Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Jak funguje výběr hráčů v NHL - DRAFT

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Ahoj, chtěl bych si projednou ujasnit, jak vlastně funguje NHL Draft.
Nechci se vyptávat uplně na všechny podrobnosti, většinu z nich už jsem si dohledal, ale ty nejdůležitější věci stále nikde nemůžu dohledat.

Dejme tomu, že každý NHL klub vyšle do světa x počet scoutu, kteří vybírají hráče, to je jasný.
Dejme tomu, že scout z týmu Edmonton Oilers zavítá do Prahy a vybere si nějakého hráče ze Sparty.

A teď ty důležité otázky. Ten hráč, kterého si ten scout a tým z nhl vybral už ví o tom že má o něho zájem Edmonton Oilers, nebo se pouze dostane ten hráč na nějakou listu a do poslední chvíle neví který klub o něj má zájem.

Defakto jak jsem koukal na ty výběry hráču při draftu, to pořadí a jednotlivý výběr je jasný. Ale řekněme že tam v tom sálu sedí x desítka hokejistu. A toho hráče ze Sparty, o kterého měl zájem scout z Edmontontu je možné že si ho vybere uplně jiný klub při draftu, jen proto že bude ve výběru na lepší pozici v žebříčku ?

Dejme tomu, kdyby o mě měl zájem San Jose Sharks a já bych měl zájem za ně hrát. Pak mě pozvou na tu draftovací show a vybere si mě třeba Nashville a já za ně proste hrát nebudu chtít.

Další věc je ta, jak se řeší když budu vlastník klubu a budu chtít z druhého NHL týmu přetáhnout jiného hráče.

To je vše, moc děkuji za odpoved :-)
V dnešní době už prakticky neexistuje hráč, o kterym by se nevědělo a hrál by v japonské lize pod pseudonymem https://cs.wikipedia.org/wiki/Taro_Tsujimoto" onclick="window.open(this.href);return false;
A není to tak, že by jezdili "scouti" za hráčem a říkali, tebe my si vyberem. Na druhou stranu si každý shání co nejvíc informací a kontaktovat hráče, myslím, zakázáno není, co víc, každý rok se teď konají tzv. NHL Draft Combines, kde se sjedou nejlépe hodnocení hráči, probíhá testování a samozřejmě i rozhovory GM s účastníky.

Pořadí je, jak píšeš, dané (výměnama výběrů se protentokrát nebudeme zabývat, ale kdyby si chtěl, klidně se zeptej) a tým může zvolit kohokoliv, kdo je pro draft způsobilý. Dokonce se stává, že hráč ani vybraný není a vyberou ho až další rok, nebo dokonce neprojde draftem vůbec a podepíše rovnou jako volný hráč!

Pokud se jedná o to, že hráč nemá o tým co ho draftuje zájem, tak ho samozřejmě nemůže nikdo k podpisu smlouvy donutit. S klubem prostě smlouvu nepodepíše a ten buď práva na něho vymění, nebo dotyčný počká až právo vyprší a pak podepíše s kým si zamane. Ale ty pravidla pro vypršení práv jsou složitější.
Stává se to vyjímečně, případně to vyplyne ze souvislostí. Občas k tomu dochází u hráčů z univerzit, kteří po draftu zůstanou na škole a pokud skončí školu, tak za 30 dní se stanou volnými agenty. Jinak je každý rád, že se vůbec do NHL dostane.

Co se týká "přetahování hráče", tak jiná možnost, než získat výměnou vyšší pozici draftu neexistuje. Ale za tyhle výměny se draze platí (a nemám na mysli peníze, ale protihodnotu) a dochází k nim také vyjímečně. Naopak dochází často k výměně směrem dolů u pozdějších výběrů, když má GM pocit, že svého hráče získá i s nižším výběrem. A teď mluvím o výměnách, ke kterým dochází přímo v průběhu draftu!
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES