Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

FLORIDA PANTHERS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Leon píše:TOP3 obrany ...a to jsme si dvě branky dali sami
Vskutku hodnotný příspěvek. Tohle má fakt váhu. Teď už máme jasno, jaké jsou 3 nejlepší obrany NHL. Díky za osvětu. :thumbsup:
Uffff, máme šťastie, že si top3 obrana nhl vybrala proti nám slabší deň. :scare:
Tak tedy..

K Pysykovi se vyjadřovat nebudu. Toho skvěle shrnul Kisin v příspěvku o stránku vedle. Já jenom dodám, že aby člověk zcela pochopil, jak důležitou součástí týmů Pysyk je, nestačí jen koukat na zápasy. Lidské oko nestihne zaznamenat všechnu tu titěrnou práci, co on na tom ledě stihne. K tomu slouží statistiky, které já osobně moc rád nemám. Ale když už se přinutím kouknout, tak vidím a uznám. Pysyk je neskutečně podceňovaný obránce. kdyby mi někdo v létě nabídl trade Kulikova za něj, řeknu z fleku "ne, děkuji, Kulikov je lepší". Ale pokud by mi ten trade dal někdo na stůl teď, bez váhání to přijmu. Hodně jsem jej v začátcích srovnával s Gudbransonem. Jenže Pysyk je moderní typ Erika, kdežto Guddy zaspal svojí dobu. To, kam Pysyk pozvedl (na jakou úroveň) naší obranu a to, jak nám odchod Guddy pomohl co se obranné hry týče je také na první pohled vidět. Dokonce, troufám si říci. tenhle kluk (ano, stále mluvím o onom Pysykovi) je pro mě lepší "posila" jak onen vychvalovaný Jason Demers. Tolik k Pysykovi, jak říkám, o stránku z5 jej skvěle vystihl Kisin. :good:

Jinak celkově k týmu. Musím říci, že v letošní sezóně z toho týmů cítím obrovský respekt a sílu. Minulou sezónu už byly jasně vidět nemalé kroky zlepšení, ale pořád tam bylo spousta "ALE", které bylo potřeba doladit. Mluvím teď hlavně o systému, který Gallant hráčům naordinoval. Světe div se, z Panthers se stává podobný klub, jako bylo tehdy Chicago. A kdo za všechno může? Ano, D. Tallon. Pan Tallon tu odvedl neskutečný kus práce. Vždyť ihned v jeho první sezóně udělali Panthers PO po dobrých 10ti letech. A byl to i Tallon, který vybudoval onen prospect pool. Jo, i on udělal pár chyb a nebyly malé. namátkou například podpis Bollanda za 5 mega, případně pick Gudbransona na 3. pozici. Ano, i mistr tesař se utne a Tallon je jen člověk. Nakonec jak jde čas, Panthers obněňují kádr nejen ze stránky hráčské, ale i z pohledu managmentu. Je to jen dobře. je potřeba jít s dobou a T. Rowe je správný muž na správném místě. Hned svoje první léto na trhu volných hráčů se angažoval skvělými podpisy (Demers, Reimer) i trady (Kulikov, Gudbranson). Pak tu je trade Lawsona crouseho, který já osobně vydýchávám hůř. Když se však na to podívám z druhého pohledu, tak vzhledem k talentu, jež máme na farmě a v juniorských soutěží nás jeden prospekt, který navíc zrovna neoslnil poslední sezónu, nijak nezničí. Crouse bezpochyby JE talent a pořád to může být senzační silový útočník a velký WIN pro Arizonu. jenže 5 mega ve stropu byla pro náš tým ocelová koule, která nám zabraňovala dál ten tým zkvalitnit na postech, kde je to třeba. A vzhledem k talentu, co máme v záloze byl toto logický tah.

A pomalu se dostávám k dosavadním výkonům..

Tahounem mužstva je zatím nepochybně Jonathan. Nikoli však Huberdeau, ale Marchessault. Toho, podobně jako Pysyka i Kisin dobře shrnul o stránku zpět, takže pokud má někdo zájem, opět doporučuji jeho post. Je tam krásně sepsáno všechno to podstatné. V závěsu za ním je Pysyk, který jakožto 5/6 bek dělá neskutečnou práci a dodává naší obraně to, co nám poslední roky chybělo. Kvalitní defenzivní hru. Díky tomu máme například po čtyřech odehraných duelech stále 100% !!!!!! PK! Ano, PK, jedna z achilovek, co nás poslední roky trápila je zatím na stoprocentní úspěšnosti a leč jsou to jenom čtyři zápasy, kdo viděl alespoň jeden zápas s námi ví, že je tam neskutečný progres jak po taktické stránce, tak po té hráčské. Kdo tomu taktéž pomohl je Mike Matheson (nevím proč, stále píši MATHEASON a musím to přepisovat..). V minulé sezóně si okusil na pár zápasů NHL již na konci základní části a v PO pak dostal přednost před Jakubem Kindlem, který se (správně) plácá na farmě. Matheason (vidíte! Ale seru na edit) je pro mě prototyp moderního two-way beka. Má všechno, speed, skill, shot, ability.. V budoucnu by mohl po Ekbladovi být druhým pilířem naší obrany. Takže obrana zatím na jedničku, leč se chyby občas najdou (Demers mi zatím přijde takový nemastný neslaný a Petrovic je naše nová brzda po odchodu Guddyho. Nicméně obrana je kvalitní a za pár her čekám zlepšení. Pak by se klidně mohla rovnat s těmi nejlepšími v NHL. Branka.. Tady je to prozatím naprosto pewrfektní. Tandem Luongo-Reimer je jedna z nejlepších dvojic v NHL. Luongo má na začátku sezóny neskutečnou formu a i díky tomu byl vyhlášen jednou z tří hvězd prvního týdne v NHL. V NJ to bylo o brankářích, souboj se Schneiderem bylo něco neuvěřitelného a oba gólmani kradli zápas pro své týmy. Nakonec tento souboj vyhrál zkušenější Roberto, ačkoli mnoho nechybělo a vítěz mohl být Schneider. I Reimer na sebe upozornil v zápase s Tampou, kde předvedl několik velmi kvalitních zákroků a leč poslední gól asi mít mohl, tak některými zákroky ukázal, že svůj tým podržet umí. (Mimochodem Kisine, ten zápas jste měli štěstí, příště Vám to natřem chlape! :box: ). No a nakonec útok. První lajna zatím na jedničku. jejich Corsi čísla jsou velmi dobrá a samotný gameplay je oku lahodící. Nový Jonathan nahradil zcela bez problému toho starého, Saša se opět o level posunul výše (jeho defenzivní hra se zlepšuje s každou další sezónou a jednou jej vidím jako aspiranta na Selke trophy) a roste z něj takový náš Jonathan Toewsm hráč do všech herních situací. Ve druhé lajně je naše JTS line, která funguje již po dvě sezóny. Trocheck vypadá opět skvěle a já v něm vidím T. Johnsona z Tampy (musím to znovu napsat) a naší druhou nejdůležitější ofenzivní zbraň. Tady jen připomenu, podívejte se na naše prospekty na centru. Tohle je až k neuvěření a troufám si říci, že mnohými přeceňovaný Bjugstad půjde zanedlouho o dům dál.. Dobře prezentuje i třetí lajna. Zklamáním je pro mě zatím R. Smith, ale zatím jsou odehrány jen čtyři zápasy, netřeba propadat panice. Více také čekám od Malgina a Harpera a Jareda McCanna kterýýýýý... ale není špatný, co se samotné hry týče. On má chvilky, kdy má hodně dobré moves, dokáže využít speed, natáhnout na sebe hráče a udělat prostor ostatním. Jenže pak už není schopen udělat ten krok navíc a přesně přihrát a dokonat tak ten rozdíl. Což je škoda. Návrat Bjugstada by mu však mohl prospět, protože Nick je typ hráče, co se rve do branky, případně si hledá střelecké pozice a McCann je právě hráč, co se vyžívá v technice a hledá spoluhráče. Spolu s Coltonem Sceviorem by ta lajna nemusela být vůbec špatná. No a závěrem..

Nejradši bych tady půlku fóra pokáral. Ale.. Beru to tak, že jste čekali na to, až to napíši sám.
Takže, tady to máte. JAROMÍR JÁGR 750. GÓL.


Takže tu máme třetího nejlepšího střelce v historii NHL (neskutečné) a pokud Jarda vydrží v NHL do padesáti (takže pokuď jej ta blonďatá mrcha nevyžvejká), tak se klidně může posunout na druhou pozici, na kterou mu chybí "jen" 51 tref. Takže podpořte jardu na jeho twitteru "jardajebůh" a doufejme všichni, že tento nestárnoucí veterán nastřádá v budoucnu oněch 51 tref a v závěru kariéry si ještě šáhne na SC (s Panthers samozřejmě, jak jinak!).
Nebudem si mazat med kolem pusy.
S Jagrem nikdy :cup: nevyhrajete.
Jardovi bych cup přál, ale to by musel ještě nějaký ten !rok! vydržet. Narozdíl od AndyF si myslím, že s Jágrem cup vyhrát můžete, ale vidím tam jiný problém. s Luongem nikdy :cup: nevyhrajete. Je to jen můj názor. peace
Novis44 píše:s Luongem nikdy nevyhrajete. Je to jen můj názor. peace
Jó, tohle by byla debata na dlouho.. Na Roberta mi nesahej! :jn:
Florida je momentálně první v CA/60 (46.6) v celé lize. Impresivní shot suppression.

:ninja:
Proti Torontu jsme si to posrali sami.. :eek2: Všechny tři góly jdou dnes na vrub naší vychvalované obraně. Jako první chyboval Petrovic, poté si dvě hrubky za uši připsal Matheson.. Petrovic vůbec nemá v sestavě co dělat. :hroza: Matheson.. Pořád se v NHL učí, dnes ty chyby byly ale vyloženě žákovské a tohle se prostě v NHL trestá. Z pozitiv, Jonathan M. si připsal dvě branky a vede interní bodování Panthers. Pysyk pokračuje ve skvělých výkonech a Luongo chytá taky na velmi vysoké úrovni. Jak jsme už říkal, zápas jsme mohli klidně vyhrát, ale chyby k hokeji patří a dnes nás to stálo vyhraný zápas. Na druhou stranu musím vyzdvihnout i Leafs, kteří odehráli velmi dobré utkání. Hlavně Mathews, Nylander a MARNER. Poslední jmenovaný mě doslova postavil ze židle. Ty jeho nahrávky (hlavně ta poslední) neměly chybu.. Je třeba zase vyhrát. Čekám víc od Barkova a Trochecka se Smithem. Ekblad taky není příliš vidět..
Guddy.44 píše:Z pozitiv, Jonathan M. si připsal dvě branky a vede interní bodování Panthers.
Keď som videl Marchessaulta a Marnera, prvé čo ma napadlo bolo, aké je komické, že sú aj v súčasnej NHL undersized players podceňovaní. Nevravím teraz len o podpisoch hráčov a drafte, ale aj o novinároch a internetových diskusiách... Marchessault zaznamenal včera svoju first multi-goal game a bol vyhlásený za 3rd star, Marner pre zmenu s first multi-point game (0+3) bol vyhlásený za 1st star. Barkov a Jágr sú zrejme najlepší hráči, s ktorými Marchessault kedy nastupoval. Využívajú celú plochu ľadu a poľahky si vytvárajú priestor, čo je kľučom v generovaní ich offense. Veľmi sympatická hra z ich strany.
Guddy.44 píše:Všechny tři góly jdou dnes na vrub naší vychvalované obraně. ... Hlavně Mathews, Nylander a MARNER. Poslední jmenovaný mě doslova postavil ze židle. Ty jeho nahrávky (hlavně ta poslední) neměly chybu..
Neznižoval by som v takom rozsahu kvalitu vašich d-men. Marner mohol mať ktorýkoľvek zápas multi-point game. Jeho eleganciu a high-octane engine nemá ani Matthews. Väčšina hráčov má reaktívne riešenie situácií, teda vychádzajú zo vzorových – opakovaných – riešení. Pohyby a reakcie sú plne zautomatizované na základe predošlých skúseností. Marner je naopak proaktívny hráč, ktorý sústavne vyhodnocuje situácie a rieši ich novými – rozličnými – spôsobmi. Pri treťom passe bol otočený mimo hru, na to niečo také sa ťažko reaguje. V pre-season si spravil “kuželku” z Webera, v zápase s Bostonom najprv z Brandona Carla, neskôr si obhodil poľahky Cháru a dokorčuľoval puk. Nie nadarmo bol v niektorých aspektoch hry zaradený hneď za McDavida. To, čo predvádzal v London Kinghts, si postupne dovoľuje proti NHL bekom.
Captain Crunch píše:Neznižoval by som v takom rozsahu kvalitu vašich d-men. Marner mohol mať ktorýkoľvek zápas multi-point game.
Vždyť já ale o Marnerově multipoint game nemluvím. Mluvím o těch turnoverech, co tam ta naše jelita předvedla. Všechny tři góly byly po chybách našich obránců a vašich rychlých protiútocích. Kdyby naši beci odehráli puk normálně, jak se má, tak jsme mohli vyhrát a góla nedáte. Ale to už moc spekuluji.
Tak dnes Jarda asi radosť nerobí, totálne hlúpe vylúčenie (situácia na prefackanie od trénera, taký háčik v útočnom pásme, ktorý nič neriešil) a Pysyk krásne zakončil, škoda že tie jeho jasle boli na Luonga
No největší trága z jejich strany je v podstatě minimální snaha udělat nějaký rush v okolí brány. Je hezké mít puk v kuse na holi, ale ježděním okolo mantinelů se zápasy nevyhrávají.

Jágr celkově nic moc, ale vzadu třeba Ekblad mi přijde nějaký chorý. Yandle ovšem vládne.
Votřes tohle.. naše hra DOMA a VENKU je jako NEBE a PEKLO. Dnes otřesný výkon a to jak od obrany, tak útoku. Naše bottom six je snad nejslabší z celé ligy. Nedokáže si vytvořit souvislý tlak a co hůř, neumí absolutně bránit! (Nicku, jak já se těším, až se vrátíš!). Vyměnil bych všechny ty McCany, Harpery a Morgany za pořádné defenzivní útočníky.. Pysyk si sice vlastence dal, ale pořád byl s Yandlem o parník nejlepší bek. Jágr žalostný výkon, který podtrhl tím vyloučením. Barkov ase veze s jeho formou a Jonathan to sám neutáhne věčně. Takže ano, i Huberdeau bude vítán, až se vrátí. Jokinen také nesmírně chybí. Skvěle se doplňuje s Trocheckem, který je bez něho také slabší. Smith stále bez formy, dnes tam nepředvedl lautr nic a jen bruslil po ledě. Jeho podpis se zatím neukazuje v nejlepším světle (ale to jsme předpovídal žejo). Demers také za očekáváním. Petrovic je Petrovic.. A od Ekblada jsme letos po podpisu smlouvy čekal také víc, leč co se defenzívy týče, tam je to v pořádku. No, nebudu se rozčilovat a budu věřit, že příští zápas se na led dostaví jiní Panthers.
Guddy.44 píše:Nedokáže si vytvořit souvislý tlak a co hůř, neumí absolutně bránit! (Nicku, jak já se těším, až se vrátíš!). Vyměnil bych všechny ty McCany, Harpery a Morgany za pořádné defenzivní útočníky..
Ale ved dnes musia všetky 4 útoky útočiť.. Takže Jared zatial nič moc? Pozrel som stats a je jediný váš hráč čo odohral všetky zápasy a je stále bez bodu.. :hmm:
Ohlund píše:Ale ved dnes musia všetky 4 útoky útočiť.. Takže Jared zatial nič moc? Pozrel som stats a je jediný váš hráč čo odohral všetky zápasy a je stále bez bodu..
No je výhodou, když skórují všechny čtyři útoky. Já ale mluvím o tom, že nám chybí vyloženě defenzivní útočník. Tedy, když nepočítám McKenzieho.

Jared nic moc. Ten kluk má speed, stick-handling a vision, ale nemá size a skill na NHL levelu. Strašně moc mu dělá problém hra u mantinelů a celkově, než on se rozhodne co s pukem.. Zkoušel se vedle Trochecka a Smitha, nic. Tak šel zpět ku harperovi a Malginovi, nic. No třeba se rozjede. Někdo má občas slabší chvilky. Co Gudbranson? Hraje dobře? :)
Guddy.44 píše:že nám chybí vyloženě defenzivní útočník
Kdo je defenzivní útočník? Uveď mi nějaký příklad ze současné NHL, koho si pod tímhle pojmem představuješ.
Derek McKenzie, Boyd Gordon, Dominic Moore, Daniel Winnik, Marcus Krueger ..
Ten tým by měl hrát úplně jinde.. Ekblad, Barkov, Jágr, Demers, Smith.. všichni zklamání. :hroza: DNes proti Bostonu to bylo hodně slabé, leč vyrovnané, protože ani Boston se neuvedl v žádném velkém světle. Jenže na to my hrát nesmíme. Potřebujeme sérii vítězství. Letošní NHL je strašně vyrovnaná. Extrémně vyrovnaná..
Guddy.44 píše:Ten tým by měl hrát úplně jinde.. ..


pustite si v čase 3:50

vie mi niekto súdny povedať, prečo toto 2 minúty pred koncom neodpískali? OK, hlavný mal plnú hlavu skrumáže pred bránkou, ale čo druhý a vysielačky nič? Čiarový to mal ako na striebornom podnose. :rtfm:
Další slabý výkon v podání Young cats.. Nemohu si pomoci, ale přijde mi, že všechny naše opory sophomore season season, protože to, co poslední zápasy předvádí Barkov, Ekblad.. případně Matheson, z toho bolí oči. Dnes jsme si nezasloužili ani bod, Capitals nás přehráli po všech stránkách. Začnu obranou, kde Matheson nemůže hrát s Ekbladem a musí zpět k Demersovi. Dnes 2x nepokryl svého hráče a co hůř, začíná mi lézt na nervy to jeho nahazování na branku. Trošku mi to připomíná Gudbransona. Ekblad je také totálně z formy. Chápu, že těsně před sezónou prodělal zranění, ale že bude až takhle mimo.. :neviem: A tak jediní, koho mohu pochválit jsou Keith Ynadle (love this guy) a Mark Pysyk (srdcovka). Pysyk je momentálně o parník nejlepším obráncem týmu, což dokazují i statistiky.
Spoiler!
V útoku je totálně mimo Barkov, který je už 8 (!!) zápasů bez bodu. To si lídr naší ofenzívy prostě dovolit nemůže. Obzvlášť, když jsou zranění Bjugstad a Huberdeau. Jágr má za stejné období body 3, což také není žádná sláva. Ale tam se to prostě dá chápat. ono, samotná lajna Jágr-Barkov-Marchessault nehraje vyloženě zle. Problém je, že hrají neefektivní hokej, kdy se usadí v pásmu a nahrávají si a snaží se "vykouzlit" nějakou divácky pohlednou akci. Smith se dnes konečně trefil, ale taktéž je to bída (toho nekárám jen proto, že vede interní tabulku takeaways..). Jediní, kdo mi dělají radost jsou Trocheck (pro mě asi nejlepší útočník Floridy) a Denis Malgin (4 points last 5 games). Hlavně Denis se poslední zápasy ukazuje ve výborném světle. Proti Capitals byl naším nejaktivnějším útočníkem. Lítal po ledě, snažil se tvořit hru, hrál chytře v předbrankovém prostoru. Ten kluk to v sobě má a pomalu si navykl na NHL level.

V brance.. tady je to těžké soudit. Obrana před Luongem nehraje vůbec dobře, no samotné góly.. Přišlo mi, že Luongo mohl alespoň jednu z těch branek mít. Možná dvě. V prvním utkání proti Devils chytl řekl bych těžší střely. Ale jeho, potažmo Reimera, asi není správné obviňovat v této herní bídě.
Guddy.44 píše: Nemohu si pomoci, ale přijde mi, že všechny naše opory sophomore season season, protože to, co poslední zápasy předvádí Barkov, Ekblad.. případně Matheson, z toho bolí oči. .
čo to sakra znamená?
Jo.. Sem byl ráno ještě rozespalý. No že mi přijde, jakoby měli všichni naši klíčoví hráči sophomore season.
Imo sophomore sezonu má hlavně ten tým celkově (což ano, znamená jeho klíčoví hráči, tedy to samé).

Dvě sezony zpět hrála Florida celkem srance ještě (byl to pro mě jeden z nejhroznějších hokejových projevů v lize společně se Sens), vloni se to jednoznačně odrazilo ode dna, předvedli úžasnou sérii a herně vystřelili prudce nahoru, ať už velmi dobrým mládím, tak super doplněním o pár prověřených veteránů.. Jinými slovy - s tím týmem se začalo počítat a jednoduše soupeři nebudou k zápasům s Floridou přistupovat jako k zápasům s vyslovenými outsidery. Takticky vyspělé a rychlé celky nemají zvykem se 60 minut předhánět v gritování, jednoduše tam šoupnou 2-3 fíky v třetině a pak to kontrolují. Když to nejde, tak to pustí komplet. Ten tým ale šel hodně prudce nahoru, najednou začnou předvádět Hokej nejen 60 minut/game, ale najednou i všechny zápasy v rozpise. Stát se konkurenceschopným (tu se říká jakože contender) znamená se hlavně v konkurencí skutečně přetlačovat. Nicméně ta marodka tomu dává na prdel určitě, hlavně když chybí třeba Jokinen. V půlce sezony to bude zpátky nahoře.
Asi zbytečné přepisovat, zkopíruji své tweety.
We've claimed forward Seth Griffith on waivers from Toronto..

Další velice dobrý tah od Toma. Griffith má velice slušná čísla v AHL. Navíc umí výjma centru hrát i na pravém křídle, kde zrovna moc talentu nemáme. Rozhodně není co ztratit, spíše získat. Mohlo by to být něco ve stylu Jonathana Marchessaulta.. :giggle: :jn:
1735 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES