Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

FLORIDA PANTHERS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Guddy.44 píše:Další krok vpřed? Neříkej mi, že snad pochybuješ o potenciálu, co ten tým má. Navíc, po letních příchodech "zvučných" jmen se minimálně PO čekalo. Jenže to co teď ten tým předvádí, to je vrchol neúcty.. Sorry, Ale Ekblad, Trocheck, Barkov, Smith hráli před podpisy svých smluv hokej někde jinde. A letos? Přece ze dne na den nezapomeneš hrát hokej. Navíc, kdyby to bylo jen formou.. Ale mě neuvěřitelně se**, že ten tým hraje bez zájmu. Jakmile prohrají osobní souboj, ztratí puk, tak se jen dívají, místo aby se snažili jej vybojovat zpět.. To je markantní rozdíl mezi letošními Panthers a těmi z minulé sezóny.
Je pravda, že především Yandlea jsem vám záviděl, ale ani přes jeho příchod mi to pořád nevycházelo na opakované PO pro vás. Nečekal jsem úplný propadák, ale motání kolem 11. místa. Ti borci samozřejmě hokej hrát nezapomněli, ovšem minulej rok byli v obrovský euforii, parádní výsledky, omlazenej Jarda, všechno do sebe zapadalo, a to se hned hraje jinak. Navíc Luongo se taky nezdá být úplným držákem, jako tomu bylo vloni. Nakolik to je zapříčiněný obranou netuším, ale ten rozdíl je znatelnej.

Do toho všeho, jak sám píšeš, pokud hrají bez pořádnýho nasazení, těžko můžou pomýšlet na větší úspěch. Zatím se však zdá, že nikomu ten stereotyp v sestavě nevadí, odvolání trenéra ničemu nepomohlo, akorát proběhly, tuším, nějaké velkohubé kecy a skutek utekl. Takže suma sumárum to vypadá, že tuhle sezónu fanoušci akorát protrpěj a budou doufat, že alespoň Jágr v co nejbližší době překoná Messiera.

(Columbusu zdar!)
ked uz klidas Luo takto reaguje... na inu temu
Obrázek
Třeba se někdy v budoucnu dočkám změn v lajnách.. Třeba se jednou dočkám rezignace toho plešouna.. Třeba se někdy dočkám výhry.. Třeba..
Guddy.44 píše:Třeba se někdy v budoucnu dočkám změn v lajnách.. Třeba se jednou dočkám rezignace toho plešouna.. Třeba se někdy dočkám výhry.. Třeba..
Pořád jste na tom "lepší" než my :sarcasm:
Tak to nevím. Řekl bych, že jsme na tom nastejno.. :hehe: Možná by nám pomohla vzájemná výměna. :frajer: Nechcete Smitha? Já bych bral Tatara!
Guddy.44 píše: Já bych bral Tatara!
Si ho vemte zadarmo. Pozéra :bee:
Porazili jsme Colorado. Úspěch jak prase!.. Né teď vážně. Zdá se mi, že tým hraje lépe za zády s Reimerem, jak s Luongem. Né že by Luongo chytal špatně, to ne. Ale určitě neprožívá jednu ze svých nejlepších sezón. I přesto ale nesouhlasím s příspěvkem Kisina. "Florida odehrála pod novým trenérem hned 6 z 8 zápasů na ledě soupeřů (xPoints jsou v této situaci chabé), navíc tým dostal podprůměrný 89.4% goaltending." Přesněji s tímto. Tohle je totiž problém už u Gallanta. Ten goaltending rozhodně není způsoben brankáři, ale obranou a za tím si pevně stojím. Ta obrana před Luongem/Reimerem hraje katastrofálně. Dělají školácké chyby a co je nejhorší, absolutně nepokrývají hráče soupeře. Nevím, jak jsme na tom statisticky s obranou (já adv. stats nesleduji), ale co vidím v každém zápase je strašné propadaní obrany, hlavně Mathesona a Ekblada. Dobře na tom není poslední zápasy ani Pysyk, ale u toho víme, kde je problém. Reimer i Luongo mohli hytit něco navíc, ale nevinil bych je, ale obranu. Minulou sezónu šlapala mnohem líp. Já jen doufám, že je to jen díky tomu, že nejsou sehraní. Pořád beru i s odstupem času ty výměny pozitivně (i příchody)- Demers, Pysyk >>>>> Guddy, Kulikov. Přesto mi v obraně chybí stále top 4 bek. Takže třeba nezastávám názor, že máme jednu z TOP obran ligy.

Druhá věc je ten T-Rex (jeho přezdívka z AHL). Jak už jsme naznačil, je to pro mě naprosto nesympatický člověk, ze kterého mi plápolá namyšlenost a obrovské ego z každého rozhovoru (hlavně ty pozápasové výmluvy stojí za to.. Naposledy jak bránil Luonga za zápas Minnesoty). Ale abych mu nekřivdil.. Minulý rok jsme na tom byli statisticky v téže době stejně. Pak tým dostal slinu a vyhrál 12 utkání v řadě, díky čemuž (ano, JENOM díky této sérii) jsme prošli do PO (a vyhráli divizi). Problém ale je, že během CELÉ sezóny ten tým šlapal. Možná nebyli kdovíjaké výsledky a občas to skřípalo, ale hráči šli do zápasů na 100% a mnohokrát jsme odcházeli bez bodu díky blbému gólu. Prostě chybělo štěstíčko. Ale letos? Ten tým nevypadá, že by měl uhrát nějaký výsledek a co hůř, hráči k zápasům nepřistupují zrovna dobře. Skoro mi až přijde, že hrají jeden za druhého než za tým, případně trenéra. A to je špatně, protože já v tom vidím jen tohle "Hele Sašo, dneska si zahrajem hokej a pak zajdem na pivko ne?" -- jasně Nicku, a pokecáme o tom blbovi na střídačce co vypadá jak mimozemšťan".. trocha nadsázky, ale je to tak.. A vymlouvat se na to a na to je hloupost. Proč? Ten chlap si v létě předělal kompletně obranu (takže jí nevěřil) a nechal útok jak je (takže mu věřil).

Jenže tady pak musím upozornit na moje PREVIEW sezóny. Já tam psal že ten tým:

1) nemá bottom six -> Hlavní problém. naše bottom six prakticky neskóruje a tak když nezahrají první dvě lajny, tak nemáme šanci vyhrát. Malgin měl slibný začátek, ale postupně odpadl. Sceviourse do třetí lajny nehodí, ale na top six zase nemá, Marchessault to sám nevytrhne, Bjugstad je nemehlo a rád bych se jej zbavil, McCan.. ee... Kdo? .. A hráči jako Shaw, Mackenzie, Thornton, Harper, Rau jsou rádi za 4. lajnu. Prostě tlačila nás tu bota a Rowe se na to vysral..

2) ten už jsme asi nezmínil, ale chybí nám onen top 4 bek. A je to strašně vidět. Tohle opět Rowe podělal, protože to mohl někým zalepit. Jenže to neudělal a vsadil na divokou kartu, Mathesona. Špatně..

3) Dlouhodobý problém s RW. To jsem taky psal. Jágr stárne a prostě nezopakuje 30ti gólovou sezónu. Dlouhodobě na draftu přehlížíme problém s talentovaným RW. Vlastně, nemáme žádné RW, co by v budoucnu zaplnilo mezeru v TOP six. V létě taky nikdo nepřišel a naopak se podepsal průměrný Smith. Na co Rowe čeká? To opravdu věřil, že Jarda dá zase 30 gólů a Smith bude zářit? Raději bych podepsal Enrotha místo Reimera a zkusil ještě toho Jirku Hudlera, nebo ještě lépe Vrbatu, než se vykašlat na RW a přeplatit gólmanskou dvojku, která ASI ani v budoucnu nemá na to nahradit Luonga.

Ten tým se během jedné sezóny neskutečně splaskl. A to nemluvím o stupidní změně dresů (pěkných dresů) a celkové výměně ve vedení týmu. Rowe je v mých očích trnem v oku a já doufám, že Tallon to v křesle rychle bude řešit. Je hezké, že jsme se vydali cestou adv. stats (asi to v dnešní době je správná cesta), ale jedna věc je vhodně pracovat se statistikami a druhá je vhodně doplňovat mužstvo a zacelovat mezery. jedno se povedlo (Přichody Demerse, Pysyka, Marchessaulta, Scevioura), ale to druhé ne.. To je tak vše, co bych tomu napsal.

PS: Sry za chyby, teďkom jsem vstával. :frajer:
idealnejsie to pre Jardu dopadnut nemohlo, 3A (bok po boku s Messierom 1887) a vitazny obrat v zapase :thumbsup:
cepi píše:idealnejsie to pre Jardu dopadnut nemohlo, 3A (bok po boku s Messierom 1887) a vitazny obrat v zapase :thumbsup:
Jarda gratulace :klobuk:
Je to tady, klobouk dolů před těma číslama. Akorát je vtipný, že rekord vyrovnal třema áčkama a k překonání mu stačilo, aby se mu puk otřel o kalhoty. :-D

OBROVSKÁ GRATULACE!!! :taptap:
Dobra asistence prdelí :)
No a tím to taky haslo. Jarda dal bod a zbytek hráči neřešili. Dobrý přístup! :oslava:
Anger píše:Dobra asistence prdelí :)
Se počítá ne ? k tomu zlatá hokejka a ta fuchtle k tomu. Ježíšek :yahoo:
Barkov OUT a tím veškeré naděje na PO pohasly. nevadí.. Tato sezóna byla odpískaná stejně ihned potom, co bylo oznámeno, že T-rex bude koučovat.. Přes léto sehnat TOp 4 beka, nějaké to pravaso (na draftu to beru jako prioritu) a možná se poohlédnout po nějakém golmanovi do budoucna a nebude to tak zlé. Letošní sezóna je nicméně i přes to velké posílení jedno velké zklamání. Já jen doufám, že poslední Po nebyl jen výkřik do tmy jako to PO z roku 2012..
..ta divize je hodně pofiderní, vůbec bych být tebou neházel flintu do žita. Hráli sme se Sens, vůbec nevypadali jak tým bojující o špici divize (malý scope, ale aj tak to můžu napsat, nikdo se jim tu obšírněji nevěnuje). Samo, hraje se patrně jen o ta první tři místa.
No ono takhle. Já bych byl rád, aby jsme to PO neudělali ( a je velká šance, že tomu tak bude). Důvod je jasný. Hledal by se kvalitní trenér, udály by se nějaké ty změny a na draftu (leč je letos slabší) bychom se mohli poohlédnout po nějakém tom RW, co nás dlouhodobě trápí. Prakticky, od odchodu Nathana Hortona nemáme kvalitní pravé křídlo do prvních dvou útoků. Versteeg byl výjimka, ale ten u nás měl jednu dobrou sezónu. Smith to stejné. Ani jeden z těch dvou ale nebyli něco, co by nás v budoucnu mohlo spasit. Horton naopak jím "byl". Nebyl to žádný hvězdný útočník, ale v našem dresu zahrál velmi, VELMI dobře. Jeho odchod mě tehdy mrzel. Taktéž (leč by Kisin nesouhlasil), nám chybí nějaký tvrdý útočník, co by se soupeřům dostal pod kůži a bojoval v předbrankovém prostoru. Hned jsme si vzpomněl na Chrise Grattona (toho já měl rád!). Jak rád bych jej měl v týmu (samozřejmě, o deset let mladšího). Sečteno podtrženo. Ten tým má určitou kvalitu, ale je potřeba doplnit chybějící kousky. Letošní sezóna nám nevychází (klidně bych napsal nevyšla) i proto, že Huberdeau a další byli na marodce a ta šířka kádru prostě není nijak velká.
Barkov OUT, Huberdeau OUT, Bjugstad OUT, .. Jokinen, Smith, Ekblad, Bjugstad, Kindl příšerné sezóny. Zbytek žádná sláva. Takhle jsme si tu přestavbu obrany nepředstavoval.. Ale kdyby to bylo JEN obranou, v útoku je to naprosto příšerné. Chybí tam myšlenka, chybí tam pohyb, chybí tam střelci.. Ne.. Letos se na to opravdu nedá koukat a jediné, na co se teď těším je TD.

Jedno z mých největších přání je zbavit se Bjugstada. ten kam se za ty roky propadnul, to je síla.. Momentálně nemá v NHL co dělat a to měl tři sezóny zpátky skočit na úroveň Keslera.. Ne.. ne.. Ne.. Teď z něj tak akorát bolí oči. Ještěže je víc zraněný, jak zdravý.
Po posledních rošádách v sestavě (i díky zmíněným zraněním) jsme získali 2 výhry z posledních 3 zápasů. Dokonce jsme už před Tampou (WHAT THE HELL?!). Předvedená hra je lepší, leč pořád tam jsou strašné chyby. Hodně se mi líbí momentální složení obrany. Pysyk s Yandlem hrají velmi, velmi dobře a je to jednoznačně naše nejlepší dvojice. Demers s Mathesonem obstojně. Demers tam tahá "ušopleska" nahoru, a i proto je to snesitelné. Kindl a EKblad, to je tragéd s tragédem. Ekblad je letos obrovské zklamání nejen pro mě, ale pro celou NHL. To co tam předvádí, to je až k neuvěření a vůbec jeho hru nepoznávám. Jestli na něj má až takový vliv odchod Briana Campbella netuším, ale jeho smlouva ho bude muset nakopnout, protože takhle teda Aarone ne..

Jarda se trošku zlepšil a začal více bodovat, ale momentálně je naším nejlepším hráčem Vinny Trocheck. Po zranění Barkova se skvěle zhostil role 1st centra a pravidelně boduje a bere na svá bedra povinnosti svého finského kolegy. Zlepšil se i Smith. Sice pořád bodově nic moc, ale jeho hra směrem dopředu dostává zlepšení. Naopak, docela se nám "seknul" Andy Marchessault. Ale tak, to se dalo čekat. V brance jsem také radši, když nastoupí Reimer. Nevím proč, letos se m Luongo nelíbí. Až příliš často pouští zbytečné góly a svůj tým nedokáže podržet. Reimer sice také není žádná zeď, ale pořád s ním tým hraje lépe jak s Luem.
Menší W streak PO nedělá, ale já věřím ve vzestup a to PO Cats udělájí. Barkov a Hubi jsou tak dobří hráči, že na ten tým zvednou a když šlape, tak zbytek taky není špatný. PO musí udělat, jinak to bude ostuda, v současné době je v osmičce až moc týmů, které tam nemají co dělat (se současnou formou včetně nás).
Moc sympatický tým, který si zaslouží jít nahoru.

I love this guy! :oops:
Jinak nevím jak je to možné, ale Huberdeau je po návratu famózní a .. zní to neuvěřitelně, ale s ním je ten tým úplně někde jinde. Nechci to zakřiknout, dlouho jsme tu nic nenapsal, protože se dařilo a i přesto, že nejsem pověrčivý jsem raději byl potichu. Takže návrat Hubyho přišel právě včas + zatím hraje famózně!

Další věc, blíží se TDL a já vyhlížím posily. Obrana se poslední zápasy stabilizovala. Hlavně Petrovic je skvělý. Statisticky to možná tak nevynikne, ale to co on odmaká na ledě a jak skvěle se orientuje jak v útočném, tak obraném pásmu. Do třetího páru naprosto v pořádku.

Trocheck. Už tehdy, když válel v OHL za Saginaw Spirit jsem věděl, že v něm je obrovský potenciál. The Spirit will retire Vincent Trocheck’s No. 89 in a pregame ceremony prior to the game on Wednesday, February 1. The former OHL Red Tilson Trophy winner (Most Outstanding Player) and World Junior Gold medalist is the Spirit’s second ranked scorer in franchise history, posting 94 goals and 146 assists in 236 career games with the red, white, and blue. His 146 assists is tops in Spirit franchise history. Všichni po draftu Barkova koukali právě na něj (já mu tehdy vůbec nevěřil, protože jeho bruslení bylo tehdy průměrné a NHL=SPEED). naopak jsme koukal směrem k Vincentovi. No a po čtyřech sezónách je vidět, že jsem se trefil. Na začátku jsme se neskutečně trápili, Smith a Jokinen vyhaslí, Trocheck přesto bodoval a tahal tým v důležitých momentech (tehdy Barkov nebyl vidět). V minulé sezóně podobně. Trocheck dostal na křídla Smitha a Jokinena (oba neměli vydařené sezóny) a co se stalo? oživil je.. Je to Trocheck, kdo tahá nejen spoluhráče, ale i tým. Strašně mi připomíná Jordana Eberleho. I na toho (kdysi!) se dalo spolehnout a v kritický moment udeřil (finále MS juniorů proti USA a nebo Rusku). Prostě, když dojde na lámání chleba, nespoléhejte se na Barkova, Huberdeaua či Ekblada. Vincent Trocheck!

Na závěr ještě vyzdvihnu Reimera. Luongo a Ekblad jsou momentálně černé díry týmu. Tým šlape jak má, ale tito dva hráči jej sráží. Luongo sem tam předvede skvělý zákrok, ale pustí i lacinou branku. Není ani psychicky v pohodě. Bylo to vidět nedávno, kdy v jednom zápasů se rozčiloval po každém obdrženém gólu a jak každý ví, psychika je u gólmana to hlavní. Podobný případ je Ekblad. Ta smlouva mu musela vlézt do hlavy, protože nehraje vůbec dobře a náznak zlepšení se nekoná. Neustále putuje sestavou, přesto zlepšení v nedohlednu. Je to obrovské zklamání a i proto Panthers nemají o nějaké ty body navíc. Doufám, že se ještě do konce sezóny zvedne. Je to citelná ztráta pro tým. Ekblad to totiž v sobě má..
Je neskutečné, že i bez příspěvku nejlepšího beka pořád dokážete udělat takový 5 road game sweep. Věděl jsem, že se zvednete a do PO uděláte.
Hlavně ale to není jen o tom, že vyhrávají, ale i jak vyhrávají. Sice to z celkového výsledku není moc poznat, ale dneska proti Blues to bylo z jejich strany naprosto mistrné, nedali nám šanci. Měli jsme sice hodně střel, ale žádné scoring chances, naše útočné snažení se scvrklo na prosté přejetí modré čáry a snahy aspoň vystřelit. Účinně eliminovali všechny naše hlavní zbraně, při přesilovce jsme nebyli schopní ani udržet pásmo. Panthers nás forčekovali až hluboko v pásmu, rozehrávku bořili hned v zárodku. Každý hráč, který dostal puk, měl minimum prostoru cokoliv s ním udělat. Fakt špičkový výkon od první do poslední minuty. Čekal jsem, že časem odpadnou, ale ono ne... A ještě si daj GWG 4 sekundy před koncem.

Neviděl jsem více jejich zápasů, ale tenhle tým se podle mě našel a letos ještě neřekl poslední slovo.
honziss píše:Hlavně ale to není jen o tom, že vyhrávají, ale i jak vyhrávají. Sice to z celkového výsledku není moc poznat, ale dneska proti Blues to bylo z jejich strany naprosto mistrné, nedali nám šanci. Měli jsme sice hodně střel, ale žádné scoring chances, naše útočné snažení se scvrklo na prosté přejetí modré čáry a snahy aspoň vystřelit. Účinně eliminovali všechny naše hlavní zbraně, při přesilovce jsme nebyli schopní ani udržet pásmo. Panthers nás forčekovali až hluboko v pásmu, rozehrávku bořili hned v zárodku. Každý hráč, který dostal puk, měl minimum prostoru cokoliv s ním udělat. Fakt špičkový výkon od první do poslední minuty. Čekal jsem, že časem odpadnou, ale ono ne... A ještě si daj GWG 4 sekundy před koncem.

Neviděl jsem více jejich zápasů, ale tenhle tým se podle mě našel a letos ještě neřekl poslední slovo.
Přesně takhle to vypadalo i v zápase s náma krom asi prvních 10 minut, kdy jsme to ještě zvládali, pak to probíhalo naprosto stejně.
1735 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES