Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Vplyv Shanahana na nový ročník

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Pociťujete vplyv Shanahana :?:

Můžete vybrat 1 možnost


Čo myslíte? Bude lepší ako Campbell? Dôslednejší? Očistí ligu od tvrdých zákrokov na hlavu alebo pôjde ešte ďalej a fyzičnosť sa z NHL pomaly vytratí?
Modelový príklad:
Koľkozápasovú suspendáciu ak vôbec by Shanahan dal Chárovi?
Podle toho, jak Shanny vykládá pravidla, tak by Chára asi dostal dlouhé sedlo.

Už jsem to psal v topicu Flyers, že mě na jednu stranu jeho přístup těší, ale zároveň se mi nelibí, protože tím z velké části přebírá zodpovědnost hráčů za svou vlastní bezpečnost na ledě a nahrává tak no_brain hráčům, co jdou do všecho pohlavě. Jak jsi psal na chatu, může to pomoct ofenzivní hře, ale z toho vyplyvá otázka za jako cenu ??
Druhá věc je, že zatím až na namistrovaného Wisnu suspendoval samé béčkové hráče a nevěřím tomu, že stejný metr udrží i na hvězdy, nebo všechny týmy spravedlivě. Už vidím ty flamy....
hraci bude mat na lade proti sebe nielen protihracov, ale aj Shanahana :D musia si davat bacha, lebo Shanny to uz v pripravnych zapasoch zobral dost z ostra.....snad to nezajde do extremu, bol by som nerad, ak by sa z NHL stala baletacka liga, bez dotykov, tvrdosti, hitov, tato liga proste tvrdot, hity, boxerske vsuvky potrebuje, bez nej by to bola nuda nudata, na strane druhej, vsetko v ramci fair play....jeden Savard mi uz bohate stacil.....
citujem Petra Bondru
"Treba dosiahnuť to, aby v situácii, keď hráč môže druhého zraniť, nešiel do súboja s týmto vedomím."
"Shanny pravidlo" môze priniest ofenzivnejsi hokej, technickeji hraci si budu môct toho viac dovolit, tito takyto razantny krok urcite vitaju....obavam sa jedine toho posudzovania konkretnych zakrokov....za co a preco tolko a tak pod.....uvidime, treba mu dat sancu :giggle:
Dovolím si ináč trošku offtopic, ale v modelovom príklade keď by bol preukázaný úmysel - v niektorých prípadoch sa to dá - a zákrok by bol mimo pravidiel, by IMO bolo jediné správne pravidlo - vinník sedí tak dlho ako zranený. Ak k zraneniu nedôjde, kľudne aj 10 zápasov.
Vždy je ale problém pri hviezdnych hráčoch... Ovečkin zraní Sedina do konca sezóny a ligy príde o oba marketingové skvosty?
skvelá téma... :klobuk_dole:

ja osobne som zástancom troška tvrdšieho prístupu v riešení tejto otázky a tak zatiaľ dávam Shannymu za pravdu. Ak spomeniem len prípad Perrona, či Crosbyho, obaja sú myslím si ukážkovými príkladmi zdanlivo nevinnej akcie a následkov. Dopad je v oboch prípadoch hrozný pre samotného hráča, rovnako tak pre ich team. S tým jednoducho treba niečo robiť, aby sa v prvom rade chránilo zdravie hráčov. Niekoľkonásobne sa totiž zvýšil počet faulov s úmyslom hráča zraniť. Viem je ťažké tento úmysel aktérovi preukázať, ale práve toto by mohol byť spôsob ich aspoň eliminovať na minimum. Hit ak je pekný a nie je vedený na hlavu protihráča k hokeju patrí, takže sa neobávam, že by NHL začala byť týmito opatreniami "baleťácka" :yes:
GMs to iniciovali, fanúšikov to štvalo, hráči boli nespokojní...prišli tresty a...GMs to berú pozitívne, hráči to berú pozitívne a fans? Hubujú :hroza:

Ja osobne si to čo robí neviem vynachváliť nakoľko ide o dobrú vec. Video akokoľvek s daným výrokom môžte a nemusíte súhlasiť, je skvelý moderný nástroj na vysvetlenie praktík. Shanahan je na čele, nie je však za pravidlá zodpovedný, je mediálnou postavou, nie je však ani zďaleka sám, kto o tom rozhoduje. Preto ma zarážajú niektoré vyslovene hlúpe a útočné komentáre fanúšikov po celom svete. Tí nestoja ani za môj pohľad, ale čo už, takých je vždy kopa.

Dôležitá bude konzistentnosť rozhodovania, to je pravda, ale ani zďaleka to nie je to najdôležitejšie, aj keď by sa to tak niekomu mohlo zdať. Podstatnejšie je, že toto je rozhodne výborný typ tzv. "strašiaka". Ako sme už počuli, kluby hráčov informovali = hra samotná sa bude meniť. Prvé náznaky sme už videli v pre-season. Tí, ktorí tvrdia že tým vymizne fyzický element sa mýlia. Vymizne tým element (alebo sa aspoň zmierni, aj to je významný krok) vrahov na ľade. Kto hituje, musí brať na seba zodpovednosť tak, ako hitovaný. A budem celkom úprimný, zrámovať beka hneď po strele či vo vlastnom pásme len aby sa prerušil útok je síce na efekt pekné, ale neskutočne nebezpečné a k ničomu to v hre nevedie, častokrát je otázka zisku puku úplne inde, hit na tom nič nezmení. Hity boli prednostne stvorené aby separovali hráča od puku, nie od mozgu. Pamätáte háčiky a bear hug? Akokoľvek to v dead-puck era hru ničilo, efektívne to bolo. Nehovorím, že sa treba vrátiť o krok späť aby sa dalo vykročiť o dva vpred, ide o princíp. Treba sa prispôsobiť podmienkam. A to tvrdím ako veľký fanúšik hráčov ako Stevens, Blake či Neely. Vtedy boli ale podmienky iné, preto by som to V ŽIADNOM prípade neporovnával. Na všetkom sa dá zapracovať, aj na technike hitu. Koľko suspendácií si za svoje hity zaslúži Ovechkin a koľko Cooke? Rozdiel je očividný.

Toto povedané, suspendácie boli, sú a budú psychickým nástrojom na potlačenie problémov s otrasmi mozgu. Nie je to však jediné, čo NHL potrebuje. Za pozitívnu zmenu považujem ROZDIEL v pískaní icingov. Je to rozhodne lepšie ako zaviesť európsky model. Malá zmena a koľko úžitku prináša. Určite nie som sám, kto sa len poteší ak druhého Bergerona či Hamhuisa už neuvidíme.

Ako už roky neustále opakujem, výrobcovia by mali byť rovnako trestaní za to, aké výrobky púšťajú do obehu. Dnešné chrániče sú výzbroj, nie výstroj. Kto pozeral finále SC, videl čo nosi Shawn Thornton a čo Kesler. Perinka vs. pancier, dalo by sa nazvať. Až vás v plnej rýchlosti do hlavy trafí pancier, ste tuhý na pár mesiacov. Ako predvčerom skonštatoval napr. Daneyko, keby mal Stevens nosiť to, čo dnes 95% NHL, bol by už dávno niekoho zabil. BUDÍČEK NHL :!:

Suma summarum, ja to podporujem. Pravdu povediac, ešte som nedostal dôvod to ne-podporovať. Ak nejaký príde, zvážim to a vyjadrim sa.

P.S.: Do porovnávania Shanahan x Campbell ani nechcite aby som zašiel. :hroza:
Ja to vidim pozitivne zakroky na hlavu jsou proste prasecina.

Jen tak off-topic je zajimavy kde vsude nhl pouziva kameru a kdyz se kouknete na fotbal tam jeste nemaj kamery ani na goly tak to nechapu co v tom fotbale delaj.
Tie suspendácie pomohli :) Už si väčšina dáva pozor na zákroky
Getzo5: povedal si vsetko asi k tejto teme co by ma napadlo a plne s tym suhlasim
chranice je dobry postreh. napriek tomu, vplyv shanahana je katastrofa, z nhl sa stava nudny nefyzicky hokej.
topic obohateny o anketu :backtotopic:
Me vadi jina: Rinaldo dostava pravidelne 2 minuty za naprosto cisty hit.
(Suspendace s tim nema co delat...)
Shanahan si zaslúži teraz veľké :minus: nedokázal udržať líniu :roll:
AndyF píše:Me vadi jina: Rinaldo dostava pravidelne 2 minuty za naprosto cisty hit.
(Suspendace s tim nema co delat...)
To už je hold úděl toho, že Rinaldo je "cvok" a taky je v této skupině zařazený a dokud budou pískat lidi, tak se těchto škatulek nezbavíme. Carsy taky chodil ven za každou blbost, za co by takový Kimmo nikdy ven nešel atd. atd.
Atlantik píše:
Cooke je Cooke...ale Carlsonov zakrok, volal po jasnej a niekolko zapasovej suspendacii...budicek Shanny...cim skôr, tym lepsie....
Cooke je síce Cooke, ale on v poslednej dobe za svoje prasačiny vždy pykal ( i keď o krátkosti niektorých stopiek sa dosť diskutovalo, posledná bola parádna a aký to malo na neho vplyv), ale toto čo spravil Carlsson, to je Cookovina najhrubšieho zrna bez akéhokoľvek povšimnutia :thumbsdown:

A to že nedostal žiadny trest a navyše že sa to ani neriešilo je fakt :grc: pretože teraz vie, že mu to prešlo raz bez všetkého, bude to môcť zopakovať druhýkrát
aaale prosim vas, dve minute a je vybavene.
keď niekto takýmto zákrokom ukončí iginlovi kariéru, ti to pripomeniem :hmm:


Môj ty Bože :waa: To je nádhera!
Joe S. píše:Cooke je síce Cooke, ale on v poslednej dobe za svoje prasačiny vždy pykal ( i keď o krátkosti niektorých stopiek sa dosť diskutovalo, posledná bola parádna a aký to malo na neho vplyv), ale toto čo spravil Carlsson, to je Cookovina najhrubšieho zrna bez akéhokoľvek povšimnutia :thumbsdown:

A to že nedostal žiadny trest a navyše že sa to ani neriešilo je fakt :grc: pretože teraz vie, že mu to prešlo raz bez všetkého, bude to môcť zopakovať druhýkrát
Hmm, tak co si mám o Shanahanovi myslet, když Paciorettymu narve 3 zápasy a za tohle nedá nic... :-O ?
Ešte návrat k zápasu TOR-NYR. Keď takýmto ufňukancom načúva Shanahan, tak sa potom zmenám v lige nečudujme. Chvalabohu toto je len výnimka. Inak ďalší pekný hit od Schenna.

KatieStrangESPN Katie Strang
#NYR Sauer "being evaluated", Del Zotto "OK" but wants league to adopt no-touch icing rule.
1 hour ago

:slap:



Čo takto zrušiť aj breakaways ty decko?
Ak sa zavedú no touch icingy, tak prestávam sledovať NHL :D
z mojho pohladu tam del zotto dostal spredu mantinelom a zozadu steckelom na gulky. kvoli gulkam by som plakal aj ja.
Obrázek

:lol2:
To je snad zly vtip. 8 zapasovy trest za uplne nevinny hit Suttona za ktory by som nedal ani 2 minuty? Tato NHL smeruje pekne do sraciek. Taketo vyskoky robi oveckin pri kazdom druhom hite tak nech je ten saso aspon konzistentny.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS