Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

pitak píše:V cz zpravach sem nekolikrat slysel, ze ma sobotka nakou klauzuli, kdy mohl po kazde sezone v KHL odejit zpet do NHL.. Nicmene nevim jak moc je to spolehlive..
Klauzulu mat nemoze, pravidla to zakazuju. Mal dohodu, ale kedze ho Ava nechce pustit, neviem ako bola presne formulovana. Mohlo sa to tykat prveho roku a nie dalsich.
Hoci aby som bola uprimna, mna Sobotka nepresvedcil.
mt-svk píše:
pitak píše:V cz zpravach sem nekolikrat slysel, ze ma sobotka nakou klauzuli, kdy mohl po kazde sezone v KHL odejit zpet do NHL.. Nicmene nevim jak moc je to spolehlive..
Klauzulu mat nemoze, pravidla to zakazuju. Mal dohodu, ale kedze ho Ava nechce pustit, neviem ako bola presne formulovana. Mohlo sa to tykat prveho roku a nie dalsich.
Hoci aby som bola uprimna, mna Sobotka nepresvedcil.
Tak komu kdy prospěla tato KHL přestupní cesta kromě Jágra? NHL-KHL-NHL je skoro utopie z hlediska hráčského rozvoje či vůbec udržení dané výkonnosti a to i v rámci vstupu do nejlepších hokejových let. Je to prostě velký, nevratný krok zpět, ale v tomto konkrétním případě nese velkou část viny vedení St. Louis, alespoň dle mého úsudku.
Novis44 píše:ale v tomto konkrétním případě nese velkou část viny vedení St. Louis
A to v čem?
Přepálený prachy pro Stastneho v přímé konfrontaci s drobnýma pro Sobotku. Propastný rozdíl. Ten tah se mi vůbec nelíbil. Sobotka měl dostat větší roli, měl na to. Důkazů předložil dost. I zpětně to hodnotím :thumbsdown: , snad i víc, než v době dění.
Stastny nepřicházel jako náhrada za Sobotku a Sobotka neodcházel z důvodu větších peněz pro Stastneho (které byly způsobeny free agent statusem). Tolik k té přímé konfrontaci.

Blues měli nějakou představu o jeho roli a nabídli mu za to odpovídající peníze. Sobotka měl nějakou představu o své roli a žádal za to odpovídající peníze. Arbitráž přisoudila Sobotkovi peníze, které on odmítl akceptovat i v souvislosti s rolí, s kterou s ním bylo počítáno a pláchl radši do Ruska. Blues pak jeho peníze dali Ottovi.

Blues každopádně jeho odchod nijak nepoznamenal. Kdyby zůstal, už má odkroucenou smlouvu, kterou nechtěl a mohl si říct o vyšší peníze, klidně i jinde, než v St. Louis. Takhle je vázaný na přisouzený plat a k organizaci Blues.
Stastny podepsal za 7 a tím se zavřela cesta do top 6 pro Sobotku. Dle výše smlouvy byla jasná jeho pozice v týmu. Smlouva pro Stastneho měla zásadní vliv na úprk Sobotky do Ruska.
:-D

Ok, můžeš svoje opakovat do nekonečna, ale tak ještě jednou:

Blues se Sobotkou nikdy nepočítali do top-6 a podpis Stastneho neměl žádný vliv na smlouvu pro Sobotku.
Novis44 píše:Tak komu kdy prospěla tato KHL přestupní cesta kromě Jágra? NHL-KHL-NHL je skoro utopie z hlediska hráčského rozvoje či vůbec udržení dané výkonnosti a to i v rámci vstupu do nejlepších hokejových let. Je to prostě velký, nevratný krok zpět, ale v tomto konkrétním případě nese velkou část viny vedení St. Louis, alespoň dle mého úsudku.
Nesuhlasim. To nie je vina KHL ale hracov. Mnohi tam prestali hrat naplno, ved peniaze idu a oni su hviezdy. Ale casy sa menia, ani v KHL uz nemozes na pol plynu, priklad Kovalcuk.
Tak Omsk udělal pěknou čáru přes rozpočet. Se Sobotkou se celkem najisto počítalo do 3. útoku. No, dobře mu tak, to má za ten útěk před 2 lety. :yes:

Tohle každopádně otevírá dveře pro hráče na tryoutu nebo pro některého z rookies. Nebo je teď další vhodná chvíle pro to vyměnit Shattenkirka? :jn:
Myslíš že je dobrý krok vymeniť shattenkirka? Podľa mňa je to veľmi dobrý zadák ktorý dokáže aj strieľať góly. A čo sa týka sobotku máš pravdu je to jeho smola že odišiel aj keď som sa tešil že ho túto sezónu uvidím späť v drese blues.
Je to nevyhnutelný krok. Nechci říkat, že je to špatný obránce. V útoku je skvělý, výborný na rozehrávání přesilovky. Ale co se týče bránění, má mezery, které se celkem dobře projevujou v advanced stats, viz můj příspevek z konce minulé sezóně o stránku zpět.

Hlavní ale je, že za rok mu vyprší smlouva a další už mu nezaplatíme. Kromě toho máme za ním Parayka, který se klidně může posunout na jeho pozici v 2. obranném páru, v mých očích je Shatty postradatelný. Přesilovku může rozehrávat Pietro i Parayko. Navíc o jeho výměně se bude spekulovat celou sezónu, což si myslím, že jeho výkonům nepřidá, proto bych byl pro ho vyměnit co nejdříve. Přijít o něj po sezóně bez náhrady by byla škoda.
honziss píše:Je to nevyhnutelný krok. Nechci říkat, že je to špatný obránce. V útoku je skvělý, výborný na rozehrávání přesilovky. Ale co se týče bránění, má mezery, které se celkem dobře projevujou v advanced stats, viz můj příspevek z konce minulé sezóně o stránku zpět.

Hlavní ale je, že za rok mu vyprší smlouva a další už mu nezaplatíme. Kromě toho máme za ním Parayka, který se klidně může posunout na jeho pozici v 2. obranném páru, v mých očích je Shatty postradatelný. Přesilovku může rozehrávat Pietro i Parayko. Navíc o jeho výměně se bude spekulovat celou sezónu, což si myslím, že jeho výkonům nepřidá, proto bych byl pro ho vyměnit co nejdříve. Přijít o něj po sezóně bez náhrady by byla škoda.
absolútny súhlas, Parayko potvrdil kvality a kedykoľvek je schopný Shattyho nahradiť, aj keď to bude znieť akokoľvek nadnesene... :yes:

a inak už sa teším na sezónu, konečne by som mal mať aj viac času na debaty tu na HF-ku :wink2:
Yaks celkem za málo. :jn:
Tak nevim, jestli mel Yak nekdy nizsi value, nez v soucasne dobe. Pro Stl. low risk, jestli yak da aspon 15 golu, tak je z toho druhy kolo.

Verim tomu, ze u blues by se mohl probrat a jeste zaujmout, jestli se mu to ale tuto sezonu nepodari, nejpozdeji v te dalsi uz bude v evrope.

Hodne stesti Yak! (kez by on i paajaravi dostavali hodne sanci :()
No draftove je Yakupov docela pruser :) ale dneska uz je kazdej chyttrej :) ale kdo to tenkrat mohl vedet ze to bude az takovej pruser :)

Treba se probere.Protihodnota je skoro nic a to bych za nej dal taky.
tu by tzv. druhá šanca mohla celkom zafungovať a pokiaľ zafunguje aj chémia v útoku (uvidíme kam ho Hitch nanominuje) tak si myslím, že neprerobíme a bude obojstranná spokojnosť... :yes:
zatiaľ dostal šancu a to ako s ňou naloží, bude už iba na ňom... ja mu držím palce, určite má na to, aby to zvládol.
Uff, tak ať už to začne! :waa:

Předpokládaný lineup pro první zápas:

Robby Fabbri – Paul Stastny – Alex Steen
David Perron – Jori Lehtera – Vladimir Tarasenko
Dmitrij Jaskin – Patrik Berglund – Nail Yakupov
Scottie Upshall – Kyle Brodziak – Ty Rattie/Ryan Reaves

Jay Bouwmeester – Alex Pietrangelo
Carl Gunnarsson – Kevin Shattenkirk
Colton Parayko – Robert Bortuzzo

Jake Allen
Carter Hutton

IR: Schwartz

Hádám, že letos uvidíme trošku jiné Blues, než dříve. Ubyly svaly, přibyla rychlost. Pozvolna dochází k celkové přeměně a odpovědnost jde teď už definitivně k novému mladšímu core, který je postavený kolem Tarasenka s Pietrangelem a Allenem, kterým sekundují Schwartz, Fabbri a Parayko. Od nich se čeká, že povedou klub k budoucím úspěchům, které nepřišly od předchozího staršího core, jehož hlavní tváře už v klubu nejsou.

Velmi zajímavý tah byl proveden trejdem pro Yakupova. Jak už tady padlo, je to low-risk a pokud s ním Hitch s Yeom budou dobře pracovat, není vyloučeno, že najde zabitý potenciál a přidá se jako zdatný sekundant k zmíněnému core. A pokud ne, tak nazdar.

Během sezóny imo přijde trejd Shattenkirka a pozvolný rise Parayka, který dostane Shattyho minuty i na PP.

V opět nadupané Centrální divizi to bude tuhý boj o PO, který zakončíme na 4. místě za Dallasem, Nashvillem a Chicagem.
Zajímalo by mě, jak se díváš na vaši brankářskou situaci. Není to trochu risk z vaší strany?
Pokud se bavíme v rovině brankářských kvalit, tak nemám obavy. Allen byl od chvíle, kdy jsme ho draftovali vychováván jako long-term number one goalie. Kvůli němu jsme si dovolili nechat odejít postupně Bishopa, Haláka, Millera a nakonec Elliotta a rozhodně nemyslím, že by byl horší než oni. Board usoudil, že už dospěl do stádia, kdy je schopný vést ten tým tým jako jednička s cca 60 odchytanými zápasy v sezóně a tak jsme si mohli dovolit pustil Ellse.

Malinko mám jen obavy o to, aby vydržel celou sezónu zdravý. Loni měl v průběhu sezónu zranění, letos se (naštěstí ne vážně) zranil hned v přípravě. Tak snad nebude mít smůlu. Huttona sice všichni chválí, ale myslím, že 20-30 zápasů v sezóně je ideální poloha pro něj i pro klub.
Pár pointů k letošním prvním dvěma zápasům:

- Shattenkirk už by fakt měl vypadnout. V obou zápasech má na svědomí jeden z obdržených gólů. Jeho špatná orientace v def zone a absence trpělivosti a rozvahy v rozehrávce mě začínají čím dál více štvát. Naštěstí pořád dělá body na přesilovce, což už je ale to poslední v čem má nějakou hodnotu. Hitch by měl reálně zvážit snížení jeho IT a přeřazení do 3rd def pairu, kde by měl ještě lehčí matchupy, než má teď a nechat ho hrát hlavně přesilovky. Parayko je v bránění o parník lepší a budu klidnější, když dostane Shattenkirkovy minuty co nejdřív.

- Pietrangelo po Backesovi zdědil krom Céčka i místo na první PP, takže věřím, že by se mohl vrátit ke svým 50+ bodovým sezónám a zase se dostat do řečí ohledně Norris Trophy.

- Lajna Fabbri - Stastny - Steen se mi líbí moc moc!

- Líbí se mi ice-time management pro Yakupova. Hitch ho nechává hrát jen lehčí matchupy v 5-on-5, což znamená jen něco přes 10 minut za zápas, ale myslím, že to je teď přesně to, co ten kluk potřebuje a proti Wild to prokázal. Nejen tím gólem, ale hlavně asistencí Paajarvimu - tam předvedl výborný hockey sense. Na něm je vidět, že to v sobě má. Vidím znaky rozdílového hráče, strašně se mi líbí jeho výbušnost a rychlé ruce. Hitch mj. říkal, že mají vytvořený určitý ice-time development, kdy v průběhu sezóny by těch minut měl dostávat více a počítá se i s využitím na PP. Jsem taky zvědavý, jaké čísla budou generovat jeho advanced stats, kdy 2 zápasy jsou zatím málo na vyvozování nějakých výsledků, ale je to pro mě rozhodně jedna ze nejzajímavějších storyline-to-watch, ke které si budu psát podněty k nějaké hlubší analýze v průběhu sezóny.
Já taky doufám, že se zvedne nejen Yakupov, ale i Paajarvi. Sakra ještě dnes si pamatuji, jak tehdy ovládl MS. Před draftem se na něj hrnula také jen slova chvály. Pak přišlo angažmá u Oilers a následně těžký pád. Teď by to mohlo fungovat. SNAD to bude fungovat.. :)
Uff, tak Rangers nás provětrali zatím nejvíce z dosavadním soupeřů a vítězství z tohodle zápasu je fakt vydřené a zaplacené krví - Brodziak, Lehtera a Gunnarsson odstoupili ze zápasu shodně s upper-body injury a 3. třetinu jsme hráli jen na tři útoky. Rangers v ní měli fakt drtivý tlak ve snaze vyrovnat, což přineslo zajímavost - během 3. třetiny jsme nevystřelili ani jednou na bránu a celkově měli jenom jeden jediný shot attempt. To vedlo v důsledku k tomu, že Rangers končili zápas s brutální převahou v Corsi s 69.33 %.

Obrázek

Celkově to je ale důsledek vývoje zápasu, kdy hned na začátku jel Tarasenko sám na bránu a z takových příležitosti on se obvykle nemýlí.



Rangers tak byli nucení od začátku zápasu dotahovat a ačkoliv měli pasáž v přelomu mezi 1. a 2. třetinou, kdy nás nechali hrát, tak jinak do toho bušili celý zápas a Hutton měl fakt hodně práce, kterou ale zvládl. Až teda na ten druhý gól, který dostal od Zibanejada a jde čistě na jeho vrub za školácké nepokrytí bližší tyče. Za ostatní jisté zákroky v průběhu zápasu je ale snadné mu tuto chybu odpustit.

Moc se mi líbilo využití přesilovky při Pietrangelově gólu:



Hádám, že to byl nacvičený signál, který začal hned u Stastneho vyhraném buly. Nevídám běžně, aby se hráč stavěl na buly a vyhrával ho takhle přímým forhendem na beka. Krásný hokejový moment.

Jinak jeden zajímavý point. Zajímalo mě, koho bude Hitch využívat na roli closera při nutnosti udržet výsledek na konci zápasu, tedy na roli, kterou jsme notně oslabili odchody Backese a Brouwera. A tento kvíz má zajímavé rozhřešení v tom, že na tyhle situace chodí na led David Perron. Po těch třech letech, co byl pryč, se vrátil jako úplně jiný hráč, který je mnohem více defensive responsible, hraje soustředěněji a rozvážněji, než byli fans Blues zvyklí a ne náhodou tak na ledě trávil nejvíce času proti Stepanově lajně. Líbí se mi jeho transformace z nenaplněného potenciálu na 30+ gólového střelce v užitečného role player v top-9. Po návratu Schwartze sice čekám menší úbytek minut a přesun do 3. útoku k Berglundovi s Yakupovem, ale na jeho roli closera to asi nic měnit nebude.
honziss píše: ...
Jestli si to sledoval, co ten Vesey?? Hroznej hype a skutek utek?
Mam ho ve fante. 1 SOG, 1 HIT
Shodou okolností ho mám taky ve fantě. :giggle: Tak jsem ho sledoval trochu víc.

Z toho co jsem viděl tak hádám bude muset udělat určité adjustments pro rychlejší hokej, jde vidět že z univerzity není zvyklý na takové tempo a menší kluziště. Málo času na všechno mu brání, aby více zapojil hockey sense and smarts, které mají být podle scouting reports, které jsem četl, jedněmi z jeho předností. Taky nemá dobrý positioning a najíždí podle mě do špatných prostorů, z toho pramení i to, že má jen jednu SOG. Rysy top-6 hráče má, ale musí na sobě makat a nemyslet si, že to, že vyhrál Hobey Baker Award na univerzitě mu bude dělat jméno věčně. Takže zatím bych to nenazval že skutek utek, ale dal bych mu čas. Uvidíme jak na tom bude za 20 zápasů.
Ve Vancouveru to byla spíš šachová partie, než hokejový zápas. Oba týmy především zodpovědně bránily a trpělivě čekaly na chybu soupeře. Scoring chances bylo poskrovnu. Remíza tedy nakonec byla spravedlivá a jen škoda, že jsme bod navíc nechali Canucks, ale i tak bod z tohodle zápasu beru.

Pointy:
- Tarasenko je fakt beast, kterého nesmíš nechat jet samotného na bránu, protože to vždycky skončí gólem. Nepamatuju, kdy naposledy nedal gól z breakaway. Ze 4 zápasů má zatím 4+2 a hádám, že by letos měl vylepšit své bodové i gólové maximum a možná se i bít s Oviem o Maurice Richarda.
- Vancouver se dobře připravil na naše přesilovky. Postavili hráz na modé čáře, čímž nám velmi znesnadnili zone entry a za celý zápas jsme se při přesilovce pořádně nedostali k tlaku. Obdobně jsme ale my odbránili přesilovky jejich. To oboje pak velmi dobře odpovídá kontextu defenzivního zápasu.
- Schwartz už byl velmi blízko návratu v dnešním zápasu, ale nakonec bude reevaluate ve čtvrtek, jeho návrat je každopádně blízko a rehabilitace nakonec asi nezabere původně odhadované 4 týdny.
5276 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS