Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

trener SR

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

ThrashersFan píše:Toto je maximálna hanba. Najprv mu povedia, že pokračuje a potom toto.
povedal mu to akurat stbak Siroky.....Ešte pred týždňom ste boli presvedčený, že budete pokračovať. Sľúbil vám to šéf zväzu Juraj Široký...
Vyjadril mi svoju podporu.

nastastie o jeho zotrvani nerozhodoval len on.....

aspon aka taka pozitovna sprava po tych pojebabranych MS.....nastupcovia...?....som presvedceny o tom, ze po tejto skusenosti, dalsieho zahranicneho trenera neangazujeme, teda jedine s vynimkou ceskych trenerov, kde je vsak ? z nasej liahne ma napada jedine Oremus......netusim ,neriesim a v podstate sa podpisujem pod skorpiho nazor
dovolim si malu predpoved: pride novy trener. Na druhotriednych turnajoch budeme obsadzovat 2-3 miesta. Na MS skoncime 12-ty a 10-ty. Po dvoch rokoch dojde vedeniu trpezlivost a vyhodi ho.
Skorpion píše:dovolim si malu predpoved: pride novy trener. Na druhotriednych turnajoch budeme obsadzovat 2-3 miesta. Na MS skoncime 12-ty a 10-ty. Po dvoch rokoch dojde vedeniu trpezlivost a vyhodi ho.
s touto predpovedou meskas cca 13 mesiacov :D
ale chyba v matrixe je v tomto pripade celkom pravdepodobna, takze beriem :cool:
petrik píše:
Skorpion píše:dovolim si malu predpoved: pride novy trener. Na druhotriednych turnajoch budeme obsadzovat 2-3 miesta. Na MS skoncime 12-ty a 10-ty. Po dvoch rokoch dojde vedeniu trpezlivost a vyhodi ho.
s touto predpovedou meskas cca 13 mesiacov :D
ale chyba v matrixe je v tomto pripade celkom pravdepodobna, takze beriem :cool:
podobnost cisto zamerna :D
Joe S. píše: stacili by aj slovenski, taky Bokros napr.
No nevim, nevim. Možná vyhrál se Zlínem titul, ale zase jakým způsobem zhnojil rozpoložení, v tu dobu, výborně poskládanýho týmu Budějovic, to byl taky výkon. Nakonec ani nepostup do play off. Vydržel jednu sezonu. Takže já mám takový smíšený pocity. Jen mě napadlo....Co nějaký bývalí hráči?? Něco jako u nás Růža - třeba mě teď napadá Róbert Švehla - ten snad dělal i Asistenta?! Třeba by to fungovalo...
najvyssi cas aby to tu prebrala "stastna" mafia - jeden stastny za prezidenta SZLH, druhy za viceprezidenta, treti za trenera a stvrty za generalneho manazera... :D (aspon dufam ze su styria :D)
pan kosatka píše:
Joe S. píše: stacili by aj slovenski, taky Bokros napr.
No nevim, nevim. Možná vyhrál se Zlínem titul, ale zase jakým způsobem zhnojil rozpoložení, v tu dobu, výborně poskládanýho týmu Budějovic, to byl taky výkon. Nakonec ani nepostup do play off. Vydržel jednu sezonu. Takže já mám takový smíšený pocity. Jen mě napadlo....Co nějaký bývalí hráči?? Něco jako u nás Růža - třeba mě teď napadá Róbert Švehla - ten snad dělal i Asistenta?! Třeba by to fungovalo...
Pokial viem, Bokros bol aj pri najvacsom uspechu svk hokeja, ako filcov asistent v goteborgu
Joe S. píše:
pan kosatka píše:
Joe S. píše: stacili by aj slovenski, taky Bokros napr.
No nevim, nevim. Možná vyhrál se Zlínem titul, ale zase jakým způsobem zhnojil rozpoložení, v tu dobu, výborně poskládanýho týmu Budějovic, to byl taky výkon. Nakonec ani nepostup do play off. Vydržel jednu sezonu. Takže já mám takový smíšený pocity. Jen mě napadlo....Co nějaký bývalí hráči?? Něco jako u nás Růža - třeba mě teď napadá Róbert Švehla - ten snad dělal i Asistenta?! Třeba by to fungovalo...
Pokial viem, Bokros bol aj pri najvacsom uspechu svk hokeja, ako filcov asistent v goteborgu
Jo jo, to ano, tankrát jste dali dohromady dobré mužstvo. Jen jestli by to byl schopný zvládnout na postu hlavního kouče. Přece jenom asistent a head coach je trochu rozdíl. Zkušenosti má ale... Když tak o tom přemýšlím, pro mne osobně by bylo zajímavý tam vidět Švehlu. Jde jen o to, jestli budou chtít na svazu trošku zariskovat a vsadit na někoho novýho a nebo vsadit na jistotu. Každopádně ať vám to dobře dopadne...
no jedine, co tam moze blbecek dosadit je L. Pokokotovic a F. Nossa :scare: :scare: :scare:
Už ste naznačili, že nový tréner reprezentácie by mal byť zo Slovenska. Vedeli by ste uviesť vhodné typy?
„Mne sa pri tíme dobre spolupracovalo s Ernestom Bokrošom či Františkom Hossom, z mladších ukázali ambície Ján Jaško, Peter Oremus, Dušan Gregor i ďalší. Vybrať správneho, to už bude úloha pre výkonný výbor.“

:arrow: http://hokej.sme.sk/c/5900953/jan-filc- ... y-tim.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jaško :scare: :nervy: :hroza:
v novozvolenom vykonnom vybore prekvapujuco absentuje Jan Flic....dôvod by mohol byt jediny = nas staronovy trener? :frajer2:
opakujem Rudo Uličný
ktovie no...ale filc sa pred par tyzdnami vyjadril, ze on trenerom urcite nebude..ale kvoli tomu, ze nie je vo VV, to predsalen k tomu speje :ja_neviem:
Och, konečne Filc vypadne od nášho hokeja :whew: :fan:. Inak, keď sa pozerám na ten VV, tak ma teší prítomnosť Roba Švehlu. Ale ten zvyšok. Och... Raz darmo, zlá burina sama od seba nevyhynie :ee:.
Filc to ako trener nezachrani, chyba je niekde inde!!! :bitka3:
Tak trénerská nula by to tak či onak nezachránila.

Ja skôr dám iný pohľad na vec. Vám ide o čo v hokeji? Lebo ja mám pocit, že sa pozerá na náš hokej cez optiku seniorskej repre. Ale to je blbé merítko. Nemám pocit, že by slovenský hokej padal. Stagnuje, to áno, ale nepadá.
Tak ak sa na to pozrieme merítkom juniorských repre tak naozaj nepadá ale svetelnou rýchlosťou letí ku dnu.
begbeee píše:Tak ak sa na to pozrieme merítkom juniorských repre tak naozaj nepadá ale svetelnou rýchlosťou letí ku dnu.
Que? Práveźe, ak sa pozeráme merítkom juniorských repre, tak stagnujeme. Z Top divízie MS 20 sme napr. mohli vypadnúť v r. 2000 tak ako v 2007. Skrátka, že by sme brali nejaké medaile na MS aj predtým, to nie je pravda. Vždy bolo prioritou sa udržať.
Rostislav Cada potvrdil v rozhovore pre Sport-Express, ze odmietol ponuku na trenovanie slovenskej reprezentacie. "Bol som jednym z kandidatov. No nechcem trenovat reprezentacny tim, pretoze mam pracu v klube. Nemôzem sa rozptylovat, to je môj nazor. Bud klub, alebo reprezentacia."
cepi píše:Rostislav Cada potvrdil v rozhovore pre Sport-Express, ze odmietol ponuku na trenovanie slovenskej reprezentacie. "Bol som jednym z kandidatov. No nechcem trenovat reprezentacny tim, pretoze mam pracu v klube. Nemôzem sa rozptylovat, to je môj nazor. Bud klub, alebo reprezentacia."
Keby hneď nepodpísal s Omskom, ešte s vidinou Jágra v zostave, už by bol trénerom. Veľká škoda pre nás, Čadu uznávam.
Cada je velmi kvalitny trener skoda ze odmietol ale tak isto by som Rihu privital ak by to zobral je jeden z par trenerov ktorych by som rad videl na trenerskej stolicke
Dnes sa rozhodne o trénerovi na MS - Kandidáti sú dvaja: Vladimír Vůjtek st. a Ján Filc.

Ale tomu sa teraz nechcem venovať. Skôr by som sa chcel vrátiť k Hanlonovi a k tomu, čo slovenská verejnosť z neho spravila. Je síce pravda, že sme skončili na MS 12. a 10., ale, asi si neuvedomujeme niektoré veci:

MS 2010:
- Ten kto ide Hanlonovi vyčítať MS 2010 je totálny hlupák. Zápas s Ruskom, kedy sme ich dream team v tretej tretine neskutočne zatlačili (aký to rozdiel oproti Čechom vo finále, ktorí len dúfali, že im tam nešupnú dva góly za 40 sek. poslednej minúty), dva razy sme nastrelili v priebehu možno 5 sekúnd žrdku počas našej powerplay, odohrali sme jeden dobrý zápas.

- Zápas s Bieloruskom, ktoré sme nevedeli poraziť ani za čias fantastické Janka Filca S LEPŠÍM KÁDROM, ani za čias Fera Hossu, sme vyhrali. Hoci sme prehrávali 0-2. Veru, od štvrťfinále MS 2002 si nepamätám, že by sme na vrcholnom podujatí niekedy obrátili stav v náš prospech ešte v riadnom hracom čase. Opäť raz sme podali dobrý výkon. So slabým kádrom, ktorý navyše ani nebol nejako talentovaný, lebo sa tam objavovali aj také haluze v nominácii ako Gron, Zálešák, Frühauf či Bulík.

- Zápas s Kazachstanom - niet čo povedať

- Zápas s Dánskom, naša nočná mora. Ale verím tomu, že ak by takto zahrali Dáni proti hocikomu, tiež by im dali 6 gólov. Proste, ani jeden gól nepadol po nejakej našej vyloženej hrubke (áno, boli tam blbé vylúčenia), Dáni tam triafali vinkle, umiestňovali to tak presne ako to umiestni´t ani nechceli. Čo sa s tým dalo robiť. A po prvej tretine, ak prehrávate 0-6, čo sa s tým dá robiť? Vám by nekleslo sebavedomie? Vy by ste nechceli mať za sebou tento zápas už? Verím tomu, že hej. Netreba sa čudovať, že sa hráči ani moc nesnažili o zázrak. Veď, aj tak by ho nedosiahli

- Zápas s Fínskom - boli lepší, dalo sa to čakať

- Zápas s Nemeckom - vyrovnaný, šťastie stálo na strane Nemcov, výborný Endras + domáce prostredie

K tomu MS... Neviem či ľudia zabúdajú alebo čo, ale na MS 2010 sme mali rovnakú bilanciu ako na MS 2011, za to s ďaleko horším kádrom. To, čo spravil Hanlon na MS 2010 by žiadny iný tréner zo Slovenska nedokázal. Verím tomu, že s takým Filcom, ktorý len trepe trepe, má rečí ako koza bobkov a ho*no spraví, pričom sa s radosťou vyhovára na štát, že nedáva peniaze a neviem čo ešte (veď áno, najľahšie je sa vyhovoriť na štát, ktorý len ubližuje, fuj, zlý, zlý štát...), by sme Bielorusko neporazili

K MS 2011 sa nemám chuť vyjadrovať, ale opäť znova poviem jednu vec - ak sa zatne trenčianska hokejová mafia, s ňou by nepohol nikto, ani prezidentov vnuk. Zbytočné niečo zazlievať Hanlonovi. Naopak ako plus vidím, že sa na oboch šampionátoch snažil hrať účelne. To som u nikoho nevidel. Účel svätí prostriedky, touto cestou sa tak či tak budeme musieť teraz vydať. Problémom je, že ten tím, ktorý bol na MS 2011 nie je v tomto dobrý, druhá vec je však tá, že tá individuálna kvalita bola taká dobrá, že by mala a musí s akýmkoľvek trénerom Nemcov porážať. A keby len Nemcov, ale aj jedného z tých troch ďalších súperov - Rusko, ČR, Fínsko - nevyšlo ani jedno, ani druhé. Čia chyba? Trénerova? Ten to na ľade nedosral.

Čo dokázal Filc okrem rečnenia na komuni..., pardon zjazdoch SZĽH? Je to práve Filc, nikto iný, pod ktorým sme hrali dve najzúfalšie turnaje, čo si pamätám. Pardón, tri.
- ZOH 2002:
Toto ale nechcem dávať Filcovi za chybu... Ten tím sa nedal trénovať. Druhá vec je tá, čo aj pri Hanlonovi, hoci tí hráči (a to napr. na zápas s Lotyšskom nastúpila veľká časť našej špičky) by si mali byť schopní poradiť s tými súpermi kedykoľvek a aj po 4-hodinovom lete... Nestalo sa, ale zas, toto Filcovi zazlievať je hlúposť. A možno asi aj hráčom. Museli, tlak verejnosti, pocit krivdy, plus únava z letu, časový posun (Utah je v mieste, kde žiadny tím NHL nehrá a v Avs nikto z našich t.č. nehral) - to je dosť nebezpečný elixír, ktorého plnú silu sme videli na ZOH

- SP 2004:
Turnaj, na ktorom naším najlepším hráčom bol Bartečko, hoci sme hrali v plnej sile. Treba viac dodať? Áno viem, Bondra sa zranil, Handzuš sa zranil pred SP, ale ten tím bol i tak kvalitný, no my sme namiesto toho predvádzali paródiu na hokej. Ani na jedného súpera v skupine sme JEDNOZNAČNE nestačili (zaujímavo teraz vyznievajú tie dve remízy s Rusmi a Kanadou v príprave - 0:0 a 2:2...) a štvrťfinále s Kanadou bolo len vyústením tej hanby. A to Demitra nám sľúbil zlato po MS 2004 :hmm:

- MS 2009
Najtrápnejší, najsmiešnejší, najhorší, najtragickejší turnaj, aký si kedy pamätám. Zachraňovanie výhry s Maďarmi, prehra s Bielorusmi, a to sme si ani ten bod za remízu nezaslúžili, jednoznačná prehra s Čechmi a Kanadou, trápny výkon s Nórmi, bod s Fínmi, ktorý bol skôr spôsobený zlým dňom Fínov... Na toto ste zabudli? Áno, skončil ten tím lepšie ako Hanlon na MS 2010, ale - oba tímy získali v turnaji 6 bodov, a hlavne, Filc mal ďaleko lepší káder, napriek tomu hral neskutočnú sračku s ním. Neskutočnú. Časté rošády brankárov (start-upom v zápasoch boli traja brankári), nekoncepčné miešenia lajnami, skrátka debilné trénovanie. Tento turnaj ide na vrub Filcovi a nikomu inému. Tento turnaj bol dokonca horší ako MS 2008, kde nám fakt v zásade nevyšiel len zápas s Nemcami a neskutočná zhoda okolností, ktorá sa rovná obrovskej náhode nás poslala do bojov o záchranu.

Zaujímavé ako sa Filcovi odpustili neodpustiteľné prusery. Hanlonovi sa neodpustil jeden turnaj mafiánskej tlupy. Áno, Hanlon je priemerný až slabý tréner, ale neskutočne sa mi páčila tá zámorská mentalita, ten iný spôsob, ako keď Lintner v Lampe hovoril, že Glen im počas MS 2010 vravel, nech sú od prvého dňa turnaja do posledného, "tým najnamyslenejším tímom na turnaji" - takúto radu som nikdy nepočul, ale hrozne sa mi páčila, treba mať sebavedomie, nie ísť posratý do zápasu či turnaja. Plus, napriek zlým výkonom na MS 2011 chalanov pochválil, vypichol to dobré, a to niečo dobré bolo v každom zápase. Páči sa mi, že si stál za svojím a rovnako by poskladal tím na MS 2011, a bodaj by nie, každý z vás by ho takto poskladal (síce kauza Zedník bola chyba, lenže to sa opäť dostávame do toho, že trenčianska mafia si povie čo chce, tak to aj dostane...). Slováci ale asi chcú počuť intrigy, hádky, nadávky na hráčov. Teraz už rozumiem prečo ľudia u nás sledovali sra*ky typu VyVolení.

Filcovi sa odpustilo neodpustiteľné a neustále vás opíja rožkom tými úspechmi. Jeden fluke, druhý povinnosť. Winnipeg bol svojim spôsobom tiež povinnosť - plus, vypadnutie s Rusmi, ktorí tam nemali najsilnejší tím nie je zrovna najlepšia vizitka, navyše ten kto videl ten zápas, sám uzná, že bol totálne prekaučovaný a bol tam neskutočný zmätok na ľade, ktorý korunovala záverečná powerplay, kedy sme odvolávali a vracali brankára do brány, pričom sme tam boli neraz 6 korčuliari a aj brankár a záverečný tlak (posledných 15 sek.) sme zas odohrali bez brankára, no zároveň s 5 korčuliarov, a to sme nehrali v oslabení. Koho to je chyba? Zmätok na lavičke, za ktorý nesie zodpovednosť tréner. A ním bol Ján Filc... Vďaka Janíčko.
Publikovať na slovaknhl minimálne. :protest: Ty vieš, že na to máme rovnaký názor a vieš aj prečo, takže tam máš poďakovanie.

Ako som už neraz povedal, ak nič iné, jeho vyhodenie bolo vrcholne neférové, unáhlené a v zápale srdečnej zástavy. Šancu akú dostať mal, nedostal. Pri skladbe tímu sa prejavili typické prehnité slovenské zvyky, ktoré bohužiaľ len tak ľahko nevykoreníme. Nie ak tomu budú spoza bučka šéfovať stále tí istí.

Čo sa týka dnešnej voľby, stručne povedané - :fucker2: - len dúfam, že akokoľvek sa rozhodnú, nezmrvia aspoň to, čo máme.
Vújtek :modlenie:
226 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS