Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

MINNESOTA WILD

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Dnes dostal len svoju 3.príležitosť Kuemper, ktorý mal doteraz GAA 4.00 a naposledy chytal proti Isles (23.10.)
Takmer celý zápas mali Wild oniečo na vrch, aj keď počet striel bol viac-menej vyrovnaný tak Sens zblokovali ešte o ďalších 7 striel viac. Z pohladu góloviek to nebolo o čom, práveže domáci môžu byť radi i za ten získaný jeden bod. Wild nastrelili až 3x tyčku (Reilly, Pommer, Granlund). Znova ale 3 breakaways a to 2x hneď v jednom striedaní (Niederreiter, Staal, Zucker) Neuznaný gól za high stick od Koiva. Nehovoriac o dobrých zákrokoch Andersona. Zatiaľ čo Sens mali počas celého zápasu možno 3 vyložené šance (Ryan v prečíslení, Phaneuf trafil brvno a ešte nasledoval závar v bránkovisku a Ceci-ho strela, kde Kuemper urobil brilantný zákrok a zabránil tomu aby Sens strelili dva zlepené góly v rade)

Presilovky boli katastrofálne na obidvoch stranách, Wild dokonca i strelili gól v oslabení, ktoré hrali overagressive a paradoxne si vytvárali viacej šancí než domáci počas PP. Ale naopak aj PP Wild nestáli za veľa problém bol udržať pásmo, len škoda toho neuznaného gólu, kde predsa len Koivu trafil puk keď bol ešte vysoko a aj to nebezpečným švihom.

Obával som sa predĺženia, kde tá hra 3na3 bola stále hrôza a navyše bilancia v tejto sezone (Wild 0-1, Sens 4-0) som moc ani nechcel pozerať ďalšiu frašku čo tam v trojici predvedú. Ale nakoniec som bol milo prekvapený a ten pomer vyložených šancí bol podobný ako počas zápasu, keď Wild si vypracovali 3-4 dobré šance, zatiaľ čo Sens sa dostali len do jediného nebezpečného prečíslenia 2 on 1. Nakoniec skvelé sólo od Granlunda a Dumba to tam dorazil.

Dneska Reilly super výkon :good: právom dostáva dôležité IT aj v PP.
Dobrá správa je, že už buď na nasledujúci zápas s Flames alebo s Bruins sa predpokladá návrat Pariseho do zostavy. Ale top 6 sa už konečne rozohrala a obe útoky boli nebezpečné s dobrou chemistry. Tým pádom zrejme Nino sa presunie z prveho útoku do tretieho k Haulovi. EE si zrejme už nezahrá, keď dnes chýbal na druhej strane Pulkki dobre bojuje v Iowe, kde má z 6 zápasov 2+4.
Hrozný zápas proti Flames, tímu ktorý mal z posledných 7 zápasov 1-6 so skóre 9:27. Flames majú taktiež najhoršie special teams v celej lige, keď boli na chvoste tak ako aj v PP tak aj v PK a paradoxne dnes si obe stats vylepšili. Pred zápasom som očakával gólové hody, Wild mali za sebou 4 zápasový trip a posledný domáci zápas prehrali so Sabres tak som si myslel, že vyletia na súpera ale opak bol pravdou a domáci sa nechali uchlácholiť hrou Flames. Takmer celý zápas sa prehrávalo ale nasadenie a bojovnosť bola veľmi slabá až na poslednú 5 minutovku :hroza:

Wild sa dostávajú do riadneho kŕču a vyzerá to na ďalšiu predvianočnú "klasiku" čo už niekoľko sezón býva najhoršie obdobie sezóny. Z posledných 6 zápasov je bilancia 2-4 a z toho len v jednom zápase Wild skórovali nad 2 góly. Pritom dnes sa ešte vrátil do zostavy Parise, ktorý netrénoval s tímom a tak začínal v 3.útoku po boku Haulu a Pommera. Bezo zmeny nebol ani 2.útok, odkiaľ vypadol spomínaný Pommer a nahradil ho Zucker, ktorý mohol byť aj hrdinom, ale premrhal prečíslenie 4on1 keď trafil len do žrde a taktiež nepremenil ďalší nájazd a tak sa nakoniec ešte prepadol do tretieho útoku, keď si vymenil pozíciu s Parisom.

V dnešnom zápase ma aj docela naštvali referees, hlavne v polovici zápasu, keď mohli 2x potrestať hráčov Flames, ale krátko nato vylučovali na strane Wild. (najskôr mohli pískať tripping na Haulu, ale odpískali slashing Pariseho a potom dostal Spurgeon úder s high stick, ale znovu následne vylučovali delay of the game od Brodina, keď i ten puk bol tečovaný) :thumbsdown:

Jediný moment čo som si užil bola aspoň nevýrazná bitka Stewarta s Engellandom, inak aj ľutujem, že som vôbec vstával než pozerať dnešnú tragikomédiu. :(
Pochvalu si zaslúži aspoň Chad Johnson, ktorý vychytal všetkých 27 striel domácich a stealol 2 body pre Flames
Eriksson Ek had two goals and three assists (five points) in nine games with Minnesota. Before burning the first year of his entry-level contract, they’ve sent him back to Sweden.
:hmm:
Taky na to čumím jak důchodce do řeznictví... Co sem viděl, tak herně byl dobrý (na ten věk), možná ho nechcou vařit a nechají ho rok v domácí lize.
Pred zápasom sa dalo očakávať, že to bude veľmi tesný zápas, keď MIN sú momentálne v streleckej agónii (7zápasov/10gólov) + nastúpili proti sebe top brankári ligy, obaja mali zatial najviac SO spolu s Bobrovskym. Rask mal navyše pri 11 GP až 10 výhier, tak sa dalo očakávať, že to bude omnoho náročnejší zápas než ako bola hladká výhra v Bostone 0:5. Bruins zo zostavy vypadol Pastrňák a vrátil sa Backes.

Obaja brankári boli po celý zápas solídny a vyzeralo to, že si obaja pripíšu ďalšiu nulu na svoje konto, navyše obom pomáhali i spoluhráči, keď najskôr Granlund zblokoval gólovku od Kruga a následne Chára obral o gól práve Granlunda, keď tečoval puk, ktorý smeroval do opustenej bránky. Granny sa nakoniec aj stal hráčom zápasu, keď mu bol uznaný gól z poslednej minuty zápasu, keď jeho prihrávku si tečoval do vlastnej bránky McQuaid Granlund: "That´s why I always pass" :giggle:

Moment zápasu sa však udial v polovici druhej tretiny, keď Bruins nebol uznaný gól za Spoonera, ktorý mal jednu nohu vo vzduchu, ak by stál oboma ešte na ľade tak by to bol regulerný gól.
Obrázek

Inak posledné 3 zápasy na domácom ľade MIN 1:2 BUF, MIN 0:1 CGY, MIN 1:0 BOS :doh: Už to bolo takmer 143 min bez streleného gólu, ale hlavné sú 2 body.

Čo sa týka EE tak som spokojný, najlepšie možné riešenie ísť naspäť do SWE, kde je kvalita určite lepšia než v AHL. Do zostavy sa dostal pri zraneniach Pariseho a Haulu a aj tím vyzeral byť ešte s produktivitou celkom v pohode. V posledných zápasoch bol čím ďalej tým menej výraznejší. Lepšie než s ním hneď podpísať kontrakt na túto sezónu.

"We want him not to play 10 minutes a game," coach Bruce Boudreau said. "We want him to play 20 minutes a game. I told him, I said, 'We (Anaheim) did the same thing with Rickard Rakell where he played nine games his first year and then we sent him back to juniors (Plymouth) after sitting him out for two weeks.' I said, 'You've got five or six games before the World Junior Championship gets in there. We'd like you to do well there.' It's good for his development. He'll come back next year 10 pounds stronger, knowing what the league is about, knowing what he has to do even more so than he did this year.
"I think he's going to be a real, real good player."

By not playing a 10th game, Eriksson Ek's three-year, entry-level contract slides and the Wild's at 48 contracts, two fewer than the maximum 50.

Asked if he understood Fletcher's reasoning for choosing Sweden over Iowa, Boudreau said, "Let's face it: If he went to Iowa, and it's great that he plays in the American League, but say we needed somebody as a callup. Once we call him up for that 10th game then there's no sense going back to Iowa because he's already burnt the year. I think it's a smart move and it's the right move for the team and the organization." :yes:
Minnesota1 píše:ak by stál oboma ešte na ľade tak by to bol regulerný gól.
Gol by stejne neplatil. Podle obrazku jsou v ofsajdu oba.
Takýto zápas už Wild veľmi potrebovali odohrať aby sa dostali do pohody. Ak nerátam ďalší vzájomný zápas s Pens tak Wild by nestrelili už po 9x viac než 3 góly na zápas a aj ztoho len v jednom dali 3 góly keď WPG odvolali brankára. Podobnú gólovú nádielku dostali až Bruins vyše mesiac dozadu...

Pred zápasom ma potešilo, keď som zistil, že v bránke hostí bude Fleury, ktorý zatiaľ ostáva za očakávaniami a potvrdilo sa to aj v dnešnom zápase. Fleury si ešte ani nestihol lapiť na puk a už ho vyťahoval spoza chrbáta. Od Coyla inkasoval tak isto aj v závere tretiny, keď už sa malo ísť do šatní čo sú veľmi nepríjemné inkasované góly a už vtedy som si bol istý, že 2 body ostanú doma. A to ešte Wild hrali takmer celý zápas na piatich obrancov, keď Crosby v rýchlosti narazil do Folinovho kolena, z čoho môže mať dlhotrvajúcu absenciu. Samozrejme hralo sa ďalej, ale nechcem si ani predstaviť čo za cirkus by sa dial na ľade, ak by to bolo opačne... Teraz je všetko v "poriadku", nič sa nestalo. Crosby umňa riadne klesol.

Tento zápas bol dôležitý aj z pohľadu presiloviek. Doteraz sa jednalo len o prvý zápas, kde Wild dokázali skórovať viac než raz v presilovke. A hneď z toho boli až 3 góly. Riadny improve v PP, čo bývalo doteraz. Najväčšia zmena bola v počte striel, keď takmer z každej rozohrávky od modrej bol one-timers.
"We're shooting. Shooting the puck. And [assistant coach] John [Anderson] works very hard at that," Boudreau said. "I keep telling him, 'Just keep pounding it in them, pounding it in them to shoot it.' And he does, he shows it every day. And when you shoot pucks, good things happen."

Brodin sa konečne preberá v produktivite. Z posledných 5 zápasov má 6 bodov. Len pre porovnanie, za minulú sezónu mal 7 bodov z 67 zápasov.
52 points in 51 all-time meetings with Pittsburgh for Eric Staal...
12 points in the last 15 games for Granlund

Nedávno sa vrátil do zostavy aj Scandella, čo je veľké pozitívum, keď zoberiem do úvahy, že Folin zrejme na dlhšie vypadne. Malo by to znamenať šancu pre Prossera alebo Reillyho.
Obrázek
Minnesota1 píše:vtedy som si bol istý, že 2 body ostanú doma.
To se celkem divím, zrovna proti Pens, kteří si v podobných obratech libují, kór to byla teprve první třetina. Plus fakt, že jste hráli na 5 obránců... Holt asi faktor Fleury. :)
Wat píše:
Minnesota1 píše:vtedy som si bol istý, že 2 body ostanú doma.
To se celkem divím, zrovna proti Pens, kteří si v podobných obratech libují, kór to byla teprve první třetina. Plus fakt, že jste hráli na 5 obránců... Holt asi faktor Fleury. :)
Lenže Wild majú najlepšiu defenzívu v lige, viac ako 3 góly inkasovali len raz v sezóne a aj to keď chytal Kuemper. Doobie patrí zatiaľ medzi top brankárov ligy. Má najviac SO a takisto aj v SV% a GAA 1.58 zo 16 zápasov patrí k špičke v lige. MIN sú taktiež jediný tím v lige, ktorí si drží bilanciu inkasovaných gólov na zápas pod 2 góly. Streliť súperovi gól v prvej a poslednej minúte tretiny bol výrazný faktor. Navyše Wild som už dlho nevidel hrať v takej pohode a normálne si užívali hokej bez nejakých výraznejších taktických obmedzení. Navyše už samotný Fleury faktor, ktorého tréner nechal odchytať celý zápas. Hostia nemali ani nejaké vyložené šance a začali čím ďalej tým viac pôsobiť odovzdanejším dojmom, sústrediac sa už na ďalší zápas. Taktiež i gól na 5:2 od Rusta bola riadna lucky haluz.

Takže áno viesť po prvej tretine 3:1, keď na jednej strane Wild dlhšie chýbala strelecká produktivita a s naj defenzívou v lige som si bol už istý 2 bodmi.
Nečudo že dneska padlo toľko gólov, keď domácim chýbal 1st defensive pair Tanev a Edler a u hostí bol v bránke Kuemper. Síce inkasoval až 3x po tečovanej strele ale aspoň jeden teč bol chytateľný pri prvom góle od Suttera. Taktiež mohol lepšie vyriešiť situáciu pri druhej využitej presilovke Nucks, keď sa mu tam odrážal puk pred brankoviskom a nedokázal ho včas pokryť. Pri ďalších góloch mu buď nepomohla obrana alebo to boli až príliš nepríjemné tečované strely, ale ajtak dnes slabý výkon on Darcyho :hroza: , dúfam že ho na ďalšie 2 týždne neuvidím v bránkovisku. A to ešte nerátam podľa mňa regulárny gól od H.Sedina kde boli rozhodcovia až príliš veľkorysý a pri drobnom kontakte na brankára to posúdili ako interference

Storyline zápasu bol bratský súboj Granlundov. Doteraz bol Mikael pri troch konfrontáciach, vždy na víťaznej strane, ale to Markus hrával ešte za Calgary. Po prvý krát si ich prišli naživo pozrieť v NHL aj ich rodičia Minna a Vesa. Spolu sa všetci stretli už aj deň pred zápasom pri rodinnej večeri. Zápas vyšiel napokon oniečo lepšie Markusovi, ktorý trafil tyčku a mal i 2x dobrú prihrávku do vyloženej šance. Podľa mňa bol taktiež i ukrátení o asistenciou pri Erikssonovom góle, kde to zrejme predĺžil k strelcovi gólu

Sklamanie bola prvá lajna Parise - Staal - Coyle, keď nielenže si nedokázali vytvoriť sústavný tlak ale taktiež mali i zbytočné straty pukov. Obzvlášť Zach mi pripadal najmenej viditeľný, Staal je už 10 zápasov bez gólu, jedine Coyle sa ako tak drží svojich štandardov.
“I had to try to get them away from the Sedins because they were either 3-on-2ed all night or, in our zone, they were running around playing the whole game,” Boudreau said. “They’re supposed to be a pretty good line. We need them not just once in a while.
“If we don’t have our best players being our best players, it’s like any other team, nobody’s going to succeed.”


BB v tretej tretine dokonca prehodil prvú a druhú PP unit. Zatiaľ čo prvá lajna sa trápila tak tretia lajna (Niederreiter - Haula - Pominville) dominovala ako za starých čias. Typologicky je to perfektne zložená lajna a najužitočnejším hračom Wild je Nino imo. Skvelo dokáže podržať puk, je silný pri mantineloch, technicky zdatný či už pri trikoch, strele alebo pri tečovaní nahadzovaných pukov. (Počas zranenia Pariseho hrával oprávnene i v prvej lajne). Medzi Haulove prednosti patrí hlavne rýchlosť a agresívny forčeking ale v poslednom období zohráva čoraz väčšiu úlohu ako playmaker. Pommer skvelá strela, konečne mu to tam začalo viacej padať. Dúfam, že to v jeho podaní nebol len faktor z pôsobenia v Buffale, keď mohol poznať Millerove slabé stránky.

Canucks riadne trestali. Nielenže využili 2z3 PP. Ale 2x skórovali zlepené góly v rozpätí 1-2 minút. Wild tak rázom prišli o pohodlné 2 gólové vedenie a na začiatku tretej tretiny domáci odskočili už na 4:2. Už som ani príliš neveril, že by Wild mohli ešte vyrovnať na čo potrebovali takmer celý zvyšok tretiny a nakoniec im to nebolo nič platné keď necelé 3 minúty pred koncom zápasu Baertschi tečoval strelu na 5:4.
Canucks tak prelomili nepriaznivú sériu, keď nevyhrali 2x v rade už vyše mesiaca od 23.10.

Za Wild si odbil svoju premiéru Gustav Olofsson, ktorý patril v AHL medzi top ten najproduktívnejších bekov, keď za Iowu nazbieral v 21 zápasoch 3+9. Medzi jeho prednosti patrí hlavne hokejové myslenie, tvrdá strela a v neposlednom rade i jeho parametre, keď patrí medzi najvyšších obrancov v tíme.

Teemu Pulkkinen patril v AHL medzi hviezdy týždňa. Z 13 GP má 8+7 :cookies: Nepochybujem, že sa vráti do zostavy pri akomkoľvek zranení v A tíme. Obzvlášť keď Eriksson Ek už hrá za Farjästad kde už 2x skóroval.
Right winger Teemu Pulkkinen, who had one goal and four shots in eight games with the Wild last month, is heating up in Iowa. The AHL-leading goal scorer two years ago scored five last week and ranks ninth in the league with eight.

“He’s a true finisher,” Lalonde said. “He has an elite shot and when he’s assertive offensively, that’s when he’s good. When he struggles, he cheats the game instead of using his anticipation to get his offense. He feels he has to score. So we tried to calm him down, and told him if he wants a chance with [coach Bruce Boudreau] again, yes, offense is great, but you have to be accountable.”
Pulkkinen also is not the fleetest of foot and had trouble getting separation to get his shot off during his short Minnesota stint.
“Yes, that’s going to be a reality for him, but I think he’ll figure out the pace,” Lalonde said. “He’s too elite with his offensive tools to not be able to have some success [in the NHL].”


In the first 10 games of the season, the Wild’s kill was 26-for-27 for a league-best 96.3 percent. In the past 12 games, the Wild’s kill is 27-for-37, dousing only 72.9 percent of opposing power plays. :nervozny:
Okdud tuhle pohádku ohledně Pulkka jen znám :? Se musím podívat na jeho góly v Iowě, na něj se dobře dívá, když mu to tam padá, to jsou většinou góly jak víno.

Bude rulovat na farmě, pak se dostane nahoru, nepůjde mu to, tak zas waiver a nakonec odejde zadarmo definitivně.

Jinak koukám Hoggan, Czarnowczan a trénuje to Lalonde, takový pomaličku Detroit C, no ni?
Pravdu povediac tak nejakú spojitosť s Detroitom som si ani nevšimol, až teraz to trocha zapadá do seba. Tie nižšie súťaže sledujem len okrajovo. Iowu si maximálne pozriem občas zostrihy alebo sledujem tých top hráčov čo majú akú takú reálnú šancu do A tímu. Som rád keď viem priradiť koho je ten a ten farmársky klub a nie to ešte odkiaľ čerpajú hráčov tie farmárske kluby (Toledo Walleye). Hoggan mi bol známy ešte z čias keď hrával za Houston Aeros takže on už bol v organizácii. Jedine medzi tým Czarnowczanom a Lalondom by som videl takú väčšiu spojitosť čo je bežné, keď tréner zmení pôsobisko tak skúsi zlanáriť zopár hráčov čo sa mu pozdávali v predchádzajúcom pôsobisku.

Ohľadom Pulkkiho to bola len dobrá príležitosť siahnuť po kvalitnom hráčovi cez waiver. Navyše fíni sú "overená značka" v MIN (Backstrom, Nummelin, Koivu, Haula, Miettinen, Granlund, Pulkki) a i tie podmienky a klíma sú v oboch štátoch docela podobné. U oboch sa hovorí o krajine tisícich jazier...
Nevidím to s ním ružovo ten depth je veľmi široký a aj keď sa dostane k Wild tak maximálne do 4 lajny. Jedine pri nejakých posezónnych čistkách by som videl jeho šance reálnejšie. Nebolo by zlé keby sa podarilo i Pommera buy-out ako s Vanekom. Zucker sa istú dobu skloňoval s Las Vegas, kde dlhú dobu býval a kde je v podstate jeho domov... ALe to už príliš špekulujem jedine keby sa trošku preriedi ten káder by som videl jeho pôsebenie u Wild slubne.
Tak já samo akorát sleduju Pulkka a co s ním bude, to je všechno..

sem moc dlouho hledat nemusel (první dva góly)

Posledné zápasy je checking line famózna, obzvlášť dnes to bola naj formácia. Stewart má z posledných 3 zápasov 2 góly, navyše dnes s ľahkosťou si vychutnal Talbota v nájazdoch... Gabriel si pripísal nedávno svoj prvý bod v NHL. Zloženie Stewart - Graovac - Gabriel má dobrú chemistry, toughness a všetko sú to hráči s dobrými parametrami. Ich prvoradou úlohou by malo byť hlavne neinkasovať gól, eliminovať top formácie, ale dnes takmer pri každom striedaní mali dostatok offensive zone s dobrými príležitosťami a ich IT rástol. To je "zlá" správa pre chlapcov na farme, kde to momentálne vidím iba pri nejakom zranení aby mohli dostať šancu.

Dobrou správou je, že tie formácie sa už dobre stabilizujú a tých zmien je tam omnoho menej ako na začiatku sezóny. Skôr sa už len doladujú zloženia na special teams alebo v 3na3.
Druhá lajna má už taktiež dobrú chemistry a hot streak. Konečne sa našlo dobré uplatnenie pre Zuckera, ktorý má z posledných 9 zápasov 8 bodov a rovnako je natom aj Koivu :cookies: . V zápase s Oilers to tam navýše znovu padlo Zuckerovi, ktorý najskôr pochybil keď prihrával z dobrej pozície 2na1 Granlundovi a aj to nepresne ale Mikael to tentokrát v správnom garde vrátil Jasonovi a bol z toho pekný gól. Navyše to je lajna ktorá hrá najčastejšie proti elitným formáciam súpera ako dnes proti Connorovi a vedia potrestať každé zaváhanie.

Naopak jediné vrásky mi robí prvá lajna, kde to po návrate Pariseho stále nieje ono. A práve Zach sa sem tam rotuje naprieč celou zostavou kde by sa konečne uchytil. Najčastejšie si zvyknú rotovať pozície s Ninom. Posledných 5 zápasov je bez bodu, kým Staal a Coyle zvyknú stále bodovať. Stačí si pozrieť i stats +/- (Coyle +7, Staal +9 a Parise -2) Navyše i dnes na nájazdoch som mu vôbec neveril a aj sa to potvrdilo :nervozny: Normálne sa začínam obávať aby to uňho nenabralo spád ako o Gabbyho, keď tiež ho čoraz viacej trápia zranenia a i dnes schytal zasa nepríjemný high stick.

Pozitívom je posledná priaznová bilancia Wild 5-3-1 keď nebodovali len v jedinom zápase s Canucks, kde takisto inkasovali len 3 minuty do konca gól na 5:4. Pritom Wild odohrali najmenej domácich zápasov spomedzi tímov v západnej konferencii s fajn bilanciou 8-3. Teraz bude nasledovať dôležitý domáci zápas proti Blues, kde pôjde o to aby sa stále udržali v kontakte s Hawks a Blues o lídra divízie.

Inak Doobie má solídnu bilanciu proti Oilers 8-1 (3-0 ešte za Arizonu), kde sa zrejme vždy vyhecuje k lepším výkonom.
Florida je tím, ktorý vždy rád vidím proti Wild, pretože je to takmer istá záruka bodov. Z posledných 18 vzájomných zápasov je bilancia 14-2-2 čiže len 2x to bolo bez zisku čo i len jedného bodu. Nehovoriac o Luongovi, ktorý sa má taktiež čím pochváliť :giggle: For the fourth time in his last 7 starts at Xcel Energy Center, Roberto Luongo is pulled (0-6-1, 4.33 GAA, .840 SV%) . Will be 3-12-3 lifetime here Ale ajtak sa čudujem, že ho tréneri stále nasadzujú. Podľa mňa toto je priestor, kedy by mali dostávať viacej šancu dvojky... ale mne to neprekáža. Nakoniec Luongo 2x trieskal hokejkou, či už po inkasovanom góle alebo pri odchode na lavičku.

Toto bol navyše i veľmi "špinavý" zápas s množstvom zákernejších dohrávok. Panthers budú mať čo doliečovať. Hneď v prvej minúte bol Trocheck postrčený v rýchlosti, potom stratil balance a nepríjemne vrazil do mantinelu a vyzeralo to že zápas nedohrá. Jokinen schytal high stick. Barkov v závere zápasu bol prišpendlený na mantinel a tiež ledva odkorčuloval na striedačku. Nehovoriac až o dvoch bitkách v zápase, kde hlavne v druhej McIlrath sa bil proti Stewartovi s prilbou, čo sa mu nakoniec vypomstilo, keď mu Chris ťahav dole prilbu tak mu zranil nos až krvácal. Ale ja som spokojný s tvrdšou hrou, čo Wild v posledných sezónach chýbalo. Dostať sa súperovi pod kožu, čo ma furt štvalo v opačnom garde proti Blues keď tam bol ešte Ott s Reavesom.
Inak Gabriel sa bil už v 4 z 5 zápasov :good: a tento hráč si získava umňa veľké sympatie. Aj jeho bitky vychádzajú viac skôr z fair play situácií a ani sám nejako extra nevyniká v pästnom súboji, ale je odovzdaný biť sa do poslednej chvíle a ku koncu už ledva mácha rukami...Boudreau on Gabriel getting the hat: "He's stood up every game and fought for us. He's giving our team energy and he's played well."
V minulej sezóne to bolo tušim nejako 25 až 30 zápasov bez bitky a potom to aj tak vyzeralo, keď súperi si zvykli dovolovať až príliš na top hráčov.
Navyše je aj vylepšený coaching stuff, čo sú dve výrazné zmeny k lepšiemu a túto sezónu cítim, že by sa mohli udiať veľké veci. Wild majú aj dobrého video coacha keď 3z3 gólov v prípade ofsajdu neboli uznané. Tentokrát to bolo vo veľmi dôležitom čase, keď hostia strelili kontaktný gól na 2:1. Nakoniec to bol skutočne offside, Panthers inkasovali tretí gól a už boli zlomení.
Jedinú takú slabinu vidím v goalie depth, kde ak by sa zranil fenomenálny Doobie tak by bol prúser na svete. Inak mu ani nevadí jeho vyťaženosť, ba priam naopak sám chce chytávať v bránke čo najčastejšie.

BB spravil ešte jednu rošádu už v zápase s Blues, keď vymenil Coyla s Pommerom. Ako som už spomínal na oživenie Parisovej hry. V tom prvom zápase im to taktiež moc neklapalo, skôr to pomohlo tretej lajne. Ale dnes v zápase s Panthers to tam Zachovi konečne padlo po 7 zápasovom pôste bez bodu a navyše prvý útok sa presadil i pri Staalovom góle. V konečnom dôsledku Staal má nakrídlach 2 dobrých snajprov. Nemávajú dostatok offensive zone, ale keď už niečo vyprodukujú tak je ztoho často veľká gólová príležitosť.

Do zostavy sa vrátil aj Folin po 7 zápasovej absencii. V obrane to vyzerá byť ťaktiež docela solídne. Väčšina obrancov sú univerzáli ako Suter, keď vedia dobre zahrať či už dopredu alebo dozadu. Skôr mi príde, že aj Brodin a Scandella si čoraz viacej začínajú plniť defenzívnejšie úlohy a už toľko nezvyknú riskovať z čoho hrozili prepadnutia a prečíslenia. Vyložene ofenzívnym obrancom je imo Dumba, ktorí zvykne furt sem tam spraviť nejakú hlúpu chybu alebo rozohrávku. Reilly patrí tiež k tým ofenzívnejším bekom, ale ten sa stále pohybuje medzi farmou a A mužstvom. Uňho je chyba, že buď raz exceluje a inokedy je zasa absolutne neviditelným hráčom... Sám preferujem radšej defenzívnejšie orientovaných bekov a na Folina a Prossera sa dá spoľahnúť. Inak skvelá vizitka defenzívy spolu s Dubnykom je vidno aj v skvelej stats, keď Wild počas celej sezóny prehrali len jeden jediný krát rozdielom 2 gólov. A takmer v každom zápase sa hrá o body do posledných minút zápasu. Keď zápas skončil rozdielom 2 gólov majú Wild bilanciu 8-1-0. :kajo:
Až na prvú 10minutovku, kde bol priebeh viac menej vyrovnaný to bol pohodlný zápas. Zato môže i netradičný hrací čas a tie rozbehy do zápasu trvajú oniečo dlhšie. Príležitosť dostal po 6x Kuemper, ktorý si po zápase s Canucks nezachytal 18 dní. Ten prehratý zápas vyzerá byť zatiaľ ako najväčší zlomový bod sezóny. Skvelý ťah vtedy urobil i BB, ktorý plánoval zrušiť tréning ale po prehre s Canucks tak neurobil a odvtedy sú Wild 7-0-1.
Chris Stewart: “We probably expected a day off, it didn’t happen and it definitely lit a fire under us and we’ve been rolling ever since.”

Ako už po niekoľký krát v sezóne tie strely na bránku (30:28) sú veľmi skreslujúce. Coyotes môžu byť radi, že neodchádzajú s debaklom. Myslím si, že toto hovorí za všetko: The scoring chances, albeit subjective, were charted 21-6, and frankly, the Wild had to be concerned it didn’t build more than the 2-0 lead Tyler Graovac provided after two periods.
Mikko Koivu, Jared Spurgeon, Matt Dumba, Mikael Granlund and Jason Zucker hit posts. Nino Niederreiter could have had three goals but ended with zero. (Nino zahodil výbornú príležitosť z one-timersu, ďalej jeden z obrancov hostí zachytil puk na brankovej čiare, ktorý sa pomaly kotúlal dnu...)

A to Wild hrali takmer celý zápas bez Haulu, ktorý sa zranil v 5minute. To znamenalo, že Staal, Koivu a Graovac sa rotovali takmer v každej formácii. Graovac odohral svoje maximum 18min na lade.
Koivu: “It definitely was different, You don’t really know when to go and who you’re going with, so the rhythm is tough to find. Stuff like that happens. You just have to go with it.”

Trochu ma zamrzelo stiahnutie Gabriela, ktorý síce neako nevynikal vo hre či v bitkách, ale má veľké srdce a je to riadny bojovník. Striedanie čo striedanie zanechával na lade maximum. Príležitosť dostal Pulkki, ktorý moc nebol výrazný a to sa presadili obaja hráči z checking line (Stewart a Graovac). Po zranení Haulu (v dolnej časti tela a i BB hovoril, že až pondelok sa dozvie asi na ako dlho bude mimo) by mal dostať šancu Dalpe, ktorý po zranení chýbal 21 zápasov.

Všade toľko pozitívnych stats, bilancii, sérií :-D , Suter vedie v rámci celej ligy +/- s +22 :fet: . A Wild majú v tejto bilancii z top 35 hráčov ligy až 9. Naopak v mínuse sú len Parise, Prosser s - 1 a Scandella - 4.
Staal nedávno zaznamenal svoj 800 bod v kariére, je najproduktívnejším hráčom tímu, skvelá posila, nechápem ako mohol tak suckovať u Rags...
To S. Stevens je u vás trénerom obrany?
Davvy píše:To S. Stevens je u vás trénerom obrany?
Zasa takto by som to neoznačoval. To nie je ako u brankárov, kondičke, video analytike kde sú nato špecializovaný tréneri. Stevens je proste asistent trénera, ktorý môže poradiť v každom smere, ale určite do tej defenzívy by mohol najviac čo povedať. Asistenti dostávajú málo priestoru či už pri rôznych tlačovkách, diskusiách a tak ostávajú viac menej v úzadí. Takisto i u Johna Andersona, zatiaľ som sa stratol s jeho výrokmi maximálne na hru v presilovkách...

Premňa je toto stále "nové" zloženie v coaching stuff. Takmer celá tá pozornosť sa točí okolo BB v tomto smere.
Nevravím, že nemáš pravdu, ale každopádne niečo už len na starosti musí mať. Mne je ľúto, že nie je u nás, lebo za ten krátky čas čo tam bol sa mi obrana páčila a Larsson hral u nás vtedy svoj najlepší hokej. Samozrejme museli sme sa ho zbaviť nakoľko nemá nič spoločné s penguins :hroza:
Tak Pulkki sa dlho neohrial a už je späť na farme :doh: kde hneď aj skóroval. Vyzerá to sním na pätovú situáciu. Ale predsa len nechápem prečo mu dali šancu len na jeden zápas. Dalpe ajtak ešte nenastúpil, namiesto toho povolali Cannoneho, ktorý debutoval v NHL až ako 30 ročný, ale doteraz nastrielal v nižšej súťaži až 80 gólov.

Proti Avs to bola pohodlná výhra a ťažko sa mi vôbec hladá nejaká vážnejšia šanca hostí. Doobie prakticky celý zápas, nemal vážnejší zákrok a tak si pripísal už svoj 5 SO.
8 game win streak :wave: , kde Wild inkasovali dokopy len 10 gólov.
Dumba famózny zápas, mal veľký podiel na oboch góloch a aj sám mohol skórovať ale Varlamov vytiahol skvelý zákrok

Haula nepocestuje na trip, ale nevyzerá to na väčšie zranenie. Okolo nového roku by sa mal vrátiť. Jeho miesto zastúpil Graovac, ktorý si pomaly ale isto stabilizuje svoju pozíciu na stabilný článok tímu. Už je čoraz menšia šanca, že by bol stiahnutý na farmu.
Toto vystihuje doterajšiu sezónu Avs :giggle:
Oba tímy boli citeľne oslabené, kým Canes majú širokú maródku (Galchenyuk, Desharnais, Markov, Shaw, Pateryn, Andrighetto) tak u Wild to boli top forwardi Parise a Haula. BB tak skombinoval kvalitnú top 6 keď dal znovu dokopy lajnu Niederreiter - Staal - Coyle a druhú lajnu nechal nezmenenú. Naopak bottom 6 bola už nevýrazná a skôr mali defenzívne inštrukcie a povinnosti. U Pariseho to taktiež nie je nič vážne, iba ochorel a tak dostal príležitosť Schroeder ktorý sa skvelo chopil príležitosti a hneď aj skóroval.

MTL mali skvelú bilanciu, či už na domácom ľade 15-2-2 najviac bodov z celej ligy a takisto mali tušim aj 18-2-2 keď skórovali ako prvý v zápase takže i napriek ich absenciám som už aj trocha očakával koniec víťaznej šnúry, ale tá sa natiahla už na 9 zápasov, čo je vyrovnanie franchise rekordu z roku 2007. A hneď čaká Wild azda najťažší oriešok v podobe Rags, nielenže sa jedná o b2b, absencie klúčových forwardov, ale navyše Rangers naposledy vysoko podlahli proti Pens 7:2 takže budú mať čo napravovať.

Dnes oba tímy zahrali hrozne presilovky, nielenže ani jeden tím nevyužil početnú výhodu, ale obaja inkasovali. U Wild sa dokonca jednalo o prvý inkasovaný gól počas PP. Obaja brankári zachytali znovu svoj štandard, kým Doobie by sa nedal viniť ani z jedného gólu, či to bol únik alebo až následná dorážka, tak u Coreyho bol gól od Schroadera chytateľný, kde strelcovi pomohlo i šťastie.
Za domácich sa mi najviac pozdával Lehkonen a sa aj čudujem, že pri tolkej maródke predsa len nedostával viacej IT :hmm: .
Minnesota1 píše:Oba tímy boli citeľne oslabené, kým Canes majú širokú maródku (Galchenyuk, Desharnais, Markov, Shaw, Pateryn, Andrighetto) tak u Wild to boli top forwardi Parise a Haula. BB tak skombinoval kvalitnú top 6 keď dal znovu dokopy lajnu Niederreiter - Staal - Coyle a druhú lajnu nechal nezmenenú. Naopak bottom 6 bola už nevýrazná a skôr mali defenzívne inštrukcie a povinnosti. U Pariseho to taktiež nie je nič vážne, iba ochorel a tak dostal príležitosť Schroeder ktorý sa skvelo chopil príležitosti a hneď aj skóroval.

MTL mali skvelú bilanciu, či už na domácom ľade 15-2-2 najviac bodov z celej ligy a takisto mali tušim aj 18-2-2 keď skórovali ako prvý v zápase takže i napriek ich absenciám som už aj trocha očakával koniec víťaznej šnúry, ale tá sa natiahla už na 9 zápasov, čo je vyrovnanie franchise rekordu z roku 2007. A hneď čaká Wild azda najťažší oriešok v podobe Rags, nielenže sa jedná o b2b, absencie klúčových forwardov, ale navyše Rangers naposledy vysoko podlahli proti Pens 7:2 takže budú mať čo napravovať.

Dnes oba tímy zahrali hrozne presilovky, nielenže ani jeden tím nevyužil početnú výhodu, ale obaja inkasovali. U Wild sa dokonca jednalo o prvý inkasovaný gól počas PP. Obaja brankári zachytali znovu svoj štandard, kým Doobie by sa nedal viniť ani z jedného gólu, či to bol únik alebo až následná dorážka, tak u Coreyho bol gól od Schroadera chytateľný, kde strelcovi pomohlo i šťastie.
Za domácich sa mi najviac pozdával Lehkonen a sa aj čudujem, že pri tolkej maródke predsa len nedostával viacej IT :hmm: .
Jen tě poupravím, Andrighetto nám nechyběl z důvodu zranění, ale byl poslán zpět na farmu, protože Therrien nepochopitelně upřednostňuje Terryho. Naopak chyběl Jemelin, který ti ve výčtu chybí, protože se mu narodilo dítě a na jeho místo byl povolán z farmy Hanley.

Taky jsem si na vás věřil, ale po dobrém začátku přišel váš první hooodně soft goal, který Carey inkasuje párkrát do roka. A v tak těsném zápase to asi rozhodlo.

Lehkonen je v prosinci beast, jeho pátý gol. Na poměry MT je Lehkonen královsky využívaný jakožto rookie, miluje i jeho defenzivní hru, takže se jej nebojí poslat na led i v posledních minutách zápasu.

My jdeme pokračovat v nejtěžším B2B ever. Včera Minny na 8W streaku, dneska CBJ na 11W streaku :nervozny:
Minnesota1 píše: A hneď čaká Wild azda najťažší oriešok v podobe Rags, nielenže sa jedná o b2b, absencie klúčových forwardov, ale navyše Rangers naposledy vysoko podlahli proti Pens 7:2 takže budú mať čo napravovať.
+ v bránke Kuemper takže očakávania pred zápasom boli nízke, ale predsa len ztoho bola ďalšia výhra.
Nový klubový rekord v počte straight wins a navyše Wild prekonali ďalší rekord, keď ešte nikdy sa im nepodarilo streliť 5 gólov v jednej tretine na lade súpera. Aby toho nebolo málo tak po 1x v sezóne Wild nastrielali 7 gólov. Takže ďakujem tímu, krajší darček na Vianoce ani nemohol byť :poklona2:

Už pri zápase s Habs som spomínal famózne poskladanú top 6, ktorá to dnes pretavila i v skórovej listine. Dokopy dnes nazbierali 16 bodov

V záverečnej tretine Rags preradili na vyššie obrátky ale to už nestačilo na zvrat v zápase. Síce trafili 2x tyčku a mali aj lepšie gólové príležitosti ale v tomto dejstve i Darcy podržal tím.
Celkový počet striel v tretine bol 12:1 a aj to gól do empty net ale zasa až taký valec v podaní domácich to nebol. Wild mali tiež prečíslenie 2na1 bez strely a taktiež i zopár dobrých striedaní v útočnej tretine ale bez streleckého pokusu. V podstate to už len dohrávali, prioritou bolo neinkasovať čo najdlhšie, čo sa aj podarilo.

Klobúk dole čo zatiaľ urobil BB s tímom :klobuk: . Aj nasadenie Kuempera na tak dôležitý zápas keď bol v hre franchise rekord. Čím mu ukázal dôveru a nielen nasadzovanie dvojky na papierovo slabších súperov ako naposledy proti Yotes. Musí chytať aj takéto zápasy, nech je pripravený kedykoľvek nastúpiť na hociktorý zápas.
Výborný mix formácií
A aj skresal IT u Sutera, ktorý v tejto sezóne odohral tušim len 2x nad 30min kým pod Yeom bol strašne vyťažovaný a mával za posledné sezóny aj 20-30 zápasov nad 30min.

Konečne to tam padlo aj Scandellovi, ktorý čakal na gól takmer rok. Naposledy sa presadil 7.januára.
:jn:
Onedlho si aj navzájom zmerajú sily Wild vs CBJ ale pochybujem, že by obom tímom stále vydržal W streak.
Tak tento zápas mi pripadal nevýrazný. Znovu predovšetkým súboj brankárov Rinne - Dubnyk. Paradoxne navrátilci Parise a Haula sa moc neukázali čo malo za následok stagnáciu prvej aj tretej lajny. Síce Parise skóroval, ale to bol skôr lucky teč v PP ale v event strenght boli spomínané lajny nevýrazné. Na tripe u Habs a Rags to docela dobre išlo formácii Nino - Staal - Coyle, keď spolu už odohrali viacero zápasov i z úvodu sezóny. Zatiaľ čo teraz to vyzeralo iba na papieri ako prvá lajna. Takisto Haula neodohral dobrý zápas, ale obaja vypadli z herného rytmu takže to je pochopiteľné a i napriek tomu znovu plný bodový zisk.

Dneska najväčšia spokojnosť so štvrtou lajnou. Najväčší dojem zanecháva Schroeder, ktorého je docela vidno a vidieť že veľmi bojuje aby si udržal miestenku v tíme. Cannone bol vytlačený zo zostavy, Gabriel nehral kvôli zdravotným problémom, ale keď to pôjde takto ďalej tak by si mal Jordan udržať fleka.

Taktiež i Suter po dlhej dobe mal negatívnu stats v +/- ale dnes to mal docela nepríjemné keď takmer pri každom dotyku s pukom bol vypískaný.
Pozitívom je, že tie predĺženia a nájazdy sa pomaly, ale isto začínajú vyvíjať dobrým smerom. Keď v minulej sezóne sa v 3na3 stratilo množstvo extra bodov, tak teraz je už bilancia 4W-4L a omnoho lepšie sú pokonbinované tie dvojčlenné útoky. Konečne bola roztrhnutá i fínska dvojica Koivu-Granlund kým obaja sú skôr playmakeri a všade je to o dobrom hráčovi s puck possesion (Koivu, Staal, Coyle, Granlund) a o rýchlom strelcovi (Zucker, Haula, Parise, Schroeder)

Napokon Wild aj CBJ znovu víťazne, obom tímom ostáva už len jeden zápas, kým narazia na seba a ak by im obom vydržal W streak tak by to bol fenomenálny zápas, čo bude tak či tak. Wild medzi tým privítajú doma Isles a CBJ hrajú vonku u Jets.

Hawks 3 prehry v rade :clap: už je načase vystriedať ich z čela konferencie :petrik:
Toto bol riadny nervák :heat: do polovičky zápasu to vyzeralo, že by Halák mohol byť aj hrdinom zápasu i keď ten prvý gól bol soft ale potom prišiel uragán v podobe troch gólov v rozmedzí 1:20 čo je nový franchise rekord, vyrovnanie rekordu v počte domácich výhier, natiahnutie rekordu v počte wins a rekord v tohtosezónnej návštevnosi. Latka je už nastavená strašne vysoko, tieto rekordy sa budú už len veľmi ťažko prekonávať, preto to treba natiahnuť čo najviac :-D

15 rôznych hráčov bodovalo. Presadila sa každá formácia. Dlho to vyzeralo, že tretí útok Nino - Haula - Coyle ostanú bez bodu, ale napokon sa im podarilo skórovať najdôležitejší GWG zápasu. Viacerí hráči ako Koivu, Parise sa vyjadrili, že sa necítia byť pod tlakom v dôležitých momentoch, že musia skórovať. Tie útoky a depth sú tak vyvážené, že to tam padá každej lajne.
Zamrzel len ten úvod tretej tretiny, kde z pohodlného dvojgólového vedenia bolo rázom vyrovnané ako keby to už boli isté 2 body. Laxný prístup hráčov, soft góly, ale potom už to bol znovu koncentrovaný výkon.
Dubnyk po 1x v sezóne inkasoval 4 góly, ale Isles sú nepríjemný vo vzájomnej konfrontácii. Stále sú Isles jediným tímom v lige, ktorý dokázal vyhrať nad Wild rozdielom 2 gólov.
Minnesota1 píše:teraz to vyzeralo iba na papieri ako prvá lajna.
Najväčší dojem zanecháva Schroeder...

Nenechalo to dlho čakať, obzvlášť po inkasovanom góle na 1:2 boli Wild v kŕči, bolo aj nebezpečné prečíslenie hostí, kde mohli odskočiť na rozdiel 2 gólov. Zároveň to bol okamih kedy BB premixoval lajny. Do prvého útoku dal Schroedera, ktorý si vymenil pozíciu s Pommerom. Výsledok naseba dlho nenechal čakať, Pommer si hneď pripísal asistenciu pri Stewartovom góle a Schroeder skóroval. Vyzerá to na nové zloženie prvej lajny.

U Staala to vyzeralo, že skončí jeho 8 zápasová bodová šnúra, ale napokon v samotnom závere skvelo vyviezol puk cez dvoch hráčov a naservíroval pre Granlunda pohodlný gól.
BB má 8 of 9 division titules s Minny to vyzerá na najťažší challenge, kde nemá k dispozícii tak hviezdne nabitý tím ako u Caps a Ducks, ale zatiaľ to vyzerá na najlepšej ceste.

Tak a je to tu súboj titánov Wild vs Blue Jackets. Na nový rok sa skončí jedna spanilá jazda či už 12 alebo 14 zápasová W streak. Doteraz bol v NHL rekord, keď naseba narazili tímy s 7 zápasovou šnúrou. Oba tímy naposledy prehrali s Flames. GWG Z WCH 20 majú Wild zastúpenie v podobe 4 hráčov z toho traja sú hneď kapitánmi svojich repre.
Obrázek
Joel Eriksson Ek 3+2
Luke Kunin 0+2
Kirill Kaprizov 5+3 a momentálne vedie bodovanie s 8 bodmi :cookies: . Jemu to azda najviac prajem nech sa presadí. Wild už dlho nemali dobrého rusáka v tíme, vyzerá to byť na dobrého strelca a ktovie možno raz pôjde v šlapajách Ovci, Tarasenka, Malkina, Anisimova či Panarina.
1901 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS