Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

EDMONTON OILERS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Záleží na tom jak se povedou první dva ročníky tuhle sezónu ještě nečekám zázraky, ale tu další to vidím určitě na PO a Chia s duem Mc začnou budovat dynastii. V příštích 10ti letech očekávám :cup: :cup:
Todd McLlelan's record the last seven years that Chiarelli was GM in Boston:

San Jose:
311-163-66

Boston:
310-163-67

:eek2:
Report: Five years, $15M for McLellan in Edmonton.
AndyF píše:
Ohh,hahahaha... :eek2:
Tak snad sa spravy o vymene s NYR (Talbot) nesplnia. Ovela radsej by som v kase videl Eddieho Lacka :box:
No za G. Reinharta podle me teda hodne vysoka cena... (hlavne teda v porovnani s cenou za Hamiltona)
pitak píše:No za G. Reinharta podle me teda hodne vysoka cena... (hlavne teda v porovnani s cenou za Hamiltona)
A kolik toho Grif v NHL odehrál? :neviem:
To áno lenže ste potrebovali kvalitný TOP D prospect a ten už na drafte nebol. Reinhart síce trochu zastagnoval ale stále je veľká pravdepodbnosť že bude dlhoročne TOP4 two-way D s nadpriemerných korčulovaním.
Leo píše:A kolik toho Grif v NHL odehrál? :neviem:
No prave proto to beru jako vysokou cenu :)

Ja nerikam, ze sem z toho nastvanej nebo tak neco, to vubec. Jen jsem cekal, ze privedeme nekoho zkusenejsiho a ne dalsiho mladika.

e: jinak jeste predstaveny i treti dresy a za me naprosta spokojenost :) konecne cela oranzova
Obrázek
Nejaké lepšie info o Marinčinovi nemáte? Keď som ho ešte "voľne" pozoroval na farme so Schultzom, z ktorého boli všetci namäkko, tak mne prišiel paradoxne Marin ako ten lepší bek. Vymenili ste ho tak lacno preto, že ste Edmonton a vymenili ste aj mid-1st a early-2nd pick v jednom z najhlbších draftov vôbec za mladého obrancu, ktorý ešte neodohral ani zápas v NHL, alebo je Marin AHL (EU) meteriál? :hmm:
petrik píše:Tak dam aj moj pohlad na vec – ja to v podstate oilers ani velmi nezavidim (neradim sa do skupiny “hocikto len oni nie” :giggle: )
chcel som mcdavida radsej niekde na vychode, ale zas aspon ze neskoncil v dallase. Iste, svojim sposobom je “nespravodlive” ze manazment oilers je za svoju totalnu neschopnost stale znova a znova odmenovany top pickmi a nevadila by mi zmena pravidiel ktora by neumoznovala v drafte pickovat v top3 castejsie ako napr. raz za 3 roky, ale pochybujem ze sa niecoho takeho dockame :neviem:

ale v prvom rade by som oilers doprial to co mali mat uz minimalne pred 5 rokmi – novy kompetentny manazment, co nebude rok za rok necinne sediet a cakat na dalsi top pick, ale konecne by zacal nieco robit smerom k vybudovaniu konkurencieschopneho timu. Lebo tato banda co im tam bacuje vie okrem vyhravania draftovych loterii len preplacat bottom pairing obrancov na UFA trhu a robit brankarske jednotky z kazdeho backupa ktoremu sa v dobrom time zadari 5-10 zapasov po sebe…

za vsetky tie roky neboli schopni najst gule na jediny vacsi trejd, ktory by do timu priviedol tak prepotrebneho top pairing obrancu alebo kvalitnu brankarsku jednotku. Tak nech sa potom necuduju tomu vyrazu co mcdavid nahodil ked oznamili vitaza… jasne, nebolo to od neho prilis profesionalne, ale od 18r chlapca tazko cakat ucebnicove PR reakcie v kazdej situacii a najma v takej ktora rozhoduje o celej jeho hokejovej buducnosti a kariere.

Teraz sa nanho vsetci divaju ako na spasitela. Ale mam obavy ze bez brankara a solidnejsej obrany oilers ani traja mcdavidovia nemusia do PO dostat. Bez vitazstiev nie je v time ta prava pohoda, bez pohody nie su optimalne vykony jednotlivych hracov (zvlast tych mladsich menej skusenych), narasta frustracia … ten zacarovany kruh v oilers za posledne roky az velmi dobre poznaju. Ale stale len cakaju ze z neho snad casom nejako vyjdu a prakticky nic pre to nerobia. Viaceri hraci po odchode z edmontonu v inych timoch restartovali svoje kariery a podavaju vykony akych u oilers neboli schopni. Preco asi?

Ja sa moc vo vlastnickych pomeroch u oilers nevyznam, ale ak by patrili mne tak tento neschopny manazment je uz davno prec. Cim si stale udrzuju doveru majitela je pre mna vazne zahadou. Toto leto budu mat opat skvostnu prilezitost svoj tim konecne niekam posunut – nie draftovanim mcdavida, ale dalsimi moznostami ktore im to otvara. Napr. moznost vymenit draisaitla, ktory je stale povazovany za top prospekta, ale u oilers uz teraz jeho buducnost na centri velmi ruzovo nevyzera. Vymenit by mohli aj 1st rounder 2016 – v ich momentalnej situacii ma velku hodnotu kazdy ocakava ze bude opat vysoky. Ale budu mat na to gule? Najdu na to konecne po vsetkych tych rokoch preslapovania na mieste dost odvahy?

Bezpodmienecne potrebuju brankarsku jednotku a top pairing obrancu. Jasne ze to sa lahsie povie ako urobi, ale prepanajana, preco to ine timy dokazu len oilers nie? Calgary boli tiez po kipperovom odchode nejaky cas bez brankara – dokazali ziskat hillera. Nie nejaku dvojku ktorej sa zadarilo 10 zapasov, ale overenu jednotku. Teraz su v PO. New jersey tiez dokazali najst nahradu za brodeura a v schneiderovi maju jedneho z lepsich golmanov ligy. Nebali sa obetovat zanho top 10 pick v drafte. Avs ziskali Varlamova za 1st a 2nd round pick. Da sa to ked sa chce a ked ma GM gule zaplatit za kvalitu adekvatnu protihodnotu. Kedy naposledy oilers vymenili vysoky vyber v drafte alebo top prospekta za to aby do timu priviedli overeneho kvalitneho hraca, ktory by im zvysil sance na uspech?

Toto leto by mohli byt z brankarov k dispozicii napr. niemi, mozno v ottawe by pustili andersona po tom co predvadza hammond, mozno v detroite uz viac veria mrazkovi ako howardovi, mozno z arizony m. smitha... – vsetko overene jednotky ktore uz X-krat dokazali ze vedia byt oporami svojich timov (aj ked mozno nie v poslednej sezone :giggle: ). alebo by sa mohli vydat cestou mladych talentov s velkym prislubom a skusit ziskat z detroitu mrazeka alebo z tampy vasilievskeho. Moznosti urcite maju – ak budu ochotni adekvatne zaplatit.
Ale ak by som si mal tipnut tak za nejaky 3rd rounder dotiahnu reimera alebo talbota a po 30 zapasoch sa budu po X-ty krat cudovat ze zas dalsi career backup nezvlada post brankarskej jednotky… :roll:

Uff, no riadny elaborat som napisal, tak uz radsej skoncim :D
takze toto som pisal po loterii... a hla, ciastocne sa to naplna... manazment je novy a uz ukazal ze sa neboji vacsich trejdov (grif), ale namiesto overeneho brankara zas dotiahli to coho som sa bal... :slap:
no neviem, asi to v tom edmontone bude este na dlhsie...
Za Reinharta dali akosi priveľa. Jeho development mi čiastočne pripomína ten Siemensov (11th OA). Reinhart bol draftovaný ako 4th OA, z toho ročníka sa presadili už Määttä, Rielly, Lindholm alebo Trouba. Reinhart určite predstavuje potenciálny upgrade pre ich obranu, ale nemohli dostať za tú cenu viac? 28 ročný Talbot odchytal 57 zápasov v NHL, a zrejme za papierovo najlepšou obranou v NHL. Jediné plus je, že nedali za neho 1st rounder, ktorý údajne Rangers pýtali. V čom má byť lepší Talbot od Fastha alebo Scrievensa?

Inak by ma zaujímalo, v čom spočíva to nové vedenie. Toronto vyhodilo napr. 18 scoutov, najali analytika Jima Hillera, Dr. Jeremy Bettle bol menovaný za Director of Sports Science & Performance (bude pracovať s hráčmi Leafs, Marlies a prospektmi), nemusím spomínať už známe mená ako Hunter, Dubas, Paliafito, Keefe, Brewer, Smith... Teraz nijak zvlášť nerýpem, len sa skutočne pýtam, pretože okrem Chiu išli info mimo mňa. A v poslednej dobe nemám veľké predstavy o ľuďoch z Bostonu.

Čo viem, tak napr. Marinčinovi povedali aby pribral 20 libier behom pár mesiacov, potom boli prekvapení jeho pohybovými schopnosťami a poslali ho na farmu. Čo som videl, tak ten chalan má nato aby pravidelne nastupoval za tím NHL (len chcem vedieť názor od chalanov, čo ho sledovali pravidelne). Získali sme ho za Rossa, ktorý má podpísaný kontrakt v nemeckej lige a s Leafs sa de facto rozlúčil. Jeho juniorské čísla boli dobré, pretože hral s Johansenom a Bäertschim. Mňa teda zatiaľ Oilers v žiadnom kroku "nepresvedčili".
Crunch..souhlas s tebou,Talbot do EDM aby bojoval o post jednicky(podle me vyhori a dalsi sezon pujde o dum dal,nebo neskonci na farme...)chytat za derovaou obranu EDM to chce odvahu a Scrivens neni tak zly ,ani Fast(nebyt zraneni)....co se tyce Reinharta jsem byl docela prekvapen,misto ,aby privezli mentora do tymu,privezou dalsi mlady ,co jeste neprorazil v NHL resp. stagnoval,a za tu cenu ,dosti vysoko od EDM :jn: ...
no EDM davam na rebuild dalsi par sezon..treba pristi rok budou chtit zase tahat z 1 mista :-D (Mathews)
Hm. Golmani, Gordon... Zatím rozpaky :(
pitak píše:Hm. Golmani, Gordon... Zatím rozpaky :(
Tak pro vas uz nejdulezitejsi udalost sezony skoncila, ted zas muze managmentcely rok chrapat a tesit se na dalsi draft :-D
Tenhle for je furt parádní no :)
Neboj za par let nas to prejde :-D
Ještě jedna loterie a smát se přestanete
pitak píše:Ještě jedna loterie a smát se přestanete
a teba tento for prejde kedy? :giggle:
Takhle se netrefovalo ani do Pens.. No.. i já kdysi do Oilers "střílel". Ale teď, s novým vedením si zpět získali mé sympatie. Jinak.. asi trošku OT ale zkusím to tu.

Kdyby měl někdo odkaz ke stažení na zápas Oilers a Flames z 10/3/2009, budu velmi rád. Mám nový PC (starý odešel) a tento zápas patří k mým nejoblíbenějším. Takže.. Kdyby někdo věděl, kde sehnat. budu rád. :)
hmm Sekera 6/33 (5.5/y) :jn: wow EDM se zbroji na dalsi sezonu..jeste sehnat kdo bude branit v utoku a bude to OK..uz vam edm nebudem smat :neviem:
petrik píše:
pitak píše:Ještě jedna loterie a smát se přestanete
a teba tento for prejde kedy? :giggle:
:scare: Karma si ma nasla, svina jedna... :D
Sekera s vami podpisal zmluvu aku som chcel aby podpisal u nas… :(
3176 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS