Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

no uvidíme, skôr verím tomu, že ho dá Schwartz, ale poteší každý kto zavesí :yes:
no a že dnes sedí Jaškin, je dobre, potrebuje troška oddychu :wink2:
Juhuhuuu, tohle je luxusní... Blues na dvě porážky dokázali opět navázat výhrou, takže v této sezóně ještě ani jednou neprohráli třikrát v řadě. :respect:
Zápasy proti Pittsburghu jsou vždycky velmi vyrovnané a posledních 5 zápasů skončilo pokaždéy pouze o gól, s tím že máme z těch 5 mačů velmi pozitivní bilanci 4-0-1. Za dnešní výhrou stojí především kvalitní týmový výkon, 100% nasazení od všech, maximální obětavost a samozřejmě i trochu štěstí. Velkej palec nahoru zaslouží Elliott. On teď konečně plní tu roli, se kterou vlastně přicházel, a to dělat backupa na plný úvazek. S Halákem to nikdy nebylo úplně jasné, jak vlastně je má člověk brát, kdo je první a kdo druhý brankář, ale teď s Millerem je to naproto jasně dané, že je dvojka a pokud bude takové výkony předvádět pokaždé, když dostane šanci, tak budeme všichni spokojení. Navíc si získá plusové body při hledání nového angažmá, které ho v létě čeká.
Obrovskou radost mám z našeho dnešního penalty killing. Pens maj nejlepší přesilovku v lize, proměňujou každou čtvrtou. My jim jich nabídli 5, s tím že i jednu skoro dvouminutovou 5-on-3 a výsledek je žádný gól a jen 10 střel. :klobuk: Navíc kvalitně zahraný byly úplně všechny, včetně té 5-on-3. Když si k tomu připočtu, že náš gól jsme vstřelili vlastně při naší přesilovce (statisticky už to PP gól nebyl, ale opticky to bylo ještě při té výhodě), tak jsme dá se říct je porazili jejich vlastní medicínou. :giggle:
Vyzdvihovat dneska nějaké jednotlivce (krom Ellse) snad ani nemá význam. Jak už jsem řekl v úvodu, tohle byl především kvalitní týmový výkon. Koukat na backchecking a vlastně na celkovou defenzivní činnost Steena, Backese, Oshieho, Schwartze, Sobotky... to je prostě fantazie. Osobně bych se vůbec nedivil tomu, kdyby Steen i Backes byli oba nominovaní na Selkeovu trofej, protože jejich defenzivní činnost je fakt top top v rámci celé ligy. Takhle kvalitně odbránit Crosbyho i Malkina, wow.

Crosby má v 8 zápasech proti Blues, které v kariéře odehrál, teď bilanci 0 gólů a jen 4 áčka. Jsme společně se San Jose a Chicagem jedinými třemi týmy, kterým ještě nedal gól. :fucker2:

EDIT: Ještě jedna zajímavost. O té obrovské obětavostí svědčí i Corsi a Fenwick. Corsi (tedy průměr všech střeleckých pokusů) hraje ve prospěch Pens v poměru 54.3 % k našim 45.7 %, kdežto Fenwick (průměr všech NEZBLOKOVANÝCH střeleckých pokusů) je v náš prospěch (!!!) 51.9 % k 48.1 % ze strany Pittsburghu. Za celou dobu, co sleduju tyhle statistiky, jsem tuším neviděl nikdy nic podobného. Fakt klobouček za to, kolik toho naši hráči dneska zablokovali.
Takto ked ste hrali s flyers a pens v b2b, kto ma podla vas lepsi tim? :jn:
kajo píše:Takto ked ste hrali s flyers a pens v b2b, kto ma podla vas lepsi tim?
Musím říct, že na mě udělali větší dojem Flyers. Viděl jsem i oba vzájemné zápasy mezi Flyers a Pens minulý víkend a Philly má prostě TÝM, hrajou tak, že jsou nebezpeční při každém střídání, jejich herní projev se mi zamlouvá mnohem víc. Navíc teď je Philly red hot, jak už jsem psal dřív dneska. Pittsburgh je postavenej na Crosbym a Malkinovi a když nejsou na ledě, jsou neškodní. Upřímně jsem vlastně dnes nijak nezaregistroval Goce, Suttera a tyhle bottom-6 hráče.
s tým môžem len súhlasiť, Philka hrala o tiredu lepšie, viac agresívne, boli všade, PIT sa až moc zameral na tie ich dve žihadlá, ktoré sme si ustrážili :wink2:

ono fakt sme včera v defenzíve predvádzali výkon, na ktorý je radosť pozerať, hráme fantastické oslabovky, hráči sa vidia a kombinačne sme na tom tiež skvele. Výkon brankára už honziss spomenul. :good:
Celkovo je zbytočné ešte niečo dodávať k hodnoteniu zápasu, honziss to vystihol veľmi dobre a myslím že na nič podstatné nezabudol. :good:

Čo ma ale s blížiacim sa PO troška znepokojuje, sú tri veci : :!:
:arrow: Efektivita. V posledných zápasoch sme si zakaždým vypracovali viacero sľubných šancí a premieňame z nich minimum. :? V zápase s CHIC sme vyšli úplne na prázdno, s Philkou vo vyrovnanom zápase sme dali jediný gól a aj preto prehrali a včera sme dali tiež jediný gól, no našťastie to stačilo. Ani si nespomínam na takto dobre zvládnutý B2B zápas z našej strany a ešte proti tak silnému súperovi.
:arrow: A druhá vec, ktorú mám na srdci a v PO bude nesmierne dôležitá, musíme viac využívať PP. Na pohľad je to pekné, sme agresívni, točíme súpera, ale nevyužívame túto výhodu tak, ako by sme mali, ak chceme v PO pomýšľať na výraznejší úspech. :yes:
:arrow: za tretie, až veľmi ľahkovážne nechávame súperovi výhodu PP, to sa nám neskôr môže vymstiť. V PO bude veľmi dôležitý každý detail a aj keď hru v oslabení zvládame zatiaľ dobre, uberá nás o cenné sily a na to si budeme musieť dávať veľký pozor.
Ja bych to az tak dramaticky nebral (s tou kritikou na nas v porovnani s Flyers).. Od kaja trosku ucelove zahrano :neviem:

I pro nas to byl B2B a s nasim vykonem jsem byl vicemene spokojeny, az na presilovky (ale bylo evidentni ze PK Blues je famozni). Bylo videt ze Blues uz nechtej prohrat dalsi zapas a hrali to velmi seriozne, nicmene 5 na 5 jsme nebyli horsi (spise naopak ale bylo to hodne takticky, tak jako vzdycky v nasich zapasech). To je pro me dulezite zjisteni, individuality z nasi strany nebyly videt ale pokud se Blues rozplyvaj jak nam nic nedovolili, tak myslim ze my jsme vam toho dovolili stejne malo. Byl to od zacatku zapas o jediny chybe, rozhodovalo trosku stesti v zaveru.

Vysledek pro me neni v tehle fazi sezony nejdulezitejsi, ale smerem do PO me tenhle vykon celkem potesil coz je v posledni dobe spise vyjimka). Tak jak jsme to prohrali, jsme to mohli i 1:0 vyhrat a to je fajn ze umime zahrat i tenhle styl zapasu na solidni urovni. Je dulezite uvest, ze narozdil od Flyers furt zdaleka nehrajeme v komplet sestave. Ale jo, zmakli jste to vy, takze grats, byl to narocnej zapas a verim, ze vam tahle vyhra dela radost (me by taky delala).
Walt » Pon Mar 24, 2014 6:47 am píše:s tým môžem len súhlasiť, Philka hrala o tiredu lepšie, viac agresívne, boli všade, PIT sa až moc zameral na tie ich dve žihadlá, ktoré sme si ustrážili :wink2:
či to nebude aj tým, že philla naháňa každý bod, aby postúpila a na druhej strane pens majú postup jasný a základom je nezraniť sa pred PO :neviem:
Malinko jsem se v posledních dnech ponořil do Extra Skateru s cílem důkladně si statisticky zhodnotit přínos jednotlivých hráčů, jejich využití, přednosti a vůbec si pořádně utřídit tady tuhle statistickou stránku, kterou osobně na hokeji zbožňuju (bože, děkuji za vynález Extra Skateru :pray: ). Tak pár poznámek...

Nejdříve se zastavím u Game-by-game 5v5 close FF% tabulky, která ukazuje týmový Fenwick zápas za zápasem v grafu...

Obrázek

V tomhle grafu mě velice zaujaly hodnoty čtyř zápasů, ve kterých byl Fenwick drasticky proti nám, tedy byli jsme soupeřem přestříleni na plné čáře. Ty hodnoty jsou zajímavé proto, že první tři sloupečky mířící nejvýrazněji dolů patří jen jednomu týmu - hádejte kterému - ano, je to San Jose. To nás v letošní sezóně sweeplo skutečně výrazně a - i při započtení mého nedobrého dojmu z těch zápasů - musím uznat, že je to soupeř, který to na nás letos umí a pakliže se dostaneme až do finále konference, tak doufám, že se tam nepotkáme právě s Sharks. Ten čtvrtý sloupeček patří New Jersey, které sice je possession týmem, ale ten zápas byl nějaká anomálie a (doufám) nemá takovou váhu, jakou mají ty hodnoty Fenwicku ze zápasů s Sharks.

Ale teď už k hráčům... Nejprve sem zase nadhodím tabulku s grafem (ach jo, už jsem jako Vladimír Železný)...

Obrázek

Tahle tabulka ukazuje Player usage. Kolečko znázorňuje průměrný ice-time a barva zase hráčovo Corsi při hře 5-on-5.

1. Roy & Stewart. Před sezónou se od nich čekalo mnoho. Říkalo se, že Roy je přesně ten playmaking center, který pomůže Stewartovi pozvednout hru na ještě větší úroveň, že to bude geniální dvojice do druhého útoku, atd. Žel to nevyšlo a kdo se ptal proč, jejich výsledek v téhle tabulce je všeříkající. Ač oba chodili nejčastěji z celého týmu na led při buly v útočném pásmu (u Roye to dělá 41.7 % všech shiftů, u Stewarta 38.0 %), nedokázali tady tuhle výhodu využít ani k tomu, aby byli v kladných hodnotách Corsi. Navíc jak tabulka říká, oba chodili na led častěji proti bottom-6 lajnám soupeře. Takhle by to nešlo. Stewart už je pryč, Roy s velkou pravděpodobností po sezóně odejde jako FA. Jeho podpis za 4 M se nakonec neprojevil jako dobrý tah, zaplaťpánbůh, že to je jen jednoletý kontrakt. V tuto chvíli plní aspoň relativně spolehlivě roli bottom-6 hráče, ale očekávání od něj byly rozhodně větší.

2. MVP Pietrangelo. Alex je nejčastěji chváleným hráčem komentátory zápasů Blues Johnem Kellym a Pangerem. Je i nejčastěji chváleným hráčem mnou. A je vlastně chválen všemi, kdo Blues pravidelně sledují. Po právu. Při důkladném pohledu na jeho statistiky je to jasné proč. Je nejčastěji využívaným hráčem - tráví na ledě 41.5 % veškerého času (druhý Jay-B je o dvě procenta za nim, třetí Shatty je na hodnotě 33.5. %). Teď po zápase s Pittsburghem byla všeobecně velebena naše PK, vězte, že Alex je opět nejvyužívanějším hráčem i při ní s 54.9 %, druhý je Jay-B 53.3 % a za nima je obrovská propast, protože žádný hráč se s využitím na PK nedostal ani na 40 %. Oni dva tedy mají na tom, jak PK hrajeme a jak jsme na ní úspěšní, obrovský, vlastně spíš největší, podíl. Pro doplnění - jeho průměrný čas na PP je 50.2 %, a je to třetí nejvyšší v týmu, vede Shatty s 59.0 % a mezi nimi je ještě Steen. V návaznosti na tady to pak zmínim další věc - a to asistence. Pietro jich má v tuto chvíli 40, tj. nejvíc v týmu, zajímavé je pak rozdělení na A1 a A2. Těch primárních asistencí (tedy malinko hodnotnějších) má 22 (a 18 sekundárních), což je druhé největší číslo v týmu, víc má jen Oshie (24). Pro srovnání Shatty nasbíral primárních asistencí jen 11 k 21 sekundárním a Bouw 13 k 17. A pro ještě širší srovnání, tak z beků, kteří mají stejně nebo více áček, než Alex (tj. Keith, Karlsson, Yandle, Subban) má pouze Yandle více A1 (26). Ostatní mají počty A2 převyšující hodnoty A1.
No, a ještě zase ke grafu výše. Ten ukazuje hodnoty při plném počtu hráčů na ledě a je z něj patrné, že Pietro pravidelně chodí proti nejlepším lajnám soupeře, jen o malinko častěji startuje shifty v offensive zone a i přes to si dokáže držet relativní Corsi +3.0 % oproti týmovému Corsi. O Blues se často říká, že jsou vyrovnaný tým bez žádné velké hvězdy, pro mě ale tou hvězdou je právě Pietrangelo a pokud by se volil týmový MVP, bude on určitě nevětší kandidátem.
Letmo jsem kontroloval i čísla dalších top beků v rámci ligy a nikdo nemá v průměru všech čísel, na které jsem se díval, takové hodnoty, jaké má Alex. Upřímně je pro mě velký kandidát taky na Norrisovu trofej, minimálně nominace na ní by ho minout neměla. Jestli mine a dostane to Karlsson, tak pro mě ta trofej ztratí veškerou hodnotu.

3. Schwartz & Tarasenko. Pokud se říká, že Blues letos dospěli do té role contendera, pak dospění těchto dvou na tom má velký podíl. Loni byli oba dva pouze v rolích rookie a příslibů, ale letos se z nich vyklubali lídři a hráči, kteří budou zanedlouho world top class. A takový development dost možná nikdo nečekal. O Schwartzovi se tu teď docela mluvilo, ale já se zastavím u Tarasenka. To je sniper, velmi aktivní střelec a hráč, jehož ofenzivní potenciál prostě nemá hranice. Je nejlepší v týmu v relativním Corsi proti týmovému +7.4 %, což je o dost více, než má druhý Steen (4.8 %). V tabulce výš lze vyčíst, že má samozřejmě mnohem víc shiftů v OZ, ale tady se skvěle nabízí to porovnání právě se Stewartem, heh. A to si vemte, že tohle je jeho sophomore season, která bývá postrach snad pro všechny kluky, kteří naskočí do NHL. Upřímně, u Tarasenka čekám to, že by z něj časem mohl být i 50+ gólový střelec. Když člověk sleduje jeho wrist shot a vůbec jeho práci s hokejkou, tak si říká je wow. Navíc na sobě pořád maká, snaží se zlepšovat. Jsem rád, že hraje právě za Blues a já budu moct jeho development sledovat pěkně "z blízka" i nadále.

No, to by pro teď asi stačilo. :giggle: Snad to není moc dlouhé a někdo si to přečte. Howgh.
Jestli tě můžu nějak utěšit - resp. jestli tě to vůbec může utěšit -, tak věz, že větší 5v5 CF% (což je přece jen komplexnější statistika, mám ji o něco "radši") sme měli hned v 37(!) jiných zápasech než v tom z vašeho pohledu nejhoršim (3:6).. a šlo přitom mimo jiný o dva zápasy s Pens (prohra 1:5, výhra 5:3), dva s Bruins (prohry 1:2 a 0:1), jeden s Kings (SO výhra 3:2) nebo dva s Avs (SO výhra 5:4, prohra 3:4)...

Takže čistě z našeho pohledu - čili s pohledu mančaftu, co je zvyklej průběh zápasů bez debat kontrolovat - ste pořád dost suverénně jednim z těch elitních týmů. Na tom se navzdory všem těm vašim prohrám - a jak sem se snažil zachytit závorkama výše, větší possession se samozřejmě automaticky nerovná výhře, kór proti tak kvalitnim (jmenovanym) týmum - opravdu nic nemění.

(My sami mimochodem v tomhle směru, když to vezmu kolem a kolem s přihlédnutim k možnym PO soupeřum, vycházíme z týhle statistiky nejhůř s Anaheimem. Pod magickou hranicí 50% sme se s nima letos ocitli hned třikrát. No, a chybět samozřejmě nemůžou ani mače ve Staples Center, kde sme se dvakrát sotva udrželi na 40%, klasická tragédie.)

A aby to teda bylo kompletní, a to srovnání opravdu korespondovalo s tim tvym grafem, tak větší 5v5 FF% sme měli v 35 zápasech... tady je pak celkem kuriózní, že naprosto všechny tři vzájemný souboje sou v tomhle sloupečku ukázkově slepený dohromady s minimálníma rozestupama (55,3%-55,9%).

:)
pozerám že si dnes mal kopec času hrabať sa v štatistikách honzo :)
dnes hráme na ľade TOR a zdá sa, že by to mal byť ďalší zaujímavý a ťažký zápas.

- dúfam, že získame 49. tohto-sezónne víťazstvo
- v bráne sa objaví Miller
- v obrane zasa Colaiacovo, spolu so Shattenkirkom v treťom páre, dnes teda dvojica Jackman - Polák ako druhý pár
- Tarasenko stále na IR a Berglund presunutý na centra do 3. lajny (Roy je zranený)
- ako teda budeme hrať :

Alexander Steen - David Backes - TJ Oshie

Brenden Morrow - Vladimír Sobotka - Jaden Schwartz

Magnus Pääjärvi - Patrik Berglund - Steve Ott

Chris Porter - Maxim Lapierre - Ryan Reaves


Jay Bouwmeester - Alex Pietrangelo

Barret Jackman - Roman Polak

Carlo Colaiacovo - Kevin Shattenkirk


očakávam našu pozornú hru s rýchlymi protiútokmi, väčšiu efektivitu strelcov, konečne gól z hokejky Steena a Schwartza, skvelý výkon Millera a obrany a naše víťazstvo. :yes:
Nerobím to často, ale vzhľadom na našu situáciu dnes kričím Let's go BLUES ! :wave: :ciga: :pray: Pomôžte nám výhrou v riadnom hracom čase :wink2:
Dnes začína parádna porcia 5 domácich zápasov v rade (MIN, DAL, PHI, BUF, COL) potom na skok do CHIC a zasa doma s WSH, kde sa proti nám postaví v bráne Jaro.
Tak koľko bodov v týchto zápasoch získame páni..? :frajer2:

Za seba to vidím tak na 11. Nehráme žiaden B2B zápas, čo je dobré, naviac doma sme nesmierne silní a forma stúpa. Vidím to pre nás dobre :yes:
Roy späť v zostave a tak dal tréner zasa Dallas line dokopy, dnešná zostava by mala vyzerať takto :

Steen - Backes - Oshie

Berglund - Sobotka - Schwartz

Morrow - Roy - Ott

Pääjärvi - Lapierre - Reaves



Bouwmester - Pietrangelo

Jackman - Polak

Colaiacovo - Shattenkirk


G - Miller

dnes verím, že Minnesotu porazíme, hráme doma, forma je v poriadku a zdá sa že sa nám prvá lajna rozstrieľala.
Minnesotu jsme porazili letos už třikrát ze tří pokusů, tak věřím, že v téhle letošní tradici budeme pokračovat. :good:

Jinak musím říct, že náš kalendář ve zbytku sezóny je pro nás velmi přátelský a máme dobrou výchozí pozici pro boj o President's Trophy. Hrajeme ve zbytku sezónu už jen třikrát venku a navíc hned šestkrát budeme hrát s divizními rivaly, v zápasech s nimi jsme letos získali 42 bodů z 46 možných. :yahoo:
najbližšie dá hetrik Steen? :lol2:
Ahojte :) Jak se tak dívám Blues tu mají hodně příznivců, což je dobře, tak doufám, že tady snesete ještě jednoho.

Doufám, že to dnes Blues zvládnou. Proti Dallasu to bude těžké, pudou po nás, vzhledem k jejich postavení v tabulce, kdy potřebují každý bod. Navíc podle mě je to jeden z nejrychlejších týmů ligy a také fakt, že jsou (v mých očích) celkem nevyzpytatelní co se předvedených výkonů v jednotlivých zápasech týče, napovídá, že to dnes nebude sranda.

Věřím, že vyhrajem a připíšem si 51. vítězství v sezoně, čimž bychom vyrovnali klubový rekord ze sezony 1999/00 :good: Kromě toho by vyrovnal své maximum taky Hitch, který coby Head Coach Dallas Stars dosáhl na tuto metu v sezoně 1998/99. Hráči by tedy (kromě toho že hrají o Presidenta) měli mít o mtivaci postaráno.
Jinak mě v našem posledním zápase potěšila přítomnost amerických paralympioniku ve sledge hokeji (nebo jak se to píše). Takoví lidé si zaslouží neskutečný obdiv a já před nimi smekám :klobuk: Btw. Sobotka si připsal 30.bod a stal se tak v pořadí 11.hračem, kterému se to v rámci klubu povedlo.
Vítam ťa :)

Pravda s tým Dallasom ale pre nich je to b2b zápas a ešte k tomu proti nám. Ja sa dnes o 2 body neobávam :wink: . Aj keď pri včerajšej kanonáde mlčali Seguin s Bennom tak je dosť možné, že práve nás budú chcieť zraziť :P.

Mimochodom v St. Louis máme momentálne aj svojho zástupcu Maťa (bernie), ktorý už bol na zápase s Wild a čakajú ho ešte 4 zápasy tak dúfam, že prinesie šťastie :).
Joe S. píše:najbližšie dá hetrik Steen? :lol2:
Toho budú strážiť, dnes dá hetrik Schwartz. :frajer2:
yoko píše:Ahojte Jak se tak dívám Blues tu mají hodně příznivců, což je dobře, tak doufám, že tady snesete ještě jednoho.
tak vitaj, sme radi za každého nového fanúšika :wink2:

dnes to bude myslím si fajn zápas, rýchly a dostatočne tvrdý, s osobnými súbojmi a častou streľbou, DAL v noci naložil NSH 7 a budú rozbehnutí. Pravda majú za sebou cestu a menej odpočinku a to by malo hrať v náš prospech, takže dúfam, že práve tento fakt využijeme. Sme doma a tam sme istí. Ale nebude to žiaden ľahký zápas, očakávam, že to rozhodneme až v 3. tretine. Ale beriem akékoľvek víťazstvo.
Na Steena som dnes tiež myslel, že by mu to tam mohlo padnúť. :)
Dneska to bylo dle očekávání hodně těžkopadné, upracované a prakticky cely zápas jsme tahali za kratší konec. Když už jsme dali kontaktní gól, Dallas zanedlouho zase odskočil. Mohlo být ale i hůř, kdyby Seguin mířil v první třetině o kousek lip (kromě téhle šance byl pro mě v zápase neviditelným) a Eakinova teč skončila taky na tyči.

Líbil se mi Schwartz se Sobotkou, Pietro zase téměř neslezl z ledu, byl všude. Škoda, že to tam do třetice nespadlo Steenovi. Ott mi připadal, že byl dneska ve svém živlu.
yoko píše:Ahojte :) Jak se tak dívám Blues tu mají hodně příznivců, což je dobře, tak doufám, že tady snesete ještě jednoho.
Vítej! Rozhodně budem rádi za tvé postřehy, čím víc fanoušků nás tady bude, tím lépe. :pivo2:

Jinak jak tak koukám, tak s Dallasem nám to moc nevyšlo. Byl jsem na víkend pryč, tak jsem to neviděl, ale vůbec se mi to teda nelíbí, že jsme s nima prohráli už dvakrát za sebou. To aby jsme snad začali doufat, aby jsme je nechytli v 1. kole. :scare:
Miller má první shutout v dresu Blues. :thumbsup: Koukal se někdo? Já přes týden teď noční zápasy moc stíhat nebudu a na záznamy taky moc času nemám, tak budu rád za aspoň krátké reporty od vás.
Obrázek :giggle:
Ted koukam, ze tam nade vsi pochybnost bylo hakovani na Raffla :-)
Toho sem si ani nevsiml. Jinak by byl v daleko lepsi pozici a pak by ta nahravka davala smysl.
5276 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG