Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

EDMONTON OILERS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Ted jsem trochu vychladl,tak se k tomu zkusim nejak objektivne vyjadrit z pohledu fanouska Oilers. Vsichni pisou kolikatej to je 1st pick Oliaru,ale na druhou stranu kolik z tec jiz zminovanych prvnich voleb byli zkutecni generacni hraci,okolo kterych se stavi tym? Yakupov ma obrovskou dravost,paradni strelu,ale nejak jaksi zaostava za ocekavanim.. Hall je skutecna hvezda,ale proste to neni hrac okolo ktereho by se dal postavit celý tým a Nuuge,v tuhle chvili je na urovni druheho centra takze ani ten zatim neni rozdilovej.. A to je vse,takze je sice pravda,ze mame hodne prvnich voleb,ale kdo z nich dosahuje kvalit Tavarese,Stamkose,Crosbyho,Getzlafa atd. atd.... Proste nikdo..az ted McDavid.
To ze je edmonton zabijak velkych talentu je kravina,protoze v tech hracich chyba neni,je chyba v tom jak je ten tym celkove postavenej,ale rozhodne ne v tech hracich. Kdyz proste nemame zadnou obranu,ani brankare tak je to tezke...
Ted uz jen ke Captainovi,myslim ze az pozna mladiky jako je Nuuge,Hall,Nurse apod. tak do te party zapadne skvele,tohohle se opravdu nebojim
Vasi hráči nedosahují na výkony těchto hráčů, protože to z nich Edmonton neumí dostat a postavit kolem nich ten správný tým.. Co tedka bude s Draisetlem? Edmonton jsou zabednenci a ke všemu mají ještě z pekla štěstí..
oilers mali byt z loterie vyluceni a mali tam byt timy co nemali #1 pick minimalne v poslednych rokoch. Ak to oilers zas neposeru ale nechapem ako sa to da tak budu len cez tieto drafty contender. Vytrejdovat mozu kludne aj dvoch z tych vysokych pickov za obranu pretoze hu maju zalostnu. Proste nechapem preco si niekto musi hladat hracov v stvrtom kole pripadne nedraftovanych hracov a vyvinut ich a niekto dostane pet rokov po sebe pet pickov. To iste picburg.
Organizácia musí efektívne pracovať s mladými hráčmi, aby rozvíjala ich talent a nezostalo len pri potenciály. To, ako klub vynaloží s hráčom je už na ňom. Stane sa, že hráč bol na vrchole v 18. rokoch a ďalej sa už nemá kam posúvať, ale v drvivej väčšine prípadov je to o práci s hráčom. To, že ste draftovali toľko popredných pickov, ktoré mohli byť herným prejavom niekde inde nie je chyba samotných hráčov. Alebo očakávaš, že hráč v 18 rokoch je kompletne vybrúsený diamant, ktorý čaká na zaradenie do predaja?
Vzhledem k tomu, co ted predvadi Dubnyk ( i kdyz si uplne nedelam iluze, u Wild bych to odchytal i ja :andy: ), tak s golmanama to asi taky bude slozitejsi... :hmm:
AndyF píše: i kdyz si uplne nedelam iluze, u Wild bych to odchytal i ja
A preto tam maju backs a kuemper cisla pod hranicou priemeru.

Marman píše:To ze je edmonton zabijak velkych talentu je kravina,protoze v tech hracich chyba neni
No tu sa zhodneme a pride mi to, ze si sa v tej vete sam odpalil.
Edmonton proste je zabijak talentov, najhorsi development co som v nhl videl a ze zrovna vy to zas musite vyhrat. Hocikomu inemu by som to viac prial a MCD lutujem. Byt to ja, tak rovno vyhlasim ze si prava mozu trejdnut. Neohrozil by som vlastnu buducnost takymto podpisom.

A ked uz teraz nevymenia nejake tie talenty v utoku za bekov tak uz vazne neviem.
No je pravda ze Edmonton managment nema zrovna spickovej.Rekl bych ze tohle bude zlom k lepsim vykonum a ted se posunou k hranici PO ale zbytek musi doplnit managment a hlavni diry jsou v obrane a v brane.
Marman píše: na druhou stranu kolik z tec jiz zminovanych prvnich voleb byli zkutecni generacni hraci,okolo kterych se stavi tym?
Okej.. kolik generačních hráčů mělo po přestavbě Los Angeles? :hroza: A kolik mají SC? Jenom samé výmluvy! Postavte se k tomu jako chlapY!
Za sebe musim rict, ze to dopadlo dobre, McDavid daleko, navic v tymu ktery potrebuje D a vznika pretlak v utoku a my mame obrancu plnou prdel, takze potencial k vymene a v draftu jsme se nepropadli. Pokud se z McDavida nestane druhy Crosby (a ted myslim po hokejove strance) taky dobre, protoze bude o kvalitniho soupere min.
megaton píše:Za sebe musim rict, ze to dopadlo dobre, McDavid daleko, navic v tymu ktery potrebuje D a vznika pretlak v utoku a my mame obrancu plnou prdel, takze potencial k vymene a v draftu jsme se nepropadli. Pokud se z McDavida nestane druhy Crosby (a ted myslim po hokejove strance) taky dobre, protoze bude o kvalitniho soupere min.
jj, je to sice uz s tim Edmontonem trapny, ale mne to zily netrha. Mohlo to dopadnout hur. Chtel jsem idealne Arizonu, ale tohle taky tak nejak preziju. Btw navzdory vsemu si nemyslim, ze se Edmonton v dohledne dobe nekam vyrazne pohne, ale je mi to celkem jedno. Aspon to bude zajimave sledovat.

Za zamysleni spise stoji cely procentualni system draftovani, ale dokud se to nezmeni, tak tyhle situace proste nebude mozny explicitne vyloucit.
jako posledni xlet EDM draftovali jen jednoho obrance(Nurse) zbytek do pole,vi kde tlaci bota golman(20%uspech) a obrance dalsi x% navrh,meli by brat priklad z NSH ,jsou uspesny,protoze maji kvalitni obranci +golaman =zaklad,nemuzu si pomoc,ale v dnesni dobe tohle dela tym uspesny resp. aspon na PO.to EDM uz leta potaci na dne,draftuje talenty,ale ti zaseknout,jelikoz tym je na dne,tak logicky jdou s tymem dolu.(Hall,RhP,eberle)Chudak Connor dalsi promarneny talent,pise ze je generacni hraco(jako Sid)ale PIT meli golmana +Letanga i,co ma EDM,holi šit,generacni negeneracni ,sam connor EDM neprivede do PO,pokud nezeneou aspon golmana nebo poradnyho lidra vzadu :frajer2:
Tak dam aj moj pohlad na vec – ja to v podstate oilers ani velmi nezavidim (neradim sa do skupiny “hocikto len oni nie” :giggle: )
chcel som mcdavida radsej niekde na vychode, ale zas aspon ze neskoncil v dallase. Iste, svojim sposobom je “nespravodlive” ze manazment oilers je za svoju totalnu neschopnost stale znova a znova odmenovany top pickmi a nevadila by mi zmena pravidiel ktora by neumoznovala v drafte pickovat v top3 castejsie ako napr. raz za 3 roky, ale pochybujem ze sa niecoho takeho dockame :neviem:

ale v prvom rade by som oilers doprial to co mali mat uz minimalne pred 5 rokmi – novy kompetentny manazment, co nebude rok za rok necinne sediet a cakat na dalsi top pick, ale konecne by zacal nieco robit smerom k vybudovaniu konkurencieschopneho timu. Lebo tato banda co im tam bacuje vie okrem vyhravania draftovych loterii len preplacat bottom pairing obrancov na UFA trhu a robit brankarske jednotky z kazdeho backupa ktoremu sa v dobrom time zadari 5-10 zapasov po sebe…

za vsetky tie roky neboli schopni najst gule na jediny vacsi trejd, ktory by do timu priviedol tak prepotrebneho top pairing obrancu alebo kvalitnu brankarsku jednotku. Tak nech sa potom necuduju tomu vyrazu co mcdavid nahodil ked oznamili vitaza… jasne, nebolo to od neho prilis profesionalne, ale od 18r chlapca tazko cakat ucebnicove PR reakcie v kazdej situacii a najma v takej ktora rozhoduje o celej jeho hokejovej buducnosti a kariere.

Teraz sa nanho vsetci divaju ako na spasitela. Ale mam obavy ze bez brankara a solidnejsej obrany oilers ani traja mcdavidovia nemusia do PO dostat. Bez vitazstiev nie je v time ta prava pohoda, bez pohody nie su optimalne vykony jednotlivych hracov (zvlast tych mladsich menej skusenych), narasta frustracia … ten zacarovany kruh v oilers za posledne roky az velmi dobre poznaju. Ale stale len cakaju ze z neho snad casom nejako vyjdu a prakticky nic pre to nerobia. Viaceri hraci po odchode z edmontonu v inych timoch restartovali svoje kariery a podavaju vykony akych u oilers neboli schopni. Preco asi?

Ja sa moc vo vlastnickych pomeroch u oilers nevyznam, ale ak by patrili mne tak tento neschopny manazment je uz davno prec. Cim si stale udrzuju doveru majitela je pre mna vazne zahadou. Toto leto budu mat opat skvostnu prilezitost svoj tim konecne niekam posunut – nie draftovanim mcdavida, ale dalsimi moznostami ktore im to otvara. Napr. moznost vymenit draisaitla, ktory je stale povazovany za top prospekta, ale u oilers uz teraz jeho buducnost na centri velmi ruzovo nevyzera. Vymenit by mohli aj 1st rounder 2016 – v ich momentalnej situacii ma velku hodnotu kazdy ocakava ze bude opat vysoky. Ale budu mat na to gule? Najdu na to konecne po vsetkych tych rokoch preslapovania na mieste dost odvahy?

Bezpodmienecne potrebuju brankarsku jednotku a top pairing obrancu. Jasne ze to sa lahsie povie ako urobi, ale prepanajana, preco to ine timy dokazu len oilers nie? Calgary boli tiez po kipperovom odchode nejaky cas bez brankara – dokazali ziskat hillera. Nie nejaku dvojku ktorej sa zadarilo 10 zapasov, ale overenu jednotku. Teraz su v PO. New jersey tiez dokazali najst nahradu za brodeura a v schneiderovi maju jedneho z lepsich golmanov ligy. Nebali sa obetovat zanho top 10 pick v drafte. Avs ziskali Varlamova za 1st a 2nd round pick. Da sa to ked sa chce a ked ma GM gule zaplatit za kvalitu adekvatnu protihodnotu. Kedy naposledy oilers vymenili vysoky vyber v drafte alebo top prospekta za to aby do timu priviedli overeneho kvalitneho hraca, ktory by im zvysil sance na uspech?

Toto leto by mohli byt z brankarov k dispozicii napr. niemi, mozno v ottawe by pustili andersona po tom co predvadza hammond, mozno v detroite uz viac veria mrazkovi ako howardovi, mozno z arizony m. smitha... – vsetko overene jednotky ktore uz X-krat dokazali ze vedia byt oporami svojich timov (aj ked mozno nie v poslednej sezone :giggle: ). alebo by sa mohli vydat cestou mladych talentov s velkym prislubom a skusit ziskat z detroitu mrazeka alebo z tampy vasilievskeho. Moznosti urcite maju – ak budu ochotni adekvatne zaplatit.
Ale ak by som si mal tipnut tak za nejaky 3rd rounder dotiahnu reimera alebo talbota a po 30 zapasoch sa budu po X-ty krat cudovat ze zas dalsi career backup nezvlada post brankarskej jednotky… :roll:

Uff, no riadny elaborat som napisal, tak uz radsej skoncim :D
Mali by ste tú prvú volbu použiť na Eichela, ten chce ešte aspoň rok zostať na univerzite, takže kludne by ste mohli tankovať aj budúci rok a mali by ste další first overall :good: .
Connora určite rušnete do NHL a zničíte aj jeho, ale budete mať tých centrov už moc, tak potom RNH alebo Leona niekam vymente, snád sa ich v inej organizáci podarí ešte zachrániť tak ako sa to podarilo s Dybnykom, lebo čím dlhšie je hráč u vás tým menšia šanca..
Ajeje toto nie je dobre. Chiareli meeting with the oilers.
mitch píše:Ajeje toto nie je dobre. Chiareli meeting with the oilers.
Pry uz podepsal.
Ten hráč si dělá co chce :neviem:

Přílohy

zlomovy moment u Oilers....ziskom tohto GM to bude uz o niecom uplne inom
grats
ulet by bol, keby tam (casom) skoncil aj Julien..
kazdopadne som rad, ze Chia putoval na Zapad
No ak tam pride Julien a bude mat MacDavida tak zacinam mat obavy.
Leo píše:Ten hráč si dělá co chce :neviem:
2goly do prazdny :bee: ale ten treti byl pekny,to si vypracoval sam no,ale je to porad junior hokej ,takto v NHL si nebude dovolovat mit za sezonu pres 100bodu :frajer2:


add.Chia to bude dobry krok pro EDM , vi ze zaklad je obrana a golman a v EDM ma na to proti hodnotu
Marman píše:Ted jsem trochu vychladl,tak se k tomu zkusim nejak objektivne vyjadrit z pohledu fanouska Oilers. Vsichni pisou kolikatej to je 1st pick Oliaru,ale na druhou stranu kolik z tec jiz zminovanych prvnich voleb byli zkutecni generacni hraci,okolo kterych se stavi tym? Yakupov ma obrovskou dravost,paradni strelu,ale nejak jaksi zaostava za ocekavanim.. Hall je skutecna hvezda,ale proste to neni hrac okolo ktereho by se dal postavit celý tým a Nuuge,v tuhle chvili je na urovni druheho centra takze ani ten zatim neni rozdilovej.. A to je vse,takze je sice pravda,ze mame hodne prvnich voleb,ale kdo z nich dosahuje kvalit Tavarese,Stamkose,Crosbyho,Getzlafa atd. atd.... Proste nikdo..az ted McDavid.
To ze je edmonton zabijak velkych talentu je kravina,protoze v tech hracich chyba neni,je chyba v tom jak je ten tym celkove postavenej,ale rozhodne ne v tech hracich. Kdyz proste nemame zadnou obranu,ani brankare tak je to tezke...
Ted uz jen ke Captainovi,myslim ze az pozna mladiky jako je Nuuge,Hall,Nurse apod. tak do te party zapadne skvele,tohohle se opravdu nebojim
Getzlaf byl tahany az z 19.pozice a kdo vi jakym hracem by ted byl kdyby ho draftoval Edmonton :jn:

CO se tyka tech novych kroku vedeni tak to vypada ze po 10ti letech budou Oilers legitimnim tymem NHL a casem to bude pro nas fanousky ostatnich tymu v pacifiku jeste horsi :nervozny:
Zase bych Chiu nepřeceňoval. Jako jo, je asi 4x lepší jak MacT a :cup: v Bostonu je hlavně jeho zásluha, o tom žádná. Ale je overrated a v poslední době mu trejdy nevycházely. Viz. Boychuk a hlavně SEGUIN.

A proč zmiňuju Seguina? Dvojka draftu, odešel v mladém věku furt s nenaplněným potenciálem - a těch v Oilers má plno, takže aby neudělal stejnej provar při trejdu s RNH či někým jiným jako se Seguinem. :neviem:

Ale jo, celkově krok kupředu pro Edmonton. A né zrovna malej.
Rono píše:Ale je overrated a v poslední době mu trejdy nevycházely. Viz. Boychuk a hlavně SEGUIN.


Boycchuk odesel snad kvuli strop platu ne?a SEGUIN zase nejak nevychazell s trenerem nebo to flakal myslim,tak ho vytrejdoval(coz jsem byl v tu dobu hodne prekvapeny co ziskal od DALL,na tom stars vydelali dost).nebo se mylim :oops:
Ale já tu neřeším, jestli je dobře PROČ nebo KVŮLI ČEMU odešli. :giggle: Ale ZA CO odešli. ta protihodnota - která ani v jednom případě nebyla advekátní (v mých očích už na první pohled).
Po válce je každej generál. Kdyby si Loui udržel Dallaskej standart (70 bodů) a Seguin by byl dál víc talent/rebel než pracant tak to pořád neřešíte. Boychuka spíš přeceňujete u Isles dostal víc prostoru tak se to projevilo teď to jen zopakovat že :dudo:

V té dané chvíli to byly dobré trejdy místo ho stála letošní neaktivita při TD a následnej nepostup do PO.
Zaujímalo by na koho Oilers vsadia ako 2C :hmm: ale asi nie je čo riešiť a duo McDavid RNH bude TOP :thumbsup:

aj keď za Draisaitla zase nič hviezdne nedostanú.
3176 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS