla, ale dostával ťažšie zone-starts, než ostatní mladí hráči. Podobné je to v prípade Brendana Leipsica a Josha Leiva.

DEFENCE
Rovnako ako u Fs – 30 games cut-off limit pre tabuľku.

Obrázek

Morgan Rielly má v porovnaní s ostatnými slabé čísla, ale pravdou je, že sezónu mal dobrú a Leafs dostali jeho hru na ďalšiu úroveň. Jeho overall numbers v Corsi a chances, obzvlášť pri even strength close, teda ES Corsi pri jednogólovom rozdiele (44%, slabší bol len Hunwick – 41), sú vytrhnuté z kontextu. Rielly čelil najťažšej competition a nastupoval na ťažšie zone-starts. Napriek tomu mal silné offensive chance numbers a bol najlepší d-men v rámci winning neutral zone a zone entries. 18,5% Leafs zone entries bolo vďaka Riellymu. Žiadny iný bek sa nedostal cez 14%. Neskôr ho Babcock prestal vyťažovať v takom „extréme“ a doprial mu ľahšie minúty. Tiež sa zlepšil v momente, keď Marinčin nahradil po jeho boku Hunwicka.

Prehliadný Jake Gardiner mal výrazne lepšiu sezónu pod Mikeom Babcockom ako pod ktorýmkoľvek iným trénerom. S Phaneufom dostávali ľahšie minúty, čím sa v Toronte snažili zdvihnúť hru Diona pred tradom. Po jeho odchode sa mu dostávalo „tvrdšieho“ ice-timu, čo paradoxne nemalo žiaden vplyv na jeho possession a chances numbers. Corrado po jeho boku zaznamenal výborné čísla v rámci neutral zone, keď s ním na ľade dosiahli Leafs 58% entries.

Martin Marinčin bol rozpísaný dopodrobna v dávnejšom príspevku.

Roman Polák skončil ako najlepší defencemen v rámci chances do momentu, kedy bol vymenený do San Jose. Veľký kontrast v porovnaní s minulou sezónou, za čo môže Babcock. Polák odviedol výbornú prácu proti súperovým top players, vďaka čomu sa nám podaril jeden z lepších tradeov.

Connor Carrick mal cez 50% v rámci chances v 16 games, jeho sezónu v Marlies popíšem v inom príspevku, každopádne meno, s ktorým počítam do budúcej sezóny pre dres Maple Leafs.

Sezóna v podaní Toronta dala veľa dôvodov k optimizmu. Zlepšenie v possession statistics napriek nedostatku hráčov s high-end skillom vypovedá o schopnostiach coaching staffu. Niektoré mená predviedli sľubné individual performances a nastolený trend developmentu by s pribúdajúcim talentom mal priniesť zlepšené výsledky v standings.

*Poznámka: O krokoch v rámci off-season a hlbšom pohľade do budúcna niekedy neskôr. Mal som to napísané k tomuto príspevku na záver, ale už tak dlhý príspevok by definitívne nikto nečítal, tak som to nakoniec "vystrihol".
Captaine, jak rto vidíš letos s Mitchem Marnerem? Počítá se s ním pro áčko, nebo na něj nespěcháte? Čísla z minulé sezóny má parádní. Hlavně ta PO jízda. Patří k mým nejoblíbenějším prospektům, ale nemám jaksi čas sledovat nižší soutěže a videa na YT jsou nevypovídající. Tak jestli bys měl čas a sepsal pár poznámek. Díky. :)
MERRY DRAFTMAS 2016


Pozitíva draftu:
- overage talent (5 z 11 pickov)
- latebloomers / sleepers
- high risk / high reward
- size
- finally goaltender!

Negatíva draftu:
- keeping all 10 picks
- Russian factor[1]

Po Captainovi Crunchovi (Vendelín Clark) v roku 1985 druhá draftová jednotka v histórii organizácie Toronto Maple Leafs.

[1]mt-svk - za každý report na niekoho z týchto chlapcov budem veľmi vďačný

Dôvod prečo som zaradil overage talent medzi pozitíva draftu je to, že to dokazuje akým nekonvenčným a pokrokovým je front office Toronta. Tímy podceňujú a prehliadajú hráčov, ktorých si v predošlom drafte, prípadne dokonca dvoch, nikto nevybral. Môžeme predpokladať, že sa to deje z dvoch dôvodov: a) scouti nedokážu presne určiť hodnotu overage playerov, b) tímy nemajú záujem použiť mid-rounds picky na hráča, ktorého mohli vziať rok predtým v late rounds.

Príležitostne sa to stáva, napr. Tanner Pearson bol zvolený LA Kings 30th overall v jeho 3rd year of draft eligibility. Rok predtým bol hodnotený ako 6th round pick na základe Urbackovho analytického systému, ktorý zohľadňuje production metrics (plus ligu, vek), size, comparable palyers, etc. Ondrej Palát bol draftovaný ako 208th overall v jeho 2nd year of draft eligibility a nebyť Tampy Bay, pravdepodobne by skončil undrafted. Tampa je skutočne inšpirujúcou organizáciou, čo tie potvrdzuje completely undrafted Tyler Johnson, ktorý bol v prvom roku hodnotený systémom pre pozíciu v 6th round, v druhom a treťom roku to bolo dokonca 3rd – 4th round. Tento systém nijak nenahrádza prácu scoutov, len dokáže identifikovať potenciálny steal alebo bust. Ďalší perspektívny výdobytok tejto analytickej doby. Adam Brooks bol systémom hodnotený na pick od 28 – 33 overall, čo nasvedčuje, že by mohol byť impact player v NHL a potenciálny steal.

Jediným zdanlivým negatívom na drafte bolo, že sme sa nepokúsili o trading up. Napriek veľkej dôvere v schopnosti Hunterovho tímu som dúfal v niekoho z Adam Mascherin, Victor Mete, Jordan Kyrou, Nathan Bastian, Alex DeBrincat alebo Sean Day. Treba však uznať, že celkovo draftové ročníky pre Entry Draft 2016 mali slabšiu kvalitu v rámci CHL.

Posledné Merry Draftmas som dopĺňal o citácie samotných hráčov. Tohtoročné Draftmas doplním o vyjadrenia mojej ikony – Marka Huntera, Director of Player Personnel.

Ešte malá poznámka kým prejdem k jednotlivým pickom Maple Leafs - nové dresy sú neskutočné. Ešte aj Joey Woll vyzerá ako chlapec zo 60. rokov. Skutočne úžasný pocit byť fanúšikom Leafs v týchto svetlých dňoch a byť súčasťou tohto procesu, sledovať to, to ako štrukturálne zmeny a rozhodnutia front officu budujú organizáciu od piky. Pre všetkých, ktorí nesledujú hokej len pre góly ale uvedomujú si veci od jednotlivého prevedenia pohybov na ľade, cez trénerské stratégie a scouting, až po procesy v najvyššom vedení, to musí byť fascinujúce.

Obrázek

Rnd OA Player
1 1 AUSTON MATTHEWS
2 31 YEGOR KORSHKOV
2 57 CARL GRUNDSTRÖM
3 62 JOSEPH WOLL
3 72 JAMES GREENWAY
4 92 ADAM BROOKS
4 101 KEATON MIDDLETON
5 122 VLADIMÍR BOBYLYOV
6 152 JACK WALKER
6 179 NICOLAS MATTINEN
7 182 NIKOLAI CHEBYKIN

AUSTON MATTHEWS
1st OA
Ranked #1 by Hockeyprospect.com
Ranked #1 by ISS Hockey
Ranked #1 by Future Considerations
Ranked #2 by McKeen's Hockey
Ranked #1 by NHL Central Scouting (EU Skaters)
Ranked #1 by TSN/McKenzie


Elite number-one center. Medzi víťazmi Hart Trophy od roku 1980 (bez brankárov), center vyhral Most Valuable Player award 23-krát z 32. Jediný Cup-winnig team od lock-outu 2004-05 bez „elitného“ centra bol Anaheim Duck, 2006-07 (Andy McDonald hral na pozícii prvého centra, za ním Getzlaf a Påhlsson). Toronto bolo bez franchise centra od doby, čo odišiel Mats Sundin (2008). Média dlhodobo diskutovali o tom, či je vhodnejší kandidát na 1st overall fínsky sniper Patrik Laine. Nejde ignorovať skutočnosť a to, že na pozícii záleží. Uspieť v profesionálnom športe bez centra, ktorý má elite ability diktovať hru v all three zones s ice timeom 20+ proti najlepším hráčom súpera je prakticky nemožné.

Matthews: size, skill, shot, skating, competitivness, hockey sense. True first line center odohral sezónu vo švajčiarskom Zürichu, kde pod Marcom Crawfordom rozvíjal svoju two-way game. V 18 rokoch proti mužom mal best goal per game ratio v lige. Neskôr na World Championship potvrdil, že je pripravený byť NHL impact player. Powerful a smooth skater, v o-zone sústavne korčuľuje a je ťažké ho „strážiť“. Nabieha si do high-scoring areas, má výborne puck-skills a vision. Napriek tomu, že má size, vyhýba sa physical game. V PO NLA však ukázal, že ak je to potrebné, vie využiť svojej postavy a nebojí sa fyzickej hry. Napriek mladému veku ho zdobí mature game. Matthews je prototypom franchise two-way centra.

YEGOR KORSHKOV 31st OA
Ranked #118 by Hockeyprospect.com
Ranked #43 by ISS Hockey
Ranked #102 by Future Considerations
Ranked #63 by McKeen's Hockey
Ranked #7 by NHL Central Scouting (EU Skaters)
Ranked #65 by TSN/McKenzie


Posledný júnový draft zostal nepovšimnutý. Na World Junior Championship si pripísal 8 points v 7 games. V PO MHL zaznamenal 19 points vo 15 games za Yaraslavľ Lokomotiv potom, čo sezónu strávil v KHL. Yegor bol draftovaný na odporučenie Evgenyho Namestnikova, scouting consultant pre Leafs, ktorý stojí za príchodom Nikitu Soshnikova. 4. februára som písal o tom, ako Toronto pracuje na základe siete kontaktov, čo sa sústavne potvrdzuje pri každom kroku Leafs.

Korshkov je forward prospect, ktorý je draft eligible po tretí krát. V 45 games v KHL mal 12 points. Svojmu tímu v MHL pomohol k titulu vyššie spomenutou produkciou. Čo sa týka scouting reportu, je to skilled winger, ktorý exceluje v „grinding game“ a súperovi toho veľa nedovolí. V určitých aspektoch hry by som povedal, že pripomína Mariána Hossu. Puck protection skills, hra v rohoch a sila na puku ho predurčuje k „diamantom“ v puck-possession tíme. Dobrý skater s top speed, zlepšil fyzickú hru a je považovaný za nebezpečného hráča, čo sa transition týka, vďaka čomu bol silný na penalty kill. Npariek tomu, že vyniká v puck protection a puck control, pre North American rinks bude musieť zapracovať na rýchlejších reakciách. Má dobrú wrist shot, ktorú ale nevyužíva tak často. V prípade, že nevyužije svoj potenciál stále môže byť z neho významený hráč v bottom six role.
Mark Hunter píše:I saw him in the World Juniors. He’s a big strong guy with good skills. Evgeny Namestnikov, who does some scouting for the Leafs, coached him all year. He is the one who pushed for Soshnikov. To me, it was a no brainer. We’ll see. He’s got to get better of course. He’s got to get stronger. We think he’s got good upside.

He’s going to play in the KHL. He played in the KHL this year. There are no issues there. We’ll let him develop. It’s a good league, so it’s just a matter of when he’s ready. Hopefully when he comes over here he’s ready to step into our lineup.
CARL GRUNDSTRÖM 57th OA
Ranked #36 by Hockeyprospect.com
Ranked #53 by ISS Hockey
Ranked #44 by Future Considerations
Ranked #41 by McKeen's Hockey
Ranked #6 by NHL Central Scouting (EU Skaters)
Ranked #40 by TSN/McKenzie


Švédsky left winger, ktorý strávil sezónu v SHL v slabom MODO tíme, kde si pripísal v 49 games 16 points, v PO pridal v 7 games 4 points. V ďalšej sezóne má pôsobiť vo Frölunde. V juniorke mal top PPG (lepšie ako A. Nylander). Bol najlepší v scoring ako 18 yo v SHL.

Vyniká v hre bez puku. Naopak, s pukom sa vždy tlačí do brány. Average skating ability, rád hrá power-game, nedostatok high-end skillu nahrádza bojovnosťou. Občas to preženie v dôraze pri hitoch, z čoho pramenia vylúčenia. Má rýchlosť, skvele forcheckuje, schopný hrať up-tempo game, pričom má dostatočný skill aby hral so skilled playermi. Nie vždy sa rozhoduje správne a práve decision-making qualities sú jeho najväčšou otázkou.
Mark Hunter píše:To me he’s like a Brendan Gallagher. He’s spunky. He plays a hard, two-way game. He’s tough. The one game I went to see him, or the two games I saw him, I got up there somewhere in Northern Sweden. First shift he gets kicked out. He hits a guy from behind. I’m like, “aww, darn, that’s not great to drive all this way and fly all this way.” Anyway, he’s a gritty player. He’s a smart player. I think he’s a Komarov kind of player.
JOSEPH WOLL 62nd OA
Ranked #37 by Hockeyprospect.com
Ranked #70 by Future Considerations
Ranked #104 by McKeen's Hockey
Ranked #5 by NHL Central Scouting (NA Goalies)


V ďalšej sezóne bude pôsobiť na Boston College v NCAA. OHL rights patria tímu Oshawa Generals, ktorá ho draftovala v roku 2014 v 9th round. V Toronte prakticky neexistuje depth system, čo sa brankárov týka, pričom Joey je prvým draftovaným brankárom od Antoine Bibaua, 2013.

Big goalie, ktorý využíva svoju large size. Dobre sa presúva, vyniká pozične, good reaction time. Občas má problém nájsť clear sight-line na puk, keď pred ním stojí hráč, s čím by mu mohla pomôcť práve niekoľkokrát omieľaná filozofia head trajectory na čo nadväzuje horšia rebound control. Celkovo je to pro-sized goalie s dobrým movementom, presne podľa kritérií Maple Leafs, ktorý na sebe bude musieť pracovať niekoľko rokov.
Mark Hunter píše:Bryan Daccord (brankársky konzultant), who has been doing some scouting for us on the goaltending side, really loved this goalie. We believe he’s on an upward swing. He’s big, 6’3, he’s going to a good program to play in Boston. We like him. We think he’s athletic. He’s very strong mentally.
JAMES GREENWAY 72nd OA
Ranked #82 by Hockeyprospect.com
Ranked #37 by ISS Hockey
Ranked #139 by Future Considerations
Ranked #106 by McKeen's Hockey
Ranked #121 by NHL Central Scouting (NA Skaters)

Greenway v nasledujúcej sezóne nastúpi na University of Wisconsin. V OHL majú na neho rights Plymouth Whalers, ktorý ho draftovali v roku 2014 vo 5th round. V sezóne 2015-16 ukázal offesnive upside v US national U18 team, kde nazbieral 28 points v 64 games. Tiež si pripísal 7 points v 7 games na U18 tournament. Jeho starší brat, Jordan, bol 2nd round draft pick Minnesoty Wild v roku 2015.

Big body d-man, ktorý má jeden-dva záblesky „geniality“ v zápase, vďaka čomu si ho všimnete. Chýba mu consistency aby bol shift-by-shift impact player. Chýba mu rýchlosť v prvých krokoch, napriek tomu sa pohybuje slušne na jeho veľkosť. Defensive zone game je average, jeho veľkosť mu umožňuje byť úspešným po fyzickej stránke ale nie je to nič, čím by práve vynikal nad ostatných. Positioning a kontrolovanie priestoru je tiež average. To, čím upútal scoutov budú jeho záblesky, kedy predvedie high-end moves alebo high-end stretch pass. Chýba mu akási identita ako obrancu. S tým by mu mali teraz pomôcť ľudia z Toronta, ktorý by ho mali správne definovať, pomôcť mu na sebe pracovať aby svoj talent dokázal uplatniť v každom striedaní.

ADAM BROOKS 92nd OA
Ranked #190 by Hockeyprospect.com
Ranked #57 by ISS Hockey
Ranked #148 by Future Considerations
Ranked #108 by McKeen's Hockey
Ranked #72 by NHL Central Scouting (NA Skaters)


Brooks passed over na drafte hneď dva-krát, ale naposledy viedol v scoring vo WHL so 120 points v 72 games. Extrémny prípad pre late blooming. V jeho prvom draftovom ročníku zaznamenal len 11 points v 60 games. V draft-plus one ročníku mal 62 points v 64 games. V treťom takmer zdvojnásobil svoje maximá. V mají dosiahol hranicu 20 rokov, čo mu umožňuje nastúpiť do ďalšej sezóny v drese Toronto Marlies.

Tretí-krát draft eligible Adam Brooks progressively improved každý rok, čo vyústilo do spomínaného league-leading 120 points v regular season, a 23 points v 12 playoff games. Jeho hra je založená na skille, solídnom korčuľovaní, rýchlych rukách a offensive zone timing a sense. Vysoko nadpriemerné korčuľovanie, dobrá akcelerácia a top speed. Má dobrý balans, čo mu umožňuje uspieť v súbojoch so súperovými bekmi v bojoch o puk. Napriek tomu, že má skill a rýchlosť, nemá aspekty, ktoré by ste klasifikovali ako elite. Jeho hra je založená predovšetkým na jeho inštinktoch. Skvele číta hru, predvída dianie, poľahky sa s pukom dostane do high-percentage areas. Jeho shot a wrist shot medzi pros bude len average, napriek tomu môže byť úspešný.

Nie je true-puck hound na forchecku a aj keď hra smerom dozadu nie je problematická, ale je to niečo, čo by ste klasifikovali ako above average. Napriek tomu mu jeho skvelé čítanie hry umožňuje byť dobrým penalty killerom. Ako hráč sa ťažko popisuje, pretože nemá elite prvky a samotné inštinkty sa nedajú merať. Najlepšie je nechať hovoriť za neho výsledky, ktoré postupne dosahuje.
Mark Hunter píše:We’ll have to wait and see at our camp [where he’ll play]. We’ll see how he looks and see how he feels. Hopefully he gets a little bit stronger and we’ll go from there. Somebody will give him an opportunity to play, but if it’s better for his development to go back to the Western Hockey League we’ll do what‘s best for him.

Every time we went and saw him – we talk about these 96s and you try to keep away from them; of course, everybody wants to draft a 98 – but he brought it every night. Very competitive player. Very intelligent. He’s somebody that willed his team into winning hockey games. Their team went to seven games against Red Deer and he was one of the main reasons. They had a very young team. He was one of the older guys who led the way.
KEATON MIDDLETON 101st OA
Ranked #83 by Hockeyprospect.com
Ranked #91 by ISS Hockey
Ranked #71 by NHL Central Scouting (NA Skaters)


Left-handed Middleton je klasifikovaný ako shutdown defender. 5 najvyšší prospekt na drafte a vôbec najťažší so 106 kilogramami. Prešiel dobrým developmentom pre big defendera. Jeho size a massive frame z neho robia ťažko priechodného obrancu. Vyžíva sa vo physical stuff v own zone. Potrebuje zlepšiť balans a skating, aj keď treba uznať, že z roka na rok robí obrovský progres v týchto aspektoch. Zbytočne hru nekomplikuje, nesnaží sa hrať to, na čo nemá. Smart simple passes, top minutes 5 on 5 a penalty kill, to je to, čo definuje jeho hru v juniorskom hokeji.
Mark Hunter píše:He defends very well. He’s a big, strong kid. One of the tougher kids, we believe, in the draft. Of course, he’s got to make quicker puck decisions. If he can do that, there’s good upside here on his will.
VLADIMÍR BOBYLYOV 122nd OA
Ranked #146 by McKeen's Hockey
Ranked #203 by NHL Central Scouting (NA Skaters)


Ďalší overage talent (Yegor Korshkov, Adam Brooks), ktorý mal 20 rokov v apríli a je považovaný za late bloomera. Pro-sized forward, ktorý má na svoje rozmery relatívne dobré prvé kroky. V rookie season mal 9 points v 52 games, pričom v tejto sezóne bol takmer PPG. S menšími skilled forwardmi Tylerom Soyom a Jackom Walkerom (next pick) si vytvorili dobrú chemistry. Mimo jeho rozmerov má najväčšiu prednosť wrist-shot, aj keď nie je najpresnejšia. Vladimir zlepšil playmaking skill, je schopný čo sa puck-protection týka, má physical tools a stále sa zlepšuje vo veľkej miere.

JACK WALKER 152nd OA
Ranked #158 by Hockeyprospect.com
Ranked #90 by McKeen's Hockey

Linemate prechádzajúceho picku Bobylyova vo Victoria. Speedy Walker mal 36 goals a 84 points v 72 games v uplynulej sezóne, k čomu pridal 16 points v 13 PO games. Skončil 14th vo WHL regular season points scoring a 16th vo WHL playoff scoring. Ďalší z late-bloomerov, Jack dokonca konvertoval z d-mana na forwarda na začiatku jeho juniorskej kariéry. Postupne sa vypracoval na point-per-game-plus forwarda. Third-time draft eligible Walker má najväčšiu prednosť speed a skating. High-end skater stavia svoju hru predovšetkým na tomto aspekte. High-end akcelerácia a bezproblémové zmeny v smere, pričom je schopný stále viesť puk, z neho robia extrémne ťažko odstaviteľného hráča. Tiež je považovaný za decent defensive forwarda.
Mark Hunter píše:He’s very fast. He can shoot. We really believe his speed is exceptional. The other thing is he played D for the last two years before that, so a year and a half now he’s been at forward. We really believe there’s an upswing with his offensive ability.
NICOLAS MATTINEN 179th OA
Ranked #66 by Hockeyprospect.com
Ranked #136 by NHL Central Scouting (NA Skaters)


Mattinena čaká celkom určite väčšia rola v nasledujúcom ročníku v drese London Knights a vzhľadom na fakt, že ho draftoval Hunter, čaká ho špeciálna starostlivosť a „pretláčanie“. Tretí 6’4-plus defenceman bol veľkú časť sezóny healthy scratch, za čo môže kvalita Londonu so skilled veteran bluelinermi. Big bodied defender má NHL ready size. Physical defender Mattinen má dobrý stick positioning ale občas pôsobí ťažkopádne. Prednosťou sú simple decisions, typické pre big physical shutdown defenderov a NHL level slap shot.

Simple, physical shutownd defender, ktorý dostane vďaka svojej strele priestor na powerplays. Ďalší rok by mal byť v Londone opora zadných radov, čím by sa jeho potenciál mohol preklasifikovať. Veľký potenciál late-bloomera.
Mark Hunter píše:He got hidden in the Memorial Cup. We had a good team. Knew him, drafted him. I feel good about his upside. He is a big, strong kid that just needs a little bit of time of course. He’ll get ice time next year to show how good he is.
NIKOLAI CHEBYKIN 182nd OA
#non ranked

V prvej draft eligible season mal 6 points v 32 games. V ďalšej nazbieral 35 points v 39 games a viedol HK MVD Balashika v scoring. 2nd round selection Dynama Moskva v KHL drafte 2014.
Mark Hunter píše:He’s a big, strong kid. Our scouts liked him. Ari Vuori wanted him and our European guys like Thommie Bergman. We stepped up and took him. He’s at KHL camp right now. He’s a young man who we think has good upside.
Až ste sa dočítali až sem, tak vám ďakujem za váš čas strávený čítaním príspevku. Ešte ma čakajú príspevky k Marlies a Londonu Knights, pričom v prípade podpisu UFA hráčov bude ďalší materiál k dispozícii.
Captain Crunch píše:YEGOR KORSHKOV 31st OA
K nemu by som doplnila tolko. Vsetko, co si povedal je svojim sposobom pravda. Preto to nebudem opakovat. Mne na nom vadi, ze sa straca pri pressinge supera, so zapasov, ktore som videla mam pocit, ze ma maximum lahko nadpriemerne hokejove IQ. Na druhej strane sa mi paci jeho tah na branku, dobre hra pred brankarom, a ma vybornu chemiu s Kraskovskym, ktoreho draftoval Jets, vzajomne sa vyborne doplnaju, co by vas mohlo zaujimat. No a tretim do partie bol Polunin, ktory sa staral o hokejove myslenie v utoku. Polunin je rocnik 97, preto by nebolo od veci spojit ich aj u vas, pripadne aspon dvojicku s Kraskovskym.
Captaine, až ted jsem zaregistroval, že Stuart Percy podepsal s Pens v létě. Důvod? Přitom ještě dva roky byl váš minimálně na beku nejlepší prospect, všichni z něj byli unešení a ted toto? Přitom byste hlavně takové beky měli shánět, zvlášt v té záplavě Marinčinů, Polaků a jim podobných na vaší modré čáře.
Toronto Maple Leafs
2016-17 season preview

“If you think there’s no pain coming, there’s pain coming.” - Mike Babcock

MOST EXCITING LAST PLACE (2015-16)
Na úvod začnem akýmsi sumárom alebo pripomenutím uplynulej sezóny. Maple Leafs pod pod novým trénerom Mikeom Babcockom skončili po základnej časti ako 30th overall so ziskom 69 bodov. Poslednou organizáciou, ktorá skončila posledná po regular season s viac bodmi, boli ešte v roku 2007-08 Tampa Bay Lightning (a LA), so ziskom 71 pts.

Toronto tak získalo the best lottery odds na jackpot v podobe fisrt overall draft picku a teda právo na voľbu Austona Matthewsa. Lucky numbers pre Leafs boli 5-6-8-13, pričom pred poslednou loptičkou mali najnižšiu pravdepodobnosť výhry (paradoxne pri lotérii o McDavida sme mali pred poslednou loptičkou najvyššiu pravdepodobnosť). Číslo 13, ktoré prinieslo do kanadského mesta šťastie v podobe výhry, je číslom, ktoré naposledy v Toronte obliekal bývalý kapitán a švédska hokejová legenda Mats Sundin. Rodák z Brommy bol posledným franchise centrom Toronta, ktoré sa ho márne snažilo nahradiť od roku 2008.

Počas poslednej sezóny bol front office Maple Leafs, na čele s Brendanom Shanahanom, Lou Lamoriellom, Markom Hunterom a Kyleom Dubasom, najviac zaneprázdnený „odstraňovaním“ kontraktov a to prioritne Diona Phaneufa, ktorého vytrejdovali do Ottawy. V závere sezóny tak za Maple Leafs naskočilo viacero hráčov z farmárskeho celku Marlies, ktorý so svojim high-end skillom predstavujú žiarivú budúcnosť organizácie Toronta. Napríklad high-profile call-up v podobe Williama Nylandera, ktorý v 22 zápasoch vstrelil 6 gólov a získal 13 bodov alebo Zach Hyman, jeden z najtvrdšie pracujúcich mladých hráčov, ktorý sa okamžite stal obľúbencom Mikea Babcocka.
Samotný Babcock s Hillerom strávili sezónu implementáciou svojho systému do nového prostredia, pričom najmä Nazem Kadri patril k hráčom, na ktorých sa vplyv Babcocka najviac prejavil. Napriek nedostatku high-end talentu sezónu 2015-16 Leafs skončili 13th vo five-on-five Corsi-for percentage s konečným číslom 51,34. Predošlé dve sezóny skončili ako 27th, resp. posledný. Ďalším veľkým benefactorom bol Morgan Rielly, ktorý sa zaradil medzi top pairing d-menov ligy. Management odviedol skvelú prácu a postupne dával priestor mladým hráčom, čím im poskytol cenné skúsenosti a napriek tomu neohrozili najlepšiu draftovú pozíciu.

Okrem draftových akvizícií vedenie Leafs po sezóne priviedlo nový brankársky tandem, keď najprv prostredníctvom výmeny získalo Frederika Andersena, s ktorým následne podpísalo kontrakt – 5-year, 5 mil AAV, a potom podpísali Jhonasa Enrotha, 1-yr, 750K, ktorý v uplynulej sezóne zaznamenal significant jump, keď v Los Angeles pod def-systemom Darryla Suttera mal career-best .922 save percentage a 2 shutouts v 16 GP.

Ďalším výrazným doplnením do zostavy bol 24-yr-old RHD Nikita Zaitsev z CSKA Moscow, ktorý sa od prvého pre-season zápasu, ktorý odohral za Leafs, javí ako top-pairing bek a s Morganom Riellym môžu vytvoriť najlepší obranný pár Toronta za posledné roky. Zaitsev je strong-skating, offensivly gifted blueliner, o ktorom sa hovorí ako o možnom „Panarinovi“ medzi d-men.

Podpisom Matta Martina Toronto získalo hard-nosed veteran playera, aj keď contract na 4-yr, 2,5 AAV nie je práve najšťastnejšia kombinácia.

PAIN IS COMING (2016-17)
Na waiver boli umiestnení Brooks Laich, Byron Froese a Colin Greening, pričom final cuts budú oznámené v pondelok. Táto informácia predstavuje dobrú správu najmä pre Petra Hollanda a Connora Browna (minimálne do zajtra). Greening a Froese sú čiastočným prekvapením, pretože obaja končili sezónu v prvom tíme. Greening si dokonca v 30 GP za Toronto pripísal slušných 15 pts. Napriek tomu pri súčasnom doplnení mladých talentovaných hráčov v tíme nie je pre nich viac miesto. V prípade Laicha sa domnievam, že ide skôr o možnosť nechať ho prípadne odísť do iného klubu, kde by o jeho služby mohli mať záujem. Stále má status rešpektovaného veterána. V opačnom prípade by mohol byť mentorom pre mladých hráčov v Marlies, pričom nemusí byť nutne done ako Maple Leaf. Ak by sa naplnil tento scenár, Toronto by tak uvoľnilo 950K, rovnako tak v prípade Greeninga. Počas leta sa v rámci diskusií riešila jedna otázka viac ako ktorákoľvek iná: „How many kids is too many?“ Connor Carrick má 53 games of NHL experience, Nylander 22, Hyman 16, Brown 7, Marner, Matthews a Zaitsev 0. 9 z 23 playerov nemá odohratých ani 70 zápasov.

V rámci pre-season som videl 6 zápasov z 8, pričom najlepšou formáciou boli bezpochyby Hyman-Matthews-Nylander. Marner patril viackrát k vôbec najlepším hráčom na ľade.

Projected lines:
van Riemsdyk – Kadri – Marner
Michálek – Bozak – Komarov
Hyman – Matthews – Nylander
Martin – Holland – Brown
extra: Leivo

Marinčin – Rielly
Gardiner – Carrick
Hunwick – Zaitsev
extras: Polák, Corrado

Andersen
Enroth

Počas leta som čítal niekoľko článkov, ktoré smelo písali o tom, ako bude Toronto napredovať. Pravdou však je, že nasledujúca sezóna bude náročnejšia ako tá predošlá. Problém je v tom, že zatiaľ čo minulý rok nastupovali za Leafs prevažne veteráni, tento rok sú to neskúsení rookies. V sezóne 2015-16 sme mali najviac prehier, ktoré skončili rozdielom jediného gólu. Ak niečo ukázala pre-season, potom to bol kontrast medzi úvodmi zápasov. Po inkasovanom góle korčuľovali bez nápadu a len odhadzovali puky. Trvalo im aj pol zápasu dostať sa „myšlienkovo“ späť. Po vstrelenom góle, naopak, boli sebavedomí a rýchlym pohybom poľahky zakladali jeden útok za druhým. Tiež netreba zabúdať na citlivú otázku QoC. Napríklad v prípade Nylandera si dával Babcock pozor, proti komu ho nasadzuje aby mu neznížil sebavedomie. V zápase proti Isles sa ani raz nestretol na ľade proti Johnovi Tavaresovi. Neskôr, keď Babcock cítil, že ho môže posunúť ďalej nechal ho hrať proti Getzlafovi. S plným rosterom rookie playerov to bude náročnejšie.

MAGIC MARNER
Jedna z vecí, ktorá mi v súčasnosti prekáža, je pravidlo o veku 20 rokov, prípadne o 4 kompletných sezónach v CHL, aby mohol byť hráč z tohto zoskupenia líg poslaný na farmu v prípade, že nespraví NHL tím. Problémom je, že Marner v OHL dosiahol všetko, čo hokejista v tejto lige môže dosiahnúť, čo korunoval úspechom v Memorial Cupe. V pre-season bol najlepším hráčom Toronta, vynikal v o-zone, rovnako tak v d-zone a podobne ako Matthewsa, napriek mladému veku ho zdobí hra bez puku. Na powerplay ho neskôr Babcock dokonca postavil do role quaterbecka. Napriek tomu NHL nemusí nutne znamenať to najlepšie pre jeho ďalší rozvoj. Každopádne Marner dokázal, že mu tréner môže dôverovať a že vie ako „prežiť“ v NHL. Za predpokladu, že by zostal v tíme Maple Leafs sa dá očakávať, že ho v decembri uvoľnia reprezentovať Kanadu na WJC podobne, ako minulý rok uvoľnili pre reprezentačné účely Nylandera a Kapenena z AHL.

DEFENSE IN PROGRESS
Súčasná hokejová moderna je definovaná rýchlosťou a vyžaduje aby defenzíva bola zapojená v ofenzíve. U d-men sa viac nehľadí na size, ale na ich skating ability, first pass a own-zone breakouts. Toronto je síce od špičkovej obrany stále ďaleko, ale náznaky modern-day NHL defense tam sú. Rielly a Zaitsev budú skôr či neskôr tvoriť top-pair, pričom obstojne im môžu sekundovať Gardiner s Carrickom, ktorý k nám prišiel z Washingtonu prostredníctvom výmeny za Daniela Winnika. To, čo videl Mark Hunter v Carrickovi, nám všetkým predviedol najmä v poslednom playoff AHL, kde bol najlepším hráčom Marlies (15 GP, 7+11). Títo hráči sú schopní hrať kvalitne v own-zone a zároveň prispievať v ofenzíve. Všetci štyria patria k strong puck-possession players, takže hra v o-zone môže byť najlepšou formou pre defense. ...jednoducho mobile, puck-moving defense. Na druhej strane treba podotknúť, že Hunwick, napriek vyššej produkcii v pre-season, bol jednodznačne najhorším hráčom na ľade v každom zápase. Sústavne out of position, pomalý, nedôrazný… proste príšerný.

To podstatné je. že nás čaká náročná sezóna, v ktorej nie sú dôležité výsledky ale správny development mladých hráčov.
Parda píše:Captaine, až ted jsem zaregistroval, že Stuart Percy podepsal s Pens v létě. Důvod? Přitom ještě dva roky byl váš minimálně na beku nejlepší prospect, všichni z něj byli unešení a ted toto? Přitom byste hlavně takové beky měli shánět, zvlášt v té záplavě Marinčinů, Polaků a jim podobných na vaší modré čáře.
Percyho neschopnosť plne sa presadiť v Toronte je výsledkom chyby manažmentu, resp. Kyle Duabsa ako GM Marlies. Po pár dobrých zápasoch ho priskoro začali tlačiť do príliš veľkej role na začiatku sezóny 2014-15 počas jeho nine-game NHL stint. Niečo, na čo si v súčasnosti dáva celá organizácia veľký pozor. Po 9 zápasoch ho poslali späť do Marlies, kde utrpel v decembri concussion a potom odohral len 43 zápasov. Po návrate býval občas healthy scratch, tiež mal minor injury. Neskôr schytal v zápase s Uticou nasty hit, na čo vynechal ďalší zápas. Dostal viacero príležitostí najmä na PP, kde sa Keefe/Babcock snažili využiť jeho passing ability ale nakoniec po skončení ELC organizácii nestál za jedno miesto medzi 50 Standard Player Contract slots do ďalšej sezóny. V súčasnosti patria medzi najväčšie prospekty medzi d-men v systéme Travis Dermott, Rinat Valiev a late-bloomer Andrew Nielsen.
Captain Crunch :)

Dik za shrnuti :) Doufám že Torontu pujde nahoru :) vždycky jsem Torontu pral a preju mu furt.Takovy klub si nezaslouzi byt x let mezi suterénem.

Moc dobře se to cetlo.
Captain Crunch píše:
Parda píše:Captaine...
Díkes :good:
Anger píše:Takovy klub si nezaslouzi byt x let mezi suterénem.
Naopak, éra Harolda Ballarda si nič iné nezaslúžila. Taktiež obdobie post-Ballard, kde sa preplácali starí hráči, vymieňali draftové picky a scouting samotný kompletne zlyhával, to si nezaslúžilo väčšie úspechy. Zlom prišiel až v apríli 2014, keď nastal rok nula nového letopočtu s "narodením" Brendana Shanahana, neskôr rok jeden, ktorý odštartovala Bloody Sunday a teraz rok dva, s implementáciou mladých hráčov s high-end skillom.
theleafsnation.com píše:Maple Leafs claim Seth Griffith off waivers from Bruins
Maple Leafs si s najvyššou waiver priority stiahli z waiveru 23-yr-old wingera Setha Griffitha. Former 5th rd pick z roku 2012 v poslednej sezóne za Providence Bruins odohral 57 gp so ziskom 77 pts. V rámci points per game bol najlepší v AHL, celkovo 2nd v overall pts. V sezóne 2014-15 bol „part-timer“ v NHL, keď odohral 30 gp – 10 pts, 49,5 CF%, s priemerným TOI 13:26 (vrátane 1:45 na PP). V rámci ES odohral 253 minút s Lucicom, 161 s Krejčím.

Väčšina fanúšikov Toronta sa dovolávala picknutia Teemu Pulkkinena, ktorého osobne nepovažujem za NHL hráča a určite nie upgrade ponad Connora Browna alebo Kasperiho Kapanena. Griffith má určitý ofenzívny talent, above-average hockey sense a ako right-handed depth scoring-winger môže postupne dostať príležitosť buď vo formácii s dvojicou: Martin-Holland alebo Kadri-Komarov. V tejto sezóne má kontrakt na 625K, po nej sa stane RFA. Zaujímavé je, že Griffith svoju juniorskú kariéru strávil v OHL v drese Londonu Knights, ktorý je, ako už všetci viete, klubom bratov Hunterovcov (Mark Hunter, asistent GM a director scoutingu).

Pamätný moment Giffitha: https://www.youtube.com/watch?v=N32ZTaj2C3A
Let's get this party 2016-17 started!
Obrázek
1282 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG