Draft

Všetko možné ohľadom zámorskej NHL.
Stabilný hráč
Obrázok užívateľa
Príspevky: 530
Registrovaný: Ned Okt 06, 2013 6:00 pm
Bydlisko: Berlín

Re: Draft

Poslaťod Captain Crunch » Uto Máj 01, 2018 12:03 pm

Leon píše:Mock draft: Dahlin will go No. 1 to Sabres :arrow: https://www.nhl.com/news/nhl-mock-draft ... =277764372

Povedal by som, že Montreal siahne po „trading down“, pretože tam nie je center, ktorého tak zúfalo potrebujú. Najlepší center je, zdá sa, Jesperi Kotkaniemi a napriek tomu, že to nie je žiadny top high-end player, bude pre pozíciu a univerzálnosť vybraný v TOP 10. Čo sa týka obrancov – trio Boqvist, Hughes, Bouchard – môže skončiť v akomkoľvek poradí. Vzhľadom na to, čo tímy potrebujú, tak by som tipol Hughes - Yotes, Bouchard - Wings, Boqvist - Canucks.

Osobne z tohto tria preferujem Evana Boucharda (London Knights). Zatiaľ čo Boqvist môže byť produktívnejší, stále potrebuje aspoň rok a je viac risky. Bouchard pod Daleom Hunterom, podobne ako kedysi Marner, hráva všetky situácie a má pravidelne vysoký TOI okolo 30 min, čo znamená, že je viac „vyhratý“, de facto môže byť NHL-ready. Z jeho 87 pts (top CHL produktivita medzi bekmi) bolo 60 primary points. Druhý obranca v bodovaní OHL je pick Vegas z minulého roku - Nic Hague – 78 pts, tretím je Ryan Merkley so 67 pts. Merkley, tipnem si, bude padať na drafte podobne ako padali napr. Oliver Kylington alebo Sean Day pre ich off-ice issues. Ryan Ellis je jediný RHD v OHL za posledných 20 rokov, ktorý mal viac ako Bouchardových 87 pts v sezóne. Jeho 297 SOG predstavuje druhý najvyšší počet v OHL v tejto sezóne.

Mimochodom Knights pred TDL vytrejdovali svoj veteran talent vrátane ex-kapitána: Robert Thomas, Cliff Pu, Max Jones a Sam Miletic - za mladých hráčov a draft picky (napr. Connor McMichael, 11th OA 2017 OHL draft), pričom po TDL (10th Jan) mali bilanciu 17-8-1 a to najmä vďaka Bouchardovi.
"Game in, game out, year in, year out, just a kid cruising the ice looking to cause trouble - a wicked wristshot for a goal, a crushing bodycheck, a fight - opponents' bodies littered on the ice, fans out of their seats, the place in an uproar, and Wendel, no expression on his face, looking around wondering what the commotion was about." Ken Dryden

Leon označil, že tento príspevok u neho skóroval.

Majiteľ tímu
Obrázok užívateľa
Príspevky: 2869
Registrovaný: Ned Máj 03, 2009 9:12 pm
Bydlisko: Olomouc

Re: Draft

Poslaťod Leon » Str Máj 02, 2018 1:52 pm

Captain Crunch: A ostatní beky poznáš? Noah Dobson, Ty Smith, ...
Obrázok

Stabilný hráč
Obrázok užívateľa
Príspevky: 530
Registrovaný: Ned Okt 06, 2013 6:00 pm
Bydlisko: Berlín

Re: Draft

Poslaťod Captain Crunch » Str Máj 02, 2018 6:28 pm

Leon píše:Captain Crunch: A ostatní beky poznáš? Noah Dobson, Ty Smith, ...

Nič čo by malo informačnú hodnotu. WHL ma nikdy nezaujímala a podobne je na tom QMJHL, kde mám vždy skôr pár jednotlivcov a tým to hasne. V rámci OHL je tam niekoľko zaujímavých bekov, o ktorých sa moc nehovorí.

Napríklad Bouchardov parťák z obrany - Alec Regula. Nedostáva sa mu pozornosť, pritom má v tom páre vlastnú identitu a nikto nemôže povedať, že by sa v prvom obrannom páre Knights len viezol. Bouchardovi stíha korčuliarsky, čo vidieť najmä na tom, ako vie poľahky vykorčuľovať z d-zone aj pod tlakom súperových forwardov. Má dobré zrýchlenie a skvele pracuje s hokejkou. Nemá tak dobrý gap control ako Bouchard, čo v priamom kontraste vidieť, ale to neznamená, že by bol zlý, resp. horší ako ostatní d-men v lige. Naopak, na rookie beka v OHL solid. V 67 gp má 25 pts, čo sa môže zdať málo, ale ako rookie, čo nedostával priestor na PP, sú to dobré čísla. Coaching staff Londonu učí využívať hráčov svoju pohyblivosť k bráneniu (predtým napr. Mete alebo aj Marner) a Regula je schopný v bránení one-on-one. Všestranný moderný bek, na ktorom vidieť rok pod Daleom Hunterom. Mete bol podobne „prehliadaný“, išiel ako 100th OA a teraz, dva roky po drafte, má za sebou 47 zápasov v NHL.

Pred Regulom je v bodovaní rookie d-men len Rasmus Sandin z SSM, ktorí sú momentálne vo finále. Sandin mal v 51 zápasoch 45 pts, ale na rozdiel od Regulu hrá na PP. Sandin hral skvele vo výbere Švédska na WHC-17. Už na prvý pohľad je v štatistikách vidieť, že je skvelý passer, soft hands, kvalitná hra v d-zone. Môže byť presne ten pick, pre ktorý nedáva zmysel trejdovať 2nd round picks.

Spomínal som, že tipujem, že Ryan Merkley sa prepadne na drafte. Pravdou je, že ak hodnotíme čisto skill, tak má na to byť top 15 hráč. Elitný korčuliar, ktorý doslova dominuje na PP. Hra v d-zone už je iný príbeh. Nemá effort, robí množstvo turnoverov ale ak si nejaký tím povie, že za to riziko stojí a spravia z neho lepšieho beka, pričom akceptujú jeho sklon k risky plays, tak môže byť slušný „steal“.

Declan Chisholm, Merrick Rippon, Nico Gross, Peter Stratis, Connor Corcoran – dobrí korčuliari, ktorí vedia využiť tento skill k bráneniu, relatívne šikovné ruky, Rippon je o niečo viac fyzický, Stratisa si všimneš najmä vďaka tvrdej strele.

Beci, ktorí si zopakujú draft a budú podľa mňa draftovaní - Sean Durzi, Joey Keane a Jakob Brahaney. Majú za sebou dobré sezóny a nemali by byť znova prehliadaní.
"Game in, game out, year in, year out, just a kid cruising the ice looking to cause trouble - a wicked wristshot for a goal, a crushing bodycheck, a fight - opponents' bodies littered on the ice, fans out of their seats, the place in an uproar, and Wendel, no expression on his face, looking around wondering what the commotion was about." Ken Dryden

2 užívatelia označili, že tento príspevok u nich skóroval.

Akcionár
Obrázok užívateľa
Príspevky: 2932
Registrovaný: Str Mar 05, 2014 1:42 pm
Bydlisko: ValMez

Re: Draft

Poslaťod JKL » Štv Máj 03, 2018 9:41 am

https://www.diebytheblade.com/2018/4/8/ ... round-mock

Carolina a Sens neberou ruské hráče. Ale tady si myslím, že udělají výjimku. :lol2:

Btw, Wings a Hughes. Ano, je rychlý a hodil by se, navíc je myslím proskautovaný do posledního nehtu na noze (hraje za UoM v NCAA, což je klub velmi svázaný s Wings) , ale myslím si, že ne, že zrovna tenhle typ bychom draftovat letos z prvního místa neměli. Budiž no.
blah... :scare:

Predchádzajúci

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný