Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Koučův koutek

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Díl 1

Vítejte v malém koučově koutku, který se tímto dnes spuští. Sezona NHL začíná gradovat, zápasy se stávají napínavější, fanoušci už v hledišti neusínají a tak je čas spustit i tento koutek, který bude komentovat různé dění v NHL. Jakým způsobem, to už je druhá otázka, a komu tento styl nevyhovuje, at do koutku neleze. :)

A skočíme do toho hnedka rovnýma nohama. Na západě je týden před koncem základní části taková mela, že každý den máme v tabulce jiné postupující a nepostupující. Co víc si přát na závěr soutěže. Podme se podívat na učastníky této západní řezby blíže a zkusme jejich šance trochu okomentovat.... :arrow:

Los Angeles Kings.....nebo taky Los Angeles Flyers, jak kdo chce. Maji to ve svých rukách, momentálně drží divizní vedení, dneska hrají v minnesotě, pak doma s Oilers, ale klíčový bude asi jejich záverečný dvojzápas s Sharks. Kings by sice jistě vedení NHL vidělo vzhledem k televiznímu a reklamnímu trhu v tomto městě vedení NHL v play off jistě rádo, ale co s tím, když jejich hokej připomíná fotbal na ladě, už v celkem devíti zápasech v této sezoně nedali gol, a jejich jediné play off šance vlastně v celé sezoně držel golman Quick. Nyní se ale poslední dobou zvedli, přeci jenom Darryl Sutter je zkonsolidoval a i jejich střelecke trápení se o něco zmírnilo. Pomohl jim přece jen i příchod Cartera, i když ten tedka byl viden o berlích v Edmontonu...
moje přání: Nemám rád tymy co vyhrávají na dva vstřelené goly, pryč s nimi :!:
Muj tip: budou v play off

Dallas Stars....Tak pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení sezony. Já je odsoudil na 15.místo západní konference, zvlášt když jim odešel richards a koučem se stall gulu...Kdo :?: Ale ouha tenhle tým bojuje od startu ož do tedka jako lev, v zadu podpořený životním rokem Kariho Lehtonena a partou bojovníků a dříčů jako Morrow a Ott a znovuzrozeným Sourayem. Během sezony tým změnil vlastníka, a proč nedat novému hnedka dárek v podobě play off. Navíc fanoušci v Dallasu kterých zkraje sezony chodilo i jen 7000 (asi očekávali bídu jako já) se zase pomalu vracé do AAC. A navíc bylo by velice smutné, kdyby jim zase mělo play off uniknout v závěrečném finiši jako loni. O osudu hvězd rozhodne dvojzápas se san jose, díl číslo jedna se odehraje už dneska v marleaově akváriiu.
Moje přání: kvůli fans, bojovnosti a pěkným dresům jim preji postup
Můj tip: nakonec to nezvládnou a skončí jako loni

Phoenix Coyotes....Tak tady jde nejen o letošní vysledek ale o celou existenci klubu, a to je důvod proč Phoenix prostě v play off být musí :!: A vše nasvědčuje že by se to mohlo podařit, vsemu pomohla včerejší velecenná vyhra nad San jose. Navíc Kojoti mají asi nejlehčí los z adeptů na postup: hraji doma s ana, pak s jackets a nakoec jedou do minnesoty a st.louis, i když v této fázi seziony si stejně nevyberete, nebot proti bezstarostným týmům kterým o nic nejde se někdy hraje mnohem hůře. I phoenix je překvapení, kde kdo remcal že odchod Bryzgalova je spustí do žumpy nemohoucích týmů, i já jsem si to mylel, to přiznávám, ale pak kde se vzal tu se vzal, přišel Mike Smith, svým obřím tělem ucpal všechny díry v brance a jde to...
Moje přání: Oni tam musí být, a dokonce přimhouřím obě oči, když vidím tu soupisku prolezlou Evropany
Muj tip: mají to ve svých rukou, už maji nějaké zkušnosti, postoupí

San jose Sharks....Tak tady je to velké zklamání tento tým, před sezonou pasován na jednoho s favoritů dneska bojuje o holou učast v play off a jsou to právě oni, kdo by mohl dostat na holou. Veteráni, zkušenosti, to tam všechno je, ale pohoda minulých let jako by se rozplynula a hlavně slyšíte ten skřípot v brance??? San Jose ale má svůj osud ve vlastních rukách nebot zbyvajici čtyři zápasy hraje dvakrát se Dallasem a dvakrát s los Angeles, tohle tedy rozhodne o osudu letošní sezony.
Moje přání: dost bylo sharks, jejich velké momenty už tu byly, byla jejich chyba že je nevyužili
Muj tip: zkušenosti, síla kádru je tam nakonec protlačí

Colorado Avalanche...No proti jejich ucasti v play off bych námitky nemel, ale spíše už je šance na postup výrazně menší než u týmů jmenovaných před nimi. Dneska ještě vykřesali naději vyhrou nad calgary, tak ještě třeba dočkáíme vzpoury v podání Avs. Navíc jejich hra je velmi koukatelná, i když mají sestavu prolezlou evropany..Maji už ale jen malo zapasu do konce. nevidim to dobre, pokud ale nepostoupí, bude to jen o minimální rozdíl bodů, pak nezbyde joe saccovi nez si sednout a zpytovat svědomí, kde se ten bod či tri ztratili, treba v nejakem nevýznamném zápase v listopadu?
Moje přání: vzhledem k atraktivní rychlé, hře nahoru dolů bych je v play off viděl, však dodnes vzpomínám na fantastickou serii se san jose, ale už je to spíše zbožné přání skalních fandů--
Muj tip: šance je ale už jen minimální, na play off se bude Hejduk dívat už jen v televizi

calgary flames....je už bych tu asi ani nemel zminovat, a přitom ti se jednu chvíli jevili jako velice nadějní kandidáti...ale tedka treba si to hnusně pohnojili domácími prohrami s kings a dneska s avs. Aspon by to ale mohlo přinést propuštění neoblíbeneho kuče Suttera
Muj tip: škoda, myslím, že v play off by mohli sehrát určitou roli, ale ne letos
Moje přání: nepostup a vyhození suttera

Tak a tedka už nezbývá než to sledoavat, ajk celá ta západní detektivka dopadne...no a za týden si to v Koutku, který bude v neděli, můžeme celé shrnout.. No a v play off se chystám nekompromisně komentovat každý hrací den až do zisku Poháru, jednoho z vyvolených týmů letošní sezony.
PS: jinak chci říci, že v Koutku budu naprosto nestranný, každý ví, jaký nosím dres, ale v tomto Koutku se nad tím povznesu
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... -hjMs&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=ggt_EnEJ ... ure=relmfu" onclick="window.open(this.href);return false;
Nasledovní užívatelia poďakovali užívateľovi martin83 za tento príspevok (celkom 14): petrik (02 Apr 2012, 08:29) • arek (02 Apr 2012, 08:25) • ThrashersFan (02 Apr 2012, 07:40) • Dawe4 (01 Apr 2012, 18:35) • Baffy (01 Apr 2012, 11:08) • yzy19 (31 Mar 2012, 20:19) • cepi (31 Mar 2012, 18:29) • Popradcan (31 Mar 2012, 14:34) • mt-svk (31 Mar 2012, 14:08) • Ohlund (31 Mar 2012, 13:03) and 5 more users

tak toto sme tu tusim este nemali :cool: tieto dakovacky urcite neboli myslene ironicky, takze martin vidis to sam, ak sa venujes hokejovej teme seriozne, bez nejakych tych chat opiciek, nie je co riesit, len tak dalej :serus: ok idem :backtotopic: toto je tvoj kutik :)
DíL 2

Tak a je to tu, jeden hrací den před koncem základní části už známe 16 štastných a 14 neuspěšných týmů letošní sezony. Ti první mohou dále žít svůj sen o Poháru, druhá skupina balí golfové hole, zajištuje letenky k moři a nebo se bude koukat na play off v televizi. Ale ještě než to všechno vypukne prošel jsem se po všech 30ti stadionech NHL a zhodnotil, jak dopadla sezona u jednotlivých týmů a dal jim i známku jako ve škole. V ní je zohledněno trochu i předsezonní očekávání.

Boston - Mnohdy nevděčnou ulohu obhájce Poháru zvládli, jejich sezona někdy připomínala houpačku. Začátek byl takřka příšerný, dá se omluvit kocovinou i tím, že zkraje sezony každý touží po skalpu obhájce tak nějak více. Pak ale našli svoji tvář a v klidu dokráčeli do play off. Tyler Seguin odmítl krizi druhé sezony. Tým zaujal nejvetšími deklasy sezony, například vyprovodil 9:0 Calgary,8:0 Floridu a 8:0 Toronto. Dávám známku 2

Ottawa - Tak tady máme největší překvapení Východu. Masivní knírek nového kouče Paula McLeana zapusobil na hráče tak dobře, že podcenovaný a velmi mladý tým vystužen veterány Spezzou,Alfredssonem či phillopsem a Gončarem dokráčel až do play off. Obránce Karlsson, o kterém před sezonou veděli hodně pouze lidé na ulicích Ottawy se dostal až do první desítky kanadského bodování NHL, na záda se mu dívá i Ovečkin. Ottawě vystavuji známku 1.

Buffalo - Velké zklamání v prvním ročníků pod novým vlaszníkem Pegulou. Začátek nebyl špatný, ale pak se Šavle tak nějak otupili doma se jim nedařilo brát body, propadli se a i přes dobrý finiš už ztrátu nedohnali. Posily se také kdovíjak nepředvedli a tak u niagarských vodopádů mají o čem přemýšet, a času na to mají až nechtěně mnoho. Varování: Ryan Miller prostě nemůže sám vyhrávat zápasy. Známka: 3

Toronto - Už posedmé za sebou jsou v hledišti Air Canada Center vidět fanoušci s papírovými pytlemi na hlavě. A přitom letos ještě o Vánocích to vypadalo na zlomení prokletí. Jenže pak nastal kolaps, tým začal vozit jednu nákládačku za druhou, najednou tu nebyla jednička v brance ale jen dvě dvojky, obrana byla děravá jak moje domácí ponožky. Záchranná brzda v podobě vyhazovu fanoušky nenáviděného kouče Wilsona taky nepomohla, Randy carlyle se jen svezl s Leafs do pekel. Sezona končí velmi špatně, domací halou se dokonce ozývá skandování Lets go Blue Jays...Znamka: 4

Montreal - Katastrofa sezony. Nic se nedařilo od začátku do konce. Problém vidím v slabé ale opravdu slabé až impotentní produktivitě. S dvěma goly na zápas se málo kdy vyhraje. Eric Cole se ukázal jako dobrá posila, schopný utočník, ale bohužel zustal sám vojákem v poli. Událostí sezony tak byl pouze vstřelený gol Scotta Gomeze a návrat jaro Haláka do Montrealu. Fanoušci ted budou jistě vzívat Patricka Roye aby přijal nabídku koučovat Canadiens, pokud ji teda dostane. Habs u mě propadli: 5

Pittsburgh - Tým hrál většinu sezony bez Crosbyho ale vypořádal se s tím náramně. I díky jedné z životních sezon Malkina, který se dal přes léto dokupy a nakonec to byl on kdo táhl ofenzivu Penguins. S Návratem Crosbyho se právě ofenziva stala nejsilnější zbraní týmu, tým nastřílel nejvíc golů v lize, ostatně pro tento klub to vždycky bývala tradice. Známka 1

Philadelphia - Na jejich hru se dívalo velmi pěkně, hra nahoru dolů, žádné nudné čekání na to co udělá ten druhý. Sice na ukor toho, že se to někdy může vymstít, ale já takovou to předváděnou hru budu vždycky preferovat. Flyers svojí hrou bavili, kouč Laviolette jim vtiskl velice líbivý styl. Claude Giroux touto sezonou nesměle klepe na dveře hvězd NHL. A to ještě nutno dodat že tým většinu sezony odehrál bez kapitána Prongera. nezbývá než hodnotit za 1

NY Rangers - Tak tady bych čekal boj okolo osmého místa a ono ouha! Jezdci si dokráčeli pro konferenční titul! Ano, mnoho lidí reptá že hrají nelíbivý styl, že jejich výhry jsou snad i dílem náhody a výborného Henrika Lundquista, ale je možné aby toto fungovalo celou sezonu a dotáhlo tým k 5Oti výhrám, já myslím, že ne! Skvěle sestavený tým a bouřlivákem Tortorellou na střídačcce vrátil na Manhattan vítězného ducha. Dávám 1.

New Jersey - Ukázalo se, že předchozí sezona byla jen omylem, kolapsem na který už za Hudsonem dávno zapoměli. A nyní jsou zpět. Ilja Kovalčuk ukázal svoje odstřelovačsské kvality, Marty Brodeur chytá stejně dobře jako před deseti lety. Všechny nás překvapil comeback Petra Sýkory. Devils jsou podle mě černým koněm pro play off na Východě. Dávám 2

NY Islanders - Další vyhozené peníze za pernamentky na Islanders, nese se Long Islandem, další sezona zatracení a v dubnu konec, kdy už toto skončí? Těžko říct. Přitom tým zase není tak nezajímavý jak se zdá a jak napovídají výsledkové listiny, ale stále mu něcho chybí aby se dostal do škatulky těch uspěšných, dobrý tah se ukazal zisk a podpis Nabokova, ten jště v příští sezoně může znamenat hodně. Známka 4

Florida - Tak tady v říši palem, bazénů, aligátorů ted hrstka skalních fanoušků oslavuje. Dvanáct let čekání na učast v play off letos skončila! Tým se doškobrtal do play off, sice mají obě uši odřené, ale na to se historie neptá. Dale Tallon znovu prokázal schopnosti jak sestavit uspěšný tým. Jose Theodore se před sezonou stal terčem posměchu, ale v sezoně pochybovače umlčel. Na Floridě nechávám znamku 2minus

Washington - Play off se od nich čekalo, ale nakonec to dalo mnohem více práce než by si kdokoliv tady připouštěl a jeste to odnesla strejda Boudreau. Alex Ovečkin pomalu ale jistě ztratil status megahvězdy, ale nakonec přece jen se ukázal jako lídr týmu a v kritických bodech důležitých zápasů zabodoval. v brance to skřípalo, že jsme to slyšeli až u nás v evropě, viděli jsme goly od čerbené čáry, ale budiž, jsou v play off. Znamka 3

Winnipeg - Tak na jejich sezonu se nezapomene, hlavně díky tomu nadšení, které panovalo v hledišti od začátku do konce sezony. Přiznejme, zase od týmu se vzhledem k sestavě nečekalo, ale oni přece jen a asi i dkíy domácímu publiku, i početným fans na stadionech soupeřů ze sebe vydali maximum a nemusí se za predvedou sezonu zase stydet. I když neskončila v play off. Vinou je hlavně obrana, ze které si kolikrát soupeři dělali dobrý den. 3

Tampa Bay - jedno ze zklamání sezony. Tým se skoro nezměnil od toho co byl ve finale konference v play off 2011, ale nyní selhali. Co na tom, že Stamkos střílel jeden gol za druhým, když zbytek týmu značně pokulhával, obrana nestíhala a golmani po nocích budili sny jak loví a loví puky ze své branky. Závěr základní části zapnuly, ale už bylo pozdě. Hodnotíme krutě ale spravedlivě : 4

cAROLINA: Docela nudná sezona v Relaighu, tým ničím moc nezaujal ani nepřekvapil. Mě snad jen v tom, že i přes jasný konec měli na konci základní části hodně vyprodaných zápasů. Nemají tu špatný tým, ale do toho aby mohli hrát v play off jim stále něco chybí. Tak snad Peter karmanos ví, co to asi tak bude.. Letos je to za 3

St.Louis - Tak tohle je šok sezony, jo jasně jednou se Blues už museli zvednout, ale že to provedou tímto způsobem, to fakt nečekal asi nikdo. Sami tomu napomohli když hnedka na začátku vykopli kouče Payna a na jejich místo dosadili kena Hitchcocka. Tělnatý růžolící sympaták, hnedka začal dělat svoji práci, tak jako by se psal rok 1999 a tým šel nahoru. Ne tak hvězdný, ale spíše pracovitý tým, podpořený skvělými výkony golmanů, sestava opepřená o ošlehané veterány a uspěch je na světě. Sice až na muj vkus příliš časté výhry 1:0, ale zkuste to namítnout lidem na ulicích města St.LOUis? Známka 1

Detroit - Tak ukol číslo jedna je splněn, a byl by šok kdyby se tak nestalo, pro tenhle tým byl postup zase formalitou. letos nejvíc zápasů v historii vynechal nicklas Lidstrom, ale Red Wings to nějak nerozhodilo. Zaujali rekordní domácí šnůrou výher i po čase zase zcela vyprodanou JLA na každém domácím zápase zakladní části. Přesto se já nemůžu zbavit dojmu, že letos z nich nejde takový strach jako dřív. Ale za sezonu jim dávám 2

Nashville - Slyšíte ten klapot? To možná slyšíte jak tým Predators klape jako švýcarské hodinky. Silný vyrovnaný tým na kadém postu. Hrát proti nim znamená těžký boj o každy metr na ledě a porazit je velice obtížné, no jábych se s nimi v serii play off v 1.kole srazit něchtěl. Za 1

Chicago - No já vám nevím, ale tenhle tým má podle mě navíc, než doopravdy předváděl. Přesto si postup vcelku v klidu zajistili. Táhla je utočná čtverka Toews,Kane,Hossa, Sharp a každý domácí večer více jak jedenadvacetitisícový dav v United center. Ray Emery příjemě překvapil. Hawks mají za 2

Columbus - Tragédie v ohiu pokračuje. Mnozí je před sezonou viděli na play off, jenže jména ještě neznamenají postup, přidejte k tomu zranění, hráče bez formym vid Jeffe, a golmana který zřejmě místo poctivé přípravy doma leští Calder trophy, která už pomalu zapadá prachem a tragický výsledek je na světě. Tak Evo, snad za rok.. Tentokrát je to za 5

Los Angeles - Byla to divná sezona, Kings nebyli schopni střílet goly a myslím, kdyby ve Staples center zvetsili branky stejně by více jak tri v zpase Kings bylo skoro na státní svátek, zachránila je ale dobrá defenziva v cele s golmanem Quickem, díky které i souperi proti tomuto týmu moc branek nedávali. příchod přísného kouče Suttera je zvedl, v nejdůležitější fázi jim to tam začalo i padat a jsou potřetí vradě v play off, což je pro ně jistě uspěch. znamka 2minus

Phoenix - Tak za jejich učast v play off jsem hrozně rád, nebot tento tým to potřebuje nejen po sportovní stránce. mnoho lidí je v play off po odchodu Bryzaglova nevidelo, ani já ne, ale oni to zvládli díky životní sezoně Mika Smithe, nad jehož puštěním si asi tedka v tampě drbou hlavu a čichem na důležité goly radima vrbaty. Hodnotíme 2

San Jose - Nebyla to z jejich strany bůhvíjaká show letos, dokonce i ucast v play off vypadala na vážkách, ale tenhle tým má už hodně zkušeností, čehož nakonec i těžil v rozhodující fázi. Jenže po základní sezoně se vsechno maže, proto myslím, že ten kdo je vyfasuje v 1.kole nebude rád, navíc hrát proti týmu který musel bojovat už dva tri týdny o všechno je vždycky hodně těžší. Za sezonu maji 3

dallas - Tak nakonec to tu dopadlo tak jak jsem minulý týden odhadoval a je to podlě mě velká škoda. tým Stars působil velice sympaticky. Kouč Gulutzan zaslouží velkou poklonu, ale stejně musí panovat Texasu velké zklamání, postup mezi elitu jim zase utekl pár dnů pred koncem základní čáasti. ˇčekání na play off ve měste kovbojů už ale teprvá nebezpečně dlouho..Znamka 2

Anaheim - Jedno z velkýcj zklamání, prece jen tým nezměnili tak moc, ale na play off nedosáhli, i když taky změnili trenéra. ukázalo se že Corey Perry je sice hvězdný hráč, ale padesátigolova sezona byla spíše vyjimečnou než aby ji pravidelně zopakovával. A to rozdeluje hráče na skvělé a megahvězdy. Přání fanoušků na letní měsíce zní: Teemu, one more year. Znamka 3minus

Vancouver - Kosatky jakoby trochu oproti lonsku sundali nohu z plynu, nebo spíše bratři Sedinovi ji sundali a hnedka to bylo jaksi znát. přesto canucks dál patří mezi nejlepší týmy západní konference a jednoho z kandidátů na finale. V brance se po letech nedotknutelnsoti rojí spekulace Luongo nebo Schneider? Znamka 1minus

Colorado - Tak nakonec to balí 7.dubna. Čekalo se to ale nechybělo mnoho a vše bylo jinak. přesto sezona avalanche zaujala. Landeskog mocně se hlásí o calder trophy, duo varlamov,giguere predvedlo velice dobrou práci v brankovišti. Ale nestačilo to. Znamka 2minus

Calgary - V saddledomu za chvíli zhasnou světla a bude po sezoně, pro fanoušky Flames až příliš brzy. Co na tom, že Kiprussof zase chytal skvěle, co na tom, že Iginla dál sází goly s ledovým klidem, co na tom, že arena je nepretržitě od roku 2004 vyprodaná? Znamka 3minus

Minnesota - Pro mě jednoznačne nejnudnější tým ligy. A nic na tom nezměnil ani Mike Yeo. Na jejich zápasy v Tv bych se sám od sebe nedíval i kdybych se doma nudil. A když ano, tak jen proto že na druhé straně kluziště by stal pittsburgh,Philadelphia,chicago,detroit...Nemuzu jinak nez za 5

Edmonton - Tak snad zase za rok, říkají si v Edmontonu, ten opět končí sezonu na dně ligové tabulky, ostatně tak jako pokaždé od sezony 2006, kdy byl jeden zápas od zisku Stanley cupu. dneska msí tato věta znít jejich fanouškům něco jako hudba z Marsu..jeden zápas od zisku Stanley cupu.....jejich mladé naděje ale presto dávají fanouškům naději a také mnhohdy radost aspon se dívat na to jak pomalu ale jsite budou dospívat eberle,Hall,Nugent...Za letosek je to ale prece jen nekompromisní 4

Základní část přinesla mnoho momentů, ale tak já se rozhodl vybrat pět, které si já budu pamatovat jako největší v základní části sezony 2011-12:

5. Philadelphia-Winnipeg 8:9
4. Serie Red Wings 23 výher doma za sebou
3. Osm bodů Sama Gagnera v zapase proti Chicagu
2. Návrat Sidneyho Crosbyho
1. Návrat Winnipeg Jets

No a tedka už jen hurá na play off, nejzábavnější část hokejové sezony. A užijte si to prosím, nebot to budou na hodně dlouhou dobu poslední zápasy NHL

http://www.youtube.com/watch?v=vR6njLmTzmI" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=FEEHpt60 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Díl 3

Statistika nuda je, ale v téhle lize to podle mě zase tak neplatí, proto, ještě než se začne mluvit o play off je čas vytáhnout kalkulačky a trochu se projít po důležité cifře, která je rozhodně zajímavá a myslím, i Gary Bettman má tuhle část statistik zakroužkovanou ve svém diáři. Je to návštěvnost. Zde si můžou fandové všech týmů najít jaká byla průměrná návštěvnost na domácích zápasech jejich týmů. To je tedy řeč čísel:

Boston - 17565
Montreal - 21273
Buffalo - 18680
Toronto - 19501
Ottawa - 19345
Philadelphia - 19764
Pittsburgh - 18566
Rangers - 18191
Islanders - 13202
New Jersey - 15397
Tampa Bay - 18468
Washington - 18506
Carolina - 16043
Winnipeg - 15004
Florida - 16672
Detroit - 20066
Chicago - 21523
Nashville - 16691
St.Louis - 18810
Columbus - 14658
San Jose - 17562
Los Angeles - 18119
Anaheim - 14784
Phoenix - 12421
Dallas - 14227
Vancouver - 18890
Calgary - 19289
Minnesota - 17766
Colorado - 15492
Edmonton - 16839

Když nezapočítáme 4 zápasy v Evropě a jeden na Winter classic tak sečteno a podtrženo areny NHL na 1235 zápasech navšívilo 21 366 313 diváků, což dělá skvělé číslo 17301 na zápas. Gary Bettman může být tedy spokojen. A může děkovat kanadě, kde krom zápasů Ottawy bylo vyprodáno uplně všechno. Jinak tady všude bylo letos pokazde vyprodáno každé sedadlo: Bos,Mtl,Tor,Phi,Pit,Wsh,Wpg,Det,Chi,Sj,Van,Cgy a Edm.
Nový tým Jets měl vyprodáno nekompromisně na každém zápase, sráží ho jen malá kapacita. 15004 diváků stačí až na celkově 25.místo v NHL.
Jinak čistě teoreticky, kdybychom počítali že průměrná cena vstupenky na NHL (v Torontu a na Floridě prominou) je 58 dolarů, tak NHL za těch 1235 zápasů, tedy její kluby vyinkasují 1 239 246 154 dolarů....
A na závěr matematického okénka, nej zápasy.
Nejvíce diváků přišlo na zápas Chicago-Detroit(3:2) a to 22 166. Naopak problém sehnat lístky a pozvat na ně tlupu přátel, i celou svoji bývalou školu byste rozhodně neměli v Dallasu na druhý zápas sezony proti Phoenixu, kde bylo vsude kolem moře prázdných sedaček a výhře Stars 2:1 přihlíželo jen 6306 diváků.

http://www.youtube.com/watch?v=JDXySrKwgTA" onclick="window.open(this.href);return false;
Díl 4

Tak už se to pamalu blíží, fanoušci už pomalu odkládají holicí strojky, hledají ve skříních bílé ručníky, nebo oranžové, chcete-li (ještě že nehraje Tampa Bay, to by hledali i ty prapodivné plácačky na mouchy) a pomalu se připravují na nejdivočejší část hokejové sezony na jejimž konci jen jeden štastný může nad hlavu zvednout vytoužený magický pohár, a jako jediný si splnit sen a vyhrát poslední zápas sezony. Tady je moje vidění a tip na 1.kolo letošního play off.

NY RAngers - Ottawa
Je až s podivem, že tyhle kluby se potkají v play off vůbec poprvé v historii. Rangers jsou pro mě favority. Uvidíme serii defenzivy (NYR) a ofenzivního pojetí na straně Sens. A taky souboj golmanů, z nichž každý je sám o sobě schopen vychytat týmu vítězství i když hrají tužku. A fanoušci z kanadské metropole vzívají golmana Andersona aby predvedl neco podobného jako v play off v dresu Colorada v serii se San Jose. To by pak mohlo být se sebevedomou partou s Manhattanu amen. Můj tip: Rangers mají po 11seriich play off vřadě poprvé výhodu domácího ledu. Toho využijí vyhrají 4-1.

Boston - Washington
Mnam, říkají si příznivci vyrovnaných a hubených výsledků tipu 1:1 a pak druhý gol v té či druhé síti rozhodne. Protože podle mě právě tohle bude taková serii, fotbal na ledě. Obhájce poháru dostal hnedka na začátku nepříjemného soupeře, navíc takového co do poslední chvíle musel bojovat o postup a je tedy rozjetý, to je vždy nebezpečné. Otázkou zustavají brankáři, zatímco v Bostonu si prakticky můžou dát kámen nužky papír a stejně nešlápnou vedle, u Caps se přesně neví, jak na tom jsou golmani zdravotně, ale i přesto s duem Vokoun, Neuwirth, která v play off dá dohromady jedinou vítěznou serii bych teda jít nechtěl.Z paměti vytahuji serii v 1.kole 1998, kdy Caps vyhráli 4-2 a nakonec dokráčeli až do finále, dnešní kouč Dale Hunter, byl u toho na ledě. Přesto Bruins budou zaskočeni a Capitals jim vystaví stopku v šesti zápasech.

FloridA - New Jersey
Panthers prohrávají i čtvrtý zápas, Pavel Bure klopí oči, sezona pro něj končí, dál jdou Devils...Střih: Panthers, dvanáct let čekají na další možnost zahrát si v play off. To čekání letos končí a tým čeká opět stejný soupeř. I po těch 12ti letech najdeme v týmu Devils pamětníky, Brodeura, Sýkoru a Eliáše. Série jako jediná v 1.kole nabízí souboj dvou golmanů kteří se mohou pochlubit štítkem na Vezina trophy. Přesto si myslím, že goly padat budou. Většina lidí věří Devils, já tady však vidím velké překvapení, Florida vyhraje 4-2

Pittsburgh - Philadelphia
Jednoznačně nejtřasklavější série v prvním kole, možná v celém play off. Tady to bude válka, ale ne žádná zákopová, ale opravdu totální válka. Tady půjde o život, chvilka nepozornosti na ledě a můžete se probudit až v nemocnici. Na obou stranách najdete tolik skvělých hráčů a talentu, že to bude serie na kterou se těší opravdu celý hokejový svět. Pro trio Jágr,Talbot,Asham to bude o to pikantnější, že si vyzkoušeli v minulosti dres největššího rivala. V nedávné minulosti jsme videli čtyři série abilance je 2-2. Jediné v čem má tahle série chybu, je fakt, že by se mela hrát o dvě kola výše a ne už nyní. Můj tip: nedám, nebot jsem v prvním dílu řekl, že budu nestranný.

Vancouver - Los Angeles
Vancouver zase vyhrál Presidents, ale tentokrát mě nepřišel suverenní jako loni a myslím, že Kings by ho mohli pěkně minimálně potrápit, ostatně už v roce 2010 se jim to podařilo, když natáhli serii až na 6 zápasů. Ted by se mohlo pokusit o něco podobného. Pomoci by tomu měl hlavně Jonathan Quick, který by mohl být tím faktorem, který by mohl zastavit ofenzivní rejdy kosatek. A protože i zadní řady a branka Canucks nabízí značnou kvalitu, nečekejme ofenzivní hody. Vidím to na těsné vysledky a prodloužení. Přesto kanadský celek najde způsob je Kings porazit a vyhraje 4-1.

St.Louis - San Jose
Blues jsou sice podle tabulek favority, ale co znamená základní část a její vysledky v play off? Holé nic! A na straně Sharks vidím oproti soupeři mraky zkušeností a naučení se vyhrávat zápasy z play off posledních dvou sezon. jediné kde je Blues určitě převyšují je brankoviště. Jaroslav Halák se vrací do play off poté co v roce 2010 svými výkony v brance Canadiens uhranul celý hokejový svět. Co já pamatuju, zažil jsem tři serie této bitvy, dvě vyhráli Sharks, jednu Blues. A kouč Ken Hitchcock má proti Blues v play off bilanci 1-1, ale z dob kdy vedl Stars. Já to vidim na velkou bitvu a výhru San Jose 4-2

Nashville - Detroit
Znovu se střetávají tyhle dva týmy v play off, ale tentokrát vůbec poprvé má výhodu domácího ledu Nashville a také vůbec poprvé už nejsou Red Wings favority jako tomu bylo v předešlých letech. Nashville má podle mě vůbec nejlepší tým ve své historii a podle toho také vypadá očekávání fanoušků. Red Wings neztrazili mnoho ze svého lesku, ale přece jen letos cítím, že ase až takový strach z nich nejde. Možná se pletu, ale vidím tu postup Predators v poměru 4-3

Phoenix - Chicago
Vůbec poprvé uvidí play off NHL tuto sérii. Kojoti sice mají papírovou výhodu domácího ledu, ale ta se tady maže, nebot podle mě bude v Jobing.com tak polovina fanoušků fandit Blackhawks, podobně jako tomu bylo v posledních dvou letech v seriích Coyotes-Red Wings. Ale i tak Kojoti nejsou bez šance, dává jim k tomu naději dobrá forma posledních hracích dnů a životní fazona Mike Smithe, pro kterého najednou nebyl polapat 40 střel a žádnou nepustit žádný problém. V Chicagu s emusí modlit aby Emery vytáhl staré vzpomínky na rok 2007 a začal chytat tak jak když vedl Ottawu až do finále play off. Bude to vyrovnaná serie, tipuju, ale že tu zažijeme historickou chvíli a uvidíme výhru Coyotes 4-2. Sorry, Popi.
http://www.youtube.com/watch?v=euiIRrdHRYo" onclick="window.open(this.href);return false;
Díl 5

Tak prvním postupujícím se stává......Nashville :!: Dost šokující, pokud vezmene s kým hrál. Ale kdepak :!: Šokující by to bylo možná před pěti, deseti lety, ale tentokrát nee. Však tentokrát byli šance fifty ffty, a pro mnohé byli Predátoři i mírnými favority. A ti nakonec svoji ulohu naplnili. Ano mnoho lidí remcá, že jejich styl je nuda k uzývání, někteří co mají rádi televizní koláče sledovanosti zase mručí, že tým mnoho fanoušků nemá a pro televizní společnosti není atraktivní zboží, ale já říkám: no a co????
Liga má třicet týmů, z nichž každý má tu šanci uspět. A videt v závěrečných bojích stále stejný tým, to by až na fanoušky daného týmu nebavilo ostatní příznivce. A ruku na srdce, Red Wings jsme v tech fázích za posledních rekněme 15 let viděli až až.
Spíš bych tu ale chtěl smeknout pomyslný klobouk před celou organizací Predators. Vlastně jsem už byl u toho, když klub vstoupil na scénu NHL, takže jsem viděl celou jeho historii. A to v jakých skromných podmínkách tam odvádějí za práci Barry Trotz a David Poile, to prostě zaslouží absolutní poklonu. Postupně krok za krokem, bez nějakých megapodpisů, velkohubých prohlášeních v televizi budovali klub z odložených hráčů, sbírali dílčí zkušenosti, malé uspěchy, krok po kroku a nyní už dospěli do fáze, kdy si v lize vybudovali respekt a uznání, dneska už každy kdo jede do nashvillu ví, že tam se těžko sbírají body. Klub dneska vyřadil slavný Detroit a jako první postoupil do druhého kola a vyrovnal tak klubové historické maximum stanovené loni. A pokud by skončili na zapadě serie tak jak se zatim vyvíjejí, byli by Preds jediným klubem, který od lonského play off podruhé za sebou postoupil do čtvrtfinale play off v zapadní konferenci....Za 14 let v NHL si Nashville postupně vybudoval jádro skalních fanoušků kteří na klub nezanevreli ani v dobách kdy se mu příliš nedařilo. A s rodícími s uspěchy se valí do Bridgestone areny další příznivci. Ne nadarmo bylo vyjma vstupní sezony na domáccíh zápasech Predators nejvíce diváků v průmeru na zapas v historii. A budte si jisti, že zkolení slovutného divizního soka vyvolá v městě country další odezvu. A to prosím, druhé kolo nemusí být zdaleka konečná. Predators dospěli a můj respekt mají. Nemusíte je přímo milovat, ale za to jak tady tahle organizace pracuje od svého vzniku zaslouží hluboké uznání. A uspěch si rozhodně zaslouží
Díl 6

Máme výhodu domácího ledu, jo tuhle frázi slyšíme v play off často. Ale je tomu skutečně tak? Podle mě je to dneska spíše už jeden z mýtů vyřazovacích bojů. A dosavadní průběh play off 2012 mě dává za pravdu. Zeptejte se v San Jose, Vancouveru nebo Chicagu, či jinde jak využívají výhody zápasu před domácími fanoušky. Zatím máme odehráno v prvním kole 39 zápasů a hnedka 24 z nich vyhráli hostující týmy.
V čem je tedy ta výhoda? Že domácí kouč může na led poslat své trumfy až poté, když uvidí co na led poslal soupeř? Dobře, tohohle se dá využít, ale že by to lámalo zápasy to teda ne.
Nebo, že domácí bouřící kotel bude vašim šestým hráčem v poli? Tak jasně atmosféra při zápasech play off je strhující, ale pozor, pokud se dlouho hraje nerozhodně a domácí tým nevede, či dokonce prohrává atmosféra vadne a někdy už spíše připomíná komorní prostředí. Při větší než golové ztrátě navíc pár minut před koncem mnoho diváků ze stadionu radši prchne než aby zkusil ještě popohnat svůj tým k zázračnému zvratu a nebo si aspon na svůj tým po prohře zabučel.
Navíc domácí prostředí také je více svazující, tlak je přeci jen na vás, vás tu sleduje 18 000 diváků a očekává vítěství. I proto je to spíše domácí tým který musí se více tlačit do předu, kdežto hosté si mohou dovolit přilévat více betonu, než kdyby hráli před domácím publikem.
A v nastavení se podle mě výhoda domácího ledu maže uplně. Tam už je to kdo z koho a obecně platí čím se hraje déle tím více se daří hostům. Letos jsme zatím neměli předlouhé zápasy, ale při pohledu do historie, dává statistika za pravdu, že gol v hokejovém maratonu ve většině případů dávají hosté. No a když se podíváte na dosavadní letošní zápasy play off, tak zatím se šlo do prodloužení jedenáckrát a z toho v osmi případech odcházelo domácí publikum zklamáno poté co jejich tým inkasoval.
Hrát doma rozhodující sedmou bitvu se taky můlže zdát jako výhoda, a podle mě tady to stále ještě trochu platí, i když i tady poslední roky naznačují, že to taky není tak jasné, vždyt i poslední dva sedmé zápasy o Stanley cup stejně vyhráli hosté.
Zkrátka slova "máme výhodu domácího ledu" se podle mě stávají jednou z tradičních frází, která se ale hodně přecenuje at chcete nebo ne.
Jako výhodu to ale stále bude považovat ekonomické oddělení klubu, nebot pokud se serie protáhne na maximální počet zápasů, nasazený klub hraje o zápas více, samozřejmě je pokaždé vyprodáno a to do pokladnice připluje pěkná sumička zlatáků, stačí mrknout na ceny lístků na zápasy play off......
Díl 7

Tak a máme to za sebou první kolo to byla jízda panečku. Na jeho ukončení jsme potřebovali vidět 48 zápasů,a z toho 16 prodloužení. Viděli jsme parádně vypjaté zápasy, výkony golmanů, smrt obhájců poháru, pravou válku o Pennsylvánii a hlavně zkázu nasazených favoritů jako už dlouho ne. Tu jsou podle mě Top 5 momenty prvního kola:

5. Série Phx-Chi šla v uvodních pěti případech do prodloužení
4. Konec obhájců Stanley cupu z Bostonu
3.Claude Giroux a jeho 14 bodů v šesti zápasech
2. Série Pit-Phi přinesla v šesti zápasech neskutečných 56 branek
1. První postup Phoenixu di 2.kola za působení v Arizoně a vůbec první v historii klubu (i pod hlavičkou Jets od roku 1987)

A tedka k seriim pro druhé kolo:

Rangers - Washington - Potretí od výluky jdou tyto dva týmy proti sobě, predchozí dvě střetnutí vyhráli Capitals. Očekávám vysledkově fotbal na ledě. Dokáže Holtby vyzvat na souboj krále Henrika? Ovečkin v prvním kole ukázal, že se dokáže podřídit stanovené taktice a i to zněj v serii s Bruins udělalo týmovějšího hráče, i proto se s Caps najednou musí počítat. Rangers ale rovněž nemají na svém stylu co měnit, čekám tuhou sérii a postup Rangers, na který ale budou potřebovat maximalní počet zápasů.

Philadelphia - New Jersey - Zřejmě nejzajímavější serie druhého kola a bude asi i nejofenzivnější. Hnedka se vybavím serii z roku 2000, kdy Devils obrátili z 1-3 na 4-3. A je až s podivem, že i po dvanácti letech v týmu Devils jsou tři hráči co to zažili, Sykora,Elias a Brodeur a plus na střídačce co by asistent tahá za nitky tehdejší kouč Robinson. Jágr vs Brodeur, tahle dovjice je jedna z nejdominantnějších za posledních dvacet let, vždy jejich souboj přitahoval pozornost, i ted bude, ale rozhodně to nebude hlavní linie serie. Já to vidím na postup Devils 4-2

St.louis - Los Angeles - Další fotbal na ledě. Bude tu k vidění totální souboj golmanů Quicka a tedka tezko tipovat koho od blues, ale at tam bude stát Elliot nebo Halák, je to jedno Blues se pyšní jednou z nejlepších brankářských dvojic v lize. Bude to souboj o kazdy metr na lede, urputná bitva. Asi uplně odlišná od té poslední v play off těchto soupeřů. Psal se rok 1998 a Blues v sestavě s Brettem Hullem vymetli Krále 4-0, přičemz v serii byl viděn i vysledek 8:3. Ted to tak snadné nebude, ale i tak to vidim na postup Blues 4-2

Phoenix - Nashville - Cože, fakt je tu řeč o serii druhého kola Stanley cupu? No dvacet let zpátky by si asi fanoušci hokeje klepali na čelo, ale nyní je to fakt. Tradicionalisté mohou remcat jak chtějí, ale je to zcela zasloužené. A pro oba týmy bude případný postup přepsáním klubového maxima v play off. Bude to fantastické představení golmanů. Rinne na straně preds a především Mike Smith jehož vykon proti Chicagu mě hodně připomínal vykony Giguera v roce 2003. Oběma týmům v prvním kole vyhovovala hra proti ofenzivním týmům, nyní ale budou proti sobě a bude zajímavé sledoavt jak se bude hra odvíjet a kdo se první pokusí více tlačit přes červenou čáru. Tipuju Preds in 5
Díl 8

Tak Nashville suspendovali soudruha Radulova a Andreje Kostycina. Během play off série, ve které prohrávají 0-2 a stojí pred must game win :!: Dosti silné, ale správné rozhodnutí. Důvod je udajně návrat v pozdních hodinách na hotel a to vše před game 2. Jasné a neakceptovatelné porušení týmových pravidel v době, kdy se hraje nejdůležitější hokeja kdy všechno je podřízeno týmu. A jistě se na trestu podepsal i fakt ze Predators v sérii prohrávají a prohráli pak i ten zminovaný game 2. A navíc pokud si pustíte ten zápas Radulova v něm opravdu hrál tužku, to každý viděl, však pak se do něj opřel i roenick ve studiu NBC.
Predators museli udělat to co museli. Jde také o to, že tenhle klub navenek vypadá velmi sympaticky, až rodinně a vedení tuto tvář chce jistě udržet a tímto také dalo najevo, že takhle teda ne a to i když jde o nejproduktivnějšího hráče týmu v dosavadních vyřazovacích bojích.
Opět se podle mě ukázalo, že mít v týmu několik (bělo) ruských hráčů se nemusí příliš vyplatit a jejich přístup v play off nemusí být takový jak by se na play off mělo (existují ale i výjimky - Washington,New Jersey) . On Andrej Kostycin rozhodně není žádný svatoušek, však aféra kdy se objevoval v pochybných podnicích během působení v Montrealu je dostatečně známá.
No a Radulov, ten je kontroverzní sám o sobě a toto jeho osobě rozhodně nepřidalo. On už tak přivést ho zpět do Nashvillu i po přestupové uzávěrce přinesl určité rozpaky. I já jsem si říkal, že nashvillu to klapalo i bez něj, že to nakonec může být ten element, který zničí sen,který má letos v Tenneessee celkem realné obrysy. No ale pak Nashville přešel celkem jasně přes Red Wings a vše bylo zapomenuto. Ted se to ale touto kauzou vrací a Predators tu mají i přes nepříjemný stav série i druhý dosti nežádoucí problém okolo kterého se navíc budou točit i média. Nakolik to tým ovlivní ukáže hnedka game 3 dneska.
At to dopadne jakkoliv, nashville si asi hodně rozmyslí případnou smlouvu pro Radulova. A já být jimi nedával bych mu ji. On je dosti pohodlný a náladový hráč. Když chce tak dře, ale jakmile se mu nechce je tp strašně vidět. S takovým přístupem at si jde raději za balík dolarů odklouzat 52 zápasů do ruské ligy a pak možná něco předvést v tamní play off.
Tohle je NHL, tady se musí makat a podřídit se týmu na prvním místě, včetně jeho vnitřních pravidel. Pokud sem někdo přijde jako hvězda ruské ligy a myslí si že tedka před ním všichni padnou, mýlí se. Tady to pro nikoho moc neznamená, dokázat to musíš i tady. A věděl to i Jaromír Jágr. A i proto se uprostřed nocí v tréninkové hale Flyers svítilo a pokud jste mohli nakouknout dovnitř viděli byste tam trénovat hráče s číslem 68, ve čtyřiceti letech. On aniž by musel hokejovému světu neco dokazovat tam dřel, jen proto aby byl platný pro Flyers a byl pripraven obstát v nejtěžší lize světa. A možná to bylo v tolik hodin, kdy jindy kdesi v Arizoně Radulov a A.Kostycin popíjeli a mazlili se s nalíčenými umělými krasavicemi.
Díl 9

Město Andělů, filmových studií, homosexuálů, bulvárů pomalu zachvacuje hokejová horečka. Kings podruhé ve své historii,která se píše od roku 1967, postoupili do konferenčního finále. Z osmého místa Západní konference. Poprvé v historii jsme svědky, jak osmý nasazený tým vyřadil prvního, a následně i druhého nasazeného. A to prosím pěkně jim na to stačilo pouho pouhých 9 zápasů. Ale podle mě se v tomto ukazuje fakt, že je uplně jedno z jakého místa se do play off dostanete, hlavní je se tam procpat. Tam už se může stát cokoliv, stačí jeden povedený zápas a pak se neskutečně rozjedete a zastavíte se klidně až ve finale, nebo až uplně nejvýš. kings v sezoně nehráli nějak moc, meli obrovský problém se střílením golů,ale v záverečném finisi se do záverečné fáze sezony procpali a pak vyřídili vítěze Presidents trophy a posledního finalistu play off vancouver a pak i překvapení sezony ze st.louis. nyní jsou tedy po 18ti letech ve finale konference.
Ale zase takové překvapení to není, tým když mrknete na soupisku je velice zkušený, z těch co jsou nyní ve hře možná nejzkušenější. V obraně najdete vítěze olympiady Doughtyho a Roba Scuderiho, který byl velkou součástí vítězného týmu Pittsburghu z roku 2009. V utoku najdeme Dustina Pennera, šampiona z roku 2007, Justin Williams zvedal pohár nad hlavu o rok dříve, v témže roce dokráčel jarret Stoll do finále s Edmontonem a také je tu mike richards a jeff carter hráli finále 2010, a to jeste dlouhodobě zraněný Simon gagne. Přidejte k tomu bohaté zkušenosti kouče brenta Suttera a hrstku nebojácných dravých mladíků jako Vojnov, Martinez, King či Nolan a první semifinalista play off je na světě.
A pak je tu samozřejmě Jonathan Quick, to je kapitola sama o sobě. Předvádí skvělé vykony zápas co zápas, to on je hlavní důvod, že kings vůbec došli do play off a v něm přidává další skvělé výkony a zavírá usta pochybovačům, kteří jeste tvrdili ze své vykony musi potvrdit v play off. A to on dělá. Však také v těch devíti zápasech jen jednou inkasoval více jak dva goly. Pomáhá mu ale skvělě vzdy vsech pět hráčů co jsou zrovna na ledě, i proto se proti Kings tak těžce prosazuje. Navíc hrají agresivně, tvrdě, hitují při každé příležitosti, například v první třetině game 3 s blues rozdali rovnou 20 hitů. No a utok taky není tak impotentní jako byl v základní částu, dokáže vcas uderit a to nejen první lajna. sečtete to dohromady a stojí proti vám soupeř proti kterému hrát je velice nepříjemné, bolí to a stojí to spoustu sil. Utoční canucks se zmohli na pouhých sedm branek, mnohdy bezradní Blues pak na šest. Rukpis darryla Suttera je tu očividný a dost tento tým připomíná calgary z roku 2004.
Jedinou otázkou je pro mě jak bude tenhle tým reagovat až bude prohrávat, jak v serii tak v samotných zápasech. zatím totiž nemuseli Kings totiž řešit žádnou krizovou situaci, to co v play off dělá týmy velkými.
Bud jak bud, v Hollywoodu si už můžou vesele nakupovat lístky na semifinále. A na čas dát zapomenout že sportovní květen v LA není jen ve znamení basketbalu
Díl 10

Je až neuvěřitelné, že to už je to taková doba, ale Devils čekali na postup do finále východní konference dlouhých devět let. Nyní se to stalo opět realitou a zcela zaslouženou a pro mnohé i překvapivou, pro mě taky vzhledem ke způsobu jakým tento tým přešel přes většinou lidí favorizovanou Philadelphii. V pěti zápasech je přejeli jak zkušení mazáci, když pominu prodloužení tak devils měli otěžě série a hry ve svých rukách v 13 z celkových 15 třetin. Ukázali se jako kompaktní tým, který měl soupeře jasně přečteného a věděl přesně jak na něj. A hlavně nehráli žádnou destrukci naopak se snažili utočit jak jen to šlo. Přidejte k tomu i pozornou obranu, skvěle hraná oslabení a solidní výkon čerstvého čtyřicátníka v brance a výsledek je na světě. V New Jersey se tak v klidu mohou připravovat na konferenční finále a čekat jestli to budou rangers nebo Capitals. Asu většina lidí by si proti nim přála Rangers a znovu viděla bitvu o New York, která by oživila vzpomínky na nezapomenutelnou serii z roku 1994. Těžko a zbytečně vyzdvihovat individuality, ostatně to se v jersey nikdy moc nemuselo, ale stejně bych chtěl zmínit trio, a to překvapivě pochválit trio ruských borců - Volčenkov, Ponikarovskij, Kovalčuk. Hráli všichni velice dobře, Volčenkov vzadu. Ponikarovskij překvapil uplně, ale ukazuje se od jeho příchodu do NJ jako dobrý tah, od něj se zase tolik nečekalo a on hraje více než solidně. A Ilja, ten roste konečně v opravdového lídra, a těmi goly v letošním play off pomalu začíná klubu splácet ty do něj vložené miliony. A vyzdvihnout se musí i práce Židlického,další překvapení. No ale abych ty Evropany zase moc nevychvaloval....Prostě zkrátka Devils jsou v konferenčním finále naprosto zaslouženě. A ještě neřekli poslední slovo.
To o kus dál, odbil zvon svobody poslední minuty sezony Flyers a zklamání které tam tym a jeho fanoušci prožívají by se mohl krájet. Zvlášt poté co klub v 1.kole v totální válce zničil arcirivala z Pittsburghu měl tým obrovské sebevědomí a mnoho lidí už je vidělo ve finale. Ale jejich ambice byly spáleny v dábelsky připraveném kotli, který namíchal peter deBoer.
Zklamání je o to větší, že klub loni v léte rozmetal kádr, získal nové tváře a cítil šanci uspět, ale nakonec v celkovém součtu získal o jedinou výhru více než v play off 2011. Zvláště diskutovaná je a bude postava Ilji Bryzgalova, kterému GM Flyers nasypal miliony dolarů, ale on nakonec předváděl výkony hodné tak půlce sumy kterou vyinkasoval. Před sezonou se říkalo, že po jeho odchodu Phoenix půjde ke dnu a podívejte se, Yotes i bez něj stojí historicky ve finále konference, kdežto Bryzgalov s hořkostí balí kufry a mezi nimi i knihy o vesmíru, medvědech a podobných tématech. A přemýšlí možná i o tom, jak to udělat aby mohl chytat v tomhle městě. Ale na jeho obranu musím říct, že v sérii s Devils byl nejlepším hráčem Flyers. Akorát se podepsal pod rozhodující gol zápasu č.5. Hlavní hvězdy jako Briere,Hartnell a Giroux jako by v druhem kole byli jen stíny těch hráčů co v prvním kole lítali po ledě. Claude Giroux fascinoval 14 body v sérii s Pens, pak ale zabředl do průměru a nakonec svým chvilkovým blackoutem v game 4 ukončil svoje působení v této sezoně i zápas dříve než to skončili jeho spoluhráči. Svými výkony letos si ale řekl o zařazení mezi hvězdy ligy, i když do statusu superstar mu stále něco chybí, jsem zvědavý na něj v příštím ročníku. Myslím, že by ho tento mohl jen posílit.
Velký comeback Jágra nakonec skončil blamáží. V sérii s Pens o něm bylo ještě slyšet (díky bučení publika v Consol center a totálně neschopnému Fleurymu), s Devils se ale uplně vytratil. Věk prostě zastavit nejde. Na konci základní části by mu asi Flyers nabídli smlouvu hnedka a dobrou, ale oni se chtěli o nové bavit až po play off. A nyní těžko říct, bud mu nabídnou menší, a nebo žádnou. Ale za 3.3 milionů už to nebude, to by byly další vyhozené peníze. Z těch nových posil si nakonec ve Phily mohou gratulovat hlavně k talbotovi a Voráčkovi.
nemyslím si, že tedka v létě tam GM udělá takový řez jako loni. Skoro se spíš nabízí výmena kouče. Podruhé už bych taky třídu neměnil, to bych spíš zkusil vyměnit učitele. Na rozmýšlení budou mít ve Philadelphii mnoho času, pro ně až nechtěně dlouho.
Díl 11

Tři týmy už brousí brusle na finále konferencí, čeká se na posledního do party. Dneska vyvrcholí druhé kolo sedmým zápasem mezi Rangers a Capitals v nejslavnější sportovní hale na světě. Komu přát postup?

Proč Rangers?
Tak myslím si, že televizní společnosti by je rádi viděli v dalším kole už vzhledem k tomu, že jinak máme ve finálové čtyřce týmy které nepatří zrovna mezi v Severní Americe sledované. A New York to je sám o sobě asi nejlákavější televizní a ekonomicky nejzajímavější trh pro NHL. A navíc hordy fanoušků Rangers jsou po celém světě. A navíc kdo by nechtěl vidět serii Rangers - Devils ve finále konference?
No a pak už je to jen o sympatiích k určitým hráčům atd. Já bych to samozřejmě přál i nebo spíš hlavně kvůli Johnu Tortorellovi, protože to je podle mě jeden, ne-li nejlepší, ale určitě pro mě nejzábavnější kouč v lize. Je vidět jak tuhle hru prožívá, nebojí se dávat svoje emoce najevo a jen tím ukazuje jak s týmem žije a jak mu záleží na uspěchu. Jaký to rozdíl třeba proti pittsburghskému Bylsmovi, který i ve chvíli, kdy jeho tým ve třetím zápase s Flyers dostávala pořádnou nakládačku, stál se založenýma rukama na střídačcce a zadumaně přemýšlel. A navíc Tortorella svými gesty, kyselými obličeji a debaty s rozhodčími dostává muže v pruhovaném taky pod tlak a to není nikdy na škodu.
Dlouhých 15 let čekají Rangers na postup do konferenčního finále, tak proč ne letos? Tým na to rozhodně mají, doma už letos jeden game 7 zvládli, nyní se pokusí to zopakovat.

Proč Capitals?
I Caps čekají na postup mezi nejlepší čtyři docela dlouho, jen o rok méně než Rangers. Před třemi lety sice taky hráli ve druhém kole game 7, ale doma narazili a podlehli Penguins 2:6. Poslední postup Washingtonu do konferenčního finále pamatuje kromě GM McPheeho už je Dale Hunter. Jen s tím rozdílem, že tehdy ještě bojoval přímo na ledě..
Caps jsem letos fakt nemusel, ale v tomto play off si mě získali svou houževnatostí a nezdolností. Už to nejsou tým o kterém se říkalo, že nezvládnou rozhodující zápasy play off. 13 ze 14 dosavadních play off zápasů Capitals skončilo rozdílem golů, v sérii s Bruins zvládli nervy prodloužení sedmého zápasu, s Rangers je zatím na kolena nepoložila ani prohra v hokejovém maratonu třetího duelu, ani infarktový kolaps v zápase číslo 5. I proto si myslím, že Capitals jdou do rozhodující bitvy psychicky posíleni a nebudou navíc pod tlakem domácího publika, které očekává jedině postup Blueshirts.
Na Capitals se mi také líbí že už to nejsou žádní Ovečkington Capitals, ale jeden celek tvrdě bojujíci na všech frontách ledového pole. A i sám Alex se podřídil taktice kouče, což u něj určitě nebylo lehké, ale vidno jak mu to prospělo a on je tedka mnohem lepší a pro play off užitečnější hráč. Nesbírá body po hrstech, za to ale střílí goly přesně ve chvíli, kdy to tým potřebuje.
A pak je tu samozřejmě golman Holtby, o něm netřeba se víc zminovat, to je kapitola sama o sobě. Hodně náhod tomu chtělo aby se stal nezpochybnitelnou jednotkou Caps. I stěstí potřebujete k uspěchu v téhle lize. A on tomu jde naproti. Ve chvílích kdy duo Vokoun-Neuwirth stálo za starou bačkoru se zjevil on a je nyní rozhodujícim faktorem toho, že Caps klepou na brány finale konference.

Takže dnes večer čeká NHL další kapitola památných sedmých bitev, kdy vítěz bere všechno. Bude to bitva, nádherný boj o všechno. Budte u toho, Rangers! Capitals ! Game 7! 1:30 ráno !
Díl 12

Tak a je to tu, nejlepší čtyřka sezony si to dneska začne rozdávat v sériích které povedou do vysněného finále o Stanley cup. Už jen složení obou dvojic přitahuje zájem diváků, jde o neokoukané týmy, navíc dvě divizní derby a také týmy, které ukončily dlouhé čekání na podobný uspěch, které už konferenční finále rozhodně je. Vždyt New Jersey čekalo devět let, Rangers patnnáct, Los Angeles dokonce devatenáct a Phoenix (dříve Winnipeg) se sem dostal vůbec poprvé v historii klubu, která se datuje od vstupu Jets do NHL v roce 1979.

Rangers - Devils
Bitva o New York. Oba tábory se nachází kousek od sebe, týmy ani fanoušci se nemají rádi. rivalita tady je daná už jen tím. Každému se hnedka vybaví legendární serie z roku 1994 s legendárním slibem Marka Messiera, série, která je dodnes považována za jednu z vůbec nejlepších v historii play off. Je až neuvěřitelné, že stále tu je jeden člověk, který tuto sérii zažil a nyní se na střelce jezdců chystá znovu - martin Brodeur. Čerstvý čtyřicátník, sice už zesrárl o pěkných pár let, ale ze své hry stále nic nezapoměl a stále je tím, kdo drží šance Devils nad vodou, dokázal to především v dvou posledních zápasech s Floridoi, kdy pokaždé nastupoval do prodloužení s vědomím, že když inkasuje, může se sbalit a jet na dovolenou. Ale pozor, Devils už nejsou tím defenzovním týmem, i když někteří lidé stále žijí s touto představou. Devils jsou z finálové čtyřky nejofenzivnějším týmem a pokud chcete fandit hokeji podle krásy a ofenzivy, pak musíte fandit právě týmu z Newarku. Tým není v boji o finále bez šance. Způsob jakým neutralizoval Philadelphii bral dech, byli to Devils co udávali tempo hry a to na obou koncích kluziště. Nehráli žádného zandoura naopak se hnali dopředu, vzdy Letce přestřílelia jejich utok s Kovalčukem,Parisem,Eliášem a třeba i mladým Henriquem je opravdu dábelský.
Ted ale svede bitvu snad s nejpropracovanější defenzivou v lize, nad kterou navíc bdí sám Král Henrik jehož jméno vyvolává madison Squere Garden při každém jeho zákroku. Protože prosadit se proti Jezdcům to chce oprravdu dřinu a dřinu. Jsou agresivní, hrají pozičně skvele, v blokování střel nemají konkurenci a neštítí se když je nejhůř semknout se v mezikruží klidně i ve čtyřech. A proti tomu se těžko prosazuje. Navíc oni hráči mmají tak trochu v hlavách, že mají za sebou výborného brankáře, který je podrží v nejtěžších okamžicích. Co by za tohle třeba dali hráči Philadelphie, nebo v prvním kole Pittsburghu..Ale rangers umí i dopředu (když je potřeba) . Brad Richards hraje nejlepší hokej od play off 2004, ne náhodou z něj John Tortorella dokáže vymačkat tolik jako žádný jiný kouč v lize. Marian Gáborík ve spolupráci s ním také hraje tak jak se od něj čeká a pak tu jsou ne tak hvězdní ale platní Anisimov,fedotěnko, Callahan či objevy jako Kreider či hagelin. Série to bude zajímavá, hodně sledovaná, čekám velký boj i na tribunách, vsadím se že fanoušci Rangers vezmou utokem i Prudential center. Nic moc jim to ale platné nebude, vidím postup Devils 4-2

Coyotes-Kings
Západní finále se bude odehrávat mezi kaktusy a palmami. Kdyby to někdo řekl před sezonou, málokdo by tomu věřil. Canucks,Hawks,red Wings,Sharks už mají dávno rozpuštěný led a o finále se poperou týmy, jejichž fanoušci mohou chodit na hokej v tílkách a šortkách. A myslím že je to pro hokej příjemná změna, osvěžení. Sérii uvidíme samozřejmě vůbec poprvé v play off historii.
Coyotes, tým o jehož budoucnosti se stále už roky spekuluje tímto dělá všechno proto aby zustal v Arizoně a já doufám, že se mu to podaří, a když vidím atmosféru která v těchto dnech panuje v jobing.com, jen mě to v tomto přesvědčení utvrzuje. Kojoti, jakožto vítěz divize začnou doma a budou se pokoušet o to co s ezatím nikomu nepodařilo, porazit Krále co by hostující tým. LA totiž zatím vyhrálo v play off všechna utkání na ledě soupeřů. Coyotes to doma jakžtakž s bilancí 4-2 umějí tak uvidíme. Stejně tak jako uvidíme souboj golmanů, kteří opanovali toto play off - mika smithe a jonathana quicka. Ti jsou nejdůležitejším článkem a klíčem k postupu obou týmů. Smith chytil v play off neuvěřitelnou formu, opět se musím opakovat připomíní mě Giguera z roku 2003. I on využívá opravdu velké postavy a pokud se podíváte tak střelci v té rychlosti se rozhodnout opravdu nemají moc místa kam mířit. Phoenix to je ukazkový tým pracantů a hráčů které před play off tolik neznal hokejový svět neznal a kteří během těchto dvou sériich neskutečně vyrostli. najednou už každý kdo sleduje hokej už zná jména jako Ekman-larsson, Boedker,Pyatt a další borci. Přidejte k tomu mix veteránů v čele s Doanem, Morrisem, langkowem či Aucoinema máte tu nebezpečný tým jak dělaný na zápasy play off.
To město andělů už také zasáhla hokeová horečka, největší od chvíle kdy město opustil wayne gretzky. Najednou je o Kings řeč při tiskovce Davida Beckhama, Kobe Bryant vystupuje v šotu v dresu Kings, do Staples center se chodí natřásat další a další celebrity. A to se Kings zase na postup ani tak nenadřeli, stačilo jim k tomu jen devět zápasů! A to prosím hráli s prvním a druhým nasazeným týmem, nyní si brousí na třetí nasazený. A recept na uspěch? Vynikající QUick, pevná obrana a tvrdě hrající a forčekující tým rozdávající hity při každé příležitosti a utok který dokáže dát gol bez ohledu na to jaké ja tam zrovna lajna. Pokud budete hrát s Kings budte si jistí že to bude pořádně bolet a stát vás to hromadu sil. Navíc podle jmena na soupisce mají nejvíc zkušeností ze všech semifinalistů. U Kings mě ale visí jedniný otazník, jak se tým zachová až bude více v zápase prohrávat, nebo dokonce v sérii, tady se pak ukáže skutečná síla týmu, kings toto během play off zatím skoro nezažili, a oni jsou týmem, který je jak dělaný na to, že dá první gol a pak tomu uzpůsobí hru. Tak ale na druhou stranu klobouk dolů před nimi, že toto během prvních dvou kol nemuseli takřka vůbec řešit. Opět nečekejme golové hody, klidně bych si vsadil na to, že můžeme vidět i vysledek tipu 1:0, ale tohle je play off, tady nejde o krásu, goly, asistence, individualní statistiky, ale jen o výhru, která nakonec povede k vytouženému stříbrnému snu. Bude to boj a já vidím postup Králů v poměru 4-2
Díl 13

Čekání fanoušků Devils na finále Stanley cupu právě dneska skončilo. Čekání, které trvalo dlouhých devět let utal Adam Henrique, na začátku prodloužení game 6, před domácí halou. A byl to již druhý postupový gol v tomto play off, který tento klučina s bradkou vstřelil. Shodou okolností Devils ve finále znovu narazí na soupeře z Kalifornie, tentokrát na slavnější Kings, jejichž suverenní cesta do finále brala dech.
Devils a jejich fanoušci prožívají zadostiučinění, devět let totiž co uplynulo od posledního triumfu bylo vyplněno spíše nezdary, častými konci v prvním kole a vše vygradovalo lonským nepostupem do play off, byt právě druhá polovina lonské základní části slibovala naději, která se také během této sezony stala skutečností. A navíc, když si projdeme nedávnou historii, kterou tu většina z nás pamatuje, tak New Jersey je po Detroitu nejuspěšnějším klubem ligy od roku dejme tomu 1994. Za tu dobu třikrát vyhráli Stanley cup, jednou ve finále prohráli a nyní jsou zase ve finále. Red Wings za tu dobu vyhráli čtyři Poháry a dvě finále prohráli. V případě triumfu nad Kings by Devils rudá křídla srovnala i v počtu pohárů. A když si vezmeme celou historii a vynecháme týmy original six, stařičké uspěchy Ottawy tak kdyby Devils získali čtvrtý pohár, byli by po edmontonu nejuspěšnějším klubem... Ale nepředbíhejme...
Postup Devils až do finále, je pro mě i mnohé další jistě překvapením, ale milým. Navíc co se mě hlavně líbí je hra, kterou předvádí, není to už žádná past, či beton, ale hra založená na ofenzivě, kde ale ani obrana není nikomu cizí. Ono taky, pokud máte v sestavě Ilju Kovalčuka, tak se těžko můžete nazývat defenzivním mužstvem..I když najdu se i dnes ještě remcalové, kteří se nerozpakují označovat New Jersey za nudné defenzivu už i v kabinách praktikující mužstvo.
Ale u mě je New Jersey hlavně tým s velkým T. Ano, mají tam i hvězdu první velikosti, ale jinak se v New Jersey vždy dbalo na týmový duch a to tam zustalo dodnes. A pro mě obrázek, kdy se celé mužstvo drželo za ramena, když se seskupilo okolo Prince of Wales trophy, znamenalo jen potvrzení tohoto výroku o týmu. Marně si vybavuji, kdy jsem viděl u této trofeje obrázek takového sepětí týmu. To samé platí o lavičce, která i při zápasech ukazuje svoji sílu. peter deBoer k new jersey skvěle zapadl, je to klidný, přemýšlivý kouč, který nenaplnuje stránky novin, či není zařazován do TSN top 10 rozlobených koučů, jako jeho kolega z Manhattanu. A okolo sebe má výborné a zkušené asistenty, bývalé hráče, kteří by o tom jak se hraje NHL z fleku mohli přednášet na univerzitě. Když tuhle při jednom timeoutu DeBoer měl u sebe na jedné straně Adama Oatese a na druhé larryho Robinsona, hnedka mě proběhlo hlavou, že tihle dva by mohli zkušenosti rozdávat požehnaně...
Finále které, New Jersey čeká, ale nebude lehké. Kings si svojí spanilou jízdou brousí zuby na první Stanley cup v historii. Venku neprohráli jediný zápas a bude s ezačínat v Prudential center, tahle aréna zažije svoji premiéru, nebot predchozí triumfy Devils se odehráli v Continental Airlines areně. Těžko před serii odhadovat jestli letošní sezona bude Královská nebo rokem Ďábla, do středy si dáme pauzu a pak začne rozhodující serie sezony. Opravdu těžko tipovat, ale jedno vám povím: v létě bych se chtěl v Třebíči polaskat se Stanley cupem...
Díl 14

Ve chvíli, kdy se rozhořela finálová bitva o Stanley cup, přišla ještě jedna velká práva, která nemohla uniknout žádnému hokejovému fanouškovi, zpráva která spíše zarmoutila, ale jednou to přijít muselo. Nicklas Lidstrom ohlásil konec kariéry. Sedl si s Mikem Illitchem a Kennem Hollandem po boku a v pěkném smysluplném a uprřímném prohlášení vše vysvětlil, došlo i na tradiční chvíle, kdy byl na měkko, ale vždy se udržel, i když v této emotivní chvíli se za slzy nestydí asi nikdo a během těchto oznámení se před světem rozplakali jinačí drsnáci.
Tohohle modrookého sympatáka jsem si všiml hnedka při prvních kontaktech s nejslavnější ligou světa. Měl jsem to štěstí, že jsem na něj narazil hned při finále Stanley cupu 1997, tehdy vsak jeste ne tak slavného, no a pak jsem se s ním potkával na každých vrcholných akcích, na olympiádách, Utkáních hvězd, každý rok v play off a od toho roku 1997 v dalších čtyřech finálových seriích o Stanley cup, a také rovněž s mimořádnou četností na udílení individuálních cen NHL. Vždy když přišla chvíle pro vyhlášení Norris trophy, budte si jistí, že kamera hledala skoro pokaždé v hledišti Nicklase, nebot v té chvíli měli takřka jistý záběr na jednoho z nominovaných.
Nechci tu vypisovat všechny jeho uspěchy a statistiky, to si dneska každý může lehce vyhledat a jen žasnout co tenhle Švéd dokázal. A navíc k tomu ještě připočtěmě naprosto až elegantní chování mimo led. A vlastně i na ledě, vsak vidět ho sedět na trestné to zase nebyl tak častý obrázek. Nicklas Lidstrom dokázal, že se můžete stát nejlepším obráncen NHL aniž byste museli drtit soupeře nekompromisními hity. Byl to navíc i opravdu pokorný a skromný hráč, nikdy jste nezaznamenali nějaké velkohubé laciné prohlášení do novin a podobně. I to z něj delalo velkého hráče, velkého člena rodiny Red Wings a jednu z nejrespektovanějších postav v lize. Prostě patří do společnosti těch nejlepších mistrů svého řemesla - Rayi Bourquevi, Bobby Orrovi, Dougu Harveyovi a podobným...
Rád bych ho ještě aspon rok viděl v lize, nebot tu po něm zbyde prázdné místo. Tak nějak cítím, že by si zasloužil lepší závěr kariéry, než odejít po prohře v pátém zápase na ledě Nashvillu. Zasloužil si alespon skončit před diváky v hale, kde dvacet let ukazoval své umění fanouškům Red Wings, kteří večer co večer žasli nad jeho čtením hry, poziční obraně a nad tím, jak dirigoval přesilovky Red Wings. A nebo ještě nejlíp: končit s pátým pohárem nad hlavou...Ale asi to takhle mělo být a je v tom určitá symbolika, nebot i předchozí legenda, kapitán a člověk, od kterého se Lidas mnoho naučil, Steve Yzerman, odehrál svůj poslední zápas, venku, v 1.kole play off...
Nicklas sám se rozhodl skončit po zralé uvaze, ne v emocích, je to i pochopitelné, když vezmu, že se chce věnovat i rodině a svvým třem synům. A já jeho rozhodnutí, stejně jako všichni hokejový fanoušci respektuji. A je jedno jestli nosíte dres Red Wings, Canadiens, Blackhawks či Flyers. Před Nicklasem Lidstromem nezbývá než hluboce smeknout a tiše poděkovat. Za to všechno co on v téhle soutěži předvedl je pro mě jednoznačně nejlepší Evropan v historii NHL.
Díl 15

Probudil jsem se po jedenácté hodině s bolestí hlavy jako po divokém flámu. A hned jak jsem otevřel oči a v kuchyni už voněl králík s rýží jsem si uvědomil sezona ještě neskončila. Los Angeles, které se už možná vidělo v průvodu se Stanley cupem, nyní musí absolvovat šesté rande s Ďáblem. Stanley cup už podruhé byl na stadionu, ale na to až se zase nablýskaný představí světu si ještě bude muset počkat, minimálně do pondělí.
Pátý duel přinesl další parádní boj. Boj, to je to správné slovo proto co se hraje na ledě. Je to totální boj na hranici sebeobětování, boj o každý metr ledu, každý puk, boj s unavou, bolestí a já nevím s čím ještě. Až žasnu jak hráči bojují a rvou se o možnost zvednout nad hlavu ten stříbrný křapáč. V půli června, kdy většina hokejistů odpočívá oni stále hrají, mlátí sebou o mantinel, padají do střel a....žijí svůj sen. A proč? No protože tohle je Stanley cup :!: .
Devils se snaží navzdory všem statistikám takřka o nemožné a zatímm jdou skromně krok za krokem nemysleje na to co mohou udelat. Proste se soustredí na ten daný zápas, ten daný krok a dál se uvidí. A každý uspěch jim zvedá sebevědomí a dává jim a všem jejich fanouškům stále naději. Například se stali prvním týmem letošního play off co dokázali na vlastním ledě porazit Los Angeles. To tedka ledtí zpátky do Kalifornie, ale bez poháru a s ďábelskou družinou která je odhodlaná dál bojovat. A pokud odehraje to co v posledních dvou zápasech stát se může opravdu cokoliv. Jak se ukazuje ve vetsine zápasů letosního play off, a ve finále jeste více, je to hodně o prvním golu, který je nesmírně důležitý. Navíc Kings, kteří rozhodně nejsou ofenzivní mužstvo jako Pittsburgh a Philadelphia hodně těžce dokáží otáčet zápasy, oni dominují když vedou to se proti nim hraje nesmírně těžce, ale ve chvíli kdy prohrávají je to uplně jiné mužstvo. Na Devils je vidět že nic nezabalili. A vedeni kapitánem Parisem, který mlže každé strídání vypustit na ledě duši jsou dále odhodláni. Kapitán New Jersey, možná pozorně poslouchal vyprávění svého otce, který jako člen týmu newyorských Islanders, kteří v roce 1975 otočili sérii z 0-3 na 4-3 s Pittsburghem. A možná i díky tomu dal nesmírně důležitý první gol. Ale není to jen o Parisem. Je tu spousta dalších věcí, které drží Devils ve hře. Především pak martin Brodeur který i dneska chytal velice dobře, navíc se dohodl i se štěstenou, která políbila jeho tyče a dodává týmu potřebný klid. To třeba demosntruje i příklad, kdy pár minut před koncem, kdy všichni trnou, ani nedýchají, vedení je těsné a on se baví před vhazováním s rozhodčím a evidentně dobře nebot i pod maskou všichni vidí jeho usměv. I proto, v poslední době tento tým, který jakso zapoměl zvládal zlomové momenty sezon je zase tam kde je. I proto už v letošním play off vyhrál čtvrtý zápas ve kterém čelil vyřazení. A to je ta známka nejvyšší kvality a ukázka velké psychické síly.
Přesto všechno jsou to ale stále Kings, kteří mají stále o jeden zápas navrch a navíc tedka budou znovu hrát před vlastní napšchované hale a toužit po tom aby zvedli pohár doma v městě andělů. Přesto jsou ale v nejtěžší situaci v celém play off, doposud jim šlo vše až neuvěřitelně hladce. Až nyní se tedy ukáže jak opravdu je tenhle tým silný. Oni sice v posledních dvou zápsech nijak nepropadli, jen byli zkrátka o gol horší. A ukázalo se že i Jonathan Quick je jen člověk....Co Kings přece jen může trochu začít trápit je vadnoucí ofenziva. ne že by předtím byla nějak drtivá, ale dva vstrelené goly dohromady v posledních dvou zápasech jsou k zamyšlení a důvodem proč už v serii vedou "jen" 3-2 .
Každopádně pro celou serii je jen dobře, že se to takhle zdramatizovalo a pokračuje se dále. Teda pokud zrovna nefandíte Los Angeles. Nyní se každý těší co se bude dít dál, a nyní už se může opravdu stát cokoliv. Oba týmy mají ke Stanley cupu hodně blízko a zároven strašně daleko.
A jestli se chcete i trochu u tohoto dramatu zasmát, doporučuji pustte si zápasy na Nova Sportu. Kde jinde se třeba dozvíte, že Darryl Sutter se rozhodl, nechat sedět Dustina Browna za to že se nechal vyloučit...a to se dozvídáte ve chvíli kdy se kapitán králů prohání po ledě---
Dnes ráno jsem začal věřit na zázraky. To, v co už věřilo jen pár super optimistů, včtně mě se stalo skutečností. NHL a NHLPA se dohodla na podmínkách kolektivní smlouvy!!!!!!!!!!!!! Liga nad kterou už se vznášel Damoklův meč je zachráněna. Po podzimu plném frustrace a zklamání, kdy mnohokrát uz jsme byli blízko a pak to zase krachlo, se nejprve ani nechtělo věřit, co mě napsal redy v sms, ale poak už bylo jasné, že je to pravda. Mimochodem tuto sms si nechám uloženou nebot toto je historická sms. Žaneta za pět let nikdy nenapsala lepší...
Jako já osobně jsem věřil stále, dokud to bylo realné a dokud se nevyhlásí konec a zrušení sezony stále je naděje. Nějaké nápady jako rozpuštění NHLPA a podobné výtvory byli jen tanečky okolo. Ted nás čeká jako v roce 1995 zkrácená sezona a zhuštěný a náročný program jak pro hráče tak pro fanoušky, zvlášt pro ty tady v Evropě.
Podle všeho obě strany v posledním jednání o něco ustoupili a dohoda spatřila světlo světa. Přesto mě nezbývá dát otázku: nešlo se vyhnout tomu trapnému divadlu trvající vlastně od července? Je super že se bude hrát..ale ztráty které výluka způsobila jsou veliké, mnoho milionů dolarů bylo de fakto vyhozeno z okna. Mnoho fans už se třeba nevrátí...
Ted ceká už obě strany společná a těžká práce. Přesvedčit fanoušky aby se vrátili. Aby znova naplnili stadiony, kupovali suvenýry. To ukáže následující průběh. Například po posledních dvou výlukách návštěvnost vždy o něco dokonce vzrostla. Navíc poslední sezona a její vysledek tomu nahrává: uspěch týmů ve velkých městech jako New York ci Los Angeles i v nehokejových oblastech Nashvillu, Phoenixu ci Floridy. Tak hodně štěstí.
Ještě bych chtěl dodat, že ne všechny válečné zločiny byly potrestány a ne všichni váleční zločinci byli pochytáni. Já si dobře pamatuju, kteří hráči se jak vyjadřovali s naprosto vygumovanými nazory. A proto se moc těším co na ledě predvedou Toews, Versteeg,White, Krejčí, Miller a další a specialně pak ty Rone Hainsey a Ovečkine.
Naopak vyluka změnila pohled na jiné hráče, mimo led se chovající a vyjadřující: Jaromír Jágr. Ten ukázal že má rozum a ví o čem mluví. Vsak je to taky hráč co něco dokázal a v lize je od roku 1990. navíc je taky vlastník a ví ze není sranda vest klub. vlastnit ho. Klobouk dolů Jardo a hodně štěstí v Texasu. Minulý týden zacal na Nově staronový serial Dallas.... Já ho taky budu sledovat, ale ten na NOva Sportu.
Takze dneska slavme a nachystejme se bude to fičák. Ale zaplatpánbuh za něj. Lets play hockey!!
kouč in da ekšn :jn:

Přílohy

http://www.nhl.cz/CZ/30364/podle_dona_c ... ttman.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A ještě jeden zajímavý odkaz... Gary at je podle Vás jakýkoliv alespon ukázal charakter...to na druhé straně asi neuvidíme...
http://www.tsn.ca/nhl/story/?id=413131" onclick="window.open(this.href);return false;
2013 season, Díl 1

Tak a je to odklepnuto, obě strany odsouhlasily CBA a ted už nic nebrání začátku. Moc se na to těším, bude to fakt vichřice. Sice týmy se ještě nějako pozmění a soupisky se jistě zahýbou, ale já zkusím trochu rozebrat šance týmů na postup. I když v této zkrácené sezoně to podle mě je hodně o tahání králíků z klobouku. Ono nemusí vyjít jedno třeba 10ti zápasové období a jste nahraní. Ale zase netřeba se na toto vymlouvat, všichni na tom budou stejně. Otázakou je třeba jestli víc pomůže týmu, když tam bude mít více hráčů co během lockoutu hráli či spíše jen trénovali a každy den s epřed spaním pomodlili před obrazem Donalda Fehra. To ukáže aý nasledujících zhruba tři a kousek zkráceného ročníku 2012-13, no vlastně můžeme jako v MLB říkat sezona 2013. Aspon něco sem teda ten Fehr z toho bassebalu prosadil...Taky samozřejmě bude záležet na zranění. V normální sezoně pro tym zraněné klíčové hvězdy na 8 týdnu nemusí mít takové katastrofální následky, jako v případě té letošní....Jinak známkování je jako ve škole, ale celkový součet nutně nemusí znamenat postavení v tabulce, tam jsem se trochu řídil i pocitově. Jinak znamkování od 1-10 a je to golmani,obrana,utok.

Boston: 5,8,6.5 No mnoho ze sestavy až na Thomasa co vyhrala SC 2011 neubylo. Uvidíme i zdravého Hortona, škoda, jen, že ne asi i Savarda. Měli by hrát o čelo

Buffalo: 8,6,6 Loni to tady nevyšlo o prsa. Sakra to by byl čert aby to tady nevyšlo. Už kvůli vystupu Ryana Millera během jednání na začátku prosince bych jim to ale nepřál.

Montreal: 8,6.5,4.5 Lidi v Montrealu od nich budou zase očekávat zázraky, narozdíl ode mě. Play off by tady byl veliký uspěch

Toronto: 3.5,5,6 Kdyby se lonská sezona hrála na 48 zápasů byly by v play off..Vyměnit GM týden před startem sezony byla neštastná věc podle mě. Luongo by je posunul výš, pokud přijde, rád změním známku na golmany o tri, čtyři body

Ottawa: 5.5, 6.5,7 Nejméně atraktivní kanadský tým podle tradice, ne však podle hry a sestavy. Loni mě překvapili a nemaji důvod to letos zopakovat..v pozitivním smyslu

Pittsburgh: 7,6,9 Nekomentuju

Philadelphia: 5.5,6,8.5 Věřím, že se tu bude zase předvádět líbivý hokej jako loni. Bryzgalov už snad nemuže chytat hůř. Pokud se rovzpomene na časy ve Phoenixu, může tp Phila dotáhnout daleko

Rangers: 9,6,7 Podle mě jeden z kandidátů na výhru v konferenci. Tým se nezměnil ba naopak posílil. Bude zajímavé sledovat jak do týmu zapadne Rick Nash

Islanders: 6,5,6 Ted jeste nevíme jak dopadne kauza Višnovský. Tahle organizace by potrebovala uspech jako sůl, ale moc tomu letos neverim, i když budou v teto sezoně nebezpeční. Něco mě říká, že budou mit velké problémy s návštěvností

New Jersey: 7,6,6 Poslední zkrácenou sezonu vyhráli, stále je tu člověk co u toho na ledě byl. Co s nimi udela ztráta Pariseho to těžko říct. Podle mě hodně nevyzpytatelný tým.

Florida: 6,5,5 Podle mě jeden z outsiderů konference

Tampa Bay: 4,5.5,7.5 Golmani velikou slabinou a tahle sezona bude o kvalitním golmanovi od začátku. Hodně golů dají, ale ještě víc jich dostanou, s tímhle se do play off nechodí.

Carolina: 7,5.5,8.5 Tak na tenhle tým se vyloženě těším. Vidím ho hodně vysoko a jako černého koně sezony.

Washington: 6,6,7.5 Holtby. Dokáže zopakovat to co předvedl v play off? Ono taková kometa často druhy rok pohasne a tolik nezáří. Jsou ted nečitelní už i proto, že změnili kouče. Adam Oates je ale zaruka kvality

Winnipeg: 6.5, 5,5 Co říci k týmu ve kterém je Ron Hainsey. Snad jen: Bůh s vámi. Ale sledovat zápasy z Winnipegu bude i letos zážitek

Podle mě tabulka východní konference po základní čáasti:

1. Rangers
2.Carolina
3.Buffalo
4.Pittsburgh
5.Philadelphia
6.New Jersey
7.Washington
8.Boston
9.Ottawa
10.Montreal
11.Tampa Bay
12.Islanders
13.Winnipeg
14.Florida
15.Toronto

St.louis: 7.5,6,6 No lonskou latku nasadili vysoko. Tým skoro nezměnili. Vzhledem k tomu, že na tom finančně nejsou dobře, potřebovali by postup jako sůl

Detroit: 5.5,5,7.5 Je to poprvé co toto píšu, ale nastal čas vyklízení pozic, jak symbolické po odchodu Nicklase. S Red Wings v play off poprvé co sleduji NHL nepočítám

Nashville: 8,7,5.5 Budou stejně nepříjemní jako loni, a uspešní. Vzhledem k tomu, že během vyluky jim udajně nejvice fans odřeklo season tickets, tady bude potreba uspet

Chicago: 6,7.5,8 Pokud poradně spolehlivě zachyta i golman, podle mě jeden z favoritů na západě

Columbus: 6,6,5 Jaký bude Columbus bez Ricka Nashe? To si tady nikdo neuměl predstavit desetiletí. Ted to přijde. A podle mě na umistění v tabulce to mít vliv nebude. Rozhodně ne směrem nahoru

Los Angeles: 8,7,6 Na papíře budou silní, kocovina snad vyprchala během vyluky začnou bez kopitara. Nevím nějak cítím, že jim to nebude v roli obhájce klapat

Dallas: 5.5,5.5,7.5 Nový majitel, chtělo by se říci i nový svěží vítr, i když vzhledem k pohledu na rok narození Whitneyho a Jágra to asi není to správné přirovnání. Vidím alespon zpočátku prázdnou AAC, ale také postup, poprvé od roku 2008

Phoenix: 7,7,5 Pro ně bude možná nejvetší uspech sezony, když definitivně greg jamison bude ztvrzen jako jejich majitel. Budou kousat, budou chtít dokázat že lonský uspech nebyl nahoda.

San Jose: 6,7,7.5 Je to stejné rok co rok, patří k favoritům.Obehraná písen, ale je to tak. slabina je v brance. Jejich největší esa behem vyluky hrála v Evropě, hmm jak se to projeví?

Anaheim: 6.5,5,8.5 No tady se na par zapasů vyplatí koukat už jen proto ze muzete naposledy pravdepodobně videt Sellaneho, zadní řady stojí za h...ale utok slibuje sílu. Tým jako šitý pro Budreaua

Colorado: 7,4.5,6.5 O Varlamovi sli behem vyluky dobré reference. Ale za tak tragickou obranou by neuspěl ani Patrick Roy v dobách největší slávy

Vancouver: 8,6,7 Podlě mě společne s Hawks favorit západu

Calgary: 6.5,6,6 Bob Hartley znamena uspech, ale preci jen chvíli v lize nebyl..Mnoho lidí tu od ncih očekává skoro boj o draft, ja bych to tak černě nevidel zase.

Edmonton: 6,5,7.5 Jejich výhoda: jsou hodně rozehraní, mnoho lidí s nima nepočítá, jejich hokej bude ale bavit a snad i slavit uspech, nebot horsi uz to byt nemuze. Na tenhle tym s etesim

Minnesota: 7.5,6,6.5 Zvednou tenhle tým dva hráči? Bude na ně upřená velká pozornost, loni by v sezoně na 48 zápasů šli do play off. A letos tam podle mě půjdou

Západní konference:

1.Chicago
2.Vancouver
3.San Jose
4.Anaheim
5.Nashville
6.Phoenix
7.Minnesota
8.Dallas
9.Detroit
10.Los Angeles
11.Calgary
12.Edmonton
13.Stllouis
14.Colorado
15.columbus

Jsem zvědavý, které týmy mě přesvedčí o opaku. A ještě tip na finále konference a výše Pit-Car a cHI-nsh :arrow: pIT-Nsh
Už jen jeden den schází k tomu, aby se začal zase hrát hokej. Ten nejlepší na světě. Po čtyřech měsících těžkých depresí a frustrace se zítra jde na to. A pořádně naostro. Čeká nás nejtěžší základní část v historii NHL. Tak mě napadlo napsat 10 důvodů na které se zaměřit v tomto extremním sprintu sezony 2013. O číslované to je jen pro přehlednost, stav důležitosti na tom nemá vliv.

1.Diváci: na tohle se zaměřte, návštěvnost na stadionech v tomto ročníku ukáže mnohé. Zde teprve může dojít k tomu, že se někteří chytnou za hlavu a řeknou si: tak stálo nám to za to tak dlouho hrát toto trapné divadlo? Mnoho fans během výluky prohlašovalo, že už na stadiony nepřijdou, ale bude tomu skutečně nakonec tak? PO posledních dvou výlukách nakonec hlad po hokeji převážil, a návštěvnost se dokonce zvýšila. Už ted jsou signály, že to nemusí být tak černé. Chicagský owner Wirtz řekl, že během lockoutu se Hakws zádný držitel pernamentek neodhlásil, Pittsburgh má 9500 čekatelů na pernamentky. Dobré, ale rozhodující budou krizové oblasti. I když dobrým signálem je třeba zpráva z Tampy, že otvírací sobotní zápas s Capitals je vyprodán.

2. Parise+Suter. Dnes už je to zdá se strašně dávno, kdy tyhle dva naháněli kluby NHL. Až ted ale půjde o to, jak moc dobrý tah Wild udělali, když zlákali oba americké borce a nasypali jim hromadu dolarů na roky dopředu i miliony za to, že jen vzali do ruky propisku a podškrábli se. Dokáží tihle dva zvednout Wild po letech znovu do play offs? I když nejste Wild fans, stojí to sledovat.

3.Finalisté. Na ně je pozornost upřena vždycky. Ti z posledního finále to mají o to těžší, že to bude zkrácená sezona. Ale zase na druhou stranu Kings se můžou vyhnout tradiční kocovině, nebot ta už ve lednu je te tam. A vystřízlivěli už během podzimu při debatách s tím šedovlasým odborářem, že Kevine Westgarte? Jinak pro zajímavost, do minulé zkrácené sezony, šli coby finalisté Vancouver a Rangers. Oba shodně skončili ve druhém kole play off 1995.

4.Jágr vs Sellane. Dvě legendy z Evropy, pamětníci výluk a jedni z posledních symbolů staré dobré NHL devadesátých let. A taky dva hráči co se mohou přít o titul nejlepšího evropského střelce v dějinách ligy. Už loni toto zápolení přinášelo zajímavé věci, letos to bude okořeněné ještě o to, že se oba budou vzájemně potkávat v rámci těžkých bitev Pacifické divize.

5.Claude Giroux. Mnoho lidí po minulé sezoně mluvilo o tom, že dospěl mezi elitu ligy, mezi nejlepší hráče. K tomu zřejmě dospělo i vedení Flyers, když ho v týdnu jmenovalo kapitánem. Je to velká zodpovědnost, navíc o to větší, že tento klub má bohatou historii, a jejich seznam kapitánů budí respekt. O to, to může být ale zároven svazující. Girouxe čeká nová výzva. Obstát jako lídr a kapitán týmu a nepolevit z výkonů na ledě.

6.Pittsburgh. Můžete je milovat, nebo nenávidět, ale stejně se na jejich výsledky aspon mrknete. Rozhodně víc než třeba na Buffalo či například Calgary. Důvod je jasný. Crosby a Malkin, taháky, tváře a osobnosti ligy, to zajímá všechny. A taky tým, který díky nim zajímá mnohá média. Pokud kdokoliv přenáší zápasy NHL, veřte že mezi svoji nabídku vezme zápasy Penguins také. Nenechte si ujít Jevgenije Malkina, který si loni podmanil doslova celý hokejový svět a pokračoval v tom i během výluky v Rusku. Dokáže navázat i v sezoně NHL?

7.Adam Oates. Jak uspěje na křesle Capitals, které rozhodně není nikdy pevné a nemůžete si být nikdy jistě, když mate v kabině živel jménem Ovečkin. Adam je jednim z nejméne doceněných hráčů historie, a nyní rozjíždí svoji trenérskou štaci. V New Jersey odváděl jako asistent cenné služby, já ho tam viděl jako budoucího head kouče, no nestalo se ale vybral si ho Washington. Těm Adam coby hráč pomáhal do finále Stanley cupu 1998, zkusí to i ted coby hlavní kouč. Caps hráli poslední dva roky druhé kolo, čili latka je pro něj, navíc v nevyzpytatelné sezoně nasazena poměrně vysoko.

8.Překvapení. Stále si myslím, že takto krátká sezona může přinést velké překvapení směrem k postupu či nepostupu. On opravdu stačí povedený start a pak se mlže stát leccos. Třeba Jágr se nechal slyšet že v roce 1995 Pittsburgh neměl kdoví jaký tým, ale i přesto s ejim podařilo vyhrát 10 zápasů na začátku v řadě a v té chvíli už tušili že play offs je velmi blízko. A toto může být stejný případ. Zaměřme se více na tymy jako Columbus,Islanders,Toronto,Calgary nebo Edmonton. Jeden z těchto klubů podle mě překvapí učastí ve Stanley cupu.

9.Columbus. Ne není to ironie. Fakt sem tam mrkněte na Columbus. Je to proto, že poprvé od roku 2002 to bude tým bez svojí ikony, Ricka Nashe, který v létě odešel do Rangers. Po 674 odehraných zápasech v dresu Blue jackets, však neskalní fandové si při vyslovení Columbsu vždy ihned představili právě Ricka. Pro ostatní hráče to bude výzva. A navíc: Blue Jackets už nemůžou snad ani níže padnout, čili bud zustanou na "svém" fleku nebo se pohnou výše. A fanoušci, ti skalní by si to přáli. Oželeli Nashe, domácí All star game, ale nechtěli by přijít o hrdost.

10.Ron Hainsey. Tak na tohohle beka se prosím zaměřte. Možná, že tento slavný obránce hraje poslední sezonu. Ale třeba taky ne. Pokud mu letos pujde obrana tak dobře jako hraní si na vojáky ve světle reflektorů a leštění klik v místnostech kam měl přijít Don Fehr a jeho brácha, pak tu máme kandidáta na Norris trophy a Jets možná naději na play off. Což o to, fandům Tryskáčů bych to přál, ale řitolezu jmenem Hainsey ne.
Šest měsíců čekání na to, až se zase rozsvítí červené světlo za brankou na ledě NHL včera konečně skončilo. První hrací den se rozejl ve velkém stylu bylo na co koukat na 13ti stadionech. Konečně jsme mohli zase přetáhnout přes hlavu dresy, nebo jakékoliv jiné suvenýry a jít to sledovat. A ani na to červené světlo jsme nečekali dlouho, Patrick Kane ho ve Staples center rozsvítil už ve 4.minutě a tím otevřel učet zkrácené sezony NHL. Hawks pak vrátili Kings zpět do reality demolicí 5:2.
Diváci, to mě zajímalo hodně. Frustrace z výluky, během ní nadávky na ligu, hráče, hrozby že se už nevrátí atd. A zatím? Totální hlad po hokeji, spokojení diváci v dresech, valící se do fan shopů, spokojeně utrácející za ně i za občerstvení na stadionech. Nakonec první hrací den skončil se skvělými čísly. I když ještě bych to nepřecenoval, jsou to otvírací zápasy, uvidí se až dále, ale i tak nejistota panovat mohla. Ale nakonec to předčilo i moje očekávání. Bylo vyprodáno 12 z 13 zápasů prvního dne, a to na Long Islandu chybělo do toho, aby místní hlasatel ohlásil sold out crowd pouhých 233 diváků. První hrací den přišlo nakonec podívat se na návrat hokeje 241 331 diváků, čili průměr na zápas 18564. Skvělé. Překvapilo mě například, že v Stl.Louis změnili kapacitu, místo tradičních 19250, dnes přišlo do Scottrade 20 035! A ti pokud nefandili Red Wings byli odměněni nejvyšší vyhrou noci. Blues ztrapnili Red Wings 6:0. Hosté si uřízli i ostudu s pouhymi 14 střelami na Haláka, který by ten shutout udržel i kdyby měl jedno oko zakryté páskou. Home opener bylo vyprodané i v rizikoových oblastech Floridy, Dallasu a Nashvillu. A když tohlle vidíte, stejně se neubráním zamyšlení: stála ta výluka, kdy se každý den ztráceli miliony dolarů vůbec někomu za to? Tohle jsem si kladl i po té předchozí, ale zdá se žě někteří lidé v tomhle sportu(byznysu), jsou nepoučitelní.
První den mě příjemně překvapila mladá krev. Tarasenko, Conacher,Huberneau se uvedlli parádně a tak trochu si podali přihlášku do závadu o Calder Trophy. Přesto, vím, že je to hodně velká nadsázka se ale nebráním pousmání nad pohledem na kanadské bodování ligy. Vím těžko, že to vydrží, ale užívám si ten pohled. Je to jako návrat o 15 let zpět, čili pro mě do školních lavic. Bodování vede Jágr, druhý Teemu Sellane a vše z deváté pozice kontroluje Alexej Kovalev....mimochodem závody na dálku o nejlepšího střelce z Evropy v dějinách NHL začali taky svižně. Jágr dal dvě branky proti Phoenixu, ale Finský blesk o pár hodin pozdeji stáhl ztrátu také dvěma trefami zpět na rozdíl dvou branek a aktualní cifry tak zní Jágr 667, Sellane 665.
A na závěr pohled do Winnipegu, kde Jets utrpěli prohru s Ottawou, zcela zaslouženou 1:4. No a jak dopadl nejslavnější odborový vyjednavač světa? Na ledě odklouzal 21:44 minut, zmohl se na tři střely, které neznamenaly ve vývoji zápasu vůbec nic no a do tabulky pravdy zapisuje první záporný bod. Neboj Ronny, už jen 47 zápasů a trápení skončí, Don prý hledá novou sekretářku.
Wau, tak to byla veselice v HP Pavillonu. Sharks rozbili Colorado 4:0. Nic zvláštního, kdyby jsme nebyli přitom jak se v archivech NHL oprášil a vyrovnal jeden velice prachem zapadlý rekord. Patrick Marleau, kapitán San Jose vzal zkrácenou sezonu, stejně jako celý tým San Jose utokem. Marleau dnes,včera, skoroval dvakrát i ve čtvrtém zápase od startu sezony a vyrovnal tak 96 let starý rekord Cy Dennenyho z OTtawa Senators. Ten to vytvořil vůbec v první sezoně National Hockey League. I díky jeho formě prožívají Sharks raketový start do sezony, který je v té zkrácené velice důležitý. Mají bilanci 4-0 a impozantní skore 19:7. Lepší jsou zatím jen Popradcanovi Blackhawks s bilancí 5-0.
Proto si ráno říkám: nepřišel už konečně čas dotáhnout tuhle partu okolo Marleau,Thorntona až na vrchol? Proč ne! I když tohle se opakuje rok co rok. Tenhle tým se pokaždé řadí mezi užší okruh favoritů, ale vždy jim chybí udělat ten poslední krok důležitý k zisku Stanley cupu. Sharsk mají silný tým, pružnou obranu dirigovanou Danym Boylem, o utoku netřeba hovořit, jejich druhý utok by v mnoha mužstvech klidně plnil roli prvního, i slušný golmanský tandem, s jedničkou Niemim, který vychytal Stanley cup v dresu Chicaga, a zkušeného kouče McLellana, který v Detroitu nabral zkušenosti a pomáhal Miku Babcockovi v cestě za Stanley cupem 2008. Čili zkušenosti na každém postu. V týdnu ještě podepsali veterána Scottyho Gomeze. Sice se někteří pousmáli, ale za 700 000 na rok já říkám proč ně? Zkušenosti dodá, něco si tam odehraje a kdoví..Přece jen dvakrát ten Pohár vyhrál, své zkušenosti může předat. A San Jose jsou známí tím, že angažují protřelé zkušené veterány, příkladem mohou být Jeremy Roenick či Claude Lemieux. A ti tam rozhodně nepropadli.
Přes 20 let tenhle klub sídlí v Kalifornii, po počátcích, kdy tým dostával nakládačky a byl jistým dárcem dvou bodů se postupně stal respektovaný tým NHL, podle mě dlouhodobě patřící do Top10 klubů ligy. Získal si stabiilní fanouškovskou základnu, kteří se hokej naučili milovat, už roky je stále vyprodáno, hlasatel zápas co zápas hlásí 17562. Navíc místní publikum patří k těm hlučnějším. Přesto všechno, i přes fakt, že mají dlouhodobě nejvíce vyhraných zápasů základní části i nejčastější učast v play offs než oba dva jejich největší rivalové v Kalifornii, Kings a Ducks, fanoušci Sharks přeci jen svým kalifornským mohou jen tiše závidět. V San Jose se nejvíce mohli dívat na hokej ve finále konference, kdežto o kus dál v Los Angeles a Anaheimu se už slavil Stanley cup. A to nedávno. Organizace Sharks, fanoušci, majitelé by si podobný uspěch rozhodně taky zasloužili. K uspěchu je ale dlouhá cesta, i v této zkrácené sezoně. Je potřeba mít i trochu štěstí, zkloubit všechno dohromady, vyladit formu. Ale tenhle tým má podle mě velkou šanci na Stanley cup. Začátek mají slibný, sledujte je, tenhle tým za to letos bude stát..
Jsem ještě dnes v šoku co jsem viděl v nedělním zápase San Jose-Vancouver. Hostující Hansen u stredového kruhu před vhazováním zezadu krosčekoval sudího. Sice ne nějak brutálně,ale prostě krosčekoval. A ted ten šok: za tuto věc nedostal žádný trest :!: A disciplinárka v čelem s Shanahanem se k tomu ani nijak nevracela a nezasedla kvůli tomu! Tímhle krokem mě odpovědné vdení ligy dost zklamalo. Tohle si přece žádný hráč nemůže dovolit k rozhodčím, jednou z velkých autorit a profesionálů v této lize. Teda aspon v NHL ne, ligy jinde nám nezajímají. Ale v této lize aby toto nezustalo bez odezvy??? Je to chyba disciplinárky. Měla udělit trest už jen proto aby to byl vzkaz: tak tohle ne! Zkuste to někdo další a dostanete stejný, ne-li vyšší trest. A je jedno jestli se jmenujete Crosby, Stamkos,Hansen či Bissonette. Ale takto: když to udělal on, a nic nedostal, tak proč bych za to měl já pykat???
Rozhodčí jsou součáatí hry, osobnosti na ledě, sice ne vždy se musí s jejich výroky souhlasit, ael obecně naši sudí v naší lize (myslím samozřejmě NHL, ne jinou) používají obrovskou porci respektu, jako žádní jiní v jiné lize na světě. A i proto měla disciplinárka zasednout aby se o jejich autoritu a ochranu postarala. To neuděla a podle mě Shanahan a spol zachybovali a to velmi silně. Tohle měl být minimalně distanc na pět zápasů. Místo toho radši pár dní před tímto Shanahan udělí jeden z neejsměšnějších trestů co kdy uděllil, dá stop na jeden zápas Schennovi z Philadelphie za nádherný, tvrdý a nekompromisní hit v zápase s New Jersey. Brendan Shanahan by se měl zamyslet kam jeho činnost má směřovat, jestli k čistotě ligy a posuzování opravdu nebezpečných zákroků a nebo dělat z ligy bramboračku. Zatím dělá to druhé.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS