Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

NHL zaujimavosti

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Obrázek
Tipuju, že v léte 2015 budou oficiálně v lize.
Rono píše:Obrázek
Tipuju, že v léte 2015 budou oficiálně v lize.
To je co? Návrh nějakýho amatéra nebo něco ofic? Já jsem pro název Metropolitans či Metros, Mets. Mám rád tradice a historii.
Asi pred 2 týždnami bol na stránke NHL článok že buttman bol pozrieť v Seattli že ako to vyzerá s arénou a pod a hovoril že v blízkej budúcnosti žiadne rozšírenie neplánujú :? . Takže leto 2015 len v mokrých snoch..
Ohlund píše:Asi pred 2 týždnami bol na stránke NHL článok že buttman bol pozrieť v Seattli že ako to vyzerá s arénou a pod a hovoril že v blízkej budúcnosti žiadne rozšírenie neplánujú :? . Takže leto 2015 len v mokrých snoch..
Tak samozřejmě aréna není postavená hned... Ale Seattle nám přibude určitě a brzo. V Quebecu se už taky staví a ten půjde na východ, takže nás čeká další ,,dělení".
Expanzia znizi kvalitu ligy. Akokolvek je financne zaujimave rozisirit trh , ligu budu musiet doplnit menej kvalitni hokejisti. Uz teraz je tam mnoho timov. Ked uz tak by mohli v prospech udrzania kvality ligy znizit pocet zapasov. Hodnota jedneho zapasu pri 82 zapapsovej sezone je tak hrozne malicka. Ale chapem ide v prvom rade o vynosy. Pomohlo by podla mna keby se hralo v nejakych pravidelnych dnoch tak napriklad ze by som vedel ze vzdy v sobotu o x-tej mam zapas.
mitch píše:Expanzia znizi kvalitu ligy. Akokolvek je financne zaujimave rozisirit trh , ligu budu musiet doplnit menej kvalitni hokejisti. Uz teraz je tam mnoho timov. Ked uz tak by mohli v prospech udrzania kvality ligy znizit pocet zapasov. Hodnota jedneho zapasu pri 82 zapapsovej sezone je tak hrozne malicka. Ale chapem ide v prvom rade o vynosy. Pomohlo by podla mna keby se hralo v nejakych pravidelnych dnoch tak napriklad ze by som vedel ze vzdy v sobotu o x-tej mam zapas.
Taky jsem pro zachování a stěhování. Týmy na Floridě nezapadají :sarcasm:
takze Wild vyhrali seriu v OT na lade Avs, potom to okusili z opacnej strany a seriu s Hawks prehrali v OT na svojom lade, Hawks to okusili rovnako ako Wild a teraz pochoden prevzali Kings, takze mi to vychadza, ze by mali prehrat seriu s Rags doma v OT :hmm: :-D

tieto vyhry resp. prehry v OT su ale super, ten vybuch radosti resp. sok z konca, to je proste parada :nervozny: :cool:
WildCelt píše:tieto vyhry resp. prehry v OT su ale super, ten vybuch radosti resp. sok z konca, to je proste parada :nervozny: :cool:
..pokial si nezainteresovany divak. Inak je to :dudo:
niektore su :cool:
http://bleacherreport.com/articles/2085 ... rogramming" onclick="window.open(this.href);return false;

(je mozne, ze vam to bude dlhsie nacitavat, ale stoji to za to)
pokracovanie :cool:
http://nextimpulsesports.com/2014/06/05 ... haracters/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
Salary cap will exceed $70-million at that number...
:jupi:
Chris Johnston ‏@reporterchris 18m
The #LAKings will play an exhibition game vs. the #avs at the MGM Grand in Las Vegas next season. :!:
Getzo5 píše:Chris Johnston ‏@reporterchris 18m
The #LAKings will play an exhibition game vs. the #avs at the MGM Grand in Las Vegas next season. :!:
to hravame kazdy rok... alebo skoro kazdy. ma to aj svoj nazov - Frozen Fury ;)
CHI will be WSH's opponent in the 2015 Winter Classic.
Sources say the upper limit has been set at $69M.
:hroza: :hroza:
preco hraci podpisuju zmluvy na bubaky, preco nie na cast kolaca, cize nejaky percentulany podiel z rozpoctu

boli by platovy strop aj podlaha, tak ako su, urcene na zaklade toho ako sa lige dari, cize timy by mohli vyuzivat rozpocet od 75% (podlaha) po 100% (strop)

a hraci by podpisovali zmluvy trebars od 1% po 10,75% timoveho rozpoctu a zarabali by podla toho ako sa lige dari

dostavali by zmluvy nejakych typov, trebars od AA (10,75%), A+ (10,5%), A (10,25%), A- (10%), BB (9,75%), B+ (9,5%), B (9,25%), B- (9%) atd atd az po JJ (1,75%), J+ (1,5%), J (1,25%), J- (1%)

cize v nasledujucej sezone by to bolo 69 mil. strop a 51 mil. podlaha a zmluvy od 690 000 do 7 417 500, keby sa lige dari lepsie, o rok by rastol strop aj podlaha a tym padom aj platy a naopak

a liga by ani nemusela na verejnost vytahovat konkretne cisla, tie by si mohli s hracmi nechavat za zatvorenymi dverami, kludne by stacilo vediet aku hodnotu maju hraci, reps. na kolko si ich timy cenia, kto kolko konkretne zaraba by nikto nemusel vediet
Hmmmm :hmm:
Toto sa mi ako napad nahodou celkom pozdava :thumbsup:

Samozrejme to AA+ a JJ- a podobne su pikacoviny :D, ale ta zakladna myslienka aby hraci nepodpisovali zmluvy na konkretne sumy ale na percentualny podiel z celkoveho cap space, to by mohlo byt veeelmi zaujimave :thumbsup:
Volajte bettmanovi :D
Vypadá to sice na první pohled krásně a logicky, ale nemůže to nikdy fungovat. Jeden rok bude velmi úspěšný a strop bude 70 mil, samozřejmě, že všechny bohaté kluby ho využují strop na max a nabídnou podle toho volným hráčům i stávajícím hračům platy. Pak v horizontu 3 let přijde špatný rok a bum 64 mil ? Co teďka? Kde se všichni zbaví hráčů za 6 mil? Chudé týmy na ně nebudou mít a bohaté budou mít stejný problém. Takže dejme tomu kdyby 15 týmu mělo max strop tak je najednou 90 mil na platech navíc ?? Kam snima?
petrik

teraz neviem ci sa ti nepacia len tie nazvy (AA, A, A+, A- a pod) alebo cely princip, pretoze ten princip predsa funguje aj dnes, hraci predsa podpisuju cca od tych 500 000 po 8 000 000 zvycajne na stvrt, pol, tristvrte a cele miliony, cize to dava cca tych 32 moznych zmluv (500 000, 750 000, 1 000 000, ..., 7 500 000, 7 750 000, 8 000 000), tymi pismenami som to chcel len rozlysit, kazde znamena cele percento, cize B, napr. 9% a +, - a pod cela nieco, cize B+, by bolo 9,75% napr.


neis

to co ty pises nie je nahodou problem sucasneho systemu, pretoze ja nechapem, ako by to bolo keby dalsiu sezonu padne strop z 69 mil na 63 mil, cize o 6 mil a rovnako aj podlaha o 6 mil z 54 mil na 48 mil, 15 timov by trebars vyuzivalo strop, teraz by sa kazdy z nich musel zbavit hraca resp. hracov za 6 mil a ti by tym padom nemohli ist do ziadneho z tychto 15 timov, potom by bolo trebars 10 timov, ktore by boli na podlahe, ale tiez by sa rozhodli aj nadalej drzat podlahy a zbavovali by sa hraca resp, hracov za tych 6 mil, to kam by sa tie platy upratali akoze, to by si tych zvysnych 5 timov, ktore neboli na strope ani podlahe vsetkych zobrali :-D mozno by sa to mohlo riesit buyoutami, ktore by sa neratali to platoveho rozpoctu, ale ti hraci by sli kam, vsetci do tych spomenutych 5 timov alebo do KHL :-D


to co som ja pisal sa ani mne nepozdava, pretoze ako pises, vyzera to az moc pekne a jednoducho, preto som to sem napisal, aby ste mi vysvetlili preco to nemoze fungovat

ja som pisal tak, ze keby strop narastie, narastu aj platy a keby klesne, klesly by aj platy

cize strop by bol na sezonu 2015/16, toto je len priklad, 100 mil a podlaha 75 mil
cize napr. brankar by mal zmluvu na 7% rozpoctu, cize by v tej sezone 15/16 dostal 7 mil

o rok, cize v sezone 2016/17 by strop narastol na 110 mil a podlaha na 85 mil
cize aj brankarovi by narastlo plat, v tej sezone by dostal 7 700 000

dalsi rok, cize v sezone 2017/18 by trebars klesol strop bo brutalnej krize :-O na 80 mil a podlaha na 55 mil
takze by si aj brankar utiahol opasok a zarobil by v nej 5 600 000

cize ono by to posobilo ako keby sa strop vobec nemeni, tym by si stale mohol drzat vsetkych hracov a o kolko % by stupol (klesol) v sezone strop, o tolko % by stupli (klesli) platy hracov v tej sezone


pretoze tiez nechapem ako sa mozu podpisovat 8-rocne zmluvy za nejake milony, ktore su uzavrete pri nejakom strope a budu platit aj o 8 rokov pri akom strope :?: :?: :?:

teraz napr. pri strope 69 mil by ti 2 vajcaci z Chicaga dostali tych 12 mil, potom by sa trebars strop rok nemenil, potom by narastol o milion, potom by klesol o 4, potom o 5 a potom o 10 :-D , cize by bol o 4 roky 51 mil a oni by zaberali 24 mil, cize spolu polovicu, to zvysok timu by bol brankar so 6 mil a zvysok hraci za 800 000 :?: :-D
WildCelt píše:preto som to sem napisal, aby ste mi vysvetlili preco to nemoze fungovat
No hlavně proto, že optimální řešení nikdo nikdá, nikdy nehledá... hledá se řešení, který je nejvíc vyhovující, profitující pro toho, kdo o něm jedná... a navíc procentuální rozdělení dle zisku je jako takový ve vstahu rovný s rovným a bývá k vidění třeba mezi vlastníky.. ve vstahu pán - dobytek, je třeba jinej přístup :klobuk:
Myslenka hezka ale hracska asociace by na to nepristoupila :)

Jedina vec co se mi libi na KHL jsou nezaruceny smlouvy ale to by v nhl v zivote neproslo :)
V KHL to ale znamena, ze nikto ti nezaruci, ze ta zmluva bude zajtra platna. Chlapci z Leva by ti vedeli povedat :giggle:
preco by na to hraci nepristupili, ved im by sa to malo vyplatit

dajme tomu, ze strop je 100 mil (aby sa to dobre pocitalo)

po starom by hrac podpisal zmluvu na 9 rokov na 90 mil (10 mil na sezonu)

nebolo by pre neho vyhodnejsie podpisat na 9 rokov taku zmluvu, ze by dostaval 10% z timoveho rozpoctu

odkedy bol strop zavedeny, neustale rastie, behom 9 rokov dokonca narastol o 60% :!:

cize keby ratame, ze ten trend bude pokracovat, hrac by dostal v prvom roku zmluvy 10 mil (10% zo 100 mil) a v poslednom (deviatom) roku zmluvy 16 mil (10% zo 160 mil), to znamena, ze by za 9 rokov dostal 117 mil, co je o 27 mil viac

navyse sa to javi tak, ze by bola zachovana, ako by som to nazval, nejaka ligova hierarchia v plateni hracov, vzdy cennejsi hrac by dostaval viac ako ten menej cenny alebo ako by som to nazval

teraz proste len rastie strop a napr. hrac ako Bolland vdaka tomu zaraba viac ako Hossa :slap: strop narastol, ale Hossovi zostal rovnaky plat a preto hraci, ktori by v case ked Hossa podpisoval zmluvu, ako napr. Bolland, nedostali tolko ako on, teraz tolko dostanu a co je horsie za 2-3 roky dostanu dokonca este omnoho viac, ale kedze strop narastol, timy su viacmenej nutene hracov preplacat, keby vsak narastol Hossov plat a aj platy vsetkych hracov s uzatvorenymi znmluvami o rovnake % ako narastol strop, stavim sa, ze by Bolland nedostal viac ako Hossa
1453 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS