Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

MS 2010 JAR

Fotbal, basketbal, americký fotbal, tenis a jiné.

Tak niekto sa sťažoval že tu nieje téma k MS tak som ju spravil :yahoo:
Tak koho tipujete za víťaza? Mne sa celkom pozdávajú Angličania, tý sú tento rok veľmi silný. Lennon, Rooney, Lampard a spoľahlivý Terry :thumbsup: . Tiež ale môžu prekvapiť hádzanári z Francúzska :bitka3:
skvelé, práve ráno som si hovoril, že už by to niekto mohol spraviť :good:

na začiatok by stačilo tipnúť si, koho vidíte na postup zo skupín, či nie..?

Ja to vidím takto :

A-skupina: Juhoafrická republika, Mexiko, Uruguaj, Francúzsko
B-skupina: Argentína, Južná Kórea, Nigéria, Grécko
C-skupina: Anglicko, USA, Alžírsko, Slovinsko
D-skupina: Nemecko, Austrália, Ghana, Srbsko
E-skupina: Holandsko, Japonsko, Kamerun, Dánsko
F-skupina: Taliansko, Nový Zéland, Paraguaj, Slovensko :D
G-skupina: Brazília, KĽDR, Pobrežie Slonoviny, Portugalsko
H-skupina: Španielsko, Honduras, Čile, Švajčiarsko
NA VÝHRU TENTO ROK TIPUJEM...ARGENTÍNU alebo ŠPANIELOV :thumbsup:
Kormidelník japonskej reprezentácie Takeši Okada si myslí, že jeho zverenci majú na to, aby postúpili do semifinále. "Pre Japonsko to budú štvrté majstrovstvá sveta a náš cieľ je skončiť medzi prvými štyrmi krajinami," neskrýva svoj optimizmus Okada. :D :lol:
ivan23 píše:Kormidelník japonskej reprezentácie Takeši Okada si myslí, že jeho zverenci majú na to, aby postúpili do semifinále. "Pre Japonsko to budú štvrté majstrovstvá sveta a náš cieľ je skončiť medzi prvými štyrmi krajinami," neskrýva svoj optimizmus Okada. :D :lol:

A potom vypnú PlayStation idú spať :D
Jestli jste si vsimli za nekolik poslednich MS vzdy zalezelo kde se hralo. Pokud to bylo v Evrope tak vyhral evropsky mancaft, pokud mimo tak neevropsky ( Brazilie, Argentina :D )

Nemecko 2006 - ITALIE
Jap/Kor 2002 - BRAZILIE
Francie 1998 - FRANCIE
USA 1994 - BRAZILIE
Italie 1990 - NEMECKO
Mexiko 1986 - ARGENTINA
Spanelsko 1982 - ITALIE
Argentina 1978 - ARGENTINA

A takhle nejak to jde az do roku 1958, kdy se MS konaly ve Svedsku a vyhrala Brazilie.

Co myslite, prolomi to letos po vice nez 50ti letech nektery evropsky tym :?:
Ja myslim ze ano, Brazilci podle me nejsou neporazitelni a ostatni tymy uz se hooodne dlouho neprosadily.

Dal me zajima proc zahajuji MS domaci JAR, pokud si pamatuju tak driv zahajoval MS obhajce titulu, ikdyz popravde je mozne ze uz se to pravidlo zmenilo, zase az tak podrobne to nesleduju.

Ja budu asi fandit Anglii, jeste uvidim podle soupisky :) , SLovensku, outsiderum a pak tymum ktere me zaujmou svou hrou ( nikoliv vysledky ).
Nemecko to vyhra cele :)
Tréner talianskej futbalovej reprezentácie Marcello Lippi mal po piatkovom žrebe F-skupiny majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike dobrú náladu. Úradujúci šampióni sa predstavia proti národným výberom Paraguaja, Nového Zélandu a Slovenska. "Sme spokojní. To však neznamená, že je to podľa nás ľahká skupina," uviedol 61-ročný lodivod, ktorý ešte nevidí svoje mužstvo v osemfinále tohto podujatia. "Musíme byť realistickí a overiť si skutočnú silu tímov, proti ktorým nastúpime. Následne sa musíme na nich čo najlepšie pripraviť," skonštatoval pre Rai TV rodák z talianskeho Viareggia a pokračoval: "Pokiaľ si myslíte, že máte slabého súpera, zápas s ním sa stáva okamžite náročný."
Hoci Paraguaj a Slovensko zďaleka nemajú takú vážnosť vo futbalovom svete ako "squadra azzurra", Lippi vyzdvihol silné stránky obidvoch mužstiev. "Paraguaj patril medzi najlepšie tímy juhoamerickej kvalifikácie, má silný káder. Slovensko odohralo niekoľko veľmi dobrých zápasov proti kvalitným mužstvám, urobilo naozaj veľký progres. Všetkým mužstvám musíme preukázať plnú pozornosť a ohľaduplnosť. Až po absolvovaní zápasu s nimi môžeme myslieť na iné veci," vyhlásil kouč tímu z Apeninského polostrova.
Na otázku, či Taliansko môže vyhrať svoju skupinu, Lippi odpovedal: "Teoreticky áno. Môže sa však stať aj to, čo v Nemecku v roku 2006. Nie každý favorit skončil v tejto fáze na prvom mieste."

Futbalový Nový Zéland nemá po sobotňajšom prebudení dôvod na zlú náladu, hoci bookmakeri zotrvávajú pri kurze 1000 na celkový triumf "All Whites" na MS 2010 v JAR. Piatkový žreb základných skupín v Kapskom Meste pridelil Novozélanďanom obhajcov titulu Talianov a ďalej Paraguaj a Slovensko. Kouč Ricki Herbert ráno miestneho času nervózne sedel pri televízore. Do Juhoafrickej republiky ho nepustili klubové povinnosti, pretože v piatok viedol v A-League mužstvo Wellington Phoenix proti tímu Melbourne Victory (1:1, hostia vyrovnali gólom v 87. min, hoci od 40. min hrali v oslabení).

"Sme spokojní," povedal 48-ročný bývalý obranca Richard "Ricki" Lloyd Herbert pre Radio Sport a dodal: "Človek vždy pred žrebom pociťuje napätie z toho, čo všetko sa môže zbehnúť. Taliansko je, samozrejme, futbalovým velikánom, ale minimálne s jedným súperom takéhoto kalibru sme museli rátať. Proti zostávajúcim dvom mužstvám si však môžeme trúfať." Herbert sa netajil tým, že by si želal do skupiny Anglicko.
K Talianom uviedol: "Zmerali sme si sily v júni pred Pohárom konfederácií a prehrali sme tesne 3:4, ale je mi jasné, že na šampionáte to bude úplne iná káva. Náročná úloha, pre nás však zároveň aj fantastická..."
O dueloch s Paraguajom i zverencami Vladimíra Weissa Herbert skonštatoval: "Musíme sa pustiť do domácich úloh a začať so zbieraním poznatkov. S týmito súpermi totiž nemáme skúsenosti a myslím si, že to pre všetkých zainteresovaných bude veľmi dôležitý faktor."
Kouč A-tímu Nového Zélandu ďalej vyhlásil, že všetci traja súperi v princípe predvádzajú futbal založený na fyzickom fonde, ale s prehľadnou koncepciou. Predznamenal, že "Kiwi´s" si podľa toho budú hľadať výzvy na prípravné duely. "Všetko, čo by na šampionáte mohlo prehovoriť v náš prospech, treba brať ako bonus. Budeme takí dobrí, ako sami sebe umožníme. Veľmi rýchlo si teda musíme zvoliť cestu, ktorá zvýši naše šance. Čakali sme 27 rokov čosi takto vzrušujúce. Odkedy sme si 14. novembra v baráži s Bahrajnom zabezpečili postup, prežívali sme obdobie plné emócií. Rozvírený prach však usadol a práve dneškom akoby symbolicky nastal čas nahodiť motor."

Úradujúci majstri sveta Taliani sami sebe odporúčajú po piatkovom žrebe základných skupín futbalových MS 2010 v JAR zvoliť diplomatický tón, napriek tomu však národná verzia portálu Goal píše:
"Pozrime sa na realitu úprimne: mužstvo trénera Marcella Lippiho ťažko mohlo obísť priaznivejšie. Šťastena k nám bola radodajná, pozor však na ´Marekiara´." Európskymi veľkoklubmi žiadaný stredopoliar SSC Neapol Marek Hamšík, samozrejme, bude pre Apeninský polostrov erbovou postavou jedného zo súperov v F-skupine. Okrem Slovákov sa "squadra" stretne aj s Novozélanďanmi a Paraguajčanmi.
Analýza pripomína, že zo 4. koša v Kapskom Meste hrozili Talianom aj Portugalčania, Francúzi či Srbi. Ruka slávneho etiópskeho vytrvalca Haileho Gebrselassieho napokon siahla po loptičke s lístkom Slovenska. "O druhé miesto v skupine by malo bojovať s Paraguajom, pričom za Juhoameričanov sa papierovo prihovárajú ich väčšie medzinárodné skúsenosti. Slováci sa však môžu stať neriadenou strelou tejto skupiny. V kvalifikácii uspeli v spoločnosti renomovanejších tímov Česka a Poľska a sen o štvrťfinále pre nich nemusí byť utópiou."
ivan23 píše: sen o štvrťfinále pre nich nemusí byť utópiou
Ešte sme ani nepostúpili do osemfinále :)
ivan23 píše:F-skupina: Taliansko, Nový Zéland, Paraguaj, Slovensko :D
Súhlasím :yes: :) .

Skupina G je veľmi ťažká, to budú pekné zápasy :good: .
Selly8 píše:Jestli jste si vsimli za nekolik poslednich MS vzdy zalezelo kde se hralo. Pokud to bylo v Evrope tak vyhral evropsky mancaft, pokud mimo tak neevropsky ( Brazilie, Argentina :D )

Nemecko 2006 - ITALIE
Jap/Kor 2002 - BRAZILIE
Francie 1998 - FRANCIE
USA 1994 - BRAZILIE
Italie 1990 - NEMECKO
Mexiko 1986 - ARGENTINA
Spanelsko 1982 - ITALIE
Argentina 1978 - ARGENTINA

A takhle nejak to jde az do roku 1958, kdy se MS konaly ve Svedsku a vyhrala Brazilie.

Co myslite, prolomi to letos po vice nez 50ti letech nektery evropsky tym :?:
Ja myslim ze ano, Brazilci podle me nejsou neporazitelni a ostatni tymy uz se hooodne dlouho neprosadily.

Dal me zajima proc zahajuji MS domaci JAR, pokud si pamatuju tak driv zahajoval MS obhajce titulu, ikdyz popravde je mozne ze uz se to pravidlo zmenilo, zase az tak podrobne to nesleduju.

Ja budu asi fandit Anglii, jeste uvidim podle soupisky :) , SLovensku, outsiderum a pak tymum ktere me zaujmou svou hrou ( nikoliv vysledky ).
2006 zahajovací zápas NEMECKO - Costa Rica zrejme vtedy to začalo pretože v Korei zahajovali Francúzi ....
ivan23 píše:na začiatok by stačilo tipnúť si, koho vidíte na postup zo skupín, či nie..?
A-skupina: 1. MEXIKO 2. URUGUAJ 3. JAR 4. FRANCÚZSKO
B-skupina: 1. Argentína 2. Južná Kórea 3. Grécko 4. Nigéria
C-skupina: 1. Anglicko 2. Slovinsko 3. USA 4. Alžírsko
D-skupina: 1. Ghana . Srbsko 3. Nemecko 4. Austrália
E-skupina: 1. Dánsko 2. Holandsko 3. Japonsko 4. Kamerun
F-skupina: 1. Taliansko 2. Slovensko 3. Paraguaj 4. Nový Zéland
G-skupina: 1. Portugalsko 2. Cote D'Ivor 3. Brazília 4. KĽDR
H-skupina: 1. Španielsko 2. Chile 3. Švajčiarsko 4. Honduras
A-skupina: 1. Francúzsko 2. Mexiko 3. Uruguaj 4. JAR
B-skupina: 1. Argentína 2. Južná Kórea 3. Nigéria 4. Grécko
C-skupina: 1. Anglicko 2. USA 3. Slovinsko 4. Alžírsko
D-skupina: 1. Nemecko 2. Srbsko 3. Ghana 4. Austrália
E-skupina: 1. Holandsko 2. Dánsko 3. Kamerun 4. Japonsko
F-skupina: 1. Taliansko 2. Slovensko 3. Paraguaj 4. Nový Zéland
G-skupina: 1. Brazília 2. Pob. Slonoviny 3. KĽDR 4. Portugalsko
H-skupina: 1. Španielsko 2. Chile 3. Honduras 4. Švajčiarsko
A-skupina: 1. Francúzsko 2. Mexiko 3. Uruguaj 4. JAR
B-skupina: 1. Argentína 2. Južná Kórea 3. Nigéria 4. Grécko
C-skupina: 1. Anglicko 2. USA 3. Slovinsko 4. Alžírsko
D-skupina: 1. Nemecko 2. Srbsko 3. Ghana 4. Austrália
E-skupina: 1. Holandsko 2. Dánsko 3. Kamerun 4. Japonsko
F-skupina: 1. Taliansko 2. Slovensko :smile03: 3. Paraguaj 4. Nový Zéland
G-skupina: 1. Brazília 2. Pob. Slonoviny 3. KĽDR 4. Portugalsko
H-skupina: 1. Španielsko 2. Chile 3. Honduras 4. Švajčiarsko
A - FRA, MEX
B - ARG NGA
C - ENG SLO
D - GER SRB
E - NED DEN
F - PAR SVK ( skôr prianie lebo našim fandím a Talianov neznášam :D )
G - BRA CIV
H - ESP CHI
Španělsko je pro mě největší favorit na výhru. To je dream team prostě :) Ostatně ukázali to na EURU.
Asi budu fandit Argentině...Vždy jsem fandil Brazilcům, ovšem na MS 06 mě příšerně zklamali, to se nedalo strávit! :hroza:
Taky fandím Argentině :-) :fan:
Pozrel som si doterajšie nominácie tímov a sú tam nejaké prekvapenia.
Anglicko: Heskey :-O Crouch. Čudujem sa, že v nominácii chýba Bent po tom akú mal výbornú sezónu. Pritom Heskey nič moc. To tam mohol byť radšej Zamora, škoda toho zranenia. A nechať doma Bainesa, to je luxus. Tieto MS by som doprial titul Angličanom.
Francúzi neberú Nasriho ani Benzemu. To bolo známe už dlhšie.
Tréner JAR vynechal McCarthyho.
Heskey tam nema co robit ale Capello si ho oblubil a aj ked Emile u nas nehra v Anglicku nastupuje, ked uz tak tam mal byt Derren Bent alebo Gabby Agbonlahor. Pekne je ze na supiske je James Milner ale skoda Ashleyho :x
No to som zvedavý. Pozerať majstrovstvá sveta vo futbale a na nich aj Slovensko ... :ja_neviem: :D
Samozrejme že sa teším, dúfam, že chlapci predvedú podobné zázraky ako hokejisti na olympiáde. :P zostava je dobrá, mladá a pritom nenápadná, súperi nás budú brať zľahka, nech si hovoria čo chcú, môžeme len prekvapiť.
Mojim favoritom nr.1 budú však samozrejme ako na každom podujatí Nemci, to je futbal ktorý sa mi páči a dúfam, že opäť zamiešajú kartami i oni. :)
Já budu fandit Mexicu!!!

Obrázek
Obrázek

Tradiční otázka je, komu pak fandit od 1/4finále...

Jinak to vždy bývala Anglie, ale ta mě víceméně na každém šampionátu dokázala spíš otrávit, i když pravda je, že Capello není Ericsson. A taky už tam nemám žádného oblíbence, jako kdysi Linekera, Shearera nebo Beckse...
A-skupina: 1.Uruguay 2.Jihoafrická republika 3.Francie 4.Mexico
B-skupina: 1.Argentina 2.Korejská republika 3.Řecko 4.Nigérie
C-skupina: 1.Anglie 2.Slovinsko 3.Alžírsko 4.USA
D-skupina: 1.Ghana 2.Srbsko 3.Německo 4.Austrálie
E-skupina: 1.Dánsko 2.Holandsko 3.Japonsko 4.Kamerun
F-skupina: 1.Paraguay 2.Slovensko 3.Italie 4.Nový Zéland
G-skupina: 1.Brazilie 2.Portugalsko 3.Korejská LDR 4.Pobřeží slonoviny
H-skupina: 1.Španělsko 2.Chile 3.Švýcarsko 4.Honduras
Ja dám len moje tipy, tak ako som tipoval vo všetkých tipovačkách...
Skupina A: 1.Francúzsko 2. JAR
Skupina B: 1.Argentína 2. Grécko
Skupina C: 1. Slovinsko 2. Anglicko
Skupina D: 1. Nemecko 2. Srbsko
Skupina E: 1. Holandsko 2. Dánsko
Skupina F: 1. Taliansko 2. Slovensko
Skupina G: 1. Brazília 2. Portugalsko
Skupina H: 1. Španielsko 2. Švajčiarsko

Podľa pavúka v jednej súťaži som dospel k mojmu tipu, že vyhrá Španielsko vo finále nad Portugalskom 4:1. Tretí skončia Nemci a štvrtí Angličania...
Angličania budú mať pomerne ľahkých súperov v tom pavúku, ak skončia druhí v skupine a ostatné tímy skončia tak, ako som napísal...
Ináč im neverím. A čiernym koňom pre mňa budú Taliani. Oni kľudne môžu vyhrať. Avšak v pavúku mi vychádza, že sa stretnú so Španielmi...
A Slovákov som dal, že prehrajú nad Portugalskom v osemfinále.
288 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS