Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

TAMPA BAY LIGHTNING

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

To mi nějak vysvětlete tento krok? Proč ho dáváte zadarmo hlavně v rámci divize? To je fakt jen kvůli uvolnění místa a kvůli sporům?
Novis44 píše:To mi nějak vysvětlete tento krok? Proč ho dáváte zadarmo hlavně v rámci divize? To je fakt jen kvůli uvolnění místa a kvůli sporům?
Sorry, ale vážně netuším. Protihodnota, jak bylo napsáno, nulová. A pokud ho chtěli, aby získali draft-pick... v klidu, založíme obranu na Šustrovi. :giggle:
Novis44 píše:To mi nějak vysvětlete tento krok? Proč ho dáváte zadarmo hlavně v rámci divize? To je fakt jen kvůli uvolnění místa a kvůli sporům?
RFA na konci roku, není waiver eligible a byl by exposed na expansion draftu. Všechno dohromady to znamená, že by ho Tampa časem ztratila pravděpodobně za nic. Takhle se za něj dostalo zpátky aspoň 6. kolo.

Taky si myslím, že to je setup pro nějaký větší trejd. Nesterov pryč, Dotchin do AHL, Bournival a Dumont na waiveru. Yzerman pro někoho dělá místo.
imp píše:
Novis44 píše:To mi nějak vysvětlete tento krok? Proč ho dáváte zadarmo hlavně v rámci divize? To je fakt jen kvůli uvolnění místa a kvůli sporům?
RFA na konci roku, není waiver eligible a byl by exposed na expansion draftu. Všechno dohromady to znamená, že by ho Tampa časem ztratila pravděpodobně za nic. Takhle se za něj dostalo zpátky aspoň 6. kolo.

Taky si myslím, že to je setup pro nějaký větší trejd. Nesterov pryč, Dotchin do AHL, Bournival a Dumont na waiveru. Yzerman pro někoho dělá místo.
Ok, to dává logiku. Hned jak jsem to viděl, tak mě napadl Shattenkirk, tak uvidíme, v každým případě se na to dá teď už dívat jinou optikou.
Vasy je zvíře!!! :slintac: Dnešní výkon byl jednoznačně nejlepší v sezóně, chyběla tomu jenom nula/případně vychytané nájezdy. Především kvůli němu jsme mohli s Wild držet krok. Tento zákrok a ještě proti Parisemu v OT byly nejlepší ten večer. Podle mě se Zach nevyspal... navíc nedal ani nájezd, ale v konečném výsledku ho mrzet nemusel. Z naší strany nájezdy děsná bída, ani jednou netrefit branku je na pokutu. A posledním pokusem to zaklíncoval Kuch, kterej mi celkově přišel jako přejetej, schytal pár ran... snad to bude jen ojedinělé.

Jinak čím dál víc si začínám užívat Dotchina, ten kluk má potenciál. :thumbsup:
Je zajímavé, že roster Bolts z roku, kdy byli ve finále SC se téměř neliší od toho letošního. Samozřejmě chybí Stammer, ale jinak je roster téměř totožný až na Carla, Nesterova, Barberia v beku a Morrowa či Connolyho v útoku, což jsou vše hráči, kteří hráli okrajové role, jediný důležitější hráč z tehdejšího rosteru je Merchessault. Vím, že jsem neobjevil Ameriku, ale čím to je?
Chybějící Stamkos je hodně velký faktor, stačí se podívat na bilanci s ním a bez něj. S ním 10 výher ze 17 zápasů, bez něj 16 ze 40. Montreal má na čele divize náskok 10 bodů a já si jsem skoro jistý, že hrající Stamkos by ten 10 bodový rozdíl vynahradil sám.
+ bych dodal v ohromné formě hrající Triplets, zdravý Callahan. K tomu všemu větší bodový příspěvek od obránců a +/- kladné, nikoliv jako letos proseté mínusama, protože obrana stojí za starou belu.
Trojčata stále umí. :good:
... hlavně nic neuspěchat. :pray:


:slintac: :klobuk:
Jak to ze Streit nemel ke svemu byvalymu klubu dostatek respektu a pohrbil mu sezonu?? :neviem:
Minnesota letos 2× za sebou prohrála jenom ve čtyřech případech, naposledy tomu bylo před třemi měsíci na začátku prosince.

My tohoto neobvyklého jevu dosáhneme parádním výkonem, ale klasicky se něco v týhle sezóně, pokud se nám nějaká věc fakt podaří, musí zákonitě posrat. Johnson - out, Namestnikov - out, Paquette - out. :v_hajzli:

Jinak Vasy další monstrózní výkon v bráně, dneska by mu slušelo čisté konto, bohužel. Trochu mě děsí Killer, který na gól čeká od 5.2., až je mi ho líto, že mu to tam ne a ne spadnout. Joa abych nezapomněl, Šustr dal gól, takže příští sezónu má předplacenou! :clap:

Každopádně je skvělý, jak se posledních asi 7 zápasů ty výkony stupňují, jenom vytrvat... a čekat, kdo se vrátí z marodky (#91 :pray: ).
...

Kuch zaznamenal 30. branku letošní sezóny, čímž vyrovnal svoje maximum z loňské. Takže v součtu se mu povedlo překonat tento milník již podruhé za sebou. Dvě sezóny zpět měl branek 29.

Dalším, kdo se překonal, je Victor #77! Vylepšil svůj bodový přínos na 57 bodů (13+44) a ještě má pořád dost času jej posunout do parádních výšin. Navíc vedle něj roste Dotchin, takže má dopad na více frontách.
Po těch „zdravíme, dejte si bůra a můžete zas jet“ utkáních bylo v dnešním zápase vidět, že to hráči v hlavách teda rozhodně nezabalili. Hned 3× dotahovat gólové manko, navíc pokaždé záhy po obdrženém gólu, to teda :klobuk: . A zrovna proti Bruins, kteří nám letos nedovolili ani vindru. Příjemnej pocit.

Potěšilo mě, že od začátku nastoupil Budaj, přeci jen Vasy teď měl hodně debilní období, kdy mu to tam až nezvykle padalo. Navíc Peterova bilance proti Bostonu údajně byla víc než pozitivní, takže jasná volba. A především ve 3. třetině ukázal, že rozhodnutí ho nasadit bylo správné. Nesložil se ani po třech gólech, pokryl nebezpečný střely především v přesilovkách, puky většinu času podržel, krásná práce.

Obraně dostala impulz, a to vyřazení Garrisona ze sestavy. Nicméně se k němu neodhodlal podělanec Cooper, nýbrž vyšší moc. Samozřejmě mu žádný zranění nepřeju, vypadalo to dost nepříjemně. Čekal jsem, že stáhne ze čtvrté lajny Witkowského do obrany, ale nechal 5 bruslařů a přišlo mi, že jim to svědčilo. Především Dotchin se zase vrátil k poctivý defenzivní práci, sem-tam vykouzlil i zajímavej pas a celkově se s nikým nesral - supr práce. A Anton a jeho patent na krásný góly. :slintac:

V útoku to v posledních (tý)dnech šlape. První lajna fenomenální, Point se na tom prvním centru našel, vážně jeho hru s pukem i bez něj žeru. Kuch už si jede svůj PO mód, hattrck byl odměnou za jeho práci především v útočný třetině... o jeho dvou ZBYTEČNÝCH vyloučeních (stejně jako Dumont) se radši bavit nebudu. No a Ondřej je doplňuje svým skvělým přehledem plus klasicky parádní prací v DZ. Druhou lajnu ještě o trochu víc než Gourde posunul Vladdy. Drouin ukončil to střelecký trápení sympatickou dělovkou... :gol: Naopak Yanni mi moc pasuje k Ernemu, škoda, že jim tam supluje Vermin, místo kterýho bych si dokázal představit někoho vhodnějšího. Někoho, kdo se bude víc tlačit do zakončení a svoje šance i proměňovat. Pak by ta lajna měla potenciál hrát s přehledem v bottom 6. Ze čtvrtý-mrtvý lajny je potřeba vypíchnout Dumonta, kterej skvěle zvládá úlohu hlavního "bulaře". Má až neskutečný čísla.

Sečteno podtrženo, pořád sezóna není u konce. Stále je o co hrát, hráči si to očividně uvědomují, ovšem bojím se, jestli nastolené tempo vydrží. V tom posledním týdnu hrajeme 5 zápasů v sedmi dnech, to bude masakr. Ale pokud chceme mít prodlouženou sezónu, fňukání nad marodkou a rozložením zápasů musí jít stranou, prostě do všeho jít na 110 %.
Hezký, ale co takhle pomalu zkontaktovat jiného Rusa, praváka, vítěze Gagarinova poháru, 4. v bodování ZČ (57 gp → 71 pts - 24g), 3. v bodování PO (18gp → 23 pts - 7g), jednoho z nejlepších nahrávačů v lize, to samé v +/-, člena jedné z nejlepších lajn KHL,... :dup:

Nikita Kučerov perlil, citujem :cool:
Celú sezónu som sa trápil.Po tom, ako vypadol Steven, som dlho nemohol nájsť nikoho, - povedal Kučerov novinárom. Niektorí hrači sa zasedeli v tíme, prestali pracovať. Dostali svoje peniaze, vedeli, že nebude konkurencia a na ľade sa nesnažili. Bolo to vidno podľa pohybu, prihrával som a oni nič nerobili. Sezóna, nehľadiac na štatistiku, bola pre mňa ťažká. Musel som prekonať veľa prekážok, spojených s vzájomným pochopením/dorozumením (slovo взаимопонимание vyjadruje oboje, preventívne som napísala oba významy).
http://rsport.ru/hockey/20170426/1119640237.html" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. nie som zástanca takých vyjadrení, ale v jeho prípade robím výnimku.

P.S.2 Tu https://www.championat.com/hockey/artic ... -mira.html" onclick="window.open(this.href);return false; je veľký rozhovor s Nikitom v ruštine. Ak je záujem, možem preložiť.
Prave jsem cetl tyhle dva uryvky a celkem jsem cucel, no. Rad se dozvim, co stoji v tom dlouhem rozhovoru, pokud mas cas a chut. Rustinu jsem sice mel asi 4 roky, ale neprijde mi, ze bych tomu extra rozumel. :giggle:
Tak to sú dve, pretože Lysenkova je tu: http://www.sovsport.ru/gazeta/article-item/975718" onclick="window.open(this.href);return false;
Fajn, dnes, maximum zajtra, ho preložím.

Čo sa týka Guseva. Má ešte kontakt na rok. Ruztrhnutie v KHL trvá 14 mesiacov. No a jeho štatistiku netreba preceňovať. Hrá v SKA, kde je sústredený základ európskej reprezentácie Ruska. Hrá s partnerami, ktorí by aj bez neho mali na konte podobný počet bodov, keďže tam je dôležité spojenie Šipačev-Dadonov.

P.S. ked som začala prekladať, všimla som si, že preklad bol už spravený. Do angličtiny http://thehockeywriters.com/nikita-kuch ... ason-team/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak teda naši prospecti se letos docela vyřádili:

Taylor Raddish (RW)
58gp - 109p (42+67) v ZČ
22gp - 31p (12+19) v PO

Brett Howden (C, LW)
58 gp - 81p (38+43) v ZČ... byl povolán i do Syracuse

Anthony Cirelli (C)
51gp - 64p (25+39) v ZČ
22 gp - 31p (15+16) v PO

Dennis Yan (LW)
64 gp - 75p (46+29) v ZČ

Mathieu Joseph (RW)
54gp - 80p (36+44) v ZČ
18gp - 32p (13+19) v PO

+ Raddish s Cirellim vítězové OHL, Joseph vítěz QMJHL.

A abych nezapomněl, Syracuse předvádějí vynikající jízdu PO AHL. Je vidět, že některým borcům letošní zkušenost v NHL dost pomohla. Podle mě to můžou celé vyhrát. :povzbudzovanie:
Gusev hodně šikovný pravák, na MS se mi hodně líbil.
Ako spomenul WAT vyššie, pri pohľade na našich rookies sa musí každý potešiť.
Stále máme TOP prospecty NHL a nepadá nám počet a ani kvalita. Osobne mám hroznú slabosť v Yana ktorý má potenciál byť dlhodobo 30g+ a jeho hru som tento rok sledoval dosť detailne. Shawinigan jasne tiahol celú sezónu, aj keď začiatok mal pomalý, nakoniec oproti celému teamu neskutočne strelecky vynikal. Som strašne zvedavý čo ukáže o rok u seniorov. Za všetko hovorí fakt že na MSJ sme v powerhouse Kanady mali 5! hráčov.

Samozrejme ono to všetko nie je až tak dokonalé, a pri bližšom pohľade na naše prospecty vidieť tú dieru v beku...žiadny hráč čo by vyčnieval. Hájek, Spencer či Černák ktorý síce zažil prelomový rok ale ofenzívne je stále k ničomu....
Týmto sa trochu napájam na Crunch o ktorých som chcel napísať. Z tých 11zápasov čo som mal možnosť toto PO vidieť, ma štvú zase prospecty v obrane. Dotchin ale hlavne Mašin, hrozné sklamanie. Dotchin nie a nie nadviazať na skvelé pôsobenie v Tampe, no Mašin ten zažil fakt ťažkú sezónu a v Play-off to ešte prehlbuje. Za zmienku stojí hádam len Ben Thomas bývalá 119draftu. Pair bek Travisa Sanheima dokazuje že neťažil iba zo skvelej hry Travisa. Thomas nemá nejak skvelé hockey sense, každopádne zlepšil korčuľovanie a dokázal že vie byť ofenzívne prospešný(2najproduktívnejši bek ZČ aj PO). Naviac je veľký, a už teraz by bol progress cez Šustra :jn:

Na druhej strane Crunch hrajú krásny, a zábavný hokej ktorý ich dostal do finále. A teda takmer celý kredit za to dávam Groulxovi, ktorý ten team prebral po Zettlerovi. Nutné je povedať že ten s ním nedokázal postúpiť ani do PO, s tým že mal k dispozícii takmer identický team.
Gourde-Conacher :cookies: neskutočné kombo, radosť sa pozerať. K tomu Peca,Erne či Vermin, dúfam že od budúceho roka už spravíme zmeny v bottom6. týto hráči už jasne ukázali že sa s nimi musí počítať, Gourde to už jasne ukázal počas call-upu. Z tohto teamu proste Tampa musí vyťažiť maximum, poslať doprdele už Browna či bordel typu McKegg a v prvom rade Callahana ( :pray: ) a postupne ich zapracovať čo najviac. Niečo podobné ako sa podarilo Penguins. + získať TOP4 beka, a ten team musí proste získať v najbližších 3rokoch Cup.....

BTW, Veľká škoda je Tannera Richarda, najproduktívnejšieho hráča Cruch min. sezóny a skvelého pracanta. Vyzeral ideálne na náhradníka Boyla ako 4C, moderný typ. Avšak tým že opustil team pred PO a odcestoval na Majstrovstvá sa naplnia predpoklady že újde domov....naozajstná škoda, a zaujímalo by ma kde nastala chyba, avšak typujem že nebol spokojný akú šancu dostal tento rok v Tampe narozdiel od ostatných. :neviem:

Rád by som ešte spomenul brankára Marlies, Kaskisuoa. Počas celého 2.kola si McKennu ( :hroza: ) podával ako nič a predvádzal neskutočné zákroky. Ich najlepší hráč série, čo dokázal tým že neskutočne stealol game6 a oddialil vypadnutie. Vzhľadom na ten „huráá“ hokej ktorý sa hrá v AHL má mizerné stats, avšak NHL ho uvidíme časom určite.
vysvetlí mi niekto, čo robí Yzerman? Tá výmena Drouina nedáva z pohľadu Tampy vôbec žiadny význam :roll:
Joe S. píše:vysvetlí mi niekto, čo robí Yzerman? Tá výmena Drouina nedáva z pohľadu Tampy vôbec žiadny význam :roll:
No IMO to vyznam dava z viacerych stran – platovy strop, expansion draft, prospect pool, long term team plan …
Iste, je to risk a musia verit ze sergachev nebustne ale vyrastie z neho impact player, inak toto bude kolosalny fail, ale ja celkom vidim kam tymto trejdom (Drouin za top D prospect) mierili… teraz uz len ci toho prospecta vybrali dobre
však práve, že šli do kurevského rizika, ja som čakal, že za Drouina získajú aspoň mladého ale už hotového beka a ešte nejaké picky k tomu.

Pochybujem, že Sergachev je už NHL ready na tím, ktorý by mal mať najvyššie ambície.
Joe S. píše:však práve, že šli do kurevského rizika, ja som čakal, že za Drouina získajú aspoň mladého ale už hotového beka a ešte nejaké picky k tomu.

Pochybujem, že Sergachev je už NHL ready na tím, ktorý by mal mať najvyššie ambície.
Já bych se podepsal pod to, co píše petrik. Pro Tampu to dává právěže veliký smysl, navíc Drouin je trochu zlobivé dítě a vlastně toho taky nedokázal uplně moc, když se to tak vezme. Když se to bude brát čistě jako 1 za 1 (plus ty picky pravděpodobně), tak to nevypadá tak dobře, jako když si k tomu přidáš možnost chránění dalšího hráče, úsporu asi 5M do capu, jestli dobře počítám, a tím i víc šancí na udržení jiných, důležitějších hráčů. Skoro bych řekl, že tím, kdo touto výměnou víc riskuje, je Montreal.
9521 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS