Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ATLANTA THRASHERS

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

:hmm:
solidny trejd pre atlantu :yes: a zrejme este neskoncili - ocakavam ze do TD este nejake posily pridu. som zvedavy ci tuto sezonu nakoniec este zachrania a to PO urobia (osobne si myslim ze skor nie :-P )
Preraďte nás do AHL, prosím.
ThrashersFan píše:Preraďte nás do AHL, prosím.
Stačí presťahovať do Kanady. :sarcasm: Ty si konečne nájdeš normálny tím a ľudia sa zbavia Atlanty. Nie som fanúśik, so súčasným stavom som spokojný (áno, aj s PHX), ale vyriešilo by to viacero problémov :giggle:
Stačilo by, aby sa hralo na 40 min. Atlanta by tak vyhrala o 50% zápasov viac. Niekedy by sa začalo druhou, niekedy prvou tretinou...
Dudley odmietol ponuku 2 1st rounder + prospektu za Bogosiana od Montrealu. Hmm, zaujímavé. Ale je to len zatiaľ rumor tuším od LeBruna.

Záujem je veĺký ale o Oduyu. Aj napriek vČerajšiemu zápasu.

Čo ma ale viac sere je to, že my nesuckujeme, my prehrávame. Keď si pozriem akých to bolo posledných 9 gólov. Je mi do plaču.

0-1 PHX: V presilovke, chyba na modrej, odd man rush, Buff vidno, že nie je čistý obranca. Nie aby si ako jediný hráč bránil hráča bez puku, on šiel na hráča s pukom, Pavelec sa hroozne pomaly presunul a hráč Phoenixu dal pohodlne do prázdnej brány.
1-2 PHX: Odrazený puk od mantinelu preskočil Littleovu hokejku, samozrejme za ním bol Doan, ktorý samozrejme z prvej, z voleja musel trafiť, samozrejme medzi nohy Pavelca...
3-3 PHX: Totálne neregulárny gól, nahodený puk Yandlom, a tečovanie Korpikoskeho tuším, evidentne nad úrovňou hornej žŕdky. Toronto však ešte asi verí v PO
3-4 PHX: Typická hra Atlanty, tlak pred našou bránou, obrancovia dobre pokrývajú si svojich rháčov, ale útočníci v pásme suckujú. Motajú sa okolo brány, nestrážia si absolútne hráčov a potom one-timerom po prihrávke spoza bránky jeden z rháčov Phoenixu dal na 4-3 pre Phoenix.

1-2 EDM: Ľahučká strela pomedzi betóny Masona od MSP, ktorý Mason z 10 pokusov musí 10-krát chytiť.
2-3 EDM: Hrozná apatia zo strany Oduyu, ktorý radšej akoby mal zmasakrovať Halla pred bránou pri oslabení 3 on 4, tak radšej ustúpi, aby náhodou neprešla prihrávka na point, pričom tesne pred bránou je voľný Hall, ktorý musí byť prongerizovaný v tej chvíli, ten si nakorčuľuje pred bránu a pretlačí puk cez Masona, ktorý vtedy asi nebol pri vedomí, keďže bez akejkoľvek sily ten puk ani nie dotlačil, ale doviezol Hall do brány.
3-3 EDM: Totálny nezáujem od Littlea. Namiesto toho, aby išiel s Hallom, ktorý si výborne pohybom získal gól, tak zbytočne, ale totálne zbytočne držal oslabovkový štvorec. Hráč, ktorý prichádza do toho štvorca je automaticky v šanci, štvorec nesmie byť statický, musí byť flexibilný, Little to nedodržal a Mason už šancu nemal.
3-4 EDM: To isté ako gól na 2-3 s tým rozdielom, že to bolo z druhej strany a prvú strelu Mason chytil. Lenže my sme ešte pre istotu pustili Halla k dorážke. Neveim na čo tam Sopel a už aj s vracavším Oduyom robili.
3-5 EDM: ENG

Všetky góly boli úplne hlúpe, po totálne hlúpych chybách. Útočníci súperov musia byť hrozne radi za to proti komu hrali. Nehoroviac o tom, že skutočne neraz proti nám aj stálo šťastie. Ale týmito chybami ho nezískame späť. Za tento stav si môžeme sami. V oboch zápasoch sme tvrdili hru (to ešte nehovorím o zápase s Canes, kde sme dominovali ešte väčšmi ako v týchto dvoch zápasoch dokopy), boli lepším tímom, ale takýmito gólmi sme darovali body súperom. V čase, kedy nesmieme im darovať ani "lúzer pojnt". Chvalabohu, že hráme najbližśí zápas po 3 dňoch odpočinku, proti Buffalu, priamym konkurentom. Tam je posledná šanca sa vrátiť späť. Síce to som už vravel viackrát, nečakal som, že to s*ať budú aj ostatné tímy.
Inu, opět jste nehráli úplně špatně ( i když ten důraz :hmm: ) a zase nic.. That makes me think :arrow: PO :ee: Je to škoda, neměli jste vůbec špatně rozehranou sezónu. Snad neurazím fanoušky Thrashers, když si od nich vypůjčím frázi "Maybe next year" :giggle:
Já to beru optimisticky, alespoň budem mít na MS pořádnýho gólmana :clap:
gratulujem k zisku veľmi dôležitých dvoch bodov z Buffala v boji o play off :cool:
TT1905 píše:Já to beru optimisticky, alespoň budem mít na MS pořádnýho gólmana :clap:
Pokud nebude vymenen Vokoun tak na MS pojede on, Hadamczik s nim pocita jako s golmanem cislo 1. A kdyby ho nahodou vymenili tak se bojim ze povola sveho oblibence Stepanka :roll: :hroza:
Ja nemám slov. The game is over...

Čo teraz? Zas nechcem rozpredať celý tím pri deadline lebo aká-taká šanca stále je, ale zas nakupovať posily a zbaviť sa prospektov, to tiež nie... Dudleymu to nezávidím. Ale dosrali sme si to sami. Neskutočne :cry:

O zápase čo môžem povedať. Nič, opakoval by som sa. Presne to isté ako posledných x zápasov.
Selly8 píše:Pokud nebude vymenen Vokoun tak na MS pojede on, Hadamczik s nim pocita jako s golmanem cislo 1. A kdyby ho nahodou vymenili tak se bojim ze povola sveho oblibence Stepanka :roll: :hroza:
Já doufám že Vokouna vymění, aby dostal Ondra šanci ukázat že je naše jednička.
http://blogs.ajc.com/atlanta-thrashers- ... um=twitter

3. Inability to handle adversity

When things have gone against the Thrashers this season, they have don’t handled it well. They have allowed an opponent back-to-back goals in under two minutes 21 times this season. Six of those quick scores have come 39 seconds or less apart.

“I don’t think we are handling adversity very well right now,” Anthony Stewart said. “When something bad happens it collapses from there. We just have to weather some storms, if we have a lead or fall behind, not to collapse. We have to work for the full 60 minutes and not let a three or four minute lapse cost us the game.”


TOTO, TOTO, TOTO, TOTO. To by mal byť prvý bod. A toto ma neskutočne serie. Jednak problémom je to, že nezvládame následne situácie po nejakom nešťastí, druhá vec je tá, že my tomu nešťastiu ideme oproti. Toľko hlúpych elementárnych chýb, ktoré robíme v posledných zápasoch... To je choré. Tie krátkodobé zatmenia mi lezú krkom. Plus keď sa k tomu pridáva aj smola (2 žrdky dnes, proti Buffalu napr. neregulárne dva góly, ktorými dalo Buffalo z 1-1 na 3-1, proti Phoenixu ďalší neregulárny gól (vtedy na 3-3), súperovi brankári stojaci na hlave...). Proti Torontu to už musíme prelomiť. Musíme, nemôže sa to ku*va večne stále ťahať s nami.
Ak fakt skončíme sezónu po 10. apríli tak sa asi rozplačem. Takto veľmi dobre rozbehnutú sezónu presrať so slabými súpermi vo februári, to je hriech tisícročia. Nehovoriac o tom, že už by som hrozne rád po dlhej dobe zažil čo je to play-off séria. 6 bodov strata 20 zápasov do konca. Musíme o 3 zápasy vyhrať viac ako Carolina. Úplne jednoduchá matematika... Dá sa to. Ehm, teda s naším počtom výher to asi bude potrebné dať na 4 zápasy. Musíme byť .750 po zvyšku sezóny... Brutálne ťažké, ale dá sa to. Musíme, nič iné nám nezostáva. Niet cesty späť.
Zbavili sme sa 29-bodového 23-ročného hráča, ktorý má obrovský potenciál a vysedával na lavičke u nás skôr za 21-bodového 34-ročného hráča, ktorému končí po sezóne zmluva.

Áno, Bergfors je one-dimensional, ale je to strelec a fantastický ofenzívny hráč. Dvořák nie je absolútne hodný Bergieho. Hoc mám Dvořáka rád, tak toto je veľmi zlý trejd.

Na druhej strane, Dvořáka určite viac potrebujeme ako Bergforsa, ale to sakra nie je dôvod, aby sme šli pod cenu.

Oduya ostal, sklamanie. Asi napokon GMs ostatných zápasov dostál VHSku z našich zápasov.

Stuart podpísal = vyhrali sme trejd s Bostonom. Wheeler >= Peverley, Stuart >>>>>>>> Valábik. Navyše som si Stuarta hneď obľúbil. V prvých dvoch zápasoch sa hneď pobil, prezentoval sa krásnymi hitmi. To je presne tá vec, ktorá našej obrane chýbala. Takéto kladivo. Výnikajúci podpis.
Čo sme my komu spravili? My aby sme vyhrali zápas musíme asi byť 5-krát lepśí ako súper :hroza:. Snáď o rok.
Trosku jsem koukal na statistiky a nestacim se divit :D Atlanta vyhrala naposledy vic jak o gol 20. prosince! s Torontem (6:3).Od te doby prohrala 22 utkani z 29ti a tech 7 co vyhrala bylo jen o gol :-O Vzpominam na dobu kdy Atlanta vyhravala a TF si pral poradneho soupere :roll:
Tank or push? :ja_neviem:

Škoda, že sme vyhrali v OT, v inom prípade by som asi vedel. Znova sa ukázala naša slabosť typická pre rok 2011. Nie sme shcopní hrať 60 minút. Neviem či to je v kondičke alebo čo. Ale keď už druhý zápas po sebe preserieme dvojgólový náskok a výhru ratujeme v OT, tak asi niečo nie je dobré. V kaźdom prípade, je to asi naše prvé back-to-back víťazstvo v tomto kalendárnom roku ak sa nemýlim. Super by bolo to potvrdiť aj zajtra doma proti Devils.
ThrashersFan píše:Tank or push? :ja_neviem:

Škoda, že sme vyhrali v OT, v inom prípade by som asi vedel. Znova sa ukázala naša slabosť typická pre rok 2011. Nie sme shcopní hrať 60 minút. Neviem či to je v kondičke alebo čo. Ale keď už druhý zápas po sebe preserieme dvojgólový náskok a výhru ratujeme v OT, tak asi niečo nie je dobré. V kaźdom prípade, je to asi naše prvé back-to-back víťazstvo v tomto kalendárnom roku ak sa nemýlim. Super by bolo to potvrdiť aj zajtra doma proti Devils.
Což se nepodařilo a opět se potvrdila tvá slova -> "Nie sme shcopní hrať 60 minút." .. Letos asi o5 bez PO :ja_neviem:
Ale Devils tam podľa teba sú. Veď sme na tom preboha takemr rovnako. Nevadí, tvojim názorom si nijako nezmenil šance a v podstate je nepodstatný (bez urážky, ale aj tak sa na základe rečí nerozhodne).

Ale pár vecí by som ešte dodal. Znova sme si sami prehrali zápas zbytočnými vylúčeniami, ale až tak ma to neserie, Canes prehrali, paradoxne sme niečo stiahli, ale je to len bod. Šanca stále tu je. Ehm, ale treba vyhrávať všetko. A nepresieravať vedenia ako dnes.

Inak po zápasoch s dobrou oslabovkou dnes pre istotu všetky tri góly v SH. Ten OT gól keď som si teraz pozrel. Akože, dávať v takomto čase dvoch útočníkov na SH, to pochopím ak zavriem aj svoje kurie oká. Ale to, že tým jediným obrancom je Oduya, tak to nepochopím nikdy. Kvôli nemu sme valstne inkasovali gól v 5 na 3. Bol tam zbytočne dlhý shift od našej trojice, ktorá jasne nestíhala. A pritom stačilo, aby Oduya pouźils voje ruky a vyhodil bekhendom puk z pásma. Žiaľ, Oduyov bekhend je horší ako Boultonov.
ThrashersFan píše:Ale Devils tam podľa teba sú. Veď sme na tom preboha takemr rovnako. Nevadí, tvojim názorom si nijako nezmenil šance a v podstate je nepodstatný (bez urážky, ale aj tak sa na základe rečí nerozhodne).
To bylo myšleno ke mně? Jestli ano, netvrdil jsem, že tam Devils jsou :)

Abych se vyjádřil přesněji, jestli mám volit tým, kterému to PO přeju po Oilers (kteří tam letos nebudou) nejvíce, volím právě vás, čili, fandím stále i když dle mě už to je nereálné. Ale tak, třeba překvapíte :wink2:
No, nereálne to je, to je pravda, ale stále je šanca. Ak budeme napr. 14-0-0 vo zvyšku sezóny tak matematicky sme na 100% tam. Ak 13-0-1, tak máme 99,9% šancu.
ThrashersFan píše:No, nereálne to je, to je pravda, ale stále je šanca. Ak budeme napr. 14-0-0 vo zvyšku sezóny tak matematicky sme na 100% tam. Ak 13-0-1, tak máme 99,9% šancu.
Nezbejvá nic jiného než doufat v ten zázrak :)
Zázrak to nebude. Strácame de facto 4 body na PO spot. S NYR, CAR, BUF, NJD hráme vzájomný zápas. Všetko je otvorené. Ale nesmieme si dovoliť zaváhania.
Víťazstvo sezóny :clap:

5-4 po predĺžení na ľade Philadelphie. Nevadí, že je to v predĺźení, Philadelphii loser pointy dávať môžeme, oni nás nijakým spôsobom neohrozujú.

Po tomto veľkom zápase už môžeme opatrne, ale predsa, skloňovať znova "P-word", ktoré bolo vlastne už pre nás stratené. Z posledných 4 zápasov všetky došli do OT, vyhrali sme však z nich tri, a tak sme z posledných 4 zápasov 3-0-1, čo znamená 7 bodov z ôsmich mžných. Aká to zmena...

Napriek tomu, že sme vyhrali bolo niekoľko vecí, ktoré ma nasierali pri sledovaní zápasu. Znova sme boli lepším tímom. Hoci priebeh skóre hovorí o šťastnej výhre, zaslúžili sme si ju. Ale ako som uź napísal, bolo tu niekoľko nasierania hodných vecí. Vieme zatlačiť súpera v pásme, dusiť ich, ale nie sme shcopní vytvoriť si gólové šance. A ak uź nejakú si vytvoríme, tak ju vieme fantasticky spáliť.

Na druhej strane bránime dobre (v úvode tretiny sme zabránili niekoľkým brejkom Flyers fantastickou pozičnou hrou našich bekov, letušky mohli byť 3-4-krát v nájazde nebyť fantastickej pozičnej hry), ale vždy, vždy, vždy sa dopustíme hroznje chyby. Málo chybujeme, ale keď už spravíme chybu, tak tá "nemá chybu" a je skutočne megaveľká. Takmer vždy je spojená s laxnosťou a neskutočne slabým dôrazom. Mám trochu času, tak tu rozanalyzujem tie prvé dva inkasované góly:

Gól na 0-1:
Obrázek
Snaha o zdvoenie zo strany Dvořáka a Hainseyho. O'Donnell napriek tomu prihráva za bránu spoluhráčovi. Nemalo by sa to stať, ale tak čo už. Až taká katastrofa to nie je.

Obrázek
Jadro problému celého gólu. Jediný, ktorý niećo dobre spravil je Dvořák. Ten je stále v dvojičke s O'Donnellom, ktorého odstavuje od hry. Celá pozornosť sa venuje hráčovi za bránou. Ako vidno, všetci naši hráči, Kane, Stapleton, Dvořák, Hainsey a Byfuglien očami sledujú hráča Flyers za bránou a nevnímajú to, čo je na ľade. Navyše Stapleton, Dvořák, Hainsey a Byfuglien vytvorili fantastickú barikádu 4 hráčov na dvoch Flyerov. O'Donnell je jediný odstavený, Flyers majú puk a voľných 3 hráčov, na ktorých máme len a len Kane. Jediné čo by nás zachránilo bolo to, ak by neprešla prihrávka spoza brány. Samozrejme prišla a aj prešla. Obrovská chyba našej obrany. Žiadny atak hráča za bránou len statické blokovanie smeru prihrávky, ale hráč mal dosť času ju správne nasmerovať. Týmto sa všetci štyria hráči odstavili od hry a gól visí na vlásku.

Obrázek
Dvořák si stále drží O'Donnella. Hartnell má puk, proti nemu len a len Kane, pri vzdialenejšej žrdi voľný Leino. Stalpeton, Hainsey, Byfuglien sa iba otáčajú, čo ich spomaľuje a nestíhajú si kontrolovať hráčom. Kaneovi neostáva nič iné ako držať slot a dúfať, že zblokuje prihrávku. Nezblokuje, Leino dostáva puk a poľahky dáva gól. Úplne zbytočný.



Gól na 0-2:
Obrázek
Naša presilovka. Nahodený puk, Bobrovskij si ide poň, prihráva popri mantineli, kde o puk bojuje Antropov s jedným z Flyerov. Úplne zbytočne idú za bránu až dvaja naši rháči. Ladd a Little. Naopak za bránu Flyers nejde žiadny z hráčov, čiže vzniká tam diera, keďže už vzadu máme len dvoch obrancov na pointe, ale Flyers majú až 3 nepokrytých hráčov.

Obrázek
Rozhodujúci moment. Antropov sa otáča čelom k modrej čiare, čo Ladd a Little asi nezaregistrovali. Ladd zastal a nič nerobí, mysliac si, že je jediným hráčom za bránou, Little pre istotu pokračuje v korčuľovaní a ide za Laddom. Ostávajú teda 3 nepokrytí Flyeri na našich dvoch obrancov.

Obrázek
Antropov prihráva pred seba na modrú čiaru. Prihrá slabo, Enström to má ďaleko a k puku prikorčuľuje skôr Giroux. Enström dosť nezmyselne ide za tým pukom a ide do súboja oň. Ale prichádza o dosť neskôr, Giroux už prihral, a tak Enström úplne, ale úplne zbytočne prepadá. Všimnite si aj pohyb oboch Fylerov. Aj Timonen, a aj Richards už naberajú rýchlosť vpred, zatiaľčo naši traja podčiarknutí rháči ostávajú na mieste.

Obrázek
Giroux prihral, ostal nám už len Byfuglien. Viac to nejdem ukazovať. Situácia 2 na 1 nie dobre vyriešená Richardsom, ale veľmi zle vyriešená Byfuglienom. Ten síce bol dobre postavený, ale Richards išiel do kľučky, ktorú jednak nemal Pavelec pustiť pred seba (napokon to však čiastočne napravil keďže nedovolil Richardsovi skórovať, ale vtom nejako Byfuglien prestal korčuľovať, na štvrťsekundy sa zastavil a keď puk Richards v snahe dať ho do brány, ho len posunul pred opustenú bránu, tak Byfuglien bol ďaleko od puku, ktorý mal jednoznačne vyhodiť z nášho bránkoviska a Timonen pohldlne dorazil.

Viac ku inkasovaným gólom nechcem dodávať. Keď bolo 0-3, tak som neveril. Trošku mi však v hlave prebiehali myšlienky z finále MSJ, kde Rusi to otočili. Vedel som, že však potrebujeme rýchly gól v 3. tretine. Ten aj prišiel, čo bola obrovská vzpruha. Kane fantasticky prešiel v 3. minúte tretej tretiny a nasadil teplomer Bobrovi. Ale predsalen, stále ten gól nič neriešil. 1-3, to je stále ďaleko.

Keď už prešla polovica tretiny, tak som enveril, enveril som, ěz za 10 minút dáme dva góly. Bogosian znížil dobrou strelou (výborný screening Littlea :thumbsup: ) 7 minút do konca. Potom vypadol stream a tak som nevidel góly a hlavne vylúčenie Stuarta za hru so zlomenou hokejkou. Nech to však bolo akokoľvek, tak za takéhoto stavu, keď sme chytili momentum, vylúčenie takéhoto typu je najväčšía pi*ovina z najväčších pi*ovín. Leino dal na 4-2 a už som nijakým spôsobom neveril.

No ale prišlo to čo prišlo, k tomu neviem čo dodať, snáď len to, že ak nás už toto nenakopne, tak potom neviem. Ale, pesimistom som asi právom:
- Proti Rags sme prehrávali 5 min. pred koncom 1-2, Kane dal dva góly a otočil zápas v záverečnej päťminútovke. Obrovský moral boost po sérií prehier. Veril som, že nás to nakopne. Výsledok: 5 prehier v rade vrátane prehry s poslednými brojlermi.
- Po sérií 5 prehier zápas s Torontom. Prehrávem 0-2 po dvoch tretinách, v tretej vyrovnáme a v OT Hainsey rozhodne. Opäť v hlave preblysne d´fuanie v lepšie časy, veď toto musí byť vzrpuha ako remeň. Výsledok? 2 prehry v rade, oba zápasy doma s 2 strelenými gólmi, vrátane prehry s poslednou Ottawou.

Som zdržanlivý. Neveim čo táto výhra prinesie, ale snáď sa o to play-off ešte pobijeme. I keď, neviem. Nechcem sa tým zaoberať, zbytočne ma to nasiera pri pohľade ako sme na tom boli v začiatkom januára. Od zápasu k zápasu a ako to dopadne, tak tak to dopadne.
Elektronická tužka Pepy Zajíce :good:
830 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES