Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

NHL v TV - naj komentátori a vysielania

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Už predošlá diskusia na túto tému s TF ma podnietila, ale časom som túto tému spraviť zabudol.

1. announcers - komentátori
Aké sú vaše skúsenosti? Kto je váš obľúbený komentátor? Koho hlas sa počúva najlepšie? Kto je najlepšie informovaný? Čo sťažnosti? Prekáža vám na vašich, prípadne na komentátoroch iných tímov, pokiaľ sledujete zápasy niečo? Pokojne pošlite aj ukážku z youtube. Vtipné príhody navyše budú samozrejme vítané.

2. broadcast - vysielanie
Každý tím má prirodzene, pokiaľ sa nejedná o POs, spravidla vlastného vysielateľa zápasov v svojej lokalite. Väčšinu zápasov teda sledujete na "vlastnom" kanáli. Ktorý je však najlepší komplexne? Na výber ich je mnoho: FSN, CSN (comcast sports net), CSN California, MSG, CBC, TSN, Rogers Sportsnet, NESN, Versus a ďalšie.

3. pre-game, post-game & intermissions - štúdiá a prestávky
Každá zo spomenutých spoločností ponúka predzápasové i pozápasové štúdio zväčša s miestnymi odborníkmi/novinármi/bývalými hráčmi/scoutmi atď. Všetci dobre poznáme HNIC (Hockey night in Canada), či diskusie na ESPN. Ktorá vám príde najlepšia? Obľúbení/neobľúbení analytici. Čo by ste zmenili? Čo vám chýba a čo by ste naopak radi vypustili?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Teraz za seba...
1. Sledujem značné množstvo zápasov, nielen Devils, takže si trúfam tvrdiť, že mám na základe čoho porovnávať.

Za najväčšieho profíka považujem play-to-play announcera CSN-CA Randyho Hahna a MSG - Doca Emricka. Hlas nemá najpríjemnejší, ale je skvelo pripravený na každé stretnutie a dokáže ho podfarbiť. Nenadržiava a je kritický aj do radov tímov, ktoré komentuje, vrátane Devils. Naj analyst announcer je Drew Remenda spolukomentujúci Sharks na CSN-CA a Dave Olczyk komentujuci Blackhawks na CSN-Chicago a spolukomentujúci zápasy NBC a Versus s Doc-om. Za najlepšiu dvojicu v celej NHL s prehľadom označujem duo Ralph Strangis a Daryl "Razor" Reaugh komentujúcich Dallas Stars. Tento názor čo tak sledujem zdieľa vcelku dosť ľudí. K nim nemám čo dodať. Príjemne sa počúvajú (obsahovo i zvukovo), sú znalí, pokojní, vedia pobaviť. (na druhom mieste by som dal Doc-a s Chicom Reschom, ale ten občas pekne zadrie viď ukážky :D). Rovnako tak announcers Sharks už vyššie uvedení. Na opačnú nôtu, neznášam Ricka Jeannereta komentujúceho Sabres. Ten chlap sa nedá počúvať. Orgazmus dostáva aj z jediného gólu Sabres za stavu 7-0 pre súpera akoby práve vyhrali SC. Jeho hlas je dlhodobo nepočúvateľný a hra s melódiou v každej druhej vete otravná ako osina v zadku. Naopak najlepší je v tomto pre mňa Jack Edwards z Bostonu (NESN), toho môžem počúvať hodiny.(iba hlas, je to homer jak sviňa) :cinka: Zaujímavý je aj Joe Beninati komentujúci Caps. To jeho epic "SCOOOOORES" spoznáte aj o polnoci, počúvať to ale dlhšie, je to rovnako otravné ako reklama s tým deckom a Ovechkinovým dresom. :lol2: Ešte horšie je to s Daveom Mishkinom, to sa hádam ani neoplatí spomínať...

Top3 je teda: Dallas,...,Sharks,....Devils,...

2. Najlepšie je čo sa týka kombinácie kvality prenosu x komentátorov x štúdia a pozápasových zaujímavostí Comcast Sportsnet South. Najmä sa mi pozdávajú ich interview s hráčmi aj na lavičkách počas zápasov či z prostredia šatne, to iné TV nezvyknú. Naopak najhorší mi príde FSN prenášajúca signál Pittsburghu. Komentátori sú neskutočne neobjektívni (total homers) a dosť neinformovaní o svete mimo jeho pupok - Pens. Štúdio je otrasne nezáživné, kvalita priemerná. V komentovaní zápasov by som do podobnej kategórie radil aj MSG sekciu Rangers. Pokiaľ nespolukomentuje Doc (Emrick) nedajú sa niektoré ich oslavné básne počúvať. Rovnako tak Comcast Sportsnet pre Philly na tom s announcers nie je bohvieako. Podobne som zväčša znechutený z kanadských komentátorov. Tam je homer snáď každý a nikdy nezabudne pripomenúť akí sú Kanaďania dôležití :D Výnimkou je snáď len Rogers Sportsnet pre Vancouver, ktorý sa mi zdá v tomto ešte celkom ok.

3. Najlepšie štúdio má jednoznačne nestranný Versus. Diskusie sú pútavé, obojstranne vedené. Kulisy príkladné, ak budem detailista. Podobne dobré je aj Sports Centre od TSN, pokiaľ sú tam obaja Bob McKenzie a Darren Dreger (aj pre Versus). Grafiku má najlepšiu MSG, podobne mi najlepší prídu aj v rozvhnutí prestávkových programov. U našich mi chýbajú práve tie informácie či vtipné zaujímavosti zo zákulisia a viac review na súbežne sa hrajúce/odohrané zápasy. Najobľúbenejší štúdiový "hosť" je pre mňa jednoznačne Ken Daneyko a Brian Engblom (Versus), najneobľúbenejší Mike Milbury. Nemusím ani Pierrea McGuirea, naopak intermission announcer MSG, Steve Cangelosi je na svoju prácu ako stavaný :good:

A Don Cherry je taká osobitná kategória, však nech si len dedko podrísta, občas stále trafí klinec po hlavičke, celkovo je to ale dosť bizarné. :D

Prílohy:














:roll:

Your turn...
Neviem či to sem patrí, ale Glen Healy je podľa mňa idiot a vidieť Mike-a Milburyho ako komentuje kroky ostatných manažérov je hodné Bennyho Hilla a Monthy Python dokopy.
begbeee píše:Neviem či to sem patrí, ale Glen Healy je podľa mňa idiot a vidieť Mike-a Milburyho ako komentuje kroky ostatných manažérov je hodné Bennyho Hilla a Monthy Python dokopy.
Ale patrí a najmä k Milburymu je to výstižné. Obľúbený moment (odporúčam Roenickov face na konci, priceless :lol2: ):

k 1 bodu, kedze ostatne 2 moc neriesim.....komentator od Sabres :12: skoda, ze si nedokazem spomenut na kolegu ktory riesil koment nasho posl. divokeho zapasu 6:7pp to bol paradny hlasovy prejav....moja top 3jka....Bruins (Jack je Jack) Caps, Devils....ak by som sledoval aj zapasy na Zapade, urcite by som tam niekoho supol, takto som odkazany na vyber z Vychodu
Ja niečo poviem o našom komentátorovi - Mattovi McConnellovi.

Jeden z najväčších homerov v lige. To mi v zásade neprekáža (logicky), hrošie je to už s jeho vedomosťami ohľadom hokeja. Tie ma dosť obmedzené nehovoriac o tom, že ho často opravuje color commentator (Darren Elliot, mám pocit, že jeho sa dá vypočuť i na VS), a to aj pri elementárnych veciach.

A to som ešte nespomenul jeho neustále nazývanie Hedberga meno Moose Hedberg (riadne pochybujem, že vie jeho meno) alebo namiesto Rostislav Olesz iba Rosti Olesz [Rosťi Oleš] či jeho typické over the line.

Mimochodom som si istý, že ste ho už počuli :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=jMGFIEzWuLM (spolu s Elliotom).
[nhltv]<object width="640" height="383" id="embed" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-1[/nhltv]

Takto to vyzerá, keď to niekto s radosťou preženie. Shorthanded goal makes it two to nothing. Za stavu 1:0 pre Dallas :eek2: :lol2:
Getzo5 píše:Naopak najhorší mi príde FSN prenášajúca signál Pittsburghu. Komentátori sú neskutočne neobjektívni (total homers) a dosť neinformovaní o svete mimo jeho pupok - Pens.


Za to "go back inside your cage" by si Steigerwald zaslúžil... A radšej nič nepoviem.

Ďalší dôvod prečo nenávidieť Pens :sarcasm:

_____________
Ešte pridávam jednu staršiu špecialitku, ktorá patrí do tohto topicu

Tradičná dvojka Errey - S-word s ich stupiditami :hroza: To je fakt spodina. :grc:



:rofl: Homer Joe (Micheletti) at his best.
Datsyuk 13 píše:najlepsi komentator je Jeanneret Calls z Buffala.. Ten jeho entuziazmus.. to ne nenormalne.. zapasy Buffala ma nuti kukat on sam
To si robíš prdel, nie? To nie je entuziazmus. To s tým nič nemá spoločné.
Datsyuk 13 píše:ktory je lepsi? ten Atlantsky pri ktorom som skoro zaspal lebo totalne monotonne rozprava?
McConnellov hlas je náhodou počúvateľný, narozdiel od všelijakých škrekov pánov z Devils (Emrick :scare:), Philadelphie (och, chvalabohu, že Saunders nie je v TV, ale aj TV p-b-p ešte nezmutoval), Caps. Takźe monotónne rozprávanie je argument nulový, lebo vôbec nie je pravdivý.

Ak by si spochybňoval jeho hokejové vlastnosti alebo zaujatosť, tak fajn, ale asi tie hokejové vedomosti máš rovnaké ako on, tak to prirodzene nevnímáš :sarcasm:

Jeanneret je už senilný. Absolútne nestíha hre, nemá v nej prehľad, mýli si aj černochov s belochmi (trochu brutál by som povedal...), napr. v zápase s Atlantou niekoľkokrát hovoril, že puk neprešiel pri Thorburnovom góle cez bránkovú čiaru (ale to, že kamera nie je priamo nad bránkovou čiarou, to ho asi nenapadlo), veĺakrát chybuje pri menách hráčov a ten jeho orgazmus pri góle 1-8, to je nepočúvateľné a nanajvýš trápne. S entuziazmom to nemá nić spoločné lebo zdravý človek by sa netešil z gólu, ktorý nič nerieši. A to som ešte nespomenul jeho homerism...

A ktorý je lepší? Všetci v lige. Jeanneret je u mňa na poslednom mieste. Teda nie, beriem späť, FSN Pittsburgh... Pre mňa je najlepším komentátor FSCarolina - John Forslund.

A jedna vec. Ty sa chceš so mnou akože hádať a na mňa útočiť, keď si hneď začal trepať o Atlante? Lebo nikto sa o nej nevyjadroval, očividne si si len potreboval kopnúť do niečoho. A ani ti to nevyšlo. Zamrzí... Viem.
Datsyuk 13 píše:ja som si potreboval kopnut? ty si sa zacal hadat... pre mna je rick najlepsi..a s entuziazmom to ma dost..
Obrázek


:rofl:
Mě se libí celkem hodně komentátorů (nebo mi aspoň nevadí).
Asi nemám úplně nejoblíbenějšího, ale favoriti u mě jsou (pořadí jak mi přišli pod ruku):

1. Jack Edwards (Bruins)
2. John Forslund (Carolina) - z "Hey, hey what do you say..." a dalších jeho průpovídek vobčas fakt nemůžu
3. Jim Hughson + Craig Simpson - prostě klasika, začátky zájmu o NHL - samozřejmě z PC hry :D
4. Ralph Strangis + Daryl Reaugh (Stars)

Potom bych rád zmínil komentátora Calgary Flames na Rogers Sportsnet (bohužel nevím jak se jmenuje a ani na Googlu jsem to nějak nenašel, kdyžtak mě doplňte). U mě vyvolává každým svým slovem pocit, že Flames daj do 3 sekund gól, čímž dokonale udržuje napětí.





Naši announceři Pat Foley a Eddie Olczyk(Comcast) nejsou taky špatný. Zvlášť ty vtípky jsou často zavání trochou šílenství.



Akorát občas polkne 90% slov a není mu moc rozumět ("Jntn Tws! Hks win! Hks win!").


Nejhorší mi přijde již zmiňovaný announcer Sabres. Potom nemám v oblibě komentátory Rangers, Pens, Blue Jackets.
Emrick má sice nepříjemnej hlas, ale skvěle to vyvažuje vším ostatním, takže mi nevadí.
Mike "Doc" Emrick pre SportsIllustraded. Krásny článok o jednom z najlepších play-by-play komentátorov v lige :thumbsup:

http://sportsillustrated.cnn.com/2011/w ... =nhl_wr_a1
Datsyuk 13 píše:najlepsi komentator je Rick Jeanneret z Buffala.. Ten jeho entuziazmus.. to ne nenormalne.. zapasy Buffala ma nuti kukat on sam
Na toho nemá nik, jeho oslavy gólov :yahoo: Ani Ken Daniels z Fox Sports Detroit nie je zlý, mám ho celkom v obľube :good:
Komentátorov a toto podobné moc neriešim, no dá sa počúvať ten z FS Hurricanes :good: Hey Hey what do you say :D :lol2:


Ako ho neznášam, tak musím uznať, že naozaj má zopár fakt pamätných calls. :good:


Tak som znova našiel niečo "nové". :D Paráda.
Inak keď už tento topic znova otváram, musím upozorniť na dve veci, ktoré si možno málokto všíma:

1) Pat Foley z Chicaga. Kto sleduje zápasy, všimnite si akým spôsobom občas okomentuje brankársky zákrok. Neviem ako vy, ale mne je z toho vždy do smiechu. :lol2:



2) Mike Haynes z Denveru. Góly Avalanche komentuje tak, ako každý iný komentátor v lige, so zápalom. Ale góly súpera... :lol2:



0:47, toto je len posledný prípad, je ich veľké množstvo (prečo asi Avs fans :jn:), ale kým by som našiel konkrétne video, trvalo by to hodiny.
Sean Leahy ‏@Sean_Leahy 6h
Denis Potvin thinks they (Sens) are playing at Mile High Stadium (Avalanche). Cool.

Travis Yost ‏@TravisHeHateMe 6h
@Sean_Leahy Denis Potvin's a mile high every game he broadcasts.

:lol2: :dudo: môžem potvrdiť.
Pierre je Pierre:D

Obrázek
Obrázek
Obrázek

vrelo odporúčam, aj keď rozumieť nebudete okrem medzinárodných výrazov a mien nič. :-D


či ho máte radi, alebo nie, je to neuveriteľná persóna a som rád a hrdý na to, že sa vypracoval u nás :klobuk:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES