Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Cestovanie

Diskuze o všem možném i nemožném.

Cestujem rad ...

Můžete vybrat 1 možnost


Nenapisal si kam ides, ale zaklad je ten isty.

1) pri letenkach spravidla plati, ze cim skor kupis, tym lacnejsia bude. Ak letis na iny kontinent, je bezne si kupit letenku 3-6 mesiacov dopredu. V ramci kontinentu odporucam tiez dostatocny predstih, aspon 1-2 mesiace. Pripadne si pozri akcie SkyEurope (ak vobec poleti), Ryanair a pod. Letenky sa mozu vyrazne lisit aj podla letiska. Ak si porovnas lety napr. z Bratislavy, Prahy, Viedne a Budapesti, mozes najst velke rozdiely. Taktiez ak si flexibilny a nemusis letiet v presne stanoveny den, ale +/- 3 dni mozes najst lacnejsiu letenku.

Na hladanie vyskusaj stranky ckm.sk (odporucam dat miesto odletu "flexi1"), studentagency.sk. Rezervaciu mas zadarmo a mozes si rezervovat lubovolny pocet letov (do Sydney som mal rezervovane 4 letenky naraz :) ). Do datumu splatnosti ju vsak musis zaplatit a cena sa moze menit. Ak nezaplatis, letenka ti prepadne, ale kedze si nic nezaplatil, tak ta to netrapi :)

Ak mas platobnu kartu s CVV kodom (3-miestny kod na zadnej strane), mozes letenku kupit aj cez expedia.com, travelocity.com. Tam sa vsak plati okamzite a pri zruseni su X%-tne poplatky. Daj si pozor na chytaky ako letiskove poplatky, ktore niektore vyhladavace nezapocitavaju do ceny letenky.

Spiatocna letenka (round-trip) vyjde vacsinou lacnejsie ako jednosmerna (one-way).


2.) pri ubytovani plati to iste ako pri letenke: hladat, hladat a hladat :) Ak ti staci hostel, pozri stranku hostelworld.com. Inde ako v hosteloch som nebyval a vzdy som vyuzival tuto stranku. Ak by si mal zaujem o nejaky hotel, tak v tom ti neporadim. Bolo to vzdy nad moje financne schopnosti.


Dufam, ze aspon trochu pomohlo.
Super, vďaka.

:hmm: Aha, takže je to čím skôr tým lepšie. Aj som si myslel.
V pláne mám niečo v rámci Európy. Iný kontinent je zatiaľ mimo moje možnosti.
Neviem, ci mas nejaku presnu destinaciu, keby nie, tak skus ist na stranku Ryanairu a pozriet ponuku leteniek za 1 Euro. Mavaju akcie napr. do Rima, Barcelony, Stockholmu,... Nie vsak na vsetky dni, ale len na vybrane, menej vytazene. Treba trocha kombinovat a nieco sa podari.
Takto nejako som to aj mal v pláne. Teda, že nemám presne určené miesto a zoberem to čo bude najvhodnejšie.


Len mi to teraz skomplikoval kamoš s kt.sme chceli ísť. Nemôžem sa mu dovolať(asi zase rozbil mobil :doh: ) a internet si nechal odpojiť, aby si dal lepší a samozrejme, že ho ešte nemá. :doh:Takže sa s ním nedá spojiť. :roll:
Ja som sa pred dvomi týždňami vrátil z Poľsko-Baltického tripu.

Poprad,--> Žilina,--> Čadca,--> Skalité,--> Zwardoń,--> Bielsko-Biala,--> Tychy,--> Katowice,--> Warszawa,--> Bialystok,--> Augustów,--> Suwalki,--> Marijampolé,--> Kaunas,--> Panevežys,--> Šiauliai,--> Riga,--> Pärnu,--> Tallinn.

Modré sú štart a cieľ, zvýraznené čierne sú mestá kde som sa zastavil, cez ostatok som len prechádzal. Cesta mi trvala 2 dni, dá to okolo 1.600 km. Šiel som tromi vlakmi, tromi autobusmi a autom a sám.

Obrázek
pekne, a ak sa smiem spytat, kolko ta vysla takato cesta? :) Rad by som niekedy podnikol nieco podobne.
Kupoval som si študentský lístok na vlaky po Slovensku, celé lístky na vlak v Poľsku, s kartou ISIC som mal 10% zľavu na autobusy v Poľsku i Pobaltí ... cesta tam aj späť (tou istou trasou) ma vyšla na 150 Eur.
Pripraveny na cykloturu z Talianska (Julske Alpy), cez Slovinsko do CHorvatska (Istria) - cca 700 km za 11 dni (cervena)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Sám ideš?
A ináč priprav sa, že keď budeš mať zlý posed, tak môže čúrať aj krv, po prípade ti aj semeníky odídu.. Ale to druhé spomínané je menej pravdepodobné.. To prvé sa deje aj u profesionálov, čo rozprával český komentátor Róbert Bakalář..
Je to zajazd, takze bude asi plny bus. Trasa je flexibilna, takze kazdy moze ist ako chce. Miesta kempov su vsak pevne. Dlhe jazdy v sedle mam uz odskusane, takze necakam nejake zdravotne problemy.
Úprimne ti závidím. Aj keď to musí byť zabijak, ale rád by som tiež dačo také vyskúšal. Ževraj dobrá je na takéto túry Čierna Hora...
Tych organizovanych cyklotur je mnozstvo, tato bola najlacnejsia :) Je to na "otukanie", potom chcem jazdit na vlastnu past.
No já vyrážím za měsíc do Štúrova u Maďarů :) už jsem tam jednou byl a letoss se tam moc těším :thumbsup:
Martin #27 píše:No já vyrážím za měsíc do Štúrova u Maďarů :) už jsem tam jednou byl a letoss se tam moc těším :thumbsup:
Štúrovo je na Slovensko, ale prevládajú tam Maďari, je to na hraniciach s Maďarskom. A veru aj ja som tam bol už tuším 5-krát. Avšak tento rok už nejdem, ideme do Egypta a potom idem na vysnívanú F1.
V Štúrove je fajný ten bazén s vlnobitím..
Yzy: Zo Senca do Oščadnice na Veľkú Raču :wink:. Aspoň uvidíš nádhernú prírodu Kysúc :frajer2: .

Skorpion: Veľa šťastia :smile03:
kanter píše:Yzy: Zo Senca do Oščadnice na Veľkú Raču :wink:. Aspoň uvidíš nádhernú prírodu Kysúc :frajer2: .

Skorpion: Veľa šťastia :smile03:
Ja idem zo Senca do Egypta a to mi stačí. Uvidím nádhernú púšť..
Vím že je to na slovensku :) Myslel jsem u Maďarů jako že to je blízko k nim. Je tam ten most který dělá Maďarsko od SLovenska
Martin #27 píše:Vím že je to na slovensku :) Myslel jsem u Maďarů jako že to je blízko k nim. Je tam ten most který dělá Maďarsko od SLovenska
ja to pochopil hned, darmo yzy sa este vela musi ucit. a most je tam do Esztergomu (po slovensky ostrihomu) a tam hned na nabrezi dunaja je sa mi zda ta katedrala ci co to je
Joe S. píše:
Martin #27 píše:Vím že je to na slovensku :) Myslel jsem u Maďarů jako že to je blízko k nim. Je tam ten most který dělá Maďarsko od SLovenska
ja to pochopil hned, darmo yzy sa este vela musi ucit. a most je tam do Esztergomu (po slovensky ostrihomu) a tam hned na nabrezi dunaja je sa mi zda ta katedrala ci co to je
Čo som ja na tom nepochopil? Len som to upresnil. A blízko je bazilika..
A každú stredu sú v Maďarsku trhy..
Hoši snad to není off topic ale nevíte jsou tam nějake akce jako diskoteky nebo tak kde se dá večer popít a pobavit se???
Martin #27 píše:Hoši snad to není off topic ale nevíte jsou tam nějake akce jako diskoteky nebo tak kde se dá večer popít a pobavit se???
Fúha. Tuším, že každý rok tam bývali dáke slávnosti ku koncu Júla a začiatkom Augusta, ale už si to moc nepamätám.. Keď som chodil do jedného mestečka, alebo oblasti trošku ďalej od Štúrova, tak tam boli diskotéky aj pravidelne.
Ale dá sa ožrať aj normálne v bufete. Neviem, či bývajú dáke diskotéky..
Martin #27 píše:Hoši snad to není off topic ale nevíte jsou tam nějake akce jako diskoteky nebo tak kde se dá večer popít a pobavit se???
v sturove su skoro stale, ak by si sa chcel blizsie informovat, napis mi pm :smile03:
yzy19 píše:
Martin #27 píše:Hoši snad to není off topic ale nevíte jsou tam nějake akce jako diskoteky nebo tak kde se dá večer popít a pobavit se???
Fúha. Tuším, že každý rok tam bývali dáke slávnosti ku koncu Júla a začiatkom Augusta, ale už si to moc nepamätám.. Keď som chodil do jedného mestečka, alebo oblasti trošku ďalej od Štúrova, tak tam boli diskotéky aj pravidelne.
Ale dá sa ožrať aj normálne v bufete. Neviem, či bývajú dáke diskotéky..
Aha díky za info :)
mne vo vybere dovolenky pomohol admin www.dovolenkar.net
staci mu napisat na mail kontakt
Tak som naspat. Ja som to vydrzal, s technikou to uz bolo horsie. Preto ani neviem, kolko kilometrov som najazdil (tipujem 550 +/-). Najskor som rozbil 8-tisicovy objektiv zrkadlovky :hroza: , ale nasledne sa mi ho podarilo opravit :clap: . V ten den som este absolvoval 3,5 hodinovu jazdu v prudkom lejaku, co nevydrzal tachometer a musel som ho 2 dni susic. Zaroven sa vodotesne predne svetlo naplnilo do1/4 vodou :hroza: . Dve natrhnute cyklobrasny uz ani nepocitam. Posledny den som stratil 2 zo 4 skrutiek, ktore drzia zadny nosic, takze som mal uvolnenu celu jednu stranu. Provizorna oprava gumicukmi na svahu so sklonom asi 40% ciastocne problem na poslednych 15 km do kempu vyriesila. Foto bude, ked potriedim vsetkych 1200 fotiek :roll: .
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS