Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

PITTSBURGH PENGUINS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

ja pamatuju casy kdyz nas Stefan Matteau byl hodnocenej nekde kolem top 10 prospeku, hned po draftu. a jak to s nim dnes vypada...
megaton píše:ja pamatuju casy kdyz nas Stefan Matteau byl hodnocenej nekde kolem top 10 prospeku, hned po draftu. a jak to s nim dnes vypada...
Tak na tribúne by sa nezlepšoval ani Malkin.
megaton píše:ja pamatuju casy kdyz nas Stefan Matteau byl hodnocenej nekde kolem top 10 prospeku, hned po draftu. a jak to s nim dnes vypada...
Vsak Sprong taky neni 100% vec, to nikde nerikam.. Ale kdyz klapne, bude to neco. Dynamika, sebevedomi rychlost, technika, strela, to vsechno on ma. Pronman mluvil neco ve smyslu ze udelal naramnej pokrok, skoro udelal acko a v tom prostoru co dostal rozhodne nevypadal out of place. Ze 2.kola tezko cekat neco lepsiho, furt ma jen 18 let.
Opet spatny start, Devils na nas vlitli ale Fleury i se stestim podrzel.. Ubranili jsme oslabovky a Crosby z presilovky naopak oteviral skore, coz je u nas skoro zazrak.. Proti Devils dvojnasobne dulezita zalezitost, protoze pak jak museli dohanet tak uplne odpadli. Od momentu jak jsme sli do vedeni to bylo u nich otevrene a meli jsme volnost, nestihali nam. Akorat Schneider teda ukazal svou extratridu. Tomu zapasu by misto 2:0 vic odpovidalo tak 5:2, minimalne..

Devils meli 4 presilovky a v prvnich trech ani nevystrelili. Hagelin je zatim excelentni predevsim v kombinaci s Kesselem a na PK, dnes byl opet hodne citit podobne jako Perron v Anaheimu. Zatim se to jevi jako win-win a nemyslim ze je to jen o uvodnim impulzu, proste Hagelin k nam sedi naramne a ma tu idealni podminky.. Perron je naopak evidentne lepsi fit v Anaheimu (vic fyzickej zapad, vic cyclingu, mene rychlosti) a u nas nemel co nabidnout.

Btw z utocniku nejvyssi IT Cullen, pres 20 minut a teda zahodil asi 4 golovky. Pak hned za nim Hagelin 19:10. Pro porovnani Malkin 16 minut. Samozrejme oslabovky sehraly svou roli, ale proste na tyhle hrace je spoleh i 5 na 5 v situaci kdyz se vede a hraje se do vic otevrene obrany a na brejky. Kazdopadne big win a odted uz snad mimo postupovou osmicku nebudeme az do konce zč.
Atlantik píše:Hagelin je zatim excelentni predevsim v kombinaci s Kesselem a na PK, dnes byl opet hodne citit podobne jako Perron v Anaheimu. Zatim se to jevi jako win-win a nemyslim ze je to jen o uvodnim impulzu, proste Hagelin k nam sedi naramne a ma tu idealni podminky.. Perron je naopak evidentne lepsi fit v Anaheimu (vic fyzickej zapad, vic cyclingu, mene rychlosti) a u nas nemel co nabidnout.
:good: Jsem rád, že to oběma vychází takhle dobře zatím. Je to přesně, jak píšeš, Hagelinovi sedí rychlejší východ, Perronovi zase ten náš víc fyzický hokej, dobře se zatím tlačí do brány a má 5 bodů ve 4 zápasech. Navíc super, že Hagelin šel zrovna k vám, můžu mu přát, je to velký sympaťák, škoda, že mu to u nás nevyšlo. Perronovi dost vyhovuje Getzlaf, hodně si ho pochvaluje.
PIT-OTT 6:5

Co to tam Fleury dnes predvadel??? :slap: Kazdopadne jsme Ottawu prehravali az brutalnim zpusobem, nicmene kazdy jejich pobyt v nasem pasmu koncil golem. Nastesti mame Crosbyho, ktery momentalne hraje na jine planete a za poslednich 14 zapasu uz ma 13 golu, dnes to otocil cistym hattrickem.. Pak ale zapas ktery uz mame v poklidu dohrat temer ztratime, nejsme schopni to dohrat pri vlastni PP, Kunitz vyloucen a Ottawa pri zaverecne powerplay dve brvna :scare: Fleury se tomu jen prihlizel..

Momentalne sice hrajeme nadherny hokej, vyhravame a strasne kazdyho prehravame a je to zabava jaka se jen tak nevidi, ale vubec neumime branit, Fleury u toho stylu hokeje mrzne atd.. No a chybi nam jeden bek, navic se zda ze Maatta ma s prvnim parem problemy. Navic se zranil Fehr (mozna nadlouho), problem uz je i s ansamblem na PK, pac chybi i Bonino a z cele bottom6 uz zbyva jen Cullen takze pak to nejde tak hladce jak by mozna mohlo...
Tak kromě Fehra, kterej byl jasnej a vypadlo to na dlouho - snad jen měsíc - nejede na trip ani Malkin.
Delsi dobou jsem mel pocit ze Malkin neni uplne fit, tak snad to bude jen dolecovani sramu. Jinak uz nam chybi 7 forwardu oproti zacatku sezony, tohle je velka rana.

Kunitz-Crosby-Hornqvist
Hagelin-Cullen-Kessel
Kuhnackl-Porter-Rust
Sheary-AHL-Wilson

Dva body z floridskeho tripu by byl zazrak, mozna bych bral i jeden. A to jeste jeden zapas asi odchyta i Zatkoff, no ty vole..
Ted si fakt nemuzeme dovolit tohle.. Pritom to byl zapas, kde se dalo bodovat za predpokladu ze by hral Malkin a Fleury chytal normalne. Bez Malkina nemame presilovku a druha lajna s Cullenem na 2C byla prehrana v tezkem matchupu.. Fleury opet vybouchl. To je nam pak houby platne ze obranu Tampy umime tradicne prehravat, proste nas prestrileli. Prohra se dala cekat, ale mrzi to o to vic, ze jinak by ten zapas evidentne byl uplne otevrenej a to je ted Tampa nejvic red-hot team ligy.

Fleury nedochytal zapas a snad by si mel diky tomu aspon usetrit sily na Floridu. Dnes uz nas potopit nemuze, stacilo..
Jsem docela zvědavý, zda PIT se někdy ještě přiblíží úspěchu z roku 2009 (třeba i jen postup do finále či vypadnutí v semifinale SC po velkém boji). Přijde mi, že nemají obranu na to, aby SC znovu vyhráli, přičemž i brankáře bych označil oproti top týmum NHL za slabinu (ale se stejným, tehdy i méně zkušeným, už SC vyhráli). V útoku obrovský nepoměr mezi TOP hráči a hráči 3., 4. lajny. Crosby s Malkinem možná byli pro Pitsburg pozlátky, která sice sbírají hodně bodů, ale je velmi těžké vedle nich vybudovat tým typu LA či CHI, případně dříve DET či COL.
BigPete1989 píše:Jsem docela zvědavý, zda PIT se někdy ještě přiblíží úspěchu z roku 2009 (třeba i jen postup do finále či vypadnutí v semifinale SC po velkém boji). Přijde mi, že nemají obranu na to, aby SC znovu vyhráli, přičemž i brankáře bych označil oproti top týmum NHL za slabinu (ale se stejným, tehdy i méně zkušeným, už SC vyhráli). V útoku obrovský nepoměr mezi TOP hráči a hráči 3., 4. lajny. Crosby s Malkinem možná byli pro Pitsburg pozlátky, která sice sbírají hodně bodů, ale je velmi těžké vedle nich vybudovat tým typu LA či CHI, případně dříve DET či COL.
To myslis jako ze je to chyba samotnyho Crosbyho a Malkina? Nebo co tim chces rict? Jen se ptam..
Atlantik píše:
BigPete1989 píše:Jsem docela zvědavý, zda PIT se někdy ještě přiblíží úspěchu z roku 2009 (třeba i jen postup do finále či vypadnutí v semifinale SC po velkém boji). Přijde mi, že nemají obranu na to, aby SC znovu vyhráli, přičemž i brankáře bych označil oproti top týmum NHL za slabinu (ale se stejným, tehdy i méně zkušeným, už SC vyhráli). V útoku obrovský nepoměr mezi TOP hráči a hráči 3., 4. lajny. Crosby s Malkinem možná byli pro Pitsburg pozlátky, která sice sbírají hodně bodů, ale je velmi těžké vedle nich vybudovat tým typu LA či CHI, případně dříve DET či COL.
To myslis jako ze je to chyba samotnyho Crosbyho a Malkina? Nebo co tim chces rict? Jen se ptam..
Nee, těch dvou ne. Spíš managementu. Vzpomínám, že před nimi se Pitsburg nacházel v docela dost velké krizi, pak velmi rychle získal tyhle dva supertalenty, kteří i hned naplňovali svůj potenciál. Samozřejmě bylo rozumné na tyhle hráče zpátky táhnout lidi, dostat hokej v Pitsburgu zase do kurzu. Možná se z nich ale vytvořili až moc velké modly, nedotkknutelní hráči. Mám za to, že bylo rozumné nechat v týmu jen jednoho a za druhého přivézt alespon 2 velmi dobré obránce (ne však absolutní TOP 10, to by asi ani za ně nešlo, navíc by to asi muselo být prostřednictvím více tradů). Zvlášť když jsou oba centři. Možná díky své nedotknutelni oba ani úplně nenaplnili svůj potenciál. Co se čistě ofenzivy týče, tak myslím, že Crosby dlouho neměl konkurenci. Jediný, kdo mu mohl trochu sekundovat byl právě Malkin, když dostal prostor (a mozna i zalezelo na tom jakou měl motivaci), ale celkově bych nejlepšího útočníka poslední doby hledal v CHI.
Spravne pises ze je to chyba managementu, protoze ten team kolem nich nedoplnil tak jak to udelalo Chicago.. Pak ale nerozumim tomu, proc tak nejak kritizujes Crosbyho a Malkina, oni prece nemuzou za to ze jinde (kolem nich) byly a stale jsou diry v sestave. Oni hrajou v tezsich podminkach nez treba Toews nebo Kane, Crosby hral napr. dlouho s 3rd linerama a dokazal tezit z minima dost hodne. I ted, stacila mu vymena trenera na to aby dostal vic volnosti a v lajne s 36-letym washed up Kunitzem a grinderem Hornqvistem ma 14 golu za 15 zapasu. Johnston byl taky samostatni kapitola a jen dukaz toho ze chyba se da hledat vsude jinde, ale poukazovat na Crosbyho nebo Malkina, to fakt ne. Takze nemuzu plne souhlasit.
Atlantik píše:Spravne pises ze je to chyba managementu, protoze ten team kolem nich nedoplnil tak jak to udelalo Chicago.. Pak ale nerozumim tomu, proc tak nejak kritizujes Crosbyho a Malkina, oni prece nemuzou za to ze jinde (kolem nich) byly a stale jsou diry v sestave. Oni hrajou v tezsich podminkach nez treba Toews nebo Kane, Crosby hral napr. dlouho s 3rd linerama a dokazal tezit z minima dost hodne. I ted, stacila mu vymena trenera na to aby dostal vic volnosti a v lajne s 36-letym washed up Kunitzem a grinderem Hornqvistem ma 14 golu za 15 zapasu. Johnston byl taky samostatni kapitola a jen dukaz toho ze chyba se da hledat vsude jinde, ale poukazovat na Crosbyho nebo Malkina, to fakt ne. Takze nemuzu plne souhlasit.
Já mám právě za to, že vybudovat ten tým okolo Crosbyho s Malkinem bylo mnohem těžší (ale tím neříkám, že chyba je na jejich straně, zvlášť u Crosbyho si myslím, že nemohl udělat víc, u Malkina si subjektivně myslím, že úplně nenaplnil svůj potenciál ani tak, jak v Pitsburgu mohl). Toews byl velký talent, ale v porovnání s Crosbym jako talent hodne zaostával, byl vyměnitelný. Crosby prakticky ne, resp. nechtěl bych být v kůži managera, který vyměnil Crosbyho třeba za Webera, trochu lepšího prospecta a draft, Weber by se zranil, nenaplnil svůj potenciál, nerozumněl si s Malkinem či všechno dohromady, prospect zapadl do těžkého průměru a NSH s Crosbym vyhral SC... Myslím, že pro managery je velmi těžké měnit talenta minimálně desetietí (Crosbyho) a nebo hráče, který je jedním ze 2, kteří se mu přibližují (Malkin). Ale asi bylo reálné těmto dvěma přivést lepší spoluhráče, od toho jsou vlastně manageri štědře placeni.

Mimo tohle téma, jaký máš názor na současný EDM a jeho naplňování potenciálu, v porovnání třeba s dřívějším CHI nebo současnou FLO, kteří zase až tolik talentů nemaji/neměli.
BigPete1989 píše:Mimo tohle téma, jaký máš názor na současný EDM a jeho naplňování potenciálu, v porovnání třeba s dřívějším CHI nebo současnou FLO, kteří zase až tolik talentů nemaji/neměli.
To tema otevri v topicu EDM, tady to resit nemuzeme/nebudeme. Ale hodne se odviji od obrany, to je jasne.

Co se tyce Malkina a jeho vymeny, teoreticky by se dalo o plusech a minusech uvazovat, ale tihle hraci maj proste pravo na to si zajistit NMC a NTC, takze to neni realne. Malkin rekl nekolikrat, ze nikde jinde hrat nechce. Vsechno je to o draftech a o vychove mladych.. trejd jako Despres za Lovejoye nas posunul tak dva roky dozadu, vsechny ty drafty a strategie na kterou Shero sazel (at uz spravne nebo ne), to vsechno slo do prdele. Shero pak mel leto kdy prodlouzil Adamse, Dupuise, Scuderiho (toho podepsal) a Kunitze najednou a investoval do toho 12 mega.. Takze tak nejak preslapujeme na miste, jsou tu dobre tahy a dobre momenty, ale na vrchol to nestaci kvuli tem chybam co se udelaly.
Mám pocit že Fleury je nějak labilní. On když je tým v největších sra*kách od draftu Crosbyho s Malkinem (loni a letos), tak chytal nejvíc v kariéře a jak se změnil trenér a tým jde nahoru tak on zase klesá tam kde byl předtím, do tý labilnosti. Ale třeba to bylo teď jen náhodnejch pár zápasů.
To byl zazrak dnes.. Hrat B2B se Zatkoffem, bez Malkina, Fehra, Bonina, Bennetta.. a prohravat 2-0 pet minut pred koncem na Floride, proti Luongovi a spol, po tom co jsme prave inkasovali shortie?? Letang s Crosbym zaridili 3 goly a supercomeback je dokonan. Naprosto zlate body.

Ten Malkin ale tak pekelne chybi, presilovka bez neho je uplne v haji, Cullen roli 2C nedava a Kessel byl dumpnut do AHL utoku pricemz na jeho misto sel Rust. Uz nam tam fakt zustaval jen Sid a Letang. Ale je to tam, somehow, someway :oslava:

Crosby btw takhle nehral od momentu co byl Zasteckelovan... Nerealny level.
Co Simon, ma sanci se letos kouknout do acka?
Jo tak ten Simon by mě taky zajímal. Do AHL vstoupil dost slušně, ale teď mám dojem, že se již nějak zastavil, navíc je trochu starší než podobná prospecti PIT.
Simon je momentalne zranenej. Jinak by uz mozna dostal look. Ale nechtej ho uspechat, v ty bottom6 s ostatnima AHLerama by stejne momentalne mnoho vody nenamoutil. A zastavil se proto, ze kazdeho schopnejsiho AhLera mame uz v acku a on uz tam nema s kym hrat. Dnes na Floride hrali komplet 2 Wilkes-Barre utoky.. Kuhnhackl-Sundqvist-Rust a Porter-Wilson-Sheary...
Atlantik píše:Simon je momentalne zranenej. Jinak by uz mozna dostal look. Ale nechtej ho uspechat, v ty bottom6 s ostatnima AHLerama by stejne momentalne mnoho vody nenamoutil. A zastavil se proto, ze kazdeho schopnejsiho AhLera mame uz v acku a on uz tam nema s kym hrat. Dnes na Floride hrali komplet 2 Wilkes-Barre utoky.. Kuhnhackl-Sundqvist-Rust a Porter-Wilson-Sheary...
A Dominik Uher? U toho jsem viděl jeden z těch jeho loňských zápasů v NHL, moc příležitost nedostal, ale působil na mě, že na NHL nemá. Jen si díky marodce PIT splnil sen. Ale nerad bych mladého hokejistu hodnotil na základě pár minut v jednom konkrétním zápase, avšak statistiky mě dávají za pravdu. U něj bych to viděl spíš na přesun do KHL, možná ani do té ne, ale v extralize by se mohl slušně uplatnit.
BigPete1989 píše: A Dominik Uher? U toho jsem viděl jeden z těch jeho loňských zápasů v NHL, moc příležitost nedostal, ale působil na mě, že na NHL nemá. Jen si díky marodce PIT splnil sen. Ale nerad bych mladého hokejistu hodnotil na základě pár minut v jednom konkrétním zápase, avšak statistiky mě dávají za pravdu. U něj bych to viděl spíš na přesun do KHL, možná ani do té ne, ale v extralize by se mohl slušně uplatnit.
Tak jak pises, Uher je uplne irelevantni.
NHL je momentálne Crosby. Aj ked zajtra učím v škole 6 hodín, neľutujem, že budem spať dnes len 3 hodiny
12g+10a v 11 poslednich zapasech, 17 golu v poslednich 17 zapasech.. Takhle hral jen jednou v zivote a to v roce 2010 kdy tahal 25 zapasovou serii co bodoval. Nerealny level, ktereho je schopny jen on. Destrukce Anaheimu pres rychlost, byli jsme si asi vedomi ze mame jejich 2nd rounder a chtelo by jim to teda trosku zkomplikovat tu jejich situaci..
Crosby :scare: :klobuk:
6373 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES