Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

NEW YORK RANGERS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Chris píše:Osobne nechápem kroky AV,ako môže nechať v závere duelu na lade Staala aj 2 minúty a Skjeia na lavičke,čo vyústilo do vyrovnania skore a prehre po pp,ako môže nechať na lavičke Raantu,aj ked vidí,že Henkovi to hlavne vonku v Ottawe nešlo a dostal dosť golov,ako môžu Rangers v 3 zápasoch viesť v Ottawe,raz aj 5:2 a predsa z toho nevyťažiť nič,tak o postupe sa mohlo leda tak snívať vo vlhkom sne,pritom vyprávať ako Henk chcel hrať do juna ......či je AV dobrý tréner na play off ,kedže ani vo Vancouveri,ani v Rangers mu to moc nevyšlo,ale až tak sa do toho a taktiky nevyznám,aby som tu vypisoval ,či urážal trénera ,na to sú povolanejší ludia a uvidíme počas leta ako sa obmení káder a či AV ostane .Som fanúšik NYR a fandil som až do konca bezohladu na to,kto je tréner či GM a tak to bude aj nadalej.Tím je mladý.su v nom šikovný hokejisti tak uvidíme ako sa to bude dalej vyvíjať,vzhladom na skutočnosti,so sezonou by mohla byť spokojnosť po prebolení sklamania,nech si chalani dobre odpočinú počas leta a znovu sa tešíme na novú sezonu :wink:

Osobne si myslím,že s pánom SAtherom na poste šéfa NYR sa titulu dočkame len nejakým zázrakom,,dlhodobé zmluvy má pán Staal ,Girardi,pritom tím nemá žiadneho kanoniera,ani volne miesto v platovom strope aby ho získal,už niekolko rokov nedraftovali z 1 kola (bola tam velká smola s úmrtím Čerepanova v Omsku,dnes by už možno bol práve tým,čo tak velmi Rags chýbalo tuto sezonu hlavne v play off možno to dnes mohlo vyzerať inak) na druhej strane robia slušné podpisy univerzitných hokejistov,žiadne hviezdy z toho nebudú,ale hokej hrať vedia,kým nepríde k zmene na tomto poste asi sa budeme musieť zmieriť s tým,že finále budu chalani z NYR sledovať len z televizie,ale tak čas ukáže,teraz im chcem podakovať za peknú sezonu a nech sa darí na MS tým,čo tam dojdu. :wink:
Ja som fanusik Vigneaulta, ale tuto seriu to viackrat poriadne pokaslal. Jeho manazment obrany bol v niektorych zapasoch, momentoch duelu podla mojho nazoru vyslovene nelogicky a hlupy. To iste plati aj o braneni vysledku v poslednych minutach. Videl si, co spravil Pittsburgh s Washingtonom v tretej tretine Game7? Nielenze ich takmer do nicoho nepustili, ale hrozili aj ofenzivne, vyuzivali chyby, ktore nevyhnutne pridu v situcii, ked ten druhy tim potrebuje skorovat. Rangers sa naopak stiahli do ulity, ani sa nepokusili o dlhsie drzanie puku. Vypomstilo sa im to trikrat za 12 zapasov. Neakceptovatelne. Je faktom, ze Rangers mali podla mna aj dost smoly, ale takto jej sli naproti... Ale myslim si, ze Vigneault ostane i na dalsi rok.

Sather uz nie je GM :) Mozno ma nejake slovo, ale rozhodnutia robi Gorton. Nechcem sa velmi pustat do spekulacii ohladom leta resp. dalsej sezony, kde je vela variant, ako to moze vyzerat, ale som si takmer isty, ze jeden z tej dvojky bude prec, nech uz to bude akymkolvek sposobom (najpravdepodobnejsie sa javi vykupenie). Co sa tyka nejakeho ofenzivneho lidra, nik elitny asi tak skoro za Rangers hrat nebude. Ale vela si slubujem od Buchnevicha a aj Kreidera. Pavel potrebuje zosilniet, zlepsit trocha defenzivu, ale tie schopnosti definitivne ma. Kreider tento rok(zial, iba v ZC) ukazal, coho moze byt schopny. Nebyt vynechanych sedem zapasov, tu tridsiatku by dal. Mozno aj cosi viac... Na to nezabudajme, aj ked si v tejto chvili z jeho strany pamatame hlavne jeho zle play-off. Cherepanov, velka tragedia, ja som si pamatal, ako v 2008 zahynul, ale az pred dvoma rokmi som sa dozvedel, ze ho draftovali Rangers a ako dobry bol, takmer bod na zapas v KHL v 19. :-(
Hauss píše: jak si každej myslel že je Raanta špatnej golman... ukázal že má velké předpoklady k tomu že jednou bude fakt výbornej jenže se musí ještě zlepšovat
Vegas z nej budou nadseny :yes:
AndyF píše:
Hauss píše: jak si každej myslel že je Raanta špatnej golman... ukázal že má velké předpoklady k tomu že jednou bude fakt výbornej jenže se musí ještě zlepšovat
Vegas z nej budou nadseny :yes:
Tohle neříkej, to doufám že ne. :bee:
Hauss píše:
AndyF píše: Vegas z nej budou nadseny :yes:
Tohle neříkej, to doufám že ne. :bee:
A o koho si myslis, ze teda prijdete??
Ale je pravda, ze je treba uplatite nejakejma masivnima pickama (a ted nemyslim pičky :giggle: )
Popravdě moc nevím ale já pevně věřím že nám zůstanou oba golmani. lol picky :D
Hauss píše:Popravdě moc nevím ale já pevně věřím že nám zůstanou oba golmani. lol picky :D
Timto te informuji, ze prijdete bud o Grabnera (10%), nebo Raantu(90%).
Raanta je super, ale popravde by som bol radsej, ak by si Vegas vzali jeho ako Grabnera, Lindberga, Fasta. Rangers by nemali mat problem vyhliadnut si golmana, ako to spravili s Raantom resp. je tam par slusnych dvojok i na trhu.
Connor McDavid píše:Raanta je super, ale popravde by som bol radsej, ak by si Vegas vzali jeho ako Grabnera, Lindberga, Fasta. Rangers by nemali mat problem vyhliadnut si golmana, ako to spravili s Raantom resp. je tam par slusnych dvojok i na trhu.
plus v KHL získal titul chlapík,čo bude budúca náhrada za Henka,takže sa tým tak moc trápiť nemusíme i kdyby si Raantu fakt vytiahli :) :wink:
AndyF píše:
Hauss píše:Popravdě moc nevím ale já pevně věřím že nám zůstanou oba golmani. lol picky :D
Timto te informuji, ze prijdete bud o Grabnera (10%), nebo Raantu(90%).
Uvidíme ale Grabnera si podle mě nevezmou
Rick Nash prý zůstává v Rangers.Odejdou nejspíše Staal (konečně) a Girardi.
Jak ODEJDOU? Buyout oba, nebo jak? To bude hotový majstrštyk se zbavit obou.
To jsem se zatím nikde nedočetl, ale Rangers se jich hodlají zbavit.Podle mého by celkem prospěla i změna trenéra.
Hauss píše:To jsem se zatím nikde nedočetl, ale Rangers se jich hodlají zbavit.Podle mého by celkem prospěla i změna trenéra.
Jojo.. Prodlouzili ho o 2 roky a vzapeti ho vyhodi.. :good:
Hauss píše:To jsem se zatím nikde nedočetl, ale Rangers se jich hodlají zbavit.Podle mého by celkem prospěla i změna trenéra.
Jeden z nich bude urcite prec. O tom takmer niet pochyb. Ak budu obaja spat, mozeme odpisat sezonu Rangers uz v oktobri. Zbavit sa oboch by bolo majstrovstvo zo strany GM, ale nevidim to realne.
AndyF píše:
Hauss píše:To jsem se zatím nikde nedočetl, ale Rangers se jich hodlají zbavit.Podle mého by celkem prospěla i změna trenéra.
Jojo.. Prodlouzili ho o 2 roky a vzapeti ho vyhodi.. :good:
Za niektore rozhodnutia, ktore urobil v serii s Ottawou by si to aj zasluzil. Nemyslim si, ze sa to stane, lebo Vigneault sa nepochybne zasluzil o dobru sezonu zo strany Rangers, ale ma podiel na tom, ze Blueshirts nehraju dnes treti zapas ECF. A ty si mysli, co chces, ale garantujem ti, ze cela organizacia takto zmysla (ze mali postupit).
Za ten mesiac, co tu nebol uverejneny prispevok sa toho stalo u Rangers dost vela. Zhrniem a pridam svoj nazor k tymto udalostiam.
Buy-out Dana Girardiho
Tazky, no spravny a logicky krok. Girardi tam so svojim cap hitom zavadzal. Skodil na lade i v snahe o zlepsenie zadnych radov Rangers. Samozrejme, vykupenie prinasa so sebou aj neprijemnost v podobe cap penalty, no muselo sa to spravit. Kazdopadne, mam velky respekt, co Girardi dokazal vo svojej kariere a akym hracom bol, aj ked som ho nezazil, kym bol este dobrym hokejistom. Urcite si najde dalsi job v NHL, majme na pamati, ze tie katastrofalne vysledky vykazoval ako 5 a pol milionovy obranca hrajuci top minuty. V tretom pare za milion-dva moze byt stale uzitocny, beruc do uvahy aj dalsie jeho plusy v podobe leadership resp. veteran presence.
Oscar Lindberg vybrany v ED
Linberga som naozaj nechcel stratit. Bavili sme sa o tom uz aj v chate, pocas play-off a na MS 2017 ukazal, ze jeho strop moze byt ovela vyssie ako 4th liner. Myslim si, ze ma kludne potencial byt nadpriemerny hracom tretej formacie. Naozaj ma mrzi, ze ho Rangers stratili zadarmo, na druhej strane, niekoho si Vegas vybrat muselo a McPhee urobil dobru volbu.
Derek Stepan a Antti Raanta vymeneny za Anthonyho deAngela a siedmu volbu v drafte 2017
Priznam sa, ze zo zaciatku som bol z tejto vymeny sklamany. Cakal som, ze za tuto dvojicu dokazu Rangers ziskat este o cosi viac. Prekvapilo ma aj vyznenie tejto vymeny, prisla mi ako trade, ktory robievaju timy, ktore smeruju do prestavby kadru, prvy center za pick a talentovaneho, no neovereneho obrancu navyse problemoveho. Vymenu Stepana som ocakaval, zacina mu NTC, a chapem aj potrebu trocha zatriast tym timom, uvolnit si fianancie, ale cakal som spat niekoho, kto dalsiu sezonu aspon ciastocne bude moct Stepana nahradit, nejakeho mladsieho centra s potencialom.

Takze spociatku to bol sok, no s odstupom casu som s touto vymenou OK. Siedmym pickom sa da vybrat naozaj dobry hrac. A deAngelo? Spociatku som si neuvedomil, ako talentovany je. On ma podla vsetkeho, co som cital, naozaj velky ofenzivny potencial, vsetky predpoklady byt skvelym presilovkovym bekom. Potom ma napadlo, ved tento chlapik prinasa veci, pre ktore Rangers podpisu Shattenkirka. Je to troska blbe prirovnanie, Shattenkirk je kazodorocne 50-bodovy Top4 obranca, deAngelo odohral 39 NHL zapasov. Ale pointa ostava, deAngelo ma potencial, mozno nie az v tak vzdialenej buducnosti, byt aspon do istej miery tym, co ocakavame od Shattenkirka. Za nepochybne inych platovych podmienok.

Mozno trocha zabudnutou sucastou vymeny pre mna bol Antti Raanta, Coyotes ho chceli a on chcel dostat sancu byt niekde jednotkou, co u Rangers jednoducho nemal. Rangers si dvojku najdu, na volnom trhu bude brankarov pozehnane, uz aj podnikli prve kroky, ked oslovili Andersa Nillsona z Buffala. Obom hracom, i Stepanovi i Raantovi, patri velka vdaka. Stepan bol veducou postavou uspechu Rangers poslednych rokov a Raanta tiez posledne dva roky odviedol skvele sluzby, najma poslednu sezonu, kde velmi pomohol, ked sa Henrik trapil. Obom prajem vsetko dobre v Arizone, popri tom mladom talente, co tam maju.
Rangers si zo siedmeho miesta vyberaju Liasa Anderssona, z 21. miesta Filipa Chytila


Tesil som sa na to, koho Rangers svojim siedmym vyberom ziskaju, uz dlho nemali tak vysoky pick. A sice tento draft nebol uplne nabity top talentom, bolo z coho vyberat. Rangers sa dokonca chceli prebojovat do top3 (tipujem, ze hlavne pre pripad, kedy by boli volni Patrick ci Hischier), no to sa im nepodarilo. Podla vsetkeho im Canucks a Vegas uchmatli ich prve dve volby. Stale tam vsak boli vysoko hodnoteni mladici. Anderssonov vyber bol sok, hlavne ked tam boli Mittelstadt ci Vilardi, obaja ovela vyssie v rankingoch. Naopak, Andersson bol reach, center, ktory mal ist isto v Top 15, no v 10 som ho v rebrickoch velmi nevidel. Opat sa vsak cas a precitany material ukazal ako najlepsi liek na prehnanu reakciu.

Lias mozno nema taky vysoky strop ako Casey ci Vilardi, ale podla viacerych zdrojov je takmer istou vecou, ze bude hrat v NHL a ze bude platnym Top6 hracom. Dokonca som cital aj o tom, ze je velmi vyspely a nie je od veci, keby do NHL nastupil uz v sezone 17-18. Reportom mi pride ako taky vylepseny Stepan (s trochou nadsazky). Ma dobre hokejove IQ, je two-way hrac, solidny tvorca hry, no od Stepana je rychlejsi a ma lepsiu strelu.

O Filipovi Chytilovi som sa toho az tolko nedocital, preto by som ocenil, keby prispel niekto, kto sleduje Zlin resp. cesku ligu resp. mladeznicke repre. Opat to bol reach, ale opat si myslim, ze ma potencial vypalit dobre pre Rangers. Patril k najmladsim hracom na drafte. Mimochodom, dnes Chytil zahviezdil v development campe, strelil v zapase 2 goly. Zamer Rangers bol vsak jasny, potrebovali zlepsit talent organizacie na vsetkych poziciach, ale prave na centri bol najvacsi nedostatok. A toto poriesili.
Draft - den druhy
Rangers potom nemali pick v 2. a 3. kole, brali az vo stvrtom(Brandon Crawley), v piatom(Calle Sjalin), dvakrat v siestom(Dominik Lakatos a Morgan Barron) a siedmom (Patrick Virta). Opat vcelku spokojnost, ziadny Buchnevich z tejto skupiny asi nevzide, ale nejaky NHL hrac azda ano. Az traja z tejto trojky su 20+ (Crawley, Lakatos a Virta ma dokonca 21).

Rev, ak by si mohol, ty si tu velmi chvalil Lakatosa, nejaky report o nom, ak by si mal cas.
Brendan Smith podpisany na styri roky za 4,35 miliona rocne
Tu sa moc rozpisovat nebudem, z tohto podpisu mam obrovsku radost. Brendan vyborne zapasoval do Rangers a ich top4 a v play-off bol fantasticky. Rozumel si najma so Skjeiom, s ktorym vytvorili vyborny par.
A co dalej?
Velmi dobru pripomienku mal pred par dnami tomasinho, ktory sa divil nad tym, kam Rangers smeruju. Toto zatial nepripomina vacsiu prestavbu, no vymenou Stepana sa Rangers urcite oslabili, az privelmi vzhladom k stale zlepsujucej sa Metropolitnej divizii. V sucasnej chvili ma ten tim vyrazne diery a to na centri a stale absentuje jeden Top4 obranca. Ako to Rangers vyriesia je naozaj vo hviezdach. Ja osobne preferujem stale podpis Shattenkirka, ale v tejto chvili si nie som isty, ze vedenie Rangers je na rovnakej vlnovej frekvencii. Uz aj mnoho reporterov (medzi nimi aj McKenzie ci Friedman) spochybnuju tuto ideu. Taktiez spominali, ze Rangers su odhodlani poskytnut priestor mladym hracom. Takze by ma uplne neprekvapilo, keby v obrane Rangers nenastali uz ziadne zmeny.

Co sa tyka utoku, Rangers su spajani s Kovalchukom, Thorntonom ci Marleauom. Pre mna osobne je priorita Top9 center, bud niekto, kto by opat potlacil duo Zibanejad a Hayes o lajnu nizsie alebo niekto, kto by bol takou poistkou na tretom centrovi (ako dobry kandidat mi pride z FA Martin Hanzal). Po odchode Lindberga taktiez mozno cakat podpis nejakeho depth centra.
Opat, naozaj je mnoho moznosti a tesim sa (bojim?), ako to Rangers vyriesia. Uz o tri dni budeme mat nepochybne lepsi obraz.
Este som zabudol. Lindy Ruff by sa mal stat asistentom Vigneaulta. Mal by byt zamerany na defenzivu. Pripadne, ak Vigneault bude z nejakeho dovodu prepusteny, moze byt Ruff okamzita nahrada na post hlavneho trenera.
Connor McDavid píše:Este som zabudol. Lindy Ruff by sa mal stat asistentom Vigneaulta. Mal by byt zamerany na defenzivu. Pripadne, ak Vigneault bude z nejakeho dovodu prepusteny, moze byt Ruff okamzita nahrada na post hlavneho trenera.
podla mna,tak v polke sezony,vymení AV takýto tréner neprichádza robiť asistenta,aspon nie dlhodobo,velmi dobrý podpis :)

Lindberga bola škoda stratiť,zas ale ešte väčšia by bola Grabnera,Staala sme im žial posunúť nemohli :-D takže sa dalo čakať,že to bude on :wink:

Smith velmi dobrý podpis :) uvidíme ako budú dalej pokračovať 1 júla :) Aj ja sa dosť obávam čo zase vyparatia s volnými hráčmi,ešte stále vidím ako za velkého ohlasu podpísali 1 júla udajne najväčšie ryby medzi centrami Gomeza a Druryho ,nakoniec boli radi,že sa Gomeza zbavili výmenou za McDonagha :)

Lakatoš bol pozrieť MSG na Facebooku su fotky z neho,uvidíme kolký z tých čo vybrali sa nakoniec presadia.

čo sa týka golmanov pomalu ale isto sa naplna čas Henrika,v zálohe už na svoju šancu čaká Shestyorkin Igor,ešte má na 2 roky zmluvu v Petrohrade,videl som ho už párkrát v Bratislave v KHL a ten golman bude velmi dobrý,pracuje na sebe a verím,že bude dobrou náhradou za švedsku legendu :wink: takže o tento post nemusíme mať velké obavy ani smerom do dalších sezon :wink:
Chris píše:...
Praveze Vigneault je velkym fanusikom tejto myslienky a sam sa vraj s Ruffom stretol :) Ja osobne by som za tym viac nehladal, samozrejme, ak sa nieco pokasle a Vigneault pojde, urcite Ruffa bude dobre mat poruke.

Chapem tvoj postoj, ale stale by som Shattenkirka chcel do Rangers, samozrejme na vcelku rozumnom kontrakte, uvidime.

Jo, Igor az o dva roky. Skoda, ze to nie je o rok kratsie, ale co uz, azda podpisu niekoho solidneho na volnom trhu na tie dva roky. Presne, navyse to tam kryje Adam Huska ci Tyler Wall. Aspon jeden z nich by azda mal vypalit ako nastupca Henrika.
Je to tam. Jeden ohromny kontrakt. Dostat takehoto hraca na styri roky, teda na dobu, kedy by mal byt stale velmi produktivny, je ohromny tah od Gortona. Peniaze su tiez uplne v poriadku, kludne by som mu dal aj sedem na tie styri roky. Ohromne, Rangers prave ziskali jedneho z najlepsich obrancov na presilovke poslednych rokov, elitneho ofenzivneho obrancu.

McDonagh - Shattenkirk
Skjei - Smith
Bereglazov - deAngelo

Takto to chcem na uvod dalsej sezony. Bodaj by este Marca Staala mohli niekam poslat... Inak je to vyborna obrana, uvidime, ako to bude vyzerat a fungovat na lade, ale takto na papieri milujem, ake mobilne, puck- moving, skilled su tieto zadne rady. Taktiez je tam moznych vela variacii, kedze Smith i Skjei vedia hrat obe strany, . No proste sa to neda porovnat s tym, co Rangers mali vlani. :klobuk: Velmi sa tesim na sezonu.
Taktiez Rangers podpisali Pavelca. Nebol vobec mojou preferovanou brankarskou dvojkou, ale ked som videl, za co podpisali ini brankari na trhu, tak Pavelec za 1,3 je OK. Verim, ze Allaire z neho dokaze dostat co najviac.

Takto zostavaju nevyriesene posledne dve volne miesta v zostave Rangers. Chybaju dvaja centri. Myslim, ze toho stvrteho centra este Rangers na FA podpisu, ale z tych top9 moznosti tam uz nikto podla mna neostal, takze som zvedavy, ako toto Rangers poriesia.
gratulace k Shattymu.. k nam asi nechtel ani za zlaty prase :verysad: jinak kdo je sakra Bereglazov?
Connor McDavid píše: Je to tam. Jeden ohromny kontrakt. Dostat takehoto hraca na styri roky, teda na dobu, kedy by mal byt stale velmi produktivny, je ohromny tah od Gortona. Peniaze su tiez uplne v poriadku, kludne by som mu dal aj sedem na tie styri roky. Ohromne, Rangers prave ziskali jedneho z najlepsich obrancov na presilovke poslednych rokov, elitneho ofenzivneho obrancu.

McDonagh - Shattenkirk
Skjei - Smith
Bereglazov - deAngelo

Takto to chcem na uvod dalsej sezony. Bodaj by este Marca Staala mohli niekam poslat... Inak je to vyborna obrana, uvidime, ako to bude vyzerat a fungovat na lade, ale takto na papieri milujem, ake mobilne, puck- moving, skilled su tieto zadne rady. Taktiez je tam moznych vela variacii, kedze Smith i Skjei vedia hrat obe strany, . No proste sa to neda porovnat s tym, co Rangers mali vlani. :klobuk: Velmi sa tesim na sezonu.
podpis Shatterinka je supr,hlavne to,že sem sám chcel ist natolko,že aj ked mu inde ponukali viac,tak sa uskromnil a zobral zmluvu aku mu ponukli jazdci o to väčšia radoost :) :clap: :clap:

k tej obrane myslím,že so Staalom,musíme nadalej počítať,toho nikto nezoberie a platiť mu take prachy za to aby sedel na tribune,či na farme to neurobia,takže tam ti chýba zrejme v 3 obrannom páre Marc. :wink: Klein sa spomínal taky s odchodom,kým sa tak ale nestane,tak tam miesto musí mit taky,uvidíme,či na tých rečiach o odchode do Europy neco bylo,či jen kecy :)
formic99 píše:gratulace k Shattymu.. k nam asi nechtel ani za zlaty prase :verysad: jinak kdo je sakra Bereglazov?
Vdaka. Naozaj, klobuk dole pred Shattenkirkom, ze sa vzdal minimalne tych 15 milionov, aby si splnil svoj detsky sen. To sa len tak casto nevidi... Bereglazov je rusky obranca, ktoreho Rangers podpisali ako volneho hraca z KHL, kde hraval za Mettalurg Magnitogorsk. Dost mu verim, z toho mala, co som ho videl, sa mi pacil.
1990 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG