Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ARIZONA COYOTES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

to danco95: přesně jak píše Selly.. mladická nezkušenost... Buff si z něj udělal dobrej den... na druhou stranu takovýhle góly moc nemrzí.. ačkoliv to neni první chyba, kterou udělal a který by se zkušenej golman vyvaroval, timhle si prostě musí projít každej.. tomu se dá těžko nějak vyhnout.. co je podstatný, že chytná stabilně kvalitně.. chytí si co má (jediné laciné góly, které dostal, byli převážně z té nezkušenosti, ne z nekvality - nedostal třeba, mnoho, lacinej gólů z přímý střely.. špatnýho pohybu etc.) a k tomu předvede vždy i něco navíc.. kolik nájezdů už pochytal za minulej měsíc je až neuvěřitelný... dělá zákroky v momentě, kdy je potřebujem.. což je vlastnost k nezaplacení.... ocenění nováček měsíce imho mluví za vše... Lou svýma výkonama naprosto zastiňuje nekonzistentího Smithe....

Na druhou stranu jak už jsem psal dřív... doba mu přála.. měli jsme dobrej rozpis, byli jsme ve formě... všechny okolnosti mu nahrávali k tomu, aby uspěl.. teď nás čeká během čtyř dní LA, Chicago a Anaheim... are you kidding me? :sok: ... Smith takový zápasy chytá běžně... dokáže i Louui obstát proti takový kvalitě? .. brzo zjistíme..

Obrázek

Co se Scotta a All star game týče.. ten článek byl naprosto očekávanej.. celá moje frustrace a naštvání pramenila prakticky z toho, že nám poškodili soupisku kvůli něčemu tak bezvýznamnýmu jako je ASG.. kdybych od začátku věděl, že se to neděje kvůli ASG, pravděpodobně bych se takhle nevytočil (takže to je asi moje mladická nezkušenost... like Loui při střele Buffa :) ) .. dobře že už je to pryč..

Druhá část sezóny je za dveřma... rozpis se vrátil do normálu.. bodově jsme na tom zatraceně solidně (right in the play off hunt a navíc prozatím na správný straně bariéry)... no teprve teď se ukáže, jestli na to play off skutečně máme.. teď už budou hrát všechny týmy proti nám každej zápas nadoraz (což ne vždycky platilo v uplynulých měsících) ... zjistíme jestli jsme skutečně tak dobří, jak napovídá tabulka...

do boje jdeme s tim nejlepšim co v současnosti máme k dispozici (dle dnešního tréninku):

Rieder - Hanzal - Duclair
Domi - Vermette - Boedker
Martinook - Richardson - Doan
Chipchura - Gordon - Tikhonov

Ekman-Larsson - Murphy
Grossman - Stone
Dahlbeck - Michálek

Dominque
Lindback

... ideální scénář? přežít následující trojzápas... o trade deadline přivést zpátky Yandla.. mladící nechť pokračujou v dominanci (bez nich jsme out of play off naprosto jistojistě).. a SC :cup: nám neunikne... :petrik:
Chudak Treutle, ten si dnes pripsal debut v NHL na ktery jen tak nezapomene. Pri 1.golu se snazil rozehrat tak nejak po Smithovsku, ale narozdil od zkuseneho veterana jehoz chyby jsme nedokazali ve vzajemnych zapasech potrestat tak tu jeho hned vyuzil McGinn. Po druhem golu mel bilanci 2strely/ 2goly. No a v polovine zapasu jeste vyhodil puk pres plexi a 2 minuty byly na svete. Paradoxne v tomto oslabeni si pripsal zakrok vecer kdy vychytal Perryho. Nakonec inkasoval z 16ti strel 5x a do posledni casti uz nenastoupil. Snad mu to uplne nesrazi sebevedomi a treba se v budoucnu prosadi napr. jako Vokoun, ktery zazil taky debut snu.
jj, horší průběh zápasu pro něj patrně ani nemohl nastat.. mu nevyšlo nic... aspoň dobře za ten zákrok proti Perrymu.. snad se z toho oklepe a nepoznamená ho to do budoucna... i takový zápasy se stávaj... objektivně je nicméně třeba uznat, že zkrátka kvalitu na to, chytat v NHL, ještě nemá... navíc z toho vzešlo úplně jiný pozitivum, a sice jistota Dominquea po tomhle zápase exponenciálně vzrostla... Já bych řekl, že mu pomohlo vidět "skutečnýho nováčka, co na NHL ještě nemá", neboť to vytvořilo kontrast mezi jeho výkonem a mezi naprosto nedostatečnym výkonem (v podání Treutleho).. od toho zápasu mi v bráně připadal jako zkušenej matador (ne, že by to nějak významně ovlivnilo jeho výkonnost, ale srší z něj větší pocit jistoty, a to je u golmana ceněnná vlastnost)

Co se výsledků týče, teď jsem byl dlouhou dobu bez připojení k internetu, takže jsem zápasovou absneci dohnal až v posledních dnech, a to tím, že jsem dokoukal ze záznamů všechny zápasy od all star game, řekněme, "v jednom kuse", a tbh, ono vidět v rozpětí cca šesti dnů sérii 10 zápasů s 8 prohrami, když jde o naději na play off, byla dosti zajímavá zkušenost.. :-D ... jeden prohranej zápas v normálnim režimu (cca ve dvou dnech) proti tomu vypadá jako malichernost :D :D ..

Celkově to asi nemá moc cenu komentovat.. nekvalita nás dohnala... stalo se to, co se asi dříve nebo později muselo stát, a sice ty plusy, který jsem tu dříve vypisoval, přestaly platit... pár hráčů se ze hry vytratilo, pár zasáhlo slabší období, soupeři začali hrát na plno a nadoraz každej zápas, nějakej ten obdrženej gól po přímý sekeře hokejkou do ksichtu (neboli místo přesilovky 2+2 minuty a stavu 0:2, stav 0:3 :bitka3: )... no zkrátka už to na play off moc nevypadá.. i když stáhnout 7 bodů za 13 zápasů.. když už až do konce základní části neprohrajeme ani zápas :hmm: .. no uvidíme...

btw. s Tanguayem se nám probudil Vermette... zatim vítaná akvizice... hodně se mi líbí jak hraje... co se Boedkera týče.. zklamání, že odešel.. no, třeba se v létě vrátí (i s Yandlem? :pray: :pray: ) ... asi dobře, že jsem letos trade deadline díky okolnostem nesledoval v přímym přenosu.. ten odchod Boedkera by patrně mrzel daleko víc, kdybych to měl z první ruky.. takhle jsem se s tim nějak smířil ještě před tim, než jsem se k tý trade deadline dostal obrazově, takže už mi to bylo, vzhledem k tý šňůře proher, daleko víc šumák :)

.. no asi tolik k tomu .. teď máme 4 dny pauzu a po ní final spin.. 26 bodů možných, 23 žádoucích... tak poďme na to... :box:
Wanic píše:co se Boedkera týče.. zklamání, že odešel..
Na tvém místě bych zklamaný nebyl. Boedkera mám hodně rád, ale to, co u vás předváděl nebylo adekvátní a nikam vás za ty roky neposunul. Podívej se na Domiho, první sezóna a je pomale na úrovni Boedkera. Boedker je hodně nadhodnocený. Podobně jako Eller i on bojuje s tempem v NHL a myslím si, že nikdy potenciál nenaplní. Leč bych se rád mýlil. Pravdou však je, že ta protihodnota za něj mi alespoň na první pohled nepřišla adekvátní. Furt je to top 6 forward žejo..
Když se to vezme z pohledu "Boedker a jeho potenciál" tak hej.. pak se dá souhlasit s tim co píšeš... jednoznačně "měl na víc"... na druhou stranu když se to vezme z pohledu našeho kádru.. tak i s tim co "předváděl" - a že toho rozhodně nebylo zas tak málo - byl furt pro nás platnej a nejsem si jistej jestli ho máme čim adekvátně nahradit... Tanguay je zatim dobrej, kdyby byli oba stejně staří, asi bych proti tomu trejdu, samo o sobě, tolik neměl... ale je mu 36.. = do budoucna nám po Boedkerovi prostě zbyte volné místo v sestavě (btw. ten trejd jsme samozřejmě nedělali kvůli Tanguaovi, ale kvůli Woodovi, jenom pro úplnost.. nehodnotim trade, ale Boedkera...)

:hmm: .. no jak říkam.. uvidíme po sezóně.. z pohledu letošní sezóny už je imho celkem jedno... reálná šance na play off už je spíš v oblasti snů... s Boedkerem jsme mohli mít 3 mladý prověřený TOP6 křídla (D+D+B).. teď máme zase jenom dvě + spousty nadějných mladíků, který můžou a nemusí.. :neviem:
Obrázek
v dnešním zápase si i milovníci poziční, strukturované hry přišli na své :hehe: (rybník :hroza: )
Wes McCauley, Ian Walsh... ty vole jak tyhle čůráky může někdo nechat pískat to je k neuvěření.. takovejch chyb by si nedovolil udělal ani podplacenej rozhodčí :grc: :grc: .. chvála bohu to chlapi ubojovali... Smith :poklona:
so.. sezóna skončila... je to už 4. sezóna v řadě bez play off, což je samozřejmě zklamání... no na druhou stranu udělat letos play off bylo v říši snů už od začátku, takže po tom loňskym nevydařenym ročníku se dá určitě mluvit o zlepšení a úspěchu, třebaže váhu těch absolvovaných porážek to nijak nezmírňuje :lol2: .. ale alespoň jsme bojovali takřka až do konce.. celkově nebudu vypisovat to očividný a zkusim se zaměřit spíš na nějaký zajímavosti a postřehy...

Shane Doan ukončil sezónu i ve svých 39 letech s 28 góly!
Stal se tak statisticky all time leaderem v organizaci Coyotes co se vstřelených gólů, přesilovkových gólů a přesilovkových bodů týká.. jedinej rekord, kterej mu v tomhle ohledu ještě chybí překonat, je rekord v počtu asistentcí, kde mu chybí 4 nahrávky na Dala Hawerchuka, kterej držel i všechny ostatní zmíněný rekordy... Captain Coyotes zkrátka ještě nekončí... minimálně pro příští sezónu bych na 99 % počítal, že u nás prodlouží a aji ten poslední rekord překoná.. týmu má pořád co dát... :poklona:

Mládí vpřed, aneb kdo se herně posunul o kousek výš
ok, o tom že je OEL Norris Trophy caliber se neni třeba rozepisovat... o tom, že Domi s Duclairem měli zabijáckej rok (třebaže se postupem času trochu vytratili, což je vzhledem k jejimu mládí ok) asi netřeba psát.. zmínim proto jiný.. Tobias Rieder a Connor Murphy... Ani jeden z nich patrně nikdy nebude mít nálepku hvězda v NHL, ale z těhdle dvou kluků se stávaj naprosto regular hráči, který si troufam říct, by se uplatnili v TOP4 a TOP9 i v drtivý většine ostatních týmů... Oba dva to samozřejmě ještě budou muset potvrdit, ale níž než ve třetí útočný řadě respektive druhym obranym páru už tyhle dva v budoucnu patrně neuvidíme... Snad na letošní sezónu navážou aji v tý příští, jednoznačně jejich příspěvek budeme potřebovat (jestli teda prodlouží, oba RFA) :poklona:

Oproti dřívějšku ten útok vypadá jednoduše kvalitněji než jsme byli zvyklí
v útoku už nejsme tak neškodní jako jsme byli v sezónách 2012/13 a 2013/14 (minulou sezónu netřeba hodnotit)... aji v zápsech, kde proti nám nastoupila very tight and focused defence jsme si dokázali vytvářet šance.. to je příjemná změna.. neboť ve zmíněných porovnávaných sezónách jsme občas působili víc jak bezradně, když proti nám soupeř začal kvalitně bránit.. letos ani ne.. letos jsme si vytvářeli šance proti komukoliv.. což je určitě zatraceně světlá stránka... a to ještě Strome, Domi ani Duclair nedosáhli ani zdaleko svýho vrcholu.. z tohodle pohledu nejde nebýt natěšenej :slintac:

Vyhlídky do příští sezóny
Na univerzitách nám roste Strome s Dvořákem a dle Maloneyho to vypadá, že jelikož máme pod smlouvou 4 NHL proven centry, zkusíme zapojit tyhle dva do hlavního týmu nejdřív jako křídla, aby si zvykli na tempo NHL a teprve až po následující seźoně (či ještě dýl, dle situace) se je budeme snažit vrátit na jejich původní pozici, tedy do středu hřiště... důvod by měl být následující.. v útoku může mít vlil na hru nebo udělat nějakej skilled play jak křídlo, tak center.. v obraně má ale center daleko víc povinností a odpovědnosti... to, že je dáme na křídlo by jim mělo přechod ulehčit.. na druhou stranu, místo v týmu si tak nebo tak budou muset vybojovat v kempu... píšu to hlavně proto, aby si pak lidi neťukali na čelo, když uvidí Stromeho s Dvořákem na křídlech, protože třeba já bych si bez tohodle vysvětlení na čelo ťukal :-D

A taky pár negaitv
Coaching chalange nám letos vůbec nepřála.. ok je fair uznat, že se postupem času ta rozhodnutí začala obracet v náš prospěch... no v tomhle ohledu jsme letos měli spoustu jednat smůly a jedna vyloženě špatných rozhodnutí ze strany sudích... vymlouvat se na to nejde, ale ono jeden bodík ztratíte tam, jeden tady a jste out of play off ani nemrknete... patrně je dobře, že se to stalo v sezóně, kdy bysme PO patrně neudělali ani tak.. na druhou stranu bylo toho letos zkrátka nějak moc... minulých x (5 a víc) sezón jsem s rozhodčíma neměl nějakej významnej problém (pár záváhání se najde každou sezónu).. letos to trochu překročilo meze... tak snad příští rok naopak nám zase něco málo občas projde a unikne nebo minimálně bude rovina :bee:

No asi tolik k tomu.. v nejbližších dnech přibyde několik dalších informací, který by měli trochu víc osvětlit to, jak bude příští rok vypadat (ještě jsem neslyšel ani oficiální zhodnocení sezóny od Malloneyho, takže pak asi ještě napíšu nějakej příspěvek, kterej to současný info trochu doplní, minimálně o předpokládanou sestavu nebo aktivitu v létě).. no já už jsem myslí v příští sezónu někdy od druhý půlky března.. proto tak patrně vypadá i tohle shrnutí :) ... Z mýho pohledu je příští rok ideálním ročník na začátek dynastie :cup: takže :dup: .. teď si holdám v klidu užít play off.. tak snad to bude na dlouhou dobu poslední bez Coyotes :box:

PS: před začátkem sezóny jsem psal, že ty dresy jsou strašný.. po první sezóně musim uznat, že ten venkovní dres je docela povedenej... really.. minimálně z pohledu z dálky vypadá hodně dobře... no ten domácí, nezlobte se na mě, ale to je prostě děs... pořád mam pocit, že na to, jak máme nastavenou barevnou kombinaci, by se jednoduše dali vymyslet daleko hezčí dresy :grc: :hroza: .. snad se někdy v budoucnu dočkáme změny :pray:
GM Arizony byl fired, osobně se o Kojoty nějak extra nezajímám, ale co takhle čtu, tak neudělal nějakou větší chybu a ten tým hrál přinejmenším solidně, vzhledem k tomu že je under rebuilt.. :neviem: Doufám, že se k tomu Wanic vyjádří
No, ono je dost těžký se k tomu nějakym způsobem vyjádřit.. přišlo to znenadání, celkem šok.. rozhodně to nebylo očekávaný.... náš CEO (LeBlanc) uvedl jako důvod odvolání snahu změnit filozofii směřování klubu... z čehož se dá těžko něco vyčíst, takže to i těžko nějak relevantně hodnotit...

jeho odvolání bylo podmíněno něčim, do čeho zatim neni videt, takže asi bude záležet až na tom, jakym způsobem se bude ta naše "nová filozofie" ubírat...

každopádně tu Maloney, podle mě, odvedl dobrou práci.. jeho odchod trochu mrzí.. ty dva roky (který mu ve smlouvě zbývaly) ještě dostat mohl.. kor když letošní sezóně měla být jenom krůčkem k budoucím výsledkům, a pozitivním krokem vskutku byla...

Na druhou stranu tu byl už docela dost dlouho a ono 4x v řadě nebýt v play off (po roce, ve kterym jsme došli do finále konference) spojený s příchodem novýho managmentu = celkem logickej krok, že si tam budou chtít dosadit někoho, kdo jim je víc po chuti..

Těžko k tomu psát víc.. uvidí se podle jeho nástupce jestli to byl vydařenej tah... já se jeho odvolání nějak vehementě nebránim.. no, na druhou stranu si moc nejsme jistej, jestli se nám za něj povede najít adekvátní náhradu... s Maloneym jsme měli určitou záruku kvality.. s novym GM to může být buď výhra nebo provar...

Já si myslim, že je ok, že přijde na post GM nová krev.. budujeme novej tým, chce to po dlouhých devíti letech i novou krev ve vedení.. no na druhou stranu s Tippettem si rozuměli... měli plán na restart a splečně se ho zdá se celkem i plnili.. snad si Tippett bude stejně rozumět i s novym nástupcem...

No aspoň si můžu odpustit tipování sestavy pro příští ročník.. neboť s novym GM se nedá předvídat nic... Než Maloney odešel, mluvil o tom, že budeme chtít v létě získat tvořivýho obránce (YANDLE ?? :pray: .. ) to myslim zůstane i s nástupem novýho GM... zbytek je zatim ve hvězdách

Nový GM bude jmenovaej within 6 týdnů, ve stjený době bude i nějakej announcement o poloze naší nový plánovaný arény v Arizoně.. celkově se obávam, že nějaký další informace o naší budoucnosti přinese až draft... :neviem: do tý doby očekávam převážně ticho.. ale uvidíme.. třeba se postupem času dočkáme nějakýho směrodatnějšího prohlášení.. :neviem:
Wow.. konečně nějaký dobrý zprávy... od příští sezóny bychom měli mít naší farmu v Tusconu (Arizona - kousek pod Phoenixem)... love it.. konečně nějaký provázání, konečně důvod je sledovat a fandit jim ... ještě to čeká na aproovel from AHL Board of Governor :pray: ... jestli to klapne.. tak je to zatraceně dobrá novinka :slintac: ... oh my, just love it... v tohle jsem doufal víc jak rok :cool:

Farewell Falcons.. :fucker2: :clap:
Obrázek

jinak still čekáme na announcement toho, kde (ve Phoenixu) bude stát naše nová hala, kam bychom se v nejbližších letech měli přestěhovat.. prohlášení očekávané v nejbližší době
jinak dále čekáme na to, kdo bude našim dalším GM a jakej nám pro příští sezónu připraví kádr ... prohlášení očekávané v nejbližší době, co se kádru týče, to se asi bude dát hodnotit až po otevření trhu s volnými hráči...

btw. ten odchod Maloneyho ve mě nezanechal žádnou negativitu.. žádnou pachuť.. nic.. i když si pořád myslim, že ho tu mohli nechat do konce kontraktu... nějak jsem celkem rád, že přijde nějaká změna :neviem: .. možná je to proti Maloneymu trochu nefér.. na druhou stranu 4x v řadě jsme bez play off.. což jsou zkrátka fakta .. i když jestli si ten vyhazov fakt zasloužil.. za to bych ruku do ohně nedal... a hej, jestli angažujem nějakýho amatéra, tak jo, jasně že to může bejt horší než za Maloneyho... ale i tak.. riziko radikálního zhoršení provází každou změnu takovýhohle charakteru... thats the price to pay... tak snad budeme mít šťastnou ruku při výběru vhodnýho nástupce....
Wanic píše:btw. ten odchod Maloneyho ve mě nezanechal žádnou negativitu.. žádnou pachuť.. nic.. i když si pořád myslim, že ho tu mohli nechat do konce kontraktu... nějak jsem celkem rád, že přijde nějaká změna .. možná je to proti Maloneymu trochu nefér.. na druhou stranu 4x v řadě jsme bez play off.. což jsou zkrátka fakta .. i když jestli si ten vyhazov fakt zasloužil.. za to bych ruku do ohně nedal... a hej, jestli angažujem nějakýho amatéra, tak jo, jasně že to může bejt horší než za Maloneyho... ale i tak.. riziko radikálního zhoršení provází každou změnu takovýhohle charakteru... thats the price to pay... tak snad budeme mít šťastnou ruku při výběru vhodnýho nástupce....
Nepovedal by som, že Maloney by niesol najvyšší stupeň zodpovednosti za to, že ten tím nepostúpil do playoff 4x v rade. V Arizone má k dispozícii určitý rozpočet, s ktorým musí opatrne narábať a nikdy ste neboli tímom, ktorý by preplácal hráčov alebo rozdával lukratívne kontrakty. Filozofia bola jasne stanovená na draftovaní a developmente, čo je najlepší spôsob v súčasnej NHL ako sa dostať k franchise playerom a vybudovať konkurencieschopnú organizáciu. Mne osobne prišiel Maloney s Tippettom ako jedna z najsympatickejších dvojíc vo vzťahu medzi trénerom a GM. Jeho vyhadzov prišiel tesne predtým, ako sa má plne presadiť Domi a Duclaire, pričom za nimi čaká Dylan Strome, ktorý sa radí medzi absolútnu špičku prospectov. Za zmienku stoja aj Dvorak, Merkley a Perlini. To, že nebude mať možnosť pokračovať v svojom diele, pričom ako architekt položil jeho základy, mňa osobne mrzí.

Pokiaľ je pravda, čo by mohlo nepriamo potvrdzovať oslovenie Kylea Dubasa, že dôvodom je novodobý smer založený na advanced stats, tak tieto veci sa dajú riešiť zmenou asistenta GM alebo vybudovaním analytics department. Jediným dôvodom prečo k tomu reálne nedošlo si viem predstaviť akurát to, že 57-year-old GM odmietol prijať nové trendy a spravil zo seba prekážku.

Každopádne novej vlny GM by som sa nebál a bez ohľadu na to, kto bude nový general manager, vás čaká pravdepodobne svetlá budúcnosť.
Abych pravdu řekl, tak mě se to spíš jeví tak, že jsou za jeho vyhazovem jiný důvody než ty spojený s hokejem .. Maloney učil naše majitele, jak v tom chodit.. to teďkon jistojistě trošku podkopává jejich autoritu, když už se v tom ty pitomci chodit naučili.. :) but hey, who knows...

mě je osobně celkem jedno proč byl vyhozenej... rebuild neni omluva.. Maloney měl k dispozici tým, kterej došel 2012 do finále konference... hráli jsme skvělej defenzivní hokej.. liked it.. od tý doby.. smlouva pro Ribeira, Gagneho, Smithe... těch přešlapů bylo víc a co je možná důležitější.. od tý doby nebylo nic, co by se vyloženě povedlo...

já souhlasim s tim, že to měl těžší než ostatní manažeři v lize.. nesouhlasim s tim, že jsme museli skončit tak, jak jsme skončili... nejsem zastáncem toho, aby se GMs vyhazovali po nepovedený sezóně.. ale Don tu byl už 9 let.. to je sakra dlouhá doba... čerstvej vzdcuh, novej směr (i když jestli je pravda to, co říkáš, a má to "slibovaná" nová filozofie bejt o větším využívání advancet stats - kterej naprosto nejsem zastánce -, tak potěš pánbůh.. možná je to zastaralej přístup.. ale mě to připadá moc geekovský... já mam radši kvalitní, znaleckej úsudek někoho, kdo hokeji rozumí.. než aby o tom rozhodovali pochybný čísla.. but hey... jesti to nakonec přinese výsledky.. why not..)

Celkově ale nechci Maloneyho nějak hanit... měl vizi (třebaže já bych třeba Yandla nikdy neprodal.. snad se nám vrátí :pray: ), udělal toho pro nás hodně... na druhou stranu 164 neni počet zápasů, kterej by se dal někomu věnovat ze solidarity... dva roky jsou dlouhá doba.. a tahle změna, jestli se jim povede, by mohla přinést novej přístup.. nový hráče.. ty starý tu už jsou, nicméně od Maloneyho už bysme se ničeho novýho nedočkali.... když se to stávající oživí ještě něčim novym.. mohlo by to bejt ok...

no asi tolik k tomu.. celej tenhle názor je nicméně založenej jenom na pocitech a domněnkách... možná ne.. možná je to velká chyba ho vyhazovat... ono jak říkam, hodně bude záležet na tom, jak bude vypadat jeho nástupce...

vzásadě bych to shrnul takhle: pokud Maloneyho vyhodili jenom pro nějakou změnu ve filozofii, který sami vůbec nerozumí, a rozkoupou tim kádr.. tak hey.. wrong decition... jestli ho vyhodili, protože ví co dělaj, a cítí, že můžou najít člověka, kterej tu práci bude schopnej dělat líp než Don... jsem úplně pro... 9 let je 9 let a Maloney už zkrátka to nejlepší ze sebe dostal.. :bee:

... jakej scénař je pravděpodobnější radši psát nebudu :hiding: .. :jn: (in LeBlanc we - have to - trust...)
ok, radši to ještě jednou zopakuju.. vyhození Maloneyho z mýho pohledu 100% ok... byl tu dost dlouho a výsledky jednoduše nebyly dostatečný... dosadit na jeho místo novou krev, podle mě, naprosto v pořádku řešení, který jsem si tak nějak podvědomě aji přál...

Ale nahradit ho timhle? ..

Obrázek

to jako really?

To mi fakt chcete říct, že s nim třeba takovej Lou Lamoriello nevydrbe, až budou řešit nějakej trejd? :?:

Vydali jsme se přesně tou cestou, který jsem se bál.. cestou advancent stats na úkor personality qualities (pod čímž si představuju hlavně zdravej odbornej úsudek, o kterej se u Chayky popravdě trochu obávam)...

Celkově je samozřejmě brzo Chayku pomlouvat, odepisovat etc. .. možná, že to bude GM, co nás konečně dovede ke Stanley Cupu.. možná to nakonec bude spíš LeBlanc, kdo tu pozici bude víceméně řídit a Chayka tak v podstatě zůstane assistentem, i když ne oficiálně... to jsou ale jenom ty lepší možnosti...

ty horší jsou, že je to prostě krok vedle, a přesně tak se mi to aji jeví... na druhou stranu jako fanda Coyotes samozřejmě doufam, že je celej tenhle příspěvek compleetly wrong a že je Chyka skutečně the right person..

no, bohužel nám ale nezbejvá víc než věřit.. a víra neni zrovna nejpevnější materiál pro tvorbu dynastie :-D :jn: :arrow: :hroza:
Stats-driven direction je niečo, čo využívajú súčasné top organizácie od ich vzniku. Kluby vytvorili analytics department a GMs majú komplexné informácie v rámci advanced stats. Doposiaľ však bola akási barlička pri rozhodovaní - áno, nie; alebo pomôcka pri určovaní, na ktorých hráčov sa v rámci pro-scoutingu zamerať (Marinčin). Chayka mal svoju analytickú firmu a som presvedčený, že v rámci analýz patrí k špičke. Avšak prednosti GM nie sú v číslach alebo samotnom poznaní kvalít hráča. Od toho sú rôzne departments klubu. General manager musí mať načasovanie, viď Nill, vedieť ustáť tlak a dosiahnuť progres v rôznych situáciach (Yzerman) atď. Dubas nie je človek, ktorý prišiel odnikadiaľ na základe čísel. 3 roky pracoval ako GM pre Sault Ste. Marie Greyhounds v OHL. Druhým rokom plní funkciu general manager v Marlies a asistenta mentorovi Louovi, až za dve sezóny z neho bude GM Maple Leafs. Váš pokus o jeho angažovanie bol v tomto smere logický ale Chayka bude zrejme prvým GM, ktorý prišiel ako človek čisto cez analyses. Možnože určí nový precedens, keď kluby budú dávať prednosť "unknown" osobám a ľudia ako Mike Futa alebo Jason Botterill zostanú prehliadaní.
jj, absolutní souhlas s tim co píšeš.. a já bych se vůbec nezlobil, kdyby to jenom u berličky taky zůstalo (minimálně v současný podobě) a kdybysme vybírali trochu víc proven GMs...

kvalitní statistiky jsou dobrá věc, to nikdo nepopírá... jako assistent GM jsem s jeho jmenovaním neměl žádnej problém, ale dosadit ho rovnou na hlavní křeslo? :sok: .. V tom bohužel nevidim moc dobrýho

no jsou to jen první dojmy.. zatím v podstatě neni co komentovat, co hodnotit... to se ukáže až v létě, o trade deadline a patrně asi až i po dalšim létě... ale hej, jestli jsem doufal, že se nějakou cestou nevydáme, tak je to právě tahle :neviem: :thumbsdown:

(což by vzhledem k mýmu kvalitnímu odhadu mohlo znamenat, že tu dynastii co vyhraje 10 Stanley Cupů nakonec s Chaykou fakt založíme :hmm: )

... no go on.. bojujte chlapi.. :box:
Wanic píše:jj, absolutní souhlas s tim co píšeš.. a já bych se vůbec nezlobil, kdyby to jenom u berličky taky zůstalo (minimálně v současný podobě) a kdybysme vybírali trochu víc proven GMs...

kvalitní statistiky jsou dobrá věc, to nikdo nepopírá... jako assistent GM jsem s jeho jmenovaním neměl žádnej problém, ale dosadit ho rovnou na hlavní křeslo? :sok: .. V tom bohužel nevidim moc dobrýho

no jsou to jen první dojmy.. zatím v podstatě neni co komentovat, co hodnotit... to se ukáže až v létě, o trade deadline a patrně asi až i po dalšim létě... ale hej, jestli jsem doufal, že se nějakou cestou nevydáme, tak je to právě tahle :neviem: :thumbsdown:

(což by vzhledem k mýmu kvalitnímu odhadu mohlo znamenat, že tu dynastii co vyhraje 10 Stanley Cupů nakonec s Chaykou fakt založíme :hmm: )

... no go on.. bojujte chlapi.. :box:
ber to tak,ze horsi ako Mike Milbury nemoze byt :-D ....ja mu drzim palce
Obrázek
Ty vole, dej si tam pravítko, aby ses náhodou nenahrbil :hroza: .. takhle si pamatuju, že jsem taky kdysi sedával, konkrétně hned ten první den, když jsem nastoupil ve škole do první třídy..

:hroza: :hroza:

Oh man.. oni říkaj, že je to talent.. no tak snad maj pravdu..

tisková konference krom potvrzení zřejmého, přinesla i spoustu pozitiv... 1. Dave Tippett prodloužil o další 3 roky respektive podepsal novou smlouv na 5 let (tudíž ta minulá už neplatí a od příští sezóny mu začne běžet první rok nový a jediný platný smlouvy pro dalších 5 let), což dokazuje že patrně má určitou víru v to, co vedení dělá.. tak snad ten tah s Chaykou nebude tak úplně mimo.. navíc se mu incrieasne role, takže snad do toho managementu bude moct i trochu kecat, což by bylo žádoucí.. 2. V blízké době najmeme novýho asistenta genreálního managera, kterej by měl bejt zkušenej a proven... tohle je výborná zpráva... znamená to, že až bude chtít Lamoriello s Chaykou vydrbat, bude muset nejdřív vydrbat i s jeho asistentem, což by dle profilu, kterej hledáme, nemělo bejt tak jednoduchý... tohleto je nejlepší zpráva dne... navíc bylo naznačeno, že možnej kandidát bude z některýho z týmů, který stále ještě hrajou play off, což mi vlévá trohu důvěry, že by se skutečně mohlo jednat o kvalitní osobnost, kterou teď v přítomnosti Chyky na Assistente GM potřebujeme absolutně nezbytně...

suma sumárum, věci už vypadaj trochu světlejš než vypadali včera.. pořád si neumim představit svět, ve kterym bych já sám svěřil roli GM Chaykovi.. but hey, já o něm nevim prakticky nic, a už vůbec nic nevim o tom, jak celá ta spolupráce vedení bude vůbec fungovat, takže jajekoliv mnou vyvozenej závěr samozřejmě nemá absolutně žádnou relevanci vůči skutečnýmu chodu událostí..

já můžu jenom komentovat to, co je veřejnosti dostupný, a z tohodle pohledu jsem myslim napsal maximum... Když se na to dívam teď, zdá se mi, že to už nemusí bejt tak hrozný, jak jsem si myslel původně.. což je určitě pozitivum..

skončim zase větou, kterou jsem končil i několik minulejch příspěvků.. snad vedení ví, co dělá.. to je asi nejlepší přání, kteý v současnsti lze mít... :pray:

to NocnyVlcik: však hej, já držim taky (nic jinýho mi totiž nezbejvá :jn: )
Wanic píše:1. Dave Tippett prodloužil o další 3 roky respektive podepsal novou smlouv na 5 let (tudíž ta minulá už neplatí a od příští sezóny mu začne běžet první rok nový a jediný platný smlouvy pro dalších 5 let), což dokazuje že patrně má určitou víru v to, co vedení dělá.. tak snad ten tah s Chaykou nebude tak úplně mimo.. navíc se mu incrieasne role, takže snad do toho managementu bude moct i trochu kecat, což by bylo žádoucí.. 2. V blízké době najmeme novýho asistenta genreálního managera, kterej by měl bejt zkušenej a proven... tohle je výborná zpráva... znamená to, že až bude chtít Lamoriello s Chaykou vydrbat, bude muset nejdřív vydrbat i s jeho asistentem, což by dle profilu, kterej hledáme, nemělo bejt tak jednoduchý... tohleto je nejlepší zpráva dne... navíc bylo naznačeno, že možnej kandidát bude z některýho z týmů, který stále ještě hrajou play off, což mi vlévá trohu důvěry, že by se skutečně mohlo jednat o kvalitní osobnost, kterou teď v přítomnosti Chyky na Assistente GM potřebujeme absolutně nezbytně...
Z interviews s Tippettom som pochopil veci tak, že sú "neformálne" rovnocenní, resp. všetky pohyby, ktoré nastanú budú výsledkom team decision-making. Chayka je síce prvý, ktorému zazvoní telefón, ale neurobí rozhodnutie bez toho, aby sa neporadil s Tippettom a spol. Spolu s majiteľom LeBlancom tak budú tvoriť akýsi checks and balances (systém bŕzd a protiváh).

Vždy som patril k tým, ktorých zaujímalo predovšetkým pozadie NHL a tento nekonvenčný front office budem po Toronte s veľkou mierou očakávania pozorne sledovať. Do akej miery to bude prospešné ukáže až čas ale držím palce. :wink2:
Sdílené rozhodování a sdílená zodpovědnost? Tak pokud to bude fungovat jako v evropské a naší politice, tak se mají v Ari opravdu na co těšit :-D

Vždy musí mít někdo hlavní slovo, poradní sbor je sice dobrá a žádoucí věc, ale musí být jasné a bez debat, kdo rozhoduje a kdo za to nese zodpovědnost. Tohle může fungovat jen za předpokladu, že si ty lidi sednou, budou mít stejný cíl a stejný nebo podobný názor na to, jakou cestou se vydat. V opačném případě to přinese zlou krev a nefunkčnost.

Pokud si chce majitel svého generálního manažera nejdřív vychovat, tak z něj má udělat svého asistenta nebo mu svěřit jinou roli a ne ho strčit dopředu a hlídat a omezovat ho na každém kroku.
Tu skôr ide o to, že ak už spravili 26-ročného analytika najmladším general managerom v histórii NHL, tak aspoň sa znížilo riziko toho, že svojimi neskúsenými rozhodnutiami spraví dieru do trupu lode a Wanic sa nemusí báť, že Titanic pôjde cez noc ku dnu. :giggle:


Inak keby som si mal staviť, tak to konečné slovo niekto má a stavil by som to na Tippetta. Bude to ešte zaujímavé.
můj osobní předpoklad je, že bude muset Chayka každý rozhodnutí konfrontovat nejdřív s Tippettem (ohledně hokejový, on-ice rady).. poté s Dummondem (ohledně pohledu majitelů a LeBlanca, tzn. finanční a směřovací rady), poté se svym asistentem - kterej ještě neni jmenovanej - (ohledně způsobu jednání, a tedy takový obchodnický rady).. a pak teprve bude moct zohlednit vlastní analýzy a uskutečnit rozhodnutí... přičemž finální slovo bude mít vždy Chayka, pokud mu to někdo z těch tří vyloženě nezakáže, a současně si tenhle zákaz později neobhájí u LeBlanca (majitelů, či Dummonda)... což je zkrátka scénář, kterej se mi jednoznačně nezamlouvá, bo Chyka jednoduše, by voko, nevypadá na chlapíka, kterej by měl tough decitions v krvi..

To je to nejlepší, co mě na základě zveřejněných informací napadá.. ale pro jistotu znova opakuju, že to je čistej výstřel do větru.. ako např. když se člověk aktivně nesledující vybraný týmy snaží uhodnout výsledek play off série :)

edit ps: přičemž pro srovnání, práci třeba Maloneyho jsem si představoval tak, že se zeptá majitelů na budget, Tippetta na to, jaký potřebuje hráče, a pak už si všechno řídí víceméně sám, a tudíž že se před rozhodnutím ptá majitelů a Tippetta už jenom na ano/ne, na místo nějakých obsáhlých názorů před každou akcí (zjednodušeně)
Obrázek

jak špatně zatlučenej kůl v plotě :hehe: .. :hroza:

.. no to pozitivní určitě je, že nám byl Tucson aprooved... jednoznačně nejlepší zpráva léta.. už se nemůžu dočkat až jejich počínání začnu sledovat.. konečně budu mít o našich mladících pravidelný info... let's win in desert :clap: :hop: :cool: :yes: :yahoo: :jupi: :wave:
Arizona nevzdává boj o Matthewse, Torontu nabízí své mladíky

Arizona Coyotes se podle zdroje zámořského novináře Jimmyho Murphyho usilovně snaží získat první volbu v nadcházejícím draftu, která je aktuálně v držení Toronta Maple Leafs. Není žádným zajemstvím, že Kojoti by rádi do svého týmu získali arizonského rodáka Austona Matthewse, jenž by měl pomoci ledový sport v jihoamerické poušti zpopularizovat. Coyotes údajně Torontu nabízí dvě volby v letošním prvním kole draftu společně s Maxem Domin, případně Christianem Dvorakem. Murphy ale dodává, že Maple Leafs zatím neprojevili ani náznak ochoty k jednání o výměně.

Maxe :?: :!: :sok:
:neviem: vedení zatim nevypustilo žádnou informaci o tom, o co se bude v létě snažit a já jsem celkem přesvědčenej o tom, že ani nevypustí.. Chayka navíc nemá žádnou historii, takže není ani z čeho si nějaký závěry odvozovat.... Co se bude dít s naší sestavou ví v současnosti jenom oni.. a já se obávam, že my se to nedozvíme dřív než přímo při draftu, a pravděodobně spoustu věcí až pár dní po něm.. přičemž jakejkoliv relevantní závěr se asi bude dát udělat až tak 10 dní po otevření trhu s volnými hráči, až uvidíme jakou konepci to Chaykovo počínání bude mít...

celkově hodnotit první tah z mnoha bez jakýkoliv znalosti celkový koncepce asi neni úplně nejšťastnější, ať už bude jakejkoliv...

k tomu samotnýmu trejdu Domiho za Matthewse... já jsem druhýho jmenovanýho nikdy neviděl hrát.. takže nemůžu posoudit jestli se jeho potenciál vyrovná protihodnotě :neviem: .. co ale vim, že by určitě jeho angažování prospělo z marketingovýho hlediska.. takže bych se v zásadě ani nečemu podobnýmu (třeba výměnou za Dvoraka) zas tolik nedivil :jn:
2307 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS