Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Jak to vidíte s budoucností Patrika Berglunda? Teď jsem koukal, v poslední době mu to tam začalo docela padat. Nicméně, poslední sezóny jsou ty výkony děsně nevyrovnané. Bylo tu hodně spekulací o výměně a nakonec z nich sešlo. Berglund měl/má velký potenciál. Jeho statistiky z juniorky, případně z prvních sezón určitě náhodné nejsou. Taktéž jeho vůdčí role (MS juniorů, kdysi dávno) nejsou taktéž zanedbatelné a když kouknu na jeho góly (hru Blues nesleduji), tak je vidět, že to má i v rukou. Když k tomu připočtu jeho size a possesion, tak mi z toho vyjde to, že ten hráč nenaplňuje ani trošku svůj potenciál. Však to není zas tak dlouho, kdy atakoval 50ti bodovou hranici. To co se stalo? Přijal "vedlejší" roli a věnuje se spíše defenzivním úkolům a pokud ano, je na to vhodný? Když jsme začal sledovat NHL, tak jsem si vyhlížel mladé nadějné švédské hráče a Berglund mi už od první sezóny u Blues (kde válčil s Oshiem a Perronem) přirostl k srdci. Je to sympaťák a určitě to bude dobrý chlap do kabiny. Na druhou stranu, není plýtvání jeho potenciálu pro Blues drahou a pro Berglunda špatnou volbou? CO myslíte, neprospěla by jemu i Vám výměna?

Napadlo mě to hlavně z důvodu našeho Nicka Bjugstada. Bjugstad je mladý centr, co má potenciál. Jenže talentu máme až až a na centru hlavně, a tak mě napadla (je to taky trošku zbožné přání) výměna s Vámi. Bjugstad for Berglund by mohlo prospět oběma stranám. Oba hráči by restartovali své kariéry, které se dle mého rázně přibrzdily. Je to jen můj názor, tak prosím, ne abych dopadl jak Rono.. Rád bych vedl normální diskuzi. :)

Jo a závěrem.. Paajarvi definitivně na NHL nemá? Ten kluk mě také strašně mrzí. Ještě dnes se mi vybavuje přípravné utkání s tampou před jeho první sezónou, kdy dal hat-trick a k tomu si připsal asistenci. V sezóně si pak solidně sedl s mladým Gagnerem a Omarkem. A jestli mě paměť neklame, ten samej rok vyhrál bodování SWE na MS. To snad nemohl spadnout tak hluboko ne? :cry:
Neuvirtha byste mohli vzít. :hmm:
Berglund nenaplnil potenciál produktivního hráče do prvních dvou útoků, který v něm byl, ale stal se celkem užitečným hráčem do bottom-6. Dokáže zahrát centra i na obou křídlech, celkem si na to nestěžuje a občas dokáže přispět bodově. Jeho size mu je jinak celkem k ničemu, protože ji vůbec neumí využít, nemá na ní postavenou hru.

Pokud by to měla být výměna Bjugstad za Berglunda, tak ji beru hned. Ale je to nereálně ze strany Floridy, protože Berglundovi po sezóně končí smlouva a teď je to tak 50 na 50, že podepíše nový kontrakt vs. zkusí FA. Takže pokud by ho Rowe chtěl, počkal by na léto.

Paajarvi je done. Nevěřím, že by se ještě někde dokázal prosadit. Hádám, že celkem brzy půjde směr KHL.

Jinak zcela předpokládaně jsme se začali objevovat ve spekulacích ohledně Fleuryho, takže let-the-story-begin.
honziss píše:Jinak zcela předpokládaně jsme se začali objevovat ve spekulacích ohledně Fleuryho, takže let-the-story-begin.
To by ale vypadalo na dalsiu Miller story s tym rozdielom teda, ze to nebude len rental. Nechcelo sa vedenie niecomu takemu vyhnut? Mat tam dvoch slusne platenych golmanov by asi nebola spravna cesta
Souhlasím. Podle mě to nedává smysl. Bylo by to takové řešení in a hurry. Věřím, že budeme více trpěliví a žádný podobný krok nepřijde.
Dnešného výsledku som sa popravde veľmi obával, lebo nejaká jasná prehra by nám na pohode nepridala, zápas som si aj pozrel a neľutujem.., videl som náš team bojovat, dobre brániť, kombinačne to bolo tiež dobré.
Najviac ma ale zaujal výkon Cartera Huttona :good: Zlikvidoval všetky šance domácich a to sa tučniakom doma teda nestáva (v tejto sezóne zatiaľ iba raz v zápase s LA).
Čo ma celkom bavilo, je sposob ako sme si poradili v oslabovkách :good: Je to aj vďaka viac ako slušnému výkonu Huttona, ktorý ma neskutočne prekvapil. Vzhľadom na situáciu okolo Allena je to dobré znamenie a o niečo vačší tlak na neho! Som zvedavý ako sa s tým vysporiada.
Ďalšiou skvelou správou je, že naša 4 lajna nie je iba do počtu, chlapci to dnes zvládli parádne.
Ešte škoda niektorých nevyužitých dobrých šancí Tarasenka a Perrona, ale taký je hokej.
Každopádne by som rád veril tomu, že sme sa striasli trápenia a začneme hrať svoju hru, už si ďalšie zaváhania dovoliť nemožme. Tabuľka je celkom slušne nabitá.
To nadšení bych krotil. Je to jen jeden zápas. Navíc proti Pens se nám celkem vždy dařilo, Crosby má proti nám snad nejméně bodů ze všech týmů NHL. Až vyhrajeme 3 zápasy v řadě po fakt dobrých výkonech, pak to třeba může něco znamenat. :)
honziss píše:To nadšení bych krotil. Je to jen jeden zápas. Navíc proti Pens se nám celkem vždy dařilo, Crosby má proti nám snad nejméně bodů ze všech týmů NHL. Až vyhrajeme 3 zápasy v řadě po fakt dobrých výkonech, pak to třeba může něco znamenat. :)
neboj, je to v pohodě... :wink2: ja len že som po dlhšom čase videl ten správny team a bol som po konci zápasu spokojný. Inak ako vravíš musia to dokázať v ďalších zápasoch. :yes:
Tak to prišlo nakoniec skor ako som bol ochotný pripustiť, ale nemám z toho dobrý pocit, neverím že to Yeo zvládne, celá tlačovka na mňa posobila akosi divne... :-(
https://www.nhl.com/blues/news/hitchcoc ... -286332862" onclick="window.open(this.href);return false;
Dnes som sa dival na tabulku a prekvapilo ma ako nizko je sent lujs, vzdycky to plejof nejak v pohode dali.
Obrázek
akoby ich jeden zubar mal. Blues si neplatia zdravotne?
Ty dnešní dresy, co jste měli i na Winter Classic jsou topka. :good:
Yakupov zatím nic moc (3+3), prostoru taky moc nedostává, to je to s ním tak špatné, nebo mu trenéři nevěří?
Spíš myslím, že už je done. Z toho co jsem četl, tak prý ani na tréninku nijak nepřevyšuje spoluhráče a není důvod na úkor něj nechávat na tribuně lepší hráče. On má občas záblesk hvězdného momentu, ale to je vše. Jinak je velmi zbrklý, ofenzivní positioning má špatný a víceméně jediné čim vyniká, tak je výbušnost.

Teď naše 3. lajna hraje ve vyloženě AHL složení Agostino-Barbashev-Paajarvi a úroveň jejich hry mi přijde o level lepší, než Yakupova.
honziss píše:Spíš myslím, že už je done. Z toho co jsem četl, tak prý ani na tréninku nijak nepřevyšuje spoluhráče a není důvod na úkor něj nechávat na tribuně lepší hráče. On má občas záblesk hvězdného momentu, ale to je vše. Jinak je velmi zbrklý, ofenzivní positioning má špatný a víceméně jediné čim vyniká, tak je výbušnost.

Teď naše 3. lajna hraje ve vyloženě AHL složení Agostino-Barbashev-Paajarvi a úroveň jejich hry mi přijde o level lepší, než Yakupova.
Hm, tak pokud je u vás tak nevyužitý at už oprávněně nebo neoprávněně, tak bych ho vyzkoušel u nás jako poslední šanci s Galchenyukem, jeho spoluhráčem ze Sarnie. My tak zoufale potřebujeme scoring, že bych do toho nějak za levno šel, kdyby to nevyšlo, tak už je jedno, jestli sedí na tribuně u nás nebo u vás.
Pár poznámek k trejdu Shattenkirka:

- Ze strany Blues je to velmi pragmatické řešení. Aktuálně nejsme ve win-now módu. Naopak Armstrong dneska poprvé vůbec použil slovo rebuild. Stanley Cup se letos čekat nedá a play-off je tak teď spíš vnímáno jako sběr zkušeností pro nový mladý budující se core. V tomto kontextu je tak toto lepší řešení, než přijít o Shattenkirka v létě bez náhrady. Navíc tým byl na jeho odchod dlouhodobě připraven, není to tedy šok.

- Sanford je hráč, který dokončil development a měl by být schopen hrát od příští sezóny pravidelně v NHL. Blues oceňují zejména jeho big body. Společně s Tagem Thompsonem, které jsme draftovali loni v prvním kole, tak teď máme dva talentované big body centry, což je pozice s kterou dlouhodobě máme problémy. Tihle dva by mohli velmi pomoct se zafixováním. Já sám jinak čekám, že v bottom-6 pro Sanforda určitě místo bude. Jaškin, Paajarvi jejich potenciál dlouhodobě nenaplňují a spíš čekám, že se sbalí a půjdou pryč. Rattieho toto už postihlo.

- Co se týká výběru v 1. kole, tak byť letošní draft zrovna není nejsilnější, tak pořád se dá i na konci prvního kola, kde velmi pravděpodobně budeme volit, vytáhnout dobrý hráč. Blues v posledních letech takhle vytáhli například Fabbriho (21.), Schmaltze (24.), Thompsona (26.) nebo Barbasheva (34.), což jsou všechno hráči, kteří sic jsou ještě v development processu, ale už velmi silně klepnou na dveře NHL a čekám u nich brzký nástup do NHL.

- Odchod Copleyho je marginální věc. Při trejdu Oshieho se od něj sice čekalo, že by mohl vytvořit konkurenční prostředí pro Allena, ale potenciál nenaplnil a v organizational depth chart ho přeskočil Ville Husso, který je teď třetím brankářem za Allenem a Huttonem. Po sezóně bude Copley navíc FA a Blues neměli v plánu ho znovu podepisovat.
Jaký tady vůbec máte názor na návrat Sobotky zpět do sestavy? Kolik tak přibližně dostane času a co si od něj slibujete?
Má to několik úhlů pohledu.

V první řadě se jedná o výborný booster před play-off hlavně s ohledem na to, že teď hrajeme bez dvou stabilních členů top-9 Fabbriho a Stastného. Tihle ještě spolu s Brouwerem tvořili loni naši nejlepší lajnu v play-off a Sobotka by mohl být vhodná alternativa. Samozřejmě můžeme mít určité obavy z toho, že si musí zvyknout na menší kluziště a to, že není sehraný s týmem, ale věřím, že to nebude problém. Jeho vyhrané buly, čímž vždy vynikal, můžou být v určitých chvílích rozhodující faktor.

Obavou je to, že jsme na 3 roky podepsali hráče bez toho, aniž bychom ho viděli v zápase NHL a neznáme jeho chemii, jak si sedne s týmem a potyká s Yeovým systémem. Sám Armstrong ale řekl, že Sobotku pravidelně skautovali a viděli mnoho jeho zápasů, takže neměli vůbec pochyby o tom si ho zavázat na další 3 roky. Hra se navíc víc posunula tak, že by to jeho stylu hry mělo vyhovovat tím více a Yeo se vyjádřil v tom smyslu, že o Sobotku velmi stojí a je rád že ho má v týmu.

Smlouvou jakou podepsal jsme z něj na papíře udělali centra 3. útoku a hráče do top-9, který si bude svou práci odvádět hlavně na oslabení. V Rusku navíc hrál s více ofenzivními povinnostmi, což mu určitě pomohlo a získal cenné zkušenosti. Je tak využitelný i případně pro přesilovky nebo záskok ve vyšších formacích. Tohle je podle mě naprosto v pořádku a takhle vidím i jeho roli pro následující 3 roky.
Co je ale špatně je to, že teď máme papírově 3 centry do 3. útoku - Berglunda, Lehteru a Sobotku. Lehtera je placený jako 2nd line center, ale kvalitativně nemá na víc, než 3. útok a to i tom mám v poslední době pochyby. Celkem tak věřím tomu, že se Lehteru budeme snažit upíchnout do Vegas nebo jinam, případně ho v létě vyplatíme. Ta smlouva je příšerná.
Berglund je chameleon a víceméně je využitelný kdekoliv v sestavě, tak ti se se Sobotkou v kompetencích bít nebudou.

Osobně jsem rád, že Sobotka přišel. Počítalo se s ním už před sezónou, to neklaplo, tak je fajn, že to vyšlo aspoň teď. Vždycky jsem měl jeho hru rád a dokázal být vždy přínosem. Hádám, že z Ruska se vrací jako ještě lepší hráč, než jaký odcházel.
Kanadský útočník Steve Ott ukončil v 34 letech hokejovou kariéru a byl jmenován novým asistentem kouče St. Louis Blues.
:hmm:

Konečne to drevo nebude zavadzať na ľade (horšie, ak to, čo produkoval on na ľade, bude učiť aj hráčov blues)
Tak to zas nevíš, že hrál jak dřevo neznamená, že to je dřevo jako takové (a Ott byl v kabinách imo docela oblíbený a nepřijde mi osobnostně jako vyslovený trubec), vem si, že Detroit měl na střídačce nějaký čas Kocura, teď tam máme (a Boston měl dlouhou dobu) jako asistenta na defenzivu Houdu (což byl dost mizerný obránce) atd. atd., já osobně moc rovnici ´dobrý hráč = dobrý off-ice´ nevěřím. Podívej třeba na Hollanda, to byl zjevně zbytkový brankář a teď nám dělá gm..

Oh, wait .. :lol2: :lol:
No, chtěl jsem, ať si Yeo vytáhne celou tu crew Berube - Sydor - Tkaczuk od Wolves. Potvrzený je jen Sydor a ti další dva pravděpodobně v organizaci končí. Škoda.

Od Otta vůbec nevím co čekat. Těžko říct jaké budou jeho kompetence, tak uvidíme až v sezóně.

Ještě se čeká příchod jednoho asistenta a (na co čekám především) trenéra brankářů.
Jaskin by mal byt na novu sezonu perfektne pripraveny. Trenuje v Rusku s Pavlom Markidanom, byvalym hokejistom a jednym z najlepsich kondicnych trenerov. https://www.instagram.com/p/BU6ZSY3jKh8 ... markidan19" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak po tom, co Florida i Buffalo obsadily své pozice hlavních koučů jsme mohli finalizovat coaching staff.

Associate coachem bude jmenovaný Craig Berube, kterej čekal, jestli se neozvou dva výše zmíněný týmy, u kterejch byl na pohovoru. Už dříve byli potvrzený Darryl Sydor a Steve Ott. Tým asistentů doplní ještě Daniel Tkaczuk.

Berube, Sydor a Tkaczuk vedli v minulé sezóně farmu v Chicagu, takže mají dobrou znalost hráčů v organizaci a hráči na farmě byli prý hodně respektovaní, takže za mě je tohle nejideálnější volba. Steve Ott je pak mezi hráčema pořád hodně oblíbený jako bývalý spoluhráč a měl by fungovat jako takový spojovník mezi hráčema a trenérským týmem.

Brankáře pak bude trénovat David Alexander, který poslední 4 roky trénoval brankáře na farmě Tampy. Jedná se údajně "meticulous, forward-thinking, progressive goaltending coach who understands the full spectrum of the position" (slova St. Louis native gólmana Mikea McKenny, který pod ním hrál poslední dvě sezóny). Je to prý hodně chytrej chlap s vysokoškolským vzděláním a už dříve spolupracoval s Jakem Allenem, tak snad Brodeur vybral dobře.
No krása. Získali jsme centra k Tarasenkovi za dvě první kola, kdy to letošní mě ani trochu nemrzí a navíc se zbavili toho hroznýho kontraktu Lehtery.

A jako bonus 1. kolo v draftu za 4th linera. :yes: Je pravda že Reaves patří k nejlepším 4th linerům v lize, ale i tak to je dobrej deal. A jestli Pottsburgh zas za rok vyhraje SC, tak tam bude aspoň jeden hráč, kterýmu to budu přát. :jn:

Good job, Army. :)
5276 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG