Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

F*cking thread - Sťažujte sa na všetkých a všetko!

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Celkom by som si želal aby všetci odporcovia platového max aj min, videl svoje tímy bez sponzorov na posledných miestach tabuľky. To by zas boli reči o tom aký je svet nespravodlivý.
Mne by sa vôbec nepáčilo, keby prišiel do USA nejaký šejk, presťahoval PHX do Las Vegas, bez obmedzení by popodpisoval zmluvy s najlepšími hráčmi a do dvoch troch rokov by nemal v NHL konkurenciu.
Super nápad, liga by bola zaujímavejšia :hroza:
Dado vysvětli mi, proč takový Detroit dokáže být několik let na vrcholu aniž by draftoval z top picků nebo podepisoval astronomické sumy s hvězdami. Na naprosto každý tým jednou dojde krize. Jinak ten třetí bod pro zastánce je vcelku vtipný. Právě že platový strop je spravedlivý pro všechny týmy, neznehodnocuje ani jeden. Proč někteří týmy dokáží hrát pravidelně na vrcholu i s platovým stropem? Vždyt tady jde o GM, jak se o klub postarají. Když by nebyl strop, tak může dělat manažera každý blb.
Dado píše:Takze uz mozem konstatovat dovody, preco niektori ludia podporuju platovy strop. Samozrejme, nie su to vsetky, ale len take, ktore mi napadli.

Platovy strop podporuju fanusikovia,
1. ktorych timom to velmi alebo ciastocne pomohlo;
2. ktori nechcu na NHL vidiet nic zle;
3. ktori maju skreslenu predstavu o svete a spravodlivosti;
4. ktori sa boja ist proti nejakemu kroku, nazoru "zhora";
5. ktori idu s vacsinou (btw. je ich vobec vacsina?);
6. ktori zavidia a uspech neodpustaju.

Proti platovemu stropu su fanusikovia,
1. ktorych timom to velmi alebo ciastocne poskodilo;
2. ktori sa neboja pomenovat veci pravym zmyslom;
3. ktori su ochotni pripustit zlyhanie top ligy;
4. ktori su realisti;
5. ktori si vazia svoj klub a ludi, ktori ho dostali tam, kde bol;
6. ktori chapu, ze sport nie je hrat sa na jazere.
:lol2: :lol2: Tak toto je kktina roka Dado, to ani komentárom nenazvem.

Takto generalizovať, "podľa tvojho názoru" to by som si teda ja nedovolil ani náhodou. Nie som oporca platového stropu a:
1. môjmu tímu uškodil
2. ktorý vidí na NHL toľko zlého, až to niekedy nie je zdravé
3. ktorý si myslí, že ľudia uvažujúci ako ty majú omnoho skreslenejšiu predstavu o tom "čo je správne" a čo nie (teraz nehovorím o tom, ako to mnohokrát v praxi funguje)
4. ktorý sa nebojí ísť absolútne proti ničomu, ale len za podmienok, že to má hlavu a pätu a nie je to len výkrik do tmy
5. ktorý nerád používa argument väčšiny, kedže to nemá s reálnym výsledkom, pravdivosťou výroku, oprávnenosťou zásahu, morálnosťou činu a pod. nič spoločné, ukazuje len percentuálne zastúpenie názoru
6. ktorý absolútne NEzávidí úspech tímom ako Pittsburgh, ktorí na tom vyťažili, ale naopak o to viac si váži niekoho ako Detroit (čo sa ti určite náramne páči, že :giggle:) + prosím prestaň už trepať tie drísty ako o Foppovi - keď tam bol niekto narozdiel od teba skutočným realistom, tváril si sa, akoby to bol nepriateľ štátu, ktorý nikomu nič nedopraje a vyhlasoval si to za typické v našich krajinách. Áno, táto vlastnosť typická je, rozhodne! Ale tohto sa to fakt netýkalo. Maximálne škodoradosť a otrávenie tvojimi nadržanými komentármi k jeho návratu, čo sa dá pochopiť celkom jednoducho.

1. čo je logické a nikto im to nevyčíta, mali by ale hľadieť aj na protistranu či sa im to páči, alebo nie, je to dôležité
2. a ostatní sa boja veci "pomenovať veci pravým zmyslom (wtf is that? hádam menom nie? :eek2: )? To je krásna filigrantská otázka, ale čo to predstavuje? Včera si ju použil dvakrát a keď som sa ťa opakovane opýtal čo si pod tým predstavuješ, kde vidíš rozdiel medzi mojou a svojou interpretáciou, že tvoja "pomenúva veci správnymi menami" a moja nie, konkrétnej odpovede som sa nedočkal. Dočkám(e) sa jej teraz?
3. kto je tu podľa teba tak naivný idealista, že nevidí aké obrovské chyby (chvalabohu mnohí sú na tom ešte horšie), ktoré liga má? :lol: Veď pravidelne nepočuť pomaly nič iné než sťažnosti. Väčšie či menšie. Banálne či závažnejšie...
4. nesúhlasím, skôr, ktorí sú tvrdí kapitalisti a nuloví moralisti/idealisti by bolo omnoho lepšie povedané. Ako môžeš vidieť aj na príkladoch, ktoré boli uvedené, ani zástancovia platového stropu nevybočujú NIJAK z rámca reality. Naopak, narozdiel od teba a tebe podobných, vyznávajú určité po stáročia používané ľudské hodnoty, ktoré sa už osvedčili a zachovávajú si tak prirodzene ľudský prístup ako opozitum "homo homini lupust est" ktoré ti je evidentne blízke až na príliš. V živote sa rozhodne presadíš, s podobným prístupom momentálne vládnu ľudia svetu. S presvedčením aké máš dokonca ani nebudeš mať pocit, že všetko čo si robil bolo len správne, tak sa aspoň z tvojich vyjadrení zdá. A bude to tak dobré, každý si predsa utvorí názor sám a aj tak...prečo by teba mal zaujímať niekto iný, no nie? Koniec koncov, vyjadruješ to aj sám v citáte: "Co ma je po americkych neuveritelne stupidnych fanusikov, ktori beru sport uplne inak ako MY?" Svojim spôsobom je veľmi zaujímavý, keďže ako si sa práve presvedčil, so slovom MY treba narábať opatrne. Prídu ti títo odporcovia tvojho postoja stupídni? Iným spôsobom? Hádam len nie ako tí za veľkou mlákou? Kto každý je vlastne ten "stupídny" fanúšik? Poznáme jeho presný opis? Definíciu jeho vlastností a postojov? Začínam sa v tom strácať...
5. MY (povedzme o takto) si svoj klub nevážime? Nevážime si ľudí, ktorí pomohli vybudovať čosi tak skvelé ako fungujúca organizácia? Čo je to za kec, preboha?
6. Kto z troch tvojich oponentov ti príde, že neuviedol dostatočné argumenty na to, aby tak nepôsobil? :eek2:



Nejdem platový strop hodnotiť. Dokonca by som mal svoj postoj premenovať na "NEodporca" čo by presne vystihovalo môj postoj. Nejdem hodnotiť ani to, na základe čoho vznikol ten tvoj. Jednak na to nemám právo, v druhom rade dôvod. Ide mi len o to, že takto trestuhodne hádzať všetkých do jedného vreca, typologizovať jednotlivé osoby v ňom a doslovne vytvárať obraz toho čo košer je a čo nie je blbosť najhrubšieho zrna. Netvrdím, že taký bol tvoj zámer, ale tak to vyznieva. A čo vyznieva, to charakterizuje. V tomto prípade teba.

Pokiaľ si myslíš, že len ten tvoj pohľad je neomylný, asi v zrkadle často po raňajšom pretretí očí vidíš tento obraz :arrow:

Obrázek

Sorry, zlá fotka...:giggle:

Obrázek

(pozn. autora: toto je provokácia na zľahčenie :razzi: , stále viac sa presvedčujem, že je potrebné písať i legendu :giggle: )


Zmyslom príspevku bol jednoduchý a prostý výraz mnohé vypovedajúci - REŠPEKT. Zhrňuje ďalšie ako: úcta, názorová pluralita, ohľaduplnosť, uznanie, harmónia atď. Atribúty, ktoré v tvojom názore hľadať len ťažko.

S úctou a pozdravom, Getzo.
Dado píše:Ale co to tu hovoris? Viacere tieto NEZMYSLENE prirovnania mi pridu tak, akoby tu obdobie bez platoveho stropu nikdy nebolo a vy len STRASITE nezmyslami. Vsak od 1917 do 2005 nebol ziadny platovy strop. A fungovalo to? FUNGOVALO. Prisiel nejaky SEJK? Neprisiel. Kto mohol, tak si hviezdy dovolil, ale to nebolo zarukou uspechu, vid Selanne, Kariya, Rangers a podobne... Nestraste tu niecim, co tu nikdy nebolo.
Koľko tímov fungovalo? Aký objem finančných prostriedkov v porovnaní s dneškom sa kumuloval? Kedy začali do športového sektora hromadne investovať ropní zbohatlíci? Aká bola vrstva majiteľov v 80`s a 90`s v porovnaní s dneškom? Aká bola právna úprava fungovania vtedajších a dnešných spoločností? Nakoľko bola vtedy nutná miera regulácie vzhľadom k platovým podmienkam hráčov v porovnaní s bežným obyvateľstvom a aká je dnes?

Kto umí, ten umí. Nezáleží na tom kedy.

K pośkodeniu klubov len jediné - bolo to neférové a nekompenzované a to ma úprimne mrzí, nakoľko to za fér nepovažujem. To sa malo vyriešiť, no nestalo sa tak, je to ale uzavretá kapitola a neradno sa stále pozerať do minulosti. Žime prítomnosťou, pracujme na budúcnosti. Je to tak normálne a prirodzené. To prvé nik nepopiera.
Dado píše:Spravodlivost nema s platovym stropom nic spolocne. Jeho zavedenie bolo diktatorskym zasahom do fungujucej firmy na ukor jej uspechov. Za to, ze sa niekomu nedarilo, musela sa ona dostat pod svoju uroven.
A znova tá istá pesnička. :D Rozlišuješ vôbec medzi - spôsob zmeny a zmysel zmeny a jej fungovanie samotné? :ee: Spôsob zmeny bol zlý a násilný. Nespravodlivý. Jej zmysel (myšlienka) a realizácia (fungovanie) prináša ovocie. Je to tak, alebo nie? Teraz sa nepýtam na výnimky v podobe PHX či NYI ale v globále. Experti tvrdia, že áno a my nemáme dôvod tvrdiť opak.

Tebe vadí celá myšlienka najmä pre spôsob akým sa zaviedla a od toho sa už mnohé odvíja. Ale skús sa nepozerať len na seba. Prosím.
Dado píše:
Bluesman píše:Celkom by som si želal aby všetci odporcovia platového max aj min, videl svoje tímy bez sponzorov na posledných miestach tabuľky. To by zas boli reči o tom aký je svet nespravodlivý.
Mne by sa vôbec nepáčilo, keby prišiel do USA nejaký šejk, presťahoval PHX do Las Vegas, bez obmedzení by popodpisoval zmluvy s najlepšími hráčmi a do dvoch troch rokov by nemal v NHL konkurenciu.
Super nápad, liga by bola zaujímavejšia :hroza:
Ale co to tu hovoris? Viacere tieto NEZMYSLENE prirovnania mi pridu tak, akoby tu obdobie bez platoveho stropu nikdy nebolo a vy len STRASITE nezmyslami. Vsak od 1917 do 2005 nebol ziadny platovy strop. A fungovalo to? FUNGOVALO. Prisiel nejaky SEJK? Neprisiel. Kto mohol, tak si hviezdy dovolil, ale to nebolo zarukou uspechu, vid Selanne, Kariya, Rangers a podobne... Nestraste tu niecim, co tu nikdy nebolo.
To bolo samozrejme schválne prehnané. Každý šport a každá liga má svoje pravidlá a toto je jedno z nich. Min. pre mňa to robí ligu zaujímavejšou. Platové stropy by som zaviedol v každej jednej lige a v každom športe, aby sa šport nestal pračkou na peniaze, ale aby plnil svoje poslanie.
A samozrejme chápem, že nechceš začať porovnávať hokej z pred 50, 30, 20 a ani 10 rokov s tým, čo tu máme teraz. Dnes svetom aj športom točia hlavne peniaze a toto bol krok, ako tomu aspoň čiastočne predísť. Na druhej strane máš pravdu s tým, že peniaze nezaručujú úspech, ale výrazne k nemu posúvajú a to je advantage, ktorá by nemala rozhodovať o úspechu či neúspechu.

Keď si chcem pozrieť hokej, alebo futbal, chcem vidieť pripravenosť tímov, taktiku, herné prevedenie, formu, zohranosť a všetko čo platí k tomu, nie vidieť zostavu a domyslieť si výsledok.
Ja nemám rád mýtus okolo Forsberga a platový strop.
Dado píše:A ty si myslis, ze do klubov NHL chodili peniaze pred lockoutom len tak? Ze za tym nebola ziadna snaha ziadnych ludi?
Dobrá otázka a musím povedať, že si udrel klinec po hlavičke. Chápem ako to myslíš a v tomto súhlasím. Samozrejme že snaha manažmentu a vedenia musí smerovať aj k tomu, aby našli sponzorov a ľudí, ktorí do hokeja, do klubu peniaze vložia. V tomto by som vedel do určitej miery svoj názor pozmeniť na základe podobných argumentov dado, ale stále ... ja budem zástancom platového stropu, lebo je rozdiel, ak je v lige klub s rozpočtom 50 mil. a druhý s 28 mil. ... to sa ešte dá akceptovať, ale 130 mil. a 28 mil. to už je moc.

Proste mi nie je po chuti predstava Abramoviča v NHL ...

Chápem aj to, že tím sa vypracuje, je na vrchole a to láka investorov, sponzorov a podone, chápem čo tým myslíš, ale pracovať by to malo skôr na hráčov nie na ľudí ktorí do toho pchajú svoje prachy.
Myslím to tak, že keď už raz majú povedzme NJD, DET alebo MTL históriu a dajme tomu, že sú to kluby, ktoré sú dlhodobo na špici, tak nech prilákajú hráčov, ktorí budú chcieť hrať v top tíme a dosahovať športové úspechy priamo a nie cez sponzorov a ich peniaze.

Som možno trochu idealista. Alebo príliš? :)
Dado píše:V prvom rade si kktinami roka nazyvaj vlastne posty a nie nazory inych uzivatelov. Dalej tu nemiesaj Forsberga. Tak, ako su extremne nazory o tom, ze sa po 10 minutach zrani, tak aj ja si mozem dovolit pisat opcanu stranu mincu, ze da dva body na zapas. Atd, atd, je to skoda reci debatovat o Forsbergovi.

Ale co mna maju zaujimat ostatne timy preboha? Ja fandim Coloradu Avalanche. BODKA.

Zvysok som prestal citat v pasazi "ludske hodnoty".

Vela stastia v zivote Getzo. Ak mas vysoke ambicie, budes ho urcite potrebovat.
Budem si nazývať koho chcem, pretože toľko bludov, koľko som sa dočítal v tých 12tich bodoch som neviem či vôbec v živote videl, nieto tento rok. Forsberg je tam namiešaný ako príklad, prečo sa v tomto prípade opäť s mentalitov posterov mýliš, nie je tam vôbec náhodne a nie je tam písaný ani urážlivo a ani na dlho.

Ja som bol vychovaný starať sa o seba i o druhých tak, aby bola zachovaná rovnováha. Ty na každého zvysoka :ho*no: tak je to tvoja vec. Keď ale niekto rovnosť chce, nech ju má a miesto toho aby si ho nazýval ako "človeka so skresleným vnímaním spravodlivosti" alebo ako si to formuloval, mu buď ponúkni PÁDNY ARGUMENT, alebo čuš a jeho názor rešpektuj, pokiaľ to nie je nič, čo by smerovalo voči tebe, alebo by bolo nutné sa voči tomu ohradiť. A žiadna z Bluesmanových, PainKillerových či Wanicových citácií taká nie je!

To je chyba, ale je to bežné, akonáhle človek toho napíše veľa a protistrana nemá záujem vypočuť si názor, ktorý je kritický, nečíta a odvoláva sa na bludy. Ver, že blud tam nie je ani jeden a minimálne v závere sú položené legitímne otázky na zodpovedanie. Je to tvoja vec či na ne zodpovieš, alebo nie. Tak sa buduje spomínaný rešpekt.

Ďakujem za vrúcne prianie a želám ti to isté, ty to ale rozhodne potrebovať nebudeš...

btw. môžem ťa označiť ako oportunistického sebca a ignoranta? Mám straśné nutkanie :oops: :angel:

EDIT: a nemysli si, že chápe to čo hovoríš len Bluesman, mne vadí len forma akou to hovoríš ;) A som si istý, že chápu to i ostatní. Akurát sa s tým nestotožňujú.
Dado píše:Dalsia agresivna poznamka... Akoze na kazdeho serem? Vsak to je uz smiesne...

Respekt k superovi mam, predstav si, ze mam rad aj fair-play, na ktoru si ako byvaly rozhodca ladoveho hokeja potrpim. No platovy strop a fair-play nikdy nepojdu dokopy. Platovy strop totiz nema nic spolocne so sportom.
Getzo5 píše: btw. môžem ťa označiť ako oportunistického sebca a ignoranta? Mám straśné nutkanie :oops: :angel:
No comment.
Agresívne písaná, to je rozdiel. Ale ako má človek interpretovať, že ťa nikto okrem teba a tvojho klubu a jeho úspechov nezaujíma? Vôbec?

Rešpekt o ktorom hovorím je názorový, keby si si prečítal ten dlhý príspevok, tak by si vedel čo myslím, ale...veď vieš. Ale keď si to už vzal takto - platový strop napomáha fair play. Rozhodne ju nezaručuje, ale zabraňuje jej opaku, to je myslím podstatný fakt. Opäť, keby si čítal ten dlhý príspevok, našiel by si na konci pasáž o tom, že zmena bola unfair, ale podmienky sú fair. Že nemá nič so športom? Oh, c`mon Dado, prestaň vtipkovať. To potom so športom samotným, ako takým, nemajú nič ani platy, vedenia...to je prepálený argument. Je to nástroj kontroly. Voľný trh je svorka vlkov na jednu srnu, samozrejme, že vylúči slabšieho. Ale pokiaľ by nebol regulovaný, viedol by do záhuby. Je to tak v každom odvetví a je to tak aj v športe.

Komentár vyššie...tak je to f*cking thread alebo nie? :sarcasm: (ja to nemyslím v zlom, dokonca ani doslovne - narážky - každopádne tie názory do značnej miery tak pôsobia, nemôžem si pomôcť)
ufff, Dado uz to nechaj tak, kazdym dalsim postom si celkovy dojem (uz aj tak dost biedny) len zhorsujes :thumbsdown: Getzo ta porazil na body na celej ciare
to co si chcel si uz povedal (vacsiu cast aj niekolkokrat :D ), necakaj ze vsetkych o svojej pravde automaticky aj presvedcis. mna napr. urcite nie. pod toto:
PainKiller píše:Odsuzovat platový strop? Blbost. Do puntíku souhlasím s Wanicem. Platový strop zabranuje právě tomu, aby se nevytvořil jeden jediný "all-star" team, který by rok co rok vyhrával Stanley Cup... to by ubylo fanoušků v jednotlivých městech, sledovanost atp. NHL je v tomhle jedinečná, protože naprosto nikdo nemůže předpovědět, kdo Stanley Cup vyhraje. Favoritem na pohár může tak být v každé sezoně někdo jiný. Ostatní kluby by se přitom postupně začaly rušit, protože kdyby v nějakém tom týmu nechtěl nikdo hrát a všichni by utíkali k bohatému all-star teamu, nebyl by důvod mu fandit a vznikali by tak jen týmy na porážku.

A ano, platový strop i ukazuje umění GM. Je to právě na manažerovi, aby dokázal udělat tak dobré výměny a podepsat tak výhodné smlouvy, aby tým dokázal vítězit. V minulosti tohle zavedení možná poškodil Colorado, ale ligu celkově srovnalo. Nebo by bylo lepší, kdyby v NHL bylo jen pár super silných klubů? To by po pár letech nastal stereotyp a liga by šla pomalu do kytek. A bohatství klubu zaleží na tom, v jaké lokalitě se tým nachází, jaký je tam o něj zájem - a do toho spadá reklama atp. Žádný klub by neměl fanoušky, kdyby jen prohrával. Proto byl zaveden platový strop, aby se liga vyrovanala a Stanleyův pohár mělo šanci vyhrát vícero týmů.

Když už píšeš o byznysu, tak právě se mi zdá, že liga má větší výdělky když je zaveden platový strop. I když má nějaký tým krizi, za pár let pomine a to taky díky stropu. Sečteno a podtrženo, platový strop je podle mého názoru skvělý a je to jedna z věcí, ktera dělá NHL nejlepší ligou na světě.
a pod toto:
Getzo5 píše:Aj napriek tomu, že my sme z pohľadu GM jedni z tých, čo na platový strop doplácajú, som taktiež jeho zástancom. Na platový strop nadávajú len sentimentálni starci, ktorí spomínajú na generačné slintania na 3 tímy v lige s láskou asi ako mnohí dôchodcovia na socializmus...alebo tí, čo niečo stratili a nedokázali sa s tým vyrovnať (yes, I`m pointing at you Dado)...alebo jednoducho ignoranti práve z radov klubov, ktoré boli vďaka voľnosti a kapitálu úspešné a svet naookolo im bol absolútne ukradnutý a dnes nedokážu nadviazať na slávne obdobia z minulosti.

A to je tak ako píše Pain chyba. Z marketingového hľadiska to bol veľmi dôležitý krok a kto s ním dokáźe efektívne narábať, je schopný ťažiť zo situácie profit. Že už nevidíme "perfect teams"? Je dokonalosť to čo chce človek vidieť? Filozofická otázka s často diskutovanou odpoveďou. Nuž, za všetko stačí povedať len ošemetné "nič nie je dokonalé". Pamätám si dobre všetky podstatné obdobia ktorými liga v 90tych rokoch a na prelome tisícročí prešla a vôbec nemám pocit, že by bol niekto ochudobnený natoľko, aby sa mal na čo sťažovať. Voľný trh bez pravidiel je cesta do pekiel a aj keď finančné možnosti mnohých klubov nedovoľujú priblížiť sa lídrom (ktorí sa aj dnes nájdu), 10 tímom z oboch konferencií dáva predsalen tento inštrument šancu byť úspešnými. To si želáme vrátiť sa v čase niekoľko desaťročí späť ešte spred 1. expanzie?

Niektorí zjavne áno, ja teda nie. Ešte by som však pripomenul hlavne to, že trh je stále funkčný a naďalej funguje kapitalistickým systémom. Z toho pohľadu sa niet na čo sťažovať, neziskový podnik sa zo spoločnosti časom vylúči aj sám.

Nech to beriem ako chcem, neustále fňukanie na tento problém mi doslovne pripadá ako obraz dospelého plačúceho muža, že mu niekto vzal hračku z detstva, ktorú kedysi mal tak rád, obdivoval ju a kaźdý mu ju závidel, kedže všetci chceli byť ako on...

Systém nie je dokonalý. Žiaden, nikdy a nikde, vždy je potrebné ho vylepšovať...kto ale chce vidieť narezané bungee lano priamo do mora problémov, nech sa pozrie na európsku futbalovú klubovú scénu. Zabiehať nebudem, bolo by to príliš OT, ale tam je situáca presne opačná, volá sa po zmenách a oprávnene. Môžme byť len a len radi, že toto sa hokeja, NHL špecifickejšie netýka. Áno, aj práve vďaka tomuto svojho času kruto ku klubom pristupujúcemu pravidlu.
sa kedykolvek tiez rad podpisem (aspon to nemusim opakovat vlastnymi slovami a nezabijem s tym polhodinu :D)
institucia platoveho stropu je podla mna bez debatky pre NHL prospesna, aj ked sposob jeho zavedenia dostal nas oblubeny team zo dna na den do :ho*no:
Dado píše:Preco to mam nechat tak? Lebo ty si povedal a niektori maju iny nazor nez ja? :hroza: Co si hovorca vsetkych uzivatelov tohto fora alebo nebodaj fanusikov NHL, ze mi to takto prikazujes?

Myslim si, ze som tu predstavil uplne logicke argumenty, ktore by mali platit v demokratickej spolocnosti. Akykolvek nuteny zasah zhora je podla vas opravneny?

A ta posledna veta... Komu vlastne fandis? Fandis vsetkym timom? Lebo to nema logiku. Ja som investoval uz nemale peniaze, ide o tisice eur, do fandenia a to nehovorim o volnom case, od svojich 10 rokov do sucasnosti. Preco by ma mal mna zaujimat osud inych timov? Je to konkurencia, opakujem, nie je to hra na jazere, ale biznis. Ja sa staram o moj tim, o osudy a problemy mojich hracov. Ak si treba moj tim obhajit, tak ho budem obhajovat, ak hra zle, tak ho budem kritizovat, ak hra dobre, budem ho chvalit, ale nebudem sa popritom starat o to, ci sa maju dobre fanusikovia timu XYZ a ci sa im financne dari. Neviem veru, aku mate predstavu o zivote...

Pre mna veru nie si pravy fanusik, alebo akoby som to nazval, pretoze mi tento vyraz pride prilis detinsky. Ako mozes schvalovat platovy strop, ked to tvojmu timu poskodilo najviac, ako len mohlo a na ukor toho si polepsili ostatne timy? Budem chapat, ak sa budes nazyvat len sympatizantom tohto timu, ale rozhodne nie fanusikom.

Skoda, ze ma nikdy nelakal europsky futbal. Jednak by sa do miest cestovalo ovela lahsie a ovela lacnejsie, a jednak by tam bola vidiet prava fanusikovska viera a vasen. Chapem, ze NHL je od nas tisice kilometrov daleko, no to predsa nezabranuje tomu, aby sme boli ako oni a hajili si svoj klub pri kazdej prilezitosti.

Svoj nazor si budem obhajovat i nadalej, ale s tym rozdielom, ze nebudem urazat a agresivne napadat diskuterov s inym nazorom.
nejdem do tejto debaty, nikam by to neviedlo :-P (ako mozno vidiet na predoslych strankach)
len sa ospravedlnujem ze som do svojej prvej vety nezakomponoval slovicko "radsej" (uz to radsej nechaj tak...) aby bolo uplne jasne a zrejme ze to myslim ako dobre mienenu radu a nie ako autoritativny rozkaz :hroza: sorry
Dado, ale to už je docela dlouhá doba, a ti hráči co z týmu "utekli" snad ukončili kariéru, ne? Takže o co jde? Samozřejmě chápu, že ti jde o tvůj oblibený tým a ostatní ti jsou ukradený, stejně tak jako mně a většině fanouškům svých týmů, ale tady jde o vyrovnanost ligy, což zároven zvyšuje atraktivitu a pokud tohle dává šanci na Stanley Cup víceho klubům, tak v jednotlivých městech vzrůstá i počet fanoušků atd. atd., však se to tu psalo už několikrát. Pochopitelně, je to byznys, a liga z toho vytěží mnohem víc. Colorado stejně tak jako ostaních 29 týmů patří do jedné ligy a každá liga má svá pravidla, bud je tým akceptuje, nebo může hrát na tom rybníku, jak řikáš.
...ak ho poškodí A NEODŠKODNÍ :yes: tak je to neférová zmena, to ale neznamená, že je to apriori zlé pravidlo. Howgh.
Dado píše:takze, dobre pravidlo, nariadenie, zakon atd. Je aj take, ktore poskodi a neodskodni?
Samozrejme, v histórii bolo hneď niekoľko takých. Chyba je proste tá, že pri jeho zavádzaní niekto utrpel ujmu a škoda mu nebola nahradená. To je problém. Za to s tebou súcitím. Ale pravidlo samotné svoje opodstatnenie má.
dado ved tebe tu uz v podstate ani nikto neprotireci :)
v podstate vsetci uznali ze sposob akym bol platovy strop zavedeny colorado "poskodil", ale to nie je dovod na odsudenie platoveho stropu ako takeho... urcite by bolo byvalo "stastnejsie" keby bol zavadzany inym sposobom (napr. postupne pocas viacerych rokov aby sa nan teamy ako colorado mohli "adaptovat"), ale s tym uz teraz nic nenarobis ani ty ani nikto iny. bud sa s tym zmieris alebo mozes navzdy zostat nastvany a ukrivdeny, to uz je tvoja vec.
z pohladu Avs prinieslo zavedenie platoveho stropu ovela viac negativ ako pozitiv, takze kym nebudes ochotny pozriet sa na to zo sirsej perspektivy, zrejme bude platit ta druha moznost. pre NHL ale podla na priniesol strop prave naopak viac pozitiv ako negativ, preto ti v debate na tuto temu nikdy stranu nepodrzim. mame rozdielne perspektivy z ktorych sa na vec divame, resp. rozdielne priority na zaklade ktorych to posudzujeme.

tvoj priklad s dialnicou je ale nahodou uplne super:
zavedenie platoveho stropu ako to urobila NHL sa da prirovnat k ficovmu napadu podriadit "vyssiemu verejnemu zaujmu" - vystavbe dialnic - zaujmy niekolkych jednotlivcov ktorym by sa kvoli tomu vyvlastnili pozemky.
NHL rovnako zaviedla platovy strop lebo ho povazovala (podla mna pravom) za prospesny pre celu sutaz a nehladela na to aky negativny dopad to bude mat na niekolko konkretnych klubov

ale rovnako ako vystavba dialnic nie je apriori zla a odsudeniahodna, ani platovy strop taky podla mna nie je. ide len o to akym sposobom sa zavedie do praxe.
Platový strop reprezentuje ideály komunizmu.
begbeee píše:Platový strop reprezentuje ideály komunizmu.
kym len ekonomicke a nie politicke tak aky problem? :ja_neviem:
petrik píše:kym len ekonomicke a nie politicke tak aky problem? :ja_neviem:
Obrázek
ospravedlnujem sa za styl pisem z mobilu. musim suhlasit s dadovym nazorom ze niektore timy platovy strop (docasne) poskodil. na druhej strane suhlasim s jeho zavedenim. platovy strop sa podla mna ukazal byt riesenim nielen z hladiska hracskeho vyrovnania kadrov, ale z dlhodobejsieho hladiska aj financnej stability vsetkych timov. alebo si niekto mysli, ze sa sponzori budu vrhat na sutaz, kde by hralo super hokej par timov a zvysok by si chodil po porazky? nie. a kde nie su sponzori, nie su zisky.
okrem toho, na myslienke vyrovnavania timov, tym padom, podla tvojho vyjadrenia "socialistickych" myslienkach je zalozeny aj draft. tu ti "socializmus" nevadi?
mt-svk píše:okrem toho, na myslienke vyrovnavania timov, tym padom, podla tvojho vyjadrenia "socialistickych" myslienkach je zalozeny aj draft. tu ti "socializmus" nevadi?
NHL bez draftu si viem úplne v pohode predstaviť a áno, súhlasím s tým, že aj draft je socialistický, navyše pripomína trh s otrokmi.
Nečudujem sa, že mnoho ľudí tu platový strop obhajuje, komunistické rovnostárske myšlienky sú v našom prostredí hlboko zakorenené.
:lol2: all over again. Som pravičiar, moja rodina bola za komunizmu persekuovaná, vyznávam voľný trh, zdravé konkurenčné prostredie a narodil som sa ako dieťa revolúcie ale slovo rovnosť si prosím nestotožňujme s tým zavrhnutia hodným systémom.

Prestante trepať sra*ky, tak to poviem. Nedá sa to počúvať.

EDIT: A to je k tejto téme odo mňa všetko, viac ju nemienim komentovať, vidím, že to beztak nikde nevedie. Až nahodíte novú, ide sa na to :yes:
capnem sem taky strucny krcmovy nazor :D u mna nie je co riesit, som bez debaty za platovy strop a chvalabohu zan....ked si spomeniem na milionaros Rangers casy je mi este teraz z nich na blyti :grc: u mna si Dado a spol. s narazkou ohladom zavedenia platoveho stropu neuspeli a som aj docela prekvapeny z reakcii proti jeho zavedeniu :roll: howk.
cepi píše:capnem sem taky strucny krcmovy nazor :D u mna nie je co riesit, som bez debaty za platovy strop a chvalabohu zan....ked si spomeniem na milionaros Rangers casy je mi este teraz z nich na blyti :grc: u mna si Dado a spol. s narazkou ohladom zavedenia platoveho stropu neuspeli a som aj docela prekvapeny z reakcii proti jeho zavedeniu :roll: howk.
Cepi a ako ďaleko došli Rangers so 79 miliónovým rozpočtom. Myslím, že to nebolo ani 3 kolo PO.
begbeee píše:
cepi píše:capnem sem taky strucny krcmovy nazor :D u mna nie je co riesit, som bez debaty za platovy strop a chvalabohu zan....ked si spomeniem na milionaros Rangers casy je mi este teraz z nich na blyti :grc: u mna si Dado a spol. s narazkou ohladom zavedenia platoveho stropu neuspeli a som aj docela prekvapeny z reakcii proti jeho zavedeniu :roll: howk.
Cepi a ako ďaleko došli Rangers so 79 miliónovým rozpočtom. Myslím, že to nebolo ani 3 kolo PO.
vravel som si, chvalabohu ze aspon v hokeji existuje spravodlivost :hop: mimo BOS som fandil timom, ktore dokazali ozbijat timy, ktore si mohli dovolit nevycerpatelny hracsky luxus... v PO to platilo 2nasobne....to, ze tieto timy, resp. tim Rangers dosiahol velke gulove to je uz ich problem, zavedenie platoveho stropu mna osobne potesilo, privital som ho a a na 3x sa podpisujem sa pod Wanicov nazor

Wanic píše:Platový strop zas jednou rozdělil fanoušky do dvou táborů ... ;)) kdyby platový strop neexistoval... nikdy by sme tu neměli tak vyrovnanou ligu... jaká je tu teď.... bohaté týmy by nakoupili veškeré lepší hráče a liga by se nám rozdělila na 10 silných... 10 slabých a 10 průměrných.... (obrazně řečeno)

A není vyrovnaná liga daleko atraktivnější? když bude po all star game na západě bojovat o play off 12 týmů... než kdyby bojovali 4 - 6 ? Nezlepší se tim samotný hokej? kdy hráči musí opravdu bojovat o každý bod? ...

To že platový strop negativně poznamenal některé týmy je jenom logické vyustění... proč by měl mít na Stanley Cup větší nárok tým, který má víc peněz? :shock: Má taková myšlenka logiku?

Co je těm hráčům do toho, kolik vydělal jejich majitel... oni jsou od toho aby hráli hokej... proč by ti hráči pod neschopným majitelem mělý mít menší možnost vyhrát Stanley Cup? (a jakože pay roll 65 mega a 35 mega myslim docela ovlivní šance týmu na pohár....)

naopak si myslím, že právě díky platovému stropu se zase mnohem víc zvýraznila důležitost GM...

celkově platový strop :cool:
Getzo: Prosím tě zkus někdy nepsat jako patentář na pravdu. Taky už konečně přestaň poučovat a oklikami urážet lidi, kteří nesdílí tvůj názor. Opravdu proti tobě nic nemám, ale styl jakým píšeš, je opravdu povýšenecký a to jsem ani nečetl všechno.

Platový strop je daň za úspěch a piš si co chceš, je tomu tak. NHL je naprosto unikátní díky tomuto "komunistickému" systému.(opravdu se mi nesnaž vysvětlit, že je to nějaký systém hodnot, nebo pospolitost týmu, jde jen o prachy) Tento přístup se mi od srdce hnusí a přináší spousty nepřímých problému viz. Drafty, výprodeje úspěšných týmu, očůrávání platových stropů, udržování při životě ekonomicky slabých týmů, zvětšování platové propasti mězi hvězdami a průměrnými hráči(což přináší další problémy) atd.Tenhle systém je dost padlý na hlavu a naprosto zbytečný, pokud každý rok platový strop stoupá.

Píšete, jak dává rovnou příležitost všem. Ano myšlenka krásná, ale opravdu je třeba přistupovat k ni takto?? Neschopné GMko může být ještě více neschopnější, protože liga mu k tomu vytvořila podmínky. Liga by se měla řídit hesla.

„Dej hladovému rybu zachráníš ho dnes, nauč ho ryby chytat a zahraníš ho na celý život.“

Pokud jde o týmy se slabým trhem, tak by ho prostě měli přestěhovat, tam ani kvalitní GMko nic nezmůže. To je jednoduchý systém i přírodě, že vyhraje ten silnější. Tím by se liga dlouhodobě zregulovala sama, protože by vytvořila jen silné a průměrné týmu (neviditelná ruka trhu). Nehledě na to, že jen prachy SC nevyhrávají, viz. TORONTO. Vím, že to není tak jednoduché a že se to jednou už taky sesypalo, ale myslím si, že je to naprosto běžné. Stačí se jen podívat na hospodářský cyklus a musí to být okamžitě jasné. Regulace na druhou stranu musí být, ale zdaleka né v takovém měřítku jako teďka, což je cesta do pekel.

Na druhou stranu jsem zatím PRO platové stropy, protože hokej je „ malý sport“ a situace na trhu je podstatně jiná, než u „velkých“ sportů. Aktuálně strop lize pomáhá, sice nespravedlivým systémem, ale pomáhá. Ale z dlouhodobého hlediska naprosto nic neřeší a tímto tempem bude výluka do 10 let znova, protože nevytváří přirozenou konkurenci a paradoxně dělá bordel v platech hráčů.
_______________
jj getzko, v ramci tej prvej neisovej poznamky by si si mohol nieco zobrat k srdcu :) nic v zlom. inak neisi zaujimavy nazor....c.

296 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS