Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Predstavte si, ze ste GM Columbusu,...

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

ake zmeny by ste urobili v nasej zostave? Neratam trenera, tam uz aj ja musim priznat, ze musi prist zmena.
Predstavte si, ze ste GM Columbusu,...

Obrázek

Priviedol skúseného trénera typu Therrien, prekopal hnilobnú štvrtinu kádra, znova dobre draftoval, vyhodil sám seba a svojich spolupracovníkov...to samozrejme len v prípade, že :samovrazda: nebola krokom č.1, lebo ja si to fakt predstaviť neviem. :jn:
Domluvil majitelovi prodej a měl z prodeje 50% Obrázek
Jedina moznost je budovat novy kader a to jednak draftom a potom Trejdami .......lebo chemia v time ziadna, trener ten uz davno tam nema co robit a hraci potrebuju zmenu.
Draftů měli už dost a nic z toho. Každý GM nemá na to, aby pomocí draftů udělal tým jako Chicago nebo Pittsburgh. Vyměnit GM a trenéra. Stačí se podívat na Floridu, co udělali přes jedno léto a to jen kvůli podlaze.
dejf píše:Draftů měli už dost a nic z toho. Každý GM nemá na to, aby pomocí draftů udělal tým jako Chicago nebo Pittsburgh. Vyměnit GM a trenéra. Stačí se podívat na Floridu, co udělali přes jedno léto a to jen kvůli podlaze.

:nono: :nono:

Čo sa ale zaujímavo risuje je vaša obrana. Predtým ste nemali poriadneho ofenzívneho obrancu, teraz máte hneď dvoch, plus spoľahlivá defenzíva. Ottawa vyzerá veľmi dobre a kroky Murraya sú, na rozdiel od Tallona, systémové.
Tak mi daj suvislosti. Najprv vravis ako sa takto buduje tim a ze Tallonove kroky su dobrym tahom, takto sa ma budovat uspesny tim...

Florida je nesystémová, tú sem neťahať :jn: :frajer2:
dejf píše:Draftů měli už dost a nic z toho. Každý GM nemá na to, aby pomocí draftů udělal tým jako Chicago nebo Pittsburgh. Vyměnit GM a trenéra. Stačí se podívat na Floridu, co udělali přes jedno léto a to jen kvůli podlaze.
Lenze kde? Chicago draftovalo raz ako prve a raz ako tretie (Kane, Toews), Pens dvakrat ako prvi (Fleury, Crosby), dvakrat druhi (Malkin, Staal), my sme tahali raz prvi (Nash) a potom dvakrat stvrti (Klesla, Johansen), inak vzdy 6. miesto a vyssie. No a to, ze UFA sa do timu nechcelo a Howson nemal v minulosti koho menit, pretoze sme skratka nemali hracov, je tvrdy fakt. Plus sme uspesne vedeli pokazit vyvoj mladikov, az teraz Johansen s Moorem to snad zmenia. Howsona by som neobvinovala, bohuzial, s trenerom som sa asi mylila, Arniel je skvely clovek, ale potrebuje este byt v NHL asistent aspon take dva roky.
Joe S. píše:
dejf píše:Draftů měli už dost a nic z toho. Každý GM nemá na to, aby pomocí draftů udělal tým jako Chicago nebo Pittsburgh. Vyměnit GM a trenéra. Stačí se podívat na Floridu, co udělali přes jedno léto a to jen kvůli podlaze.

:nono: :nono:

Čo sa ale zaujímavo risuje je vaša obrana. Predtým ste nemali poriadneho ofenzívneho obrancu, teraz máte hneď dvoch, plus spoľahlivá defenzíva. Ottawa vyzerá veľmi dobre a kroky Murraya sú, na rozdiel od Tallona, systémové.
Tak mi daj suvislosti. Najprv vravis ako sa takto buduje tim a ze Tallonove kroky su dobrym tahom, takto sa ma budovat uspesny tim...

Florida je nesystémová, tú sem neťahať :jn: :frajer2:
Florida ma prekvapila, to je fakt. Ale aj tak si myslim, ze cesta Sens bola lepsia, aj ked trejdu Rundblada nerozumiem (iba v tom pripade, ze mienia draftovat obrancu v tomto roku).
1.zasadne zmenit dresy - toto sa mozno niekomu bude zdat komicke a bude si tukat na hlavu. Columbus potrebuje vitazne dresy a zaroven potrebuje podstatnu zmenu ako taku vizualnu psychologicku barlicku k zmene vykonov. ako inspiraciou by mohli byt patriots v nfl kde je to podobna tematika.

2. snazil by som sa predat Nasha, je vseobecne vnimany ako spickovy hrac, to je dobre pri predaji. nie za kazdu cenu, podla toho co by ponukali zanho ine timy. svoj ciel v columbuse neplni, len zbiera body. ak by sa napriklad johansen dobre a rychlo vyvinul ako lider tak by som nasha nechal.

3.urcite to tento rok neposrat a brat #1 draft
Priorita číslo 1 by mělo být najmutí pořádného franchise coache. Zapátrat v juniorských soutěžích (Boucher), nebo zkusit prověřené trenéry (Therrien). Každopádně papírově ten tým neni slabý... takže správná práce kouče by mohla/měla pomoct.
Zvážit trade Nashe, cenu má stále vysokou a mohli by za něj získat víc slabších hráčů, což by alespoň rozprostřelo sílů do ostatních line. Nebo za kvalitního brankáře. Každý přece pamatuje, když měl Mason svůj první rok v NHL tak chytal jako leckterá hvězda NHL a hned z toho bylo Play-Off. Obdobně jako Nashville budovat tým odzadu.
vymenil by som nasha do colorada za hunwicka :D
Getzo a Rev už vyčerpali mé nápady :scare:
Vyměnit Nasha?
To je právě to, jestli je na to dost schopný GM. Hned můžeme vzít příklad Atlantu, jakých hráčů se zbavila a co z toho měla.
to je prave to ze takyto reset (vymena najlepsich hracov a zaciatok budovania noveho timu od nuly) musi byt velmi dobre premysleny a zrealizovany, pochopitelne s co najvyssou protihodnotou a este s kusiskom stastia aby sa prospekty/picky ktore sa takto ziskaju vyvinuli na aspon rovnako dobrych hracov ako su ti odchadzajuci...
musi nastat aj vhodna konstelacia hviezd, cize situacia ked je na trhu vysoky dopyt po hracoch akych je resetujuci tim ochotny vymenit a je dobra sanca ze za nich budu ine timy ochotne preplatit aby tromfli konkurenciu.

ak sa takyto reset urobi dobre tak sa moze zacat vyplacat relativne skoro (2-3 roky), ak sa ale nezadari... tim je v :ho*no: aj na 10+ rokov...

ako priklad moze sluzit edmonton - po finale v roku 2006 v relativne kratkom case vymenili 2 najvacsie hviezdy, prongera aj smytha, ale koho za nich dostali?
za smytha nejakych roberta nilssona a ryana o´marru + 1st round pick (alex plante)
za prongera dostali lupula, smida, dva 1st round picky ale jeden vymenili (z toho druheho ale draftli eberleho) a jeden 2nd rounder ktory tiez vymenili...

ten trejd s islanders bol cisty fail, lose-lose pre obe strany kedze smyth v isles vela vody nenamutil...
prongerov este ako-tak, aspon ten eberle im z toho kvapol a smid za nich hra doteraz aj ked zrejme cakali ze z neho vyrastie nieco lepsie

ale celkovo sa z vymen tychto dvoch hviezdnych hracov urcite dalo vytazit ovela ovela viac... a edmonton sa odvtedy potaca na dne NHL
ale vážne, keby že si mám predstaviť, že som GM Columbusu, šiel by som do najbližšieho obchodu a kúpil si žinku :ja_neviem:
Predstavte si, ze ste GM Columbusu,...
...tak idem do obchodu a kúpim si lano a priviažem si ho o strom a obesím sa :lol2:
Dobre, teraz vážne. Vymenil nepotrebných hráčov a tých, ktorí nedosiahli to, čo sa od nich čakalo (Brassard napr.). Vymenil trebárs aj Nasha a výmena by bola niečo na spôsob Philadelphie. Nejakého mladého hráča s potenciálom, ako Phila získala Voráčeka a 1st round pick, hoc nech mám aj 2 výbery v 1.kole. V ďalšom rade získať kvalitného brankára, buď pomocou výmeny alebo UFA, pretože bez brankára to nejde + kvalitných bekov...
ked by som si rpedstavil ze jackets sa rozhodnu resetnut a vymenit cartera s nashom, tak by som si na ich mieste predstavoval ze naspat pridu minimalne brankarska jednotka, 2 hotovi hraci do pola, 2 top prospekty / picky

napr. si viem predstavit ze cartera by trejdli za kamosom richardsom do LA, spolu napr. so sanfordom za berniera, voynova + napr. pennera
kings by posilnili utok za cenu prospekta z obrany a oslabenia brankarskej dvojky, ktora aj tak prilis vela zapasov neodchyta (aktualne maju pomer odohranych zapasov 4:1 v prospech quicka)
IMO pre nich prijatelna cena

jackets by zase ziskali mladeho brankara s potencialom vyriesit im brankarsku situaciu na 10-15 rokov, podobne nadejneho mladeho PMD a do utoku potencialneho top6 kridelnika, ktory je sice dost v krize, ale bol by sucastou trejdu aj tak iba kvoli vyrovnaniu cap hitov (ak by aspon bernier s voynovom splnili ocakavania tak by jackets ten trejd nemuseli lutovat, penner by bol v pripade ze sa preberie iba ceresnickou na torte a ak nie tak ziadna tragedia)
ak maju trejdovat nasha musi ist spet top hrac alebo super super prospekt inak ten trejd prehraju. nema zmysel trejdovat za skupinu stredne talentovanych hracov.
petrik píše:ked by som si rpedstavil ze jackets sa rozhodnu resetnut a vymenit cartera s nashom, tak by som si na ich mieste predstavoval ze naspat pridu minimalne brankarska jednotka, 2 hotovi hraci do pola, 2 top prospekty / picky

napr. si viem predstavit ze cartera by trejdli za kamosom richardsom do LA, spolu napr. so sanfordom za berniera, voynova + napr. pennera
kings by posilnili utok za cenu prospekta z obrany a oslabenia brankarskej dvojky, ktora aj tak prilis vela zapasov neodchyta (aktualne maju pomer odohranych zapasov 4:1 v prospech quicka)
IMO pre nich prijatelna cena

jackets by zase ziskali mladeho brankara s potencialom vyriesit im brankarsku situaciu na 10-15 rokov, podobne nadejneho mladeho PMD a do utoku potencialneho top6 kridelnika, ktory je sice dost v krize, ale bol by sucastou trejdu aj tak iba kvoli vyrovnaniu cap hitov (ak by aspon bernier s voynovom splnili ocakavania tak by jackets ten trejd nemuseli lutovat, penner by bol v pripade ze sa preberie iba ceresnickou na torte a ak nie tak ziadna tragedia)
Tak tento trejd bz som brala a hned. Ak bz k tomu pribalili prvy pick, preco nie, kedze LAK bude brat neskoro, my by sme im mohli k tomu nas druhy pick, co je vlastne neskory prvy pick.
dal by som vypoved a nechal sancu lepsiemu. V ostatnom sa neda nesuhlasit s mitchom :)
Myslím, že mitch tam má dobré myšlienky len netreba zabúdať na to, čo hovorí dejf.

A veľké trejdy sa nedejú často práve pre náročnosť vytvorenia správnej ponuky a mieru rizika, ktorá stúpa s kvalitou hráča akokoľvek ironicky to môže znieť. V dnešnom svete long-term zmluv dostáva každá podobná myšlienka zabrať nejednému GM. Už to nie je ako kedysi.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS